Házená - Extraliga muži - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kopřivnice : Plzeň - 23. září 2017   18:00

Kopřivnice
Kopřivnice
4' Střelec  • 6' Hanus  • 9' Hardt  • 13' Hanus  • 16' Bukovský  • 17' Hardt  • 18' Unger  • 22' Jan Gřes  • 26' Bukovský  • 27' Jan Gřes  • 29' Hanus  • 33' Hanus  • 35' Petřík  • 39' Bukovský  • 41' Fulnek  • 51' Mička  • 56' Hanus  • 59' Jan Gřes
28:26
(17:14)
Plzeň
Plzeň
5' M. Ivancev   • 5' M. Tonar   • 9' M. Ivancev   • 10' M. Tonar   • 10' Poloz   • 14' Stehlík   • 17' J. Tonar   • 17' Šindelář   • 19' J. Tonar   • 20' M. Tonar   • 20' Poloz   • 21' Šafránek   • 25' M. Ivancev   • 27' M. Ivancev   • 28' M. Ivancev   • 31' Poloz   • 37' Stehlík   • 42' M. Ivancev   • 43' Poloz   • 43' J. Tonar   • 50' Šíra   • 55' Šíra   • 60' Chmelík
Kopřivnice
Kuba, Žingor, Chalupa – Střelec, Hanus, Unger, Veřmiřovský, Krpelík, Antes, Rachač, Mynář, Jan Gřes, Fulnek, Bukovský, Hardt, Švébiš, Očkovič, D. Zima, Petřík, Mička, Mráz, Karban.
Kozler, Zich
Plzeň
Herajt, K. Šmíd, Štochl – Rom, Fořt, Jonáš, Šafránek, Wildt, Chmelík, J. Tonar, Vinkelhöfer, M. Tonar, Poloz, Šindelář, M. Ivancev, Kačín, Stehlík, Šíra.

KH Kopřivnice – SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 28:26 (17:14)
Nejvíce branek: Hanus 5, Bukovský 3, Gřes 3 – Ivancev 7/1, Tonar 4/1, Poloz 4. Rozhodčí: Kozler, Zich. Sedmimetrové hody: 5/3 – 5/3. Vyloučení: 0:5. ČK: Tonar (PLZ).
60'
Chmelík ještě pláchl domácí obraně po pravé straně a trhák zakončil k levé tyči.
59'
Jakubu Tonarovi teď trošku přeplo. Jan Hanus zůstal po souboji na polovině hostů ležet na hrací ploše a protože nejsme na fotbale , ale na házené, tak koleno pravého křídla domácích asi muselo trpět. Vyloučení je naprosto logická varianta. Tady by se možná nabízela i rovnou červená karta. Každopádně, jelikož Jakub Tonar už má dvě vyloučení, tak moc není, co řešit!
59'
A když Šafránka vychytal brankáře soupeře, tak je hotovo!
59'
Jan Gřes z levé spojky technicky na zadní tyč překonal Štochla!
59'
Šíra z pivota narval míč do domácího brankáře. Tohle by měla už Kopřivnice urvat.
58'
Mynář nenaznačoval a ze sedmičky trefil pravou rukou levý roh hostující branky.
58'
Po faulu na levou spojku bude domácí celek házet sedmičku proti Štochlovi.
58'
Petřík vyhodil míč z poloviny hřiště na Bukovského.
58'
Michal Tonar z levé spojky dostal míč k pravé tyči z devíti metrů.
57'
Bukovský nahrál na levou spojku, ale at prorážela.
57'
Domácí celek zastavil faulem Michala Tonara. Poté hostům nevyšla souhra přes Jakuba Tonara na levé spojce.
56'
Pravá spojka domácích dohrávala situaci do pravého křídla a Hanus trefil prostor u delší tyče.
56'
Petřík vyhodil míč z pivota. Poté na levé spojce je připravený Rachač.
56'
Domácí byli agresivní v obraně, ale faul na levou spojku znamená, že Kopřivnice zůstane u balonu.
55'
Po faulu Chmelíka na levou spojku hází domácí volný hod.
55'
Jakub Tonar s Stehlík vytvořili prostor pro nahrávku na Šíru, který z pivota trefil prostoru k pravé tyče.
55'
Sudí měli ruku nahoře, takže po faulu na Šafránka na pivotu je tady vyloučení jednoho z domácích.
54'
Hra pokračuje od Michala Tonara přes Stehlíka.
54'
Oddechový čas pro hosty.
54'
Šindelář fauloval Bukovského, poté tohoto samého hráče zastavil Šíra.
52'
What a save! Šíra vybojoval míč pro hosty, nejprve jeden z hostů neuspěl do břevna, poté Šafránka z tísicprocentní brankáře trefil brankáře domácích.
52'
Ivančev nemohl dosáhnout na míč na levé spojce, takže domácí celek může kontrovat.
52'
Šíra využil pomoci Šafránka, který mu daroval házenkářské lepidlo.
51'
Mička přeloboval z pivota brankáře soupeře.
51'
Jasná a krásná dohrávka domácích do pivota a následně snadné zakončení k levé tyči.
50'
Hra je přerušena, zatímco Mynář je připravený na pravém křídle.
50'
Šíra snižuje z pivota z šesti metrů v pádu po přihrávce Ivančeva!
50'
Bukovský pokazil přihrávku na levou stranu a hosté začíná útok Ivančevem.
49'
Fořt fauloval pravou spojku domácích. Míč má momentálně Bukovský.
48'
Šíra vyzval Jakuba Tonara ke snížení, ale ten razantní pravačkou z devíti metrů ze střední spojky neuspěl.
48'
Krásná práce Ivančeva, po střele Jakuba Tonara zůstanou domácí hráči u balonu.
47'
Levá spojka domácích vrací vedení Kopřivnici!
33'
Opět faul na Bukovského na pravé spojce, domácí celek si bere timeout.
43'
Šíra vystoupil z obrany, předtím se balonu dotkl Honza Gřes.
43'
Štochl podržel Plzeň, ale trhák Poloze neznamená vedení hostů.
43'
Šafránek fauloval Bukovského na pravé spojce.
43'
Šindeláře odvedl vynikající práci, takže ze střední spojky narval míč pod víko Jakub Tonar!
43'
Technická chyba domácích dává šanci hostům na vyrovnání!
43'
Stehlík to celé začal na pravé spojce, takže Poloz snižuje z pravého křídla.
43'
Po náznak střely dostal míč pravou rukou do levého rohu hostující branky Mynář.
43'
Po přihrávce Bukovského vybojoval jeden z domácích hráčů sedmičku!
42'
Hosté se trápili, ale nebyli v pasivitě, takže Ivančev snižuje z levé spojky do pravé poloviny domácí branky, do protipohybu brankáře.
41'
Fulnek zakončil přesně rychlý brejk domácích technickou střelou, Herajt neměl moc nárok.
41'
Fulnek na Bukovského a poté pravé křídlo přelobovalo Herejta, ale míč nakonec dopadl vedle levé tyče.
40'
Domácí celek začíná přesilovku od střední spojky Fulneka.
40'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Tonar M.¨).
40'
Ivančev z levé spojky nahrál Šafránkovi, ale ten z křídla narval míč do pravé tyče.
39'
Rychlou souhru domácích zakončil Bukovský!
39'
Stehlík srovnává technickou střelou levou rukou k pravé tyči.
39'
Michal Tonar to vzal na sebe v době, kdy sudí měli ruku nahoře a po faulu na střední spojku hostů je tady sedmička!
38'
Hala bučela na Ivanceva a ten poslal míč do domácího brankáře pravou rukou.
39'
Honza Stehlík vybojoval faul na pravé spojce a zřejmě Ivančev bude házet sedmičku.
39'
Stehlík nahrál z levé spojky na pivota Šíru, kterého protihráč fauloval.
38'
Fulnek ale posílá míč do levé nohy Herajta!
38'
Šindelář je vyloučený po faulu na levou spojku, domácí celek by měl házet sedmičku Fulnekem.
37'
Bukovský na pravé spojce byl faulovaný Šindelářem.
37'
Stehlík z pravé spojky dohrál situaci do pivota a Šindelář zakončil pod břevno.
36'
Levá spojka domácích z druhé vlny prorážel a hosté mohou kontrovat Ivančevevem.
36'
Následně Plzni vyšel rychlý brejk a domácí nemají klid!
35'
Petřík v pádu z šesti metrů z levé spojky dostal míč k pravé tyči.
35'
Kroky jednoho z hostů, takže domácí celek jde do útoku.
35'
Šíra vystoupil z obrany, načež pravé křídlo udělalo přešlap před Šafránkem.
34'
Ivančev technickou střelou pravou rukou překonal brankáře domácích.
34'
Faulem na Michala Tonara je přerušen útok hostů, poté byl faulovaný Stehlík, takže Talent má sedmičku!
33'
Chyba Ivančeva, takže Hanus z brejku přeloboval Herajta v souboji jeden na jednoho.
32'
Domácí byli pasivní, takže hosté mohou přidat branku Michalem Tonarem či Ivančevem.
32'
Levá spojka domácích byla zablokovaná, hosté se brání Fořtem.
32'
Šafránek fauloval levou spojku domácích, sudí mají ruku nahoře.
31'
Michal Tonar z druhé vlny neuspěl, ale dorážka Poloze z pravého křídla k tyči znamená branku hostů.
31'
Výhozem Šindeláře se hostující celek dostal k rozehrávce druhé půle.
31'
Plzeň to má hodně těžké v Kopřivnici. Domácí celek hraje s obrovským nasazením. Hraje se také s parádní kulisou. Talent opět nehraje zrovna dvakrát ideálně, stejně jako v Novém Veselí. Potřebuje daleko zpřesnit postupný útok. Určitě hostující fanoušky nepotěšila neproměněná sedmička Michala Tonara v závěru úvodního dějství. Kopřivnice má zápas se stříbrným celkem z poslední sezony skvěle rozehraný. Otázkou je, jestli jí vyjde závěr zápasu, kdy by měla Plzeň ukázat zkušenosti z play-off, z evropských pohárů. Zatím se celkem trápí Stehlík na pravé spojce.
30'
30'
Nejprve jeden z domácích hráčů zakončil mimo tři tyče, respektive nad branku Plzně. Poté už nenašel Šafránka na levém křídle Michal Tonar.
30'
Sudí mají ruku nahoře, Jonáš fauloval levou spojku soupeře.
30'
Další faul bývalého pivota Zubří. Zhruba půl minuta do konce půle.
30'
Šíra fauloval a domácí celek ještě bude mít volný hod.
29'
Michal Tonar nejprve naznačil střelu a poté poslal míč do hrudi domácího brankáře.
29'
Po faulu na Ivančeva bude hostující celek házet sedmičku Michalem Tonarem.
29'
Hanus z pravého křídla k levé tyči zaznamenává přesnou trefu!
29'
Šindelář udělal přešlap při zvláštní akci hostů a nahrávce Jonáše.
28'
Ivančev využil přihrávky Jonáše k zakončení pod víko.
27'
Jan Gřes ze střední spojky přidává přesný zásah domácích, dkdyž si Herajt srazil balon do sítě.
27'
Ivančev zcela volný za obranou soupeře, takže je sníženo po gólu pravou rukou.
26'
Herajt vyrazil střelu protihráče, ale hosté neuhlídali Bukovského, který k tyči překonal brankáře Plzně.
26'
Střelec si seběhl pro balon, ale poté sudí viděli přešlap jednoho z domácích hráčů.
25'
Po přihrávce Michala Tonara zakončil v pádu z pivota Ivančev do levé poloviny domácí branky.
25'
Po přihrávce Michala Tonara neuspěl Jonáš, takže z trháku dává branku Hanus.
24'
Levé křídlo domácích bylo vychytáno Herajtem, hosté jdou do útoku se Stehlíkem či Polozem.
23'
Ivančev nahrál Michalu Tonarovi. Sudí měli ruku nahoře, ale Michal Tonar neuspěl.
23'
Stehlík byl po dobré práci Ivančeva zablokovaný, takže jeden z domácích hráčů trefil prázdnou branku.
22'
Honza Gřes se důrazem přes Stehlíka na šesti metrech dokázal prosadit!
22'
Jakub Tonar je po faulu na pravou spojku podruhé vyloučený.
21'
Stehlík to celé začal. Poté křižná přihrávka Michala Tonara dostala Šafránka k zásahu z levého křídla. Timeout pro domácí.
20'
Šafránek trefil brankáře z levého křídla, ale dorážka Poloze z pravého křídla znamená srovnání.
20'
Šindelář vyhodil míč z pivota na Michala Tonara a ten poslal míč do levého rohu branky soupeře.
19'
Následně pivot domácích z šesti metrů vrací Kopřivnici vedení o dvě branky.
19'
Jakub Tonar z levé spojky snižuje.
18'
Stehlík nenahrál Šafránkovi, takže trhák zakončený Ungerem!
18'
Domácí rozpohybovali obranu soupeře, ale nevyšla jim dohrávka do pravého křídla.
17'
Jeden z hostů využil vytažené obrany domácích a Šindelář trestá z šesti metrů o zem.
17'
Pokračujeme rozehrávkou Michala Tonara.
17'
Plzeň to přehnala s aktivitou, takže Hardt z levé spojky dostal míč do levé poloviny hostující branky. Talent si bere timeout po přesné střele do protipohybu Herajta!
17'
Po přihrávce Stehlíka upravuje Jakub Tonar z levé spojky pravou rukou pod víko.
16'
Honza Gřes běžel sám na Herajta, ale při trháku trefil břevno hostující branky.
16'
Krásná střela Bukovského z pravé spojky, kdy domácí házenkář povolil pravou rukou.
15'
Fořt byl aktivní v obraně 1:5. Herajt zatím bez zásahu!
15'
Jednoduchá dohrávka domácích do levého křídla končí faulem Poloze.
15'
Šindelář a ještě jeden hráč hostů zdvojili soupeře.
14'
Kuba Tonar našel Honzu Stehlíka na pravé spojce a ten i přes bolestivý souboj snížil.
13'
Ivančev z druhé vlny na levé spojce prorážel.
13'
Ivančev byl tím, kdo daroval míč domácím na levé spojce, z trháku kontroval Hanuš, Herajt bez šance!
12'
Následně jedna ze spojek domácích vrací outsiderovi zápasu vedení!
12'
Stehlík vynikající jeden na jednoho na pravé spojce, ale Poloz neuspěl proti brankáři soupeře z křídla.
11'
Rachač mířil pod víko z velké dálky, ale Plzeň neinkasovala, takže Herajt vyhazuje balon.
11'
Domácím nevyšla nahazovačka přes Rachače na levé spojce. Poté je míč v rukou střední spojky Kopřivnice.
11'
Stehlík vystoupil z obrany, následně Herajt vychytal levé křídlo domácích.
10'
Hostům následně vyšla dohrávka do Poloze na křídle a hráč Plzně skóroval o zem.
10'
Rachač narval sedmičku do Hardta svojí pravou rukou.
10'
Michal Tonar si seběhl na šest metrů, dva soupeři jej pozdě zdvojili!
9'
Hardt upravil skóre brankou z pohybu z pravé strany ze střední vzdálenosti k levé tyči.
9'
Ivančev z levé spojky z šesti metrů v pádu snížil.
8'
Rachač střelou po ruce do pravé poloviny hostující branky neuspěl.
8'
Rachač z levé spojky nahrál na pivota, poté bude domácí celek pokračovat devítkou.
7'
Šindelář držel protihráče na levé spojce. Poté fauloval také Stehlík.
7'
Brankář domácích vykopl střelu protihráče a domácí celek jde do postupného útoku.
6'
Stehlík nenahrál Šafránkovi na falešného pivota, takže z trháku zakončil Hanus k levé tyči.
6'
Následně jeden z domácích hráčů dostal míč do sítě z pravé spojky.
5'
Šindelář vyhodil míč z brankoviště na Michala Tonara, ten obešel brankáře soupeře a zakončil do prázdné branky.
5'
Stehlík s Michalem Tonarem skvěle pracovali, takže Ivančev z devíti metrů z pravé spojky trefil pravý roh domácí branky.
4'
Rachač střílel ze střední spojky z výskoku k pravé tyči, ale tam čekaly ruce hostujícího brankáře.
4'
Jakub Tonar fauloval protihráče na pravé spojce, poté se cosi dozvěděl z domácího publika a jde na dvě minuty ze hry.
4'
Kroky jednoho z hostů, takže Střelec z úhlu přes Stehlíka zajišťuje domácím přesnou trefu.
3'
Rachač byl na levé spojce, ale jeden z domácích hráčů udělal technicko chybu.
3'
Právě Jakub Tonar na levé spojce pokazil útok hostů, poté fauloval Šafránek.
3'
Po přihrávce Michala Tonara neuspěl Stehlík, u míče poté Jakub Tonar.
2'
Rachač pravou rukou k pravé tyči dostal míč za Herajta!
2'
Další faul na pravou spojku a už je to sedmička!
1'
Šíra byl aktivní v obraně 1:5. Jeden z hostů fauloval protihráče na pravé spojce.
1'
Poloz z pravého křídla trefil brankáře domácích.
1'
Výhozem Petříka začal zápas, domácí na spojce Rachačem, na křídle se Střelcem.
1'
Vzájemné zápasy
Doma vyhrála Plzeň v prvním kole v loňské sezoně 25:22, venku poté Západočeši vydřeli výhru 27:26 na konci listopadu 2016. Co dnes?
KH Kopřivnice
Domácí jsou outsiderem zápasu. Ale v posledním duelu ukázali, že umí potrápit velké týmy. Zubří se na výhru v Kopřivnici nadřelo. O vítězství rozhodla až sedmička z poslední možné šance, kdy jeden z hostů proměnil sedmimetrový hod až po čase. Ale pochopitelně – branka byla zcela regulérní. Přitom to bylo KH, kdo většinu druhého poločasu vedl a měl utkání skvěle rozehrané. V prvním kole vyhrála Kopřivnice překvapivě v Novém Veselí 25:23, což bylo rozhodně překvapení.

Jan Gřes, hráč domácích, označil dnešní duel za složité z pohledu Kopřivnice, avšak výhra podle něj není nemožná. Gřes slibuje, že outsider zápasu dá do tohoto mače veškerou bojovnost, energii.

V dresu domácího týmu by měl nastoupit Dalibor Mynář, což je momentálně se čtrnácti tresty nejtrestanější hráč letošního ročníku extraligy. Chybět by neměl ani Filip Hardt, což je spojka, která nastupovala v posledních sezoně za Cement Hranice.
Plzeň
Hostující celek je favoritem zápasu. Před sezonou opustil západočeské mužstvo Škvařil, který odešel do švýcarského Aarau. Celkem hodně ztratil stříbrný tým posledního ligového ročníku v osobě Jana Blechy, jenž je již hráčem pražské Dukly. Ostatně, právě Pražané porazili Plzeň v posledním ligovém finále poměrem 3:1 na zápasy.

Talent vyhrál první dva souboje této sezony. Nejprve v domácím prostředí zdolal o čtyři branky unavené Hranice. Cement odehrál patnáct hodin před zápasem duel v Lovosicích. Západočeši měli utkání víceméně pod kontrolou. Do hry se dostal například Kačín či posila z Dukly Chmelík.

Svěřenci Michala Tonara staršího vydřeli před týdnem dva body na půdě loňského nováčka z Nového Veselí. Soupeři parádně vycházela střelba ze spojek, kdy Sokol táhl především Melichar či Ptáčník. Talent zvítězil 23:22. Do plzeňské svatyně se postavil především Herajt. Štochl už plní především roli asistenta trenéra a alespoň v prvních dvou ligových duelech platilo, že do branky se postaví celkem málo.

Vynikající výkon padala pravá spojka Jan Stehlík, který přišel před sezonou z Francie. Plzeň může využít také mladíka Roma. Před začátkem sezony se uvažovalo o tom, že odejde brankář Šmíd do zahraničí, ale nakonec zůstal na západě Čech.
Delegace
Rozhodčími dnešního zápasu budou Tomáš Kozler a Martin Zych. Delegátem ČSH byl poté jmenovaný Miloš Kastner.