Házená - Extraliga muži - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zubří : Hranice - 24. února 2018   18:00

Zubří
Zubří
1' Klíma  • 3' Polášek  • 6' Pich  • 7' Pich  • 8' Klíma  • 10' Klíma  • 11' Š. Zeman  • 14' Přikryl  • 16' M. Hrstka  • 18' Polášek  • 21' Klíma  • 21' Pich  • 24' Klíma  • 25' Přikryl  • 25' Přikryl  • 28' Přikryl  • 28' Douda  • 30' Válek  • 36' Janíček  • 37' Pich  • 38' Klíma  • 40' Klíma  • 50' Holiš  • 50' Klíma  • 52' Douda  • 53' Klíma  • 55' Holiš  • 60' Přikryl
34:28
(21:10)
Hranice
Hranice
3' Kozlovský   • 4' Kozlovský   • 9' Stržínek   • 9' Kozlovský   • 16' Jan Šmíd   • 17' Pernička   • 22' Tůma   • 26' Stržínek   • 27' Kozlovský   • 29' Salvet   • 31' Bechný   • 32' Kozlovský   • 39' Bechný   • 39' Jan Šmíd   • 40' Bechný   • 42' Bechný   • 45' Pernička   • 47' Pernička   • 47' Bechný   • 48' Tůma   • 50' Jan Šmíd   • 51' Bechný   • 55' Indrák   • 58' Bechný   • 60' Tůma
Zubří
Malina, Orság – Dokoupil, Douda, Přikryl, Holiš, Válek, Padalík, T. Říha, M. Hrstka, Janíček, Reček, Pich, Klíma, Polášek, Š. Zeman.
Kosa, Švidernoch
1 234 diváků
Hranice
D. Krupa, Bavlnka, Kučerka – Stržínek, Zemánek, Jan Šmíd, Salvet, Bechný, Andrš, Hub, J. Mičola, Tůma, Indrák, Kozlovský, Pernička.

Zubří vítězí o šest branek nad Hranicemi, které svému soupeři darovaly dva body zejména díky strašidelné první půli. V ní si domácí dělali s hosty naprosto, co chtěli. Ve druhém poločase už to byla jiná písnička, ale nakonec je Robe vítězem tohoto střetnutí i bez Matěje Šustáčka, avšak s velice dobrým výkonem Matěje Klímy. Cement naopak bude takřka jistě bojovat o extraligovou záchranu. Dnes nezískal ani bod, přestože ve druhém dějství šel jeho výkon nahoru.
60'
Pravá ruka hostující spojky Tůmy zřejmě uzavírá tento zápas.
60'
Přikryl svojí levačkou přidává trefu do černého zhruba půl minuty před koncem.
60'
Probíhá poslední minuta zápasu.
59'
Vyprodaná domácí hala už může oslavovat skalp Hranic.
59'
Vzápětí vede Zubří již o šest branek a vypadá to, že i ve druhém domácím jarním zápase vyhraje.
58'
Ale zřejmě je tohle utkání rozhodnuté. Cement absolutně zaspal v prvním poločase, a to jej stojí body.
58'
Bechný svojí pravačkou snižuje na rozdíl pěti branek, ale hosté mají málo času na minimálně bod ze Zubří.
57'
Do souboje Bechného na brankovišti s protihráčem musel zasáhnout rozhodčí.
57'
Indrák přihrával z pravé spojky na pravé křídlo Perničkovi, kterého záměrně domácí zastavili taktickým faulem.
56'
Hrstka zase pravačkou bez náznaku dává gól ze sedmičky.
56'
Po faulu na Hrstku je tady sedmička proti hostům.
55'
Indrák vystoupal nad blok na pravé spojce a je sníženo, když hostující hráč střílel zřejmě na bližší tyč.
55'
Domácí těžce dostali míč na pravou část brankoviště, odkud zakončoval přesně Holiš.
54'
Zřejmě Tůma zakončoval z pravé spojky z devítky z výskoku na přední tyč, kde byl brankář.
54'
Indrák byl faulován na pravé spojce na devíti metrech.
54'
Právě po nepřesné Andršově střele ze střední spojky už je míč na domácích rukou.
54'
Cement bude hrát s Indrákem na spojce a také s Andršem.
53'
Oddechový čas pro hosty.
53'
Domácím vyšla souhra přes zakončujícího Klímu z šestky.
53'
Na druhé straně zajistil Cement faulem na Klímu Robe devítku.
52'
Bechný překonal brankáře ze sedmičky pravačkou do pravé poloviny branky.
52'
Dokoupil fauloval Perničku zakončujícího z pravého křídla, sedmička proti domácím.
52'
Po nahrávce Klímy se Douda náznakem zbavil obrany a poté dostal míč do sítě z šestky.
51'
Robe bude tvořit hru s Doudou či Klímou a také Dokoupilem, který je připraven na pivotu.
51'
A Bechný z pivota z šestky.
50'
Klíma odpověděl ze spojky.
50'
Šmíd vymyslel branku z levé spojky.
50'
Holiš tvrdou pravačkou ze středu po seběhu zleva usměrnil trhák do sítě.
49'
Indrák se objevuje na pravé spojce, společně s ním se snaží prosadit Tůma.
49'
Pravá domácí spojka pálila mimo branku a míč mají hosté.
49'
Douda faulovaný na střední spojce, devítka.
48'
Tůma byl důrazný na levé spojce a domácí již vedou pouze o čtyři branky.
48'
Douda zakončoval z levé spojky do gólmana po nahrávce Klímy.
47'
Bechný tak činí trefou z trháku a domácí si berou timeout.
47'
Klíma pokazil nahrávku na pravou stranu a hosté můžou snížit.
47'
Bechný neuspěl z pivota, ale po nahrávce spoluhráče udeřil z pravého křídla Pernička.
47'
Odpískaný faul na Stržínka na pravé spojce, devítka pro hosty.
46'
Zubří ani nevystřelilo při svém útoku, ale následně takticky faulovalo zprava.
46'
Zase zkouší hosté osobku Stržínkem proti Klímovi.
46'
Říha dostane dvě minuty za faul na levou spojku Šmída.
45'
Šmíd se i přes nedovolený zákrok dostal k zakončení z levé spojky do branky.
45'
Janíček ze spojky trefil brankáře a nyní se bude muset Zubří bránit.
45'
Pernička snížil z pravého křídla po nahrávce Stržínka z pravé spojky.
44'
Stržínek bránil osobně Klímu a posléze udělal útočný faul Janíček.
44'
A zase Bechný se prosadil ze sedmičky pravačkou do pravého dolního rohu branky.
44'
Pich fauloval zprava soupeře a dostane dvojku, navíc sedmička.
43'
Cement přečkal souhru přes levou spojku v době, kdy už se vrátil z trestné lavice Pernička.
43'
Místo Padalíka bude nyní z postu levého křídla útočit Holiš, s ním hraje tak na spojce Klíma.
42'
Bechného pravačka střílela ze sedmičky do pravého dolního rohu branky.
42'
Po faulu na Stržínka na pravé spojce, který chtěl zakončovat z druhé vlny je tady sedmička proti domácím.
42'
Zubří hraje v obraně proti Stržínkovi a Šmídovi.
42'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Štěpán Zeman).
41'
Hrstka následně napálil míč ze sedmičky pravačkou do sítě.
41'
Padalík kulhá, ale je v pořádku a míří po ošetření mimo hřiště.
41'
Pernička poslal k zemi levé křídlo a dostane dvojku. Jeden z domácích hráčů navíc leží na hřišti a je ošetřovaný.
41'
Po nahrávce Stržínka z pravé spojky mířil Kozlovský ze středu vedle levé tyče.
42'
Následně se neprosadilo pravé domácí křídlo a míč má tak Kozlovský.
40'
Bechný vstřelil gól z pivota z šestky.
40'
Další tvrdá pravačka Klímy ze spojky, brankář nemohl adekvátně reagovat.
39'
Šmíd krásně povolil ruku na pravé spojce a do dolní části branky překonal brankáře.
39'
Technická domácí chyba na spojce, takže uvidíme útok hostů proti obraně 0:6.
39'
Bechný snížil ze sedmičky pravačkou bez náznaku střely.
38'
Po faulu na levou spojku je nařízena sedmička pro hosty.
38'
Tak dlouho kombinovaly domácí spojky až tvrdá rána z výskoku v podání Klímy zapadla do sítě.
37'
Levá spojka hostů neposlala míč do sítě a kontrovat tak může Picha soubojem s Kozlovským.
37'
Krátký domácí útok končí trefou Pichovy levačky.
36'
Tůma umístil míč ze střední spojky do nohy brankáře a vzápětí hrají domácí.
36'
Janíček se na levé spojce zbavil obrany a zakončil za záda brankáře.
35'
Tůma našel spoluhráče na levé straně, ale ten svojí chybou daroval útok a míč domácím.
34'
Klíma s Janíčkem kombinovali až jeden z nich se nezapsal mezi střelce podstřelem.
34'
Stržínek neskóroval ze středu k pravé tyči, ale po domácí chybě se míč vrátil na hostující ruce.
34'
Tůma nedostal míč ze střední spojky na pivota, ale ještě může hostující celek hrát.
33'
Domácí zprava faulovali levou spojku Tůmu, takže devítka proti Robe.
33'
Klíma dohrával do levého křídla, ale Padalík nebyl úspěšný.
32'
Kozlovský byl přesný ze spojky do dolní části branky.
32'
Po ztrátě domácích se do útoku vydali Stržínek či Kozlovský.
32'
Zatím si domácí spojky pouze nahrávají, na pravé straně došlo k faulu na Janíčka.
31'
I přes faul soupeře zakončil přesně z šestky Bechný z pivota.
31'
Levá spojka hostů byla zablokovaná, ale Cement pokračuje v útoku.
31'
Tohle je hodně silná káva pro hosty. Domácí vedou jasně o jedenáct branek po poločase a zatím si dělají se svým soupeřem, co chtějí, ačkoliv nehraje Šustáček. Velice dobře si počíná brankář Malina. Nicméně, až na Kozlovského jsou Hranice nulové a nekladou větší odpor. Zdá se, že druhý poločas se už jen bude dohrávat.
30'
30'
Dlouhá souhra spojek skončila trefou Válka ze středu do levého dolního rohu branky.
30'
Oddechový čas pro domácí.
30'
Zubří má útok s pivotem Dokoupilem a spojkou Klímou.
29'
Salvet snížil z šestky.
29'
Kozlovský byl na devítce zablokovaný, ale hosté zůstanou na míči.
28'
Klíma přečetl dohrávku do pivota v podání spojky a následně se zleva trefil z brejku Douda.
28'
Kozlovský nedostal míč do sítě z levé spojky z druhé vlny, ale útok hostů trvá.
28'
A poté trefa Přikryla z pravého křídla.
27'
Kozlovského branka z levé spojky.
26'
Po souhře Klímy s Hrstkou je k vidění nepřesný podstřel z levé spojky a snadný zákrok hostujícího brankáře.
26'
Tůma nahrával Stržínkovi na pravou spojku do druhé vlny a je sníženo po trefě levačkou.
25'
Posléze je tady Přikrylova branka z trháku levačkou.
25'
Přikryl si našel na polovině hřiště odražený míč a zleva z poloviny soupeře přes Stržínka trefil prázdnou branku.
25'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Martin Janíček).
24'
Klíma vyšperkoval svojí samostatnou akci lobem z šestky.
24'
Ani střela hostující spojky po ruce neskončí v síti.
24'
Odpískaný faul na hostující pravou spojku, takže devítka.
23'
Tůma začal akci, ale hostům se nepovedlo dohrát vše do pravého křídla Perničky.
23'
A opět Hrstka je přesný ze sedmičky pravačkou bez náznaku.
33'
Po faulu na Klímu na střední spojce nebude vyloučen faulující Stržínek.
22'
Hostující brankář zasáhl rukou proti spojce, ale následně hosté zakončovali mimo branku.
22'
Tůma reagoval z levé spojky na zadní tyč.
21'
Následuje tvrdá levačka Picha zprava při samostatném úniku a nahrávce od spoluhráče z druhé strany.
21'
Klíma se na pravé spojce zbavil protihráče a tvrdou střelou skóroval.
20'
Mičola střílel ze sedmičky pravačkou do nohy Maliny.
20'
Po nahrávce Tůmy vybojoval Andrš na levé spojce dvojku pro Přikryla a sedmičku pro Cement.
20'
Tůma našel na levé spojce Andrše, ale ten nemohl pokračovat nahrávkou do levého křídla.
19'
Pich kontroval na pravé straně útočným faulem proti soupeři.
19'
Další faul na Tůmu na devítce, když už je na hřišti Stržínek.
19'
Tůma byl faulovaný na pravé spojce, devítka proti domácím.
18'
Polášek překonal po nahrávce spojky gólmana z levého křídla do horní části branky.
18'
Útočí domácí na spojce s Pichem, Hrstkou a Janíčkem.
18'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Jiří Dokoupil).
17'
Pernička využil dobré práce spoluhráče a odpověděl trefou z pravé spojky levačkou.
17'
Hrstka skóruje ze sedmičky pravačkou o zem.
17'
Za stržení pravé spojky dostane druhou dvojku Stržínek.
17'
Nejprve byl faulovaný Tůma na devítce, poté nebyli hosté přesní z šestky.
16'
Hrstka přidal branku z levé spojky.
16'
Po nahazovačce s Perničkou ukončil útok zleva Šmíd.
15'
Hrstka dává gól ze sedmičky pravačkou bez náznaku.
15'
Po faulu na levé křídlo bude vyloučen Andrš, navíc sedmička proti hostům.
14'
A hraje tak pět na pět při útoku domácích s Pichem a Zemanem.
14'
Po souboji Janíček versus Stržínek jsou vyloučení oba házenkáři, hostující hráč vysvlékl Janíčkovi kompletně dres.
14'
Po souhře se spojkou narval Přikryl míč z pravého křídla do delšího dolního rohu branky.
13'
Domácí nasadili na pivota Zemana, kterého brání Kozlovský.
13'
Bechný fauloval levou spojku Picha a dostane dvojku.
13'
Kozlovský mířil z výskoku ze spojky mimo tři tyče a je tady tak útok pro domácí.
12'
Reček ze spojky nepřekonal brankáře, stejně tak Andrš ze středu, který pálil do pravé poloviny branky do rukou gólmana.
12'
Domácí se chtějí prosadit s Pichem či Janíčkem, a také Rečkem.
11'
Kozlovský posunul míč z levé spojky do levého křídla, ale to bylo vychytáno brankářem.
11'
Pokračujeme hostujícím útokem s Kozlovským, Hubem či Andršem.
11'
11'
Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Matěj Klíma).
11'
Domácí dostali míč rychle na šest metrů, čehož využil k trefě z výskoku Zeman.
11'
Kozlovský se po souhře s Andršem neprosadil z levé spojky.
10'
Klíma dává branku z pravé spojky k přední tyči.
10'
Pich faulovaný na pravé spojce, a tak nemohl dohrávat do pivota Zemana.
9'
Kozlovský vypálil ránu ze spojky a brankář toho ani moc neviděl.
9'
Domácí levé křídlo nepřelobovalo brankáře.
9'
Stržínek snižuje tvrdou levačkou z pravé spojky.
8'
Hranice mají k dispozici na spojce Kozlovského a Andrše, ale Hub není přesný z levého křídla.
8'
Klíma překonal brankáře z levé spojky po souboji jeden na jednoho.
7'
V době, kdy se dostal k míči Kozlovský na levé spojce, tak zapískali sudí proti hostům.
7'
Nejprve vyhazoval míč z pivota Zeman, následně opět neubránil Tůma střelu Picha z pravé spojky.
6'
Robe hraje na spojce s Janíčkem a Pichem a také Klímou.
6'
Podstřel Tůmy zapadl ze střední spojky doprostřed branky a míč mají domácí.
6'
Pich se zřejmě kolem Tůmy dostal k přesné střele z pravé spojky.
5'
Po nahrávce Tůmy vypálil opět jeden z hostů mimo branku ze spojky.
5'
Jeden z hostů na pravé straně na šestce minul výrazně tři tyče.
4'
Kozlovský byl zcela volný v levé části brankoviště, ale pouze poslal míč do brankáře.
4'
Hranice můžou jít do vedení, když na levém křídle je Hub a na levé spojce Kozlovský. Zubří zkouší obranu 0:6.
4'
Kozlovský odpověděl z levé spojky.
3'
Po dohrávce z levé spojky zakončil přesně z levého křídla Polášek.
3'
Kozlovský si při trháku vyměnil míč se spoluhráčem a zleva jej ukončil do sítě.
2'
Zubří hraje na pivotu se Zemanem, hosté postavili obranu 1:5 na hrotu s Hubem.
2'
Andrš pálil ze sedmičky do nohy Maliny.
2'
Dlouhá souhra spojek a posléze byl faulovaný hostující pivot, sedmička.
1'
Tvrdá rána Klímy ze střední spojky končí v síti.
1'
Pich trefil z pravé spojky nohu protihráče, když chtěl dohrávat do pravého křídla.
1'
Po výhozu Zemana začal zápas. Zubří má na pravé spojce Picha.
1'
Zubří by moc rádo získalo ligový titul. To se povedlo jednomu z nejznámějších českých celků naposledy v roce 2012. Tehdy byl nynější pivot Štěpán Zeman starším žákem. Právě Zeman odehrál EURO v Chorvatsku, kde česká reprezentace zapsala skalp olympijských vítězů z Dánska a nakonec skončila na šesté pozici, což je obrovský úspěch.

V ten doufají Zubřané i na jaře, avšak letos se postarali prohrou ve Strakonicích o jedno z velkých překvapení této sezony. Výběr Andreje Titkova reagoval výhrou o gól nad Duklou, ačkoliv byl v průběhu utkání o sedm branek pozadu.

O tomto faktu rozhodně ví spojka Adam Reček, což je borec s nesmírně tvrdou rukou. Hru domácích by měl tvořit Matěj Šustáček. To je házenkář, který nechá na hřišti úplně všechno. Což zřejmě potvrdí i Tomáš Říha, bývalý reprezentační pivot. Ten je také na zuberské soupisce, avšak startovacím pivotem domácího týmu by měl být již zmiňovaný Štěpán Zeman.
Hranice jsou jasným outsiderem tohoto střetnutí. V brance by neměla chybět jedna z hlavních postav české extraligy Josef Kučerka. V poli by se poté měla představit dvojice Kozlovský – Bechný, která posílila zmiňovaný tým před sezonou ze sestupujícího Tatranu Litovel. Asi největší hrozbou pro Zubří bude ovšem střelecky potentní levé křídlo Tomáš Mičkal.

V posledním duelu zvítězily Hranice doma nad Jičínem poměrem 28:22, což byla vzhledem k udržení nadějí na play-off povinnost. V tabulce se hostující celek nacházel před tímto kolem na deváté pozici se ziskem dvanácti bodů a ztrátou jednoho bodu na osmý Frýdek.

Právě s tímto soupeřem prohrál Cement venku těsně o gól ve svém posledním duelu na půdě protivníka. Do hry zasáhl i Jiří Bavlnka, který byl před jarem uvolněn z Brna do Hranic formou hostování.
Vzájemný zápas z letošní sezony:
12. 10. 2017 Hranice – Zubří 23:31 (12:14)
Hezký večer všem, kteří se chtějí bavit házenou! Od 18:00 se textovou podobou zaměříme na souboj Zubří s Hranicemi v rámci české mužské házenkářské extraligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.