Házená - Extraliga muži - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Jičín - 24. února 2019   10:30

Plzeň
Plzeň
1' M. Ivančev  • 2' M. Ivančev  • 3' Stehlík  • 5' M. Tonar  • 6' M. Ivančev  • 6' M. Ivančev  • 7' M. Tonar  • 10' Šindelář  • 11' Chmelík  • 12' Vinkelhöfer  • 13' J. Tonar  • 14' Vinkelhöfer  • 16' J. Tonar  • 18' Vinkelhöfer  • 20' M. Ivančev  • 22' J. Tonar  • 26' M. Tonar  • 29' Šindelář  • 30' Vinkelhöfer  • 31' Šindelář  • 37' Chmelík  • 37' J. Tonar  • 38' M. Tonar  • 39' Chmelík  • 41' J. Tonar  • 43' Wildt  • 44' M. Tonar  • 47' M. Tonar  • 48' Šindelář  • 51' Šindelář  • 52' M. Tonar  • 53' Vinkelhöfer  • 55' Vinkelhöfer  • 58' Vinkelhöfer  • 60' M. Ivančev
36:23
(19:13)
Jičín
Jičín
3' Horut   • 4' Horut   • 5' Krahulec   • 6' Horut   • 8' Hlava   • 11' Horut   • 20' Miľko   • 22' Groh   • 25' Horut   • 26' Kostelecký   • 27' Kostelecký   • 30' Kostelecký   • 33' Krahulec   • 36' Groh   • 39' Horut   • 53' Krahulec   • 54' Horut   • 59' Groh   • 60' Groh
Plzeň
Bečička, Horák
Sportovní hala Lokomotiva, Plzeň-Slovany
Jičín

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek víkendu.
Plzeň se tak znovu bodově dotahuje na Karvinou, která vede o skóre, ale má lepší vzájemné zápasy. Jičín se po tomto kole propadl na šestou příčku.
Jičín dnes měl zkrátka jen jednoho střelce, jedenáct gólů Libora Horuta na body ale zdaleka nestačilo. Plzeň totiž svou ofenzivu rozložila na několik opor, dnes zářil zejména Michal Tonar a Petr Vinkelhöfer, ale prosazoval se i pivot Šindelář. Ofenzivní podívaná Talentu se zastavila na 36 gólech, Jičín odjíždí ze západu Čech bez bodu a s pěkným přídělem.
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – HBC Ronal Jičín 36:23 (19:13)
Nejvíce branek: M. Tonar 8/1, Vinkelhöfer 7, Ivančev 6 – Horut 11/4, Groh 4, Kostelecký 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/4. Vyloučení: 0:5.
60'
Jiří Groh v poslední sekundě uzavírá zápas střelou k pravé tyči.
60'
Jičín se neprosadil, Plzeň ale nestihla zakončit do prázdné branky.
60'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Kovařík).
60'
Ivančev pronikl hostující obranou a prosazuje se poprvé ve druhé půli, ačkoliv byl faulován.
59'
Nejdl nepropasíroval míč na pivota Šíru a rychlý brejk proměňuje na druhé straně Jiří Groh.
59'
Šmíd vytěsnil Horutův podstřel na tyč.
58'
Kovařík nezpracoval přihrávku, ale míč byl přisouzen hostím.
58'
Petr Vinkelhöfer má dnes střeleckou formu, znovu uspěl z levého křídla.
57'
Libor Horut znovu vypálil suverénně do levého horního rohu.
57'
Martin Miľko volný na pivotu, sice Šmída nepřekonal, ale byl faulován, sedmička pro Ronal.
56'
Technická chyba i na druhé straně, závěr utkání se spíše jen dohrává.
56'
Ani na druhý pokus to však Jičínu v útoku nevyšlo.
55'
Hostující hráči přišli o míč, ale ještě předtím byl zahlášený timeout Jičína, takže zůstanou v útoku.
55'
Petr Vinkelhöfer opět volný na levém křídle a tentokrát přeloboval Machalického.
54'
Povedený Horutův podstřel končí u levé tyče, desátý gól této spojky a dvacátý gól pro Jičín.
54'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Jiří Groh).
53'
Nejdl našel na levém křídle Vinkelhöfera, jenž se prosazuje popáté, poprvé ale ve druhé půli.
53'
Oddechový čas pro domácí.
53'
Šmíd se občerstvoval na střídačce a domácí trestuhodně přišli o míč, Krahulec to už měl jednoduché.
52'
Z pravého křídla zakončili hosté pouze do tyče.
52'
Jičín zkouší hru v sedmi, ale nyní o balon přišel a Michal Tonar trefuje přes celé hřiště odkrytou branku.
51'
Stehlík při signalizované pasivitě dohrál akci na Šindeláře, který se dnes z pivota takřka nemýlí a přidává svůj pátý gól.
50'
Střídající Šmíd kryje zakončení hostů z pravé spojky.
49'
Bíšek z levého křídla minul branku, to samé na druhé straně předvedl Vinkelhöfer.
48'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Miľko).
48'
Po ráně Jakuba Tonara se z dorážky prosazuje Šindelář, ačkoliv byl faulován. Třicátý gól Plzně!
48'
Západočeši nyní navíc pozorní v obraně.
47'
Povedená rána Michala Tonara z kroku z pravé spojky, Machalický si na balon sáhl, ale opět ho nevytěsnil mimo.
47'
Horut obstřelil Šmída k pravé tyči.
46'
Wildt fauloval na brankovišti, další sedmička pro Libora Horuta.
46'
Machalický dokázal vyrazit dělovku Jakuba Tonara z levé spojky.
45'
Libor Horut zamířil suverénně do levého horního rohu.
45'
Sražená střela Horuta doputovala jen na pivota, který byl faulován. Sedmička pro Jičín.
44'
Oddechový čas pro hosty.
44'
A Michal Tonar proměňuje rychlý brejk, tohle už je debakl pro Jičín...
44'
Kovařík se dopustil kroků.
44'
Signalizovaná pasivita Ronalu.
43'
Eduard Wildt z pravého křídla zakončil přesně ke vzdálenější tyči.
43'
Z pravé spojky hosté o dost minuli branku.
42'
Hostující brankář ztlumit zakončení Michala Tonara, ale míč přesto doskákal do sítě. Smolný moment pro Jičín.
42'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Jiří Kostelecký).
42'
Domácí zachytili Kovaříkovu přihrávku, Chmelík faulován při úniku, následuje přesilovka a sedmička pro Talent!
41'
Stehlík pozorný v obraně a následně vyslal přesný pas do úniku na Jakuba Tonara, který ještě bez výskoku vystřelil k pravé tyči.
40'
Jakub Tonar dohrál akci do pivota, střelu Šindeláře ale dokázal Machalický vytěsnit na břevno.
39'
Libor Horut měl příliš prostoru ke střele a přes blok zamířil k pravé tyčce.
39'
Přihrávka Dolejšího na pivota se neujala, do úniku se dostal Chmelík a střelou k pravé tyči se nemýlil.
38'
Michal Tonar ze střední spojky navyšuje plzeňské vedení už na osm gólů!
38'
Chmelík vystihl přihrávku Kovaříka a Plzeň je u míče.
37'
Překvapivá střela Jakuba Tonara z deseti metrů zapadla k levé tyči!
37'
Herajt na druhé straně vyráží pokus Krahulce rovněž z pravého křídla.
37'
Jan Chmelík z pravého křídla propálil Machalického.
36'
Žlutá karta pro realizační tým HBC Ronal Jičín.
36'
Jiří Groh snižuje tvrdou ranou bez výskoku.
36'
Machalický vyrazil ránu Jana Stehlíka ze střední spojky na břevno.
35'
Michal Tonar nepřihrál přesně a do dalšího úniku vyrazil Krahulec, zakončil však pouze do břevna a odražený balon sebral Chmelík!
35'
Útočný faul Jičína, prosadit se může Plzeň.
34'
Kroky Jana Stehlíka.
33'
David Krahulec vystihl Ivančevovu přihrávku a samostatný únik proměnil lobem.
32'
Jičín se znovu neprosadil.
32'
Hosté se dopustili prorážení, technickou chybou se vzápětí provinili i Západočeši.
31'
Ivančev pěkně prostrčil míč na Šindeláře, jenž se z pivota nemýlil. Dvacátý gól Plzně je na světě!
31'
Z pravé spojky hosté minuli branku.
31'
Jičín táhne první akci druhé půle.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 11:21.
Zatím to vypadá jako jednoznačné utkání z plzeňské strany. Útok dirigoval v prvních minutách Ivančev, ale přidali se i další, zejména Petr Vinkelhöfer a obra bratři Tonarové. Jičínským dnes chybí Ondřej Šulc na pravé spojce, v závěru se na tuto pozici stáhla i obvyklá levá spojka Libor Horut. Ten je dnes zatím jediný, kdo snese přísnější měřítka, nastřílel téměř polovinu hostujících branek. Zatím to však na kontakt nestačí, Ronal ztrácí šest gólů. Udrží Talent nadějný náskok?
30'
30'
Jiří Kostelecký ještě snižuje v závěrečných vteřinách z levého křídla.
30'
Petr Vinkelhöfer svým čtvrtým gólem navyšuje plzeňské vedení zpět na sedm branek.
30'
Herajt vyrazil podstřel Libora Horuta a odraženého balonu se zmocnil Stehlík.
29'
Držený Jakub Šindelář z pivota vypálil v nouzi zády k brance, ale udělal dobře a zakončil k pravé tyči.
28'
Střela Libora Horuta z levé spojky orazítkovala břevno.
28'
Tomáš Nejdl se nyní objevuje na levé spojce, ranou z výskoku ale přestřelil hostující branku.
27'
27'
Hosté si pohlídali pas na Šindeláře na pivotu, Machalický vyslal dopředu Jiřího Kosteleckého, jenž se sám proti Herajtovi nemýlil.
27'
Hlava z pravé strany sice prostřelil Herajta, ale při zakončení přešlápl.
27'
Podstřel Jana Stehlíka z nouze končí vedle pravé tyčky.
26'
Jiří Kostelecký z levého křídla poprvé prostřelil Herajta.
26'
Michal Tonar ale vrací Plzni sedmibrankové vedení. Hostující gólman si na míč při střele z pravé spojky sáhl, ale znovu ho nedokázal vytěsnit mimo.
25'
Parádní dělovka Libora Horuta z levé spojky bez výskoku zapadla do bližší šibenice! To byla ukázková rána jičínské spojky.
24'
Vinkelhöfer táhl rychlý brejk Plzně po zisku míče, ale dopustil se prorážení.
23'
Vinkelhöferovi nesedla střela z levého křídla a míč končí vedle vzdálenější tyče.
23'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Lukáš Rychna), za sražení Stehlíka.
22'
Jiří Groh vypálil ze země, Herajt tentokrát nestihl zareagovat a kapituluje.
22'
Tvrdý podstřel Jakuba Tonara a Machalický neměl nárok.
21'
Ivančev při proskoku přešlápl, ale hosté si nevedli lépe a u balonu nezůstali dlouho.
20'
Domácí nechali Herajta vykoupat při dorážce, Martin Miľko dorazil balon po ráně do tyče.
20'
Milan Ivančev ranou z výskoku propálil střídajícího Machalického.
19'
Rána Jana Stehlíka z pravé spojky končí těsně vedle vzdálenější tyče, na druhé straně si ale dobrý zákrok proti levému křídlu hostů připisuje Herajt.
19'
Libor Horut uspěl střelou o zem.
19'
Krahulec bráněn na pravém křídle v brankovišti, provinil se Ivančev. Sedmička pro hosty.
18'
Vinkelhöferovi se daří i v útoku, z levého křídla opět uspěl.
17'
Vysunutý obránce Petr Vinkelhöfer dělá hostům obrovské problémy, Jičín se vůbec nedostal ke střele, při signalizované pasivitě mu nevyšla dohrávka na pivota.
16'
Jakub Tonar pálil snad z deseti metrů, z výskoku z levé spojky umístil míč ke vzdálenější tyči.
15'
Jan Chmelík si seběhl na pivota, ale Veverka ho vychytal, při protiakci ovšem Jičín znovu o balon přišel.
15'
Jičínu se však nedaří a u balonu dlouho nezůstal, technická chyba.
14'
Hlavovi nevyšla střela o zem, končí vysoko nad brankou. Západočeši ale nerozehráli dobře a přišli o balon.
14'
Plzeň se zmocnila míče a navyšuje vedení. Petr Vinkelhöfer dokázal z levého křídla z velkého úhlu technicky obstřelit Veverku.
13'
Povedený Ivančevův blok proti Horutově pokusu, Jičín pokračuje v ofenzivě.
13'
Za dvanáct a čtvrt minuty Plzeň vstřelila jedenáct branek! Jestli to takhle bude pokračovat, má se Jičín na co těšit.
13'
13'
Jakub Tonar na palubovce a hned se ukázal, ze spojky z výskoku vyslal ránu pod břevno.
12'
Útočný faul Jičína.
12'
Herajt vychytal Kosteleckého na levém křídle, vzápětí rozhozené obrany využil Petr Vinkelhöfer, ten proskokem na levé straně uspěl.
11'
Jan Chmelík odpovídá z pravého křídla.
11'
Libor Horut z levé spojky ranou z kroku propálil blok i Herajta.
10'
Jakub Šindelář dostal dobrý pas na pivota a přeloboval Veverku.
10'
Michal Tonar si sám udělal něco s kolenem, zřejmě blbě podklouzl. Musel být ošetřován a ačkoliv se zdá být v pořádku, nyní tři útoky a obrany do hry nezasáhne.
9'
Martin Kovařík se zmocnil balonu a běžel sám na Herajta, ten ale dnes zatím předvádí skvělý výkon a jeho střelu vyráží!
9'
Veverka si připisuje dobrý zákrok proti ráně Jana Stehlíka, na druhé straně z rychlé protiakce ale znovu zazněla pouze rozezvučená tyč!
8'
Martin Hlava proskočil na pravé straně kolem Ivančeva a z úhlu obstřelil Herajta.
8'
Chmelík nedostal přesný pas do křídla a Ronal může snížit.
8'
Úspěšné zakončení domácího Šindeláře přišlo z přešlapu, na druhé straně Jičín napálil jen tyč
7'
Herajt znovu vyzrál na Krahulce a nohou vyrazil jeho střelu z pravého křídla!
7'
Krahulec z pravého křídla na Herajta nevyzrál a o chviličku později už domácí vedou o tři branky, tečovaná střela Michala Tonara ze střední spojky zapadla do sítě.
6'
Milan Ivančev je však v ráží a vzápětí přidává svou čtvrtou trefu v zápase.
6'
Libor Horut se z levé spojky nemýlí.
6'
Milan Ivančev vypálil netradičně z pravé strany, ale prostřelil Veverku.
5'
David Krahulec si rovněž zaběhl na pivota, odkud neměl po dobrém pasu problém skórovat.
5'
Na podstřel Michala Tonara si Veverka rukou sáhl, ale vytěsnit míč mimo tři tyče nedokázal.
4'
Ránu Kovaříka sice Herajt vyrazil, ale na dorážku Horuta z pivota už neměl nárok.
3'
Jan Stehlík vyslal z pravé spojky dělovku ke vzdálenější tyči.
3'
Skvělá souhra Hlavy s Horutem a druhý jmenovaný, jenž si seběhl na pivota, snižuje.
2'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
2'
Milan Ivančev proskočil na levé straně a propálil Veverku ranou k bližší tyči.
1'
Herajt navíc vzápětí vychytal hostující levé křídlo.
1'
Ivančev si zaběhl na pivota, odkud skóruje střelou o zem do protipohybu Veverky.
1'
První útok táhnou Západočeši.
1'
Hráči jsou již připraveni ke startu zápasu, Jičín hraje v bílých dresech a jejich branku hájí od první minuty Filip Veverka, Talent nastupuje v modrých dresech a ve svatyni začíná Filip Herajt.
Jičín se dnes musí oproti středečnímu duelu obejít například bez Šulce nebo Bareše, Plzni stále chybí zraněný Jakub Douda.

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Herajt, K. Šmíd – T. Nejdl, Šafránek, M. Ivančev, J. Tonar, Vinkelhöfer, M. Tonar, Stehlík, Kačín, Chmelík, Šindelář, Šíra, Wildt.

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Rychna, Krahulec, Dolejší, Horut, Hlava, Kovařík, Bíšek, Miľko, Groh, Knittl, Kostelecký.

Rozhodčí: Bečička, Horák.
Jičín se na Plzeň hrát naučil. V loňské sezóně v extralize jednou o gól vyhrál a jednou prohrál, Západočechy pak vyřadil z poháru, to samé se mu povedlo i letos a v podzimním duelu na jičínské půdě zvítězili domácí překvapivě jednoznačně 29:20. Zopakují podobný výkon, nebo Západočeši potvrdí formu i roli favorita a dojdou si pro dva body?
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň
Západočeši vstoupili do jarní části ubojovanou výhrou po špatném prvním poločasu doma proti Zubří, následně předvedli zlepšený výkon i výsledek v Brně a ve šlágru kola proti Karviné brali plný počet bodů a usadili se na čele tabulky. To ovšem dlouho nevydrželo, jelikož Plzeň jen remizovala v Lovosicích, Karviná své dva poslední zápasy proti Frýdku-Místku a dohrávku na Dukle zvládla a je zpět na prvním místě. Talent je tak na druhé pozici se sedmadvaceti body při skóre 522:466.

Plzeň těží zejména z rozmanitosti spojek, rozhodně má z čeho vybírat. Nejlepším střelcem je levák Jan Stehlík (89 branek), v posledních duelech se rozstřílel Michal Tonar (80 gólů), v závěsu je Jakub Douda, nad ním snad visí otazník, jelikož se v utkání proti Karviné zranil a do posledního zápasu nezasáhl.

HBC Ronal Jičín
Východočeši zatím zažívají docela povedenou sezónu a jsou velmi blízko k postupu do čtvrtfinále, patří jim šestá příčka s 21 body při skóre 465:447. Gólově Ronal zatím táhne pravá strana, nejlepším střelcem je se 73 trefami pravé křídlo David Krahulec, následuje se 67 góly pravá spojka Ondřej Šulc, o šest branek méně nastřílel z levé spojky Libor Horut.

Jičín přišel o pozici v první čtyřce, jelikož o gól padl v Novém Veselí a ve středu v televizním utkání nestačil doma na Kopřivnici, selhával zejména v koncovce na skvělém Marku Žingorovi, který čaroval s úspěšností zákroků 48 %.

Jičín – Kopřivnice 20:24
Nové Veselí – Jičín 23:22
Jičín – Litovel 34:26
Hranice – Jičín 25:27
Dukla – Jičín 22:23
Delegace:
Řídit dnešní utkání budou sudí Marek Bečička a Jiří Horák, kteří pískali už včerejší derby mezi Zubří a Karvinou, delegátem Českého svazu házené je pan Miloš Kastner.
Přeji krásné nedělní dopoledne, vítejte u duelu 19. kola Strabag Rail extraligy házené mužů! Základní část jde do finiše a čeká nás další velmi zajímavý duel, vedoucí SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň vyzve HBC Ronal Jičín. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.