To už je z mé strany vše, vy však neodcházejte, protože už za necelou čtvrthodinu začne utkání kategorie internacionálů. Příště na počtenou!
Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni Petr Vrabec a autor hattricku Jaromír Jindráček.
Je hotovo, třináctý ročník Silvestrovského derby veteránů skončil smírným výsledkem. Sparta díky dvěma trefám Zítky a gólu Vrabce třikrát vedla, ale sešívaní vždy našli odpověď a pět minut před koncem se dokonce poprvé ujali vedení už třetím gólem Jaromíra Jindráčka v utkání. V samém závěru ale Sparta kopala penaltu, kterou Obajdin bez problémů proměnil.
40+1
40
Jeslínkovu přihrávku si Čáp nedokázal zpracovat, to už se rozběhla poslední minuta dnešního utkání veteránů.
39
Sparta právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Míč si na puntík postavil JOSEF OBAJDIN a poslal ho nekompromisně pod břevno!
38
Sparta se tlačí za vyrovnáním. Richard Margolius tvrdě vypálil a Šimurka míč vytěsnil na roh. Místo třetího rohového kopu budou Letenští zahrávat pokutový kop!
38
Obajdin si netroufl na čtyřnásobnou přesilu a pro jistotu vrátil míč na vlastní polovinu.
37
Před Šimurkou vznikl obrovský závar, ale brankář Slavie se zorientoval ze všech nejrychleji a na druhou stranu už míří Hrdlička.
36
Pavel Řehák si nedá říct, kapitán sešívaných to znovu přehnal s agresivitou a Letenští budou zahrávat další přímý kop.
35
Slavia právě vstřelila branku!
Slavia poprvé vede! Ačkoliv byl JAROMÍR JINDRÁČEK v samostatném úniku faulován vracejícím se Bařžantem, dokázal v pádu míč propasírovat do sítě, a dovršil tak hattrick!
35
Martin Hašek to znovu schytal, tentokrát od Luboše Zákostelského, hra je tak znovu přerušena.
34
Pavel Řehák to přehnal s důrazem v souboji s Haškem a sudí Krondl mu ukázal žlutou kartu.
33
Akce Slavie však pokračovala a ke střele se dostal právě Jaromír Jindráček, jenž však z uctivé vzdálenosti přestřelil.
32
Jindráček náramným křižným pasem našel Pavla Řeháka, který z voleje nedokázal trefit míč podle svých představ.
31
Margolius hledal rozběhnutého Josefa Obajdina, ale nenašel ho a Šimurka bez problémů ukryl míč ve své náruči.
30
Před námi je posledních deset minut zápasu, dění na hřišti slibuje velmi dramatickou koncovku, tak buďte s námi i nadále!
29
Sešívaní do třetice všeho dobrého vyrovnávají! František Veselý našel ukázkovým centrem JAROMÍRA JINDRÁČKA, který se hlavou nemýlil!
27
Letenští opět vedou! Do míče se znovu opřel DANIEL ZÍTKA, jenž překonal dezorientovaného Šimurku a ani obětavý Luboš Zákostelský nezabránil cestě míče do sítě!
26
Jindráček na polovině hřiště vybojoval míč pro Slavii a nakonec z toho byl pokus Luboše Zákostelského z ostrého úhlu, se kterým si Bobok poradil.
25
Letenští už střádají plány na získání ztraceného náskoku, u míče je nyní nikým nehlídaný Josef Obajdin.
24
Opět máme vyrovnáno! Margolius se nešťastně srazil s brankářem Bobokem a k odraženému míči se dostal PAVEL ŘEHÁK, který pohotově doklepl míč do sítě!
23
Haškův pokus z ostrého úhlu Šimurka vytěsnil do zámezí.
22
Sparťané kombinují na útočné polovině, začátek druhé půle je z obou stran poměrně rozpačitý.
21
Trma-vrma na útočné polovině Slavie k ohrožení branky soupeře nevedla, následovat bude pouze odkop od Bobokovy branky.
21
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Na první gól jsme si museli počkat až do její druhé poloviny, díky trefám Zítky a Vrabce zatím vede Sparta 2:1. Dosud jediným úspěšným střelcem sešívaných je Jaromír Jindráček.
20+2
20+1
To byla pane smůla! Luboš Zákostelský stál úplně sám před sparťanskou svatyní, z bezprostřední blízkosti ale ztečoval střelu mířící do branky těsně vedle!
20
Lumír Mistr z dobré pozice pálil vysoko nad, to už se rozběhla poslední minuta prvního poločasu.
20
Na centr z pravé strany si vyskočil nikým nehlídaný Jaromír Jindráček, jenž však poslal míč přímo do Bobokovy náruče!
19
Miloslavu Denkovi chyběly centimetry, čtyřiapadesátiletý veterán Sparty se ale k míči nedostal.
19
První půle se už chýlí ke svému konci, Sparťané kombinují na vlastní polovině a Margolius zapojil do přihrávkového kolotoče i gólmana Boboka.
18
Neúnavný Pavel Řehák to opět zkusil, tentokrát z otočky, nicméně Bobok tentokrát zasahovat nemusel.
17
Pavel Řehák se prokličkoval až před Bobokovu svatyni, ale z krkolomné pozice se mu nepodařilo vystřelit.
16
A nakonec je z toho gól! Do balonu se opřel PETR VRABEC, který poslal míč nekompromisně ke vzdálenější tyči – Sparta znovu vede!
16
Vyběhnuvší Juraj Šimurka fauloval soupeře a letenští veteráni budou zahrávat standardní situaci z nějakých patnácti metrů.
15
Obajdinova střela z uctivé vzdálenosti postrádala přesnost i razanci, Juraj Šimurka bez problémů ukryl míč ve své náruči.
14
Je vyrovnáno! Pět minut před koncem prvního poločasu se do míče opřel PETR JINDRÁČEK a přesnou ranou k pravé tyči nedal majiteli firmy na dětské kočárky Jířímu Bobokovi šanci!
14
Další Mistrův centr na Margoliuse Juraj Šimurka vystihl a okamžitě rozehrál.
13
Lumír Mistr neměl dostatečnou rychlost na to, aby se dostal do rychlého brejku, a tak pouze nakopl míč k Šimurkovi.
12
Mlejnek pouze odkopl míč k půlící čáře, kde stál připravený Jeslínek, ale následná akce Slavie úspěch nepřinesla.
11
Letenští jdou do vedení, k míči se dostal havířovský rodák DANIEL ZÍTKA a přesnou přízemní ranou z nějakých patnácti metrů otevřel skóre!
10
Slávistům se nepodařilo přesně rozehrát a hráči v rudých dresech kombinují na útočné polovině.
9
Úvodních devět minut zápasu góly nepřineslo, ačkoliv se hraje na klasické fotbalové branky. Míč je nyní v moci rozehrávajících zadáků Sparty.
8
Josef Obajdin na druhé straně parádně vysunul bývalého brankáře Daniela Zítku, který z ostrého úhlu těsně přestřelil!
8
Individuální akce Pavla Řeháka nebyla úspěšná, kapitán Slavie se však o chvilku později dostal k další střele, která proletěla těsně vedle Bobokovy svatyně!
7
Bažantův pas na Josefa Obajdina byl ztečován do autu, Letenští tak budou vhazovat z levé strany.
6
Přihrávka na rozběhnutého Marka Trvala postrádala přesnost, následovat tak bude pouze odkop od Šimurkovy svatyně.
5
Sparťané zakládají další akci až od brankáře Jiřího Boboka, úvodní čtvrtina prvního poločasu branky nepřinesla.
4
Jarolímův pas byl nepřesný, ale protiútok veteránů Slavie skončil ještě před půlící čarou.
3
Nyní už to neplatí, míč skončil v autu a celek z Edenu má na vlastní polovině čas a klid na rozehrávku.
2
Přihrávka Lumíra Mistra nebyla přesná, ale Sparta ještě může v akci pokračovat.
2
Další akce sešívaných nebyla úspěšná a Josef Jarolím na polovině hřiště vybojoval autové vhazování.
1
Hned v úvodu se ke střele dostal Pavel Řehák, ale kapitán Slavie mířil přímo do připraveného Boboka.
1
Na řadě je minuta ticha pro tragicky zesnulého bývalého brankáře Pavla Srníčka.
Hráči obou týmů už jsou na hrací ploše, za malou chvíli jdeme na to!
Soupisky obou týmů:

SK Slavia Praha: Juraj Šimurka – Miroslav Beránek, Zdeněk Čáp, Petr Herda, Václav Hrdlička, Jiří Jeslínek, Jaromír Jindráček, Luděk Klusáček, Ivo Knoflíček, Jan Mareš, Pavel Medynský, Pavel Řehák, Milan Šimůnek, Luboš Zákostelský, Jaroslav Šilhavý.

AC Sparta Praha: Jiří Bobok, Daniel Zítka – Aleš Bažant, Miloslav Denk, Josef Jarolím, Boris Kočí, Miroslav Mlejnek, Petr Vrabec, Marek Trval, Josef Obajdin, Václav Budka, Lumír Mistr, Richard Margolius.
Hezké dopoledne! Srdečně vás vítám u již třicátého ročníku fotbalového Silvestrovského derby mezi pražskými rivaly Slavií a Spartou. Od jedenácti hodin je na programu duel veteránů, tedy hráčů nad 45 let. Utkání se bude hrát 2x20 minut a po jeho skončení je na programu duel internacionálů, jímž Vás provede kolega Karel Milec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.