Serie A - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sassuolo : Bologna - 8. května 2023   20:45

Sassuolo
15' D. Berardi (Defrel)
1:1
(1:1)
Bologna
42' Domínguez  (Cambiaso)
Sassuolo
Consigli (C) – Toljan, Ruan (82. G. Ferrari), Erlić, Rogério – Frattesi (76. Thorstvedt), López, Henrique (66. Harroui) – D. Berardi, Defrel (76. Álvarez), Bajrami (66. Lauriente).
Pegolo, Russo – Marchizza, Müldür, Romagna, Obiang, Ceïde.
M. Ferrieri Caputi – D. Rocca, M. Lombardi
Mapei Stadium – Città del Tricolore, Reggio Emilia
Bologna
Skorupski – Posch, Bonifazi, Lucumi, Cambiaso – Schouten, Domínguez (C) (77. N. Moro) – Orsolini (68. Arnautović), Ferguson (85. Medel), Aebischer – Barrow.
Bardi, F. Ravaglia – Sosa, Lykogiannis, De Silvestri, Pyyhtiä, Zirkzee.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 2:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 12:14.
Druhé dějství už žádný gól nenabídlo, ani šancí k vidění nebylo mnoho. Oba celky byly spokojeny s bodovým ziskem a soustředily se spíše na obranu, čemuž odpovídala i předváděná hra. Z tohoto pohledu je konečná dělba bodů zřejmě spravedlivá.
90+4'
90+4'
Domácí v závěru ještě obléhají pokutové území hostů, ovšem jejich snaha žádnou šanci nepřináší.
90+3'
Vypadá to, že vítěze se v tomto klání nedočkáme. Duel za chvíli skončí.
90'
Následoval ovšem přetažený centr, který si našel cestu jen do zámezí.
90'
Domácí mohou zkusit zahrozit, po faulu rozehrají standardku v blízkosti vápna hostů.
88'
Útočným faulem se provinil hostující tým, utkání pomalu směřuje k nerozhodnému výsledku.
85'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Lewis Ferguson, přichází Gary Medel.
84'
Málem tu byla šance hostů, kdy se jeden z hráčů dostával do zakončení na hranici pokutového území, míč ale hodně špatně trefil.
82'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
ze hřiště odchází Ruan, přichází Gian Marco Ferrari.
80'
Marko Arnautović se mohl zapsat mezi střelce, avšak jeho přízemní ránu z otočky schoval domácí gólman do náruče.
77'
ze hřiště odchází Nicolás Martín Domínguez, přichází Nikola Moro.
76'
ze hřiště odchází Davide Frattesi, přichází Kristian Thorstvedt.
76'
ze hřiště odchází Grégoire Defrel, přichází Agustín Álvarez.
75'
Nyní už si Sassuolo rohový kop vybojovalo.
73'
Armand Lauriente se snažil přihrát z levé strany, trefil ale jen protihráče, míč se následně odrazil od prvně zmíněného hráče do zámezí, takže to nebude ani roh.
71'
O chvíli později pálil jeden z jeho spoluhráčů vysoko nad.
70'
Musa Barrow si namísto střely bez přípravy míč zpracoval a až poté střílel a to už jen do protihráče.
68'
ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Marko Arnautović.
66'
ze hřiště odchází Nedim Bajrami, přichází Armand Lauriente.
66'
ze hřiště odchází Matheus Henrique, přichází Abdou Harroui.
64'
Pěknou střelu z dálky vyslal na bránu Musa Barrow, trefil však připravenou náruč gólmana.
62'
Střílený centr domácích byl odvrácen, vzápětí končí balón u gólmana Bologně.
58'
Andrea Consigli znovu drží míč, tentokrát si pro něj přiběhl k levé hranici vápna.
57'
Špatná kombinace Bologně znamená ztrátu balónu, jenž končí u domácího brankáře.
54'
Šanci si vypracovali hosté, Andrea Cambiaso pálil z levé strany kousek vedle vzdálenější tyče.
52'
Domácí zůstávají nadále u balónu, zatím však bránu hostů neohrozili.
49'
Domácí si na úvod druhé půle vybojovali rohový kop. Těch jsme zatím moc neviděli.
46'
Hlavní rozhodčí se rozhodla nenastavovat ani minutu. Celkem slušný duel je zatím k vidění, padly dva góly, když se domácí ujali vedení zásluhou svého nejlepšího střelce Berardiho, pro kterého to byl už devátý gól v sezóně, avšak hosté v závěru první půle vyrovnali, když se krásnou střelou prosadil Nicolás Martín Domínguez. Snad se druhé dějství ponese v podobném duchu.
45'
45+1'
Grégoire Defrel v závěru ještě střílel z dálky, avšak vysoko nad.
44'
Žlutá karta pro tým US Sassuolo Calcio (Maxime López).
44'
Na trávníku nyní zůstává jeden z hráčů Bologně a bude se žlutit.
42'
Bologna právě vstřelila branku!
Tak to byl krásný gól, po kterém se hostům daří vyrovnat. NICOLÁS MARTÍN DOMÍNGUEZ obdržel přihrávku na střed a těsně před hranicí vápna nasadil ke střele, kterou téměř přesně trefil bližší horní rohu domácí svatyně. Andrea Consigli se sice natahoval, jak jen to šlo, avšak neměl šanci.
40'
Riccardo Orsolini pálil bez přípravy z dálky, avšak daleko vedle domácí brány.
39'
Matheus Henrique mohl zvýšit náskok svého celku, svou slabou střelu po zemi však adresoval jen do míst, kde stál brankář Bologně. Trochu zahozená šance.
38'
Nyní se hosté provinili faulem, po kterém skončil na trávníku Grégoire Defrel. Sassuolo tak může zkusit zahrozit.
36'
Nyní se hraje spíš nudný fotbal, daleko od obou branek. Více na kopačkách je hostující celek.
33'
Po jeho rozehrávce se hosté provinili útočným faulem a hra se tak otáčí.
32'
Lewis Ferguson to zkusil velmi hezky přízemní střelou na bližší tyč, trefil ale jen boční síť. Bylo to s tečí, neboť následuje roh.
31'
Domácí nyní špatně zakombinovali na útočné polovině, vinou čehož o balón přišli.
30'
Dlouhý nákop letí k brankáři hostů, který rozehrává na krátko.
29'
Pomezní arbitr přiřkl autové vhazování na straně Sassuola domácímu celku, čímž hosty poměrně nazlobil. Těm však nezbývá nic jiného, než se s verdiktem smířit.
27'
Žlutá karta pro tým Bologna FC (Stefan Posch). Hráč Bologně poslal k zemi zatím jediného úspěšného střelce duelu.
25'
Hra se rychle přesunula na stranu Sassuola, kde budou hosté pokračovat autovým vhazováním.
23'
Domenico Berardi si sice nedokázal míč na pravé hranici vápna zpracovat, svým barvám však získal rohový kop.
20'
Hosté pokračují kombinací u středové lajny, odpovědět se jim zatím nedaří.
18'
Riccardo Orsolini pálil tvrdě z dálky, avšak vysoko nad soupeřovu bránu. Tahle střela moc velké nebezpečí pro Sassuolo znamenat nemohla.
15'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Domácí jdou po čtvrt hodině hry do vedení. Jejich nejlepší střelec DOMENICO BERARDI na pravé straně vápna obešel soupeře a poté tvrdou ranou pod horní tyč otevřel skóre tohoto střetnutí. Łukasz Skorupski se natahoval marně.
12'
Málem se domácí dostali do šance, soupeři se však povedlo odehrát míč včas do bezpečí.
9'
Stejný hráč o chvíli později zahrál velmi dobře v obraně a hlavou odehrál míč ke svému gólmanovi, který jej schoval do rukou.
6'
Rogério chtěl na druhé straně přihrávat do vápna, to se mu ale nepovedlo tak, jak si představoval a míč putuje k brankáři hostů.
4'
Hosté se dostávali do první šance, obě přihrávky do vápna však byly zblokovány domácí obranou.
1'

US Sassuolo Calcio: Consigli (C) – Toljan, Ruan, Erlić, Rogério – Frattesi, López, Henrique – D. Berardi, Defrel, Bajrami.
Náhradníci: Pegolo, Russo – Marchizza, G. Ferrari, Müldür, Romagna, Harroui, Obiang, Thorstvedt, Álvarez, Ceïde, Lauriente.

Bologna FC: Skorupski – Posch, Bonifazi, Lucumi, Cambiaso – Schouten, Domínguez (C) – Orsolini, Ferguson, Aebischer – Barrow.
Náhradníci: Bardi, F. Ravaglia – Sosa, Medel, Lykogiannis, De Silvestri, N. Moro, Pyyhtiä, Arnautović, Zirkzee.

Rozhodčí: M. Ferrieri Caputi – D. Rocca, M. Lombardi.
Vzájemné zápasy

Sassuolo porazilo Bolognu na svém hřišti naposledy 8. listopadu 2019, následovaly dva souboje, ten první skončil nerozhodně 1:1, ve druhém případě si hosté odvezli všechny body za vítězství 3:0.
Bologna

Hosté jsou o dvě místa a dva body lepší, než jejich dnešní protivník. Mimo svůj trávník odehráli šestnáct střetnutí a přivezli si sedmnáct bodů díky pěti vítězstvím a dvěma remízám, k tomu přidali dvacet vstřelených a o jedenáct více inkasovaných branek. Tři z posledních pěti venkovních utkání prohráli, jedno vyhráli a jednou remizovali.
S rovnými deseti góly je nejlepším střelcem mančaftu další italský hráč, a sice Riccardo Orsolini.
Sassuolo

Domácímu celku patří třináctá pozice, čili poměrně klidný střed, daleko od pohárových i sestupových míst. Na svém hřišti si jeho hráči ze šestnácti utkání odnesli sedmadvacet bodů za osm výher a tři remízy, vstřelili jednadvacet gólů a o čtyři méně inkasovali. Čtyři z posledních pěti domácích duelů vyhráli.
Ital Domenico Berardi je s osmi góly v čele tabulky střelců týmu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62