Logo isport

Zuzana Hejnová mezi nejlepšími atletkami na světě. Kdo patří mezi elitu?

1/10
Přehled fotografií
Zavřít
  • Shelly-Ann Fraserová-Pryceová (Jamajka, 100 metrů, 200 metrů, 4x100 metrů). Nevydržela sice bez porážky, její celková bilance je ale impozantní. Na mistrovství světa v Moskvě   vyhrála všechny tři sprinterské závody a v disciplínách na 100 a 200 metrů ovládla i Diamantovou ligu.
    Shelly-Ann Fraserová-Pryceová (Jamajka, 100 metrů, 200 metrů, 4x100 metrů). Nevydržela sice bez porážky, její celková bilance je ale impozantní. Na mistrovství světa v Moskvě vyhrála všechny tři sprinterské závody a v disciplínách na 100 a 200 metrů ovládla i Diamantovou ligu.
    Zdroj: Reuters
  • Světlana Školinová (Rusko, výška).  Vítězka světového šampionátu v Moskvě, kde porazila favorizovanou Annu Čičerovovou, vítězka   Diamantové ligy. Letos v 7 závodech neprohrála.
    Světlana Školinová (Rusko, výška). Vítězka světového šampionátu v Moskvě, kde porazila favorizovanou Annu Čičerovovou, vítězka Diamantové ligy. Letos v 7 závodech neprohrála.
    Zdroj: Reuters
  • Brianna Rollinsová (USA, 100 metrů překážek). Profesionálkou se stala po přechodu z univerzity až na jaře, ale hned zaběhla senzační čas 12,26   sekundy, nejlepší výkon na světě od roku 1992. Včetně všech rozběhů v hale i venku byla letos   neporažena v 34 závodech. Vyhrála mistrovství světa.
    Brianna Rollinsová (USA, 100 metrů překážek). Profesionálkou se stala po přechodu z univerzity až na jaře, ale hned zaběhla senzační čas 12,26 sekundy, nejlepší výkon na světě od roku 1992. Včetně všech rozběhů v hale i venku byla letos neporažena v 34 závodech. Vyhrála mistrovství světa.
    Zdroj: Reuters
  • Sandra Perkovičová (Chorvatsko, disk). Její rok měl jediný kaz, porážku na domácím mítinku v Záhřebu. Jinak jen vítězila včetně   mistrovství světa v Moskvě a Diamantové ligy. Od roku 2010 ovládla všechny vrcholné závody,   s výjimkou MS 2011, o které přišla kvůli trestu za doping.
    Sandra Perkovičová (Chorvatsko, disk). Její rok měl jediný kaz, porážku na domácím mítinku v Záhřebu. Jinak jen vítězila včetně mistrovství světa v Moskvě a Diamantové ligy. Od roku 2010 ovládla všechny vrcholné závody, s výjimkou MS 2011, o které přišla kvůli trestu za doping.
    Zdroj: Reuters
  • Tiruneš Dibabaová (Etiopie, 10 000 metrů). Desetikilometrová trať je pro ni jak dělaná. Na vrcholné akci na ní nikdy neprohrála a po letech,   kdy ji kariéru komplikovala zranění, letos v Moskvě získala svůj třetí titul mistryně světa. V závodě   na 10 kilometrů na silnici předvedla nejrychlejší světový čas od roku 2005.
    Tiruneš Dibabaová (Etiopie, 10 000 metrů). Desetikilometrová trať je pro ni jak dělaná. Na vrcholné akci na ní nikdy neprohrála a po letech, kdy ji kariéru komplikovala zranění, letos v Moskvě získala svůj třetí titul mistryně světa. V závodě na 10 kilometrů na silnici předvedla nejrychlejší světový čas od roku 2005.
    Zdroj: Reuters
  • Meseret Defarová (Etiopie, 3000 metrů, 5000 metrů, 10 000 metrů)  Ve své nejlepší disciplíně na 5000 metrů získala po dvou zlatých medailích na olympiádách i   druhý titul mistryně světa a ovládla i Diamantovou ligu. Na dalších dvou distancích končí rok jako  nejlepší žena světových tabulek.
    Meseret Defarová (Etiopie, 3000 metrů, 5000 metrů, 10 000 metrů) Ve své nejlepší disciplíně na 5000 metrů získala po dvou zlatých medailích na olympiádách i druhý titul mistryně světa a ovládla i Diamantovou ligu. Na dalších dvou distancích končí rok jako nejlepší žena světových tabulek.
    Zdroj: Reuters
  • Caterine Ibargüenová (Kolumbie, trojskok)  Všestranná skokanka, která se v minulosti věnovala i víceboji, se našla v trojskoku. Po loňském   olympijském stříbře letos vyhrála mistrovství světa i Diamantovou ligu. Ani jednou během sezony   neprohrála, její série čítá devět finálových závodů.
    Caterine Ibargüenová (Kolumbie, trojskok) Všestranná skokanka, která se v minulosti věnovala i víceboji, se našla v trojskoku. Po loňském olympijském stříbře letos vyhrála mistrovství světa i Diamantovou ligu. Ani jednou během sezony neprohrála, její série čítá devět finálových závodů.
    Zdroj: Reuters
  • Abeba Aregawiová (Švédsko, 1500 metrů).  Rodilá Etiopanka, která se vdala za Etiopana se švédským občanstvím, letos poprvé reprezentovala   svoji novou zem a přinesla jí hned dvě zlaté medaile. Ovládla halové mistrovství Evropy   v Götetorgu i venkovní MS v Moskvě. Na trati 1500 metrů letos v deseti finálových závodech   nebyla poražena.
    Abeba Aregawiová (Švédsko, 1500 metrů). Rodilá Etiopanka, která se vdala za Etiopana se švédským občanstvím, letos poprvé reprezentovala svoji novou zem a přinesla jí hned dvě zlaté medaile. Ovládla halové mistrovství Evropy v Götetorgu i venkovní MS v Moskvě. Na trati 1500 metrů letos v deseti finálových závodech nebyla poražena.
    Zdroj: Reuters
  • Valerie Adamsová (Nový Zéland, koule).  Fenoménka disciplíny letos přidala čtvrtý titul mistryně světa v řadě ke dvěma zlatým olympijským   medailím. Vyhrála i Diamantovou ligu a prodloužila svou sérii neporazitelnosti na 42 závodů, letos   neprohrála dvanáctkrát. Naposledy nevyhrála v polovině roku 2010.
    Valerie Adamsová (Nový Zéland, koule). Fenoménka disciplíny letos přidala čtvrtý titul mistryně světa v řadě ke dvěma zlatým olympijským medailím. Vyhrála i Diamantovou ligu a prodloužila svou sérii neporazitelnosti na 42 závodů, letos neprohrála dvanáctkrát. Naposledy nevyhrála v polovině roku 2010.
    Zdroj: Reuters
  • ZUZANA HEJNOVÁ (Česko, 400 metrů překážek).  Mistryně světa v nejlepším světovém čase 52,83 sekundy, vítězka Diamantové ligy. Včetně rozběhu   a semifinále na světovém šampionátu letos neprohrála ve třinácti závodech. V nejlepší desítce má v tabulkách hned osm svých výkonů.
    ZUZANA HEJNOVÁ (Česko, 400 metrů překážek). Mistryně světa v nejlepším světovém čase 52,83 sekundy, vítězka Diamantové ligy. Včetně rozběhu a semifinále na světovém šampionátu letos neprohrála ve třinácti závodech. V nejlepší desítce má v tabulkách hned osm svých výkonů.
    Zdroj: Reuters
Shelly-Ann Fraserová-Pryceová (Jamajka, 100 metrů, 200 metrů, 4x100 metrů). Nevydržela sice bez porážky, její celková bilance je ale impozantní. Na mistrovství světa v Moskvě   vyhrála všechny tři sprinterské závody a v disciplínách na 100 a 200 metrů ovládla i Diamantovou ligu.
Světlana Školinová (Rusko, výška).  Vítězka světového šampionátu v Moskvě, kde porazila favorizovanou Annu Čičerovovou, vítězka   Diamantové ligy. Letos v 7 závodech neprohrála.
Brianna Rollinsová (USA, 100 metrů překážek). Profesionálkou se stala po přechodu z univerzity až na jaře, ale hned zaběhla senzační čas 12,26   sekundy, nejlepší výkon na světě od roku 1992. Včetně všech rozběhů v hale i venku byla letos   neporažena v 34 závodech. Vyhrála mistrovství světa.
Sandra Perkovičová (Chorvatsko, disk). Její rok měl jediný kaz, porážku na domácím mítinku v Záhřebu. Jinak jen vítězila včetně   mistrovství světa v Moskvě a Diamantové ligy. Od roku 2010 ovládla všechny vrcholné závody,   s výjimkou MS 2011, o které přišla kvůli trestu za doping.
Tiruneš Dibabaová (Etiopie, 10 000 metrů). Desetikilometrová trať je pro ni jak dělaná. Na vrcholné akci na ní nikdy neprohrála a po letech,   kdy ji kariéru komplikovala zranění, letos v Moskvě získala svůj třetí titul mistryně světa. V závodě   na 10 kilometrů na silnici předvedla nejrychlejší světový čas od roku 2005.
Meseret Defarová (Etiopie, 3000 metrů, 5000 metrů, 10 000 metrů)  Ve své nejlepší disciplíně na 5000 metrů získala po dvou zlatých medailích na olympiádách i   druhý titul mistryně světa a ovládla i Diamantovou ligu. Na dalších dvou distancích končí rok jako  nejlepší žena světových tabulek.
Caterine Ibargüenová (Kolumbie, trojskok)  Všestranná skokanka, která se v minulosti věnovala i víceboji, se našla v trojskoku. Po loňském   olympijském stříbře letos vyhrála mistrovství světa i Diamantovou ligu. Ani jednou během sezony   neprohrála, její série čítá devět finálových závodů.
Abeba Aregawiová (Švédsko, 1500 metrů).  Rodilá Etiopanka, která se vdala za Etiopana se švédským občanstvím, letos poprvé reprezentovala   svoji novou zem a přinesla jí hned dvě zlaté medaile. Ovládla halové mistrovství Evropy   v Götetorgu i venkovní MS v Moskvě. Na trati 1500 metrů letos v deseti finálových závodech   nebyla poražena.
Valerie Adamsová (Nový Zéland, koule).  Fenoménka disciplíny letos přidala čtvrtý titul mistryně světa v řadě ke dvěma zlatým olympijským   medailím. Vyhrála i Diamantovou ligu a prodloužila svou sérii neporazitelnosti na 42 závodů, letos   neprohrála dvanáctkrát. Naposledy nevyhrála v polovině roku 2010.
ZUZANA HEJNOVÁ (Česko, 400 metrů překážek).  Mistryně světa v nejlepším světovém čase 52,83 sekundy, vítězka Diamantové ligy. Včetně rozběhu   a semifinále na světovém šampionátu letos neprohrála ve třinácti závodech. V nejlepší desítce má v tabulkách hned osm svých výkonů.