Házená - Extraliga muži - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zubří : Plzeň - 10. března 2018   18:00

Zubří
Zubří
4' Pich  • 5' Klíma  • 6' Klíma  • 8' Š. Zeman  • 9' Klíma  • 10' Pich  • 13' Pich  • 18' M. Hrstka  • 20' Dokoupil  • 24' Klíma  • 25' Přikryl  • 27' Klíma  • 29' Klíma  • 42' M. Hrstka  • 45' M. Hrstka  • 49' Douda  • 57' M. Hrstka
24:23
(13:14)
Plzeň
Plzeň
2' Šafář   • 5' M. Ivancev   • 7' Šafář   • 9' Šafránek   • 10' Šíra   • 18' Šafář   • 19' M. Ivancev   • 20' Šíra   • 20' M. Ivancev   • 24' Šafránek   • 26' Jonáš   • 27' Jonáš   • 32' M. Ivancev   • 35' Poloz   • 47' Šafránek   • 48' M. Ivancev   • 51' Šíra   • 59' Chmelík
Zubří
Malina, Orság – Dokoupil, Douda, Menšík, Přikryl, Holiš, Válek, Padalík, T. Říha, M. Hrstka, Janíček, Pich, Klíma, Polášek, Š. Zeman.
Hanák, Pavlíček
ROBE aréna
Plzeň
Herajt, K. Šmíd – Jonáš, Sedlák, Šafránek, M. Ivancev, Rom, Vinkelhöfer (C), Poloz, M. Říha, Chmelík, Šíra, Šafář.

Plzeň podala vynikající výkon v Zubří a body si (asi) zasloužila. Domácí však měli v závěru štěstí, když Poloz z druhé vlny napálil brankovou konstrukci. Do toho Talentu vůbec nefungoval postupný útok ve druhém poločase. Diváci vytvářeli obrovský tlak na dvojici rozhodčích Hanák – Pavlíček a favorit duelu se na tohle vítězství bez Matěje Šustáčka pořádně nadřel. I tak má Robe těsnou výhru v kapse a může se chystat na souboj v Karviné, kde (asi) nebude favoritem vzhledem k formě soupeře na jaře. Plzeň se v neděli představí doma proti posledním Strakonicím.
60'
Poloz z pravé spojky z druhé vlny trefil levačkou brankovou konstrukci a Zubří tenhle zápas zřejmě vyhraje.
60'
Talent jako kdyby se bál vystřelit ze spojky a sudí už mají ruku nahoře.
60'
Rom byl otřesený na brankovišti, hra je přerušena.
59'
Oddechový čas pro hosty.
59'
Navíc velká domácí chyba daruje míč hostům a ti mohou vyrovnat.
59'
Chmelík snížil po dohrávce pravé spojky Poloze z pravého křídla.
58'
Píská se proti domácím a do útoku tak bude postupovat Poloz či Šafář proti Doudovi.
58'
Oddechový čas pro domácí.
58'
Ivancev z levé spojky na přední tyč z devítky byl vychytaný rukama brankáře.
57'
Hrstka nahrával na střed na devět metrů Doudovi, ale ten zakončoval nad branku.
57'
Zuberský realizační tým dostal žlutou kartu. Ale může mít i tak radost, protože domácí budou útočit.
57'
Hrstka se dostal k zakončení z levé spojky na přední tyč.
56'
Při vyloučení Zemana hraje na pivotu Říha, kterého brání Šíra a Poloz.
56'
Hrstka byl faulovaný na levé spojce, ale je z toho pouze devítka.
56'
Zhruba jedna minuta do konce trestu Zemana v době, kdy útočí Zubří s Hrstkou.
56'
Poloz prorážel na pravé spojce a zrovna dvakrát se mu tenhle výrok rozhodčích nelíbil.
55'
Plzeň má tak dvě nahrávky na zakončení a hází devítku.
55'
V útoku je Poloz, Ivancev, Šíra či Šafář.
55'
Za faul na Jonáše na pravé spojce dostane dvojku Zeman.
54'
Po dohrávce z pravé spojky nebylo přesné Zubří nahazovačkou z pravého křídla.
54'
Talent už je v pěti, ale neprosadil se při svém útoku.
54'
Odpískaný faul na Šafáře na devítce.
54'
Jonáš z levé spojky trefil ruce brankáře, ale byl faulovaný.
53'
53'
Válek neuspěl pravačkou ze sedmičky.
53'
Ivancev strhl protihráče unikajícího po pravé straně při samostatném úniku a celkem může být rád za dvojku.
53'
Douda sebral míč na středu po chybě Chmelíka a balon mají domácí.
53'
Po nahrávce Jonáše pod sebe přišel faul na pravou spojku Ivanceva na devítce.
52'
Válek překonal pravačkou ze sedmičky Šmída nad pravou nohou brankáře.
52'
Douda faulovaný na levé spojce Polozem, když si chtěl seběhnout na šestku a hostující hráč dostane dvě minuty, navíc sedmička proti Talentu, kterou bude házet Válek.
51'
Poloz s Ivancevem si tak dlouho vyměňovali míč na spojce až z toho vytěžil srovnání z pivota na šestce Šíra.
51'
Poloz faulovaný na pravé spojce a diváci dostávají dvojici rozhodčích pod tlak, co to jde.
51'
Zeman se postavil na pivota, ale z postu levé spojky prorážel Klíma.
50'
Útočný faul Plzně a hosté už staví obranu 1:5 na hrotu s Vinkhelhöferem.
50'
Poloz faulovaný Tomášem Říhou na spojce, devítka.
50'
Talent se pokusí vyrovnat se Šafářem, Ivancevem, Polozem či Šírou.
49'
Douda vsadil na razanci z více než devíti metrů a míč šel do sítě.
49'
Vytažená hostující obrana nepustila ke střele Doudu, Picha či Klímu na devítce.
49'
49'
Janíček byl na levé spojce na devítce faulovaný Šírou.
48'
Ivancev vyrovnal z pravé spojky na dlouhou tyč.
48'
Po souhře spojky Jonáše a pivota Šíry se Talent neprosadil, ale zůstane na balonu.
47'
Nepřesná střela domácí levá spojky a Talent sází na postupný útok se Šafářem, Jonášem a Ivancevem.
47'
Na levé křídlo se při domácím útoku postavil Polášek, na levou spojku Douda, útočí také Janíček.
47'
Šafránek na druhé straně skóruje z levého křídla.
46'
Zuberská střela z pravé spojky zapadla vedle delšího dolního rohu branky.
46'
Špatná hostující souhra s pravou spojkou a Zubří jde do útoku s Dokoupilem na pivotu.
45'
Klíma fauloval tak na devítce Ivanceva a dostane dvojku. Signalizovaná pasivita se tak ruší.
45'
Jonáš a Ivancev se zapojili do hry, poté byl na devítce na pravé spojce faulovaný Šafář.
45'
Další tvrdá střela Hrstky z pravé spojky končí v síti.
44'
Šafář z pravé spojky podstřelem neuspěl a kontrovat tak může Klíma proti obraně 0:6.
44'
Talent bude hrát na spojce s Jonášem, Šafářem a Ivancevem, v útoku je také Poloz či Šíra.
43'
Hostující brankář si nohou poradil po zakončení z pravé spojky.
43'
Chmelík dostane dvojku, když držel za dres levou spojku Klímu.
43'
Talent brání 1:5 na hrotu s Vinkelhöferem a na hraně brankoviště s Polozem či Chmelíkem.
42'
Polozovi se nepovedlo dohrát akci z pravé spojky do pravého křídla a do útoku tak jde Klíma či Douda.
42'
Publikum bučí na Plzeň, která má na spojce Poloze či Ivanceva.
42'
Hrstka se prosadil tvrdou střelou z pravé spojky.
41'
Jenže domácí vedení nemělo dlouhého trvání a ruka jednoho z hostujících házenkářů vyrovnala.
41'
Zubří pokračuje ve své šňůře 3:0 a po celkem dlouhé době Plzeň prohrává.
41'
A to se o pár sekund později rozplynulo, když se prosadilo zase Zubří. Plzeň tak přišla o dvougólový náskok a začínáme víceméně od nuly.
40'
Jenže pětatřicátá trefa tohoto večera jde za domácím celkem a zase má Plzeň pouze k dispozici jen jednogólové vedení.
40'
Odehráno zhruba čtyřicet minut a Plzeň zase vede o dvě branky a dnes se prezentuje velice sympaticky.
39'
Plzeň však kontruje stejnou mincí, stejně jako její vše postavený soupeř v extraligové tabulce.
39'
Ale cesta k výhře je ještě daleká a navíc soupeř snižuje na rozdíl jedné trefy. k radosti náročného zuberského publika.
38'
Jenže vše je postavené na velké vůli hostujících házenkářů a touze po dvou bodech ze Zubří.
37'
Dva góly v krátkém sledu, Plzeň nadále překvapivě vede v Zubří o dvě trefy, přestože byla před zápasem výrazným outsiderem.
36'
Jestli se však na někoho (a také dnes) může hostující mužstvo při absenci svých opor spolehnout, tak je to pravoruká srbská spojka Milan Ivancev.
36'
Právě David Poloz hraje dnes především na spojce, zatímco jeho klasickou pozicí je pravé křídlo. Tam jej dnes zastupuje Jan Chmelík.
35'
David Poloz svojí levou rukou usměrnil míč za záda brankáře soupeře a je z toho první trefa zmiňovaného hostujícího házenkáře ve druhém poločase.
35'
Plzeňská hra je dnes založena na obrovské bojovnosti. Jinak by to asi při utkání v Zubří ani nešlo.
34'
Necelé dvě minuty jsme již neviděli branku a mužstvo z Plzně tak stále má o jednu trefu navrch.
34'
A jak už bylo řečeno, tak otázkou zůstává, jak ustojí přibývající tlak na svojí osobu rozhodčí Hanák s Pavlíčkem.
33'
Házenkáři Plzně momentálně vedou o jednu trefu, ale pochopitelně do konce zápasu je ještě hodně daleko.
33'
Proti Plzni dnes bojují úplně všichni v hale, ale zatím si hostující mužstvo počíná velice dobře a statečně.
32'
Milan Ivancev svojí pravou rukou ovšem překonal domácího brankáře a Talent opět na horké zuberské půdě vede.
32'
Již se hraje druhý poločas a domácím se povedlo smazat vedení hostů.
31'
Plzeň podala parádní výkon v prvním poločase a překvapivě vede o branku. Zatím hostům celkem vychází střelba ze spojky. Na druhé straně neuspěl z šestky z jasné pozice třeba Martin Hrstka. Pravda je ta, že rozhodčí Hanák s Pavlíčkem jsou pod obrovským tlakem a otázkou je, jestli to ustojí. Nicméně, i bez Tonarů, Šindeláře či Fořta hraje západočeské mužstvo výborně.
30'
30'
Pět vteřin před koncem prvního poločasu je ještě hra přerušena.
30'
Ivancev začal dohrávku do pravého křídla, to vychytal Orság.
29'
Klíma vyhrál na levé spojce souboj jeden na jednoho a do dolní části branky snížil.
29'
Jonáš pálil z pravé spojky podstřelem do nohy gólmana, když mu nahrával ze střední spojky zřejmě Ivancev.
28'
Jonášovi se nepovedlo dohrát akci ze spojky do pivota, ale útok trvá dál.
28'
Na programu dne je postupný útok se Šírou či Ivancevem či Jonášem.
27'
27'
Klíma se dostal na šestku a jeho tvrdá pravačka snadno překonala brankáře.
27'
Další přesná levačka Jonáše, když hostující hráč přetlačil na pravé spojce dva házenkáře.
26'
Po souhře s Ivancevem na levé spojce se prosadila levačka Jonáše ze středu.
26'
Jenže také domácí se prezentovali útočným faulem, aniž by vystřelili na západočeskou branku.
25'
Jonáš prorážel na pravé spojce a už se vrací plzeňský házenkář do obrany.
25'
Hrstka dohrával z pravé spojky do pravého křídla, odkud snižoval Přikryl.
24'
Plzeň hrála pod tlakem pasivity, ale po nahrávce pod sebe vypálil z úhlu z levé spojky Šafránek.
24'
Po nahrávce Ivanceva došlo k faulu na pravou spojku Jonáše.
24'
Šíra navíc dostane dvě minuty za faul na Klímu na středu.
24'
Klíma ze střední spojky snížil, když jej i přes faul neubránil Šíra.
24'
Brankář Plzně vykopl míč pravou nohou proti tvrdé střele střední spojky.
23'
Talent mohl jít do rychlého brejku po velké domácí chybě na spojce, ale nestalo se po chybě na polovině hřiště.
23'
Ivancev zakončoval z levé spojky mimo branku a hraje tak Hrstka.
23'
Zase snaha Šafáře ze spojky o souhru se Šírou, ale nic z toho.
22'
Šíra faulovaný na pivotu po nahrávce spojky, ale sedmička z toho nebude.
22'
Plzeňská obrana byla aktivní a Hrstka z pravé spojky z šestky v jasné pozici minul branku.
22'
Poloz tu sedmičku proměnil střelou o zem do pravé poloviny branky svojí levou rukou.
21'
Ivancev zkoušel nahazovačku s pravým křídlem Polozem, který byl faulovaný a Západočeši budou házet sedmičku.
21'
Po faulu na levou spojku Šafáře mají hosté devítku.
20'
Po nahrávce Šafáře odpověděl Ivancev z pravé spojky podstřelem do dolní části branky.
20'
Zřejmě Klíma dohrával do pivota z pravé spojky a z šesti metrů překonal brankáře Dokoupil.
20'
Vidíme postupný útok domácích s Hrstkou proti Vinkhelhöferovi či Šafářovi a také Šírovi.
20'
Šíra tvrdou střelou při rychlém brejku skóruje z pravé strany a domácí si berou timeout.
19'
Ivancev se prosadil z levé spojky z šestky.
19'
Janíček zakončoval z pravé spojky z šesti pouze do nohou brankáře, míč pro Talent.
18'
Souhra hostujících spojek byla ukončena trefou z výskoku Šafáře z pravé spojky.
18'
Hrstka skóruje z pravé spojky do předního dolního rohu branky.
17'
Velká chyba Chmelíka na levé spojce při nahrávce pod sebe, ale následovala další domácí střela ze spojky hodně mimo branku.
17'
Douda vystřelil ze středu po nahrávce Hrstky z pravé spojky směrem nahoru, ale míč minul tři tyče.
16'
Zase faul Šíry na levou spojku Janíčka, ale dvojka z toho nebude.
16'
Po střele Doudy z pravé spojky skončil míč vedle zadní tyče. Ale hosté neuspěli z pravého křídla při kontru.
15'
Šíra si pomohl faulem na levou spojku Janíčka, devítka.
15'
Dlouhá křižná nahrávka, ale Šafránek z levého křídla zakončoval technicky vedle delší tyče.
14'
Šafář pálil ze středu podstřelem do tyče, ale po domácím přešlapu do vlastního brankoviště pokračuje hostující celek v útoku s Ivancevem.
14'
Po souhře Šafáře a Šafránka byl na pravé spojce faulovaný Ivancev a získal sedmičku.
14'
Janíček dostal kartu za faul na levou spojku Poloze.
14'
Přikryl to celé začal a Pich to také celé ukončil střelou z levé spojky hodně mimo branku.
13'
Poloz snížil ze sedmičky levačkou nahoru.
13'
Hrstka dostává za svůj faul kartu a navíc sedmička pro hosty.
13'
Pich vypálil ze střední vzdálenosti z pravé spojky k delší tyči.
12'
Vinkhelhöfer fauloval tak na dvanácti metrech soupeře.
12'
Vinkhelhöfer se postavil na hrot obrany 1:5. Talent má na hřišti také Šafránka či Šíru.
11'
Kroky Poloze na pravé spojce znamenají, že Plzeň musí spěchat do obrany proti Pichovi či Klímovi.
11'
Zubří se provinilo útočným faulem na levé straně k velké nevoli fanoušků.
11'
Špatná souhra domácí spojky a s pivotem, ale na druhé straně nezpracoval při rychlém kontru nahrávku zprava na středu Šíra.
10'
Šíra brání při postupném útoku domácích na brankovišti Zemana, na spojce je připraven Pich.
10'
Poloz využil nahrávky spojky Plzně a našel na pivotu přesného Šíru.
10'
Pichova levačka usměrnila míč do sítě z pravé spojky.
9'
Ivancev marně hledal z levé spojky na brankovišti Šíru a ještě jednoho spoluhráče, míč pro Zubří.
9'
Klíma překonal brankáře ze spojky při krátkém útoku.
9'
Šafránek po levé straně obešel Picha a vyrovnal z trháku.
8'
Poloz byl i potrestán kartou za faul na Zemana na pivotu.
8'
Zeman nebyl v levé části brankoviště na šestce na pivotu ubráněn Polozem a je z toho branka.
7'
Klíma se zbavil Šíry a poté jej za cenu žluté karty zastavil Ivancev.
7'
Po přihrávce Ivanceva ze středu schoval Šafář svojí trefu za obranu a po střele z levé spojky toho brankář moc neviděl.
6'
Ivancev šel na levé spojce k zemi vinou Zemana, míč pro hosty.
6'
Ivancev navíc dostal kartu za faul na spojku.
6'
Po nahrávce Picha byl přesný z pravé spojky Klíma.
5'
Ivancev vyrovnal z levé spojky přes blok do levé poloviny branky.
5'
Zubří postavilo obranu 0:6 se Zemanem, Plzeň má v útoku Šafáře či Ivanceva.
5'
Po chybě Ivanceva na spojce udeřil z trháku tvrdou pravačkou Klíma.
4'
Ivancev zastaven faulem po nahrávce Poloze, devítka pro hosty.
4'
Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Štěpán Zeman).
4'
Pich srovnal ze středu střelou do dolní části branky.
3'
Jenže ani hostující mužstvo nebylo přesné a kontrovat může Klíma.
3'
Stejně tak zasáhl hostující brankář proti střele z pravého křídla.
3'
Poloz s Ivancevem přihrávali na pravou spojku, ale hosté neuspěli.
2'
Dlouhá domácí souhra až byla levá spojka zablokovaná a sudí signalizují pasivitu.
2'
Tvrdá střela Šafáře jde do sítě, brankář se ani nepohnul po zakončení ze spojky.
1'
Polozovi se nepovedlo dostat míč z pravé spojky do pravého křídla a sudí už mají ruku nahoře.
1'
Ivancev faulovaný na pravé spojce na devítce. Míč pro hosty.
1'
Zápas začal hostujícím výhozem a útokem se Šírou, Šafránkem, Šafářem či Ivancevem.
1'
SSK Talent Robstav- M. A. T. Plzeň
Hosty trápí výrazná marodka. V posledním duelu proti Jičínu (23:22) dokonce chyběl i Jakub Šindelář pro nemoc. Do hry tak nastoupil po více než roční odmlce kapitán Petr Vinkelhöfer. Jinak k dispozici nebyli oba Tonarové, Jan Stehlík či Karel Šmíd.

Západočeši se bez svých opor propadli z první pozice na pátou. Rozhodně půjdou do play-off ze zcela jiného místa než v posledních sezonách. Ale pokud se Plzni zmiňovaní zranění dají dohromady tak může minimálně útočit na extraligovou medaili.

Sestava Plzně z domácího zápasu s Jičínem:
Štochl, Herajt – Jonáš, Sedlák, Šafránek, M. Ivancev, Rom, Vinkelhöfer (C), Poloz, M. Říha, Chmelík, Cvikl, Šíra, Šafář.
HC ROBE Zubří
Domácí jsou favoritem podle mínění sázkových kanceláří. Momentálně vedou tabulku o dva body před Lovosicemi, se kterými se za dva týdny utkají ve vlastním prostředí. Právě se tímto týmem se na jaře utkali o bronzovou medaili a dokázali zvítězit poměrem 3:1 na zápasy.

Zubří drží sérii dvou výher. Výkon doma proti Hranicím byl vynikající i bez střední spojky Matěje Šustáčka. V Novém Veselí to bylo výraznější drama. Mužstvo Andreje Titkova sice vedlo v průběhu druhého poločasu i o šest branek. Jenže soupeř vyrovnal v závěru na 25:25. Poslední slovo mělo však Robe a vyhrálo těsně 27:25.

Zubří body doma doopravdy nerozdává. Zatím před svými příznivci neprohrálo, ba pouze remizovalo v derby s Kopřivnicí 30:30 16. prosince.
Delegátka ČSH = Jana Rzymanová
Hezký večer, v rámci 19. kola házenkářské extraligy si to rozdají Zubří a Plzeň. My se na tento souboj zaměříme od 18:00 textovou podobou.