Házená - Extraliga muži - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kopřivnice : Karviná - 17. února 2018   18:00

Kopřivnice
Kopřivnice
2' Fulnek  • 4' Bukovský  • 5' Hanus  • 6' Jan Gřes  • 8' Hanus  • 9' Petřík  • 10' Bukovský  • 15' Jan Gřes  • 22' Mynář  • 26' Unger  • 30' Fulnek  • 31' Mynář  • 33' Bukovský  • 34' Mynář  • 35' Unger  • 38' Hanus  • 47' Unger  • 48' Hanus  • 51' Jan Gřes  • 52' Unger  • 53' Bukovský  • 55' Fulnek  • 57' Fulnek  • 59' Hanus  • 60' Bukovský
27:32
(12:13)
Karviná
Karviná
2' Monczka   • 3' Solák   • 7' Nedoma   • 7' Monczka   • 10' Monczka   • 12' Solák   • 14' Monczka   • 14' T. Mlotek   • 15' Brůna   • 16' Brůna   • 27' T. Mlotek   • 27' Nedoma   • 30' T. Mlotek   • 32' Jan Užek   • 33' Brůna   • 33' Brůna   • 34' Brůna   • 35' Brůna   • 37' Monczka   • 38' Zbránek   • 39' Solák   • 40' Solák   • 43' Solák   • 44' Jan Užek   • 45' Jan Užek   • 46' Brůna   • 47' Zbránek   • 50' Nedoma   • 51' Piątek   • 54' Ji. Užek   • 58' Zbránek
Kopřivnice
Frieser, Kavulič
Karviná

Kopřivnice podala (asi) nejhorší výkon v domácím prostředí v této sezoně. Zejména ve druhém poločase udělali domácí hráči nespočet chyb na spojce a Karviná je prostě musela potrestat. Svým způsobem Kopřivnice tohle vítězství v derby svému soupeři výrazně usnadnila chabým výkonem. Diváci pískali na kopřivnické hráče, ale není se vůbec čemu divit.

Pakliže kouč Veřmiřovský oplýval před zápasem výbornou náladou, tak teď rozhodně nebude. A možná bude důrazně mluvit ke svým svěřencům v šatně. Těm začíná celkem téct do bot, protože za týden jedou na Duklu, kde rozhodně favoritem nebudou. Další utkání pro Kopřivnici? Doma Lovosice, venku Brno, doma Frýdek.

Tak či onak, kopřivničtí hráči si musí pořádně sáhnout do svědomí po dnešním výkonu, protože ten byl velice špatný.
60'
Hosté udělali kroky na pravé straně, Marjanovič si ještě ze svého pohledu u pravé tyče připsal zákrok proti střele z velké dálky.
60'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Jaroslav Fulneček).
60'
Nantl adresoval nepřesnou nahrávku ze středu na pravou stranu, ale Unger toho nevyužil.
60'
Bukovský utekl protihráči a z trháku se trefil pravačkou k pravé tyči.
59'
Na hřiště se dostali také Nantl či Fulneček, společně s nimi je připravený Tomáš Mlotek.
59'
Za potlesku Marjanoviče se Hanus zvedl z hrací plochy a musí tři útoky chybět.
59'
Hanus na pravé spojce přetlačil Monczku a levačkou snížil, ale domácí hráč zůstal ležet na hrací ploše a bude ošetřený.
58'
Zbránek dává branku zleva.
58'
Monczka mířil z levé spojky z druhé vlny mimo tři tyče.
58'
Pravá spojka udělala vynikající práci, takže Tomáš Mlotek nahrával ze středu na pravé křídlo, to ovšem vychytal domácí brankář.
57'
Fulnek snižuje z pravé spojky do levé části branky.
57'
Domácí hráči jsou hodně frustrovaní a už by nejradši byli v šatně.
57'
K dispozici má Baník při svém útoku Monczku či Slavomíra Mlotka.
57'
Vyloučení v týmu KH Kopřivnice (Jaromír Petřík).
56'
Jeden z domácích hráčů neubránil zakončení Slavomíra Mlotka zleva mezi nohy brankáře.
55'
Po nahrávce Gřese ze středu umístil Fulnek z levé spojky míč do pravé poloviny branky.
55'
Monczka prorážel na pravé straně a je pískaný útočný faul.
55'
Jenže Marjanovič nebyl překonaný a pokračujeme útokem, který začíná dvojice Slavomír Mlotek – Monczka na polovině hřiště.
54'
I přes zásah brankáře se z pravé spojky prosadil Jiří Užek.
54'
Jenže po domácí chybě na levé straně jde do útoku znovu Baník.
54'
Monczka nepřekonal brankáře z levé spojky podstřelem střelou mezi nohy.
53'
Na tahu je hostující celek, domácí tým má na hrotu obrany 1:5 Hardta.
53'
A tak tvrdou střelou z pravé spojky donutil Bukovský Baník k timeoutu.
53'
Nedoma nezpracoval ideálně balon...
52'
Unger byl přesný z levého křídla lobem.
52'
Monczka narazil pravou rukou na horní končetiny Žingora.
51'
Zbránek byl na levé straně faulovaný a bude se házet sedmička.
51'
Gřes snížil z levé spojky na kratší tyč.
51'
Piatek přetlačil soupeře a z osy hřiště napálil míč do levé části branky.
50'
Bukovský umístil svojí střelu z pravé spojky levačkou do pravé ruky Marjanoviče. A útočit bude Brůna či Monczka.
50'
Slavomír Mlotek a Monczka připravili pozici pro branku z pravého křídla pro Nedomu.
49'
Po nahrávce Fulneka udělal na pravé straně Švébiš přešlap do soupeřova brankoviště a Marjanovič tak neinkasoval ke své radosti.
49'
Na hrací ploše je na spojce Švébiš a Gřes, stejně tak Fulnek, na pivotu hraje Petřík proti Solákovi a Piatkovi.
48'
Rychlá souhra přes Brůnu na šestce branku nepřinesla.
48'
Po nahrávce Bukovského z pravé spojky vypálil Hanus z pravého křídla na zadní tyč.
47'
Jenže Zbránek překonává z levého křídla Chalupu.
47'
Domácí nasadili osobku na Brůnu, což by měl plnit Fulnek.
47'
Oddechový čas pro hosty.
47'
Ungerova pravačka skóruje zleva z trháku.
47'
Bukovský udělal několikátou domácí chybu na pozici spojky. A druhý poločas je z pohledu Kopřivnice velice špatný, někteří domácí fanoušci už pískají a není se čemu divit.
46'
Kopřivnice podává tragický výkon a Brůna přidává trefu z pravé spojky.
45'
Fulnek byl faulovaný na pravé spojce a následnou sedmičku poslal pravačkou k levé tyči Petřík do protipohybu Marjanoviče.
45'
Jan Užek trefuje prázdnou branku po další fatální chybě domácích na spojce.
45'
Vyloučení v týmu KH Kopřivnice (Filip Hardt).
44'
Hardt neubránil Jana Užeka a ten uspěl z pivota, navíc Hardt jej fauloval.
43'
Mynář nenašel křížem ze střední spojky Ungera na levém křídle a Kopřivnice uvadá ve druhém poločase a začíná jí tohle derby unikat.
43'
Solák si při trháku seběhl zleva na střed a proměnil proti Chalupovi trhák.
42'
Po nahrávce Brůny nebyl přesný ze středu Solák a hraje Gřes.
42'
Hosté se neprosadili trhákem, ale Marjanovič potvrdil proti střele Hanuse z pravého křídla svojí pozici muže zápasu.
41'
Fulnek zakončoval z levé spojky na delší tyč, kde byl Marjanovič.
41'
Fulnek zablokovaný ze střední spojky a navíc málem chyboval Bukovský a poslal Baník do trháku.
40'
Rachač neuhlídal Soláka a ten zakončil přesně z pravé spojky.
40'
Chalupa zasáhl proti pravé spojce, útok hostů pokračuje.
40'
V době, kdy držel míč Mynář na pravé spojce je pískáno proti domácím.
39'
Domácí mají na pivotu Petříka, na spojce Fulneka, Rachače či Bukovského, Baník hraje v obraně s Brůnou a v brance s Marjanovičem.
39'
Fulnek nepokryl nahrávku z pravé spojky na rozběhnutého Soláka a ten ze středu vypálil k pravé tyči z šestky. Domácí si tak vezmou timeout.
39'
Je tady další útok Baníku s Brůnou, Zbránkem či Monczkou.
38'
Zbránek napálil míč za Chalupu z levého křídla po nahrávce Brůny z levé spojky.
38'
Hanus snížil z trháku levačkou k levé tyči po seběhu zprava na střed.
37'
Nejprve domácí neuspěli náhozem, do kterého se zapojili tři hráči, následně se trefil zprava Monczka.
37'
Míč tím pádem pro domácí celek, konkrétně pro levou spojku Bukovského, který bude útočit proti obraně 0:6.
37'
Brůna zakončoval z pravé spojky vedle delší tyče.
36'
Marjanovič zasahuje rukama a pokračuje na levé spojce Monczka a na středu Brůna.
36'
Domácí jsou na tahu Rachačem, Bukovským, hosté mají v obraně Tomáše Mlotka.
35'
Monczka ze spojky na pivota Jana Užeka, ale toho vychytal Chalupa.
35'
Odražený míč usměrnil z levé strany na zadní tyč Unger.
35'
Monczka našel na levé spojce Brůnu se ten se prosadil do pravé poloviny branky, míč byl zřejmě tečovaný.
34'
K vidění je také zakončení Mynáře z pravé spojky na dlouhou tyč.
34'
A Brůna je přesný také pravačkou z trháku.
33'
Po nahrávce Monczky vyskočil na levé spojce Brůna a zakončil na přední tyč.
33'
Bukovský vypálil z pravé spojky na zadní tyč.
33'
Levé křídlo domácích nemůže hrát tři útoky, bylo ošetřeno, na míči Kopřivnice.
33'
Levé křídlo domácích zůstalo ležet na hrací ploše při snaze o překonání Marjanoviče, hra pokračovala a tak se z trháku prosadil Tomáš Mlotek. Co na to nervová soustava trenéra Veřmiřovského, která už v letošní sezoně byla vykázaná na tribunu v Jičíně?
32'
Monczka zakončoval z pravé spojky do nohy Chalupy, načež z šestky dorážel Jan Užek.
31'
Mynář rozdával balony z pravé spojky až po nahrávce ze středu napálil míč na přední tyč a brankář jen máchl rukama.
31'
Monczka nahrávka z levé spojky do levého křídla byla zablokovaná Střelcem a do útoku půjde domácí tým.
31'
Jan Užek se jako první dotkl balonu ve druhém poločase.
31'
Po prvním poločase vede Karviná o jednu branku. Ani jeden z týmů se nedostal do výraznějšího trháku v průběhu úvodního dějství. Jeho začátek se vůbec nepovedl Žingorovi, ale vynikající Chalupa jej v brance skvěle zastoupil. Jenže, kdo zatím je mužem zápasu, to je Marjanovič. Chytá opravdu famózně a deptá domácí střelce. Včera se tak trošku šuškalo mezi házenkářskými příznivci, že by do Kopřivnice nemusel dorazit Brůna, ale je ve hře a tvoří hostující hru.
30'
30'
Chalupa si připsal zákrok proti střele z levé spojky.
30'
Avšak daleko podstatnější je, že zřejmě Jiří Užek měl vyražený dech, ale vše je naštěstí v pořádku.
30'
Po nahrávce Ungera zleva z úhlu zakončil přesně z druhé vlny z pravé spojky Fulnek.
30'
Po faulu na Bukovského se bude házet devítka, kterou bere Petřík.
30'
Tomáš Mlotek dostal k zakončení ze středu z výskoku hodně místa a míč šel mezi nohama Chalupy do sítě.
29'
Vyloučení v týmu KH Kopřivnice (Jan Hanus).
29'
Unger nevyzrál zleva na Marjanoviče.
29'
Tomáš Mlotek byl zablokovaný ze středu dvojblokem a na pravé straně brankoviště chytil míč Chalupa.
28'
Marjanovič vychytal zakončujícího Mičku z postu pivota a hrát bude na pravé spojce Jiří Užek.
28'
Ale Piatek udělal na pivotu útočný faul.
28'
Bukovský minul z pravé spojky branku.
27'
Domácí hráli sedm na šest bez Chalupy načež levačka Nedomy trefila z poloviny soupeře prázdnou branku Kopřivnice.
27'
Tomáš Mlotek vyrovnal podstřelem z devítky ze střední spojky.
26'
Proti ráně Tomáše Mlotka z pravé spojky na přední tyč zasáhl Chalupa rukama.
26'
Při rychlém kontru překonala pravačka Ungera zleva na zadní tyč Marjanoviče.
26'
Útočí Baník s Tomášem Mlotkem proti Fulnekovi.
25'
Unger zachytil dohrávku do pravého křídla, načež domácím sebral šanci na branku rukama Nedoma.
25'
Tomáš Mlotek nahrával na levou stranu, kde fauloval svého soupeře zřejmě Fulnek.
24'
Právě Mynář svojí chybou na středu vyslal hosty do trháku po levé straně, ale Chalupa odčinil chybu svého spoluhráče zákrokem.
24'
Vyskakující Nedoma z pravého křídla nezpracoval nához Brůny a míč bude mít domácí Mynář.
23'
Po nahrávce Mynáře se neprosadil Unger z levého křídla proti Marjanovičovi.
23'
Brůna nedostal míč na pivota, takže rozehrává Chalupa na Fulneka.
22'
Mynář udeřil z první vlny zřejmě k levé tyči.
22'
Jiří Užek byl z levé části branky vychytán Chalupou.
22'
21'
Rachač přihrával na pravou stranu brankoviště, ale jeho spoluhráč v naprosto jasné šanci minul delší tyč levačkou.
21'
Solák trefil z pravé spojky pouze nohy Chalupy. Hosté zůstanou na balonu.
20'
Petřík poslal míč ze sedmičky pravačkou do levé poloviny branky.
20'
Mynář zasažený na pravé spojce Zbránkem do horní části těla, takže dvojka.
20'
Rachač s Mynářem chtěli dohrávat zleva do pivota Petříka, ale tou dobou bylo pískáno.
19'
Monczkovu přihrávku nezpracoval na pravé spojce Jiří Užek, takže se balonu chopil Rachač.
19'
Rachač nebyl úspěšný z levé spojky a proto drží míč Jiří Užek.
19'
Jiří Užek fauloval z pravé části obrany a dostal kartu.
19'
Rachač bude hrát na levé spojce, Střelec na levém křídle, hosté postavili obranu 0:6 také proti Fulnekovi.
19'
Oddechový čas pro domácí.
19'
Gřes byl z postu levé spojky zablokovaný.
18'
Chalupa se nenechal překonat z levé spojky a proto jde do útoku Bukovský, Petřík a Gřes.
18'
Monczka byl faulovaný na levé spojce Hanusem, devítka.
17'
Bukovský dohrával z levé spojky do pivota Petříka, který nebyl přesný z šestky proti Marjanovičovi.
17'
Petřík vyhodil míč z devítky a na hřišti už je Bukovský.
17'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Tomáš Mlotek).
16'
Brůna uspěl z levé spojky, když se míče dotkl také Nedoma.
16'
Technická chyba domácích a připravený je Jiří Užek, Brůna či Monczka, v obraně hraje Mynář.
15'
Rozpohybovaná domácí obrana a Brůna překonal Žingora ze středu z druhé vlny k levé tyči do protipohybu brankáře.
15'
Ačkoliv byl Gřes faulovaný, tak umístil míč ze středu k levé tyči.
14'
Tomáš Mlotek dostal míč do sítě z trháku proti Žingorovi.
14'
Monczka vyhrál souboj jeden na jednoho a z pravé spojky na bližší tyč vyrovnal svojí pravačkou.
13'
Po střele spojky zasáhl Marjanovič a do útoku může jít na pravé spojce Jiří Užek.
13'
Domácí mají na spojce Gřese a Fulneka, na pivotu Petřík, v obraně je Solák či Brůna.
12'
Solák poslal míč do sítě z pravé spojky z druhé vlny na zadní tyč.
12'
Po přihrávce Fulneka byl na pravé spojce zastavený Bukovský faulem.
11'
Po nahrávce Brůny minul Solák z pivota horní tyč a míč šel nad břevno Žingoroyv branky.
11'
Za stržení pivota dostane dvojku Švébiš v době, kdy spoluhráče hledal Solák.
10'
Bukovský dává branku z pravé spojky do dolní části hostující pokladnice.
10'
Monczka reagoval tvrdou pravačkou z levé spojky na delší tyč.
9'
Po nahrávce pravé spojky zakončil z pivota z pravé části brankoviště na zadní tyč Petřík.
8'
Po chybě hostující spojky vyslal Hardt na pravou stranu do trháku Hanuse a ten tvrdou levačkou do horní části branky překonal Marjanoviče.
8'
Navíc Marjanovič neinkasoval a kontrovat může Brůna a Solák, domácí hrají 1:5 na hrotu s Hardtem.
7'
Monczka z pravé spojky na přední tyč vyrovnal.
7'
Žingor se nechal překonat střelou zprava z velkého úhlu nahoru. Byl to zřejmě, Nedoma, kdo uspěl.
6'
Gřes si seběhl na nahrávku z pravé strany a z pivota napálil míč z druhé vlny k levé tyči.
6'
Útočit bude domácí celek Bukovským proti Solákovi.
6'
Hardt vystoupil proti Solákovi, takže Monczka dohrával z levé spojky do pivota Jana Užeka, kterého vychytal Žingor!
5'
Hardt fauloval levou spojku Soláka a vyhazovat míč z devítky bude Jan Užek.
5'
Jeden z domácích hráčů narval míč z levé spojky do přední tyče, Hanus přidal přesnou dorážku z pravého křídla.
4'
Bukovský vypálil z levé spojky do pravé poloviny branky kolem levé ruKY Marjanoviče.
4'
Gřes hraje na levé spojce proti Brůnovi, na pivotu je Petřík, v útoku také Bukovský.
3'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Jan Zbránek).
3'
Solák překonal z pravé spojky na zadní tyč Žingora, který pravou nohu natahoval marně.
3'
Švébiš fauloval pivota Jana Užeka a dostal kartu.
3'
Domácí postavili obranu 1:5 na hrotu s Hardtem, hosté mají na spojce Brůnu a na pivotu Jana Užeka.
2'
Tvrdá střela pravačky Fulneka z pravé spojky šla za Marjanoviče.
2'
Hosté udělali ihned taktický faul při začátku útoku soupeře.
2'
Monczka zakončoval z levé spojky z devítky na delší tyč.
1'
Petřík nezpracoval nahrávku z pravé spojky na postu pivota a útok má hostující celek.
1'
Bukovský byl faulovaný na pravé spojce na devítce.
1'
Marjanovič čelí Fulnekovi na spojce, stejně tak Gřesovi.
1'
Zápas začal výhozem Petříka, domácí začali v brance se Žingorem.
1'

KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Střelec, Rachač, Jan Gřes, Mička, Petřík, Unger, Hardt, Fulnek, Švébiš, Hanus, Mynář, Bukovský.

HCB Karviná: Mokroš, N. Marjanović – Brůna, Fulneček, Monczka, Piątek, Plaček, Drzyzga, S. Mlotek, Jan Užek, Solák, T. Mlotek, Nantl, Zbránek, Nedoma, Ji. Užek.

Rozhodčí: Frieser, Kavulič.
Delegace
*Rozhodčí = Lukáš Frieser, Radoslav Kavulič
Delegát ČSH = Petr Samek

*Na výkon Friesera s Kavuličem si hodlá stěžovat Nové Veselí po souboji s Karvinou v prvním jarním kole. Sokol udělá vše, co bude v jeho silách a možnostech, aby dokázal, že sudí tento zápas nezvládli, stejně tak nebyl podle Veselí ideální ani výkon delegáta ČSH.
Karviná naposledy obrala o všechny body obhájce stříbra z Plzně. Západočeši sice vedli i o osm branek, ale nebylo jim to nic platné. Utkání ovlivnila ztráta plzeňského Jakuba Tonara. Už tak přicestoval Talent do haly bez jeho bratra Michala. Do toho se navíc zranil reprezentant Stehlík.

Hostům by neměl chybět Brůna či Marjanovič, kteří posílili Baník před sezonou. V té poslední hrál dnes hostující celek čtvrtfinále s Lovosicemi, které prohrál v pěti zápasech. Tehdy ovšem nebyla Karviná tak silná jako v tomto ligovém ročníku.

Hosté disponují silou na spojce v podobě Mnoczky, na křídle by měl nastoupit Zbránek, na pivotu zase Polák Piatek.
Kopřivnice v posledním utkání remizovala ve Strakonicích, když si alespoň bod zajistila dvěma góly v závěru. I tak měl trenér Veřmiřovský zvláštní pocity. Jeho družina totiž jasně ovládla první poločas. Avšak ten druhý nebyl ideální.

Domácí by dnes měli nastoupit s Fulnekem a Rachačem na spojce. Jan Gřes očekává velice složité utkání a příjezd fanoušků Baníku na derby Kopřivnice – Karviná. V něm by měl úřadovat také Hardt. Ten přišel před sezonou z Hranic. A ve Strakonicích hrál na hrotu obrany 1:5.
Hezký večer, v rámci házenkářské extraligy mužů se od 18:00 zaměříme na souboj Kopřivnice – Karviná.