Házená - Extraliga muži - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Strakonice : Karviná - 24. března 2018   18:00

Strakonice
Strakonice
2' Mošovský  • 2' Mošovský  • 4' Pek  • 4' Landsinger  • 5' Landsinger  • 6' Samek  • 8' T. Nejdl  • 13' T. Nejdl  • 17' T. Nejdl  • 22' T. Nejdl  • 22' Pek  • 24' Landsinger  • 25' Samek  • 28' A. Nejdl  • 29' Mošovský  • 33' Marienka ml.  • 34' Marienka ml.  • 34' Wildt  • 38' Landsinger  • 40' Mošovský  • 45' Mošovský  • 46' Pek  • 47' Marienka ml.  • 50' T. Nejdl  • 51' T. Nejdl  • 57' Pek  • 60' A. Nejdl
29:35
(17:16)
Karviná
Karviná
1' Zbránek   • 5' Jan Užek   • 6' Zbránek   • 8' Nedoma   • 10' Nantl   • 11' Zbránek   • 12' Solák   • 13' Zbránek   • 17' T. Mlotek   • 18' Nedoma   • 18' Ji. Užek   • 19' Zbránek   • 21' Zbránek   • 24' Brůna   • 26' Plaček   • 32' Zbránek   • 33' Monczka   • 33' Zbránek   • 35' Zbránek   • 35' Brůna   • 36' Zbránek   • 37' Brůna   • 42' Plaček   • 43' Jan Užek   • 45' Zbránek   • 46' Brůna   • 47' Plaček   • 48' Monczka   • 52' Monczka   • 52' Monczka   • 55' Zbránek   • 57' Brůna   • 58' Zbránek   • 59' Ji. Užek
Strakonice
Pavlát, Točík
DUDÁK aréna, Strakonice
Karviná

HBC Strakonice 1921 – HCB Karviná 29:35 (17:16)
Nejvíce branek: Mošovský 7/2, Nejdl 6, Pek 4 – Zbránek 13, Brůna 5, Monczka 5/1. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/1. Vyloučení: 5:5. ČK: Mokroš, Nedoma (KAR).
To je z dnešního přenosu téměř vše, následovat bude již jen rekapitulace statistik ze zápasu. Budu se na vás těšit u dalších přenosů nejen z házené. Užijte si hezký zbytek večera.
Po vyrovnaném prvním poločase se v druhém dějství přece jen ukázala kvalita hostujícího celku. Prohra o šest branek je však pro Strakonice možná až moc krutá, protože po většinu zápasu dokázali s hráči Karviné hrát vyrovnanou partii.
Rozdíl bychom našli pravděpodobně v brankářích, kdy domácí brankáři předvedli svůj standardní výkon. Na druhé straně však až do svého vyloučení předváděl skvělé zákroky Mokroš a poté také Marjanovič.
Nejlepším hráčem domácích byl Tomáš Nejdl se šesti vstřelenými brankami. Standardně dobrý výkon podal i střelec týmu Mošovský, který vstřelil o jednu branku více než Nejdl. Na druhé straně předvedl fantastický výkon Jan Zbránek, jehož střelecká bilance se zastavila až na úctyhodném čísle 13. O nejlepším hráči utkání tak bezesporu není pochyb.
60'
V závěru se prosazuje ještě domácí Adam Nejdl.
59'
Chybnou rozehrávku Mošovského trestá rychlým únikem a dobrým zakončením Jiří Užek.
59'
Oddechový čas pro domácí.
58'
A opět Zbránek, tentokrát střelou z devíti metrů.
58'
Karviná již zkušeně kontroluje koncovku zápasu.
57'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Michal Brůna).
57'
Střelou do prázdné branky se prosazuje Tomáš Pek.
55'
Brůna krásně našel ve výskoku Zbránka, který potvrzuje svůj dobrý výkon a přidává další branku.
54'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Marek Monczka).
53'
Třetí gól v řadě Monczka již nepřidal. Domácí se pokusili o rychlý protiútok, který však skvěle zastavil Brůna.
52'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Marek Monczka).
52'
Hezkou individuální akcí se prosazuje Marek Monczka.
51'
Hosté si během oslabení pomáhají hrou bez brankáře.
51'
Oddechový čas pro hosty.
51'
Další brejk domácích zakončuje skvěle hrající Tomáš Nejdl.
50'
Zároveň je vyloučen hostující brankář Petr Mokroš, který zasáhl Nejdla po odhozu míče.
50'
Po technické chybě v hostující rozehrávce se z rychlého protiútoku prosazuje Tomáš Nejdl.
48'
47'
Třetí Marienkův gól znamená snížení stavu o tři branky.
47'
Se štěstím se po teči obrany prosazuje Plaček.
46'
46'
Gól vstřelil tým HBC Strakonice 1921 (Tomáš Pek).
45'
Domácí střelec Mošovský se prosazuje hezkou individuální akcí.
45'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Jan Zbránek).
44'
Skvělý Marjanovič vychytal Mošovského ze sedmimetrového hodu i napodruhé!
43'
43'
Náskok Karviné navyšuje Jan Užek.
43'
Skvělý zákrok Mokroše proti střele z křídla.
42'
Po tyčce domácího celku se prosazuje karvinský Plaček.
41'
Sedmimetrový hod si vybojoval Mošovský, ale neproměňuje. Skvěle se uvedl Marjanovič, který v bráně na sedmimetrový hod vystřídal Mokroše.
40'
Monczka trefuje ze sedmimetrového hodu pouze pravou tyč domácí branky.
40'
Za následné oplácení obdržel červenou kartu hostující hráč Nedoma.
40'
Vyloučení v týmu HBC Strakonice 1921 (Roman Marienka ml.).
40'
Gól vstřelil tým HBC Strakonice 1921 (Martin Mošovský).
39'
Dva skvělé zákroky domácího brankáře drží karvinské během jejich přesilovky na uzdě.
38'
A za protesty hned vzápětí vidí žlutou kartu domácí trenér.
38'
Za ostrý zákrok vyloučen domácí Samek.
38'
Gól vstřelil tým HBC Strakonice 1921 (Ondřej Landsinger).
37'
Krásná střela Michala Brůny a Karviná vede již o tři branky, což je dosud nejvýraznější brankový rozdíl zápasu.
36'
Dnes výtečný Zbránek přidává již svůj desátý gól v tomto zápase!
35'
A opět branka z rychlého brejku, tentokrát zakončoval Brůna.
35'
Následuje již devátý gól Zbránka, který je dnes evidentně při chuti.
34'
Wildt předved krásný přehoz z křídla.
34'
Branky nyní padají v rychlém sledu, za domácí dvakrát úspěšný Marienka.
33'
33'
Gól vstřelil tým HBC Strakonice 1921 (Roman Marienka ml.).
33'
Další rychlý protiútok hostů. Na to si domácí budou muset dávat velký pozor, chtějí-li dnes uspět.
32'
Zbránkovy rychlé protiútoky jsou opravdu nebezepečné, zatím se mu je daří zakončovat bezchybně.
31'
Dobrý zákrok hostujícího brankáře, do útoku přechází Karviná.
31'
Nesmírně vyrovnaný poločas za sebou máme ve Strakonicích. Karviná v jednu chvíli odskočila soupeři na dvě branky. Poté však následovala dvojnásobná přesilovka domácích, kterou bezezbytku využili. Konec prvního poločasu byl rovněž vyrovnaný. Uzavřela jej krásná střela Martina Mošovského, který poslal svůj tým před změnou stran do jednobrankového vedení. Strakonice budou mít rovněž úvodní výhoz druhého poločasu, dnešní zápas tak mají rozehraný o něco lépe.
Druhý poločas začne přibližně v 18:49.
30'
29'
Krásnou ránou od břevna posílá Strakonice do vedení kanonýr domácích M. Mošovský.
28'
Gól vstřelil tým HBC Strakonice 1921 (Adam Nejdl).
27'
Nyní dobré obrany na obou stranách.
27'
Oddechovému času předcházel skvělý zákrok domácího brankáře, který odmítl navýšení náskoku karvinských o dvě branky.
27'
26'
Krásný přehoz z křídla v podání Plačka.
26'
Za držení pivota vyloučen Mošovský.
25'
25'
Gól vstřelil tým HBC Strakonice 1921 (Tomáš Samek).
24'
24'
Rychlý brejk i na domácí straně úspěšně zakončuje Landsinger.
23'
Břevno hostující branky zabránilo skvělému využití přesilovky. Hosté jsou v plném počtu.
22'
Proti čtyřem hráčům Karviné se prosazuje Pek.
22'
Dvojnásobnou přesilovku využívá Tomáš Nejdl.
21'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Jan Zbránek).
21'
Další gól Zbránka z rychlého protiútoku.
21'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Miroslav Nedoma).
19'
Zbránek skvěle vypíchl domácí rozehrávku a zvyšuje náskok Karviné na dvě branky.
18'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Jiří Užek).
18'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Miroslav Nedoma).
17'
Gól vstřelil tým HBC Strakonice 1921 (Tomáš Nejdl).
17'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Tomáš Mlotek).
16'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HBC Strakonice 1921 (Martin Mošovský).
16'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Dominik Solák).
13'
13'
12'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Dominik Solák).
11'
11'
10'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Matěj Nantl).
8'
8'
7'
Vyloučení v týmu HBC Strakonice 1921 (Tomáš Pek).
6'
6'
Vyloučení v týmu HBC Strakonice 1921 (Tomáš Samek).
6'
5'
5'
Žlutá karta pro tým HBC Strakonice 1921 (Tomáš Samek).
5'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Jan Užek).
4'
4'
4'
3'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Miroslav Nedoma).
2'
2'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HCB Karviná (Marek Monczka).
2'
1'
1'
Rozehru zápasu obstará celek hostů, který tak má k dispozici první útok.
Týmy jsou nastoupeny na hrací ploše, utkání začne za malou chvíli.

HBC Strakonice 1921: Jareš, Mráz – Chvosta, Krejčí, Landsinger, Marienka ml., Matoušík, Mošovský, T. Nejdl, A. Nejdl, Pek, Samek, Schwarz, Tockstein, Wildt.

HCB Karviná: N. Marjanović, Mokroš – Brůna, Fulneček, Drzyzga, T. Mlotek, Nedoma, Monczka, Plaček, Piątek, Jan Užek, Ji. Užek, Zbránek, Solák, Nantl.

Rozhodčí: Pavlát, Točík.
Vzájemná utkání:
26. 11. 2017 Karviná – Strakonice 38:26
HBC Strakonice 1921
Tým ze Strakonic se po prohře s Novým Veselím před 14 dny propadl právě za tento tým na poslední místo extraligové tabulky. V odehraných utkáních dokázal nasbírat 10 bodů, tedy o jeden méně než celek z Nového Veselí. O dva body do tabulky a opuštění chvostu tabulky bude v dnešním zápase bojovat proti celku Karviné.
Celek Strakonic se spoléhá především na gólové příspěvky Martina Mošovského, který je přes nepříznivé postavení celku Strakonic v tabulce, druhým nejlepším střelcem celé soutěže se 118 vstřelenými brankami. Pokud si karvinští dokáží tohoto snajpra pohlídat, budou mít velkou šanci ve Strakonicích uspět.
HCB Karviná
Mužstvo Karviné si zajistilo svými výkony s velkým předstihem jistotu postupu do play off. Dvě kola před koncem základní hrací části se nachází na čtvrtém místě. Za druhou Duklou Praha a třetími Lovosicemi však zaostávají o jediný bod a stále se tak drží ve hře o druhé místo za vedoucím Zubřím. Dukla Praha se ve současně hraném zápase utká s Plzní, která na Karvinou dotírá o pouhý bod zpět z páté pozice a Lovosice zajíždí na palubovku vedoucího Zubří. Karvinští tak mají skvělou příležitost zabojovat o zmiňované druhé místo. Stačí k tomu jediné, přivést body z palubovky aktuálně posledních Strakonic.
Karvinští se mohou opírat o branky rozložené mezi více střelců. Aktuálně nejlepším střelcem karvinských a celkově čtvrtým nejlepším střelcem soutěže Marek Monczka se 109 přesnými zásahy, následovaný Miroslavem Nedomou a Michal Brůnou s 87, respektive 86 brankami. Kvalitními výkony se v karvinské brance prezentuje zejména Nemanja Marjanovič.