Házená - Extraliga muži - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zubří : Královo Pole - 7. října 2017   18:00

Zubří
Zubří
4' Š. Zeman  • 6' Pich  • 12' Š. Zeman  • 15' Š. Zeman  • 18' Přikryl  • 18' Hrstka  • 21' Janíček  • 22' Hrstka  • 26' Š. Zeman  • 26' Šustáček  • 28' Janíček  • 29' Douda  • 30' Š. Zeman  • 32' Šustáček  • 35' Janíček  • 36' Šustáček  • 37' Janíček  • 39' Přikryl  • 45' Š. Zeman  • 48' Janíček  • 51' Válek  • 55' Válek  • 56' Hrstka  • 57' Hrstka  • 60' Douda
29:23
(15:8)
Královo Pole
3' Hastík   • 5' Hastík   • 11' T. Mičola   • 17' Koubek   • 27' Hanták   • 28' J. Hanták   • 30' Hanták   • 35' Koubek   • 40' Kučera   • 44' Ipser   • 45' T. Mičola   • 48' Koubek   • 48' Hanták   • 50' Hanták   • 51' T. Mičola   • 51' Hanták   • 53' Hanták   • 54' Adamčík   • 55' Koubek   • 57' T. Mičola   • 58' Hanták   • 59' Hanták
Zubří
Malina, Orság, Š. Krupa – Douda, Přikryl, Holiš, Válek, Šustáček, Říha, Hrstka, Václav, Janíček, Reček, Pich, Dořičák, Polášek, Durković, Š. Zeman, Padalík.
Valášek, Vychodil
Koňařík, B. Pšenica – Hlípala, Žďánský, Číž, Popelka, T. Mičola, Bolješik, Havlát, Cáb, T. Musil, Koubek, Petrović, Burget, Kučera, Hastík, Mrnuštík, Ipser, Adamčík, J. Hanták, Hanták, Cabák, Stein, Kukla.

Zubří bere po zásluze dva body a výhru. Je to dobrá reakce domácích na prohru na Dukle. Dnes byla pochopitelně v hale vynikající atmosféra. ROBE mělo zápas pod kontrolou, soupeř tak trošku rozchytal Malinu. V závěru nastala zajímavá situace, kdy domácí hráli v jednu chvíli ve třech proti šesti. Nicméně, na obrat hostů již bylo pozdě. V dresu Brna byl dnes skvělý Jozef Hanták na spojce, ale Brnu to není nic platné.
HC ROBE Zubří – SKKP Handball Brno 29:23 (15:8)
Nejvíce branek: Hrstka 8/4, Zeman 6, Janíček 5 – J. Hanták 9/1, Koubek 4, Mičola 4. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 4/4 – 1/1. Vyloučení: 5:4.
60'
Šustáček stál na začátku akce, kterou z levé strany zakončil Douda.
60'
Douda podržel balon, ale z šesti metrů neuspěla pravá spojka Brna!
59'
Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Martin Hanták).
59'
Hrstka zakončuje pravou rukou k pravé tyči ze sedmičky!
59'
Každopádně, Hrstka hází sedmičku, Hastík se ho snaží rozhodit!
59'
Adamčík dostává dvojku, teď vyletěli zase diváci, co to šlo!
59'
Šustáček vyhodil míč na Hrstku. Celá hala bouří.
59'
Inu, matematika není mojí silnou stránkou. Ale jeden, dva, tři a nikdo více v bílém dresu. Brno hraje proti třem protihráčům...
58'
Naprosto snadný gól Hantáka z levé spojky mezi dvěma soupeři.
58'
Domácí lavička vyletěla jako jeden muž. I tak jsou z toho dvě minuty pro Říhu za faul na brankovišti.
58'
Hanták zkusil přihrávku na levou spojku, ta byla faulovaná Pichem. Domácí hráč dostává dvě minuty.
58'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Štěpán Zeman).
57'
Válek nahrál Hrstkovi na levou spojku a poté balon zapadl k pravé tyči.
57'
Hanták přihrál, Mičola se krásně zbavil protihráče a v pádu šesti metrů poslal míč k pravé tyči.
56'
Hanták nahrál na levou spojku, ta byla faulovaná a Brno bude opkračovat.
56'
Zeman odvedl vynikající černou práci na brankoviště až útok Zubří přinesl branku Hrstky.
55'
Hostující celek dohrál situaci jednoduše do levého křídla a Koubek se trefil k pravé tyči.
55'
Krátký útok domácích končí trefou spojky Válka.
54'
Adamčík přidává branku z levé spojky, míč skončil u levé tyče. Nutno podotknout, že domácí brankář si na balon hodně sáhl.
54'
Následně také Zeman fauloval Hastíka.
54'
Hastík tvoří hru, ale poté byl faulovaný na středu.
53'
Válek našel na pravé spojce Hrstku, ale ten trefil prostor vedle levé tyče.
53'
Zeman vyhodil míč z poloviny hřiště na Šustáčka a domácí celek volí postupný útok.
53'
Následně si Šustáček a Hanták jasně řekli svůj názor na dění na hřišti. Oba házenkáři dostávají dvě minuty.
53'
Hanták dal balonu na levé spojce určitou faleš a do dolních pater domácí branky zakončil podle svých představ.
52'
Nesvadba měl hodně doteků s balonem, ale poté v jasné šanci na pozici pivota zakončil vedle levé tyče.
51'
Rychlý brejk hostů, hráč Brna nahrál z levé strany na střed Hantákovi a jeho výskok z šesti metrů znamená gól.
51'
Mičola kontruje brankou pod břevno z druhé vlny z pravé spojky.
51'
Válek zakončuje pravačkou k pravé tyči ze střední spojky.
50'
Poté je faulovaný Šustáček a právě on diriguje hru domácích.
50'
Janíček faulovaný a Zubří bude házet volný hod.
50'
Hanták zakončuje ze středu do levé poloviny domácí branky.
49'
Domácí celek byl hodně trpělivý, možná až pasivní, zatím nevystřelil, nakonec Janíček trefil blok.
48'
Hanták vyskočil na levé spojce na devíti metrech, je sníženo.
48'
Koubek se trefuje z pravé spojky z dálky pod víko, domácí brankář neměl nárok.
48'
Janíček z devíti metrů se dostal k přesné střele.
46'
Po přihrávce Šustáčka byla střela Rečka z devíti metrů ze střední spojky zablokovaná.
46'
Přes pravou stranu cesta k ohrožení domácí branky nevedla, a tak je tady kontr Zubří se Šustáčkem či Janíčkem.
45'
Pravá spojka domácích dohrála situaci do pivota Zemana a ten se v tísni dokázal prosadit.
45'
Po přihrávce Rečka je tady faul na Janíčka na pravé spojce.
45'
Individuální akce Mičoly začal vyřazením ze hry Šustáčka a poté přesnou střelou ze spojky.
44'
Jeden z domácích hráčů neuspěl z šesti metrů z levé strany!
44'
Janíček do druhé vlny na pravou spojku Šustáčka, ale ten nepřekonal hostujícího brankáře.
44'
Nakonec Ipser snižuje ze střední vzdálenosti!
43'
Hostující celek se snažil rozpohybovat obranu domácích, ale zatím bez střely.
43'
Další trhák domácích a opět Douda a opět se skóre nemění po zakončení z šesti metrů pravačkou!
42'
Nejdřív byl zcela volný pivot hostů, ale trefil prostor vedle pravé tyče, poté nezakončil přesně trhákem Douda!
42'
Šustáček uspěl v souboji jeden na jednoho, ale poté střílel z pravé spojky z úhlu do brankáře soupeře.
41'
Podstřel Koubka ze střední spojky spadl doprostřed branky. Zubří může reagovat Janíčkem.
41'
Hrstka uspěl pravou rukou k pravé tyči ze sedmičky!
41'
Zřejmě Zeman byl faulovaný a domácí celek má sedmičku!
40'
Kučera z pravé spojky dostal míč do sítě.
40'
Hastík nahrával z levé spojky na pivota a ten byl faulovaný, sedmička to ovšem nebude.
39'
Reček s Janíčkem vytvořili prostor pro zakončení Přikryla z pravého křídla o zem!
39'
Reček začíná útok domácích, který povede především Šustáček na střední spojce.
39'
Je tady útok hostujícího celku s Ipserem na spojce.
39'
Oddechový čas pro hosty.
38'
Reček přihrával na pravou spojku Janíčkovi, ale ten udělal kroky a hostující celek bude postupovat na branku soupeře.
38'
Hanták fauloval Šustáčka na pravé spojce a dostává dvě minuty.
38'
Hanták trefil z levé spojky nohy brankáře domácích po přihrávce ze středu.
37'
Křižná střela Hantáka z levé spojky končí zákrokem domácího brankáře, ale Brno je na míči.
37'
Celé to začal Šustáček a krásně zakončil Janíček z levé spojky i přes faul protihráče.
36'
Krásná nahrávka Rečka na Šustáčka a ten křížem z pravé spojky dostal balon do levého horního rohu branky Brna.
36'
Technická chyba hostujícího celku, je tady kontr vedený Šustáčkem.
35'
Janíček byl nejaktivnější v útoku domácích a nakonec poslal míč pravačkou ze střední spojky po ruce do levého rohu hostující branky.
35'
Hrstka daroval míč Koubkovi, ten si vyměnil míč se spoluhráčem a z pravé strany zakončil k pravé tyči pravou rukou.
34'
Pravá spojka hostů prorážela proti Říhovi. Domácí celek postupuje na hostující branku se Šustáčkem či Janíčkem.
34'
Rychlá souhra domácích, ale Janíček z šesti metrů posílá míč do brankáře hostů.
33'
Hanták z levé spojky trefil brankáře, poté neuspěl domácí celek trhákem.
33'
Domácí celek e celkem agresivní v obraně, stále je tím vytaženým hráčem Šustáček.
32'
A protože soupeř hrál bez brankáře v sedmi lidech, tak Šustáček trefuje prázdnou branku.
32'
Malina krásně vychytal pravé křídlo hostů...
32'
Janíček přečetl přihrávku na pravou spojku, ale poté z druhé vlny trefil brankáře hostů.
31'
Ztrátou Hrstky skončil domácí útok, je tady reakce hostujících hráčů, ROBE se brání se Šustáčkem 1:5.
31'
První poločas končí výhrou Zubří. To si velice dobře bránilo Hastíka. ROBE hrálo v obraně 0:6, Brno 1:5. Malina několikrát podržel svůj tým a vypadá to, že ROBE dobře zareaguje na debakl na Dukle. To mužstvo vypadá doma zcela jinak, což je (asi) dané i tím, jaká atmosféra vládne při duelech držitele bronzu z poslední extraligové sezony. A to ještě nehrají svěřenci trenéra Titkova ve své domovské hale.

Co se týče hostů, tak ti se hodně trápí v postupném útoku. Tam tápou a připomínají výkony Plzně ze zápasů Talentu doma proti Karviné či venku proti Kopřivnici.
30'
30'
Hanták chtěl rychle sehrát akci přes pivota, ale to se hostujícímu hráči nepovedlo.
30'
Brno ještě bude vyhazovat balon z poloviny hřiště, ale moc šancí na překonání brankáře domácích nemá.
30'
Šustáček z levé spojky nahrál na střed Janíčkovi, ten našel Zemana na pivotu, jenž v pádu z šesti metrů zakončuje pravou rukou k pravé tyči.
30'
Zhruba půl minuty do konce poločasu, Zubří ještě hraje se Šustáčkem na spojce.
30'
Oddechový čas pro domácí.
30'
Teď lítali domácí hráči jako hadr na holi v obraně až Hanták trefil z levého křídla k pravé tyči.
29'
Šustáček dohrál z levé spojky hru do levého křídla a Douda z výskoku překonal hostujícího brankáře.
28'
Janíček se s tím nepáral, je tady gól z výskoku ze střední vzdálenosti razantním zakončením pravou rukou.
28'
Krátký útok hostů zakončuje z devíti metrů z výskoku Hanták.
27'
Následuje přesný výskok Hantáka na levé spojce na devíti metrech, domácí brankář toho asi moc neviděl.
26'
Šustáček z výskoku a je to o sedm!
26'
Levé křídlo domácích bylo faulováno v době, kdy se chtělo zapojit do hry.
26'
Vynikající pohyb domácích hráčů, Brno se nemohlo dostat ke střele. Zubří jde do postupného útoku.
26'
Hrstka ze středu přihrál na levou stranu na Zemana a ten z šesti metrů přináší jedenáctý gól domácích.
25'
Hastík přerušuje brejk domácích faulem na polovině Zubří a dostává dvě minuty.
25'
Rychlou souhru s pivotem hostů přerušil vynikající Šustáček.
25'
Hanták narval míč pravou rukou do levého horního rohu domácí branky.
24'
Krásně Hastík našel spoluhráče na levé spojce na druhé vlně a Brno má sedmičku!
24'
Koubek si sbíhal na pivota, Hanták vybojoval faul na vlastní osobu.
23'
Hrstka zkoušel trefil levý roh hostující branky ze střední spojky z devíti metrů, ale jeho pravačka poslala míč do rukou hostujícího brankáře.
22'
Hastík prorážel na střední spojce a domácí začíná svůj útok u Šustáčka na střední spojce.
22'
Janíček na Hrstku a ten vyskočil na levé spojce na devíti metrech, je z toho branka k levé tyči.
21'
Krásné rozpohybování hostující obrany a Janíček trefuje z pravé spojky prostor u bližší tyče.
21'
Střela z levé strany z devíti metrů končí vedle levé tyče, domácí celek volí postupný útok.
21'
Zápas pokračuje útokem hostů s Hastíkem, Hantákem či Koubkem.
21'
Malina vychytal levou spojku, načež si Brno bere timeout.
20'
Hrstka krásně uvolnil pravou ruku a brankář hostů neměl šanci zasáhnout proti sedmičce domácí spojky.
20'
Havlát fauloval soupeře na pravé spojce a Hrstka bude házet sedmičku!
19'
Hanták s Kučerou nedohráli situaci do pravého křídla, aktivní na nohou byl Douda. Domácí jdou do kontru.
19'
Zřejmě Zeman fauloval Kučeru a hostující celek bude házet volný hod.
18'
Šustáček na sebe natáhl soupeře a ze středu nahrál na pravou spojku Hrstku, ten z druhé vlny zakončil do levého horního rohu hostující branky.
18'
Hostující obrana hodně aktivní, Šustáček to má složité.
18'
Přikryl v pádu obdržel přihrávku z levé strany, ale jeho zakončení z šesti metrů končí v síti.
17'
Hrstka našel spoluhráče a ten si došel pro faul. Hosté se brání 1:5 s vysunutým Koubkem.
17'
Ihned po výhozu volného hodu se prosazuje Koubek z devíti metrů.
16'
Koubek rozpohyboval se spoluhráči domácí obranu, ale ta zasáhla proti pravé spojce.
16'
Koubek s Kučerou na spojkách, Zubří reaguje obranou 0:6.
15'
Podstřel Hastíka ze střední spojky končí uprostřed domácí branky. Ale Zubří nevystřelilo při kontru.
15'
Parádní práce Hrstky, který dostal míč na šest metrů na Zemana a následné zakončení o zem je přesné.
14'
Malina předvedl zákrok zápasu proti trháku protihráče, když zasáhl při snaze soupeře trefit prostor u pravé tyče.
14'
Reček zkazil přihrávku na pivota Zemana, hosté jdou do zajímavého kontru.
14'
Je tady útok domácích se střední spojkou Šustáčkem a pivotem Zemanem.
13'
Říha zasáhl Hlípalu do obličeje a dostává dvě minuty.
12'
Střela levé spojky hostů zablokovaná, hostující celek ovšem zůstane na balonu.
12'
Zeman byl na šesti metrech hodně natěsno bráněný, ale i tak se snad přes trojici soupeřů dokázal v pádu prosadit.
11'
Šustáček spolupracoval s Hrstkou, načež se pustil do souboje jeden na jednoho v době, kdy sudí měli ruku nahoře.
11'
Mičola z velké dálky, ze střední vzdálenosti srovnává, domácí brankář jen máchl rukama.
11'
Hrstka z devíti metrů mířil k levé tyči, ale tam byl brankář hostů.
10'
Zubří jde do útoku se Šustáčkem a Rečkem, na pivotu Zeman.
10'
Hastík s Hantákem tvořili hru, sudí viděli faul na pivota hostů a hra je přerušena.
9'
Hrstka posílá domácí do vedení ze sedmičky pravou rukou k pravé tyči.
9'
Po přihrávce Šustáčka povolil Reček ruku na levé spojce, následně byl faulovaný pivot domácích při dorážce, sedmička!
8'
Zeman sváděl velký boj s protihráčem, Zubří má výhoz pivota.
8'
Reček byl dohraný po střele z devíti metrů vedle levé tyče. Poté trefil Hastík z kontru levou ruku brankáře.
7'
Hastík dostává kartu za faul na Šustáčka těsně za polovinou hřiště.
7'
Hanták nenašel z levé spojky pivota hostů, ale ROBE zkazilo souhru přes Picha na pravé straně.
6'
Hastíkovi nevyšla dohrávka do pravého křídla, ale hosté zůstanou na balonu bývalou spojkou Cementu Hranice.
6'
A právě Pich přidává druhý gól domácích z pravé spojky.
5'
Při útoku domácích je aktivní především Pich a Šustáček.
5'
Hastík vynikající jeden na jednoho a poté jeho další trefa ze střední spojky k pravé tyči.
4'
Ale souhra levé spojky domácích se Zemanem, který srovnává z šesti metrů o zem do pravého vinglu znamená první branku ROBE.
4'
Brno uhlídalo Šustáčka...
4'
Hanták udělal kroky při přechodu do útoku, přitom ze začátku to vypadlao na trhák hostů.
3'
Hastík posílá hosty do vedení střelou ze střední spojky z devíti metrů po levé ruce domácího brankáře.
3'
ROBE brání 0:6, zatímco na střední spojce je připravený Hastík.
3'
Nakonec pravá spojka domácích střílí z výskoku vedle levé tyče. Balon pro Brno.
2'
Zubří na spojce se Šustáčkem, který je mozkem domácí hry.
2'
Ani Hastík, ani Hanták neohrozili domácí branku. DO útoku jde ROBE.
1'
Zubří se brání se Zemanem.
1'
Brno se snaží hrát přes levou spojku, ale zatím se trápí.
1'
Hostující celek měl výhoz zápasu, na hřišti Hanták či Hastík.
1'
Zubří
Domácí celek má co napravovat. Naposledy zaspal první poločas utkání na Dukle a v repríze jarního semifinále odešel poražen. Na oficiálních ligovém webu byl k dispozici celkem výstižný titulek: "Hráči Zubří působili, jako kdyby se potkali poprvé ve vlaku."

Což o to, Šustáček byl připravený na spojce, ale jinak ROBE zcela vyhořelo a trenér Titkov tak znovu v Praze nevyhrál.

V dnešním zápase zřejmě nastoupí Štěpán Zeman, což je pivot s reprezentačním potenciálem. Chybět by neměl Reček, což je spojka s obrovskou razancí a dělovou pravačkou. Pochopitelně již zmiňovaného Šustáčka by měl doplnit na spojce Martin Hrstka.

Na soupisce domácích by neměl chybět Pich, který byl v jednom rozhovoru během této sezony nadšený z atmosféry při domácích zápasech Zubří.
Brno
Hostující celek je outsiderem zápasu. Ale například v Lovosicích, jejichž výkon je v domácím prostředí daleko lepší než venku, prohrál pouze o dva góly. Jihomoravané asi nejsou (zatím) aspirantem na ligovou medaili, ale vzhledem k tomu, jak je liga vyrovnaná, tak se vlastně může stát cokoliv.

Mužstvo táhnou hráči jako Mičola, Havlát, Hastík. Z Lovosic přišel brankář Końařík, z dnes již exligové Litovle tým doplnil gólman Pšenica. Zajímavé bude dnes sledovat mládežnického reprezentanta Číže či Martina Hantáka. Ten ještě v loňské sezoně nastupoval v Maďarsku.

Bylo by chybou, kdybychom si nevzpomenuli na slovenského pivota Adamčíka. Brno je závislé spíše na mladých hráčích. V tomto ligovém ročníku porazilo Jičín a Frýdek, naopak nestačilo na Lovosice respektive Karvinou.
Delegace
Zápas budou jakožto hlavní rozhodčí rozhodovat Mojmír Valášek a Jaroslav Vyhodil. Jakožto delegát ČSH bude přítomen Jiří Ondráš.