Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Cornellà : Barcelona - 21. ledna 2021   21:00

Cornellà
Cornellà
0:2
(0:0)
Barcelona
Barcelona
92' Dembélé   • 120+1' Braithwaite
Cornellà
Juan – Estellés, Moreno, Martín, Presa (84. Sanmartí) – Guzmán, Dorca, Marcet (68. Chiqui), Medina – Ontiveros (68. Carmona), Eloy (C) (97. Peguero).
Soto – Cebrián, De Francisco
Campo Nuevo Municipal de Cornella, Cornella de Llobregat
Barcelona
Neto – Mingueza, Araújo, Lenglet, Firpo – Trincão (74. Pedri), Pjanić, Moriba (74. Busquets) – Puig (46. Dembélé), Griezmann (C) (101. De La Fuente), Braithwaite.

To už je ode mne z toho kuriózního zápasu vše. Barcelona sice nevyužila dvě penalty, ale nakonec na rozdíl od Realu Madrid postupuje dále. Tak pěkný zbytek večera.
Držení míče: 27 % : 73 %.
Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 6:6. Rohy: 7:13. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 20:17.
Barcelona nakonec potvrdila roli favorita, i když k tomu pořádně nadřela. Cornella předvedla výborný výkon proti jednomu z nejlepších španělských týmů, a to když až do konce základní hrací doby udržela čisté konto. Katalánci navíc neproměnili dva pokutové kopy, o což se zasloužili Pjanić a Dembélé. Druhý jmenovaný to ale následně odčinil, kdy na začátku prodloužení vstřelit vítěznou branku. Hosté následně v klidu drželi jednobrankové vedení, v závěru pak na konečných 2:0 upravil Braithwaite.
120+1'
120+1'
Barcelona právě vstřelila branku!
Pedri v samotném závěru zápasu šel sám na bránu po dobrém pasu Dembélého, nezachoval se ale sobecky a míč předal MARTINU BRAITHWAITEMU, který se bez problémů trefil do prázdné klece.
120+1'
Nastavuje se jediná minuta.
120'
Hosté získávají co nejvíce času autovým vhazování na levé straně, to následně letí co nejvíce dopředu.
118'
Araújo se opět svíjí v bolestech. Tentokrát ho tvrdě fauloval Estellés, který byl také u první penalty, takže viděl druhou žlutou kartu, na kterou navazovala červená karta.
117'
De La Fuente předvedl dobrý sprint na levé straně, kde se dokonce dostal až před obránce, ale nakonec získal jen rohový kop.
115'
Domácí brankář nakopává co nejdál od své brány. Jeho spoluhráči tedy museli jít do souboje, který vyhráli, ale následný centr byl nepřesný.
114'
Pedri vybojoval na pravé straně autové vhazování, protože jeho chytrá zadovka patičkou byla sražena za pomezní čáru.
113'
Juan se poprvé ve druhém poločase prodloužení zapojuje do hry, na což není vůbec zvyklý, protože se předtím musel činit skoro každou chvíli.
111'
Útočné snažení Cornelly tentokrát zastavuje hlavní rozhodčí, který píská útočný faul a hosté si tak opět budou moci oddechnout.
110'
Domácí nákop na útočnou polovinu nebyl přesný, hosté tak po delší době mohou kombinovat směrem dopředu a sbírají tak cenné sekundy.
109'
Katalánci už se soustředí jen na to, aby udrželi těsné vedení. Míč tak nemají skoro vůbec pod kontrolou, ale stejně dobře zahušťují volný prostor, takže jim to příliš nevadí.
107'
Busquets docela tvrdě zasáhl nohu Chiquiho, který se svíjí v bolestech, ale aspoň vybojoval pro své spoluhráče přímý kop, ze kterého ale stejně nic není.
106'
Pjanić vidí žlutou kartu za protesty při pískotu nedovoleného zákroku.
106'
Začalo druhé prodloužení.
V prvním poločase prodloužení už jsme přece jen dočkali gólu, který díky pořádné bombě vsítil Dembélé, jenž tak odčinil nevyužitou penaltu. Cornella se naopak nedostala vůbec k ničemu a dnešní zápas už je pro ní v podstatě ztracen.
105+2'
První prodloužení skončilo.
105+1'
Nastavuje se jedna minuta.
105'
Pedri dobře zabojoval při napadání a dokonce získal míč pod kontrolu. Následuje další pas do vápna, který ale tentokrát má domácí brankář.
104'
De La Fuente jen tak tak udržel míč na hrací ploše, díky tomu následně může přihrávat před branku z levé strany, ale tam nenašel správného adresáta.
102'
De La Fuente se hned po svém příchodu na trávník dostal do slibné pozice, ale i on už poznal výborné reflexy Juana, který se neuvěřitelnou rychlostí vymrštil k levé tyči a zasáhl!
101'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Griezmann, přichází De La Fuente.
100'
Cornella i nadále brání velmi obětavě, další tvrdá rána totiž končí na jednom z beků.
99'
Moreno pomohl svému brankáři dobrým obranným zákrokem, protože zkrotil nebezpečnou přihrávku a dokonce hned může rozehrávat.
98'
Domácí začínají po střídání velmi aktivně napadat. Ještě mají poměrně dost času na skórování, ale samozřejmě se k němu chtějí dostat co nejdříve.
97'
Střídání v týmu UE Cornellà: ze hřiště odchází Eloy, přichází Peguero.
96'
Medinovi trochu rupli nervy, protože se provinil opravdu tvrdým zákrokem, po kterém samozřejmě viděl žlutou kartu.
96'
Barcelona už se dostává do své pohody a nyní už se ani nemusí tlačit za zakončením. Naprosto v klidu tedy kombinuje kolem půlící čáry.
94'
Cornella rozhodně nic nevzdává a pokouší se o vyrovnání. Zatím ale získává jen rohový kop.
92'
Hosté se přece jen dočkali ihned po začátku prodloužení a možná si zajišťují vítězství! OUSMANE DEMBÉL dokonale napravil své předchozí zaváhání při penaltě. Tentokrát na sebe vzal zodpovědnost z hranice pokutového území a vypálil tak tvrdě, že Juan stačil míč vyrazit jen do sítě.
91'
Hosté si hned po výkopu při kombinaci nerozuměli, totožně to ale měli domácí, kteří tak dovolili soupeři další protiútok. Ten ale opět senzačně vychytal Juan!
91'
Začal první poločas prodloužení.
Tento zápas nakonec půjde překvapivě do prodloužení! Barcelona ve druhém poločase jednoznačně dominovala a vytvořila si nespočet šancí, včetně druhého pokutového kopu, ale ani ten nedokázala využít, takže o vítězství bude muset usilovat v prodloužení.
90+3'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Barcelona to chce rozhodnout už teď, ale její přání nejspíš nebude vyslyšeno. Lenglet totiž po rohovém kopu hlavičkuje jen vedle.
90+2'
Cornella útočila do rozhozené obrany soupeře, Eloy tak posílal pas za obranu na nabíhajícího spoluhráče, ale míč se doklouzal jen do rukavic Neta!
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Od nastavení nás dělí už jen pár sekund. Mezitím od své branky rozehrává Juan, který samozřejmě odkopne míč co nejdál.
89'
Jeho přání málem vyslyšel Pjanić, který mohl napravit svou nevyužitou penaltu, avšak ve skórování mu opět zabránil Juan, který chytil i jeho nepříjemně se točící střelu!
88'
Neto jen tak tak udržel míč na hrací ploše. Následně rychle rozehrává a ještě své spoluhráče vybízí ke skórování.
87'
Barcelona se nechce při rozehrávce dopustit žádné chyby, takže je při ní extrémně opatrná. Aktuálně by se šlo do prodloužení, takže dopředu nemusí moc spěchat.
85'
Domácí už začínají hrát pochopitelně na čas, protože kdyby dotáhli zápas do prodloužení proti Barceloně, byl by to pro ně obrovský úspěch.
84'
Střídání v týmu UE Cornellà: ze hřiště odchází Presa, přichází Samartí.
83'
Na druhé straně pomocí standardní situace opět zahrozili také hosté, tentokrát to zpackal Braithwaite, který bezprostřední blízkosti minul bránu!
82'
Cornella může potrestat další zaváhání soupeře rohovým kopem, což se jí i málem podařilo, ale Eloy hlavičkou našel jen rukavice gólmana!
80'
I Dembélé totálně selhal a Katálanci tak nevyužívají už druhou penaltu v zápase! Francouzský křídelník poslal ránu do středu branky, kde Juan zůstal stát a na zákrok se tedy moc nenadřel!
79'
Nedovoleným zákrokem se ve vlastním pokutovém území tentokrát provinil Moreno, který šel proti Lengletovi nohou moc vysoko a trefil ho do obličeje!
79'
Další penalta pro Barcelonu!
78'
Barcelona má po delší době výhodu rohového kopu. Centr tentokrát letěl přímo před branku, ale tam to opět zvládla lépe Cornella.
77'
Juan vyběhl proti skákavému nákopu a jen tak tak ho udržel pod kontrolou, protože se k zakončení ještě tlačil Braithwaite.
75'
Dorca si při souboji s Braithwaitem pomohl nedovoleným zákrokem, takže mohou kombinovat obránci hostů. Araújo však trestuhodně přišel o míč vlastní chybou.
74'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Trincão, přichází Pedri.
74'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Moriba, přichází Busquets.
73'
Medina nepředvedl ideální zpracování centru, míč mu tak utekl až ke gólmanovi, který ho okamžitě schoval do své náruče.
72'
Neto ukazuje, že v Barceloně rozhodně není na škodu! Cornella se dostala k dalšímu nebezpečnému dalekonosnému zakončení, které náhradní brankář Barcelony bez problémů pokryl!
71'
Eloy nebezpečně kroužil po levé straně, tam se nakonec pustil do souboje s Firpem, při kterém získal aspoň autové vhazování.
70'
Pomalu vstupujeme do posledních dvaceti minut a gól jsme stále žádný neviděli. Nyní se o něj pokusil z dálky Moriba, ale ten mířil jen moc vysoko.
68'
Střídání v týmu UE Cornellà: ze hřiště odchází Ontiveros, přichází Carmona.
68'
Střídání v týmu UE Cornellà: ze hřiště odchází Marcet, přichází Chiqui.
67'
Trincão šel do souboje proti dvěma protihráčům, ukousl si ale příliš velké sousto, protože o míč okamžitě přišel.
66'
Neto se protáhne rozehrávkou na nejbližšího spoluhráče. Tomu určitě musí říkat, aby už konečně vepředu vymysleli gólovou akci.
65'
Hraje se ve velmi vysokém tempu. Ani jeden tým nechce na konci základní hrací doby vidět bezbrankový stav, takže o útočnou aktivitu není nouze.
64'
Cornella se dostává do jedné příležitost za druhou. Ke střele se tentokrát tlačil Marcet, který si ale nakonec bránícího hráče neobešel.
63'
Ontiveros dostal dobrou přihrávku na hranu pokutového území, kde si míč však nezpracoval ideálně, takže mu Araújo stačil odkopnout balón do autu.
62'
Araújo se tlačil k další hlavičce a opět byl hraničním způsobem poslán k zemi, kvůli čemuž ani nezakončil, ale rozhodčí tentokrát penaltu nenařizuje.
61'
Od konce zápasu nás už dělí jen třicet minut, takže hosté ještě mají dostatek času na skórování. Nyní k tomu mají příležitost v podobě přímého kopu.
59'
Neto poprvé v zápase musel vytáhnout důležitý zákrok! Z dálky zničehonic vypálil Medina, který pořádně provětral rukavice brankáře hostů. Vzápětí byl v dobré pozici ještě Eloy, ale ten už bránu minul!
58'
Po dalším povedeném centru se sám za obranou ocitl Griezmann, který ale volejem z velké blízky branku netrefil!
57'
Domácí už začínají ztrácet, nebezpečné kombinaci tak raději Presa zamezil docela tvrdým zákrokem, za který samozřejmě inkasoval žlutou kartu.
56'
Katalánci si příliš nerozuměli při kombinaci na levé straně, rychle se tak museli vracet, protože soupeř okamžitě zahajoval protiútok, ale ten mu opět dlouho nevydržel.
54'
Hosté mají v posledních minutách míč pevně v držení. Vzápětí přišlo neočekávané zakončení z velkého úhlu v podání Griezmanna, ale balón skončil jen na horní síti.
53'
Mingueza se jen tak tak dostal k centru z pravé strany, který ale vypadal naprosto žalostně a k žádnému zakončení tedy vézt nemohl.
52'
Pjanić dobře zapracoval na středu hřiště, kde vyhrál souboj proti dvěma protihráčům a následně uklidňuje hru přihrávkou dozadu.
51'
Araújo už se zpátky na hrací ploše, takže to na nic vážnějšího nevypadá. Míč však nyní mají v moci domácí fotbalisté.
49'
Araújo se po hlavičkovém souboji svíjí v bolestech a musí se nechat ošetřovat. Uvidíme, jestli bude moci pokračovat v utkání.
48'
Juan podržel svůj tým dalším výborným zákrokem! Hosté to pěkně vykombinovali ve vápnu, kde nakonec po přihrávce Griezmanna pálil Braithwaite, který ale mířil přímo doprostřed brány, kde byl tedy připraven gólman!
47'
Barcelona má zase míč rychle v moci a směrem dopředu začíná být hodně opatrná. Spěchat zatím nemusí, takže si na tom může dát záležet.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Puig, přichází Dembélé.
46'
První poločas podle očekávání patřil Barceloně, která má mnohem vyšší držení míče a dokonce měla jednu pořádnou příležitost. Pjanić však penaltou pohrdl, což by ho mohlo v konečném součtu hodně mrzet. Cornella se totiž umí dostat dopředu a tak by jasnému favoritovi mohla nadělat ještě pořádné problémy.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:00.
45+1'
45'
Firpo má nějaký prostor na levé straně, následně šel do souboje jeden na jednoho, ale klička se mu nepovedla, kvůli čemuž ho okamžitě prohrál.
44'
Vypadá to, že v první půli se branky nedočkáme. Domácí fotbalisté už zamkli své pokutové území, takže minimálně do přestávky chtějí udržet bezbrankový stav.
43'
Eloy dostával přihrávku na bližší tyč, kde byl zcela nehlídaný, ale pas se k němu šoural příliš dlouho, takže ho nakonec poslal pryč jeden z obránců.
42'
Domácí jsou samozřejmě díky neproměněné penaltě soupeře ve výborné náladě. Nyní se ale opět musí bránit, protože hosté samozřejmě příliš nadšení nejsou.
41'
Cornella je samozřejmě nyní na koni. Při další útočné akci tak opět přišlo zakončení, které ale bylo moc vysoké.
39'
Katalánci se nedostávají do vedení, i když měli výhodu pokutového kopu! Ten si vzal na starost Pjanić, jenž prudce vypálil do levé části klece, což ale brankář Juan skvěle odhadl a jeho ránu zlikvidoval!
38'
Araújo mohl být gólovým hrdinou svého týmu, protože si na povedený centr pěkně naběhl za obranu. Estellés ho ale kopl, čímž mu zabránil v přesném zakončení, ale samozřejmě fauloval, což znamená pokutový kop a zároveň žlutou kartu
38'
Penalta pro Barcelonu!
37'
Hosté rozehrávají již svůj čtvrtý rohový kop, ale ani tentokrát to k ničemu nevedlo. Oba týmy pořád naprosto skvostně brání.
36'
Oba celky jsou čím dál víc nebezpečnější. Po pěkném centru se do zakončení hlavou dostal Eloy, kterému se ale hrubě nepovedl, protože balón skončil vysoko nad bránou!
35'
Moriba se ale tentokrát nepředvedl v nejlepším světle, protože při souboji s Ontiverosem ztrácel, takže ho nakonec poslal k zemi nedovoleným způsobem.
34'
Další útočné snažení Barcelona tentokrát zastavuje postranní rozhodčí, který přichytil francouzského hrotového útočníka v ofsajdovém postavení.
32'
Moriba se zatím prezentuje velmi dobrým výkonem, nyní se pěkně uvolnil na hranici pokutového území a následně zkusil štěstí, ale jeho pokus byl jen sražen nad.
31'
Při protiakci se následně po centru od Guzmána dostal do dobré pozice Ontiveros, jenž ale pod tlakem bránícího hráče pálil jen mimo!
30'
Griezmann se zkoušel uvolnit za obranou, Moreno si ho ale velmi zkušeně pohlídal a okamžitě tak zahájil protiútoku.
29'
Neto si musí organizovat obranu při prvním přímém kopu soupeře, nakonec ale mohl zůstat v klidu, protože centr skončil jen za pomezní čárou.
27'
Firpo měl sice spoustu prostoru na levé straně, ale přihrávku dostal jen moc před sebe, takže byl u míče první jeden z domácích hráčů.
26'
Hra se v posledních minutách přelévá strany na stranu, protože míč je každou chvíli u opačného rohového praporku. Nyní měli standardku hosté, po které zkusil štěstí z dálky Trincão, ale ten mířil jen moc vysoko.
24'
Martín se dostal k hlavičce v opravdu dobré pozici, pořádně tak vystrašil Neta, který ale nakonec zasahovat nemusel, jelikož míč se přes houf hráčů nedostal.
23'
Cornella se následně rychle přesunula až k brance soupeře, kde hledala cestu k úspěšnému centru, ale nakonec se bude muset spokojit s rohovým kopem.
22'
Pjanić rozehrává první rohový kop svého týmu. Míč poslal vzduchem na zadní tyč, kde byl ale připraven brankář Juan.
21'
Neto se v bráně docela nudí, takže je rozhodně rád, když si se spoluhráči může chvíli přihrávat.
20'
Máme za sebou dvacet minut, ve kterých jsme na obou stranách byli od gólu opravdu daleko. Převahu má ale samozřejmě Barcelona.
19'
Puig zrychluje hru na středu hřiště a sám zkoušel obejít tři protihráče, ale ti ho zastrašili pouhých přiblížením, takže mladík raději vrátil balón dozadu.
18'
Hostům viditelně schází Messi, protože se s míčem dostanou na hranu pokutového území, ale tam už vůbec neví, jak mají dále pokračovat.
17'
Barcelona už má 78% držení míče, ale na střelecký pokus stále marně čeká. Taková převaha se určitě dala očekávat, teď ji jen proměnit v branku.
15'
Moriba si v pravé části pokutového území našel prostor k přihrávce, kterou Moreno ve skluzu zblokoval, avšak možná rukou, na což hosté okamžitě upozorňují. Penalta z toho ale nebude!
14'
Barcelona už přece jen začíná mít míč mnohem častěji na kopačkách, ale pořád to k ničemu nevede. Cornella má tak občas možnost protiútoku, avšak zatím vždycky selhala.
13'
Katalánci odpočívají kombinací na vlastní polovině, i když zatím se určitě příliš neunavili, protože toho stále moc nepředvedli.
12'
Moriba zkusil vymyslet průnikovou přihrávku, která ani nevypadala příliš špatně, ale nakonec na ni žádný z jeho spoluhráčů nedosáhl.
11'
Hosté si při kombinaci na útočné polovině nakonec nerozuměli, takže domácí mohou zkusit protiútok, ale ten končí hned na půlící čáře.
8'
Braithwaite po delší době dostává míč na útočnou půlku, kde ho ale nechce ztratit, takže si raději pomůže přihrávkou dozadu.
7'
Žlutou kartu dostává Puig (FC Barcelona).
7'
Cornella rozehrává rovnou dvakrát rohový kop, ale ani jednou to nepřineslo nějaké výraznější nebezpeční.
5'
V rohu poloviny Barcelona se nyní udál souboj dvou proti dvěma, který zvládli lépe fotbalisté hostů, kteří tak získali další autové vhazování.
4'
Medina se po zákroku Moriby svíjí v bolestech a potřebuje ošetření. Nějakou chvilku se tak hrát nebude.
3'
Domácí se pořád drží na útočné polovině, ale nakonec dobře vystoupil Lenglet, který tak získal pro svého gólmana odkop.
2'
Cornella se bez problémů ubránila a také útočí přes stranu hřiště, Ontiveros tam tak získává autové vhazování.
1'
Hosté mají výhodu úvodního výkopu a okamžitě se ženou dopředu dopředu přes pravou stranu, kde Mingueza vhazuje.
1'

UE Cornellà: Juan – Estellés, Moreno, Martín, Presa – Guzmán, Dorca, Marcet, Medina – Ontiveros, Eloy (C).
Náhradníci: Santaella, Mourin – Chiqui, Carmona, Caroutas, García, Peguero, Sanmartí, Vilaplana.

FC Barcelona: Neto – Mingueza, Araújo, Lenglet, Firpo – Trincão, Pjanić, Moriba – Puig, Griezmann (C), Braithwaite.
Náhradníci: ter Stegen, Tenas – Fernandes, Collado, Dembélé, Umtiti, De La Fuente, Pedri, Busquets.

Rozhodčí: Soto – Cebrián, De Francisco.
FC Barcelona
Barcelona se v poslední době dostala do slušné fazóny, protože hořkost porážky nepoznala dlouhých devět zápasů, přičemž sedm duelů dotáhla do vítězného konce. Tuto výbornou sérii jí ale ve finále Superpoháru přerušilo Bilbao, které vyhrálo 3:2 po prodloužení a sebralo tedy Kataláncům trofej. V LaLize jsou na tom dnešní hosté relativně dobře, protože jim patří třetí místo a ještě se rozhodně zapojí do bojů o první příčku. V Copa del Rey to bude pro Barcelona první letošní zápas, ten by samozřejmě měla bezpodmínečně vyhrát, tak uvidíme, jestli tomu tak bude.

Poslední tři utkání
Barcelona vs. Bilbao – 2:3pp
Sociedad vs. Barcelona – 1:2pen
Granada vs. Barcelona – 0:4
UE Cornellà
Pro Cornellu to bude dnes obrovský svátek, protože se poprvé ve své historii utká s hlavním týmem Barcelony. Tento tým jinak působí v lize Segunda Division B, kde si však nepočíná příliš dobře, protože je své skupině až na osmém místě, v této soutěži navíc vyhrál naposledy v polovině listopadu. V Copa del Rey je to ale úplně jiná pohádka. Dnešní domácí ji zahájili vítězstvím 1:0 nad Marinem a následně stejný výsledek uhráli také proti Atléticu, což je aktuální vedoucí tým LaLigy. Cornella by tak určitě mohla šokovat také Barcelonu, tak uvidíme, jestli se jí to povede.

Olot vs. Cornella – 2:2
Gimnastic vs. Cornella – 2:2
Cornella vs. Atlético – 1:0
Zdravím všechny fanoušky španělského fotbalu! Tento týden se hraje ve Španělsku Copa del Rey a na řadu už přijdou i nejlepší celky z LaLigy. Cornellà se tak utká s Barcelonou. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.