Házená - Extraliga muži - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Královo Pole : Dukla - 23. února 2019   18:00

Královo Pole
3' Hastík  • 8' Vaněk  • 9' Koubek  • 10' Hlípala  • 16' Vaněk  • 18' Koubek  • 20' Hlípala  • 24' Petrović  • 26' Hastík  • 28' Koubek  • 31' Hlípala  • 34' Koubek  • 37' Koubek  • 38' Stein  • 39' Hlípala  • 40' Petrović  • 53' Koubek
23:29
(14:12)
Dukla
Dukla
5' Petržala   • 6' Patzel   • 9' Patzel   • 10' Reichl   • 12' Kastner   • 16' Šůstek   • 22' Cigáň   • 25' Cigáň   • 26' Cigáň   • 27' Klíma   • 31' Blecha   • 32' Cigáň   • 33' Klíma   • 42' Kastner   • 43' Cigáň   • 44' Reichl   • 45' Křístek   • 46' Cigáň   • 50' Cigáň   • 53' Reichl   • 55' Klíma   • 56' Křístek   • 57' Klíma   • 59' Klíma
Milan Hájek, Jiří Opava
SH Vodova, Brno - Královo Pole
Dukla

Ode mne je to pro dnešek vše, pěkný zbytek dne.
Duel je u konce, Dukla ve druhé půli otočila dvoubrankovou ztrátu, celkově nasázela sedmnáct branek a na jihu Moravy vítězí o šest tref. Domácí prohrávají počtvrté v řadě, hosté si polepšili v boji o co nejlepší příčku pro play-off.
SKKP Handball Brno – HC Dukla Praha 23:29 (14:12)
Nejvíce branek: Vaněk 6/4, Koubek 6, Hlípala 4 – Cigáň 10/3, Klíma 5, Reichl 3. Rozhodčí: Milan Hájek, Jiří Opava. Sedmimetrové hody: 7/6 – 7/5. Vyloučení: 8:7. ČK: Kastner (DUK).
60'
V závěru měli hosté ještě jeden sedmimetrový hod a Cigáň z něj zaznamenal svou desátou branku v zápase.
59'
Domácí mohli jít dopředu, ale opět byly pískány kroky. O osudu duelu už je jasno.
59'
Navíc jej postrčil domácí Tomáš Mičola a v závěru duelu je vyloučen.
59'
Klíma si naskočil na střelu na levé straně a procedil míč do sítě.
59'
Oddechový čas pro hosty.
58'
Ještě jeden skvělý zákrok Drápely, jenže opět ta stejná situace jako před několika desítkami vteřin. Domácí míč znovu ztratili.
58'
O míč sice hosté přišli, ale to stejné se stalo také domácí, když Kuklovi byly pískány kroky.
57'
Kučera proměnil nařízený sedmimetrový hod, nicméně i přesto má Dukla závěr duelu pod kontrolou.
57'
Hosté navíc poté utekli do brejku, Klíma šel od poloviny hřiště sám na branku a vymetl prudkou ranou šibenici.
56'
A Křístek se trefuje ranou z dálky.
56'
Brno sice míč zachytil, dlouhý výhoz Drápely však zastavil Cigáň a Dukla útočí.
55'
KrPole navíc v útoku o míč znovu zbytečně přišlo, hosté hrají bez brankáře a útočí.
55'
Klíma si narazil se spoluhráčem, na středu byl úplně sám a skóroval, navíc ještě stihl povalit brankáře Drápelu.
54'
Domácím ale přesilovka zatím nevychází, Hastíkovi utekl míč a Pražané jdou dopředu.
54'
Chvíli nato je ale právě Reichl vyloučen.
53'
Na druhé straně se na pivotu uvolnil Reichl, otočil se s míčem a Dukla má zpět dvoubrankový náskok.
53'
Dlouhý tlak Brna nakonec končí gólem, Koubek schoval svou ránu za obránce a trefil se přesně k tyči.
52'
Na hřišti opět vzplály emoce. Nejprve hostující hráč mířil nad branku, na protější polovině Petrovič trefil tyč. Útok Brna trvá.
51'
Podobně ale dopadl na druhé straně domácí Cabák.
51'
Blecha sám na levém křídle, naskočil si ke střele, ale Drápala opět podržel svůj celek.
50'
Tentokrát házel Kučera a ranou k tyči dal první gól v zápase.
50'
Křístek fauloval Hastíka na brankovišti a je vyloučen, navíc je tu další sedmimetrový hod pro Brno.
50'
Cigáň tentokrát nestřílel k tyči, ale míč prudkou ranou pověsil pod břevno.
50'
Hosté znovu zachytili útok domácích a šli dopředu, po dalším faulu je opět nařízen sedmimetrový hod pro Duklu.
49'
Drápala opět skvěle zasáhl u své tyče, Brno jde dopředu.
48'
Vaněk ale sedmimetrový hod poprvé v duelu neproměnil, když trefil jen břevno.
48'
Další faul hostů a je tu červená karta, kterou za třetí vyloučení vidí Jakub Kastner!
48'
Reichl se zbavil obránce na hranici brankoviště, kde byl poté úplně sám, ale domácí brankář jej skvěle vychytal!
47'
Míč však Havlátovi utekl do autu, Brnu se teď nedaří. Dukla jde v oslabení dopředu.
46'
Hostující Hlavatý je vyloučen a domácí hrají další přesilovku.
46'
Cigáň pověsil míč levačkou parádně do víka a dal svůj už sedmý gól v zápase!
46'
Hlípalovi pískán průraz, domácí čekají na vstřelenou branku už šest minut a navíc se opět budou bránit.
45'
Koubkova rána neprošla mezi nohy brankáře, naopak na druhé straně se z brejku prosazuje Křístek, a to poprvé v zápase.
44'
Oddechový čas pro domácí.
44'
Reichl byl v neskutečně těžké pozici, ale zvládl ji. Dukla po zachycení míče přešla dopředu, hostující střelec se otočil na brankovišti a zády k brance vyrovnal.
43'
Hostující gólman sice vychytal Hlípalu, ale ten byl faulován a útok Brna bude pokračovat.
43'
A neobsazený Cigáň na pravé spojce tvrdou střelou pod břevno snižuje na rozdíl jedné branky.
42'
Mičolu hostující gólmana vychytal, rána pod břevno nevyšla. Hosté jdou dopředu.
42'
Nakonec ale také Brno o míč přišlo a Kastner snižuje z těžkého úhlu na pravém křídle.
41'
Domácí jsou ve velkém laufu. Nyní ubránili útok soupeře, Drápala skvěle zasáhl a jdou dopředu.
40'
40'
Steinova rána byla sice nepřesná, ale hosté v útoku ztratili míč. Petrovič navrativší se z vyloučení šel sám na branku a obstřelil brankáře.
40'
Opět dobrá obrana od Dukly, která už zblokovala dvě rány.
39'
Hosté navíc poté znovu přišli o míč a Brno jde do dalšího útoku.
39'
Hlípalovi se uvolnil prostor k průniku středem, protáhl se kolem dvou obránců a zakončil přesně!
38'
Cigáň jej opět chladnokrevnou ranou k tyči proměnil.
38'
Petrovič fauloval, dostává dvě minuty a hosté mají další sedmimetrový hod.
38'
Hosté navíc poté ztratili míč, Brno šlo dopředu, kde si Stein naskočil z pravého křídla a proměnil.
37'
Koubek opět vrací vedení na stranu Brna ranou ze středu brankoviště.
36'
Další útok domácích byl zastaven dvěma obětavými bloky, dopředu šli hosté, ale také Drápala se zaskvěl.
35'
Cigáň navíc poté zkušeně proměnil sedmimetrový hod a je srovnáno.
35'
Ne však na dlouho, vyloučen je pro změnu domácí Hastík.
35'
Domácí už jsou v plném počtu, ale dopředu jde Dukla.
34'
Reichl sám před brankou trefuje jen břevno!
34'
Koubek se uvolnil na levé spojce přes dva soupeře a prudkou ránu nasměroval přesně k zadní tyči.
33'
Klíma sám na pivotu si naskočil ke střele a prostřelil domácího brankáře znovu.
32'
Domácím utekl míč, navíc je Vaněk vyloučen za nesportovní chování. Dopředu jde Dukla.
32'
Cigáň vypálil z hodně velké dálky přes obránce, ale brankář na jeho ránu moc neviděl, a ta tak zapadla k tyčce.
31'
Za domácí odpovídá Luboš Hlípala, jenž si naskočil ke střele na středu a trefil se k tyči.
31'
Blecha zůstal sám na levém křídle a ranou pod břevno se nemýlil.
31'
Druhá půle začala, hosté jdou do útoku.
31'
První půle je za námi. Hosté byli v úvodu aktivnější a vedli, nicméně KrPole skóre otočili a v poločase zaslouženě vede o dvě branky. Nejvíce branek zatím nasázel domácí Vaněk, za hosty se třikrát trefili Cigáň a Patzel.
Druhý poločas začne přibližně v 18:50.
30'
30'
Hosté mohli jít ještě do brejku, ale výhoz brankáře dopředu zastavil Havlát.
30'
A právě Reichl poté fauloval při střele Hlípalu a také hostující hráč je vyloučen. Hraje se v pěti na obou stranách.
29'
Domácí brankář ale vychytal hostujícího Reichla, Královo Pole s útokem v oslabení rozhodně pospíchat nebude.
29'
Další přesilovka pro hostující tým, vyloučen byl Petrovič.
28'
Hlípalu brankář skvěle vychytal, ale Koubek byl u dorážky první a míč poslal do odkryté části branky.
27'
Matěj Klíma si dobře naskočil ze středu a trefil si neomylně k tyči!
27'
Na druhé straně ale odpovídá opět ze sedmimetrového hodu Vaněk, jenže se prosadil dnes počtvrté ze čtyř případů.
26'
Cigáň si skvěle naskočil z pravé strany, svou ránu schoval a míč propasoval k bližší tyči.
26'
A Hastík nakonec vzal odpovědnost na sebe a ranou ze středu gólmana propálil.
25'
Domácí se drží v aktivním útoku, ale hosté předvádějí těsnou obranu.
25'
25'
Hostující Cigáň zůstal sám na středu a ranou o zemi pod břevno opět snižuje na rozdíl jedné trefy.
24'
Tak tohle byla paráda! Nejprve brankář Drápala skvěle zasáhl, domácí šli dopředu a Petrovič skóroval za zády chytrou ranou.
24'
Rána Patzela byla parádně zblokována, domácí jsou kompletní, ale stále se musí bránit.
23'
Koubek při náběhu z levého křídla přešlápl, navíc jej brankář vychytal. Dopředu jdou hosté.
22'
Oba brankáři se blýskli parádními zákroky, když soupeře zastavili vždy na levém křídle. Nakonec dopředu šla opět Dukla a Cigáň z pravé spojky ranou k bližší tyči snižuje.
22'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Jiří Havlát).
22'
Dukla mohla přejít dopředu, ale Havlát srazil Kastnera a hra je přerušena. Domácí hráč bude vyloučen.
21'
Koubek střílel sám z levého křídla, ale Petržala jej vychytal. Útok Brna však pokračuje.
20'
Kastner ale nedává, branku přestřelil o dvacet čísel!
20'
Dukla bude mít sedmimetrový hod za bránění jednoho z domácích hráčů v brankovišti.
20'
Koubek zachytil míč, vydal se do brejku a předal Hlípalovi, jenž zakončil protiútok parádní ranou k tyči!
19'
19'
Drápela navíc ránu Hlavatého zastavil, na druhé straně je však domácím pískán další útočný průraz a tedy faul.
19'
Dukle se nyní nedaří projít obranou Brna, domácí skvěle brání.
18'
Koubek se rychle otočil s míčem na pozici pivota a trefil se do šibenice, Brno po dlouhé době vede!
17'
Drápela nyní zastavil hosty v jasné šanci a domácí jdou v brejku dopředu.
17'
Vaněk ze sedmimetrového hodu opět ranou k tyči úspěšný.
16'
Šimůnek doslova sejmul Hastíka a také on si jde odpočinout na dvě minuty.
16'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Luboš Hlípala).
16'
Šůstek z pravé strany tentokrát uspěl, vrací Dukle vedení a ta navíc bude hrát přesilovku.
16'
Vaněk sám na pravém křídle a opět se nemýlil.
15'
Šůstek pálil z pravé spojky, branku ale zhruba o metr minul. Dopředu jde KrPole.
15'
Ale domácí nakonec o míč po útočném faulu přišli, dopředu jde Dukla.
14'
Šůstek strčil do soupeře a vidí žlutou kartu, útok Brna pokračuje.
14'
A Kastner se střelou k tyči nemýlil, Pražané opět vedou.
14'
Po faulu na Šůstka také sedmimetrový hod pro hosty.
13'
Vaněk ranou k tyči opět uspěl a vyrovnal!
13'
Domácí se sice v útoku trápí, ale nyní vybojovali faul a je tu další sedmimetrový hod.
13'
Hostující Hlavatý fauloval v náběhu Mičolu, první přesilovka pro Brno.
12'
Brankář Dukly zachytil míč, vyslal do brejku Kastnera a ten zamířil nekompromisně z náskoku na zadní tyč.
11'
Hostující Patzel mohl po divoké pasáži utkání znovu proměnit sedmimetrový hod, ale Drápala jej vychytal!
10'
Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Luboš Hlípala).
10'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Vít Reichl).
9'
Domácí Koubek ale okamžitě ze stejné pozice na opačné straně srovnal.
9'
Hostující Patzel skóruje opět z levé spojky.
9'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Mičola).
8'
Vaněk na druhé straně zůstal sám na pravém křídle a trefil se ranou o zem pod levou nohu brankáře Dukly.
8'
Patzel sám na brankovišti, ale Drápela jej neskutečně vychytal!
7'
A Vaněk jej bez potíží ranou pod břevno proměňuje, je sníženo!
7'
Hlavatý fauloval Hlípalu na hranici brankoviště, uviděl žlutou a je tu 7m hod pro domácí.
6'
Domácí o míč přišli a Patzel se trefil přesně kolem obránce mimo dosah domácího Drápely.
5'
Domácím se v útoku zatím moc nedaří, Petrovičova rána byla sražena a opět je signalizována pasivita.
5'
Brankář Petržela zachytil rozehrávku a trefil se parádním lobem přes celé hřiště!
4'
Míč však hráčům ve žlutém utekl do autu, dopředu jde v oslabení domácí mužstvo.
4'
Hlípala postrčil soupeře na brankovišti a je prvním vyloučeným hráčem zápasu. Dukla v přesilovce.
3'
Hastík se dostal ke střele z pravé spojky a svou ránu poslal přesně do levé šibenice.
2'
A hostující Vojtěch Patzel jej ranou k tyči bez problému proměnil, Dukla otevírá skóre duelu.
2'
Šůstek byl faulován a bude tu sedmimetrový hod.
1'
O míč však nakonec přišli a dopředu jdou hosté.
1'
Domácí rozehráli a jdou do prvního útoku.
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše. Domácí nastupují v modrých dresech, hosté ve žlutém.

SKKP Handball Brno: Koňařík, Drápela, B. Pšenica – Hlípala, Václav, Kukla, Dostalík, T. Mičola, Havlát, Koubek, Petrović, Kučera, Hastík, Vaněk, Cabák, Stein.

HC Dukla Praha: Petržala, Štefanič – Zelenka, Režnický, Šimůnek, Klíma, Patzel, Reichl, Křístek, Harabiš, Syřínek, Hlavatý, Kastner, Šůstek, Blecha, Cigáň.

Rozhodčí: Milan Hájek, Jiří Opava.
To hosté z hlavního města mají sezónu rozjetou podstatně lépe. V tabulce jim patří s 19 body šestá příčka, přičemž jistotu play-off jim přinese právě případná výhra v Brně.
Domácím zatím sezóna vůbec nevychází podle představ a už s jistotou se mohou připravovat na skupinu o udržení. V tabulce jsou momentálně předposledním 11. místě se ziskem 9 bodů. Horší už je jen poslední Litovel s dvěma body.
Vítám všechny fanynky a fanoušky české mužské házené! Základní část letošní sezóny směřuje ke svému konci, čtyři kola před koncem se podruhé v sezóně střetnou Královo Pole Brno proti pražské Dukle.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.