Play-off VARTA futsal ligy - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chrudim : Sparta - 27. dubna 2018   17:00

Chrudim
Chrudim
3' Everton  • 11' R. Mareš  • 25' Rešetár  • 28' Max  • 41' R. Mareš  • 43' Everton  • 45' Rešetár  • 47' Max  • 50' Everton
9:4
(2:2)
Stav série: (3:0)
Sparta
Sparta
8' Brahimi   • 9' Belej   • 28' Amadeu   • 29' Brahimi
Chrudim
Litviněnko (50- Žďanský, Hlouš) – Everton, R. Mareš, M. Mareš, Max, T. Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Rešetár (C), Slováček, Felipe
O. Černý, Lasch – Šmíd
MSH Chrudim
Sparta
Vahala (Bezstarosti, Cristiano) – Hájek, Brahimi, Amadeu, Marcelo, Diego, Belej, Angellot, D. Cupák (C), Hora, Sop, Doležal

Chrudim je počtrnácté v klubové historii futsalovým mistrem. Ve finále porazila Spartu 3:0 na zápasy. Ani jeden duel neprohrála v play-off. Desátý titul pro Lukáše Rešetára. Dnes to byl parádní futsal, skvělý zápas! Rozhodně ten nejlepší, co nabídla finálová série. Domácí do něj vstoupili lépe, ale první poločas skončil remízou i díky krásné souhře Beleje s Brahimim.

Ve druhém poločase se nechal hloupě vyloučit Cupák. Chrudim šla do vedení 4:2, jenže hosté se nevzdali a po chybě Maxe v rozehrávce bylo srovnáno na 4:4. Následně v prodloužení Sparta hodně riskovala, hrála hlavně powerplay s Vahalou, ale Chrudim si pěti góly zajistila setrvání na českém trůnu.
50'
Chrudim právě vstřelila branku!
EVERTON si seběhl na nahrávku lobem zprava na střed a z druhé vlny pálil ze svého pohledu do pravého dolního rohu branky.
50'
Beni Simitči pustil do hry Hájka, Sopa, Doležala či Horu.
49'
Chrudim už jen drží míč a snaží se, aby Sparta běhala.
49'
Doležal je poprvé v zápase na hrací ploše.
49'
Angellot to na levé straně zkusil sám, ale získal pouze pro sebe aut u vápna domácích.
48'
Marcelo prováhal moment na zakončení, následně vypálil zleva Brahimi mimo tři tyče.
48'
Chrudimští fanoušci už skandují: "Mistři, mistři!" Tohle vypadá na další titul pro ERA-PACK.
48'
Sparta pokračuje v powerplay a na hřišti s Marcelem, Belejem a Angellotem.
47'
Je (zřejmě) hotovo! 8:4. Felipe podle rozhodčích nefauloval Beleje a MAX zakončil po zemi z osy vlastní poloviny doprostřed prázdné branky. Bez asistence.
47'
Chyba Slováčka s Evertonem na leví straně a reagovat tak může Marcelo s Diegem.
47'
Litviněnko směroval balón do prázdné branky, ale Vahala skočil a levou rukou odehrál míč alespoň na roh.
46'
Slováček fauloval Diega, pátý faul domácích.
46'
Chrudim rozehrála druhou polovinu prodloužení.
Chrudim zvítězila v první polovině prodloužení 3:0 a je blízko obhajobě titulu. Sparta hrála většinu času v powerplay s Vahalou. Postupně se mezi střelce zapsali Roman Mareš z levé části vápna pod horní tyč, Everton hlavou z pivota a Lukáš Rešetár do prázdné branky. Domácí jsou blízko čtrnáctému titulu ve své historii.
45'
Felipe obral o míč na středu svého protihráče a LUKÁŠ REŠETÁR se prosadil střelou zprava do delšího dolního rohu prázdné branky. Asistence: Felipe.
45'
Koudelka chyboval na levé straně před Angellotem, aut pro Spartu.
44'
Vahala schoval míč zleva ve vápně do náruče a pokračuje Marcelo s Belejem na polovině hostů.
44'
Vahala je na levé straně při powerplay hostů. Na hřišti také Belej či Angellot.
44'
Diego zakončil souhru hostů zleva vedle bližší tyče, balón pro domácí.
44'
Sparta má na palubovce pět hráčů, ale žlutý dres má Diego.
43'
Litviněnko rozehrál na pivota na šest metrů a EVERTON z výskoku hlavou poslal míč kolem pravé ruky Vahaly do sítě. Asistence: Dimitrij Litviněnko.
43'
Faul Slováčka zezadu, když postrčil po levé straně hrajícího Diega. Chrudimští se výroku sudího Černého diví. Čtvrtý faul domácích.
43'
A zase powerplay hostů s Vahalou, na hrací ploše mj. také Brahimi či Diego.
42'
Brahimi nefauloval po levé straně útočícího Rešetára, hrát bude Sparta.
42'
Litviněnko zůstal po souboji s Angellotem ležet ve vlastním vápně, ale je v pořádku.
42'
Sparta sáhla zase k powerplay s Vahalou.
41'
Rychlá souhra, Chrudim rozpohybovala obranu soupeře. ROMAN MAREŠ využil křižné nahrávky v levé části vápna a sám pod Vahalou se trefil pod břevno.
41'
Roman Mareš si seběhl na pravou stranu, ale Vahala si připsal na přední tyči vyinkající zákrok.
41'
Vahala se sice vysunul na pravou stranu, ale následně se musel vrátit do branky.
41'
Angelotta ubránil Roman Mareš a Chrudim má k dispozici rozehrávajícího Evertona.
41'
Začal první poločas prodloužení.
Poprvé ve finále uvidíme prodloužení. Sparta si jej zahraje vůbec poprvé v play-off. Přitom k němu vůbec nemuselo dojít. Chrudim vedla 4:2, ale hosté snížili Amadeem na přední tyč a posléze po hrubé chybě Maxe v rozehrávce Brahimi pod břevno. Ve druhém poločase byl vyloučený Cupák, když nejprve dostal první žlutou kartu za kopnutí protihráče, následně pokračoval v protestech a sudí Lasch jej poslal do šatny.
40'
Druhý poločas skončil.
40'
Diego rozehrál standardní situaci nakrátko. Sparta ještě nakopla míč do ohně Vahalou.
40'
Brahimiho fauloval zezadu Slováček (CHR). Dostal žlutou kartu. Třetí faul domácích.
40'
Sparta byla agilní při presinku, ale míč má na polovině hřiště na noze Koudelka.
39'
Sparta kombinovala tak dlouho až Angellot pokazil nahrávku na pravou stranu ze středu.
39'
Sparta pokračuje v powerplay s Vahalou.
39'
Marcelo vyskočil při dlouhé nahrávce na šesti metrech na pivotu, ale zakončení hlavou mířilo mimo tři tyče.
38'
Sudí Lasch ukazuje, že Tomáš Koudelka udělal druhý faul domácích. Hosté si poté berou timeout.
38'
Rešetár vybojoval na levé straně proti Angellotovi aut z poloviny hostů.
37'
Sparta chce vrátit sérii do Prahy a hraje tak powerplay s Vahalou.
37'
Míč zapadl od Sopa v levé polovině vápna za branku domácích.
37'
Litviněnko odkopl míč na pravou stranu až za branku hostů.
36'
Felipe, Max a Everton rozpohybovali obranu soupeře, ale vyplynul z toho pouze aut zleva pro domácí.
35'
Ztráta Koudelky, ale Angellot v pravé části domácí poloviny reagoval stejnou mincí.
35'
Sparta má pochopitelně šest faulů. Ale hlavně Angellota zpět na hřišti.
34'
Max nedává krátkou penaltu, Vahala zakročil proti střele pravačkou z pohledu střelce do levé části branky.
34'
Krátká penalta proti hostům, Azem Brahimi zahrál ve vlastním vápně rukou. Marcelo se zlobí, ale Ondřej Černý svůj verdikt nedvolá.
34'
Koudelka faulovaný na pravé straně Brahimi na polovině domácích a hosté mají pátý faul.
34'
Vahalovu střelu vyrazil Litviněnko, ale Koudelka pálil zprava vedle zadní tyče, za brankáře Sparty byl připravený na čáře jeden z hostů.
34'
Angellot jej již mimo hřiště na střídačce, vystřídal jej Sop.
34'
Angellot se drží za hlavu a hra je přerušena, levou rukou jej zasáhl při souboji jeden z protihráčů.
33'
Angellot faulovaný na ose hřiště Romanem Marešem, který je zcela právem potrestaný žlutou kartou. První faul domácích.
33'
Angellot vystoupil zleva proti Felipemu a právě od hráče Sparty šel míč mimo hrací plochu.
32'
Felipeho střela z osy hřiště při zakončení levačkou sražena padajícím hráčem Sparty.
32'
Chrudim dlouho drží míč a Spartu pod tlakem.
31'
Jednoznačně nejlepší finále, tenhle futsal je parádní!
31'
Kros k pravé tyči, ale Slováček neusměrnil míč hlavou pod horní tyč, vynikající zákrok Vahaly rukama.
30'
Rešetár útočil s Evertonem na pravé straně a posléze vybojoval k nespokojení Angellota roh.
30'
Po sérii nepřesností na polovině domácích je u balónu Koudelka na pravé straně.
30'
Sop obrán o balón a Chrudim rozehrává se Slováčkem a Koudelkou.
29'
Sparta právě vstřelila branku!
Vyrovnáno! Max nepochopitelnou chybou v rozehrávce vyzval k zakončení zprava pod horní tyč AZEMA BRAHIMIHO. Tvrdá střela končí za Litviněnkem. Bez asistence.
29'
Felipe s Evertonem útočili po levé straně, ale ve skluzu dobře bránil Sop.
29'
Amadeu kulhá a otázkou je, jestli se vrátí do hry. Sparta hraje play-off na osm lidí a již v tomto utkání přišla o Cupáka.
28'
Amadeu leží na hrací ploše, drží se za obličej u hostujícího vápna a bude ošetřený.
28'
Everton nastřelil při standardce zprava Diega ve zdi a poté se domácímu hráči nepovedl aut.
28'
Žlutou kartu dostává Amadeu (AC Sparta Praha). Navíc čtvrtý faul hostů.
28'
Diego rozehrál aut zleva na střed a levačka AMADEA pálila do levého dolního rohu branky po pravé ruce Litviněnka. Asistence: Diego.
28'
Belej byl zablokovaný Slováčkem při hostující powerplay. MAX posléze trefil celkem z velké dálky levou části prázdné branky.
27'
Vyrovná Sparta při powerplay s Vahalou?
27'
Před Belejem posunul míč nohou Rešetár do zámezí a hostující zmiňovaný hráč si vezme aut z poloviny domácích.
27'
Angellot si při presinku pomohl rukama proti Koudelkovi a odpískaný tak byl třetí faul hostů. Chrudim zatím ve druhém poločase nefaulovala.
27'
Slováček posílal míč zprava, ale Vahala následně dokázal reagovat na teč jednoho ze svých spoluhráčů na středu.
26'
Vysunutý hostující presink s Diegem, ale na míči jsou stále na vlastní polovině domácí hráči.
26'
Angellot při útoku hostů byl v pravé části vápna zastaven nohou Slováčka, Sparta ještě bude rozehrávat roh po levé ruce Litviněnka.
26'
Další ztráta Marcela vinou Slováčka. Následně nahrávku zleva neusměrnil na druhé tyči ve skluzu do sítě David Drozd.
25'
LUKÁŠ REŠETÁR využil chyby Marcela, zakončil zleva levačkou k druhé tyči. Vahala se sice míče dotkl levou rukou, ale i tak skončil balón ve vzdálenějším dolním rohu pražské svatyně. Hosté byli již tou dobou ve čtyřech. Bez asistence.
24'
Nahrávku Evertona nezpracoval v pravé části vápna Felipe a balón mu odskočil až za branku Vahaly.
23'
Souhra Maxe s Rešetárem na levé straně, ale míč zablokoval na roh Amadeu.
23'
Everton přichystal míč na levou stranu na Felipeho, ale střelu na přední tyč chytil Vahala.
22'
A následně je David Cupák vyloučený, sudí Lasch mu ukazuje v přerušené hře druhou žlutou kartu a tím pádem pochopitelně i kartu červenou. Cupák totiž pokračoval v protestech a dnešní utkání pro něj končí. V případném čtvrtém finále bude chybět. Sparta bude hrát ve třech.
22'
David Cupák kopl do Felipeho a dostal žlutou kartu.
22'
Evertonova myšlenka křížem na levou stranu nebyla přečtena spoluhráčem, Chrudim ani nezakončila.
22'
Max vzápětí podražený na ose hřiště, Amadeu zapsal již druhý faul hostů ve druhém poločase, odehráno 75 sekund z druhého dějství.
22'
Brahimi fauloval Maxe, na fauly 0:1.
21'
Max se nedostal na levé straně přes Amadea, ale uvidíme aut pro domácí u vápna soupeře.
21'
Po rozehrávce Angellota zleva pod sebe přišla tvrdá střela Amadea zcela mimo tři tyče.
21'
Začal rozehrávkou Angellota se spoluhráčem poslední poločas této sezony?
21'
Chrudim vlétla na Spartu a byla v úvodu lepší. Vedla 1:0. Jenže hosté srovnali svou první větší šancí, když Brahimi překonal Litviněnka. Pražané šli nakonec do vedení, když Brahimi vyzval při krásné souhře Beleje k zakončení do prázdné branky. Roman Mareš však stihl vyrovnat po chybě Marcela na polovině hřiště. Zatím celkem dost chyb na obou stranách. Sledujeme asi nejpohlednější finále v této sezóně a nuda to rozhodně v úvodním dějství nebyla.
20'
20'
Aut rozehraný zprava na přední tyč do náruče Litviněnka.
20'
Při posledním útoku poločasu byl Amadeu zprava zablokovaný Felipem.
20'
Angellot procpal míč na levou stranu na Diega, který zcela osamocený pálil nad břevno.
20'
Maxova střela zleva byla umístěna vedle první tyče, rozehrávka pro Vahalu.
20'
Chrudim nebrání zle a zatím při powerplay s Vahalou nezasahoval Litviněnko.
19'
Sparta se chce prosadit s Vahalou, který je součástí powerplay.
18'
Koudelka hledal marně zprava na středu na hraně vápna Rešetára, kterého hlídal Belej.
18'
Chrudim je již dlouho na balonu, ale zatím nevystřelila.
17'
Nepřesný signál Slováčka při autu zprava s Koudelkou a k balónu nebyl puštěn v levé části vápna Koudelka.
17'
Belejova střela padala od levačky vedle bližší tyče, balón tečoval někdo z domácích hráčů na roh.
17'
Amadeu chtěl útočit po pravé straně, což mu Rešetár za cenu patého faulu nedovolil.
16'
Vahala nenašel křížem na pravé straně Brahimiho a míč putuje do zámezí.
16'
Ztráta Angellota proti Evertona a kombinuje domácí celek na polovině hřiště s Felipem.
15'
Everton napáill z desetimetrového kopu ze svého pohledu pravačkou pravou tyč směrem do dolního rohu branky.
15'
Bude se kopat desítka proti Spartě, když Angellot zprava levou nohou fauloval Evertona. Šestý faul hostů.
15'
Amadeu rozehrál na levou stranu, Chrudim postavila dva hráče do zdi. Vzápětí šla střela Diega zleva vedle přední tyče.
15'
Felipe v souboji jeden na jednoho fauloval na středu poloviny domácích Amadea, čtvrtý faul Chrudimi.
15'
David Cupák a Everton si vyslechli důraznou domluvu od Ondřeje Černého a my můžeme opět bojovat.
15'
Max poslal míč zprava nástřelem na druhou tyč, kde ve skluzu nedostal míč do sítě Roman Mareš.
15'
Max svedl opět souboj na levé straně s Amadeem a sudí Černý sdělil svým gestem, že aut bude mít Chrudim.
14'
Dlouhá kombinace domácích na hostující polovině, ale Max prohrál jeden na jednoho na levé straně.
13'
Slováček zapsal třetí domácí faul.
13'
Koudelka měl u sebe Amadea a víceméně byl donucen k odehrání míče do zámezí patou.
13'
Zakončení Davida Drozda z voleje ze středu po rohu zprava minulo levou tyč.
12'
Rešetár kontroval zleva z úhlu vedle delšího dolního rohu branky. Zatím nejpohlednější finále pokračuje.
12'
Angellotova střela z levé části vápna sražena padajícím Koudelkou na rohový kop.
12'
Po timeoutu hostů bude Sparta hrát powerplay s Vahalou.
12'
Vahala schoval míč před Davidem Drozdem do koše. Posléze získal Brahimi zleva roh.
12'
Marcelo fauloval na polovině soupeře Koudelku, pátý faul hostů a další nedovolený zákrok bude znamenat desítku proti Spartě.
11'
Marcelo chyboval na polovině hřiště. Felipe mu sebral míč a následně z levé strany srovnal ROMAN MAREŠ střelou k přední tyči. Asistence: Felipe.
11'
Angellot vybojoval faul na vlastní osobu, druhý nedovolený domácí zákrok.
10'
Roman Mareš ve skluzu poslal míč do zámezí, Sparta má aut z vlastní poloviny z pravé strany.
10'
Sparta hrála pár sekund powerplay s Vahalou.
9'
Oddechový čas pro domácí.
9'
MICHAL BELEJ nahrával v situaci dva na jednoho na levou stranu vápna k Brahimimu, ten mu míč vrátil k zadní tyči před prázdnou brankou. David Drozd nestihl reagovat a Sparta otáčí průběh třetího finále na svojí stranu. Asistence: Azem Brahimi.
9'
Koudelka rozehrál roh zprava na střed na hranu vápna, ale Rešetár vypálil vysoko nad horní tyč.
9'
Rešetár pronikl po levé straně, Brahimi jej skluzem nezastavil, ale Vahala stačil reagovat na střelu z vápna na krátkou tyč.
8'
První větší šance hostů končí brankou. Marcelo posunul míč ze středu na levou stranu a AZEM BRAHIMI vyrovnal střelou k druhé tyči. Asistence: Marcelo.
8'
Diego při útoku po levé straně bráněný Koudelka, ale Sparta kope roh blízko vápna Chrudimi.
7'
Rešetár zůstal volný na pravé straně, nahrávku mu adresoval Slováček, ale Vahala si pohlídal zakončení na první tyč.
7'
V posledních minutách vidíme celkem dost nepřesností na obou stranách a Vahala s Litviněnkem jsou víceméně bez práce.
7'
Angellot a Amadeu si nerozuměli na levé straně a rozehrávat bude z poloviny domácích Rešetár.
7'
Rychlý kontr hostů po levé straně s Diegem, ale následně se vrátil do obrany Max a ve skluzu odehrál balón na roh.
6'
Nepřesný kříž na levou stranu, kde nemohl být Angellot, míč pro domácí celek.
6'
Max měl na sobě na pravé straně Angellota, posléze neprošel Everton na druhé straně přes Cupáka.
5'
Chrudim je zatím lepší, má rozhodně více ze hry. Sparta se do větší šance nedostala.
5'
Brahimi hrál zleva čistě proti Davidu Drozdovi a sudí Lasch tak nemá důvod pískat čtvrtý faul hostů.
4'
Špatná kombinace hostů na polovině soupeře, vše skončilo u souhry Cupáka s Belejem na pravé straně.
4'
Slováček trefil míč z jedničky zprava vedle druhé tyče, když mu balón přichystal Rešetár křižnou nahrávkou.
4'
Angellot opět fauluje Rešetára na hostující polovině a Sparta má již třetí fauly, zatímco Chrudim jeden.
4'
Amadeu byl výborný zleva při presinku, ale na hranici vápna mu nevyšla souhra se spoluhráčem, vše bez zásahu Litviněnka.
3'
Další chyba v rozehrávce Sparty a vzápětí si počínal nedovoleně Angellot proti Rešetárovi, který to zkoušel po pravé straně. Na fauly 1:2.
3'
Standardní situace Evertona zleva zablokovaná jedním z hostujících hráčů, pokračujeme autem z poloviny hostů.
3'
Angellot fauloval Evertona a na fauly srovnáno 1:1.
3'
Sparta chybovala v rozehrávce s Vahalou a Marcelem. Následně sklepl Felipe míč zleva na střed a EVERTON napálil míč pravačkou ze svého pohledu do pravého horního rohu branky. Asistence: Felipe.
2'
Angellot faulovaný, první faul zápasu.
2'
Koudelkovi se zprava vůbec nepovedl centr přes Cupáka a rozehrává Sparta od vlastní branky.
1'
Cupák byl napadaný Koudelka, následně Vahala poslal svojí rozehrávku pouze do presujícího Slováčka.
1'
Angellot presoval zhruba na polovině hřiště a získal aut zprava pro své mužstvo.
1'
Jako první bude v dnešním zápase útočit Chrudim, která oblékla bílé dresy.
1'

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko (Žďanský, Hlouš) – Everton, R. Mareš, M. Mareš, Max, T. Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Rešetár (C), Slováček, Felipe

AC Sparta Praha: Cristiano, Bezstarosti, Vahala – Hájek, Brahimi, Amadeu, Marcelo, Diego, Belej, Angellot, D. Cupák (C), Hora, Sop, Doležal

Rozhodčí: O. Černý, Lasch – Šmíd.
Sparťané chtějí vrátit sérii zpět do hlavního města. K dispozici by měl být David Cupák, který společně s Angellotem chyběl ve druhém zápase pro trest za tři žluté karty v play-off. Právě Angellot byl (asi) v semifinále s Plzní vůbec nejlepším hráčem série. A ti z vás, kteří futsal bedlivě sledují, tak ví, že se jedná o kapitána kolumbijské reprezentace.
Ve finálové sérii se utkávají dva jediné české futsalové profesionální kluby. Již před startem souboje o titul byla jasným favoritem Chrudim. Sparta totiž absolvovala těžké pětizápasové semifinále s Plzní, které otáčela ze stavu 1:2. Série byla velmi vyhrocená. Zejména v pátém duelu se s určitou nadsázkou chvílemi ve druhém poločase ani nehrál futsal.
Utkání bude rozhodovat jako hlavní rozhodčí Ondřej Černý. Ten si zapískal v letošní sezóně finále ME mužů a byl také nominovaný na UEFA Futsal Cup (jakási futsalová Liga mistrů), který se koukal minulý týden.
Chrudim může počtrnácté za sebou vyhrát ligový titul. Lukáš Rešetár byl zatím u devíti z třinácti zlatých medailí pro ERA-PACK. Dnes má domácí tým první mečbol. Úvodní dva zápasy vyhrál 2:1 a 3:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.