Házená - Extraliga muži - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litovel : Zubří - 19. dubna 2019   17:00

Litovel
Litovel
6' Geist  • 12' Páleš  • 13' Piwko  • 15' Jan Šmíd  • 19' Prošvic  • 20' Číhal  • 23' Číhal  • 25' Číhal  • 27' Páleš  • 29' Macek  • 31' Pohlmann  • 32' Páleš  • 33' Jan Šmíd  • 37' Piwko  • 38' Jan Šmíd  • 41' Páleš  • 49' Páleš  • 52' Geist  • 53' Geist  • 57' Tkadleček  • 58' Páleš  • 60' Tkadleček
23:24
(10:12)
Zubří
Zubří
3' Korbel   • 5' Korbel   • 6' M. Weber   • 9' Dokoupil   • 12' Dořičák   • 15' Korbel   • 22' Vlk   • 24' Janíček   • 24' B. Mizera   • 27' Janíček   • 33' Š. Zeman   • 35' Dokoupil   • 38' Dokoupil   • 39' M. Weber   • 43' Dořičák   • 44' Dořičák   • 48' Korbel   • 57' M. Hrstka   • 58' M. Weber   • 59' Korbel
Litovel
Valášek, Vychodil
Sportovní hala ZŠ Vítězná
Zubří
Š. Mizera, Malina, Š. Krůpa – Dokoupil, Vlk, Válek, M. Hrstka, Korbel, Janíček, Reček, Hybner, Dořičák, M. Weber, Š. Zeman, B. Mizera, Palát.

Tatran Litovel – HC ROBE Zubří 23:24 (10:12)
Nejvíce branek: Páleš 6, Geist 4/1, Šmíd 3 – Korbel 5, Hrstka 4/3, Dokoupil 3. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/3. Vyloučení: 3:6.
Vyrovnaný zápas mezi Litovlí a Zubřím končí jednobrankovým vítězstvím hostů v poměru 23:24. Zubří si vypracovalo náskok již na začátku zápasu a Litovli se v průběhu celého zápasu nepodařilo strhnout vedení na svoji stranu. Nejblíže k tomu Litovel měla zhruba pět minut po začátku druhého poločasu, kdy bylo skóre vyrovnané. Hosté si ale závěr zápasu zkušeně pohlídali a připsali si další dva body. Vyzdvihnout je potřeba především výkony všech brankářů, kteří se dnes objevili v obou brankách, protože svými zákroky výraznou měrou přispěli k tomu, že nepadlo více branek.
60'
Zubří si poslední vteřiny zápasu zkušeně hlídá a už se tak nic nestane.
60'
10 sekund do konce, míč mají hosté.
60'
Tkadleček po ztrátě hostů dává gól z křídla a zápas je tak nyní o jedinou branku.
60'
Litovel vysunuje obranu k půlící čáře.
60'
Oddechový čas pro hosty.
59'
Geist proměňuje sedmimetrový hod, čímž se postaral o zápletku v poslední minutě hry, do které vstupujeme s dvoubrankovým rozdílem.
59'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Michal Weber).
59'
Korbel i s trochou štěstí překonává Juráše v brance domácích.
58'
Páleš dává svoji šestou branku jako již tradičně z pozice pivota.
58'
Weber se prosadil z těžké pozice z křídla.
57'
Tkadleček svým prvním dnešním gólem dává dvacátou branku Litovle.
57'
Hrstka proměňuje také svůj čtvrtý pokus ze sedmimetrového hodu a zůstává tak stoprocentní.
55'
Žlutá karta pro realizační tým Tatran Litovel.
54'
Šmída vychytal hostující brankář, domácí ale zůstávají u míče. Což ale neplatí v druhém případě, kdy se míč od Mizeru odráží za brankovou čáru.
53'
Geist dává druhý gól v krátké době, nyní využil přihrávku do rychlého brejku od Šmída.
52'
Geist prostřelil z křídla hostujícího brankáře i přesto, že moc místa k tomu k dispozici neměl.
51'
Chyby na obou stranách hřiště, míč mají nyní domácí.
50'
Hrstka proměňuje svoji dnešní třetí sedmičku střelou k tyči.
49'
Domácí Páleš ale odpovídá střelou z pivota.
48'
Korbel dává dvacátou branku Zubří v tomto utkání a hosté tak Litovli odskakují na čtyři branky.
47'
Oddechový čas pro domácí.
46'
A vzápětí Hrstku skvěle vychytal Juráše, který nyní drží šance Litovle na obrat v zápase.
46'
Janíček vysoko přestřelil.
45'
Šmídův pas se ukázal jako příliš dlouhý, Piwko jej tak tak zastavil na hrací ploše, brankáře už překonat nedokázal.
44'
Podobná situace se opakuje i o malou chvíli později a Dořičák je úspěšný také tentokrát.
43'
Pohlmannova střela postrádala razanci, branář ji neměl problém chytit a vyslal do brejku Dořičáka, který překoval Juráše.
42'
Zubří své oslabení sehrálo velice dobře a dobrou minutu se drželo na útočné polovině hřiště.
42'
41'
Páleš dostal dobrou přihrávku od Šmída a z pivota prostřelil hostujícího brankáře.
40'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Adam Reček).
39'
Zubří nyní naplno využilo výhody přesilové hry, dohrálo akci na Webera, který se z křídla nemýlí.
38'
Šmíd se toho v oslabení nebál, vyskočil nad obranu hostí a poslal míč do sítě.
38'
Dokoupil se prosadil opět z pivota.
38'
Vyloučení v týmu Tatran Litovel (Jiří Číhal).
37'
Piwko se prosazuje poprvé v zápase střelou z dobré pozice.
37'
Hrstka se nemýlí ze sedmimetrového hodu a hosté tak opět vedou o dvě branky jako tomu bylo i na začátku druhého poločasu.
36'
Vyloučení v týmu Tatran Litovel (Zdeněk Kuchař).
35'
Dokoupil je úspěšný z pozice pivota a svoji trefu náležitě oslavuje.
35'
Prošvic ale zamířil jen do náruče hostujícího brankáře.
34'
Hrstka trefil pouze tyč domácí branky a Litovel dostává příležitost jít poprvé v zápase do vedení.
34'
Vyloučení v týmu Tatran Litovel (Marek Páleš).
33'
Šmíd se prosadil individuální akcí a dává třináctou branku Litovle.
33'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Štěpán Zeman).
33'
Zeman ale rychle odpovídá a vrací vedení hostům.
32'
A je vyrovnáno, postaral se o to Páleš z křídla.
32'
Dořičák z křídla trefuje tyč.
31'
Pohlmann se dnes poprvé prosazuje ze spojky.
31'
Přestože se domácí Litovel na začátku zápasu dostala až do čtyřbrankové ztráty, v průběhu prvního poločasu se dokázala svému soupeři ze Zubří vyrovnat a do konce poločasu snížila na rozdíl dvou branek. Výborné výkony podávají brankáři na obou stranách.
30'
30'
Kvůli přešlapu Tkadlečka se jim to však nepovedlo. Pět sekund před koncem pak ještě zkoušel střílet hostující Korbel, ale také jeho střela úspěch nepřinesla.
30'
Domácí dobře ubránili akci soupeře a mají možnost snížit na rozdíl jediné branky.
29'
Macek hezky obstřelil bránícího protihráče i brankáře a dává svůj dnešní první gól.
28'
Dobrý zákrok si ale připisuje také domácí Fabián proti střele z křídla.
28'
Mizera v brance hostů vychytal Tkadlečkův pokus z křídla mezi nohy.
28'
27'
Velmi rychle na to ale reagují hosté a Janíček dává svůj další gól.
27'
Páleš se zbavil dvou bránících hráčů a překonal brankáře hostů.
26'
Korbela při pasivní hře vychytal Fabián.
25'
Štěstí se nyní přiklonilo také k domácím a rovněž Číhalova tečovaná střela končí mezi třemi tyčemi.
24'
Mizera dostal hezky nabito do křídla od Janíčka, otevřel si úhel a při zakončení se nemýlil.
24'
Hanák sice zblokoval Janíčkovu střelu, ale míč zamířil přesně do protipohybu domácího brankáře a skončil smolně v síti.
23'
Číhal je nyní při chuti a dává svoji druhou branku v dnešním zápase.
22'
Domácí zapomněli Vlka za sebou, ten pak neměl problém překonat bezmocného Fabiána.
22'
Piwko nedává ani svůj druhý pokus ze sedmičky, tentokrát ho zastavila tyč.
22'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Radomír Válek).
21'
Naopak Válkův pokus se odráží od tyče mimo.
20'
Číhal se nádhernou střelou o tyč prosazuje z pozice levé spojky.
19'
Prošvic hezkou střelou od břevna dává pátou branku Litovle.
18'
Janíček se sice hezky prosadil individuálně přes obranu, ale Fabián ho ještě lepším zákrokem dokázal vychytat.
17'
17'
Postupně domácí Páleš, hostující Janíček a domácí Prošvic neuspěli se svými akcemi a hosté ve vlastním oslabení zkoušejí uklidnit zběsilé tempo hry.
16'
Prošvice dobrým zákrokem vychytal Krůpa.
16'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Marek Korbel).
16'
Žlutá karta pro tým Tatran Litovel (Jiří Číhal).
15'
Korbel přidává střelou o břevno svůj dnešní třetí gól.
15'
Šmíd se prosadil svým standardním způsobem – střelou z devíti metrů.
14'
Žlutá karta pro tým Tatran Litovel (Marek Páleš).
13'
Piwko sice nedal sedmimetrový hod, ale míč se k němu odrazil zpět a podruhé už brankáře překonal.
13'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Tatran Litovel (Luděk Piwko).
12'
Páleš se prosazuje z pivota s střílí druhou branku Litovle v tomto zápase.
12'
12'
Dořičák si mohl z křídla úhel otevřít dostatečně k tomu, aby mohl Fabiána překonat technickým obloučkem, což se mu také povedlo.
11'
Litovli nevyšla další sehrávka do pivota a do útoku přechází Zubří.
10'
Hrstka střelou mezi nohy ze sedmičky zvyšuje na rozdíl čtyř branek.
10'
Žlutá karta pro tým Tatran Litovel (František Geist).
9'
Dokoupil se ocitl sám na pivotu, čehož využil k bezproblémovému překonání Fabiána.
8'
Oba týmy nyní předvedly technické chyby, na domácí straně Pohlmann, za hosty Korbel.
7'
Doříčák do třetice z křídla minul branku.
6'
Vzápětí ale taktéž z křídla odpovídá Geist.
6'
Weber se prosadil z křídla a zvýšil na 0:3.
5'
Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Jiří Dokoupil).
5'
Korbel protlačil míč za Fabián silou, domácí brankář si u toho lehce ublížil. Nakonec je však v pořádku a staví se na nohy.
4'
Šmídova střela bylo zablokována, následuje roh. Páleše pak v dobré pozici vychytal Krůpa.
3'
První branku utkání vstřelil Korbel střelou z desíti metrů dolů k tyči.
2'
Stejně úspěšní jsou ale i hosté a na první branku tak nadále čekáme.
1'
První útok hostů Litovel skvěle odbránila a jde do útoku.
1'
Za domácí v brance začne Fabián, za hosty Krůpa.

Tatran Litovel: Juráš, Fabián – Kuchař, Číhal, Hanák, Jan Šmíd, Tkadleček, Havlíček, Pohlmann, Prošvic, Páleš, Macek, Štencl, Geist, Piwko, Kawulok.

HC ROBE Zubří: Š. Mizera, Malina, Š. Krůpa – Dokoupil, Vlk, Válek, M. Hrstka, Palát, Korbel, Janíček, Reček, Hybner, Dořičák, M. Weber, Š. Zeman, B. Mizera.

Rozhodčí: Valášek, Vychodil.
Vzájemné zápasy

Historie vzájemných zápasů v extralize čítá celkem 9 zápasů. Jednoznačně úspěšnějším týmem v ní je Zubří, které dokázalo vyhrát 8 zápasů. Z jediné výhry se radovala Litovel v roce 2014. Remízou zatím neskončilo ani jedno utkání.
Tatran Litovel

Litovel už neživí ani teoretické naděje na záchranu v Strabag Rail extralize. Ke 4 bodům přeneseným ze základní části ve skupině o udržení další nepřidala. Prohrála postupně v Zubří 19:29, doma s Brnem 20:27 a v Hranicích o gól 27:28.
HC ROBE Zubří

Zubří potvrzuje roli favorita skupiny o udržení a díky získanému bodovému polštáři si již téměř s jistotou zajistila setrvání v Strabag Rail extralize i pro příští rok. V předchozích třech zápasech porazili doma 29:19 Litovel a 32:20 Hranice a dva body si přivezli také z Brna za vítězství 29:27. Společně s 19 body ze základní části tak aktuálně disponují 25 body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.