Házená - Extraliga muži - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-M. : Plzeň - 25. února 2018   17:00

Frýdek-M.
Frýdek-M.
2' Petrovský  • 3' Kichner  • 4' Kichner  • 5' Bosák  • 8' Kichner  • 10' Kocich  • 17' Geist  • 19' Bosák  • 23' Kocich  • 30' Kichner  • 34' Gřešek  • 38' Petrovský  • 40' Bosák  • 46' Gřešek  • 50' Kocich  • 56' Petrovský  • 57' Petrovský  • 58' Kichner  • 60' Geist
23:22
(12:11)
Plzeň
Plzeň
1' Poloz   • 2' M. Ivancev   • 6' Cvikl   • 9' Šindelář   • 11' Šafránek   • 12' M. Ivancev   • 21' Cvikl   • 29' M. Ivancev   • 30' M. Ivancev   • 32' Jonáš   • 33' Jonáš   • 34' Poloz   • 44' Chmelík   • 45' Poloz   • 46' M. Ivancev   • 47' Chmelík   • 52' M. Ivancev   • 56' Šafář   • 59' Poloz
Frýdek-M.
Plzeň

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek dne a dobrý start do nového týdne. U dalších on-line přenosů se těším na počtenou.
Frýdek-Místek si tak díky vítězství vypracoval náskok dvou bodů na deváté Brno a na sedmou Kopřivnici ztrácí už pouze bod. Krize Talentu se prohlubuje, Plzeň prohrála bez klíčových hráčů už třetí zápas v řadě a nyní je až pátá.
Pepino SKP Frýdek-Místek – SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 23:22 (12:11)
Nejvíce branek: Kichner 7/2, Kocich 5/2, Petrovský 4 – Ivancev 8/2, Poloz 5/1, Cvikl 2. Sedmimetrové hody: 7/4 – 4/3. Vyloučení: 3:8. ČK: Šíra (PLZ).
Plzni zbývalo už pouze deset vteřin a vyrovnat nestihla. Frýdek-Místek se tak může radovat z velmi cenného, vydřeného vítězství 23:22. Talent měl skvělý úvod do druhé půle a rychle se ujmul vedení, nikdy si však nevypracoval alespoň tříbrankový náskok. Domácí zachraňoval Vojtěch Petrovský, který se dokázal trefit i když se Frýdku zrovna nedařilo. Vyrovnaný závěr nakonec hosté nezvládli. Sice minutu před koncem srovnal Poloz, ale poté zbytečně fauloval Šíra a Frýdek-Místek nakonec přesilovku v závěru zužitkoval. Štochl sice nejprve zlikvidoval sedmičku Kocicha, ale v posledních vteřinách střelou z křídla na zadní tyč rozhodl František Geist.
60'
Petrovský uvolnil Geista a ten skóruje z křídla!
60'
Štochl rukou vyráží, ale domácí zůstávají u míče!
60'
Chytat bude Štochl, střílet Kocich. To vše 40 sekund před koncem.
60'
Šindelář bránil v brankovišti, sedmička pro domácí!
59'
Oddechový čas pro domácí.
59'
Petrovský stažen k zemi Šírou, který dostává dvě minuty a jelikož to je třetí vyloučení tohoto pivota, tak i červenou kartu! Poslední minuta do konce duelu.
59'
Pěkná akce, Ivancev uvolnil Poloze, který obešel obránce a obstřelil Pyška!
59'
Oddechový čas pro hosty, 1:50 do konce utkání.
59'
Poloz střílí ze spojky jen do Pyška, ale Šíra ještě na brankovišti vybojoval míč pro Talent!
58'
Přihrávka na Kichnera těsně prošla, čehož spojka domácích využila a trefuje se k tyči!
57'
Šindelář z pivota minul bránu! Další důležitý moment závěru utkání.
57'
To by však nesměli mít domácí Vojtěcha Petrovského. Pěkní individuální akce zakončena střelou k tyči a je opět srovnáno.
56'
Šafář dokázal ze spojky propálit Pyška k tyči a posílá Plzeň zpět do vedení!
56'
Oba dva pivoti vyloučení za postrkování na brankovišti.
56'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šíra).
56'
Vyloučení v týmu Pepino SKP Frýdek-Místek (Adam Gřešek).
56'
Petrovský se dostal k zakončení z velkého úhlu a dává důležitou branku!
55'
Poloz s přehledem proměňuje.
55'
A z rychlého brejku vybojoval Šafránek sedmičku!
55'
Kocich dostal míč do branky až po odpískání, po následné kombinaci pálil Petrovský pouze do Herajta!
54'
Domácí kombinují, Kocich faulován, ale je z toho jen devítimetrový hod.
54'
Ivancev ze spojky ranou o zem netrefil bránu.
53'
Kocichova přízemní střela končí v brance, Herajt na míč nedosáhl.
53'
Strack odvážným průnikem vybojoval pro domácí sedmičku!
52'
Ivancev se protlačil přes obránce a následnou střelou propasíroval míč na Pyška, který už neudržel balon před čárou.
52'
Šíra faulovaný na brankovišti, Plzeň zůstává u míče a má k dispozici devítku.
52'
Kichner nestřílel v tísni mezi tři tyče.
51'
Ivancev vůbec netrefil bránu a zahodil šanci vrátit Plzni vedení!
51'
Šafář se šikovně obtočil kolem obránce a byl faulován, sedmička pro Talent, přichází Jan Marenčák.
50'
A Martin Kocich ihned srovnává, ze spojky pálil k levé tyči.
50'
Ivancevův podstřel skončil mimo branku.
50'
Pokračují dlouhé minuty bez branky, Plzeň kombinuje zatím bez zakončení.
49'
To už však neplatí, neboť Geist při zakončení přešlápl.
49'
Šindelář fauloval na brankovišti, míč pro domácí.
49'
Avšak hosté rychle vybojovali míč zpět, když zastavil pokus Frýdku-Místku o rychlou protiakci.
48'
Pyško však chytá tvrdý podstřel Davida Poloze!
48'
Sraženou ránu Kocicha Herajt v klidu chytá, Plzeň si může vypracovat náskok!
48'
Herajt vychytal zakončení domácích z levého křídla, ale u míče zůstává Frýdek-Místek.
47'
Domácí o míč přišli a Chmelík se prosazuje z rychlého brejku.
47'
Frýdek-Místek kombinuje, zatím bez střelby.
47'
46'
Ivancev si dlouho připravoval střelu, nakonec vypálil k tyči do protipohybu Pyška.
46'
Už se zdálo, že Plzeň vybojuje míč, ale k balonu se nakonec dostal Adam Gřešek, který skóruje.
45'
Poloz šikovně proskočil obranou a je opět srovnáno.
45'
Střílel rovněž někdo jiný, než v předchozích případech. Kocich vystřídal Kichnera a vypálil přesně k pravé tyči.
45'
Gřešek faulován na pivotu, sedmička pro Frýdek-Místek, na kterou přichází Šmíd.
44'
Petrovský faulován při průniku, jen devítka pro domácí.
44'
Poloz pěkně uvolnil Chmelíka, který ještě udělal kličku obránci a poté přeloboval Pyška, dává tak svou první branku v utkání.
43'
Ivancev sice Pyška neprostřelil, ale byl faulován, u míče zůstávají hosté.
42'
Ivancev se sice dostal k úspěšnému zakončení, ale rovněž se mu pískají kroky. Na druhé straně ovšem Gřešek nedal branku a u míče opět Talent.
41'
Ale domácí zastavily kroky.
41'
Nahazovačka Ivanceva na Šafránka nebyla přesná a Plzeň opět přišla o míč. Nyní je to Frýdek-Místek, který se může dostat do trháku.
40'
Frýdek-Místek se ubránil a do brejku se utrhl Bosák, který nedal Herajtovi šanci.
40'
Šindelář nepřekonal Pyška z pivota, ale u míče zůstává Talent.
39'
Hosté vystihli pas Petrovského do křídla a mohou vyrazit dopředu.
39'
Šafránek opět neúspěšný v zakončení, když Pyško vychytal jeho střelu z křídla!
38'
Na hřiště se vrátil Vojtěch Petrovský, který pálí z levé spojky přesně ke vzdálenější tyči.
38'
Šafránek se dostal do rychlého protiútoku, ale Pyško ho skvěle vychytal a domácí mohou srovnat!
37'
Jonáš zkusil vypálit ze spojky, napálil jen blok.
37'
Jonáš se obtočil kolem obránce, ale píská se faul, devítka pro hosty.
36'
Talent v plném počtu.
36'
Kocich proskočil obranou, ale na Herajta v plzeňské brance nevyzrál! V následném souboji o míč byli úspěšnější hosté.
36'
Opět technická chyba hostí, Jonáš prorážel.
35'
Ze spojky pálil nejspíše Dyba, branku vůbec netrefil.
35'
Cvikl se dopustil prorážení a domácí hrají v plném počtu.
34'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (David Poloz).
34'
Kombinace domácích byla úspěšná, Gřešek dává gól z pivota a navíc byl faulován.
34'
Jonáš vysunul na křídle Poloze, který dává branku střelou o zem mezi nohy brankáře Pyška.
33'
Nepřesná přihrávka domácích, Frýdek-Místek nevstoupil do druhé půle vůbec dobře.
33'
Vyloučení v týmu Pepino SKP Frýdek-Místek (Sebastián Strack).
33'
Byl to opět Josef Jonáš, který prošel přes obránce a zakončil k tyči! Navíc byl faulován a Plzeň má k dispozici přesilovku.
32'
Domácí vzápětí přišli o míč a Plzeň může jít do vedení!
32'
Jonáš drze prošel přes Kocicha a obstřelil Pyška.
32'
Ivancev v pádu Pyška neprostřelil, ale byl faulován, takže hosté zůstávají u míče.
31'
Strack pálil ze spojky pouze do plzeňského bloku.
Frýdek-Místek má k dispozici na úvod druhé půle rozehrávku.
31'
V úvodu to vypadalo na větší přestřelku, když v patnácté minutě byl stav 7:7. Poté se však zadrhl hlavně plzeňský útok a domácí si vypracovali až tříbrankový náskok. V závěru však Talent dokázal využít chyby obrany Frýdku-Místku a je v kontaktu. Plzni chybí tři největší opory, bratři Tonarovi a Jan Stehlík, ale zatím ji táhne Milan Ivancev, který se trefil hned šestkrát. Na domácí straně šestkrát skóroval Petr Kichner, avšak i neproměnil dvě sedmičky ze čtyř. Talent sráží četná vyloučení, hosté byli poslání do oslabení hned pětkrát.
Druhý poločas začne přibližně v 17:46.
30'
30'
V samotném závěru se ještě prosazuje Kichner, jehož ránu tečovali bránící obránci mimo dosah Štochla.
30'
Ivancev udělal obránci jednoduchou kličku a vypálil pod víko, po delší době je srovnáno!
29'
29'
Plzeň zvládá oslabení výborně a opět se zmocnila míče.
29'
Talent využil podklouznutí domácího hráče, Chmelík se zmocnil míče a vysunul dopředu Ivanceva, který přeloboval Pyška.
29'
Nakonec stříleli ze střední spojky a Pyško chytá!
28'
Hosté se zatím nemohou dostat k zakončení.
28'
Štochl pokryl zakončení Geista z pravého křídla a Talent to nyní zkouší bez gólmana v šesti.
27'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Josef Jonáš).
27'
Avšak přihrávka do brejku na Šafránka nebyla přesná.
27'
Sražená střela Stracka končí mimo, následně se pokoušel prosadit Kichner, ale Štochl chytá.
26'
Ivancev i podruhé úspěšný, když pálil mezi nohy Pyška.
26'
Dalším odvážným průnikem už však Jonáš vybojoval pro hosty sedmičku.
26'
Plzeň má veliký problém dostat se do zakončení, Jonáš faulován a je z toho jen devítka.
25'
Kocich napálil podstřelem pouze spojnici břevna a tyče!
25'
Kocichova střela sražena, ale u balonu zůstávají domácí.
24'
Šafránek z velkého úhlu nezakončil a ještě nahazoval Chmelíkovi, tomu však míč vypadl.
24'
Kichner napálil pouze Šmídovu nohu! U míče Talent.
23'
Kocich vybojoval pro domácí už čtvrtou sedmičku, na kterou přichází do branky Karel Šmíd.
23'
Jonášův podstřel chytá Pyško a Frýdek-Místek může dále navyšovat náskok.
23'
Kocich se probil ke střele a v pádu se trefil pod břevno.
22'
Opět to byl Cvikl, který pálil, domácí zachránila tyč.
22'
Skvěle se vrátil Josef Jonáš, který vystihl přihrávku na unikajícího hráče a ve spolupráci s Šafránkem vybojoval míč zpět pro Plzeň!
22'
Přihrávka Petrovského nebyla povedená, ale Cvikl si na druhé straně nevedl o moc lépe.
21'
Domácí napálili pouze břevno, ale rychlý protiútok Talentu nebyl úspěšný, hosté nemířili střelecky mezi tři tyče.
21'
Talent moc neví kudy, tak musel Cvikl pálit ze spojky, nyní to vyšlo a Plzeň snižuje.
20'
Petrovský se dopustil prorážení, hosté už v plném počtu.
20'
Cvikl vysunul pěkným pasem k zakončení z pivota Šindeláře, toho však skvěle vychytal Pyško!
19'
Oddechový čas pro hosty.
19'
Šindelář trestuhodně přišel o míč a rychlý brejk do prázdné brány zakončil Jakub Bosák.
19'
Talent už alespoň v pěti.
18'
Kichner nedal Štochlovi šanci, střílel přesně k levé tyči.
18'
Petrovský vybojoval pro Frýdek další sedmičku.
18'
Petrovský sražen k zemi při střele a dvě minuty dostává plzeňský Josef Jonáš, Talent nyní ve čtyřech.
18'
Chmelík nemohl z velkého úhlu zakončit, ještě chtěl nahazovat Jonášovi, ale toho nepustili domácí obránci.
17'
Kichner hezkou zadovkou vyzval ke skórování Geista, který měl na pravém křídle volnou cestu ke snadnému gólu.
17'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
17'
Petrovský střílel pouze do Štochla, ale domácí zůstali u míče a byl to nejspíše opět Petrovský, kdo nakonec vybojoval faul a vyloučení hráče Plzně.
16'
Střelu Cvikla ze spojky si Pyško pohlídal, dopředu může Frýdek-Místek.
16'
15'
Štochl si pohlídal zakončení domácích z pravého křídla a drží stav 7:7, Plzeň stále v oslabení.
15'
Ivancev pálí nechytatelně pod víko a je srovnáno!
15'
Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Vojtěch Petrovský).
15'
Šindelář stažen k zemi při zakončení, sedmička pro Plzeň!
14'
Chmelík vystihl Petrovského přihrávku do křídla a u míče je Talent.
14'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šíra), za stažení Kocicha.
13'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Ondřej Šafránek).
13'
Podstřel Ivanceva zablokován a Cvikl poté přišel o míč.
13'
Kichner nezpracoval přihrávku a dopředu může Plzeň, domácí v plném počtu.
12'
Ivancev udělal obránci jednoduchou kličku a poté vypálil do protipohybu gólmana.
11'
Kichner tentokrát pálí ze sedmičky pod břevno.
11'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Milan Ivancev), za faul na Kocicha, navíc sedmička pro domácí!
11'
Šafránek měl na levém křídle hodně prostoru a podařilo se mu míč procpat kolem Pyška na bližší tyč.
11'
Za další faul na Ivanceva už Krahulík dostává dvojku, šance pro Západočechy.
11'
Vyloučení v týmu Pepino SKP Frýdek-Místek (Miloslav Krahulík).
10'
Ivancev faulovaný při střelbě, ale je to jen devítimetrový hod.
10'
Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Miloslav Krahulík).
10'
To se jim povedlo, když Kocich z kroku vypálil ze spojky přesně do pravého horního rohu.
9'
Domácí u míče a snaží se dostat přes připravenou obranu Talentu.
9'
Jakub Šindelář snižuje neomylnou ranou z pivota.
8'
Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Martin Kocich).
8'
Josef Jonáš podstřelem neuspěl, ale Plzeň zůstává u míče.
8'
Sedmičku sice Kichner nedal, ale míč se od Štochla odrazil zpět k této spojce a napodruhé už Kichner ranou o zem uspěl.
8'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Pepino SKP Frýdek-Místek (Petr Kichner).
7'
Petrovský se individuální akcí probil přes obránce a vybojoval pro Kichnera sedmičku.
7'
Štochl nejprve pokryl ránu Petrovského i dorážku Žvaka a hosté vyrazili dopředu, ovšem Chmelík z brejku nepřekonal Pyška!
6'
Štochl sice kryl sraženou střelu Petrovského, ale dopředu nevyslal ideální přihrávku a u míče je opět Frýdek-Místek.
6'
Mladý Martin Cvikl se protlačil přes obránce a vypálil mimo dosah Pyška.
5'
Poloze na pravé spojce vystřídal Josef Jonáš, Talent kombinuje.
5'
A vrátit se nestihla, na levém křídle zůstal nehlídaný Jakub Bosák, který ranou o zem posílá domácí do dvoubrankového vedení.
4'
Plzeň o míč přišla po nepřesné přihrávce do křídla a musí se rychle vracet!
4'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
4'
Kichner však vypálil vzápětí ze spojky nechytatelně.
4'
Talent ubránil za cenu devítky proskok Kichnera.
3'
Ivancev dosáhl další branky z pivota, tentokrát ovšem přešlápl.
3'
Hned vzápětí se rychle z proskoku trefuje Kichner.
2'
Na konci druhé minuty dostal od Poloze přihrávku na falešného pivota Ivancev, který dává jednoduchý gól.
2'
Petrovský pálil klasicky ze spojky, z výskoku zamířil přesně k tyči, Štochl míč nedokázal vytěsnit.
1'
První střela Poloze byla sražená, ale z dorážky se už tento křídelník hrající na spojce prosadil.
1'
U míče začíná Plzeň, na palubovce Cvikl, Ivancev, Poloz na spojkách, Chmelík a Šafránek na křídlech a Šindelář na pivotu.
1'
V bráně na domácí straně začne Vít Pyško, na hostující zkušený Jan Štochl.
Hráči obou celků jsou již nastoupeni na hrací ploše. Talent bude hrát v černých dresech, Frýdek v modrých.

Pepino SKP Frýdek-Místek: Marenčák, Pyško – Bednárek, Bosák, Dyba, Geist, Gřešek, Kichner, Kocich, Krahulík, Mazur, Musálek, Petrovský, Vacula, Žvak, Strack.

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Štochl, Herajt, K. Šmíd – Jonáš, Sedlák, Šafránek, M. Ivancev, Poloz, M. Říha, Chmelík, Cvikl, Šindelář, Šíra, Šafář, Vinkelhöfer.
První vzájemný zápas na půdě Západočechů jasně ovládl Talent 31:20. Nyní však bude v pozici outsidera. Odveze si z Frýdku nějaký bod, nebo domácí dokáží okrást jednoho s aspirantů na titul?
Frýdek-Místek zatím nepředvádí ideální výkony a ze šestnácti duelů vybojoval pouze třináct bodů a po roce opět bude muset tvrdě dřít o pozici v elitní osmičce, zatím je po zaváhání Hranic osmý, avšak s tříbodovou ztrátou na Kopřivnici. Tým z hranice Moravy a Slezska zlomil šňůru čtyř prohraných zápasů, kdy nestačil na Zubří, Strakonice, Duklu ani Brno a v posledních dvou duelech zvítězil. Nejprve si poradil 31:30 s Hranicemi a naposledy vyhrál 28:25 v Novém Veselí.
Plzeň si bude muset dávat pozor zejména na šikovnou spojku Vojtěcha Petrovského, který září i letošní sezónu a do černého se trefil už 83krát. Dalším dobrým střelcem je mladá spojka Martin Kocich, který zaznamenal 57 branek. Frýdek nemá kladné skóre, vstřelil 424 branek a obdržel jich 443.

Talent Plzeň zažívá v letošní sezóně skoky a pády. Trojnásobný mistr z posledních čtyř let nechce chybět ve finále ani letos. Ovšem bude to mít těžké. Talent neměl ideální vstup do sezóny a poztrácel hodně bodů, poté se však dostal na vítěznou vlnu a ze sedmi duelů v řadě získal třináct bodů, před zimní přestávkou se dokonce dostal do čela tabulky. Na začátku roku ovládl v Chebu Český pohár, ve finále rozstřílel 33:21 Karvinou.
První jarní kolo ještě Plzeň zvládla a porazila Kopřivnici 28:26, následně však přišly dvě porážky od Karviné (27:30) a doma s Lovosicemi (23:30). Obě zejména kvůli rozsáhlé marodce a západočeském kádru. Do utkání s Lovosicemi nenastoupila ani jedna z klíčových spojek, chyběli bratři Tonarovi a pravá spojka Stehlík, stejně jako brankář Šmíd a dlouho zraněný Vinkelhöfer. Do dnešního duelu nejspíše bratři Tonarové nezasáhnout. Bez nich to bude mít Plzeň hodně těžké, jelikož Jakub už nastřílel 78 gólů a je nejlepší střelec týmů, Michal nasázel jen o deset branek méně, stejně jako Jan Stehlík.
Po dvou porážkách je Talent až pátý, včera se před něj dostala Dukla a po remíze i Karviná. Západočeši mají kladné skóre 453:417 a třetí nejlepší defenzivu v lize. Pokud dnes Plzeň vyhraje, posune se na dělené druhé místo s Lovosicemi.
Přeji krásný nedělní podvečer, vítejte u dohrávky 17. kola házenkářské Strabag Rail extraligy mužů, ve které Pepino SKP Frýdek-Místek vyzve SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.