Házená - Extraliga muži - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Zubří - 30. září 2017   16:30

Dukla
Dukla
6' Šůstek  • 7' Mubenzem  • 8' Blecha  • 9' Sviták  • 11' Režnický  • 13' Mubenzem  • 15' Mubenzem  • 16' Kastner  • 17' Sviták  • 19' Křístek  • 21' Mubenzem  • 23' Syřínek  • 28' Šůstek  • 29' Mubenzem  • 33' Sviták  • 42' Syřínek  • 44' Sviták  • 46' Režnický  • 47' Sviták  • 49' Blecha  • 51' Mubenzem  • 53' Křístek  • 54' Křístek
23:20
(14:7)
Zubří
Zubří
3' Přikryl   • 7' Reček   • 9' Reček   • 13' Reček   • 18' Přikryl   • 27' Janíček   • 28' Hrstka   • 33' Reček   • 34' Pich   • 34' Pich   • 40' Š. Zeman   • 41'    • 41' Reček   • 43' Polášek   • 50' Reček   • 51'    • 53' Nesvadba   • 54' Pich   • 55'
Dukla
Rangl, Zavázal, Petržala – Zelenka, Hradecký, Režnický, Šimůnek, Sviták, Kývala, Březina, Blecha, Krouský, Patzel, Reichl, Herzán, Mubenzem, Křístek, Tribus, Jeníček, Jiří Šmíd, Syřínek, Hlavatý, Bělohlav, Kastner, Šůstek.
Hanák, Pavlíček
Hala na Ruzyni
Zubří
Malina, Orság, Š. Krupa – Douda, Přikryl, Holiš, Nesvadba, Válek, Tejzr, Šustáček, Říha, Hrstka, Václav, Janíček, Reček, Pich, Dořičák, Polášek, Durković, Š. Zeman, Fitilev.

Pro Zubří je to první prohra v tomto extraligovém ročníku.
Andrej Titkov opět na Dukle nevyhrál. Zubří se dnes probralo až ve druhém poločase a to už bylo pozdě. V prvním dějství rozchytalo Petržalu. V tom druhém to byla zcela vyrovnaná partie, ale hosty musí mrzet především úvod utkání. Pražané tak zareagovali na prohru v Jičíně.
60'
Nesvadba zakončil mezi nohama domácího brankáře.
60'
Hrstka přihrál na levou spojku, ROBE ještě bude házet sedmičku.
60'
Oddechový čas pro hosty.
60'
Kastnerovi utekl na pravé straně po rozehrávce brankáře domácích.
60'
Sviták přihrál na pravou spojku, ale ta nezakončila podle svých představ.
59'
Hrstka střílel doprostřed branky, poté domácí celek nepustil k dorážce Zemana.
59'
Šustáček narazil na pravé spojce do trojice domácích hráčů. Poté drží míč Hrstka.
58'
Přikryl a Zeman odvádí černou práci, ale zatím bez střely na branku Dukly.
58'
Mubenzem zůstává ležet na hrací ploše....Doufejme, že bude v pořádku.
58'
Sviták přihrál do druhé vlny na Mubenzema, ale jeho zakončení z pravé spojky nekončí v síti.
58'
Hrstka mezi nohama Svitáka dostal míč na pravé křídlo, ale to se neprosadilo proti brankáři Dukly.
57'
Patzel nejprve naznačil střelu, poté jeho pravá ruka mířila do brankáře Zubří.
57'
Naprosto zbytečná ztráta hostů na pravé straně, poté šel do trháku Šimůnek, brankář míč vyrazil, dorážející hráč z levé spojky vybojoval sedmičku.
57'
Šustáček na Picha na pravé spojce. Poté se do hry zapojil Nesvadba.
56'
Zřejmě Šimůnek fauloval Picha na pravé spojce.
56'
Sviták na Šůstka, ale ten pokazil přihrávku na pravou spojku Mubenzema.
55'
Dělová rána po ruce v podání levé spojky hostů znamená, že Dukla vede o čtyři branky.
55'
Křístek byl tím, kdo ztratil míč při útoku hostů. Zubří jde do kontru s Pichem či Šustáčkem.
54'
Pich střelou z pravé spojky k levé tyči snižuje.
54'
Sviták zablokoval dohrávku pravé spojky do křídla.
54'
Mubenzem nahrál z pravé spojky na střed Křístkovi a ten z takových osmi metrů nedal brankáři soupeře šanci.
53'
Už to vypadalo, že Nesvadba prováhal vhodný moment na zakončení, ale nakonec z úhlu z pravé spojky dostal míč do sítě.
53'
Po rozehrávce Šustáčka vidíme útok hostů s Přikrylem na křídle.
53'
Křístek si v rychlosti vyměnil míč s pravou spojkou Mubenzemem. Poté Křístek vyřadil spoluhráče pohybem a zakončil z šesti metrů. ROBE si bere timeout.
52'
Sviták z levé spojky dostal míč na pivota, Dukla zůstane u balonu po faulu Říhy.
51'
Pravá spojka hostů dohrála situaci do křídla a to taktéž vyzvalo spoluhráče k přesné nahazovačce pod víko.
51'
Světová nahazovačka levé spojky Svitáka a pravé spojky Mubenzema, který posílá míč k levé tyči.
50'
Na hrací ploše se objevuje domácí Křístek.
50'
Mubenzem dostal míč na Šůstka, toho hostující obrana zastavila faulem.
50'
Jeden z hostů vyhodil míč na Rečka na levé spojce a jeho dělovka skončila u pravé tyče. Domácí brankář neměl nárok.
49'
Šustáček vybojoval faul na pravé spojce v souboji se Šůstkem.
49'
Sviták našel odražený míč po střele Šůstka z devíti metrů a poté byl přesný Blecha z falešného pivota.
48'
Pich uspěl levou rukou do pravého rohu domácí branky bez náznaku střely.
48'
Po nahrávce Šustáčka z levé spojky vybojoval na pivotu sedmičku Zeman.
47'
Mubenzem na sebe na pravé spojce natáhl protihráče, takže zakončení Svitáka z šesti metrů míří k pravé tyči.
47'
Mubenzem – Sviták – Šůstek. Šůstek poté nahrával na pivota, ale ten byl pokrytý.
46'
Sviták nahrál Šůstkovi na levé spojce, ten nemohl dohrát situaci do levého křídla na Blechu, jelikož byl faulovaný.
46'
Režnický z pivota v pádu zakončuje přesně, když Dukla rozebrala obranu Zubří.
45'
Faul na Mubenzema na střední spojce na devíti metrech. Dukla pokračuje v útoku.
45'
Je tady útok Dukly se Svitákem, Mubenzemem, Blechou či Šůstkem.
45'
Oddechový čas pro domácí.
45'
Petržala zasáhl proti střele levé spojky.
44'
Sviták měl moře času, takže si seběhl při trháku na střed a pravou rukou poslal míč k levé tyči.
44'
Svitákovi nefungovala souhra ze střední spojky s pivotem. Poté pokazil kontr hostů Hrstka.
43'
Polášek usměrnil míč do sítě, když si našel odražený míč na levém křídle.
43'
Šustáček byl zastavený faulem na levé spojce, poté má míč v rukou Hrstka na pravé spojce.
42'
Dukla rozpohybovala obranu soupeře, takže Syřínek překonal hostujícího brankáře z druhé vlny z pravé spojky.
42'
Hrstka neuspěl ze střední spojky.
42'
Šůstek a Blecha faulovali Hrstku na pravé spojce, na pravém křídle je připravený Přikryl.
41'
Po faulu na Syřínka házela Dukla sedmičku, ale Svitákova pravá ruka poslala míč do brankáře při snaze o střelu mezi nohama hostujícího gólmana.
41'
Reček udeřil z levé spojky po dobré práci dvojice Šustáček – Hrstka.
41'
Gól vstřelil tým HC ROBE Zubří.
40'
Šůstek se Svitákem se zasloužili o přihrávku na pravou stranu, ale tam udělal jeden z domácích hráčů kroky.
40'
Zeman i přes faul Šůstka snižuje z pivota v pádu.
39'
Šustáček s Rečkem tvořili hru, střela Hrstky z pravé spojky se nedostala do sítě.
39'
Sviták nahrával na levou spojku Šůstka, ale ten proražením daroval míč do rukou Zubří.
38'
Krásná dohrávka Hrstky z pravé spojky na Picha do křídla, ale toho vychytal domácí brankář.
38'
Šustáček obešel Patzela (Dukla) na pravé spojce. Domácí házenkář fauloval soupeře a dostává dvě minuty.
38'
Svitákův pokus sražený vedle levé tyče. Poté byl zastavený Patzel Zemanem.
37'
Syřínek faulovaný, předtím se míče dotkl Blecha na levém křídle, tohle je už zralé na pasivitu.
37'
Sviták přihrál Patzelovi, ten byl faulovaný a Dukla poté pokračuje postupným útokem.
36'
Sudí mají ruku nahoře, rána Rečka z levé spojky, střela Šustáčka z velké dálky poté vyražena domácím brankářem.
35'
Po přihrávce Hrstky byl jeden z hostů zablokovaný na pravé spojce, ale Zubří zůstane u balonu.
35'
Technická střela Šůstka z pravé spojky neznamená, že Dukla vede o šest branek. Hostující celek jde do útoku s Hrstkou či Šustáčkem.
35'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří.
35'
Sviták nahrál na pravou spojku Šůstka a ten vybojoval dvouminutový trest pro jednoho z hostů.
34'
Nejprve neprošlo do sítě dělovka Šustáčka z levé spojky, ale dorážka Picha z pravého křídla skončila v síti.
34'
Načež se míč dostal na pravé křídlo Picha a ten razantní střelou pod víko dává devátou branku hostů.
33'
Sviták díky dobrému pohybu na levé spojce odpovídá.
33'
Reček z levé spojky střelou po ruce snižuje.
32'
Hrstka se Šustáčkem si vyměnili balon, Hrstka byl na pravé spojce faulovaný proti obraně 1:5.
32'
Levá ruka Kastnera mířila do pravé poloviny hostující branky, ale brankář ROBE drží naděje hostů.
32'
Po faulu na pivota domácích je tady sedmička Kastnera...
31'
Střela Šůstka z výskoku na střední spojce byla zablokovaná.
31'
Hrstka po přihrávce Šustáčka trefil z pravé spojky nohu domácího brankáře.
31'
Výhozem Zemana začal zápas, hostující celek jde do útoku s Pichem na křídle.
31'
Dukla přehrává Zubří a má nakročeno ke čtvrté výhře za sebou nad svým rivalem. Vypadá to, že trenér Titkov opět v Praze nevyhraje. V prvních sedmi minutách padl jeden gól. ROBE se zatím na své branky strašně nadře, hodně se trápí v postupném útoku a navíc je celkem Petržala rozchytaný. Domácím funguje střelba ze spojek v podobě Šůstka, Svitáka či Mubenzema. Hostující útoky jsou hodně čitelné.
30'
30'
Zřejmě Hrstka narazil na levé spojce. Poté už nezbyl domácím časn a střelu na hostující branku.
30'
Jeden z domácích hráčů přihrál Blechovi na levém křídle, ale ten zakončením o zem nepřidal patnáctou trefu Dukly.
29'
Podstřel Janíčka ze střední spojky skončil vedle levé tyče, Dukla jde do kontru po levé straně.
29'
Domácí celek se může uklidnit krásnou a razantní levačkou Mubenzema z velké dálky.
28'
Petržala nejprve vyrazil míč před sebe, ale poté už nezasáhl proti dorážce Hrstky.
28'
Mubenzem vytvořil na střední spojce prostor pro přesnou střelu Šůstka z levé spojky.
27'
Janíček ze střední spojky svým důrazem překonal domácího brankáře.
27'
Janíčkovi nevyšla souhra s pivotem z levé spojky, poté ale se k míči nedostal Syřínek na pravé straně.
26'
Naprosto jednoduchá práce pro Petržalu, ale poté Sviták z pravé spojky z druhé vlny trefil pravou nohu hostujícího brankáře.
26'
Opět mají sudí ruku nahoře a Zubří nějaké tři nahrávky na zakončení.
26'
Zase se Zubří trápí a ani Durkovič to nezměnil, stejně tak Janíček, kterého zastavil protihráč faulem na levé spojce.
25'
Vynikající práce Svitáka, ale Šůstek z levé spojky nedostal míč do sítě.
25'
Dukla pokračuje se Svitákem na středu a Mubenzemem n a pravé spojce.
25'
24'
Janíček neobešel na střední spojce Blechu, protože jej protihráč fauloval. Poté nebylo úspěšné zakončení levé spojky hostů.
23'
Levá spojka hostů nezpracovala balon, takže Syřínek si seběhl na střed na šest metrů a jeho rána levou rukou končí v síti.
23'
Patzelův razantní pokus z pravé spojky končí zákrokem Maliny.
22'
Šůstek nahrál Patzeloviu, ten si seběhl na střed a získal faul na vlastní osobu.
22'
Strašně špatný postupný útok hostů, Reček nevystřelil a poté už měla Dukla vše pod kontrolou, domácí brankář nezasahoval.
21'
Janíček s Rečkem tvořili hru, poté sudí odpískali faul na pravou spojku hostů.
21'
Šůstek fauloval, a tak bude hostující celek házet volný hod z pravé strany.
21'
Mubenzem může poděkovat spoluhráči za vynikající černou práci na brankovišti, pravá spojka domácích poté vystřelila levou rukou do levé poloviny hostující branky a brankář soupeře ani nereagoval na zakončení českého reprezentanta.
20'
Reček nahrál Janíčkovi, ale ten neměl kudy vystřelit na branku Dukly, takže sudí odpískali pasivitu Zubří.
20'
Janíček šel na levé spojce do souboje s Mubenzem, poté přišel faul na hráče Zubří, sudí mají ruku nahoře.
19'
Křístek naznačil střelu poté z devíti metrů zakončil mezi nohama hostujícího brankáře.
18'
Hosté v útočné fázi trápili, ale nakonec jim vyšla dohrávka do pravého křídla na Přikryla, který technicky umístil balon k levé tyči.
17'
17'
Sviták vystihl přihrávku na pravou spojku a z trháku uspěl výskokem na šesti metrech svojí pravou rukou.
17'
Šimůnek dobře bránil protihráče, poté Sviták fauloval soupeře na pravé spojce.
16'
Nejprve Reček trefil brankovou konstrukci, když na středu dostal hodně prostoru. Poté utekl hostům Kastner po pravé straně jeho trhák skončil gólem pod víko na bližší roh hostující branky.
15'
Zubří kontruje a zase je ten útok o střední spojce Šustáčkovi a levé spojce Rečkovi.
15'
Blecha si seběhl na falešného pivota, takže Mubenzem se prosazuje střelou po ruce k pravé tyči.
14'
Sviták na Šůstka, ale toho na středu fauluje Šustáček. Volný hod pro Duklu.
14'
Hostující celek reaguje Rečkem na levé spojce, kterého si domácí dobře hlídají.
13'
Šůstek nahrál Mubenzemovi a ten z levé spojky k pravé tyči překonal hostujícího brankáře.
13'
Reček zmátl protihráče pohybem na levé spojce a poté poslal míč pravou rukou k pravé tyči.
12'
Proražení hostující pravé spojky proti Blechovi daruje míč domácímu mužstvu.
12'
Šustáček s Rečkem se starali o zábavu, Blecha poté fauloval Šustáčka na pravé spojce na devíti metrech.
11'
Řeznický z brejku z velké dálky dostal míč pravou rukou v souboji s protihráčem k tyči.
11'
Blecha vystoupil z obrany 1.5. Hostům nevyšla dohrávka do křídla!
10'
Právě tihle dva vytvořili tlak na soupeře, ale Mubenzem ze střední spojky trefil levou rukou levou tyč.
10'
Dukla samozřejmě na rozehrávce se Svitákem, na pravé spojce s Mubenzemem.
10'
Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Štěpán Zeman).
9'
Reček ze střední spojky důrazem snižuje, jeho pravá ruka dělá domácím problémy.
9'
Sviták z druhé vlny pod břevno dostává Duklu do vedení o dvě branky!
8'
Šustáček zase aktivní, ale jeden z hostů nezakončil přesně levou rukou ze střední spojky.
8'
Blecha posouvá Duklu do vedení přesnou dorážkou z levého křídla.
7'
Nakonec Reček srovnává ze střední spojky pravou rukou. Střela, která ani nebyla nikterak razantní.
7'
Reček nevystřelil na levé spojce, poté hru dirigoval Šustáček.
7'
Šůstek nahrál do druhé vlny na pravou spojku Mubenzema a ten přes faul Dořičáka zakončil levou rukou razantně pod břevno hostující branky.
6'
Kastner odvedl parádní práci na falešném pivotu a toho využil ke střele z výskoku Šůstek na levé spojce.
5'
A právě Reček udělal útočný faul, z kontru se neprosadil Šůstek na levé spojce.
5'
Dirigentem hostujícího celku je Šustáček, na levé spojce je připravený Reček.
5'
Šustáček si na levé spojce navedl míč na střelu, ale hra je přerušena, u míče nadále Zubří.
4'
Sviták na středu vynikající jeden na jednoho, ale Mubenzem na pravé spojce prorážel.
4'
Po přihrávce Svitáka není srovnáno podstřelem Mubenzema z pravé spojky, ale Dukla zůstane u míče.
4'
Šůstek rozdával balony, ale Mubenzem byl zablokovaný. Jeden z hostujících hráčů pokazil trhák.
3'
Sviták faulovaný na levé spojce Durkovičem poté, co se zbavil protihráče.
3'
Přikryl utekl domácí obraně po pravé straně a zakončil o zem levou rukou do pravé poloviny domácí branky.
3'
Sviták nedohrál do levého křídla na Blechu, poté Blecha pálil do nohy brankáře soupeře.
2'
Durkovič vystřídal jednoho z hostů.
2'
Blechova střela o zem z pravé spojky po seběhu z levého křídla končí faulem na hráče Dukly.
2'
Mubenzem střílel z pravé spojky křížem k levé tyči, ale hostující brankář zasáhl rukama.
1'
Zubří na spojce se Šustáčkem, nakonec Reček ze středu pálí nad branku Dukly.
1'
Mubenzem si vyměnil míč se Šůstkem, ale pravá spojka Mubenzem střílela k pravé tyči, kde byl hostující brankář připravený.
1'
Režnický vyhodil míč a domácí celek jde do útoku s Blechou či Mubenzemem.
1'
Zubří v bílém, Dukla v červenožlutém.
Vzájemné zápasy
Fanoušci házené určitě ví, že Dukla vyřadila Zubří v jarním semifinále ve třech zápasech. Pražané dokonce vyhráli všechny zápasy na půdě svého soupeře v posledním ligovém ročníku. ROBE v souboji o finále ukázalo, jak neumí velké duely.

Nelze nezmínit také fakt, že od té doby, co se kormidla na střídačce Zubří ujal Andrej Titkov, rodák z Krasnodaru, tak ROBE ještě na Dukle nikdy nevyhrálo.

Co se týče pozice favorita tohoto mače, tak ten plní podle sázkových kanceláří domácí celek.
HC ROBE Zubří
Hostující mužstvo není tak silné jako v loňské sezoně, kdy získalo bronzové medaile. Ale cíl byl v baště házené jiný, a sice ten nejvyšší. Ten ovšem ROBE nesplnilo. Nakonec i tak dosáhlo alespoň na cenný kov po výhře 3:1 na utkání v sérii o bronz s Lovosicemi.

Zubří opustil vynikající pivot Šlachta a právě souhra s pivotem byla asi klíčovým a určujícím faktorem v souboji s lovosickým mančaftem o třetí místo. V týmu už ani není pravé křídlo Zahradníček, jenž již působí v Německu.

ROBE zatím zápasy v této sezoně urvalo velice těsně. Především v Kopřivnici dlouho tahalo za kratší konec, ale nakonec proměněnou sedmičkou z poslední možné šance bralo dva body.
HC Dukla Praha
Domácí mužstvo zatím v tomto extraligovém ročníku tápe. Jediná výhra ze tří zápasů hovoří za vše. Dukla porazila pouze doma Brno, jinak odešla poražena z duelu v Jičíně, respektive v Lovosicích. Tam ještě střední spojka soupeře Bouček hrál se zraněním, ale i tak vyhráli Lovci na domácí palubovce.

Co se týče posil pražského celku před touto sezonou, tak za zmínku stojí například Jan Blecha. V Plzni si již (asi) uvědomují, o jak šikovné levé křídlo a pravou rukou přišli. Blecha v minulé sezoně plnohodnotně nahradil Petra Vinkhelhofera a patřil do základu západočeského celku. Šikovný pravák by se měl stát náhradou za Milana Kotrče, který odešel do Německa.

V dresu domácího týmu by neměl chybět brankář Petržala, což je borec, kterého dokáže vyburcovat skvělá kulisa v hale k parádním výkonům. Ostatně, poznala to již Plzeň v jarním finále, které Pražané získali poměrem 3:1 na zápasy. Chybět by neměla ani střední spojka Sviták. Hráč, který ve finálové sérii jasně přehrál Michala Tonara. Pokud se sejde Svitákovi forma, tak může bojovat o konečnou nominaci na EURO 2018 v Chorvatsku.
Delegace
Rozhodčími dnešního zápasu jsou Michal Hanák a Luboš Pavlíček. Roli delegáta ČSH bude plnit Stanislav Štrebl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.