Chichizola – Suárez, Dakonam, González, Cabrera – Portillo (84. Cristóforo), Maksimović, Arambarri, Antunes (60. Foulquer) – Ángel (71. Molina), Mata
Doménech – Vezo (65. Piccini), Paulista, Diakhaby, Lato – Torres, Wass, Parejo, Lee – Gameiro (69. Čeryšev), Mina (46. Rodrigo)
Neto – Soler, Čeryšev, Gayá, Rodrigo, Piccini, Garay

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 18:16.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a první střetnutí ve čtvrtfinále španělského poháru končí. Getafe půjde do odvety na půdě soupeře s jednobrankovým náskokem.

Ani jeden z týmů se v úvodních minutách do útoku příliš netlačil. První vzrušení přišlo až při střele Leea, který ale z nadějné pozice přestřelil branku. Následně přibírali otěže zápasu domácí fotbalisté. Arambarri z nařízeného volného přímého kopu z hranice vápna ale trefil pouze obrannou zeď. Až v závěru první půle se Getafe dostalo více do tempa, ale Ángel ani následně Mata nevyzráli na skvěle chytajícího Doménecha. Ani po změně stran se tempo zápasu výrazně nezvýšilo. Až s příchodem střídajících hráčů se hra směrem dopředu o něco okysličila. Jediným střelcem zápasu se tak stal Jorge Molina, který přišel do utkání až po více něž hodině hry. V pokutovém území si skvěle zpracoval centr z levé strany, navedl si míč na levačku a následně zakončil pod břevno.
90+3'
90+2'
Po Maksimovićově centru pádil do pokutového území Jaime Mata. Na Paulistu ale nestačil rychlostně a tak míč zasekl, otočil se zády k brance a ještě se snažil najít Molinu. Střelec jediného dnešního gólu, ale už zakončovat nemohl.
90+1'
Toni Lato chtěl co nejdříve získal míč pro svůj tým, že šel do souboje s Matou až příliš ostře. Další žlutá karta pro hostujícího fotbalistu.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Foulquer při snaze získat míč vracel do Lata. Hostům se ale rychlá rozehrávka nevyplatila a míč tak skončil po chybě Pareja jen u Chichizola.
89'
Damián Suárez zůstal ležet na trávníku. Po lehkém protažení se zvedá a závěr zápasu může pokračovat. Domácím se daří držet soupeře daleko od své branky.
88'
Rodrigo nebyl vůbec ve špatném postavení. Ještě hledal přízemní přihrávkou Čeryševa v pokutovém území, ale místo toho poslal míč jen do rukavic domácího brankáře.
87'
Rozehrávat volný přímý kop nemohl nikdo jiný než Dani Parejo. Míč ale skončil pouze na obranné zdi a domácí bez větších komplikací odpravili balon do bezpečí.
86'
Diakhaby se musel z obrany vysunout více před vlastní vápno. Následně hledal Čeryševa, který byl ale povalen Maksimovićem. Vše se přesune před domácí branku.
85'
Leandro Chichizola nespěchá s rozehrávkou. Po dlouhém výkonu zařval bolestí po souboji Molina. Ihned po odpískání se ale domácí útočník zvedá z trávníku a může se pokračovat.
84'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Portillo, přichází Cristóforo.
83'
Hosté nakonec přetlačili Gonzáleze, k balonu se dostal Rodrigo, ale střelu bez razance si Chichizola u své tyče s klidem pohlídal.
82'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá Valencii na srovnání stavu. Cabrera se dopustil faulu, hosté rychle rozehráli, ale před vápnem zastavil akci González.
81'
Valencia se snaží o rychlou odpověď. Rodrigo přihrával na Čeryševa, ale ten byl opět v těsném ofsajdu za posledním obráncem Getafe.
79'
Getafe právě vstřelilo branku!
Getafe se dostává před koncem zápasu do vedení! Hlavní rozhodčí nedopískal faul Cabrerovi a domácí mohli pokračovat do útoku. Parejo zaváhal ve středu pole, následně centroval parádně do pokutového území Foulquer, který našel na malém vápně JORGEHO MOLINU. Útočník Getafe si ještě dokázal balon posunout na levou nohu a poté zakončil před břevno.
78'
Cabrera vhodil míč až do pokutového území, ale před Doménechem vládl ve vzduchu pouze Gabriel Paulista. Valencia se ale uchyluje v posledních minutách jen k odkopům.
77'
Rodrigo nepříjemně dotíral na Suáreze, který tak neměl čas na rozehrávku a musel si pomoci přihrávkou jen na Chichizolu. Domácí následně s klidem přešli až na útočnou polovinu.
76'
Čeryšev nebyl daleko od druhé žluté karty za dvě minuty. Tentokrát ruský ofenzivní hráč podrazil rozehrávajícího Dakonama, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat.
75'
Hlavní rozhodčí s žlutými tresty opravdu nešetří. Nyní viděl kartu pořádně z blízka Denis Čeryšev za přišlápnutí Maksimoviće.
74'
Dimitri Foulquer je zpět ve hře. Domácí získali u středové čáry, ale velmi rychle o něj také přišli. Čeryšev vybojoval pro Valencii autové vhazování.
73'
Na trávníku se začíná pořádně přitvrzovat. Nyní zůstal otřesný na zemi domácí Foulquer, který schytal úder v hlavičkovém souboji od Leeho.
72'
Po střetu na třiceti metrech vystartoval Doménech po soupeři a dostává žlutou kartu. Hlavní rozhodčí musí celou situaci uklidňovat.
71'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Ángel, přichází Molina.
70'
Tak to mohl být vstup do utkání jako hrom. Čeryšev si našel prostor na levém kraji, už se hnal do vápna, ale je pískán milimetrový ofsajd.
69'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gameiro, přichází Čeryšev.
68'
Getafe se usadilo na útočné polovině. Od Suáreze ale putoval centr jen do rukavic hostujícího brankáře. Gameiro je opět na trávníku a nejspíše bude muset střídat.
66'
Hosté nerozehráli volný přímý kop po faulu na Gameira ideálně. Následně se hnal do protiútoku domácí celek, ale po faulu Wasse se opět přerušuje. A je tady i další žlutá karta.
65'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Vezo, přichází Piccini.
65'
Žlutou kartu vidí také Mauro Arambarri. Záložník Getafe sestřelil ve velké rychlosti Gameira, který se pouze s bolestivou grimasou zvedá z trávníku.
64'
Po centru ke vzdálenější tyči se pověsil do vzduchu Ángel. Útočník Getafe nebyl tísněn, mohl se soustředit na zakončení hlavou, ale míč poslal pouze na tribunu.
63'
Hlavní rozhodčí píská další faul. Lee zasáhl zezadu Portilla, který se následně zřítil k zemi. Nebezpečná situace před vápnem Valencie.
62'
Rodrigo motal hlavu na pravé straně bránícímu Cabrerovi, následně přišla přihrávka za obranu na Gameira, který ale stál pouze v ofsajdu.
61'
Bruno González přerušil náběh Pareja tělem a je potrestán žlutou kartou. Hosté následně rozehráli z klidové pozice jen do kombinace.
60'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Antunes, přichází Foulquer.
60'
Po přiťuknutí Antunese pálil Damián Suárez, ale nastřelil jen Paulistu, který se vydal proti balonu. Z následné dohrávky akce jde míč jen vysoko nad branku.
59'
Ángel byl přistrčen Diakhabym těsně před vápnem a je pískán faul. Getafe tak může z volného přímého kopu ohrozit Doménechovu branku.
58'
Toni Lato vhazoval míč do hry zpoza postranní lajny. Suárez dokázal zabojovat, získal balon pro sebe, postupoval nebezpečně do útoku, ale přes Diakhabyho cesta nevedla.
57'
Rubén Vezo je prvním potrestaným hráčem zápasu. U středové čáry totiž zasáhl loktem Matu, který se následně skácel k zemi.
56'
Wass se nedomluvil ve středu pole s Parejem kdo bude hrát. Domácí ale zaváhání vůbec nevyužili a odvrátili balon jen za postranní lajnu.
54'
Také Getafe se po delší době dostalo i balonu. Ángel byl ale při napadání až příliš agresivní a dopustil se nedovoleného zákroku na rozehrávajícího Lata.
53'
Po několika nepřesnostech ve středu pole se zjevil u balonu Ferrán Torres. Následně měl Paulista dostatek času na zpracování a také k přihrávce na levou stranu, kde byl faulován Lee.
52'
Sám faulovaný Dani Parejo se odvážil k dalekonosné střele přes zeď. Míč ještě před brankou zaplachtil, ale nakonec se stočil jen těsně nad břevno.
51'
Tentokrát byl na třiceti metrech od branky Getafe faulován Parejo. Valencia se více a více přibližuje k pokutového území domácího celku.
50'
Arambarri ztratil míč v nebezpečném území. Střídající Rodrigo dokázal projít až do vápna, ale do přízemní přihrávky se postavil Dakonam. Valencia zvyšuje tempo.
49'
Ani ve druhém poločase se nic nemění, oba týmy hrají způsobem hlavně neudělat chybu. González chtěl najít Matu, ale u balonu byl jako první Gameiro.
48'
Ferrán Torres inkasoval nepříjemný zásah do obličeje a to neuniklo hlavnímu rozhdčímu. Od Doménecha následně putoval jen k jeho kolegovi v brance.
47'
Paulista hrál na jistotu k Doménechovi. Následně po dlouhém výkopu byl u balonu Parejo, který ještě hledal Gameira, ale je pískán útočný faul.
46'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Mina, přichází Rodrigo.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:31.
Hlavní rozhodčí toho v prvním poločase příliš nenastavil a tak odcházejí hráči obou týmů do šaten za stavu 0:0.

Ani jeden z týmů se v úvodních minutách do útoku příliš netlačil. První vzrušení přišlo až při střele Leea, který ale z nadějné pozice přestřelil branku. Následně přibírali otěže zápasu domácí fotbalisté. Arambarri z nařízeného volného přímého kopu z hranice vápna ale trefil pouze obrannou zeď. Až v závěru první půle se Getafe dostalo více do tempa, ale Ángel ani následně Mata nevyzráli na skvěle chytajícího Doménecha.
45+1'
45+1'
Domácí se rozjíždějí až v samém závěru prvního poločasu. Ángelovu střelu Doménech neudržel v rukavicích, ale s následnou dorážkou už si brankář Valencie poradil bez potíží.
45'
Damián Suárez posadil na zem Lata, který po podklouznutí nemohl bránit prudkému centru. V šestnáctce ale nedosáhl na balon dokonale Mata a jen tečoval na zadní tyč.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu Maksimović. Domácím se podařilo překonat napadající vlnu hostujícího celku, ale centr do vápna nebyl nejpřesnější.
43'
Doménech musel zasahovat! Po přihrávce na pravou stranu se hnal do vápna Ángel, střelou z úhlu ale hostujícího brankáře nepřekvapil.
42'
K rozehrávce rohového kopu se postavil Antunes. V šestnáctce čekal na balon González i Dakonam, právě druhý jmenovaný hlavičkoval v tísni vedle pravé tyče.
41'
Cabrera měl na levé straně o něco více prostoru, ale přesným centrem spoluhráče v pokutovém území nenašel. Domácí ještě zůstali u balonu, ale to už se stačil Torres vrátit do svého postavení.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Mata se pokoušel o zakončení v krkolomné pozici, ale s Diakhabym na zádech nedokázal zamířit přesně.
39'
Trochu na náhodu to zkoušel dlouhým nákopem Antunes. Paulista si musel dávat pozor na Ángela, který se nebezpečně rychle blížil k míči, ale nakonec to zvládl obránce Valencie.
38'
Antunes skončil po lehkém kontaktu opět na trávníku, ale hlavní rozhodčí nechal tentokrát hru pokračovat. Maksimovićova přihrávka podél obranné linie skončila jen u Paulisty.
36'
Torres skvěle hledal v pokutovém území Minu. Jako poslední obránce se ale stačil s rychlým útočníkem vrátit Dakonam. Následná rohový kop už nebezpečí nepřinesl.
35'
Doménech si nechal postavit hned pětičlennou zeď. K rozehrávce se postavil Arambarri, ale jeho pokus skončil pouze na obranné zdi.
34'
Těsně před pokutovým územím byl faulován Antunes! Getafe bude rozehrávat volný přímý kop z pořádně nebezpečné pozice.
33'
Suárez byl pod tlakem napadajícího Miny a tak raději zvolil přihrávku až ke svému brankáři. Po dlouhém nákopu se ale zmocnili balonu pouze hostující fotbalisté.
32'
K rozehrávce se postavil tradiční exekutor Dani Parejo. Gameiro mohl na přední tyči tečovat balon, ale nedokázal ho zasáhnout a tak snadno zasáhl Chichizola.
31'
Domácí fanoušci se opět rozčilují, ale i nyní byl Ángel přistižen v ofsajdovém postavení. Po rychlé rozehrávce se Valencia nebezpečně blížila k vápnu soupeře, ale vše zastavil faulem Portillo.
30'
Zničehonic se dostal Ángel k nebezpečné střele! Doménech ale dokázal balon po lehké teči vyrazit před sebe, následný pokus už přišel pouze z ofsajdu.
29'
Tentokrát to už bylo z pohledu domácího týmu nadějnější. Portillo byl na pravé straně sražen k zemi, ale i přes hlasitý pískot hlavní rozhodčí faul neodpískal.
28'
Cabrera posouval míč podél postranní lajny na Antunese. Následně se zapojil do kombinace také Arambarri, ale ten dnes nemá příliš vydařený den. Další pokažená přihrávka na krátkou vzdálenost.
27'
Toni Leto našel dlouhým hodem Gameira. Následně ale získal míč Maksimović, už to vypadalo, že by se snad mohl Mata odhodlal ke střele, ale na poslední chvíli skočil útočníkovi Getafe pod nohy Vezo.
26'
Faulem se provinil při hlavičkovém souboji také Gabriel Paulista. Domácí se mohou po delší době v obraně přesunout také do útoku. Arambarri však nedokázal přesně najít Suáreze.
25'
Torresův centr byl zblokován na rohový kop. Od rohového praporku posílal míč do pokutového území Dani Parejo. Na zadní tyči se sice dostal k hlavičce Diakhaby, ale jeho pokus nebyl důrazný a Chichizola stačil snadno zasáhnout.
24'
Damián Suárez vycestoval s balonem u nohy až do zámezí. Po vhazování u středové čáry se hosté usadili na útočné polovině, Lee byl ale po čase faulován Maksimovićem.
23'
Parejo vedl další útočný výpad. Lee si kličkou k ose trávníku vytvořil střeleckou pozici, ale z nebezpečného místa poslal balon jen nad branku.
21'
Nadějný útok Valencie končí na Gonzálezovi. Hosté šli ve třech na tři obránce, ale Parejova přihrávka do běhu našla místo Miny právě obránce Getafe.
20'
Ani dvacet minut nepřineslo povedenější zakončení. Parejo měl na zádech hned dva protihráče, ale dokázal najít Minu. Následně pálil Gameiro, ale balon byl tečován mimo tři tyče.
19'
Diakhaby byl v ideálním postavení před vápnem a lehce eliminoval náběh Ángela s balonem. Po dlouhém odkopu se dostal k míči Torres, který ještě přihrával na pravou stranu k Vezovi.
18'
Ani jeden z týmů nespěchá s útočnými výpady. Už už to vypadalo, že by se domácí mohli přesunout blíže k brance soupeře, ale Arambarri zazdil snadnou přihrávku na několik metrů.
17'
Palista zkoušel překvapit domácí obranu nečekanou průnikovou přihrávkou na Gameira. Útočník Valencie ale míč nedokázal zpracovat a následně se odšoural do zámezí.
16'
Antunes vletěl zezadu do Diakhabyho. Záložník Getafe byl nachytán v ofsajdu a ještě navíc je pískán útočný faul. Rozehrávat tak bude z blízkosti vlastního vápna Doménech.
15'
Po levé straně to hostům zatím nevychází. Lato společně s Leem kombinovali u postranní lajny, ale následně se dopustil faulu hostující kapitán Dani Parejo. Hlavní rozhodčí ale neuděluje ani žlutou kartu po zákroku na Portilla.
14'
Ángel ještě zkoušel dotírat na rozehrávajícího Lata, ale k balonu se nedostal. Valencia pokračuje v poklidné kombinaci u středového kruhu.
13'
Danián Suárez skončil na trávníku po kontaktu s Leem. Domácí se ale u balonu příliš dlouho nezdrželi, Maksimovićova přihrávka na Ángela byla nepřesná.
12'
Valencia ještě rozehrávala rohový kop, ale Chichizola zasahovat nemusel. Práci před domácím brankářem odvedl skvěle Dakonem a jeho přesná hlavička mimo pokutové území.
11'
Wass společně s Parejem kombinovali u středového kruhu, následně se rozběhl podél postranní lajny Torres, ale míč už k němu nedoputoval tak přesně jak by si Parejo přál.
10'
První desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Mina se tlačil do útoku, před ním se stačil dostat k míči Suárez, kterému pomohl výrok rozhodčího. Vhazovat budou zpoza postranní lajny domácí hráči.
9'
Ani jeden z týmů se zatím nemůže dostat do souvislejšího tlaku. Mata zpracoval míč, ale byl pouze zády k brance a nemohl tak pálit. Paulista se skvěle stáhl do obrany a vypíchl Matovi míč od kopaček.
8'
Dani Parejo vyzval k náběhu za obranu Minu. Hostující útočník si parádně zpracoval míč, následně ale přetáhl kličku na pravou stranu a skončil až za koncovou lajnou.
7'
Gameiro ihned získal míč pro hostující tým zpět. Valencia to nyní zkoušela po levém kraji, ale Lato společně s Leem neprošli okolo skvěle postaveného Suáreze.
6'
Valencia se drží s balonem pod kontrolou na útočné polovině. Mina po narážečce s Gameirem přihrával do vápna, ale jako první se dostal k balonu jen bránící Dakonam.
5'
Paulistova přihrávka podél postranní lajny měla najít Torrese. Ten byl ale obsazen hned dvojicí soupeře, ale míč se odrazil od Cabrery do zámezí a Valencia bude pokračovat autovým vhazováním.
4'
Od Doménecha putoval balon až za středovou čáru. Následně byl úspěšnější v hlavičkovém souboji Jaime Mata, ale při zpracování si pomohl rukou a musel míč odevzdat.
3'
Getafe pokračovalo rohovým kopem. Na přední tyči se dostal k zakončení z první Portillo, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou Valencie.
2'
Tentokrát to byl právě Antunes, kdo přihrával do pokutového území. V něm byl v solidním náběhu Ángel, ale těsně před Doménechem stačil balon odpravit na rohový kop Paulista.
1'
Domácí fotbalisté rozehráli první poločas ze středového kruhu. Antunes si ihned nabíhal na levém kraji, ale po přihrávce Maksimoviće ho zastavil ofsajd.
1'

Getafe CF: Chichizola – Suárez, Dakonam, González, Cabrera – Portillo, Maksimović, Arambarri, Antunes – Ángel, Mata
Náhradníci: Soria – Sáiz, Cristóforo, Ibáňez, Molina, Miquel, Foulquier

Valencia CF: Doménech – Vezo, Paulista, Diakhaby, Lato – Torres, Wass, Parejo, Lee – Gameiro, Mina

Valencia CF

Valencia v minulém ročníku obsadila čtvrtou pozici za supersilným triem Barcelonou a madridskými Atléticem a Realem. Právě díky konečné čtvrté příčce si Valencia zajistila postup přímo do základní skupiny Ligy mistrů a v ní rozhodně ostudu neudělal. V konkurenci Juventusu, Manchesteru United a Young Boys obsadila třetí místo a v jarní části si tak zahraje playoff Evropské ligy. Především závěrečné utkání v domácím prostředí se španělskému týmu povedlo na jedničku, z Valencie se totiž vracel slavní Rudí ďáblové bez bodu po porážce 1:2!

V LaLize to již tak slavné není. Valencia se drží po dvaceti odehraných zápasech ve střední části tabulky, ale s pouhou pětibodovou ztrátou na šesté místo, které by zajistilo opět evropské poháry. Po Novém roce se se Valencia nejprve musela sklonit před Alavés, následně ale v domácím prostředí vybojovala bod proti Valladolidu.

Do čtvrtfinále španělského poháru se Valencia prokousala přes Ebro. AV osmifnálovém dvojzápase proti Gijónu se podařilo Valencii otočit nepříznivý stav po úvodním duelu vítězství 3:0 v odvetě.
Getafe CF

Getafe v minulé sezoně Primera Division bojovalo o příčky zaručující postup do evropských pohárů až do posledních kol. I díky skvělému závěru se Getafe vyhouplo na konečné osmé místo se ztrátou pouhé tři body na Sevillu, která se nakonec probojovala do Evropské ligy.

V přípravných zápasech na novou sezonu Getafe ani jednou neprohrálo. Po vítězných soubojích s týmy z nižších španělských soutěží se Getafe dokázalo vytáhnout také na portugalskou Boavistu. Nerozhodný výsledek vznikl z duelů proti Gijonu i Gironě.

I letos patří Getafe do lepší poloviny španělské soutěže. Po dvaceti odehraných kolech se Getafe drží na šesté pozici, na vedoucí Barcelonu sice ztrácí již patnáct bodů, ale na bronzovou příčku Realu Madrid pouze pět.

Getafe nejprve přehrálo ve španělském poháru Cordobu v obou zápasech. Následně po úvodním vítězství 1:0 nad Valladolidem udrželo Getafe postup remízou 1:1 v odvetném utkání.
Krásný úterní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Španělský pohár dospěl již do své čtvrtfinálové fáze a my se společně zaměříme na první duel mezi Getafe a Valencií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.