Házená - Extraliga muži - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Strakonice - 17. února 2018   16:30

Dukla
Dukla
1' Mubenzem  • 3' Reichl  • 3' Jeníček  • 4' Šimůnek  • 5' Šůstek  • 6' Jeníček  • 9' Sviták  • 11' Reichl  • 18' Blecha  • 22' Jeníček  • 23' Reichl  • 26' Reichl  • 28' Mubenzem  • 29' Mubenzem  • 33' Sviták  • 35' Jeníček  • 39' Blecha  • 46' Křístek  • 47' Křístek  • 49' Křístek  • 52' Šůstek  • 54' Šůstek  • 55' Reichl  • 58' Patzel  • 60' Křístek
32:24
(16:13)
Strakonice
Strakonice
2' Mošovský   • 4'    • 7'    • 17' T. Nejdl   • 42' T. Nejdl
Dukla
Rangl, Zavázal, Petržala – Zelenka, Hradecký, Režnický, Šimůnek, Sviták, Medenčević, Cingel, Krouský, Patzel, Reichl, Herzán, Mubenzem, Křístek, Jeníček, Harabiš, Jiří Šmíd, Syřínek, Hlavatý, Bělohlav, Kastner, Šůstek, Blecha.
Kosa, Švidernoch
Ruzyně, Praha
Strakonice
Jareš, Mráz, Šejvl – Schwarz, A. Nejdl, Zdychynec, Pek, Landsinger, Tockstein, Mošovský, T. Nejdl, Marienka ml., Vrchlavský, Chvosta, Matoušík, Samek, Zbiral, Krejčí, Wildt, Masák, Halgaš.

Dukla splnila povinnost a porazila Strakonice. Velice dobrým výkonem se prezentovala spojka Křístek, stejně tak pivot Reichl. Do hry se v závěru dostal i Zelenka. Za hosty vyfasoval hned v prvním poločase dvě dvojky Mošovský, ale potřetí již vyloučený nebyl. Hosté především špatně vstoupili do duelu, ale i tak mohl Wildt zprava vyrovnat ve druhém poločase. Jenže Petržala jej vychytal a (možná) tohle byl zlomový moment střetnutí.
60'
Křístek uzavřel tenhle zápas střelou z levé spojky na zadní tyč.
60'
Jenže ani jeden z hostů nedostal míč za Petržalu.
60'
Patzel dohrával z levé spojky do pivota, ale Reichl nepřekonal brankáře z šesti metrů.
59'
Dukla ještě bude hrát na spojce s Křístkem a Patzelem, hosté mají v obraně Krejčího.
59'
Levá hostující spojka byla zablokovaná, s míčem si zahrál také Matoušík v útoku.
58'
Jeden z hostů neubránil Patzelův pokus z levé spojky na bližší tyč.
58'
Krejčí zakončoval levačkou z pravé spojky mimo tři tyče.
57'
Patzel, Křístek a Jeníček sehráli akci, kdy třetí jmenovaný pálil z pravé spojky z druhé vlny levačkou do horní tyče.
57'
Ale následně neinkasoval Petržala a útočit bude Dukla se Zelenkou a Křístkem.
56'
Petržala si poradil se zakončením z devítky z levé spojky na bližší tyč, ale hosté zůstanou na balonu.
56'
Krejčí byl zastaven nedovoleně na pravé spojce Křístkem.
55'
Wildt a Krejčí na hřišti, stejně tak Mošovský, domácí v obraně s Křístkem či Šimůnkem.
55'
Po výhozu Samka z poloviny hrací plochy se již opět v hlavním městě hraje.
55'
Křístek se Šůstkem dostali míč na pivota Reichla, jenž skóroval střelou do dolní části branky svojí pravačkou a hosté si vezmou timeout.
55'
Mošovský snížil ze sedmičky pravačkou k levé tyči proti Petržalovi.
54'
Mošovský nahrával pivotovi, který faulem vybojoval sedmičku.
54'
Šůstek překonal brankáře z levé spojky na zadní tyč.
53'
Jeníček udělal chybu na pravé spojce, ale Petržala poté byl lepší než zakončující soupeř zleva.
52'
Krejčí z pravé spojky neuspěl poté, co se s balonem potkal Adam Nejdl.
52'
Šůstek dává branku ze středu z devítky k pravé tyči pravačkou.
52'
Na levou spojku se dostal nyní Zelenka, na pivotu bude pracovat Reichl. Na spojce je také Šůstek a Křístek.
52'
Rychlá hostující souhra přinesla gól z šestky o zem.
51'
Hosté mají v útoku Krejčího či Adama Nejdla, ale levá spojka míří výrazně mimo branku.
51'
Špatná souhra Šůstka s Křístkem a míč bude mít v držení Tomáš Nejdl.
50'
Nejprve byla hostující levá spojka zablokovaná, poté dostala míč do sítě střelou ze země.
50'
Záměr Tomáše Nejdla o dohrávku ze středu na pivota byl přečtený domácí obranou.
49'
Dukla reaguje brankou z pravé části brankoviště z šesti metrů.
49'
Chyba Adama Nejdla na pravé spojce daruje míč pro Křístka.
49'
Křístek napálil míč z pravé spojky k přední tyči.
48'
Chabá souhra domácích s pivotem Reichlem, ale míč následně drží Křístek.
48'
Následně zřejmě Pek udělal útočný faul a bude z toho útok pro levou spojku Šůstka.
47'
Mošovský byl faulovaný na střední spojce na devítce.
47'
Hosté můžou reagovat Pekem na pravé spojce, na středu je Mošovský.
47'
Křístek umístil míč ze středu k levé tyči.
46'
Petržala navíc vychytal střelu Marienky z levého křídla a pokračuje tak Šůstek s Křístkem.
46'
Křístek překonal brankáře z pravé spojky na zadní tyč, kdy si hostující hráč na míč výrazně sáhl.
45'
Dukla má k dispozici Svitáka či Křístka.
45'
Načež je sníženo po podstřelu z levé spojky.
45'
Nepřesný podstřel Peka z pravé spojky, ale hosté budou pokračovat v útoku.
44'
Strakonice budou hrát na pivotu s Tocksteinem a na spojce s Pekem, na pravém křídle je poté Krejčí.
44'
Na levé spojce byl Marienka stržený svým protihráčem, který posílá Duklu do pěti.
44'
Dukla postavila na levou spojku Šůstka, ale ten minul branku z výskoku svojí pravačkou.
44'
A následný podržel ze středu z devítky skončil v domácí síti.
43'
Po faulu je nařízena devítka proti domácím.
43'
Strakonice to zkouší bez Wildta, ale s Pekem na pravé spojce a na středu s Tomášem Nejdlem.
43'
Křístek se spoluhráčem se postarali o trefu domácích po krátkém útoku.
43'
A navíc zakončení hostující spojky minulo branku.
42'
Následovala tvrdá levačka jednoho z domácích hráčů do pravé poloviny branky z brankoviště.
42'
Tomáš Nejdl se zbavil soupeře a z šestky zleva narval míč k zadní tyči.
41'
Krátký domácí útok přinesl branku z šesti metrů.
41'
Pek faulovaný na pravé spojce a po rozehraní devítky nezpracoval míč hostující pivot.
20'
Dukla se prosazuje tvrdou střelou z šestky.
40'
Dukla má na spojce Křístka, hosté v obraně Peka či Wildta.
40'
Pek s Matoušíkem začali akci, která skončila trefou z levého křídla.
39'
Křístek nahrával z levé spojky do levého křídla na Blechu a ten poslal míč k zadní tyči.
39'
Wildt byl při akci po pravé straně vychytaný Petržalou.
38'
Šůstek nedohrál z levé spojky do levého křídla, ale útok domácích nekončí.
38'
Dukla bude tvořit hru na spojce se Šůstkem a Křístkem.
38'
Oddechový čas pro domácí.
38'
Tomáš Nejdl dostal míč na šest metrů a z hranice brankoviště je sníženo na rozdíl jedné branky.
37'
Šimůnek fauloval dorážejícího protihráče, balon pro hosty.
37'
Mošovský začal hostující akci, jejíž součástí je také Tomáše Nejdl na střední spojce.
37'
Nedůrazný dukelský blok pustil zakončení z pravé spojky k bližší tyči.
36'
Dukla brání 1:5 na hrotu s Blechou a v obraně se Šimůnkem.
36'
Poté, co se dotkli míče Blecha a zřejmě Jeníček neuspěl Sviták z šestky z levé spojky na bližší tyč.
35'
Souhra hostujících spojek byla ukončena ze středu k pravé tyči.
35'
Jeníček zakončil ze středu levačkou k pravé tyči do protipohybu brankáře.
34'
Zřejmě Mošovský sehrál akci z pravé spojky z pivotem a ten poslal míč do dolní části branky.
34'
Rangl vykopl zakončení z pravé spojky na přední tyč.
34'
Křístek nezpracoval balon a pokračuje na pravé spojce Pek a na pivotu Zbiral.
33'
Mubenzem napálil z levé spojky na přední tyč nohu brankáře, Dukla zůstane v útoku.
33'
Pek neuspěl z pravé spojky podstřelem, což trestal z trháku Sviták k pravé tyči pravačkou.
32'
Strakonice můžou odpovědět Pekem, Tomášem Nejdlem či Mošovským.
32'
Křístek dostal míč od pravé spojky na středu, ale jeho střela o zem skončila zákrokem brankáře.
31'
Pískáno proti Strakonicím v době, kdy byl na míči na levé spojce Mošovský.
31'
Mubenzemova rána z pravé spojky byla sražena na bližší tyč do rukou brankáře.
31'
Režnický vzal výhoz druhé půle a Dukla hraje na levé spojce s Křístkem.
31'
Dukla tak vede po poločase nad Strakonicemi poměrem 16:13. Domácí výborně vstoupili do zápasu a svého soupeře nepustili ani na sekund do vedení za celé úvodní dějství. Jeníček byl přesný z trháků. Naopak se svojí úspěšností střelby asi nebude spokojený reprezentant Mubenzem.

Stejně tak neuspěl ani z druhé vlny z šestky další účastník EURO 2018 Sviták. Co se týče hostů, tak Mošovský už má dvě vyloučení a extraligovému nováčkovi hrozí, že bude dohrávat v hlavním městě bez svého nejlepšího střelce v letošní sezoně.
30'
30'
Mošovský nahrával na pravou stranu, ale Rangl byl úspěšný proti zakončení protihráče.
30'
Hostující celek bude hrát s Mošovským a Tomášem Nejdlem na spojce, v domácí obraně je Cingel.
30'
Oddechový čas pro hosty.
30'
Následovalo zakončení Mubenzema z pravé spojky k zadní tyči, kde byl brankář.
30'
Sviták nahrával na pivota Reichla, ten byl faulovaný, míč pro domácí.
29'
Rangl zůstal nepřekonaný a útočit bude Sviták, Mubenzem či Reichl.
29'
Mubenzem udeřil z levé spojky z devítky tvrdou levačkou pod horní tyč.
29'
Mošovský se svým spoluhráčem vymysleli pozici pro přesné zakončení z levého křídla.
28'
Mubenzem zpracoval míč na pravé spojce, zbavil se soupeře a zakončil na delší tyč levačkou.
28'
Hostující levá spojka Tomáš Nejdl byl faulovaná a tady asi měl jeden z domácích hráčů dostat dvojku, nestalo se.
27'
Sviták se neprosadil z druhé vlny z šestky ze střední spojky po nahrávce Mubenzema z pravé spojky.
27'
Strakonice kontrují z levé spojky k přední tyči.
26'
Po nahrávce Mubenzema zakončil z pivota Reichl k pravé tyči.
26'
Patzel vybojoval v souboji s Mošovským faul hostující spojky a je z toho druhá dvojka pro oporu extraligového nováčka.
26'
Strakonice přidávají branku z druhé vlny z pravé spojky.
25'
Hostující brankář zasáhl rukama proti střele Mubenzema z pravé spojky na dlouhou tyč.
25'
Dukla poslala na hřiště Mubenzema, Svitáka, Patzela, Reichla či Harabiše.
25'
Po dohrávce z levé spojky snížil hostující celek z pivota kolem pravé ruky domácího brankáře.
25'
A sice s Marienkou, Tomášem Nejdlem či Pekem.
24'
Mubenzem vyskočil na pravé spojce a jeho zakončení levačkou spadlo vedle zadní tyče, útočit bude hostující celek.
24'
Rangl použil ruce proti střele z pravé spojky na přední tyč a útok hostů tak končí.
24'
Hosté reagují na spojce s Pekem či Matoušíkem, na křídle je poté Marienka.
23'
Mošovský navíc dostane dvojku za faul na Reichla.
23'
Po nahrávce Patzela ze spojky umístil Reichl míč z levé části brankoviště k delší tyči z pivota.
23'
Reichl vzal na sebe výhoz z devítky a Dukla hraje na spojce se Svitákem a Mubenzemem.
23'
23'
Mošovský dohrával do pivota a ten zakončil k pravé tyči, ačkoliv byl držený za dres.
22'
Průraz pravé hostující spojky, jenže Blecha z trháku po výhozu brankáře napálil hostujícího strážce svatyně.
22'
Mubenzem získal míč proti levé spojce a vyslal přihrávkou na pravou stranu do trháku Jeníčka, jenž levačkou narval míč k tyči.
21'
Blecha se rozhodl, že hosté nedohrají akci do pravého křídla.
21'
Tomáši Nejdlovi nebyla umožněna dohrávka ze spojky do pivota.
21'
Cingel fauloval levou spojku Matoušíka.
20'
Po výhozu hostujícího pivota je na spojce připravený například Tomáš Nejdl.
20'
Rangl vyrazil zakončení Mošovského z devítky ze střední spojky rukama, ale hosté budou mít nadále balon.
20'
Následoval hostující gól z levé spojky.
20'
Domácí zakončení střední spojky přistálo vedle levé tyče.
19'
Hosté snižují podstřelem z pravé spojky ze střední vzdálenosti.
19'
Mošovský sice poslal míč na pravou spojku, ale tu ubránil Šimůnek.
18'
Byl to zřejmě Šimůnek, kdo zablokoval podstřel Peka ze střední spojky.
18'
Sviták tvrdou střelou napálil brankovou konstrukci, Blecha dorážel z levého křídla.
18'
Sviták nahrával na pivota Harabiše, ten byl držený. Bude se hrát proti hostům.
17'
Tomáš Nejdl uspěl k pravé tyči do protipohybu brankáře.
17'
Hostující brankář nepustil míč do sítě proti střele Šůstka z levé spojky z výskoku.
16'
Sviták byl pod tlakem, načež domácím nefungovala souhra spojky s pivotem Reichlem.
16'
Rangl si připsal úspěšný zákrok a útok bere na svá bedra Mubenzem na pravé spojce.
15'
Dukla se neprosadila dlouhým křížem z levé spojky do pravého křídla a následně mířil Šůstek výrazně mimo tři tyče.
15'
Série zmatků až v době, kdy držel míč na levé straně Marienka je pískáno proti hostům.
15'
Šůstek byl vychytán z pravé spojky na přední tyč a hraje soupeř.
15'
Domácí to zkusí bez brankáře a ve hře s Harabišem.
14'
Na balonu bude domácí celek, když útok začne Rangl nahrávkou na Mubenzema.
14'
Mošovský střílel zády k brance a míč se otřel o brankovou konstrukci.
14'
Hostující celek je na tahu Mošovským či Tomášem Nejdlem na spojce. V obraně domácích je Cingel.
14'
Nařízenou sedmičku poslal Sviták pravačkou do stejné ruky brankáře.
14'
Po chybě Mošovského jsme viděli faul na Blechu při trháku po levé straně a Pek bude vyloučen.
13'
Mošovského rána z levé spojky byla zřejmě Cingelem sražena vedle zadní tyče.
13'
Šimůnek strhl pivota. Protože už kartu viděl, tak nyní dostal dvojku.
12'
Šimůnek vystoupil proti Mošovskému, načež za faul na pivota dostal kartu Cingel.
12'
Rychlá domácí souhra byla ukončena trefou z šesti metrů.
12'
A následně byl přesný domácí brankář také proti zakončení Marienky.
12'
Rangl vykopl míč proti zakončení z pravé spojky nohou, útok hostů pokračuje.
11'
Po nahrávce Mošovského byl faulovaný jeho spoluhráč Marienka.
11'
Pek navíc bude vyloučen za faul na Reichla.
11'
Reichl se i přes faul Peka dostal k zakončení pravačkou z šesti metrů.
10'
Po nahrávce Svitáka zapadla levačka Mubenzema z pravé spojky k přední tyči.
10'
Dukla může kontrovat Reichlem, Jeníčkem či Svitákem.
10'
Střela hostujícího hráče z pravé spojky přes blok do dolních pater branky skončila v síti.
9'
Hostující pivot byl faulovaný při souhře se spojkou, ale píská se pouze devítka.
9'
Zřejmě Sviták napálil míč z levé spojky z druhé vlny pravačkou nahoru.
9'
Dukla hraje na spojce se Svitákem a Mubenzemem.
8'
Hosté kontrovali sraženou střelou ze spojky.
8'
Sviták překonal brankáře ze sedmičky pravačkou dolů.
8'
Reichl si našel odražený míč v levé části brankoviště a faulem na vlastní osobu při zakončení pravačkou získal sedmičku pro Svitáka.
7'
Sviták pokazil nahrávku ze středu na levou spojku a tak udeřil soupeř z trháku levačkou nahoru.
7'
Mubenzem se neprosadil z pravé spojky levačkou z druhé vlny.
7'
Rangl byl přesnější než pravá spojka.
6'
Šimůnek dostal kartu za faul na spojku.
6'
Strakonice útočí s Mošovským na levé spojce, Dukla postavila obranu 0:6 se Šimůnkem.
6'
Další trefa z trháku levačkou zprava pro Jeníčka.
5'
Strakonice mají na spojce Tomáše Nejdla, Mošovského a Adama Nejdla.
5'
Šůstek zvládl souboj jeden na jednoho a poslal míč z levé spojky k přední tyči.
4'
Pravá spojka nahrávala do pravého hostujícího křídla a je sníženo.
4'
Proti levé spojce pomohla domácím branková konstrukce.
4'
Po útočném faulu hostů reagoval Šimůnek z šestky zbavením se soupeře a zakončením do dolní části branky pravačkou.
3'
Blecha vyslal do trháku Jeníčka a ten ze středu narval míč levačkou k levé tyči.
3'
Levá spojka dohrávala do pivota a Reichl uspěl z výskoku na šestce pod vyskakujícím brankářem.
2'
Na pivotu se objevuje Reichl, další ze spojek na hrací ploše je Šůstek.
2'
Dukla v útoku s Blechou, Svitákem či Mubenzemem proti obraně 0:6.
2'
Mošovského podstřel ze spojky zamířil k pravé tyči.
1'
Mubenzem vypálil levačkou do levé poloviny branky, gólman si na míč sáhl, ale i tak je z toho branka.
1'
Mošovský posunul míč z levé spojky do levého křídla, které zakončilo vedle delší tyče.
1'
Hosté na spojce s Mošovským a Tomášem Nejdlem, domácí v obraně s Mubenzemem.
1'
Po výhozu Samka jdeme do zápasu.
1'
Vzájemný zápas
Dukla remizovala ve Strakonicích na podzim poměrem 26:26. Avšak z pohledu pražského týmu mohlo být ještě hůř. Jenže Tomáš Petržala chytil sedmičku při poslední akci duelu.
HBC Strakonice 1921
Hosté umí zahrát především doma. Tam také v posledních dvou zápasech obrali o body Zubří a Kopřivnici. K tomu přispěla i posila z kategorie výrazných. Eduard Wildt byl uvolněn z Plzně na hostování do kádru extraligového novice a proti týmu trenéra Veřmiřovského patřil k tomu nejlepšímu, co se hýbalo na hrací ploše.

Borec ročníku narození 1995 to měl na západě Čech velice složité. Prakticky neřešitelné. Post pravého křídla si podmanil David Poloz a hned za ním se o slovo hlásil Jan Chmelík. Ba co víc, právě Chmelík přišel před sezonou z Dukly, a tak logika věci velela tomu, že si třiadvacetiletý levák vytáhne černého Petra. A tak se také stalo.

Pro Wildta jsou ovšem Strakonice naprosto ideální volbou. Stoprocentně bude daleko více vytížený než v Plzni. Zažije tlak v podobě boje o setrvání v lize. A hrát duely o udržení je těžší než absolvovat souboje o titul.

S Wildtem už navléká strakonické vybavení také Martin Mošovský, druhý nejlepší střelec ligy (91 branek). Avšak hostující výkon by dnes neměl ležet pouze na dvou zmiňovaných házenkářích. Celkově se hůře postavený tým prezentuje týmovou házenou, ve které není prostor k nějakým zásadním individuálním výkonům.
HC Dukla Praha
Favorit je zcela jasný a předem daný. Je jím Dukla. Ta by se měla spolehnout na své reprezentantyJakuba Svitáka s Dieudonné Mubenzemem. Oba byli nedávno součástí skupiny, která se na ME v Chorvatsku postarala o šesté místo pro srdce Evropy.

Pražané v letošní sezoně obhajují zlato. A chvíli je v jejich případě zataženo, chvíli slunečno. Naposledy málem oloupili Zubří, jež se vrátilo do své haly. Vedení o sedm branek nebylo pro celek z hlavního mužstva dostačující, a tak ruský stratég Andrej Titkov mohl zatnout po šedesáti minutách tuhého boje pěst.

Naopak bývalý český reprezentant Daniel Čurda musel být zklamaný. Dnes je víceméně vítězství pro jeho podřízené povinností. Jenže nic není ve sportu stoprocentní a kord v letošní extraligové sezoně, která je nesmírně vyrovnaná a skutečně každý (bez nadsázky) může porazit každého, ale zároveň prohrát s každým.
Hezké odpoledne všem, kteří se chtějí bavit házenou! Mužská extraliga má dnes na programu od 16:30 souboj ligového krále poslední sezony Dukly Praha a novice tohoto ligového ročníku ze Strakonic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.