Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Karviná - 20. května 2018   17:00

Plzeň
Plzeň
3' M. Ivancev  • 7' Stehlík  • 8' Šíra  • 11' Poloz  • 13' M. Tonar  • 20' Stehlík  • 21' Štochl  • 22' Poloz  • 24' M. Tonar  • 25' Šafránek  • 26' Šíra  • 30' M. Tonar  • 31' Stehlík  • 33' M. Tonar  • 34' M. Tonar  • 35' Herajt  • 36' M. Tonar  • 38' Šafránek  • 40' Šafář  • 42' Šafář  • 45' K. Šmíd  • 49' M. Tonar  • 53' M. Tonar  • 55' Šafránek  • 57' M. Tonar  • 58' Chmelík  • 59' Šafránek  • 60' Šíra
29:30
(13:15)
Stav série: (1:3)
Karviná
Karviná
4' Piątek   • 6' Zbránek   • 7' Monczka   • 8' Zbránek   • 10' Zbránek   • 13' Monczka   • 15' Brůna   • 18' Solák   • 20' Jan Užek   • 22' Jan Užek   • 24' Monczka   • 27' Brůna   • 31' Solák   • 34' S. Mlotek   • 39' S. Mlotek   • 40' Jan Užek   • 43' Brůna   • 49' Nedoma   • 51' Nedoma   • 55' Monczka   • 56' Jan Užek   • 57' Jan Užek   • 59' Brůna   • 60' Monczka
Plzeň
Pavel Blanar, Michael Haramul
MSH Lokomotiva, Plzeň
1 200 diváků
Karviná

Statistiky zápasu:

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – HCB Karviná 29:30 (13:15)
Nejvíce branek: Tonar 10, Šafránek 4, Šíra 3 – Monczka 9/4, Užek 5, Brůna 4. Rozhodčí: Pavel Blanar, Michael Haramul. Sedmimetrové hody: 0 – 4/4. Vyloučení: 4:2. ČK: Ivancev – Nantl. Diváci: 1 200.
Je konec! HCB Karviná slaví zisk mistrovského titulu po výhře 30:29 ve čtvrtém finále!
60'
Gól vstřelil tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šíra).
60'
Oddechový čas pro domácí. Hráči Talentu jsou u míče, zbývá už ale jen 32 sekund, během kterých se musí pokusit stáhnout dvoubrankové manko.
60'
Monczka v úvodu poslední minuty druhého poločasu přidává důležitý gól.
59'
Šafránek ale úspěšným lobem přes Marjanoviče opět snižuje.
59'
Brůna teď i s trochou štěstí prostřelil Šmída pod pravou nohou.
58'
Jan Chmelík svou první brankou v utkání rychle snižuje.
57'
Užek teď nachytal Šmída rychlou střelou o vzdálenější tyč.
57'
Oddechový čas pro hosty. Do konce druhého poločasu zbývají 3 minuty a 3 sekundy.
57'
Tonar teď využívá zaváhání hostů a opět stahuje ztrátu Talentu na jediný gól.
56'
Jan Užek zůstal volný na brankovišti a z bezprostřední blízkosti navyšuje vedení Karviné na 27:25.
55'
Šafránek ale rychle skóruje a vrací Plzeň na dostřel.
55'
Monczka si dobrým pohybem udělal místo pro střelu a trefil se přesně k bližší tyči.
54'
Šafář teď Marjanoviče neprostřelil, dopředu můžou hosté.
Dnešní utkání sleduje 1 200 diváků.
54'
Oddechový čas pro domácí.
53'
Tonar snižuje na rozdíl jediné branky.
52'
Šmíd vytáhl dobrý zákrok a Plzeň je v plném počtu.
51'
Domácí se přes pasivitu nedostali k zakončení, to Nedoma na druhé straně skóruje hned po pár vteřinách.
50'
Monczka dostal navíc k dispozici sedmičku, kterou proměňuje.
50'
Šafář teď zastavil Monczku v samostatném úniku a dostává za to dvouminutový trest.
49'
Nedoma ale rychlým vyrovnáním trochu chladí nadšení domácích fanoušků.
49'
Michal Tonar se trefuje přesně do levého horního růžku a Plzeň poprvé v utkání vede.
47'
Jan Stehlík teď trefil Jana Užka loktem a dostává dvouminutový trest.
46'
Teď to byl zase Stehlík, kdo dokázal vybojovat míč, ale z otočky se do opuštěné branky netrefil.
46'
Stehlík ale při útoku přišel o balon, a dopředu jdou tak opět hosté.
45'
A vzápětí si navíc připisuje další skvělý zákrok.
45'
Třetím do party je Karel Šmíd, i on teď potrestal ztrátu Karviné gólem přes celé hřiště.
43'
Brůna vrací Karviné vedení střelou z dorážky.
42'
Hosté se teď před Šafářem nepochopitelně rozestoupili a plzeňský hráč toho okamžitě využil. Vydal se vstříc brance a vyrovnává.
41'
Monczkovu ránu teď dokázal udržet pod nohama Filip Herajt. Plzeň se tak může pokusit opět vyrovnat.
40'
Ivo Šafář rychle střílí kontaktní branku.
40'
Hosté opět odskakují do vedení o dva góly. Na Užkovi ránu si Herajt sáhl, ale vyrazit ji nedokázal.
39'
Na druhé straně zasahuje Marjanović proti Tonarovi.
39'
Mlotek dostal míč na brankoviště a dokázal podstřelit Herajta.
38'
Oddechový čas pro hosty.
38'
Poprvé od stavu 6:6 je vyrovnáno. Postaral se o to Ondřej Šafránek.
37'
Mlotek svou ránu tentokrát opřel jen do tyče.
36'
Michal Tonar je v úvodu druhého poločasu k nezastavení.
36'
Karviná ale rychlou brankou odskakuje zpět na rozdíl dvou gólů.
35'
Vinkelhöfer nejprve výborně zablokoval křižnou přihrávku soupeře, načež se Filip Herajt trefil podobně jako Štochl přes celé hřiště.
34'
Za Plzeň odpovídá dalším gólem Michal Tonar.
34'
Mlotek ale rychle přidává další zásah Karviné.
33'
Tonar se teď dobře uvolnil a po brance Karviné opět koriguje.
31'
Na druhé straně ale okamžitě odpovídá Jan Stehlík.
31'
Solák se dokázal trefit z rychlého brejku.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 17:55.
Máme za sebou pořádně vyhrocený první poločas, červené karty na obou stranách a několik pěkných gólů. Plzeň měla po vyrovnání na 6:6 menší útlum a Karviná odskočila už do vedení 12:6, v závěru první půle ale domácí stáhli náskok soupeře na rozdíl dvou branek. Rozhodně tedy ještě není nic rozhodnuté.
30'
30'
Michal Tonar teď vypíchl míč a v posledních vteřinách ještě snížil na 13:15.
29'
Další dva dobré zákroky Herajta drží v závěru poločasu plzeňský Talent.
28'
Proti Drzyzgovi se vytáhl dobrým zákrokem Herajt.
27'
Po rozehrávce ze strany to teď vzal na sebe Michal Brůna a upravuje na 15:12 pro hosty.
26'
Šíra teď překonal Marjanoviče chytrým lobem.
25'
Svou první gólovou střelu si ale připisuje na druhé straně Ondřej Šafránek a rychle opět snižuje náskok Karviné.
24'
Monczka dokázal prostřelit obranný blok i brankáře domácích.
24'
24'
Hezkou kombinaci domácích proměnil v desátý gól Plzně Michal Tonar.
22'
Poloz se prosadil po výběhu z pravé strany.
22'
Užek svým druhým gólem navyšuje vedení Karviné opět na rozdíl pěti branek.
21'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Marek Monczka).
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Petr Vinkelhöfer).
21'
Jan Štochl teď dokázal přes celé hřiště trefit prázdnou branku hostů. Už se o to pokoušel před chvilkou, teď mu to ale vyšlo bez chyby.
20'
Po delší době se zapisují mezi střelce také domácí. Levčkou se z osy hřiště prosadil Jan Stehlík.
20'
Jan Užek teď přidává už dvanáctý gól Karviné.
19'
Šafář navíc z další akce trefuje jen břevno a k míči se tak opět vrací Karviná.
18'
Rychlý protiútok po ztrátě domácích dokázal využít Dominik Solák.
18'
17'
Marek Monczka zůstává i nadále ze značky sedmičky stoprocentní.
16'
Monczka navíc proti Štochlovi využívá sedmičku.
16'
Červená karta také na straně domácích. Milan Ivancev ji dostává po faulu na Nedomu.
15'
Michal Brůna následně navyšuje vedení Baníku na dvoubrankový rozdíl.
14'
Střelu Ivanceva dokázal z pod břevna vytáhnout dobrým zákrokem Marjanović.
13'
Marek Monczka prostřelil Šmída mezi nohama a Karviná jde opět do vedení.
13'
A v 13. minutě už je v Plzni vyrovnáno. Tefil se Michal Tonar.
12'
Hosté už jsou v plném počtu, aktuálně ale opět pod tlakem domácích.
11'
V přesilové hře skóruje poprvé v utkání David Poloz.
10'
Tak nakonec se rozhodčí ještě opravují a místo Soláka dávají červennou kartu Matěji Nantlovi.
10'
Za faul na domácího Tonara dostává červenou kartu hostující Dominik Solák.
10'
Zbránek si připisuje už svůj třetí gól v dnešním utkání.
8'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Matěj Nantl).
8'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Jan Zbránek).
8'
Domácí už jsou v plném počtu a Šíra svým gólem snižuje na 3:4 z pohledu Talentu.
7'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Marek Monczka).
7'
Stehlík dokázal prostřelit Marjanoviče.
6'
Teď si ale s další střelou Zbránka poradil Šmíd.
6'
Hned po pár vteřinách využívá početní převahu Zbránek a hosté odskakují Talentu na rozdíl dvou bodů.
5'
Po kontaktu Šindeláře se Solákem dostává domácí hráč dvouminutový trest.
5'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Jan Zbránek).
4'
Ve čtvrté minutě jde Karviná znovu do vedení.
4'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Milan Ivancev).
3'
Gól vstřelil tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Milan Ivancev).
3'
Šmíd ale vytáhl první dobrý zákrok, a dopředu se tak můžou vydat opět domácí.
2'
Hosté to teď zkoušejí v útoku se sedmi hráči.
1'
První sedmičku utkání využívá za hosty proti Herajtovi Marek Monczka.
1'
V brance domácích začíná Karel Šmíd, na druhé straně pak Nemanja Marjanović.
1'
Už máme za sebou i státní hymnu. Čtvrtý zápas letošního finále může začít.
Hráči obou týmů právě nastupují na palubovku. Zápas začne za pár okamžiků.

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Štochl, Herajt, K. Šmíd – Fořt, Jonáš, Šafránek, M. Ivancev, Vinkelhöfer, M. Tonar, Stehlík, Poloz, Kačín, Chmelík, Šindelář, Šíra, Šafář.

HCB Karviná: Mokroš, Juráš, N. Marjanović – Brůna, Monczka, Piątek, Plaček, Drzyzga, Wozniak, S. Mlotek, Jan Užek, Solák, Nantl, Zbránek, Nedoma, Ji. Užek..
„Moc dobře víme, že nám Plzeň nic nedaruje. Nedostaneme nich od nich zadarmo. Čekají nás strašně náročné zápasy. Zvlášť, jestli dojde na ten nedělní. Sice vedeme 2:0, je to výhoda a máme k dispozici tři pokusy. My můžeme, oni musí. Známe všechny tyto otřepané fráze, ale taky víme, jak je Plzeň nesmírně zkušený manšaft, což potvrdila i před týdnem u nás,“ řekl Marek Michalisko pro web Karviné před dvojzápasem v Plzni.
Stejně jako včera, i dnes se může jednat o poslední zápas za Plzeň pro několik hráčů Talentu. David Poloz míří do švýcarského Aarau, s českou extraligou se loučí také Jiří Fořt a po sezóně zakončí kariéru také Jan Štochl, který by se měl přesunout do manažerských řad Plzně.
V prvním zápase vyhráli házenkáři Karviné s poměrně luxusním náskokem šesti bodů 30:24, další dva zápasy už ale skončily mnohem vyrovnaněji. Druhý zápas ještě na domácí půdě zvládla Karviná 32:31, v tom včerejším na půdě Plzně už se ale o bod radovali hráči Talentu, konkrétně 30:29.
Finále extaligy házené pokračuje čtvrtým zápasem. Karviná si dokázala v úvodních dvou zápasech série na vlastní půdě vypracovat komfortní vedení 2:0 na zápasy, a v Plzni tak touží celé finále ukončit. Talent ale dokázal ve třetím utkání mistrovské oslavy ještě odložit a stejný cíl bude mít i dnes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.