Serie A - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monza : Bologna - 31. října 2022   20:45

57' Petagna
1:2
(0:0)
Bologna
60' Ferguson  (Posch) • 73' Orsolini  (Zirkzee)
Monza
Di Gregorio – Donati, Marlon, Augusto – Birindelli, Sensi (67. Bondo), Rovella, D'Alessandro (67. Ciurria) – Pessina (C) (79. Valoti), F. Ranocchia (46. Caprari) – Petagna (79. Gytkjaer).
Cragno, Al. Sorrentino – Colpani, Marrone, S. Vignato, Barberis, Mota, Machín, A. Carboni, Antov.
Pairetto – Colarossi, Cipriani
U-Power Stadium, Monza
Bologna
Skorupski – Posch, Soumaoro, Lucumi, Cambiaso (90+1. Lykogiannis) – Medel (C) (63. N. Moro), Domínguez – Aebischer (63. Orsolini), Ferguson, Barrow (90+1. Sansone) – Zirkzee (75. Soriano).
Bagnolini, Bardi – De Silvestri, E. Vignato, Sosa.

Utkání je u konce a my ve druhé půli viděli rozhodně lepší fotbal, než před přestávkou. Stále to sice bylo tvrdě vedené utkání, dočkali jsme se však hned tří gólů. Jako první se prosadili domácí, když Andrea Petagna proměnil v 57. minutě penaltu za zákrok na Sensiho. Z vedení se ale Monza neradovala moc dlouho, neboť Bologna zabrala a v 60. minutě bylo srovnáno. To se za obranu dostal Lewis Ferguson a střelou po zemi nedal gólmanovi šanci zakročit. No a hosté nakonec dokonali obrat, v 73. minutě dostal pas do běhu Riccardo Orsolini a nekompromisní ranou překonal Di Gregoria. Monza na tyto údery už odpověď nenašla a na svém trávníku tak prohrála 1:2. Po tomto výsledku je tak na 15. místě s deseti body, Bologna je na 12. místě s 13 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:18.
90+5'
90+5'
Do rozhozené obrany Monzy se dostal Soriano, snažil se o centr z pravého křídla, ale přetáhl to a pouze překopl vápno.
90+4'
Na centr od rohového praporku si nejvýše naskočil Valoti, jenže ani on na míč nedosáhl dle potřeby a pouze jej lízl. Hosté budou vhazovat.
90+3'
Rohový kop pro Monzu.
90+2'
Augusto posílal do vápna hostů dlouhý aut, jenže obrana Bologně jej odhlavičkovala pryč.
90+1'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Andrea Cambiaso, přichází Babis Lykogiannis.
90+1'
ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Nicola Sansone.
89'
Hosté ještě chystají střídání, tohle už bude vysloveně taktická záležitost.
88'
Přímý kop rozehrál Rovella, jenže pas do vápna přehnal a poslal jej přesně do Skorupskiho náruče.
88'
Píská se zákrok na Valotiho, hosté pospíchají do obrany, aby byli připraveni na rozehrání přímého kopu.
87'
Z levé strany centroval Birindelli, po míči se natahoval Gytkjaer, ale scházelo mu možná tak půl metru, aby mohl sklepávat za Skorupskiho. Takhle gólman hostů předvedl jistý zákrok.
86'
Monza táhne akci levou stranou.
85'
Monza musí začít pospíchat a snažit se hru posunout před Skorupskiho bránu.
84'
Faul na Soriana, tohle hostům vyhovuje, nemusí nikam chvátat.
83'
Na malou chvíli se vrátila hra ke Skorupskimu, jenže míč domácím utekl do zámezí a bude se odkopávat od branky boloňských.
82'
Neprošel ani Valoti, hosté odkopávají.
81'
Monza se snaží o nějaký souvislejší tlak, naráží však na dobrou obranu soupeře.
79'
Střídání v týmu AC Monza:
ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Mattia Valoti.
79'
ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Christian Gytkjaer.
79'
Obrana hostů si nedělá problémy, pokud je potřeba, tak klidně odkopne naslepo co nejdál od své branky. Tak jako nyní Lucumi.
77'
Zleva sprintoval čerstvý Soriano, jenže pak přihrával pod sebe a našel pouze hráče Monzy.
76'
Rázem je vše na domácích, aby se ještě pokusili o úpravu skóre. Druhý poločas nám přináší rozhodně zajímavější fotbal, než se tak dělo v první části.
75'
ze hřiště odchází Joshua Zirkzee, přichází Roberto Soriano.
73'
Bologna právě vstřelila branku!
Hosté skutečně otáčí skóre a vedou. Zirkzee skvělým pasem po zemi našel RICCARDA ORSOLINIHO, ten pláchl trochu pomalé obraně Monzy, s ničím se nepáral a poslal ránu do horní části branky. Dal svůj první letošní ligovou branku a upravil na 1:2.
71'
Na domácí straně je aktivní hlavně Petagna, který se teď snažil vysunout Ciurriu, tomu však byl odmáván ofsajd. Ten ovšem podle všeho nebyl a domácí tak byli obráni o případnou šanci.
70'
Bologna začíná lehce přidávat na tempu, cítí, že by to případně mohlo vyjít i za tři body.
69'
Centr do vápna Monzy posílal Zirkzee, obrana domácích byla však připravena a povedlo se ji míč odhlavičkovat.
67'
ze hřiště odchází Marco D'Alessandro, přichází Patrick Ciurria.
67'
ze hřiště odchází Stefano Sensi, přichází Warren Bondo.
67'
Petagna číhal na přihrávku do běhu, byl ale nachytán v ofsajdovém postavení.
66'
Snad se nám hráči vybouřili a nyní budeme zase sledovat fotbalovější momenty...
64'
Je to teď doslova karetní mariáš, Orsoliniho trefil Marco D'Alessandro a i tento hráč Monzy bude dohrávat pod žlutým trestem.
63'
ze hřiště odchází Gary Medel, přichází Nikola Moro.
63'
ze hřiště odchází Michel Aebischer, přichází Riccardo Orsolini.
62'
Další karta, nyní pro hráče na ploše. Za faul ji dostal domácí Nicolo Rovella.
61'
Žlutou kartu za řeči dostal hostující trenér Thiago Motta.
60'
No vida, už je srovnáno! Posch poslal dlouhý pas za obranu Monzy, Rovella situaci podcenil, pustil do šance LEWISE FERGUSONA a ten ranou po zemi podél Di Gregoria upravil na 1:1!
58'
Bologna tak musí rázem přidat směrem kupředu, prohra v dnešním utkání by byla pro tým velice nepříjemná.
57'
Monza právě vstřelila branku!
Míč si na penaltový puntík postavil ANDREA PETAGNA, při rozběhu lehce zpomalil, počkal si na gólmanův pohyb a střelu po zemi umístil k opačné tyči – 1:0!
55'
Stefano Sensi zřejmě žádal pro Aebischera žlutou kartou, která by tak znamenala i vyloučení, ale vylsoužil si si jen sám pro sebe.
55'
Penalta pro Monzu! Centr z pravé strany skončil u Sensiho, který se pokoušel o kličku, když jej fauloval Aebischer a rozhodčí neváhal ani okamžik!
54'
Po krátkém obléhání pokutového území přišla střela hostů zpoza vápna, nic ale, s čím by si neměl Di Gregorio poradit.
52'
Prakticky hned po faulu se strhla krátká strkanice a rozhodčí ji musel bleskově trhat. Nakonec udělil ještě jednu žlutou kartu a to pro domácímu Marlonovi.
52'
Uděluje se žlutá karta na straně hostů, za sražení Pessiny ji dostal Gary Medel.
51'
Právě Aebischer zaútočil pravou stranou a snažil se o centr. Ten byl obranou sražen a míč skončil v rukavicích gólmana Di Gregoria.
50'
Důkazem byl nedovolený zákrok domácího Augusta, který přibrousil Aebischera.
50'
Vypadá to, že i po přestávce budeme sledovat bojovný fotbal s mnoha osobními souboji.
48'
Domácí ve snaze probít se levou stranou nevybojovali ani rohový kop, rozehrává se od Skorupskiho branky.
46'
ze hřiště odchází Filippo Ranocchia, přichází Gianluca Caprari.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
Je za námi první poločas, který přinesl hlavně bojovný fotbal a pouze několik šancí. Pozor si při nic musel dávat zejména domácí Di Gregorio a to proti voleji Zirkzeeho a také hlavičce Soumaora, kterou vytlačil na tyč. Na opačné straně zahrozil Sensi po centru z pravé strany, jeho rána z první prolétla kousek nad břevnem. Gólu jsme se v této půli nedočkali, do kabin se odešlo za stavu 0:0.
45'
43'
Na branku nešla ani tvrdá rána domácího Rovelly, ta by se uplatnila spíše v rugby...
41'
Zpoza vápna vystřelil Sensi a Skorupski musel pohotově vyrážet. K dorážce už pak nedošlo, neboť se pískal útočný faul Monzy.
39'
Po centru z levé strany se na míč hrnul domácí Pessina, ale po souboji s jedním z obránců se oba sesunuli k zemi. Domácí reklamovali penaltu, rozhodčí v souboji však viděl faul právě Pessiny, což potvrdila i rychlá kontrola u videa.
38'
Užili jsme si pár fotbalových momentů a nyní tu je zase pouze boj o každý metr hrací plochy.
37'
Malá domů na Skorupskiho, ten měl pak dostatek času na poklidnou rozehrávku bez napadání soupeřů
35'
No, tohle vypadalo zajímavě. Domínguez obloučkem poslal přihrávku za obranu na Zirkzeeho a ten zkusil volej. Dobrý pokus, šlo to ale docela kus nad břevno.
33'
Je to teď jeden tvrdý souboj za druhým a rozhodčí Pairetto tak má dost práce.
32'
Obdobně to dopadlo i na opačné straně, kdy se při průniku za boloňskou obranu dopustil faulu Andrea Petagna.
30'
Na pravé straně se o uvolnění snažil hostující Posch, u toho ovšem přistrčil protivníka a byl mu odpískán útočný faul.
29'
Barrow si navedl míč z levé strany na střed a pokoušel se o technickou střelu. Ta mu ale byla sražena a Di Gregorio byl bez práce.
28'
Přihrávka domácích tak trochu naslepo na levou stranu, Aebischer pak měl dost času na malou domů na Skorupskiho.
26'
Nakonec z toho byly rohy hned dva a po druhém centru už nescházelo mnoho, aby z toho byl gól. Soumaorovu hlavička ovšem šla do míst, kde dosáhl Di Gregorio a ten ji vytlačil na roh.
25'
Na opačné straně mířil ke vzdálenější tyči Zirkzee a donutil Di Gregoria vyškrábnout míč na roh.
24'
Konečně opravdu fotbalový moment. Z pravé strany se míč dostal na střed, kde se do něj z první opřel Sensi a jeho rána prolétla těsně nad brankou!
22'
Neúspěšné pokusy domácích o centr z pravého křídla, Augustovy pasy trefily protihráče.
21'
Rohový kop hostů, Di Gregorio míč zvládl vyboxovat, ale i kdyby se něco vážného událo, tak by to stejně skóre neovlivnilo, neboť už při centru opustil míč hrací plochu.
20'
Ostrý centr hostů z pravé strany, míč mířil na malé vápno, Marlon předvedl jistou obrannou hlavičku.
18'
Skorupski předvedl jistý zákrok proti neposednému míči, i když proti němu naskakoval Donati.
17'
Trochu se nám uklidnilo tempo, sledujeme teď spíše kombinace u středového kruhu.
16'
Zajímavý pokus s narážečkou na Pessinu, k tomu ale na poslední chvíli přistoupila obrana hostů a odkopla.
14'
No a byl hlavní postavou i při odvracení rohového kopu, hlavičkou dostal míč mimo pokutové území.
14'
Soumaoro hlavičkou odvracel na další rohový kop, Monza tak možná začíná lehce tlačit.
13'
Samotná standardka se hráčům Monzy noc nepovedla, jsou ale stále u míče.
12'
Pravou stranou sprintoval domácí Birindelli, jeho pas po zemi do vápna odvrátila obrana na rohový kop.
10'
Monza kombinuje na půlce, blíže ke Skorupskiho brance to zatím nejde. Tomu pomáhají spoluhráči aktivním napadáním.
9'
Další nedovolený zákrok v podání hostujícího celku, nyní se provinil Lewis Ferguson.
8'
Levou stranou se do pokutového území vřítil hostující Cambiaso, jenže přehnal svůj důraz a dopustil se útočného faulu.
7'
Rychlý kontr boloňských fotbalistů skončil odvrácením mimo hrací plochu, Posch bude vhazovat.
6'
Monza má v úvodu problém udržet hru na útočné polovině a snadno přenechávají míč soupeři.
5'
Další standardní situace pro Bolognu, rohový kop z levé strany rozehrál Barrow, ale i tohl zvládla obrana Monzy odvrátit.
4'
Pokus hostů o narážečku do vápna, poslední pas od Barrowa už byl ale moc prudký a míč skončil mimo hrací plochu.
3'
Domácí odvrátili i centr z přímého kopu, Monza se vydala do protiútoku a ten hasil faulem Michel Aebischer. Dostal za to žlutou kartu.
2'
Hosté si hned v úvodu vybojovali rohový kop, centr, stáčející se od branky ale prolétl mimo dosah hráčů Bologni.
1'
Před utkáním se drží minuta ticha za oběť útoku v jednom milánském supermarketu, kde byl napaden i hráč Monzy, Pablo Marí. Ten je z nejhoršího venku.

AC Monza: Di Gregorio – Donati, Marlon, Augusto – Birindelli, Sensi, Rovella, D'Alessandro – Pessina (C), F. Ranocchia – Petagna.
Náhradníci: Cragno, Al. Sorrentino – Valoti, Ciurria, Colpani, Marrone, S. Vignato, Caprari, Gytkjaer, Barberis, Mota, Machín, Bondo, A. Carboni, Antov.
Trenér: Raffaele Palladino

Bologna FC: Skorupski – Posch, Soumaoro, Lucumi, Cambiaso – Medel (C), Domínguez – Aebischer, Ferguson, Barrow – Zirkzee.
Náhradníci: Bagnolini, Bardi – De Silvestri, N. Moro, Lykogiannis, Soriano, E. Vignato, Sosa, Sansone, Orsolini.
Trenér: Thiago Motta

Rozhodčí: Pairetto – Colarossi, Cipriani.
Oba celky jsou jič na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na U-Power Stadium začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Luca Pairetto, kterému budou na pomezí asistovat Valerio Colarossi a Nicolo Cipriani.
Bologna FC

Hosté jsou na tom podobně, na 14. místě mají také deset bodů, ale mohou se opírat o zlepšené výsledky. V domácím poháru vyhráli na svém trávníku 1:0 nad Cagliari a v lize taktéž doma 2:0 nad Lecce. Tento výsledek zařídili už v první půli Arnautović a Ferguson.

AC Monza

Domácí tým je v tuto chvíli na 15. místě s deseti body a v posledních týdnech se potýká s kolísavou formou. Poslední výhru Monza zaznamenala v italském poháru na trávníku Udinese po výsledku 3:2, v lize to už tak slavné není. Monza prohrála jak na trávníku Empoli, tak i v Miláně na AC po výsledku 1:4. Jedinou branku v tomto duelu zaznamenal Ranocchia.

Monza – Juventus 1:0
Sampdoria – Monza 0:3
Monza – Spezia 2:0
Empoli – Monza 1:0
AC Milán – Monza 4:1
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 12. kola mezi týmy AC Monza a Bologna FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62