Házená - Extraliga muži - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Hranice - 17. prosince 2017   10:30

Karviná
Karviná
1' Monczka  • 3' Brůna  • 4' Ji. Užek  • 5' Monczka  • 7' Nedoma  • 8' Zbránek  • 10' Solák  • 11' Monczka  • 12' T. Mlotek  • 16' Nedoma  • 18' T. Mlotek  • 18' Nedoma  • 20' Nedoma  • 21' S. Mlotek  • 24' Monczka  • 26' Nedoma  • 31' Solák  • 32' Ji. Užek  • 39' Nedoma  • 40' Nedoma  • 42' Zbránek  • 42' Plaček  • 43' Brůna  • 45' Zbránek  • 47' Monczka  • 50' Ji. Užek  • 53' Plaček  • 53' Ji. Užek  • 54' Ji. Užek  • 58' Zbránek  • 59' Solák  • 60' Zbránek
32:26
(16:14)
Hranice
Hranice
3' Brož   • 7' Brož   • 12' Tůma   • 14' Tůma   • 18' Bechný   • 19' Tůma   • 19' Pernička   • 21' Bechný   • 22' Bechný   • 24' Andrš   • 25' Pernička   • 27' Bechný   • 29' Andrš   • 30' Brož   • 34' Magrla   • 35' Pernička   • 38' Andrš   • 41' Bechný   • 42' Tůma   • 44' Magrla   • 47' J. Mičola   • 49' Brož   • 50' Andrš   • 52' Tůma   • 53' Tůma
Karviná
Frieser, Kavulič
hala STaRS, Karviná
875 diváků
Hranice

Tímto kolem skončila podzimní část házenkářské extraligy mužů, 14. kolo se hraje až na začátku února. Karvinou i Hranici ještě v týdnu čekají odvety čtvrtfinále domácího poháru, ale to je definitivně v tomto roce vše. Z Karviné se loučím a děkuji za pozornost.
Karviná se vítězstvím posunula na 5. místo o skóre před Kopřivnici. Hranice zůstávají na 8. místě, tři celky však na ni ztrácí jediný bod.
HCB Karviná – TJ Cement Hranice 32:26 (16:14)
Nejvíce branek: Nedoma 7, Užek 5, Monczka 5 – Tůma 6, Bechný 5, Andrš 4. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 0 – 2/1. Vyloučení: 3:4. Diváci: 875.
To vše se odehrálo před zraky 875 diváků.
Gól 2 sekundy před koncem navíc Slezanům zajistil lepší vzájemnou bilanci s dnešním soupeřem, pokud by byla potřeba na konci základní části.
Druhý poločas sice byl nějakou dobu napínavý, Hranice se dokázala ve 38. minutě přiblížit na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat se jí nepodařilo a Karviná opět začala své vedení navyšovat. Již o 5 minut později to bylo o 4 góly a tento rozdíl se ukázal jako klíčový. Nejlepší střelec hostů v tomto zápase Tůma sice dokázal ještě na počátku poslední desetiminutovky vrátit rozdíl na hratelné 2 góly, jenže od té doby se hosté prosadili již jen jednou ze sedmičky a Karviná si nakonec vítězství pohlídala.
60'
Brož 6 sekund před koncem přestřelil, ale Marjanović stihl rychle hodit míč Zbránkovi, který 2 sekundy před sirénou uzavřel skóre.
60'
Domácí zkoušeli v posledním útoku frajeřinku, která nevyšla.
59'
Andrš proskokem na brankáře nevyzrál.
59'
Tomáš Mlotek vystihl přihrávku, ale jen do autu.
59'
Hranice si ještě vybírá i poslední oddechový čas.
59'
Solák z pivota definitivně rozhoduje zápas!
58'
Zbránek naznačil, že střílet nebude, pak rychle vypálil a překonal Kučerku.
58'
Jenže Marjanović skvěle vychytal proskok Andrše!
57'
Plaček náskokem z křídla minul.
57'
V šesti bez brankáře drží čas.
57'
Technická chyba Tůmy, Karviná hraje dopředu pomalu.
56'
Karviná nedala a hosté mohou v přesilovce dále snížit.
56'
Právě faulovaný Petr Magrla si se sedmičkou poradil.
56'
Drzyzga vyloučen za faul na Magrlu, navíc sedmička.
55'
Hranice neriskuje v šesti bez brankáře.
55'
Plaček z křídla hodil míč jen na horní síťku.
55'
Trenér hostů za další protesty dostává 2 minuty.
54'
Chyba hostů v útoku a Karviná moc nespěchá.
54'
Znovu Užek v rychlém kontru dává důležitý gól.
53'
Užek ihned po rozehrání překonává Kučerku.
53'
Znovu Tůma ale drží hosty ve hře.
53'
Vzápětí se z pravé spojky prosadil Plaček.
52'
A Tůma to zvládl, je to jen o dva a hosté stále žijí.
52'
Hosté už musí střílet.
51'
Kučerka vyrazil střelu Užka.
50'
Andrš ze středu podstřelem překonal padajícího Marjanoviće.
50'
Druhý oddechový čas Hranice.
50'
Ještě v pěti hráčích pronikl na brankoviště Užek a dal gól.
49'
Brož se prosazuje podstřelem z pivota a dává gól v přesilovce.
49'
Brůna zastaven těsně před jasnou pozicí, Pindej poté přešlápl.
48'
Jenže Monczka si při tom pustil pusu na špacír a dostává 2 minuty.
48'
Marjanović vychytal brejk Andrše.
48'
Trenér hostů dostává žlutou kartu.
47'
Mičola snižuje podobným způsobem.
47'
Nekompromisní proskok Monczky a Karviná po dlouhé době vede znovu o 5 branek.
46'
Nepřesná přihrávka Hranice v útoku dává míč domácím.
46'
V dalším kontru byl sám před brankou Zbránek, ale o zem přestřelil.
45'
Slavomír mlotek nezachytil přihrávku do brejku.
45'
Zbránek ale zatím odmítl drama a udržuje náskok.
44'
Petr Magrla z křídla našel místo mezi rukama brankáře. Již v plném počtu.
44'
Tůmova střela sražena.
43'
Marjanović vychytal Andrše a protiútok donesl až do branky Brůna.
42'
Prakticky ihned ale odpovídá Plaček.
42'
Tůma překvail brankáře a snižuje.
42'
Zbránek ihned využil více prostoru na levém křídle a na bližší tyč o zem dává gól.
42'
Zemánek dostává 2 minuty.
41'
Oba brankáři zapsali po zákroku po střelách z pravé strany.
41'
Ihned ale snižuje ze středu Bechný.
40'
Další brejk Nedomy, tentokrát byl tvrdě bráněný, ale stejně se prosadil!
40'
Andrš ztroskotal na Marjanovićovi.
39'
To zatím odmítl Nedoma, který vystihl přihrávku a proměnil brejk.
39'
Zbránek z křídla vychytán, Hranice může vyrovnat!
38'
Andrš snižuje na rozdíl jediného gólu a lavička hostů neskutečně žije!
37'
Karviná ale nedala, vyloučení však již skončilo.
37'
Marjanović opět na střídačce.
36'
Slavomír Mlotek v tísni neuspěl podstřelem, ale hosté nezvládli rychlý protiútok.
36'
Karviná chvíli bez brankáře, ale nyní již znovu v pěti.
35'
Pernička dává rychle gól z pravé spojky na zadní tyč.
35'
Užek po ztrátě míče judisticky fauloval a je vyloučen.
35'
Série výborných zásahů brankářů na obou stranách.
34'
Petr Magrla ale z křídla nakonec dal gól.
34'
Perničku ale Marjanović vychytal!
33'
Faul na Andrše při střelbě, sedmička pro hosty. Vůbec první v zápase.
33'
Tůmova střela tečována na roh.
32'
Užek překvapil Kučerku střelou o tyč z velké dálky.
32'
Hosté přešlápli do brankoviště a ztrácí míč.
31'
A právě Solák utekl do brejku, který s přehledem proměnil.
31'
Solákovi teď byly odpuštěny 2 minuty za nechtěnou kravatu.
31'
Druhý poločas začne na míči Hranice.
Karviná vletěla do zápasu jako velká voda, agresívní vysunutou obranou dělala doupeři problémy a sama dávala góly. Výsledkem byl těžko uvěřitelný stav 9:2 po 12 minutách a hosté byli zralí na ručník. Dokázali se ale zvednout, naopak Slezané začali kupit chyby, přestali proměňovat šance a v závěru poločasu svůj náskok téměř ztratili. Hranice se dotáhla na rozdíl dvou branek, což znamená, že druhý poločas bude ještě hodně napínavý.
30'
30'
Slavomír Mlotek sice procpal nohy mezi nohy Kučerky, ale čas prvního poločasu již vypršel.
30'
Brož z pivota jemným obloučkem překonal brankáře a snižuje na rozdíl dvou branek!
29'
Nezvládnutá přihrávka v útoku Karviné, která ztratila elán z úvodu zápasu.
29'
Andrš se prosazuje do šibenice a je to už jen o tři.
28'
Monczka neměl dobrou pozici, přesto střílel, ale ruka Kučerky byla na správném místě.
28'
Pernička trefil pouze Marjanoviće.
27'
Kučerka chytá a hosté mohou snížit na 3 góly.
27'
Po sérii chyb na obou stranách do rozhozené domácí obrany pronikl Bechný a dal gól.
26'
Nedoma dává brejk po prorážení Mičoly.
25'
Nantl opravdu hodně přestřelil.
25'
Pernička ale rychle vrací zpět čtyřbrankový rozdíl.
24'
Monczka se prosadil ke střele z pravé spojky a dává gól.
24'
A právě Andrš dává poměrně šťastný gól, dnižuje na rozdíl 4 branek, což platilo naposledy v 6. minutě.
23'
Andrš se při pádu po souboji udeřil hlavou o zem, ale bude v pořádku.
23'
Zbránek neuspěl z křídla, na druhé straně nedal Tůma, ale Solák z brejku trefil pouze tyč.
22'
Bechný se rozstřílel a zabraňuje domácím dále navyšovat náskok.
21'
Slavomír Mlotek reagoval velmi rychle a našel místo na brankovišti.
21'
Bechný nakonec přeci jen dává gól v časovém presu.
21'
Dva výborné bloky domácí obrany.
20'
Indrák faulován na devítce, ale hosté musí střílet.
20'
Ještě v přesilovce rychle odpovídá Nedoma.
19'
Chyba domácích v útoku, brejk střelou mezi nohy dává Pernička.
19'
Tůma se štěstím prostřelil brankáře.
18'
Nedoma měl hodně místa na křídle a o zem na bližší tyč neměl problém dát gól.
18'
Domácí lavička si bere první oddechový čas ještě před začátkem přesilovky.
18'
Bechný vyloučen, po jeho faulu vznikla drobná rozmíška. Emoce na hřišti planou nezvykle hodně.
18'
Bechný se prosadil k bližší tyči.
18'
Teď již Tomáš Mlotek zcela sám proměnil.
17'
Chyba hostů, krkolomný brejka Monczka se do zakončení nesrovnal dobře.
17'
Andrš zblokovaný, ale Solák brejk nedal.
16'
Teď se již Nedoma v brejku nemýlil. Základem pro něj byl další skvělý zásah Marjanoviće na zemi.
15'
Prorážení hostů, z protiútoku trefili břevno Nedoma a po něm i Brůna!
15'
Kučerka výborně vychytal Woznikaka z pivota.
14'
Tůma překvapil domácího gólmana střelou do protipohybu.
14'
Brůna nahazoval Nedomovi, ten zachytil, ale v letu nezamířil dobře a Kučerka ho vychytal.
13'
Žlutá karta pro hostujícího Bechného.
12'
Tůma dává ze středu po dlouhé době gól Hranice.
12'
Stanislav Mlotek dostává žlutou kartu.
12'
Tomáš Mlotek dává brejk po dalším skvělém zákroku Marjanoviće!
11'
Indrák ale dostává žlutou kartu.
11'
Monczka se z levé spojky procpal k dalšímu gólu a opět u toho byl nepříjemně udeřen. Tentokrát bez vyloučení.
11'
Domácí praktikují hodně vysunutou obranu a hosté s ní mají velký problém. Když už se Indrák prodral na brankoviště, tak v něm řádí skvělý Marjanović.
10'
Lavička hostů reaguje prvním oddechovým časem. Není divu, prohrávat po 10 minutách o 5 branek, to je všechno, jen ne dobrý úvod zápasu.
10'
Prostrčení na pivota a Solák se tentokrát nemýlí.
9'
Brůna překvapivou střelou z dálky netrefil branku, z následného brejku Magrla jen olízl břevno.
9'
Další chyba Hranice v útoku.
8'
Mičkal z křídla nedal, vzniklý brejk naopak s přehledem proměňuje Zbránek.
8'
Solák dostává žlutou kartu za obranný faul.
7'
Solák náskokem do brankoviště ztroskotal na Kučerkovi.
7'
Brož zatím jediným střelcem hostů.
7'
Pěkně sehraná akce do křídla na Nedomu a jeho rána na zadní tyč.
6'
Marjanović zatím velmi spolehlivý a drží domácím tříbrankový náskok.
6'
Žlutá karta za faul pro Brůnu.
5'
Střelecký souboj pětek. Magrla z křídla neuspěl, v protiútoku Monczka ano.
4'
Užek se trefil pod nohy Kučerky.
4'
Andrš fauloval a znemožnil brejk svého týmu. Dostává žlutou kartu.
3'
Ihned po návratu na hřiště se prosazuje Brož.
3'
Ještě v přesilovce dává druhý gól Karviné Brůna ze střední spojky.
2'
Hodně vysunutá obrana domácích donutila Tůmu ke střele z nepřipravené pozice.
2'
Ztráta hostů v útoku, ale Nedoma z křídla trefil jen nohy Kučerky.
1'
Monczka se hned mstí průnikem na brankoviště a přesnou střelu.
1'
Brož trefil rukou Monczku do obličeje a hned dostává 2 minuty.
1'
Výhoz provedli domácí a zdá se, že na pivotu začne vysoký, ale hodně hubený Solák.
1'
Bojové pokřiky obou týmů a jde se na to. Do branek se podle očekávání staví zkušené jedničky Marjanović a Kučerka.
Oba celky nastupují na palubovku a budou představeni jednotliví hráči a rozhodčí. Hranice bude hrát v dresech s bleděmodrými a bílými pruhy, Karviná v tradiční černozelené kombinaci.
Warm up obou týmů pomalu finišuje. Do hlediště se dostavili také fanoušci hostů, kteří to nemají příliš daleko. Vypadá to, že přes rachot dvou domácích a dvou hostujících bubnů dnes nebude vůbec nic slyšet. Hlasatel si může vzít volno.
Domácímu týmu stále chybí polský obr na pivotu Piatek a ukazuje se, že hlavně v obraně se s tím zatím nedokáže příliš vyrovnat. Bude tomu tak i v tomto utkání?

HCB Karviná: Juráš, N. Marjanović – Brůna, Fulneček, Monczka, Pindej, Plaček, Drzyzga, Wozniak, S. Mlotek, Solák, T. Mlotek, Nantl, Zbránek, Nedoma, Ji. Užek.

TJ Cement Hranice: Magrla, Kučerka, D. Krupa – Magrla, Zemánek, Brož, Salvet, Bechný, Andrš, Hub, J. Mičola, Tůma, Indrák, Mičkal, Pomahač, Pernička.

Rozhodčí: Frieser, Kavulič.
Vzájemné zápasy

Karviná se s Hranicí potkává pravidelně dvakrát ročně v základní části extraligy, v play off na sebe tyto kluby v tomto desetiletí narazily pouze jednou. V boji o bronz sezóny 2015/16 byla úspěšnější Hranice, která sice na domácí půdě prohrála hned první utkání série, ale poté třikrát v řadě zvítězila a brala třetí místo. V minulém ročníku ovládla oba vzájemné souboje Karviná a vždy se jednalo o přestřelky s minimálně 30 góly na obou stranách. V tomto ročníku se již potkaly jednou, ve druhém kole v září v Hranici a tento zápas neprobíhal podle obvyklého schématu domácího týmu. Hranice totiž dokázala nastřílet favoritovi přes 30 gólů, což v tomto ročníku dokázala dohromady pouze 3x, a překvapila ho vítězstvím 33:28. Bude se překvapení opakovat i na půdě Slezanů, nebo ti tentokrát potvrdí papírové předpoklady?
Cement Hranice

Hranice měla velmi špatný vstup do sezóny, z prvních 6 zápasů vyhrála jediný a ocitla se na samotném dně tabulky. Z něj se poté dokázala odrazit a bojuje o postup do play off, což je také základním cílem sezóny. Tým z prostředku Moravské brány střídá lepší výkony se slabšími, dokáže porazit třeba Duklu nebo Karvinou, ale také prohrávat s tabulkovými konkurenty. Dva prosincové duely na domácí půdě ale dopadly podle očekávání, tj. důležité vítězství nad Novým Veselím a porážka s Plzní. Budou se papírové předpoklady potvrzovat také v Karviné, nebo Hranice překvapí a porazí tohoto soupeře i podruhé v ročníku?

Hranice je pravým opakem Karviné. Herní projev tohoto týmu je založen na pevné obraně a zpomalování hry. Žádný zápas nahoru-dolů a velké přestřelky u něj neuvidíte. V sezóně dokonce odehrál utkání, ve kterém padlo dohromady pouze 37 branek, což bylo v mužské házené běžné naposledy před 20 lety. Nepřekvapí tak, že Hranice je druhým nejhůře střílejícím týmem ligy, ale také je čtvrtým nejlepším v počku inkasovaných branek.

Aktuální bilance Hranice:
12 zápasů, 5 vítězství, 7 porážek, skóre 302:313, 10 bodů a 8. místo v tabulce.

HCB Karviná

Karvinští se po letním posilování netajili nejvyššími ambicemi, ale skutečnost je zatím výrazně odlišná. Slezané mají obrovský problém na hřištích soupeřů, ze šesti pokusů vyhráli pouze dvakrát a to je stojí lepší pozici v tabulce. Na domácí palubovce totiž zatím prohráli pouze jednou, neporaženi jsou na ni téměř 3 měsíce. Dokud se nezbaví oné špatné venkovní tváře, nemůže tento tým na postup do semifinále, což je jeho základním cílem, pomýšlet. Hlavně týden stará porážka na půdě do té doby posledního Brna musela dát trenérům i hráčům hodně podnětů k zamyšlení. Předvede Karviná proti Hranicím lepší výkon?

Baník sice platí za nejlépe střílející tým soutěže, ale také za druhý nejvíce inkasující, ačkoliv se Nemanja Marjanović, nejvíce vytěžovaný brankář ligy, může někdy v brankovišti přetrhnout. Ofenzívní taktika zatím sice slaví úspěch doma, ale venku se zatím ukazuje málo účinnou.

Aktuální bilance Karviné:
12 zápasů, 6 vítězství, 1 remíza, 5 porážek, skóre 360:349, 13 bodů a 6. místo v tabulce.

Posledních 5 ligových zápasů Karviné:
Brno – Karviná 30:27
Dukla – Karviná 39:32
Karviná – Strakonice 38:26
Zubří – Karviná 33:26
Karviná – Jičín 30:23
Házenkářská extraliga mužů se již přehoupla do druhé poloviny základní části a před zimní přestávkou, která potrvá do začátku února, je na programu její 13. kolo. V jeho rámci se utkají dva kluby ze zcela rozdílnými ambicemi, ale ne zas tak odlišnou pozicí v tabulce. HCB Karviná hostí ve své hale moravského soupeře TJ Cement Hranice. Favoritem je domácí tým, který má co napravovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.