Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Ponferradina - 30. listopadu 2017   19:30

Villarreal
Villarreal
47' Bakambu  • 63' Bakambu  • 64' Bacca
3:0
(0:0)
Ponferradina
Villarreal
Barbosa – Gaspar, Fornals, Trigueros, Bacca.
Latre – Mateo, Escabosa
Estadio de la Cerámica, Villarreal
Chopo – Magagi, Reina, Pallarés, Palazón.

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám příjemný zbytek čtvrtečního večera.
Je dobojováno! Přes 135 minut se Villarrealu nepodařilo proti soupeři z třetí ligy skórovat. Chvíli po přestávce odvetného zápasu ale udeřil Bakambu a shodil z hráčů Žluté ponorky těžké břemeno. Od té doby už domácí hráči dominovali a po celkovém výsledku 3:1 zcela zaslouženě postupují do osmifinále španělského poháru Copa del Rey.
90+2'
90+2'
V samotném závěru hráči ve žlutém dostali k dispozici první přímý kop ze zajímavé pozice. Pravačkou to zkusil střídající Trigueros a krásnou ranou trefil pravou tyč Moldovanovy brány!
90+1'
Costa u pokutového území dával míč pod sebe, jenže Daniel Raba vystřelil jen do dobře postaveného zadáka Ponferradiny.
90'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány dvě minuty nastavení.
89'
Domácí se pohodlně ubránili a ve třech vyrazili do protiútoku. Baccova střela z pravé strany však byla rovněž přesměrovaná do autu.
88'
Dlouhý aut Jona Garcíí de Souze hrudníkem sklepl pro Palazóna, jehož zablokovaný pokus z dvaceti metrů přinesl hostům alespoň rohový kop.
87'
Saúl Crespo přenesl těžiště hry k pravé postranní čáře, centr z ní ale stoperské duo Žluté ponorky zlikvidovalo.
86'
Villarreal v závěru zápasu výrazně polevil a hosté si díky tomu na nedostatek šancí stěžovat nemohou. O postupujícím do další fáze už je ale rozhodnuto.
84'
Brazilský veterán de Souza předvedl vynikající první dotyk po prudkém pasu z křídla. Asenjo mu ale zmenšil střelecký úhel a Chuca ho dobře vytlačil až mimo pokutové území.
83'
Carlos Bacca nedostal přesnou přihrávku na levou stranu, přesto za ní poděkoval a teď bude sledovat vhazování Jona Garcíi.
82'
Díazův neškodný centr Rukavina nešikovně prodloužil na jednoho z hostů, který vyslal pohotovou střelu z dobré pozice a Asenjo musel rychle do vzduchu, aby vynikajícím zákrokem udržel čisté konto.
81'
Isaac Palazón dostal nepříjemnou ránu někam na kostrč. Z poloviny hřiště tak znovu rozehrává Jon García.
80'
Iago Díaz se v rohu velkého vápna ocitl v obležení tří protivníků. Rychle tak sáhl ke střele, která letěla vedle bližší tyče.
79'
Díky šlapáku na Andyho Rodrígueze se míč vrací k hostům, kteří už ale odešli mentálně i fyzicky.
78'
Po dlouhé době zahrozili také hosté. Yuri de Souza se kličkou uvolnil k průniku do vápna a z úhlu trefil pravou tyč branky Asenja, který si na míč nohou asi sáhl.
77'
Znovu v akci Chuca, který ze zahuštěného prostoru vysvobodil míč pasem na Rukavinu. Ten byl na pravé straně poměrně volný, ale nenašel nikoho ve žlutém.
76'
Chuca natáhl ke střele z osmnácti metrů. Jeden ze spoluhráčů ji podle všeho tečoval, ale Moldovan zasahovat nemusel.
75'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Cédric Bakambu, přichází Manu Trigueros.
74'
Napadající Rukavina vybojoval míč v hloubi domácí útočné poloviny. Villarreal z toho ale nevytěžil, protože Raba si pomohl faulem na Crespa.
73'
Bakambu byl přistižen v ofsajdu pár metrů za půlící čárou. Defenziva třetiligového týmu si tak může na chvilku oddechnout.
72'
Carlos Bacca posunul míč na osu hřiště, odkud mu chtěl narazit Bakambu. Jeden z obránců tuto spolupráci ale narušil a Moldovan tentokrát mohl být v klidu.
71'
Žlutá ponorka se s velkou lehkostí ubránila a díky Rukavinovi rychle otočila hru. Jeden z obrovského počtu centrů ale vracející se protihráči zneškodnili.
70'
Víctor Ruiz trochu zaváhal před napadajícím de Souzovou, jenž nechal projít míč za koncovou čáru. Následuje vůbec první roh Ponferradiny.
69'
Jeden z domácích hráčů se po výkopu Moldovana rozhodl pro střelu téměř z poloviny hřiště. Rumunský brankář se ale stihl vrátit do relativně dobrého postavení a nenechal se překvapit.
68'
Z levého konce velkého vápna centroval na bližší tyč Jaume Costa, jenomže před Bakambuem tentokrát dobře zasáhl Andy Rodríguez.
66'
Střídání v týmu SD Ponferradina: ze hřiště odchází Jorge García, přichází Isaac Palazón.
64'
Villarreal právě vstřelil branku!
Hned z další akce hosté kapitulovali potřetí a jejich sen o postupu do osmifinále se rychle rozplývá! Jeden z hráčů trochu přetáhl přihrávku do volného prostoru na levém křídle, Chuca balón ale dostihl a přesně přihrál do šestnáctky na CARLOSE BACCU. Ten se šikovným zpracováním uvolnil ke střele a tu s milimetrovou přesností umístil k vzdálenější tyči.
63'
Teď už se míč třepetá v síti a Žlutá ponorka slaví důležitý gól na 2:0! Hlavičku z rohového kopu brankář Moldovan sice vyrazil, ovšem na dorážku nesmírně důrazného CÉDRICA BAKAMBUA už nestačil. Za aktuálního skóre už postupuje favorit z Villarrealu.
62'
Fornals vysunul Bakambua, který se dostal před clonícího Jona Garcíu, ale z úhlu vystřelil jen do ruky reflexivně zasahujícího Moldovana!
61'
Juanme Costa dostal na levé straně míč od Bakambua, který se sám dostal k zakončení po nepříliš kvalitně odvráceném centru. Z hranice šestnáctky to zkoušel placírkou pravé nohy, jenže Moldovan byl proti pomalé střele připraven.
60'
Po několika vteřinách už Carlos Bacca dostal míč do sítě, jenomže předcházel tomu odmávaný ofsajd. Kolumbijský útočník byl v momentě kolmé přihrávky za posledním obráncem Ponferradiny.
59'
Jon García ve sprinterském souboji odpadl od čerstvého Bacy, ten se tak snadno dostal ve vápně ke střele, ale ta byla jedním z obránců zablokovaná.
58'
Pablo Fornals během centru přiběhl do šestnáctky ze druhé vlny, ale těžkou střelou z voleje nedokázal nasměrovat míč mezi tři tyče.
57'
Rychlá akce domácí jedenáctky končí už osmým rohovým kopem.
56'
Střídání v týmu SD Ponferradina: ze hřiště odchází Sergio Cidoncha, přichází Pablo Pallarés.
55'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Carlos Bacca.
54'
Rodrigo Hernández se zmocnil míče po sražené střele jeho spoluhráče. před vápnem ho předal Fornalsovi, jehož pokus ze střední vzdálenosti byl bohužel pro Žlutou ponorku hodně nepovedený.
53'
Jeden z hostů hlavou prodlužoval autové vhazování do míst vedle pokutového území, avšak Yuri de Souza byl zastižen v ofsajdu.
52'
Sergio Cidoncha při bránění Costy podklouzl a ublížil si někde na dolní končetině. Po chvilce se ale sám zvedl a zatím pokračuje ve hře.
51'
Soriano sklepával Costův nákop do malého vápna, nicméně Bakambua míč nenalezl kvůli včasnému zásahu Álvara Morena.
50'
Střídání v týmu SD Ponferradina: ze hřiště odchází Fernando Román, přichází José Antonio Ríos Reina.
49'
Netrvalo to dlouho a Bakambu byl v další šanci, když k němu propadl slušný centr z pravého křídla. Střela na vzdálenější tyč ale tak povedená nebyla a proletěla vedle branky.
47'
Start do druhé půle se vítězi úvodního zápasu ale vůbec nepovedl! CÉDRIC BAKAMBU se dostal ke spoluhráčově hlavičce, za jeho zády skončili na zemi dva obránci Ponferradiny, ten poslední Jon García mu pak nezabránil vystřelit z rohu malého vápna. Moldovan si na střelu konžského útočníka sáhl, ale od jeho rukavic se míč odrazil do sítě.
46'
Je za námi poměrně zajímavý první poločas, ve kterém měl podle očekávání více ze hry Villarreal, ale kromě jedné střely nad horní tyč si žádnou větší příležitost nevypracoval. Obrana Ponferradiny pracuje velmi dobře a s velkým klidem likviduje velký počet centrů, které neúspěšně hledají Bakambua. Hosté hrozí především z protiútoků, největší možnost měl kapitán de Souza, ale i jeho střela skončila nad břevnem.
45+2'
45+2'
Kvůli ošetřování Fernanda Romána se nastavený čas o pár desítek sekund protáhl. Z dalšího tlaku ovšem Villarreal vytěžil jen Rodríguezem zablokovanou ránu z dvaceti metrů.
45+1'
Chuca pronikl do pokutového území, ale při snaze zaseknout si míč zaškobrtl a domácím pak nemohl ani Fornals, před kterého skočil Moldovan.
45+1'
Nastavuje se 1 minuta.
45'
Domácí se snad v sedmi lidech natlačili do těsné blízkosti pokutového území. I teď celá situace ztroskotala na nepřesném centru od Rukaviny.
44'
Unikající Bakambu byl čistě povalen na trávník a z toho zase resultoval rychlý kontr Ponferradiny. Andy Rodríguez z delší vzdálenosti ale nevtěsnal míč do prostoru branky.
43'
Hosté snadno ubránili další dva rohové kopy, David Caiado si pak v protiútoku vyměnil míč s Jorgem Garcíou, ale následný centr rovněž poslal jen na protihráče.
42'
Roberto Soriano posílá do ohně jeden centr za druhým, ani v jednom případě však neoslovil Bakambua, který se zatím nenachází v těch potřebných místech.
41'
Andy Rodríguez ještě dostihl na hrací ploše Crespovu nahrávku do úplně volného prostoru. Centrem z levé strany ale našel jen hráče ve žlutém.
40'
Ponferradina zpomalila tempo a rozhodně nepospíchala před autovým vhazováním z rukou Jona Garcíi.
39'
Bakambu vletěl do pokutového území, ovšem na poslední chvíli byl rozhozen dobíhajícím protihráčem a z těžké pozice nevystřelil mezi tři tyče.
38'
Aktivní Fornals hodně pokazil přihrávku do úplně volné pravé strany, Rukavina ji neměl šanci dostihnout a míč skončil v autu.
37'
Pátý rohový kop na sebe nenechal dlouho čekat. Po dalekonosné hlavičce Hernándeze těsně před Moldovanem dotíral Bakambu, ale letící míč protečovat do sítě nedokázal.
36'
Ani z další standardky Žlutá ponorka nic nebezpečného nevymyslela a nadále tak musí dotahovat jednobrankovou ztrátu z prvního zápasu.
35'
Hezkou souhru domácího celku vyšperkoval Hernández hezkým pasem na Fornalse, který zkusil vystřelit z druhého dotyku, ale vytěžil z toho jen roh.
34'
Víctor Ruiz odvrátil centr z pravého křídla jenom k de Souzovi, který si hrudníkem zpracoval míč a z hranice velkého vápna vypálil jen těsně nad břevno Asenjovy brány!
33'
Soriano poněkolikáté zakombinoval s Fornalsem a přenesl hru doleva, jenže jeho spoluhráči nevymysleli nic nebezpečného.
32'
Sergio Cidoncha z nějakých třiceti metrů mířil ze svého pohledu k levé tyči, ale balón poslal o kousek mimo.
31'
Yuri de Souza i v pětatřiceti letech nabral slušnou rychlost a zastavit jej dokázal až Soriano, jenž za nehezký zákrok zezadu vyfasoval žlutou kartu.
30'
Rukavina se uvolnil přes Morena a přihrál na pravý kraj velkého vápna. Soriano ale znovu nenašel Bakambua a hosté se ubránili.
28'
Jenom to zahučelo poté, co Pablo Fornals převzal přihrávku z levé strany a napřáhl ze třiadvaceti metrů. Moldovan každopádně nemusel zasahovat a všechno zkontroloval jen pohledem.
27'
Cédric Bakambu nebyl dostatečně rychle v prostoru, kam posílal střílenou přihrávku Roberto Soriano a jeho pas tak zůstal nezakončen.
26'
Fornaisův pokus o kolmou přihrávku nebyl úspěšný. O pár sekund později byl faulován Caiado, ale nic z toho nebylo kvůli ofsajdu de Souzy.
25'
Jorge García si u středového kruhu neporozuměl se spoluhráčem a odevzdal balón zpět na kopačky favorizovaného prvoligisty.
24'
Domácí jej rozehráli na krátko a přenesli hru doprava, nicméně Rabův centr znovu skončil pouze u Moldovana.
23'
Znovu v permanenci Álvaro Moreno, který se dobrou poziční hrou postaral o Bakambua a předním odehrál míč na třetí roh.
22'
Hostující obrana si ve spolupráci s boxujícím Moldovanem poradila s menšími problémy ve vlastním vápně a ubránila se i po další rozehrávce, kdy Morena fauloval Raba.
21'
Daniel Raba si na pravé straně povodil Morena a centrem na druhou tyč získal pro Žlutou ponorku rohový kop.
20'
Z přímého kopu hráči v modrém ale vůbec nezahrozili, protože Jorge García trefil pouze prvního clonícího hráče Villarrealu.
19'
Yuri de Souza neměl moc možností, a tak si alespoň došel pro kýžený faul, kterým se provinil Roberto Soriano.
18'
Hosté odpověděli standardkou z pravé autové čáry, ovšem Asenjo si centrovaný míč našel a neomylně ho stáhl do rukavic.
17'
První šanci měl na svědomí Daniel Raba, který si zpracoval Sorianův pas přes celé pokutové území a zleva jen těsně přestřelil hostující bránu!
16'
Dinu Moldovan si s centrem z levé strany nedělal těžkou hlavu a úspěšně ho vyboxoval ke svým spoluhráčům, kteří jej dostali ven z vápna.
15'
Rychlý výpad po levém křídle přinesl Villarrealu premiérový rohový kop tohoto zápasu.
13'
Před Asenja přiletěl už poměrně slušný počet nákopů, jenže ani jeden z nich zatím nenaděl zadním řadám Žlutých ponorek žádné problémy.
12'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Nicola Sansone, přichází Pablo Fornals.
12'
Rukavinův centr z pravé strany byl určen pro osamoceného Bakambua, ale toho míč o velký kus minul. Mezitím se na domácí straně chystá vynucená změna v sestavě.
11'
Konžský forvard Cédric Bakambu nedostihl spoluhráčovu přihrávku, která se stala poměrně snadnou kořistí pro vyběhnuvšího Moldovana.
10'
Daniel Raba si to po ose hřiště přímočaře namířil k hostující brance, Álvaro Moreno ho však takovým poloskluzem zastavil metr před šestnáctkou.
9'
Italský útočník Nicola Sansone špatně došlápl a bez cizího přičinění si zranil nohu, se kterou odkulhal do autu a tam si sedl na trávník. Vypadá to na hodně brzké střídání.
8'
Crespo srazil hodně nepřesnou kolmici za hostující obranu k rumunskému brankáři, který hájí svatyni Ponferradiny.
7'
Bakambu využil svých fyzických proporcí a čelem sklepl centrovaný balón pro Sansoneho, který pod tlakem obránců ale nestihl vyslat žádnou střelu.
6'
Odvetnému zápasu čtvrtého kola Copa del Rey přihlíží hodně prořídlé ochozy, ty v běžící šesté minutě nejsou zaplněny ani z poloviny.
5'
První útočné snažení hostů skončilo po nevyužitém centru z levé strany, odkud posílal míč do ohně Andy Rodríguez.
4'
Během akce po levém křídle se domácí vyhnali z hrací plochy a pokračuje se odkopem od branky Moldovana.
3'
Villarreal od samotného začátku diktuje tempo a začíná naplňovat prakticky všechny předzápasové prognózy.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v tradičních žlutých, zatímco hosté v modrých dresech.
1'

Villarreal CF: Asenjo – Rukavina, Ruiz, Torres, Costa (C) – Raba, Chuca, Hernández, Soriano – Bakambu, Sansone.
Náhradníci: Barbosa – Gaspar, Fornals, Trigueros, Bacca.

SD Ponferradina: Moldovan – Jon García, Román, Moreno – Cidoncha, Crespo, Rodríguez – Díaz, Jorge García, Caiado – de Souza (C).
Náhradníci: Chopo – Magagi, Reina, Pallarés, Palazón.

Rozhodčí: Latre – Mateo, Escabosa.
1. zápas

První setkání těchto dvou mužstev skončilo velkým překvapením. Villarreal na hřišti velkého outsidera herně plnila roli favorita, ale gólem neskončila ani jedna jeho akce. Ponferradina za celých devadesát minut vystřelila na branku jen dvakrát, i to jí ale stačilo k senzačnímu vítězství, když se z perfektně zahraného přímého kopu prosadil Sergio Cidoncha. Žluté ponorky tak v odvetě musí dohánět ztrátu a utkání slibuje velmi zajímavou podívanou.
SD Ponferradina

Hostující klub byl založen byl v roce 1922 a většinu let pobýval ve třetí a čtvrté nejvyšší soutěži. Až v sezóně 2006/07 se premiérově ocitl ve druhé lize, nicméně stejně jako v ročníku 2010/11 z ní okamžitě sestoupil. Zpět do Segunda División se tým ze severozápadní části Španělska vrátil v roce 2012 a tentokrát v ní strávil celé čtyři sezóny. V minulém ročníku se Ponferradina po sestupu výše nevrátila, neboť ve třetí lize obsadila konečnou pátou pozici. Letos se ale hodně trápí a po šestnácti kolech je se ziskem třinácti bodů na sestupové devatenácté příčce.
Villarreal CF

Aktuálně šestý tým španělské LaLigy v sezóně 2012/13 senzačně sestoupil do druhé nejvyšší soutěže, ze které se však v nejkratším možném čase vrátil a nyní opět patří mezi španělskou špičku. Už čtyřikrát v řadě se Villareal vešel mezi elitní šestici a nejinak tomu je i po třinácti odehraných zápasech stávajícího ročníku. V loňském vydání Copa del Rey byly Žluté ponorky rovněž nasazeny až do 4. kola, kde postoupily přes Toledo, leč v osmifinále ani jednou neporazily Real Sociedad a mezi nejlepší osmičku se podruhé v řadě nepodívaly.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu španělského poháru Copa del Rey. Od devatenácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Villarrealem a Ponferradinou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.