Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Bologna - 15. ledna 2023   15:00

Udinese
10' Beto (Success)
1:2
(1:0)
Bologna
59' Sansone  (N. Moro) • 80' Posch  (Schouten)
Udinese
Silvestri – Becão, Bijol, N. Pérez (74. Ebosse) – Pereyra, Lovrić (62. Samardžić), Walace, Makengo (62. Arslan), Udogie – Beto, Success.
Padelli, Piana – Abankwah, Ebosele, Ehizibue, Nestorovski, Pafundi.
Volpi – Meli, Peretti – Feliciani
Dacia Arena, Udine
Bologna
Skorupski – Posch, Soumaoro, Lucumi, Lykogiannis (73. Cambiaso) – N. Moro, Schouten – Aebischer (73. Soriano), Ferguson, Orsolini (85. Kasius) – Sansone (85. Barrow).
Bardi, Raffaelli – Amey, Pyyhtiä, Sosa.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 9:9. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 10:17.
Po prvním poločase to nevypadalo, že by se Bologna zmohla na odpor. Ale v tom druhém hosté předvedli daleko lepší výkon, začali se aktivně tlačit do koncovky a odměnou jim byl obrat v zápase a první vítězství po reprezentační pauze.
90+6'
90+5'
A na druhé straně mohl definitivně rozhodnout Barrow, který střelou z hranice vápna nastřelil vzdálenější tyč!
90+4'
Udinese mělo možná poslední šanci, když rozehrálo rohový kop. Centr ale letěl jen do míst, kde byl připravený Soumaoro.
90+3'
Skorupski se při zákroku mírně zranil, respektive Success ho trefil kopačkou. Už se ale opět hraje.
90+2'
Po několika odrazech se míč odrazil k levé tyči, kde zakončoval z bezprostřední blízkosti Success, jenže trefil jen Skorupskiho!
90+1'
Žlutá karta pro tým Bologna FC (Lewis Ferguson).
90'
Bologna rozehrála rohový kop. Míč se nakonec odrazil ven z vápna, odkud ho na branku z velké dálky poslal Moro, jenže vysoko nad.
89'
Udinese sice drží často balon od inkasované branky, ale nevede to moc k ničemu. A čas ubíhá.
87'
Na centr ve vápnu si vyskočil Becao, ale míč mířil nad branku. Odkopávat tak bude Skorupski a dá si na čas.
85'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Denso Kasius,
ze hřiště odchází Nicola Sansone, přichází Musa Barrow.
83'
Obrovskou šanci zahodil Success! Střela Beta se odrazila přesně na kopačku Successe, kterému stačilo dorazit míč do zcela prázdné branky, ale nedokázal ji v rozhodující moment trefit!
82'
Samardžič se na pravé straně snažil přesným centrem najít ve vápně Beta, ale ten byl hostující obranou pohlídaný.
80'
Bologna právě vstřelila branku!
Máme tu obrat zápasu! Od rohového praporku vzešel skvělý centr, který ještě prodloužil ke vzdálenější tyči Schouten. Domácí nechali trestuhodně volné dva hráče Bologny. Nakonec to byl STEFAN POSCH, který hlavou usměrnil balon do prázdné branky. Asistence: Jerdy Schouten.
79'
Ze střední vzdálenosti se pokusil ohrozit branku soupeře Moro, ale jeho rána byla ztečovaná na roh.
78'
Oba týmy se opravdu snaží vyhrát, není to žádná opatrná hra na remízu. Alespoň v posledních minutách.
76'
Žlutá karta pro tým Bologna FC (Roberto Soriano).
75'
Volný přímý kop si vzal na starost Arslan, který se pokusil mířit k levé tyči, jenže zeď jeho ránu zastavila.
74'
Střídání v týmu Udinese Calcio:
ze hřiště odchází Nehuén Pérez, přichází Enzo Ebosse.
73'
ze hřiště odchází Michel Aebischer, přichází Roberto Soriano,
ze hřiště odchází Babis Lykogiannis, přichází Andrea Cambiaso.
72'
Velmi dobrá pozice pro přímý kop po faulu jednoho z hostů, uvidíme kdo si vezme na starost provedení.
71'
Po delší době v útoku i domácí. Rohový kop na bližší tyč nejprve nevypadal na úspěch, jenže balon propadl až ke vzdálenější tyči, kde zakončoval Pereyra!
70'
V obraně Udinese to teď hoří! Orsolini se znovu řítil do šance, naštěstí pro domácí se rozhodl ještě zaseknout balon, čímž se výrazně zpomalil.
69'
Vedení měl na kopačce Orsolini, který zakončoval sám ve vápně před brankou soupeře, jenže Silvestri předvedl skvělý zákrok!
68'
Odražený balon si chystal ke střele Beto, který ale měl před sebou obranný val soupeře a nedokázal ho prostřelit.
66'
To se snažil narušit Arslan, který střílel zpoza šestnáctky, jenže jeho pokus postrádal razanci.
65'
Bolognu vyrovnávající branka viditelně nakopla a v posledních minutách je daleko aktivnější.
64'
Silvestri musel opět zasahovat, ale Orsoliniho střela přišla po odmávaném ofsajdu.
63'
Sansone se řítil do další velké šance, ještě se snažil vylepšit situaci přihrávkou na Orsoliniho, ale ta byla nepřesná. Škoda pro Bolognu.
62'
ze hřiště odchází Sandi Lovrić, přichází Lazar Samardžić,
ze hřiště odchází Jean-Victor Makengo, přichází Tolgay Arslan.
61'
Další pěkná kolmice do vápna, kterou doběhl Aebischer. Hostující hráč se snažil ještě přihrát před branku, ale obrana tento úmysl zblokovala.
59'
A přece jen je srovnáno! Prudkou a krásnou kolmici za obranu vyslal Moro, který našel ve vápně volného NICOLU SANSONEHO, který poslal míč do sítě a tentokrát už nebude stát nic v cestě platnosti této branky! Asistence: Nikola Moro.
58'
Žlutá karta pro tým Udinese Calcio (Walace).
57'
Dlouhý centr se snažil na hrací ploše stihnout Pereyra, ale neměl šanci. Rozehrávat bude Skorupski.
56'
Další kombinace už byla úspěšná a v dobré pozici zakončoval ve vápně Udogie, který jen těsně minul pravou tyč!
55'
V dobré pozici pro zakončení byl ve vápně Beto, ale ještě volil přihrávku. Z šance sešlo, ale domácí zůstávají u míče.
54'
Volný kop v blízkosti vápna rozehrál Lovrič, ale situaci přečetl výborně Skorupski, který si došel pro míč.
52'
Emoce na hřišti nyní lítají ve velkém. Udogieho zezadu zfauloval zbytečně Aebischer.
51'
To na druhé straně rozehrála rohový kop Bologna. Hlavičkou zády k brance zakončoval Lykogiannis a míč minul branku jen o kousek!
50'
Po levé straně hřiště se snažil prosadit Udogie, ale stopku mu vystavil Potsch. Nebude to ani roh.
49'
V blízkosti poloviny hřiště fauloval Potsch a tak mohou domácí rozehrát volný kop. Volí postupný útok.
48'
Orsolini rohový kop i rozehrál a poslal přetažený centr ke vzdálenější tyči, tam ale prostor ovládli domácí.
47'
Orsolinii nacentroval balon do vápna a hostům se podařilo vybojovat alespoň rohový kop.
46'
První poločas začal velmi zostra, kdy se dostali do vedení domácí. Netrvalo dlouho a po pěkné kombinaci přidali druhý gól, jenže ten po chvíli odvolal VAR kvůli ofsajdu. Těsně před odchodem do kabin Bologna vyrovnala, ale i ona musela zkousnout odvolání gólu kvůli ofsajdu.
45+5'
45+3'
Becau potřeboval chvilku na ošetření, takže se první poločas ještě o to protáhl. Udinese hraje na útočné polovině.
45+2'
Bolognu ale i neuznaná branka trochu povzbudila a hosté se natlačili před vápno soupeře. Bohužel pro ně Sansone nedokázal zakončit ani jeden z centrů.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu se budou nastavovat 3 minuty.
45'
Tohle byla moc pěkná akce hostů! Centr do vápna si našel Aebisher, který hlavičkou našel před brankou NICOLU SANSONEHO, který se procpal před obráncem a střelou k tyči vyrovnal. Ale i tento gól se musel zrušit. VAR totiž prokázal, že Sansone byl v ofsajdu. Asistence: Michel Aebischer.
44'
Po zisku míče na vlastní polovině založil brejk Success, ale jeho příhrávka na Beta byla příliš dlouhá a skončila až u Skorupskiho.
43'
Ferguson dobíhal centr za obranu, ale nestihl ho na hrací ploše. Rozehrávat tak bude Silvestri.
42'
Mezi dva obránce domácích se tlačit Aebischer, ale ti si ho pohlídali, ačkoliv hostující hráč se dožadoval faulu.
41'
Žlutá karta pro tým Bologna FC (Jhon Lucumi).
39'
Penalta to nebude. Čekalo se velmi dlouho na rozhodnutí, ale pokračujeme ve hře.
38'
Dost možná Sansone netrefil branku, neboť Bijol při svém obranném zákroku tečoval míč rukou a to by znamenalo penaltu! Vše kontroluje VAR.
36'
Vyrovnání měl na kopačce Sansone! Po akci z pravé stany centroval před branku Orsolini, ale hostující útočník přestřelil ve velké šanci!
35'
Hodně prostoru měl na levé straně vápna před sebou Udogie, který se rozhodl střílet, ale vzdálenější tyč minul.
34'
Nyní dostala Bologna míč zadarmo, neboť Becao poslal nepřesný centr křížem hřiště a míč skončil v zámezí.
33'
Rozehrávku Udinese napadal příliš agresivně Orsolini a tak budou mít domácí klid na rozehrávku.
31'
Ale tohle se dalo vyřešit daleko lépe! Calcio mělo k dispozici brejk čtyři na tři, ale Success zvolil špatnou přihrávku na Beta. Přitom měl prostor na křídle.
30'
Od rohového praporku mířil do vápna prudký centr, ale u bližší tyče si Posch počínal bez chyby a odklidil.
29'
Nevýraznou část zápasu se pokusil přerušit Success, který málem zakončoval na malém vápně parádní centr. Skvělý defenzivní zákrok ale předvedl Soumaoro, který odvrátil na roh.
28'
Domácí jsou prozatím daleko aktivnější, ale poslední minuty jsou poměrně klidné a nepřináší zajímavé momenty.
27'
Po pěkné kombinaci na levé straně odcentroval do vápna Udogie, ale balon byl pro Beta příliš vysoký. Tohle si Skorupski pohlídal.
25'
Velmi dobrý obranný zákrok předvedl Udogie, který na hranic i vlastního vápna skluzem vystihl poměrně nebezpečnou přihrávku do vápna.
24'
Bologna ukázala, že umí občas zahrozit z ojedinělé akce. Nyní je opět u balonu a hledá cestu před vápno.
23'
Na druhé straně mířil do vápna velmi dobrý centr, moc nechybělo aby Sansone zakončoval z voleje sám před Silvestrim.
22'
Calcio rozjíždělo další brejk, ale Walace poslal nepřesnou přihrávku. Respektive Success byl nyní dobře pohlídaný.
21'
Nebylo to ale na dlouho, domácí vybojovali míč a zpoza vápna znovu zakončoval Success, ovšem i tentokrát mimo.
19'
Bologna tak může rozehrávat a po delší době se soustavně udržet na míči.
18'
Dlouhý centr z vlastní poloviny vyslal do vápna Bijol, nakonec zakončoval z hranice vápna Makengo, ale přece jen mimo.
17'
Najednou se z utkání stává poměrně divočina. Penaltu si chtěl vymodlit Orsolini, ale pokračuje se ve hře.
15'
Udinese právě vstřelilo branku!
Znovu přímočará akce v podání Udinese! Kolmici do vápna doběhl Becao, který poté přesným pasem ke vzdálenější tyči vybídl ke skórování BETA, jenž neměl problém dostat míč do odkryté branky. Jenže po chvilce přišla kontrola u systému VAR a byl rozpoznán ofsajd, branka tak neplatí! Asistence: Rodrigo Becão.
12'
Domácí Calcio pokračuje v útočném pojetí dnešního zápasu a znovu se před vápnem soupeře snaží najít cestu k zakončení.
10'
Ale skóre se mění na druhé straně! Po rychlém útoku po pravém křídle poslal krásný centr do vápna Pereyra, který využil rychlosti útočníka BETA, jenže z první nedal střelou k bližší tyči šanci Skorupskimu. Asistence: Isaac Success.
10'
No ale po chybě na vlastní polovině se v šanci ocitla Bologna! Rychlou kombinaci kupředu zakončoval před brankou Orsolini, ale jeho lob mířil až příliš vysoko!
9'
Po nepovedeném brejku Bologny rozehrál od své branky Silvestri, Udinese znovu volí postupný útok.
7'
Černobílí znovu kombinují na útočné polovině, prozatím vedou své útoky hlavně po levé straně.
6'
V útoku byl příliš agresivní Sansone, kterému byl odpískán faul. Domácí tak budou mít klid na rozehrávku.
5'
Udinese nadále drží balon a kombinuje na útočné polovině. Po akci z levé strany zakončoval ve vápně opět Success, ale nepovedlo se mu usměrnit míč na branku.
4'
Z následného rohového kopu se domácím nepodařilo ohrozit branku soupeře, ale Udinese pokračuje s balonem.
3'
Tohle byla nadějná šance na druhé straně! Na malém vápně zakončoval Success, ale bude z toho nakonec jen roh!
2'
Postupný útok se vyplatil, hodně času na hranici šestnáctky měl pro střelu Lykogiannis, ale minul branku.
1'
Utkání rozehrála hostující Bologna, která raději podržela balon na svých kopačkách a volí postupný útok.
1'
-45'

Udinese Calcio: Silvestri – Becão, Bijol, N. Pérez – Pereyra, Lovrić, Walace, Makengo, Udogie – Beto, Success.
Náhradníci: Padelli, Piana – Abankwah, Arslan, Ebosele, Ebosse, Ehizibue, Nestorovski, Pafundi, Samardžić.
Trenér: Roberto Sensini

Bologna FC: Skorupski – Posch, Soumaoro, Lucumi, Lykogiannis – N. Moro, Schouten – Aebischer, Ferguson, Orsolini – Sansone.
Náhradníci: Bardi, Raffaelli – Amey, Barrow, Cambiaso, Kasius, Pyyhtiä, Soriano, Sosa.
Trenér: Siniša Mihajlović

Rozhodčí: Volpi – Meli, Peretti – Feliciani.

• 8. P, 17 Z, 6 – 7 – 4, Skóre: 25:19, 25 b.
--------------------------------------------------------------------
 |   Udinese Calcio   (Udine)

Tým z Udine je letos poměrně zajímavý úkaz. V Serii A nevyhrál celek ze severu Itálie již od začátku října. Dohromady čítá šňůra zápasů bez vítězství 9 utkání. Přes to všechno je Udinese na osmém místě tabulky a teoreticky by mohlo usilovat o Evropské poháry. Domácí na druhou stranu málo kdy prohrají, ze sedmnácti zápasů zapsali pouze čtyři porážky. Jednu z nich si Udinese připsalo v posledním kole proti Juventusu.

• 12. P, 17 Z, 5 – 4 – 8, Skóre: 21:28, 19 b.
 |   Bologna FC   (Bologna)

Pro utkání 18. kola hosté pro letošek prožívají klidný střed tabulky, ačkoliv před pauzou způsobenou Mistrovstvím světa měli na dosah horní polovinu. Bologna se po reprezentační přestávce nepotkala s formou a stále čeká na bodový zisk. Tým z regionu Emilia-Romagna prohrál nejprve proti AS Řím, o minulém víkendu nestačil ani na Atalantu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62