Házená - Extraliga muži - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Strakonice : Nové Veselí - 10. března 2018   18:00

Strakonice
Strakonice
2' Krejčí  • 3' Masák  • 9' Krejčí  • 9' Masák  • 11' Pek  • 13' Mošovský  • 17' Wildt  • 19' Marienka ml.  • 20' Mošovský  • 20' Mošovský  • 23' Masák  • 24' Masák  • 28' Wildt  • 28' Marienka ml.  • 36' Mošovský  • 37' Samek  • 42' Mošovský  • 44' T. Nejdl  • 45' T. Nejdl  • 48' T. Nejdl  • 53' Krejčí  • 53' Krejčí
24:30
(15:13)
Nové Veselí
Nové Veselí
1' Skalický   • 4' Melichar   • 5' Birdahić   • 7' Skalický   • 8' Štěrba   • 11' Skalický   • 12' Živojinović   • 14' Sekulić   • 16' Najman   • 21' Sekulić   • 24' Melichar   • 26' Sekulić   • 27' Živojinović   • 32' Živojinović   • 33' Chosik   • 35' Štěrba   • 36' Melichar   • 38' Sekulić   • 40' Ptáčník   • 41' Sekulić   • 43' Sekulić   • 44' Chosik   • 46' Melichar   • 48' Melichar   • 51' Živojinović   • 54' Štěrba   • 55' Melichar   • 57' Živojinović
Strakonice
trenér: Roman Marienka
Hájek, Macho
DUDÁK Aréna, Strakonice
Nové Veselí
trenér: Pavel Hladík

HBC Strakonice 1921 – TJ Sokol Nové Veselí 24:30 (15:13)
Nejvíce branek: Mošovský 7/2, Krejčí 4, Masák 3 – Melichar 6, Sekulić 6, Živojinović 5. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2. Vyloučení: 3:4. ČK: Masák (STR).
Dámy a pánové, za námi je utkání 19. kola Strabag Rail Extraligy ve Strakonicích. Viděli jsme poměrně kvalitní utkání, ke kterému přispěla svým výkonem i zkušená rozhodcovská dvojice. Ač domácí po prvním poločase vedli o dvě trefy, v druhém poločase nemohli vůbec najít recept na obranu Veselí, neprosazovali se tolik, jako v půli první. Naopak Veselí využívalo nedůrazné obrany domácího celku zejména střelami z větší vzdálenosti a nováčkovi tak oplatilo prohru z domácí palubovky 24:27. Přesto ale Strakonice předvedly sympatický výkon před vyprodanou halou, po dnešním utkání tak padnou na poslední místo tabulky, Veselí půjde na 11. místo. Z mé strany to je dnes vše, za sledování onlajnu děkuje a příjemný zbytek víkendu přeje Tomáš Kalas.
60'
Mošovský tvrdou ranou trefil břevno a ukončuje tak dnešní utkání.
60'
Poslední akce dnešního utkání, sedmimetrový hod je nařízen pro domácí.
60'
Jdeme do poslední minuty utkání, skandovaným potleskem domácí fanoušci děkují svým hráčům.
59'
Živojinovič nevystřelil v záběhu tak ideálně, jak by si sám přál a skórovat mohli domácí, ti však ztratili míč v zárodku celé akce.
59'
Oddechový čas pro hosty. Poslední pro ně v dnešním utkání, Veselí vyhraje extraligové utkání poprvé od listopadu.
58'
Mráz zasáhl proti střele Birdahiče, ale je vidět, že o výsledku je dávno rozhodnuto, už se dohrává pouze z povinnosti.
57'
Domácí o míč v útoku opět přišli a do protiútoku vyrazili hladoví psi v modrém dresu, z pravé spojky se prosadil Živojinovič a zdá se býti hotovo.
56'
Tu Štěrba bez potíží proměňuje.
56'
Poměrně komické situace, kdy se po vyloučení rozehrál song od Tomáše Kluse Pánubohu do oken, Mošovský ale Štěrbu za rameno zatáhl a dostává dvě minuty, Veselí navíc sedmičku.
55'
Kroky, to je to, co bylo odpískáno a Strakonice přichází o útok.
55'
Oddechový čas pro domácí.
55'
O to více, když se prosadil Melichar z pravé spojky. Opravdu se Jihočechům nedaří ubránit tyto střely.
55'
Nařízenou sedmičku proměnil zkušeně Mošovský, ale domácí to budou mít nyní již těžké.
54'
Napodruhé byl však Štěrba již úspěšný, z pravého křídla má veselský levák přesnou mušku.
53'
Štěrba se k zakončení v útoku ani nedostal a další rychlý protiútok proměňuje Krejčí.
53'
Oddechový čas pro hosty. Osm minut před koncem vede Veselí o čtyři branky, tohle by byl trochu hřích ztratit toto vedení.
53'
Luxusní souhra, stačila rychlá lajna a domácí Krejčí z pravého křídla zakulacuje svůj počet branek v letošní sezoně, rovných 60.
52'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (David Melichar).
51'
Domácí hledají recept na útok Veselí delší dobu, nenašli ho ani teď, kdy se prosadil dnes aktivní Živojinovič.
50'
Opět další technická chyba domácích, míč skončil v zámezí a na hostující střídačce je vidět již optimismus. Nicméně zbývá stále ještě deset minut.
50'
Štěrba volil umístění k pravé tyči, střední výška, hosté postupně získávají náskok.
49'
Sedmička pro Veselí, Mošovský stáhl Sekuliče na pivotu.
49'
Schams předvedl výtečný zákrok proti náskoku Mošovského ze šesti metrů!
48'
Naopak na druhé straně Melichar přidává pátou trefu, ani Mráz nepomohl zastavit přísun gólů do domácí sítě.
48'
Nejdl kompletuje trojici gólů ihned za sebou, využil menšího zmatku v obraně domácích a rychlou rozehrávkou faulu se prosazuje.
47'
Netrvalo však dlouho a balon náleží domácím.
47'
„To si děláš pr…“ Domácí fanoušci nemohou uvěřit tomu, že byl pískán průraz Strakonic a Veselí jde zpět na míč.
46'
Domácí doplácí na slabší obranu, nedokáží pokrývat střely z devíti metrů, jednu takovou poslal Melichar ze střední spojky.
45'
Tomáš Nejdl vysypal ze své ruky další pumelici ze stejného místa a přidává druhý gól za sebou.
44'
Fakticky ihned na to kontruje Chosik a Veselí je zpět na tříbrankovém náskoku. Byl to ale poněkud šťastný gól, Jareš si na míč sáhl.
44'
Tomáš Nejdl si i v oslabení poradil, na levé spojce se trefil přesně na stojnou nohu Schamse.
43'
Těžký moment pro domácí. V brejku, který vyústil v gól Sekuliče, Masák podkopl nohy zezadu tuším Skalickému a dostává červenou kartu!
43'
Další brejk a další Sekuličův gól, již šestý.
42'
Mrzutost se odkládá, míč získal po špatné přihrávce na Štohanzla Mošovský, provedl míč hřištěm a průvodcovskou službu zakončil gólem.
41'
A další ztráta míče domácího celku, aby to pak HBC nemrzelo.
41'
Další technická chyba Strakonic, dlouhou přihrávku dostal na devět metrů Sekulič a bombou z první přidává gól číslo 20.
40'
Takhle pálí Adam Ptáčník! Dovolil jsem si parafrázovat větu moderátora, tento dlouhán se prosadil ze střední spojky a hosté vedou o dvě trefy.
40'
Štohanzl opět dostoupil Tomáše Nejdla a zatarasil mu cestu. Nejdl se pak dostal ke střele, byla ale naprosto nevýrazná. Veselí je poslední minuty lepší celek.
38'
Melichar v záklonu chtěl nahrát, míč však poslal až na hostující střídačku zhruba 25 metrů od jeho postu.
38'
Jsou to takové góly z ničeho. Uspává vás soupeřova hra, pak rychlá přihrávka na pivota a gól. Něco takového zařídil Melichar se Sekuličem.
37'
Chosikovi nechybělo málo ke střele, včas ho dostoupil Marienka. Veselí již v pasivní hře, bude se opět utírat hrací plocha.
37'
Domácí rychle kontrují, prosadil se Samek a srovnává na 17:17.
36'
Melichar provedl fakticky to samé, po rozehrání faulu trefil přesně roh Jarešovy branky.
36'
Mlčení Strakonic trvalo zhruba 5 minut a 20 sekund, než se zvedl Mošovský a z devíti metrů vypustil míč do sítě.
35'
Marienka nahrál velice nepřesně, fakticky do ruk Sekuličovi, který poslal do brejku Štěrbu, no a ten už to neměl složité.
35'
Živojinovič nalétl do Mošovského jako utržený vagon, po zásluze pískán průraz.
34'
Živojinovič se pokoušel o dokončení individuální akce, byl ale faulován a hosté rozehrají útok znovu.
34'
Útoky trvají o něco delší dobu z obou stran, Mošovský nahrával dozadu a zahnal své spoluhráče až do autu. Míč mají tak hosté.
33'
Chosik měl volno před sebou, naběhl si do prostoru a dorovnal stav utkání na 15:15.
32'
Z velice ostrého úhlu pálil Pek, Schams jeho střelu bez potíží pokryl a připisuje si snad první zákrok v utkání.
32'
Veselí poměrně dlouho v útoku, došlo ale ke dvojitému překřížení, které využil Živojinovič.
31'
První střelu druhé poloviny obstaral Matoušík, ta ale letěla dost vedle.
31'
Druhý poločas začínají výhozem domácí.
31'
Konec první poloviny dnešního utkání, které je velmi vyrovnané, lepší vstup Veselí do zápasu vykryli domácí lepší desetiminutovkou, následně se Strakonice ujaly vedení o jednu, dvě trefy a udržely ho až do konce poločasu, vedou tak 15:13. Do DUDÁK Areny se vrátíme za sedm minut.
30'
30'
Střela od Tocksteina mířila vedle, na druhou stranu se řítili dva hráči hostí, ale Jareš skvěle zachytal!
30'
Čas zastaven, došlo k úklidu hrací plochy.
30'
Načíná se poslední minuta poločasu, domácí na míči.
29'
28'
A nezabránil ani podruhé, Jareš naprosto přesně nahrál Marienkovi do brejku a domácí jdou opět na dvě branky náskoku.
28'
Wildt si nebral servítky z pravého křídla a ani Šimovček, který střídal Schamse v bráně, nezabránil gólu.
27'
Živojinovič rychlou souhrou s Melicharem proskakuje obranou a srovnává na 13:13.
27'
Jihočeši krátce na to ztratili míč a Sokol může srovnat.
27'
Hostující střídačka se diví, ale to je asi vše, co tak může. Štohanzl povalil na zem Nejdla a dostává dvě minuty.
26'
Veselí přesilovku využívá bezezbytku, z pivota se nemohl prosadit nikdo jiný, než Sekulič.
26'
V brankovišti před Jarešem zůstali ležet dva hráči, rozhodčí si zřejmě něčeho všimli a posílají ven Mošovského, ten moc neprotestuje, takže zřejmě ví, o co jde.
25'
Sekulič sice dosáhl gólu, ale až po přerušení hry, útok se bude opakovat, již během pasivity.
25'
Domácí fanoušci by chtěli, aby se Živojinovič přiznal k teči, ten o tom ale vůbec neví a aut rozehrají hosté.
24'
Dlouhé gólové mlčení hostí přerušuje střelou z 11 metrů veselský maják Melichar.
24'
Třináctka se již asi v pivovaru Dudák nedělá, ale stejně, Petr Masák z brejku navyšuje vedení domácích již na tři branky, doposud nejvyšší v utkání!
23'
Ve strakonické hale se čepuje dvanáctka, domácí dávají dvanáctý gól! Ze střední spojky se neomylně trefuje P. Masák.
22'
Nejdl chtěl velice rychle proskočit obranou po rozehrání autu, sudí ho zastavují, noha rozehrávajícího nebyla na čáře.
22'
Hosté získali míč, ale záhy o něj přišli nepřesnou přihrávkou a hra se tak vrací zpět před Schamse.
21'
Dolejší předvedl dobré čtení hry, uvolnil na pivotu Sekuliče, který zapisuje gól hostí číslo 10.
21'
Oddechový čas pro hosty. Od vedení 2:5 Veselských vyhráli domácí zbytek utkání 9:4.
20'
Domácí v útoku, již během pasivity, působili bezradně, ale Mošovský si vždy nějak poradí. Respektive, vystřelil z devíti metrů a Straky vedou o dvě trefy!
20'
Jen, co Živojinovič na plochu přišel, tak ji i opustí. Po ztrátě míče v souboji s Marienkou ho totiž lehce profackoval, Marienka ho postrčil a dvě minuty pro každého jsou na světě.
20'
Současně s návratem vyloučeného na hřiště se trefuje Mošovský z prostoru levé spojky.
19'
Veselí se vůbec nedaří něco v útoku během oslabení vymyslet a již podruhé za sebou o míč přicházejí.
19'
Zatím se tedy nedaří ani jednomu gólmanovi, ale tohle Schamsovi vyčítat nemůžeme. Stejně jako Skalický, i Marienka dostal velký úhel a využil tak přesilovku.
18'
Hosté se drží v útoku hodně dlouho, o míč zásluhou pasivní hry přichází.
18'
Živojinovič zasáhl totiž Peka do obličeje a je vyloučen na dvě minuty.
17'
Wildt, původem plzeňský hráč srovnává z prostoru pravého křídla, navíc budou mít domácí početní výhodu.
16'
Veseláci ubránili klasickou souhru s pivotem, jak od Strakonic známe a do brejku tak mohli vyslat svá dvě křídla, Štěrba přihrál na druhou stranu Najmanovi a Veselí si udržuje stále odstup.
16'
Zkušený matador Mošovský si nelámal hlavu, míč poslal Schamsovi mezi nohy.
16'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Miroslav Štohanzl).
15'
Strakonice se poměrně dlouho trápily v útoku, ale nakonec Štohanzl bránil v zakončení Mošovskému již v brankovišti a je to tak sedmička.
15'
Žlutá karta pro tým HBC Strakonice 1921 (Martin Mošovský).
14'
Vidíme taktéž souhru s pivotem u Veselí, Melichar našel Sekuliče, a ten už si se zakončením nelámal hlavu.
14'
Opět došlo na prostor křídel pro zakončení na straně Veselí, Štěrba byl zastaven ještě před výskokem.
13'
Tohle evidentně nečekala hostující obrana, Mošovský ze země poslal míč přímo do levého vinglu.
12'
Fanoušci chtěli pískat průraz, ten nebyl signalizován, proto může být gól Živojinoviče uznán.
12'
Hra je přerušena, Živojinovič sice vypálil, ale měl to s kroky.
11'
Skalický vsítil polovinu všech branek hostí, pokud dostáváte balony do téměř spojkového úhlu, tak to není zase takové složité proměnit.
11'
Jihočeši se ale brzy vrací do utkání, rychlou souhru celé šestice zakončil proskokem mezi obránci Pek.
10'
Domácí gólman se blýskl zákrokem proti střelbě Birdahiče!
9'
Po jedné takové technické chybě dostal míč od spoluhráčů Masák, proskočil mezi dvojící navrátivších se hráčů do obrany Veselí a snižuje na rozdíl gólu.
9'
Zatím je to poměrně nepřesná hra, balony často odskakují.
9'
Veselský útok bez problému střední část obrany domácích přečetla, vynutila si průraz a rychlou přihrávku do trháku zužitkoval Krejčí.
8'
Žlutá karta pro tým HBC Strakonice 1921 (Tomáš Pek).
8'
Studená sprcha pro Straky, Mošovský podruhé ztratil míč, čehož využil pravý křídelník Štěrba a po dalším brejku už to je 2:5.
7'
Mošovský při pokusu o kříž ztratil balón a Živojinovič rozjel brejk, na jehož konci byl šlajs Skalického a čtvrtý gól hostí.
6'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Nikola Sekulić).
6'
Birdahić evidentně posilněn svým gólem si naběhl opět sám na středu a vypálil, Jareš vyrazil před sebe.
6'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (David Melichar).
6'
Domácí opět v útočném tažení, prostrčení Mošovského na pivota hostující obrana vytušila.
5'
Na druhé straně měla ale střela jiné parametry, Birdahić mohl snad i nahrát, ale volil přímou střelu a byl přesný.
4'
Po dlouhé době dochází k uklidnění hry, na sebe to vzal v útoku opět Mošovský, jeho nevýraznou střelu Schams chytá.
4'
Melichar zkusil zvednout své dva metry na levé spojce a Jareše překonal mezi jeho nohami.
3'
Žlutá karta pro tým HBC Strakonice 1921 (Roman Marienka ml.).
3'
Hosté ztratili míč v útoku, rychlý brejk rozjel právě Mošovský a Petr Masák dává druhý gól domácích.
2'
Domácí však rychle kontrují, důrazná lajna, dohrávka od Krejčího na pravém křídle a máme srovnáno.
1'
První gól hostí, navázání hráče předvedl Melichar a na Skalického čekala skoro prázdná brána.
1'
Utkání začíná, výhoz mají hosté.
1'
Oba týmy nastupují do haly, která je dnes, ostatně jako vždy ve Strakonicích, zaplněna velice dobře.

HBC Strakonice 1921: Jareš, Mráz – A. Nejdl, Pek, Landsinger, Tockstein, Mošovský, T. Nejdl, Marienka ml., Chvosta, Matoušík, Samek, Krejčí, Masák, Wildt, Masák.

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Šimovček – Skalický, Veselý, Živojinović, Birdahić, Dolejší, Melichar, Sekulić, Krčál, Štohanzl, Štěrba, Najman, Chosik, Ptáčník.

Rozhodčí: Hájek, Macho.
TJ Sokol Nové Veselí
12. místo, 9 bodů, skóre 436:469, bilance 4-1-13
To Veselí je na tom o poznání hůře. V extralize prohrálo osm zápasů v řadě, poslední výhra se datuje do 26. listopadu, konkrétně domácí výhra nad Brnem, 30:29. Poslední utkání ligy ale Veseláci nezvládají především psychicky. V prvním utkání po zimní pauze podlehlo doma Karviné ve velice vyhroceném zápase 20:21, následně absolutně vybouchli v Lovosicích. Proti Frýdku na domácí půdě měli ideální možnost na výhru, jenže selhala, podobně jako proti Karviné koncovka a SKP mohlo slavit překvapivou výhru, 28:25. Další utkání v Jičíně skončilo smolně o gól, když vyrovnávací gól nebyl uznán kvůli evidentnímu průrazu. Domácí utkání se Zubřím taktéž mohlo být pro Veselí bodové, jenže stejně jako proti Karviné a Frýdku, zde domácí žehrali na koncovku a prohráli 25:27. Momentálně jsou tak poslední a toto utkání bude především o nalezení herní pohody.
HBC Strakonice 1921
11. místo, 10 bodů, skóre 459:550, bilance 4-2-12
Strakonice si jakožto nováček nevedou vůbec špatně a od posledního vzájemného utkání s Veselím, kde překvapivě vyhrály 27:24, se posunuli na předposlední místo tabulky. Sice hned po výhře ve Veselí prohráli třikrát v řadě proti těžkým soupeřům (Plzeň, Karviná, Lovosice), pak ale doma přemohli Frýdek 29:23. O dva týdny později šokovaly Straky výhrou nad Zubřím o tři góly. Z posledních čtyř utkání ale domácí třikrát prohráli, urvali pouze bod s Kopřivnicí. Předoslední utkání v Brně ale stojí za zmínku, neboť Jihočeši prohráli první polovinu 15:9 a v průběhu druhé poloviny byl rozdíl deseti branek, nakonec uhájilo KP výhru o jednu branku.
Dobrý večer všem příznivcům házené. Tento víkend máme na programu 19. kolo Strabag Rail Extraligy a oběma týmům, na které se v onlajnu dnes zaměříme, půjde o hodně. Z pozice Nového Veselí jde o prolomení černé série bez výhry a odlepení se z posledního místa, v případě Strakonic jde právě o odskočení poslednímu místu. Utkání začíná ve strakonické DUDÁK Areně v 18:00.