Serie A - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Bologna - 21. dubna 2023   20:45

Verona
45+6' Verdi  • 62' Verdi (Faraoni)
2:1
(1:0)
Bologna
90+4' Domínguez  (Sansone)
Verona
Montipò – Dawidowicz, Hien, Magnani (81. Coppola) – Faraoni (C), Tameze, Abildgaard (30. Duda), Depaoli – Lasagna (40. Lazović), Verdi (81. Sulemana) – Gaich (46. Djurić).
A. Berardi, Perilli – Braaf, Cabal, Doig, Kallon, Ngonge, Veloso.
Mariani – Lo Cicero, Vivenzi
Stadio Marcantonio Bentegodi, Verona
Bologna
Skorupski – Posch, Soumaoro (59. Sansone), Lucumi, Kiriakopoulos – Domínguez (C), Schouten, Ferguson – Aebischer (46. Orsolini), Zirkzee, Barrow (46. N. Moro).
Bardi, F. Ravaglia – Bonifazi, De Silvestri, Lykogiannis, Medel, Pyyhtiä, Sosa.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 26 % : 74 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 1:6. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:11.
Verona pokračuje ve stíhací jízdě za záchranou. Ze tří zápasů získala sedm bodů a dotáhla se na sedmnáctou Spezii, která má utkání 31. kola ještě před sebou. Hellas se od nějaké třicáté minuty hlavně bránil. Díky Skorupského faulu ale Verdi mohl využít penaltu a po změně stran hlavou přidal i svůj druhý gól. Bologna marně bušila do fungující defenzivy a otevřít ji dokázala až nastaveném čase. Domínguez lobem zadělal na drama a to ještě vygradovalo, když blízko vyrovnání byli Ferguson s dorážejícím Orsolinim.
90+7'
90+7'
Zirkzee se srdnatě pral u penaltové značky. Verona v zoufalé situaci odkopla míč do středu hřiště a pak se dočkala závěrečného hvizdu!
90+6'
To mohl být velký šok pro Hellas! Kiriakopoulosův centr byl přemístěn k Fergusonovi, jehož střelu Montipò pravou rukou vyrazil kousek před sebe. O dorážku z hranice malého trestného území se pokoušel Orsolini. V klíčový moment ale ztratil balanc a míč poslal nad břevno.
90+4'
Bologna právě vstřelila branku!
Závěrečné desítky sekund ještě můžou být napínavé! Sansone prodloužil Fergusonovu přihrávku před NICOLÁSE DOMÍNGUEZE. Ten zaregistroval výběh Montipa a chladnokrevným způsobem jej přeloboval. Na brankové čáře nestihl zasáhnout Sulemana.
90+2'
Domínguez sklepával Lucumiho nákop do předbrankového prostoru. Sansone ani Orsolini se tam nestihli přesunout a míč zase zmizel za hrací plochou.
90'
K zadní čáře sprintující Ferguson neudržel ve hře nákop Domíngueze. Montipò může ukrajovat další desítky sekund.
89'
Nikola Moro znovu věřil Zirkzeemu, ale ten byl na levém křídle úplně sám proti třem modrým dresům Verony. Domácím je přisouzen odkop od branky.
88'
Zirkzee před vápnem neprostřelil slepený dvojblok. Sympaticky zaplněným stadionem už znějí vítězné chorály.
87'
Zirkzee na sebe navázal dva hráče a tím udělal více místa Domínguezovi. Argentinský kapitán Bologny napřáhl ke střele z delší vzdálenosti, ale Montipò nakonec ani nemusel skákat ke své pravé tyči.
85'
Když už se hostům konečně povedlo vymyslet překvapivý pas za obranu, tak se Domínguez hodně ukvapil se zakončením a neškodně posunul balon k Montipòvi.
84'
Tameze si chtěl narazit s Djurićem, jenže mu dal příliš pomalou přihrávku. Na druhé straně se nepovedlo udržet balon Zirkzeemu.
83'
Frustrovaný Giorgos Kiriakopoulos fauloval Hiena, když se v nekoordinované pozici natahoval za míčem u pokutového území.
82'
Hosté mají zoufale málo času, ale stejně si neodpouští hodně alibistických přihrávek do stran. Hellasu zbývá ubránit posledních deset minut.
81'
Střídání v týmu Hellas Verona:
ze hřiště odchází Giangiacomo Magnani, přichází Diego Coppola.
81'
ze hřiště odchází Simone Verdi, přichází Ibrahim Sulemana.
80'
Na pokraji sil leží na trávníku Magnani. Vypadá to na třetí vynucené střídání v případě Hellasu Verona.
79'
Verdi toužil přidat k dvěma gólům i jednu asistenci, nicméně Djurić z jeho centru nenasměroval míč do prostoru branky.
78'
Schouten měl velké starosti s Djurićem, který se ve vápně nakonec ubránil sám špatným dotekem. Bosňana zakřižoval Posch.
77'
Depaoli nebyl dobře orientovaný a zbytečným odkopem daroval Poschovi aut z útočné třetiny hřiště. Bologna zase buší do scvrknuté obrany.
76'
Duda nakopl balon před rozběhnutého Lazoviće. Ten si udělal několik zasekávaček, Posche ale neutancoval a ve finále sám vyběhl mimo pokutového území.
75'
Djurić sklepl nákop Dawidowicze do kraje. Lazović měl moře volného prostoru, ale stejně poslal centr do Skorupského dlaní.
74'
Bologna má enormní tlak, jenže všechny útoky se rozbíjí o bezvadně fungující defenzivu Verony. Ta si na chvíli odpočine, Djurić si došel pro faul Schouena.
73'
Lucumi byl mimo svou přirozenou pozici a raději spáchal faul na Verdiho. Verona by v opačném případě měla velkou díru vzadu.
72'
Ondrej Duda se zapojil už do několikáté slovní přestřelky s Domínguezem. Teď už Mariani uklidňuje slovenského reprezentanta žlutou kartou.
71'
Úplně stejně dopadl také Sansone. Domíngueze nepustil k dorážce Duda, jenž podnikl docela riskantní defenzivní zákrok ve vlastní šestnáctce.
70'
Ferguson si vzal odražený míč z centru Kiriakopoulose. Navedl si ho na pravou nohu, ale zpoza šestnáctky s ním orazítkoval jen jednoho z obránců.
69'
Kiriakopoulosovi dnes centry vůbec nejdou. Zirkzee byl vzorně pokrytý a míč se zase vrací do klidnější části hřiště.
68'
Orsolini nechytil přihrávku na hrot útoku a míč se dokutálel k brankáři, kterému byl připraven pomoct Dawidowicz.
67'
Orsolini to optimisticky zkusil přímo na bránu. Respektive vedle ní, protože Montipòvo čisté konto v ohrožení rozhodně nebylo.
66'
Z nepřehledné situace je nařízena standardní situace pro Bolognu. U míč už netrpělivě čeká Riccardo Orsolini.
64'
Djurić a Duda si lehli na trávník a Bologna sama nevěděla, jestli má pokračovat v postupném útoku. Kvůli neaktivitě to teď ze všech stran schytává i rozhodčí Mariani.
62'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Domácí navyšují vedení a současně zvyšují šance na záchranu! Za Faraoniho diagonálním bochánkem se rozběhl SIMONE VERDI a dostatečně prudkou hlavičkou zatloukl druhý gólový hřebík do branky Łukasze Skorupského! Šťastného střelce trestuhodně zapomněl hlídat Orsolini.
61'
Montipò s klidem sebral centr Kiriakopoulose, který se tentokráte objevil na levé straně.
60'
Držení míče: 26 % – 74 %.
59'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Adama Soumaoro, přichází Nicola Sansone.
59'
Zirkzee musel dlouho čekat na pomoc z druhé vlny. Ve finále se mu nabídl Orsolilni, jenž z větší dálky minul ze svého pohledu pravou tyč.
58'
Bologna po domácím útočném faulu rychle rozehrála, ale byl z toho pouze centr z levého křídla do náruče Lorenza Montipa.
57'
Na své straně už si Milan Djurić faul vymodlil. Vesměs všichni se teď stěhují na útočnou polovinu Verony, kam nakopne balon Lorenzo Montipò.
56'
Djurić byl držen a nemohl se dostat k přihrávce Lazoviće. Faul se však pískal na druhé straně. Za náraz do protihráče se pro příští zápas vykartoval Davide Faraoni.
55'
Dawidowicz důsledně hlídal Zirkzeeho a nepustil ho k hlavičce. Bologna poté zdárně chytala rychlý přechod soupeře.
54'
V intenzivním zámku dostal míč do vápna Domínguez. Proti sobě měl Ondreje Dudu a získal pro své barvy aspoň rohový kop.
53'
Drobný faul střídajícího Djuriće drží domácí jedenáctku na vlastní polovině. Posch zase trpělivě rozehrává se Soumaorem a Lucumim.
52'
Trn z paty hostům nevytrhla ani dalekonosná střela Domíngueze. Mezi tyče sice plachtila, ale Montipò se kvůli zákroku nemusel nikam přemisťovat.
51'
Moro se kvůli rozehrávce stáhl až mezi stopery. Hellas je i nadále velmi pasivní.
50'
Orsoliniho standardka domácí obranu nepřekvapila. Míč do ohně nevrátil ani centrující Kiriakopoulos, protože trefil Faraoniho.
49'
Start druhé půle je poněkud klidnější. Verona hraje z obrany, kdežto hosté neefektivně drží míč ve středu hřiště.
47'
S příchodem Orsoliniho má na hřišti Bologna alespoň jednoho italského fotbalistu. Nic se ale nemění na tom, že spolu hraje jedenáct různých národností.
46'
ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Nikola Moro.
46'
ze hřiště odchází Michel Aebischer, přichází Riccardo Orsolini.
46'
ze hřiště odchází Adolfo Gaich, přichází Milan Djurić.
46'
Výsledek bezmála hodinového prvního poločasu určil až nastavený čas. S přispěním videorozhodčích byl za Skorupského boxerský úder do hlavy Adolfa Gaiche nařízen pokutový kop. V tom se nezmýlil Simone Verdi a zařídil Hellasu poločasové vedení. Do té doby Marco Zaffaroni moc důvodů k radosti neměl, kvůli zraněním už musel střídat Lasagnu a Abildgaarda.
45+12'
45+12'
Ve dvanácté minutě šestiminutového nastavení Bologna domácí hráče na chvíli sevřela. Zirkzeemu rána z voleje nesedla a to už asi bude znamenat konec poločasu.
45+11'
Domácí neúspěšně reklamovali ruku Jerdyho Schoutena. Aebischerův následný výpad příkladně zakřižoval Dawidowicz.
45+10'
Tameze nevysvobodil balon z přehuštěného křídla. V rozhozeném rozestavení se pak Verona uchýlila k faulu ve středovém kruhu.
45+9'
Gaich trochu zpomalil brejk pět na čtyři. Míč mířil na pravý kraj, kde Lazoviće nenechal odcentrovat Kiriakopoulos.
45+8'
Kiriakopoulos se zlobí na Barrowa za špatně provedenou přihrávku. Faraoni bude házet míč k půlící čáře na Gaiche.
45+7'
Jelikož se v původním nastavení vůbec nehrálo, bude první půle ještě nějakou dobu pokračovat. V nervózní fázi zápasu se Verona snaží presovat hostující rozehrávku.
45+6'
O moc pomaleji už SIMONE VERDI penaltu do levého dolního rohu kopnout nemohl. Na otevření skóre to ale bohatě stačilo, neboť se brankář Skorupski odrazil na protější stranu.
45+4'
Mariani se u obrazovky dlouho nezdržel. Na druhý pokus se Verona penalty dočkala. V této sezóně ji bude kopat úplně poprvé!
45+3'
V přerušené hře dostal Mariani tip, aby se šel podívat na video. Za Skorupského boxerský úder do hlavy Gaiche může být klidně nařízena penalta.
45+2'
Adolfo Gaich je hodně otřesený a maséři Hellasu musí absolvovat další cestu na hrací plochu. Případné třetí vynucené střídání už by pro Hellas představovalo vážný problém.
45+1'
Fabio Depaoli otřel přihrávku ze strany o Soumaora a zhostil se exekuce rohového kopu, po němž v malém vápně zůstává ležet zbouraný Gaich.
44'
Aebischer přijal míč od Zirkzeeho. Na centr zprava si ale netroufl a později sledoval jen nepřesnou přihrávku Fergusona.
43'
Darko Lazović chtěl předešlé zaváhání odčinit, jenomže Depaoli na přihrávku za obranu nedosáhl. Míč pro Skorupského.
42'
Depaoli čistě uzmul míč Barrowovi. Rychlý kontr Hellasu nevyšel kvůli nepřesnosti střídajícího Lazoviće.
41'
Joshua Zirkzee postupoval do otevřené obrany. Až do vápna ale nešel a napřáhl k tvrdému projektilu, který Montipò uprostřed branky rukama vyrazil.
40'
ze hřiště odchází Kevin Lasagna, přichází Darko Lazović.
40'
Zdravotnický personál Verony si dnes večer neodpočine. Lasagnu postihlo svalové zranění a trenér Marco Zaffaroni bude podruhé vynuceně střídat.
39'
Další odevzdaný míč z kopačky Verdiho. Lasagnu svou přihrávkou minul o několik metrů.
38'
Verdi překopl zeď vysokým obloučkem. Depaoli ho nedokázal zpracovat a Bologna bude rozehrávat od vlastní branky.
37'
Nicolás Domínguez skluzem sestřelil Gaiche. Mariani hned přispěchal se žlutou kartou a současně nařídil přímý kop z osy hřiště.
35'
S několika vrstvami obvazů se Dawidowicz brzy vrátí do akce. I přes krátké oslabení se Hellas pokusil útočit, ale Faraoniho centr do ohně nedoletěl.
33'
Paweł Dawidowicz má na hlavě tržnou ránu a rozhodčí Mariani proto schválil ošetření přímo na hrací ploše. Polský obránce je zároveň naštvaný, že Aebischerovi nebyla udělena karta.
32'
Verdiho centr ze standardní situace letěl příhodně pro Skorupského. Na druhé straně se faulem provinil Aebischer a způsobil krvavé zranění Dawidowiczovi.
31'
Musa Barrow si spletl míč s hlavou Faraoniho a za nehezký kopanec automaticky viděl žlutou kartu.
30'
ze hřiště odchází Oliver Abildgaard, přichází Ondrej Duda.
29'
Po zákroku na Zirkzeeho byla hostům ponechaná výhoda, jenže Domínguezova prudká střela ztroskotala na bloku obránce.
28'
Zdravotní problémy hlásí Oliver Abildgaard. Dánský záložník naznačuje problém s hlavou a co nevidět bude vystřídán Ondrejem Dudou.
27'
Faraoniho centr z pravé strany Bologna zneškodnila a pomohla si vysvobozujícím odkopem za půlící čáru.
26'
Jelikož Verdi nebyl v ideálním úhlu, musel svou střelu z přímého kopu hodně kroutit. Skorupskému pomohla pevná zeď.
25'
Ke smůle Hellasu došlo k faulu ještě před šestnáctkou a na programu bude pouze přímý kop! Tak jako tak Posch spatřil žlutou kartu.
24'
Mariani ještě čeká na verdikt videorozhodčích. Možná se zkoumá, zda ke kontaktu mezi Poschem a Depaolim nedošlo ještě před vápnem.
23'
Stefan Posch nebyl dostatečně opatrný ve vlastní šestnáctce. Montipův prodloužený výkop hrudí odrazil před sebe a pak podrazil Depaoliho, což mělo za následek nařízení pokutového kopu.
22'
Schouten přihrál Zirkzeemu do viditelného ofsajdu. Gól by vlasatý Nizozemec stejně nedal, protože ho Montipò v souboji jeden na jednoho vychytal.
21'
Kiks v rozehrávce Hellasu. Faraoni už se rozbíhal po lajně, kdežto přihrávka mu šla za paty.
19'
Verdi si šel pro roh. Míč chtěl vytlouct o Posche, ale nakonec se ho před odchodem do autu dotkla jako poslední právě domácí sedmička.
18'
Domácí obrana si moc nevšímala Domíngueze a nechala ho vystřelit. Montipovi tento Argentinec vyprášil rukavice a něco podobného by rád předvedl i z nařízeného rohu.
17'
Rohu se ujal Simone Verdi a posílal míč k Magnanimu, který ve snaze o zakončení z voleje promáchl.
16'
Lasagna zastavil svůj brejk a počkal si na Verdiho. Ten to zkusil pravačkou z dvaceti metrů a Skorupski se musel odrazit ke své levé tyči, aby vyrazil balon na roh.
15'
Ze zablokovaného pokusu Faraoni vzešla dorážka Verdiho, která byla umístěna jen doprostřed branky ke klečícímu Skorupskému.
14'
Gaich nabíral rychlost, ale míč mu byl vypíchnut za postranní čáru. K vhazování se připravuje Davide Faraoni.
13'
Domácí odevzdali míč nákopem na Lucumiho. Totéž se přihodilo hostům, neadresný míč pustil do autu Magnani.
12'
Kiriakopoulos nezachytil Lasagnův náběh. Domácí útočník mu díky nákopu Verdiho ukázal záda, ale pak si neporadil s koncovkou, kterou hodně usnadnil práci brankáři Skorupskému.
11'
Bologna se zase oddává dlouhé mezihře ve středu hřiště. Domácí fotbalisté ji zatím nenarušují žádným presinkem.
10'
Kiriakopoulos vybíhal za nákopem ze středového kruhu, ale k míči to měl blíže Lorenzo Montipò.
9'
Verdiho centru se hosté ubránili a pokusili se o rychlý přechod, jenž se kousek za půlkou zasekl na kopačkách Barrowa.
8'
Fergusonovi nebyl zapískán faul a hosté si opět vyměňují míč v bezpečné vzdálenosti od obou gólmanů.
7'
Bologna je v prvních minutách aktivnější, ale zatím vždy naráží do slušně fungující defenzivy třetího nejhoršího týmu Serie A.
6'
Oliver Abildgaard zůstal trochu otřesený po ráně do hlavy. Sudí Mariano ho zkontroloval a až potom nechal ve hře pokračovat.
5'
Hien zakřižoval náběh Aebischera. Švýcarského útočníka tím zpomalil a pro balon si mohl dojít domácí gólman.
4'
Fabio Depaoli to přehnal s presinkem na křídle. Poschovi vzal balon jen díky očividnému faulu.
3'
Lewis Ferguson o centimetry nedosáhl na diagonálu z hloubi pole a musel se smířit s tím, že se bude kopat od branky Lorenza Montipa.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili domácí, kteří nastupují v modrých dresech. Bologna je v bílém.
1'

Hellas Verona: Montipò – Dawidowicz, Hien, Magnani – Faraoni (C), Tameze, Abildgaard, Depaoli – Lasagna, Verdi – Gaich.
Náhradníci: A. Berardi, Perilli – Braaf, Cabal, Coppola, Djurić, Doig, Duda, Kallon, Lazović, Ngonge, Sulemana, Veloso.
Trenér: Marco Zaffaroni

Bologna FC: Skorupski – Posch, Soumaoro, Lucumi, Kiriakopoulos – Domínguez (C), Schouten, Ferguson – Aebischer, Zirkzee, Barrow.
Náhradníci: Bardi, F. Ravaglia – Bonifazi, De Silvestri, Lykogiannis, Medel, N. Moro, Orsolini, Pyyhtiä, Sansone, Sosa.

Bologna FC

Hosté prohráli jediné z předchozích osmi kol. O body obrali Inter, Lazio, Atalantu a před pár dny urvali další cennou remízu 1:1 v duelu s AC Milán, jenž se spíše koncentroval na odvetu čtvrtfinále Ligy mistrů. Bologna je v tabulce Serie A osmá. Posun na pohárové příčky bude dost náročný, poněvadž Juventus dostal zpátky odepsaných 15 bodů a sedmá Atalanta disponuje pětibodovým náskokem. S osmi góly jsou nejlepšími střelci Orsolini a Arnautović, přičemž ten opakovaně laboruje se zdravotními neduhy. Mimo jsou i stabilní záložníci Cambiaso a Soriano.
Hellas Verona

Situace v oblasti sestupové zóny se v Serii A za předchozí dva týdny zdramatizovala. Verona porazila Sassuolo a pak dokázala remizovat 0:0 na hřišti suverénně první Neapole, čímž se na osmnáctém místě přiblížila sedmnácté Spezii na tříbodový rozdíl. Po třiceti odehraných kolech není v týmu Hellasu nikdo, kdo by měl na kontě aspoň čtyři góly. S bilancí 3+3 vede týmovou produktivitu Darko Lazovič, jenž kvůli zranění vynechal tři poslední zápasy. Dlouhodobější zdravotní trable řeší i Sulemana, Hrustic a Henry.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62