Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Lovosice - 25. března 2019   20:15

Plzeň
Plzeň
1' Chmelík  • 3' M. Ivančev  • 6' Stehlík  • 6' M. Ivančev  • 7' Šindelář  • 9' Stehlík  • 9' Šindelář  • 14' M. Tonar  • 15' Chmelík  • 19' Šindelář  • 20' Chmelík  • 20' J. Tonar  • 22' Šindelář  • 25' Šíra  • 26' Chmelík  • 29' Chmelík  • 32' Vinkelhöfer  • 33' Vinkelhöfer  • 37' Douda  • 38' Šindelář  • 39' Šíra  • 40' Šíra  • 41' M. Ivančev  • 42' Šíra  • 49' Šindelář  • 50' M. Ivančev  • 53' Šindelář  • 53' Šafránek  • 56' Šafránek  • 57' Chmelík  • 58' Šindelář  • 58' Chmelík  • 59' T. Nejdl
33:22
(16:13)
Stav série: (2:0)
Lovosice
Lovosice
7' Klimt   • 13' Konárik   • 16' Konárik   • 16' Trkovský   • 17' Klimt   • 18' Trkovský   • 19' Semerád   • 21' Bouček   • 22' Kupa   • 24' Klimt   • 26' Trkovský   • 30' Jonáš   • 32' Franc   • 37' J. Hrdlička   • 37' Kupa   • 42' Konárik   • 46' Klimt   • 47' Kupa   • 52' Franc   • 55' Karlovec   • 60' Klimt
Plzeň
Opava, Válek
Sportovní hala Lokomotiva, Plzeň-Slovany
520 diváků
Lovosice

Ode mě je to pro dnešek z Plzně vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek večera.
Plzeň tak vede ve čtvrtfinálové sérii 2:0! Hrát se nyní bude jednou, možná dvakrát v Lovosicích, první duel je na programu v sobotu.
Do zápasu dnes z neznámých důvodů nezasáhla ani na minutu hvězda Lovců Jiří Motl. Uvidíme, jestli bude připraven v sobotu na domácí utkání Severočechů.
Lovosice se držely do úvodu druhé půle, předvedly zlepšený výkon, který ale na výhru ani dnes zdaleka nestačil. Před nimi tak stojí ohromně těžký úkol.
Druhou polovinu zápasu zvládli lépe Západočeši. Vypracovali si brzy sérií pěti gólů až osmibrankový náskok, který kontrolovali až do konce a nepřipustili drama, závěr duelu se už proměnil spíše v exhibici. Prosazovali se především z pivota, kde úřadoval Jakub Šindelář a Jakub Šíra, předvedl se také Jan Chmelík.
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – HK FCC Město Lovosice 33:22 (16:13)
Nejvíce branek: Šindelář 8, Chmelík 7, Ivančev 4 – Klimt 5, Kupa 4/1, Konárik 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 0 – 2/1. Vyloučení: 4:4. Diváci: 520.
60'
Václav Klimt ještě v poslední sekundě propálil Šmída z levé strany.
60'
Konárikův pokus ze spojky kryje Šmíd, na druhé straně Chmelík sám proti Hrdličkovi tentokrát přestřelil.
59'
Tomáš Nejdl se prohnal po levé straně a přeloboval Hrdličku.
59'
Klimt z levé spojky v pádu neuspěl.
58'
Další jednoduchý gól Západočechů střílí z úniku Jan Chmelík.
58'
Jakub Šindelář má dnes střeleckou formu a dává osmou branku z pivota! Našel ho Jan Stehlík.
57'
Lovci v útoku znovu neuspěli, závěr utkání se jim nedaří.
57'
Plzeň se zmocnila balonu, Chmelík dostal dlouhou přihrávku do úniku a ranou o levou tyč dává třicátý gól Západočechů!
56'
Šafránek z levého křídla zakroutil míč kolem Hrdličky do sítě.
56'
Na druhé straně se však prezentoval přesným zákrokem také Karel Šmíd.
55'
Michal Tonar proskočil obranou Lovosic, ale dnes se mu střelecky nedaří a Hrdlička vytáhnul jeho ránu nad břevno.
55'
Nejdl nezpracoval přihrávku a David Karlovec proměňuje samostatný únik.
54'
Jonášovi utekl balon do zámezí a Plzeň znovu u balonu, závěr zápasu si už může užívat, tohle už by rozhodně tak zkušený tým jako Talent pustit neměl.
53'
Střídající Nejdl našel na levém křídle Šafránka, který zakončil nad nohu Hrdličky ke vzdálenější tyčce.
53'
Dnešní utkání sleduje 520 diváků!
53'
Oddechový čas pro domácí.
53'
Lovci navíc nerozehráli dobře a rychle o míč přišli.
53'
Souhra Ivančeva se Šindelářem znovu zafungovala a domácí pivot zakončil mezi nohy padajícího Hrdličky.
52'
Klimt našel na pivotu France, jenž se ranou o zem nemýlí.
51'
Chmelík zakončoval při signalizované pasivitě z pravého křídla, Hrdlička ho vychytal!
51'
Lovosice v plném počtu, ale v defenzivě.
50'
Hosté napálil jen břevno a Plzeň znovu u balonu.
50'
Milan Ivančev proskočil obranou na levé straně a zakončil do pravého horního rohu! Tohle už by si Západočeši měli pohlídat, vedou znovu o sedm branek.
50'
Signalizovaná pasivita hostů, při kterého Kupovu střelu mezi nohy pokryl Karel Šmíd.
49'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Lukáš Malý).
49'
Ivančev našel na pivotu Šindeláře, který zakončil pod horní tyč! Navíc byl faulován.
48'
Michael Konárik prorážel a Lovci se museí vrátit do defenzivy.
48'
Po ztrátě míče se dobře vrátil Michal Tonar a znemožnil zakončit Malému. Lovosice však nyní v postupném útoku.
47'
Lovosice ještě koušou, z pravé spojky vypálil k levé tyčce Jan Kupa!
47'
Stehlík při signalizované pasivitě zablokován, poté už sudí pasivitu odpískali.
46'
Talent v plném počtu.
46'
Václav Klimt přešel na levé straně přes obránce a snižuje na rozdíl šesti branek.
45'
Domácí reklamovali kroky Malého a realizační tým Plzně dostává žlutou kartu.
45'
Michal Tonar nahazoval balon Chmelíkovi na zakončení z výskoku, plzeňský křídelník Hrdličku nepropálil.
44'
Útočný faul Kupy na Jana Stehlíka.
44'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Tonar).
43'
Po Šmídově zásahu si domácí nevšimli, že branka Lovců zůstávala dlouho opuštěná. Nakonec proskakoval už proti Hrdličkovi Jakub Tonar a neuspěl.
43'
Domácím tentokrát útok nevyšel.
42'
Michael Konárik tentokrát proskočil na levé straně a snižuje. Šmíd si na balon sáhl, ale nevytěsnil ho mimo tři tyče.
42'
Oddechový čas pro hosty.
42'
Jakub Šíra zapomenutý na pivotu a dává jednoduchý gól střelou k pravé tyčce. Série pěti gólů pro Talent, který si vypracoval už osmibrankový náskok!
42'
Michael Konárik se dopustil technické chyby.
41'
Ivančev je v pořádku a pokračuje ve hře.
41'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Josef Jonáš), druhé vyloučení v zápase pro explzeňskou spojku.
41'
Milan Ivančev si seběhl na pivota a ačkoliv byl faulován, dokázal se prosadit. Musí však být ošetřen.
41'
Při signalizované pasivitě zakončovali hosté podstřelem, minuli branku.
40'
Opět dohrávka na pivota a opět uspěl Jakub Šíra!
40'
Šmíd se prezentoval vynikajícím zákrokem! Rukou vytěsnil dělovku Klimta z levé spojky.
39'
Znovu pěkná dohrávka na pivota, kde se střídají Šindelář a Jakub Šíra, ten se nyní prosadil střelou k pravé tyčce.
39'
Douda byl sražen mimo hru a musel být ošetřen, následně odchází po svých, ovšem je viditelně otřesen.
39'
Šmíd kryje Kupův podstřel a Plzeň získává míč pod kontrolu.
38'
Jakub Šindelář dostal pas na pivota a z pravé strany propálil Hrdličku.
38'
Domácí v plném počtu a ubránili se solidně.
37'
Kupa se protlačil ke střele z levé strany a snižuje, Talent už v pěti.
37'
Jakub Douda se prosmýkl po pravé straně a prosazuje se.
37'
Nahazovačka Plzni nevyšla, Šafránek sice prostřelil Hrdličku, ale bylo to až po dopadu. Lovosický gólman Jan Hrdlička následně trefil přes celé hřiště odkrytou branku Západočechů!
36'
To je ovšem hrubka, Jonáš nedostal dobrou přihrávku a Lovce se zbytečně o balon připravili.
36'
Dvojnásobná přesilovka pro Lovosice minutu a 36 sekund!
36'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jan Chmelík).
35'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Petr Vinkelhöfer). Za strčení střílejícího Klimta, druhé vyloučení tohoto plzeňského křídla.
35'
Signalizovaná pasivita Severočechů.
34'
Talent po zisku balonu nedokázal rozehrát protiakci, Šmídův pas na Chmelíka zachytil Václav Klimt.
33'
Lovci hrají v plném počtu.
33'
Petr Vinkelhöfer z levého křídla znovu úspěšný, tentokrát Hrdličku zkušeně přeloboval.
33'
Jakub Douda se snažil prohnat nezformovanou obranou Lovců, byl sražen, ale je to jen devítka pro Západočechy.
32'
Václav Franc snižuje z pivota.
32'
Petr Vinkelhöfer zakončil z levého křídla pod nohy Hrdličky.
31'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Josef Jonáš), za stažení Ivančeva na pivotu.
31'
Kupovu slabou střelu o zem pokryl Karel Šmíd a Plzeň míří do protiútoku.
31'
U balonu startují Lovci, v jejich brance pokračuje Hrdlička, v té plzeňské pak Šmíd.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 21:01.
Úvod utkání sice nenasvědčoval tomu, že by měl být duel vyrovnanější než včera, Talent si během devíti minut vypracoval šestigólový náskok. Lovosice se ovšem zlepšily v ofenzivě i v defenzivě a začaly manko postupně stahovat. Nakonec jde do šaten s třígólovým náskokem Plzeň, utkání tedy není dozajista rozhodnuté a Severočeši ještě mohou překvapit.
30'
30'
V posledních sekundách ještě snižuje ranou z kroku z pravé spojky Josef Jonáš!
30'
Konárik střílel z pravého křídla z velkého úhlu. Šmíd kryje. Na druhé straně se ovšem neprosadil z levého křídla Šafránek.
29'
Krásně sehraná akce Západočechů do pravého křídla i s využitím pivota, Jan Chmelík je dnes zatím neomylný a dává pátý gól.
29'
Hrdlička si poradil s tečovanou střelou při signalizované pasivitě, na druhé straně však Malého z křídla vychytal Karel Šmíd!
28'
Klimtovu ránu z levé spojky vystihl střídající Karel Šmíd.
27'
Šindelář se probil ke střele z pivota i přes tři protihráče, hosty zachránil až zákrok Hrdličky nohou.
26'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Petr Vinkelhöfer).
26'
Jaroslav Trkovský proskočil obranou, skóroval a navíc byl faulován, následuje přesilovka pro Lovce.
26'
Lovosice toho však nevyužily a naopak o balon znovu přišly, Jan Chmelík byl už při samostatné akci o poznání úspěšnější.
25'
Kupa nezpracoval přihrávku a Michal Tonar vyrazil podruhé v zápase do úniku, Hrdlička však jeho střelu vykopl!
25'
Západočeši dohráli akci na pivota, kde byl volný Jakub Šíra a prosadil se střelou k levé tyči.
24'
24'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Tonar).
24'
Václav Klimt proskočil na levé straně a technicky obstřelil Herajta.
23'
Domácí se dopustili prorážení na brankovišti.
22'
Jan Kupa dělovkou z kroku z levé spojky vymetl bližší šibenici.
22'
Pivot úřadoval i na druhé straně, Šindelář dostal pas od Stehlíka a zakončil suverénně pod horní tyč.
21'
Pěkná dohrávka na pivota, kam si zaběhl Jiří Bouček a podařilo se mu prosadit střelou pod nohy Herajta.
20'
Vinkelhöfer s Jakubem Tonarem vybojovali míč, Hrdlička se sice stihl do branky vrátit, ale ještě nebyl ve střehu a druhý Jakub Tonar ho překvapil z dálky.
20'
Lovci hrají bez brankáře v šesti v útoku.
20'
Chmelík z pravého křídla zakončil přesně do vzdálenějšího horního rohu.
20'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Michael Konárik), za sražení přihrávajícího Stehlíka.
19'
Jiří Semerád odpovídá rovněž z pozice pivota.
19'
Jakub Šindelář dostal od Stehlíka pas na pivota a prosadil se.
18'
Jaroslav Trkovský udeřil do rozhozené plzeňské obrany.
18'
Dva povedené bloky hostů, při tom druhém získávají míč Lovci.
17'
Herajt neviděl Klimtovu ránu kolem obránce k bližší tyči a inkasuje. Už je to jen o tři góly!
17'
Michal Tonar skóroval, sudí však nakonec branku odvolal, zřejmě to bylo s přešlapem.
16'
Překvapivý podstřel Trkovského z pravé spojky skončil v síti u bližší tyče.
16'
Hrdlička rukou vyráží střelu Michala Tonara z kroku.
16'
Michael Konárik zavěsil z pravého křídla pod břevno.
15'
Jan Chmelík vystihl přihrávku hostů, vyměnil si míč s Vinkelhöferem a proměnil samostatný únik.
14'
Michal Tonar dává první gól v zápase, na jeho střelu kolem bránícího hráče neměl Hrdlička nárok.
13'
Technická chyba domácích, ale Herajt následně pokryl Jonášův podstřel a vrhl se i po odraženém míči.
13'
Michael Konárik snižuje z pravého křídla.
13'
Hrdlička vyškrábl Stehlíkovo ránu, povedený zákrok.
12'
Ivančev napálil jen tyč, na druhé straně však Lovci proti Stehlíkovi znovu proráželi.
11'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Jaroslav Trkovský).
11'
Jan Stehlík však napravil svou chybu, zastavil cestu Klimtovi, jenž prorážel.
11'
Stehlík nepřihrál na Chmelíka do křídla přesně.
10'
Jan Kupa zamířil vedle Herajtovy levé nohy a uspěl.
10'
Klimt uvolnil Jonáše, ten byl bráněn v brankovišti. Sedmička pro Lovosice.
10'
Hosté se ze včerejška vůbec nepoučili, to prohrávali po mizerném startu 1:8, nyní je to zatím z pohledu Lovosic 1:7.
10'
Oddechový čas pro Lovce.
9'
Plzeň se navíc prosazuje z rychlé protiakce, Šindelář přešel přes protihráče a zakončil pod břevno.
9'
Jonáš našel na levé straně osamoceného Jelínka, ovšem ten napálil jen gólmana Herajta.
9'
Jan Stehlík to znovu při signalizované pasivitě vyřešil po svém a ranou z kroku zamířil k levé tyči, Hrdlička se natahoval marně.
8'
Jonášovu ránu ze spojky vyškrábl Herajt na břevno, od něhož se balon odrazil dle sudích na brankovou čáru! Gól to není.
7'
Jakub Šindelář obdržel pas od Stehlíka a z pivota se nemýlil.
7'
Václav Klimt proskočil na levé straně a zakončil k bližší tyčce.
7'
Chmelík vystihl přihrávku a vyslal do protiakce Michala Tonara, ten však trestuhodně přestřelil!
6'
Václav Franc neproměnil samostatný únik! Herajt zatím neinkasoval, naopak na druhé straně dává druhý gól po proskoku Milan Ivančev.
6'
Roman Jelínek zakončoval z levého křídla, Herajt předvedl dobrý zákrok, ale Plzeň o balon vzápětí přišla.
6'
Jan Stehlík vypálil při signalizované pasivitě přesně k pravé tyčce.
5'
Ivančevův podstřel vyráží Hrdlička, balonu se zmocnil Stehlík.
4'
Václav Klimt napálil pouze levou tyčku!
4'
Nakonec sedmička pro hosty za bránění v brankovišti.
4'
Lovosice zatím bez Motla, avšak s Klimtem. Ovšem nyní je signalizována pasivita.
3'
Klimt proti Herajtovi neuspěl a při dorážce byl odzbrojen, na druhé straně proskočil rozhozenou obranou Milan Ivančev a skóruje.
2'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Petr Vinkelhöfer).
1'
Ivančeva Hrdlička vychytal, odražený míč však přihrál Vinkelhöfer Chmelíkovi, jenž se z brankoviště nemýlil.
1'
V hostující brance dnes začíná Jan Hrdlička, který včera odchytal druhou půlku solidně. V domácí svatyni Filip Herajt.
1'
U balonu začínají Západočeši.
1'
Talent dnes v oranžových dresech, Lovosice v modrých.
Hráči obou celků nastupují na palubovku.

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Herajt, K. Šmíd – Douda, T. Nejdl, Šafránek, Bičiště, M. Ivančev, J. Tonar, Vinkelhöfer, M. Tonar, Stehlík, Kačín, Chmelík, Šindelář, Šíra, Wildt.

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Günl, Rangl – Holubec, Kupa, J. Motl, Bouček, Jelínek, Klimt, Trkovský, Konárik, Semerád, Jonáš, Karlovec, Malý, Franc.

Rozhodčí: Opava, Válek.
Dokáží Lovosice předvést zlepšený výkon a třeba i vybojují překvapivou a důležitou výhru, nebo Talent potvrdí roli favorita a pojede na sever Čech při stavu série 2:0?
1. zápas čtvrtfinále
Plzeň – Lovosice 34:24 (18:8)

Nejvíce branek: Stehlík 7/2, Ivančev 4, Šindelář 4 – Klimt 6/3, Trkovský 5, Jonáš 4. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 5/3 – 3/3. Vyloučení: 7:7. ČK: Konárik (LOV).

Talent si v prvním domácím utkání došel pro hladkou výhru. Vypracoval si náskok už v prvním poločase a ve 14. minutě vedl 8:1. Lovcům duel vůbec nevyšel zejména v ofenzivě, například Jiří Motl vůbec neskóroval. Západočeši si mohli dovolit obměnit sestavu a prostor dostávali hráči jako Nejdl, Wildt, Šafránek nebo Bičiště. Severočeši musejí nastoupit do dnešního zápasu úplně jinak a velmi by se jim hodilo zlomit sérii proher na hřištích soupeřů, jelikož v této sezóně neoslavili ještě ani jednu venkovní výhru! Kdyby se série stěhovala do Lovosic za stavu 2:0 pro Plzeň, měli by to Lovci skutečně ohromně těžké.
Vzájemné zápasy v minulosti:
Talent to na Lovosice výborně uměl, od března 2015 do října 2017 sehrál se Severočechy šestnáct vzájemných duelů a všechny ovládl! Tyto týmy se totiž potkaly jednou ve čtvrtfinále a jednou semifinále, Západočeši vždy dominovali. Černou sérii zlomily Lovosice až loni, kdy venku zvítězily. Letos doma vyhrála Plzeň 32:28, utkání na půdě Lovců bylo ještě vyrovnanější a po dramatické koncovce nakonec skončilo remízou 28:28.
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň
Západočeši se dlouho přetahovali o vedoucí příčku s Karvinou, nakonec o bod uspěli. Nasbírali 35 bodů při skóre 652:553, mají vůbec nejlepší ofenzivu v lize! Tu táhnou zejména spojky Michal Tonar, Jan Stehlík a uzdravený Jakub Tonar, prosazují se však také Milan Ivančev, Jakub Douda nebo Tomáš Nejdl. Na spojkách to zkrátka v Plzni rotuje a uvidíme, kdo dnes dostane největší porci minut. V bráně se zase střídají Filip Herajt a Karel Šmíd, Talent má dva vyrovnané gólmany.

HK FCC Město Lovosice
Ačkoliv Lovci mají dva nejlepší extraligové střelce Václava Klimta a Jiřího Motla, v základní části se jim vůbec nedařilo a za 22 kol vybojovali jen dvacet bodů při skóre 630:629. Lovosice play-off vydřely na poslední chvíli až v posledním kole, když jim pomohla překvapivá výhra Hranic nad Zubřím a remíza s Karvinou už vlastně nehrála roli. Severočechům se daří doma, kde nasbírali 19 z 20 bodů, venku totiž ještě ani jednou nezvítězili!

Posledních pět zápasů v základní části:
Lovosice – Karviná 31:31
Brno – Lovosice 28:28
Lovosice – Zubří 26:22
Frýdek-Místek – Lovosice 36:34
Přeji krásné nedělní dopoledne, vítejte u druhého čtvrtfinálového duelu série mezi SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň a HK FCC Město Lovosice. Západočeši v sérii vedou 1:0. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.