Házená - Extraliga muži - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Plzeň - 24. března 2018   18:00

Dukla
Rangl, Zavázal, Petržala (C) – Zelenka, Hradecký, Režnický, Šimůnek, Sviták, Medenčević, Cingel, Patzel, Krouský, Reichl, Herzán, Mubenzem, Křístek, Jeníček, Harabiš, Jiří Šmíd, Syřínek, Hlavatý, Bělohlav, Kastner, Šůstek, Blecha.
Horáček, Novotný
SH Ruzyně
Plzeň
Štochl, Herajt, K. Šmíd – Fořt, Jonáš, Sedlák, Šafránek, M. Ivancev, Rom, J. Tonar, Vinkelhöfer (C), M. Tonar, Stehlík, Poloz, Kačín, M. Říha, Chmelík, Cvikl, Šindelář, Šíra, Šafář.

Díky za pozornost a mějte se fajn.
Úřadující vicemistr předvedl fantastický druhý poločas, kdy nasázel soupeři hned dvacet branek a zaslouženě otočil skóre zápasu. Dukla naopak tahala za kratší konec a závěr zápasu dohrála v letargii. Oba celky tak aktuálně mají v tabulce stejný počet bodů.
60'
Dukla přestala hrát a ještě jeden gól vsítil Poloz.
60'
Hosté dohrávají zápas v exhibičním duchu, Šíra se trefil z otočky na brankovišti.
60'
Šimůnek fauloval Poloze, je tu dokonce po třetím vyloučení i červená.
60'
Ještě přichází jeden úspěšný zásah Patzela, který kosmeticky upravuje skóre.
59'
Tím spíše, že se trefil Poloz.
59'
Patzel sice hned po rozehře snížil, ale tohle už Dukla nezvládne.
59'
A Šíra navíc zůstal neomylný.
58'
Do konce přesně dvě minuty, Plzeň je v útoku a šetří čas.
58'
Plzeňskou výhru pak zpečetil další zákrok Štochla!
58'
Patzel vybojoval pouze devítku a čas Dukle letí.
57'
Ivančev se trefil z brankoviště a je nejspíš definitivně hotovo.
57'
Hosté zatím pozorně drží míč.
57'
Střela Křístka byla zblokována a skončila u Štochla, do konce zápasu zbývá méně než čtyři minuty. Jeden plzeňský gól nejspíš vše rozhodne.
56'
Šafránek ale trestá další chybu nekompromisně a Plzeň je vemi blízko překvapivé výhry.
56'
Šafáře skvěle vychytal Rangl.
55'
Kastner střelou o tyč ještě vykřesal pro domácí naději.
55'
Domácí musí spěchat, Patzel hned vybojoval sedmičku.
55'
Hosté rozebrali obranu soupeře a Šíra přesným obloučkem zvyšuje už na 25:22!
54'
Mubenzem navíc prorážel a situace Západočechů už je v tomto duelu velmi zajímavá.
54'
Šafář ze spojky trefuje přesně k tyči a Plzeň je teď nesmírně produktivní.
53'
Do konce utkání zbývá zhruba sedm minut.
53'
Oddechový čas pro Plzeň.
53'
Dukla kontruje přesnou ranou z křídla od Zelenky a pořád žije v tomto utkání.
53'
Podstřel Ivanceva našel cíl a je to zase o dva góly!
52'
Reichl snižuje a Dukla ztrácí jen gól.
52'
Vinkelhöfer navíc dostal žlutou kartu.
52'
Patzel dostal do obličeje a je tu menší trest pro Jonáše.
51'
A je tu trhák, Šíra se trefil z pivota a situaci domácích je zapeklitá.
51'
Plzeň ještě má čtyřicet vteřin přesilovky.
51'
Mubenzem sice ze spojky zase všechny přeskočil, ale vypálil hodně mimo.
50'
Před Šafářem se otevřela dálnice na brankovišti a Rangl byl bez šance.
50'
Dukla jde do pěti, dvojku inkasoval Šůstek.
49'
Rangl vytáhl super zákrok, ale na druhé straně si Štochl počíhal na únik Blechy, pokračujeme za vyrovnaného skóre.
49'
Rychlý protiútok dohrán k Mubenzemovi a ten srovnává prudkou ranou na vzdálenější tyč.
48'
Na druhé straně netrefil z nadějné pozice Jonáš.
48'
Šůstek pak zachytil rozehrávku Plzně, ale Kastner z úhlu nedal.
48'
Mubenzem netrefil, ale ještě předtím bylo pískáno.
47'
Domácí jsou úplně mimo a musí sáhnout po oddechovém čase.
47'
Hosté si věří na těžké střely ze spojky a Šafář otáčí skóre.
47'
Plzeň je v plném počtu.
46'
Ivančevova střela byla tečována, ale přesto zapadla do brány. Na druhé straně přišla tyč a míč má se Plzeň, to je nevídaný blackout Dukly.
46'
Patzelovu přihrávku zachytil Chmelík a Plzeň může srovnat.
45'
Do konce zápasu ještě zbývá 15:35.
45'
Překrásný nához na Chmelíka do křídla a ten se v plné rychlosti trefil.
44'
Ale vyrovnání nepřijde. Blecha na křídle byl faulovaný Polozem, ale přesto skóroval. Plzeňský hráč navíc dostává dvě minuty.
44'
Plzeň brání skvěle a najednou je to Dukla, která marně hledá cestu ke gólům.
44'
Hosté na nic nečekali a Jonáš z rychlé protiakce snižuje už jen na jeden gól!
43'
Křístek z devítky vypálil nakonec vysoko nad.
43'
Signalizovaná pasivita, míč mají stále Pražané.
43'
Do konce oslabení zbývá pár vteřin, Dukla útočí.
42'
Plzeňští to sehráli znamenitě, technickou střelou se prosadil Šíra.
42'
Nepřesná přihrávka Šůstka na křídlo znamená míč pro Plzeň.
41'
Proti Jonášovi ale vytasil další skvělý zákrok Petržala.
41'
Jonáš byl faulovaný, Šimůnek vyfasoval dvouminutový trest.
40'
Rychlou odpověď postaral Reichl. Plzeň kompletní.
40'
Poloz nedal Petržalovi šanci a snížil.
40'
Při signalizované pasivitě vytěžila Plzeň z minima maximum – tedy sedmimetrový hod.
40'
Útok Plzně pokračuje, ale stále je to bez zakončení.
39'
Dukla však brání pozorně a zakončení zatím nepřichází.
39'
Výbornou práci v obraně předvedl Poloz a Plzeň si může odpočinout v útoku.
38'
Šindelář na brankovišti zvedl ruku přímo do obličeje Jeníčka a je vyloučený.
38'
Šůstek faulován a následuje devítka pro Duklu.
38'
Hosté při pasivitě nezakončili.
37'
Opět si hosté koledovali, ale tentokrát zatavil útok Dukly hvizd sudích.
37'
Po chybné rozehrávce Ivančeva vybojoval míč Blecha vysunul Šimůnka, jenž trefil přesně.
36'
Po zákroku na Šafáře jen devítka pro Plzeň.
36'
Jeníček odvážnou střelou ze spojky zvyšuje.
35'
Po nepeřesné rozehrávce domácích utekl obraně Poloz a prostřelil Petržalu, Dukla je v plném počtu.
35'
Na druhé straně se trefil na brankovišti dorážející Šindelář.
35'
Patzel svůj průnik z brankoviště nedotáhl.
34'
Kombinace pokračuje bez brankáře v šesti hráčících v poli.
34'
Jonáš pouze do tyče a míč má v oslabení Dukla.
33'
Šimnek podržel Šindeláře a dostává dvojku.
33'
Rozehrávka Plzně je opět v postupném útoku spíše kostrbatá.
32'
I s trochou štěstí nyní propadl míč ke Kastnerovi a ten z křídla trefil přesně.
32'
Jonáš uvolnil na brankovišti Šindeláře a trefil přesně.
31'
Tentýž hráč vzápětí zachytil míč a prostřelil Šmída.
31'
Patzelova rána prolétla mimo.
31'
Druhý poločas začne v blízké době a jsme zvědavi, zda uvidíme plzeňský nápor.
Plzeň se dlouho prezentovala sympatickým výkonem a většinu poločasu vedla, v závěru však totálně odešla střelecky a domácí tak otočili na 13:11. Čeká nás nepochybně zajímavá druhá půle.
30'
30'
Kastner posadil Štochla a zvyšuje na 13:11.
30'
Reichl byl sice skvěle uvolněný na brankovišti, ale Šmíd si připsal další senzační zákrok. Je tu však sedmička, proti které se postaví Štochl.
30'
Zbývá ještě 30 vteřin, míč má Dukla.
30'
A tak se na druhé straně rychle prosadil Jonáš.
29'
Šmíd však na druhé straně má opět míč ve své moci.
29'
Šafář vypálil ze spojky vedle tyče.
28'
S trochou štěstí se prosadil Patzel a náskok domácích je zase dvougólový.
28'
Na sebe to vzal nyní Šíra, jenž vnikl na brankoviště a trefil přesně.
27'
Ivančev zastaven, Plzeň se v útoku i nadále trápí.
27'
Po skvělé akci se z brankoviště trefil Kastner tváří v tvář Šmídovi.
27'
Devítka pro Pražany.
26'
Poloz přešlápl brankoviště, Dukla směřuje dopředu.
26'
Jonáš zastavený při postupu vpřed, míč má pořád Plzeň.
25'
25'
Ale ambice hostů drží skvělý Šmíd, který lapil další únik Blechy.
25'
Plzeň je nyní v útoku úplně bezradná, nezakončila ani při pasivitě.
24'
Říha zkoušel prostrčit na pivota Šindeláře, je z toho jen devítka.
24'
Domácí si ale v rozehrávce neporozuměli.
23'
Proti Šindelářovi vytáhl další neskutečný zákrok Petržala a Plzeň navíc špatně střídala. Je tu další trest pro Chmelíka.
23'
Do návratu Chmelíka zbývá ještě 27 sekund.
23'
7:53 do konce první půle a Plzeň si logicky bere time-out.
23'
Křístek uvolněný na brankovišti a prostřelil Šmída.
22'
Na druhé straně kryje prudký projektil Patzela gólman Šmíd.
22'
Ivančev si z dálky na Petržalu nepřišel.
21'
Patzel by faulován, ale dokázal se probít na brankoviště a srovnat. Chmelík navíc dostává menší trest.
21'
Jeníček zasáhl v obraně skvěle proti Šírovi, Dukla útočí na srovnání.
20'
Šimůnek sehrál s Jeníčkem skvěle rychlý protiútok a Dukla nyní ztrácí už jen gól.
20'
Se žlutými kartami se roztrhl pytel, potrestán byl Jeníček.
19'
Ivančev dohrával akci na Šíru, ten byl na brankovišti faulován. Je to jen devítka.
19'
Dukla však opět lacině přišla o míč.
19'
Další tyč zachránila Petržalu. Poloz z výborné pozice totiž opět nastřelil jen brankovou konstrukci.
18'
Z těžké pozice nachytal Šmída Reichl.
18'
Oddechový čas pro Duklu.
18'
Plzeň hraje uvolněně a Šafář z levé strany proměnil rychlý brejk.
17'
Mubenzem z výborné pozice nedal a neurodilo se ani z další devítky.
17'
Ivančev dostává další žlutou kartu.
17'
Právě Šíra v následné protiakci inkasoval žlutou kartu.
16'
Šíra byl uvolněn na pivotu a bezpečně prostřelil Petržalu, Pražané jsou v plném počtu.
16'
Z křídla vychytal Jeníčka výborný Šmíd, Plzeň dohrává přesilovku.
15'
Při pasivitě opět pálil Mubenzem, ale neuspěl. Dukle to však vadit nemusí, protože soupeř nepřesně rozehrál přímo k Petržalovi.
15'
Šafářův proskok nevyšel a Dukla jde do šesti.
14'
Šůstek před brankovištěm tvrdě atakoval Šafáře a dostává dvouminutový trest.
14'
Kroky domácích, v akci Plzeň.
13'
Pěkný podstřel Ivančeva znamená vedení Plzně 7:6.
13'
Při signalizované pasivitě se z vysokého výskoku trefil Mubenzem do Šmídova protipohybu.
12'
Trvá postupný útok Dukly, zatím je však přerušován nedovolenými zákroky Západočechů.
12'
Chmelík byl na křídle ideálně uvolněn a skóroval.
11'
Hluchou pasáž uklidňuje přesnou ranou Patzel, tentokrát byl Šmíd bezmocný.
11'
Šafář z výborné pozice mířil do břevna.
11'
Šimůnek sice málem srovnal, gól však neplatil kvůli přešlapu do brankoviště.
10'
Střela Šůstka se stala snadným soustem pro Šmída, na druhé straně zvonila tyč za Petržalou.
10'
Patzel faulován, akce Dukly trvá dál.
9'
Ivančev sice nerozehrál přesně, ale Kastnera v rychlém úniku neskutečně vychytal Šmíd. Přesto jsou Pražané stále na balonu.
8'
Křístek prorážel, míč pro Plzeň.
8'
Blecha nejprve neproměnil samostatný únik a pak jen sledoval jak se Poloz prosadil v podobné situaci na druhé straně.
7'
Proti pevné obraně Dukly je zatím postupná akce Plzně hodně kostrbatá. Petržala navíc zase vychytal Ivančeva.
7'
Ivančev nejprve ztroskotal na skvělm Petržalovi, na druhé straně se z křídla prosadil Kastner.
6'
Plzeň kompletní.
6'
Zodpovědnost vzal na sebe Patzel a prudkou ranou ze spojky pod břevno nedal Šmídovi šanci.
5'
Velmi snadno se na brankovišti uvolnil Poloz a bezpečně prostřelil Petržalu.
5'
Šimůnek inkasuje žlutou kartu, akce hostů trvá.
4'
Plzeň hraje bez gólmana a je v útoku.
4'
Blecha se prosadil střelou o zem.
4'
Kastner nejen vybojoval sedmičku, ale i vyloučení Šafáře.
3'
Po sérii nepřesných zakončení se nakonec z rychlé akce trefuje osamocený Chmelík.
3'
Ze spojky to zkoušel Křístek, ale jeho rána Šmíd viděl a v pohodě zasáhl. Na druhé straně uspěchal akci Šafář.
2'
V postupném útoku ale přišel Patzel o míč a z rychlého brejku skóroval Šafář.
2'
Skvělý zákrok předvedl proti pokusu z křídla Petržala a útočí Dukla.
1'
Patzel bleskově srovnal.
1'
Ivancev se individuálně prosadil a trefil přesně,
1'
V brance Dukly začíná Petržala, v plzeňské svatyni nastupuje od začátku Šmíd.
Týmy byly představeny, zápas za chvíli začne.
Návštěva v Ruzyni je velmi dobrá, očekává se kvalitní duel.
Probíhá rozcvička, zápas začne za dvacet minut zhruba.
První vzájemný duel této sezony skončil v Plzni remízou 31:31. Dukla však už má stejně jako šampion ze sezon 13/14, 14/15 a 15/16 jistou účast v play-off. V případě plzeňského vítězství se hosté v tabulce bodově dotáhnou na Duklu.
Házenkáři pražské Dukly vyzvou v domácím prostředí ruzyňské haly mužstvo Plzně. V tabulce se aktuálně Pražnům daří a okupují druhé místo tabulky. Celek z Plzně je aktuálně pátý a z posledních pěti duelů utrpěl hned tři prohry.