Házená - Extraliga muži - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Královo Pole : Lovosice - 8. ledna 2021   18:00

Královo Pole
4' Jezdimirović  • 8' Burget  • 12' Burget  • 14' Sekulić  • 16' Burget  • 19' Stein  • 22' Stein  • 24' Stein  • 29' Horut  • 30' Burget  • 32' Jezdimirović  • 33' Jezdimirović  • 35' Sekulić  • 36' R. Flajsar  • 37' R. Flajsar  • 38' Arsenić  • 40' Arsenić  • 42' Sekulić  • 44' Arsenić  • 45' Arsenić  • 46' R. Flajsar  • 48' Bosák  • 49' Arsenić  • 51' Stein  • 55' Bosák  • 56' Arsenić  • 60' Sekulić  • 60' Arsenić
30:25
(11:16)
Lovosice
Lovosice
3' M. Jonsson   • 4' Kupa   • 6' Kupa   • 7' M. Jonsson   • 9' Trkovský   • 10' Kylíšek   • 14' J. Motl   • 17' Kupa   • 19' M. Jonsson   • 19' Zourek   • 23' Zourek   • 24' V. Kovář   • 27' Kupa   • 28' Zourek   • 32' Kupa   • 39' M. Jonsson   • 41' Zourek   • 42' M. Jonsson   • 47' M. Jonsson   • 52' Trkovský   • 54' J. Motl   • 57' Trkovský
Gourgoumis, B. Pšenica – R. Flajsar, Sekulić, Jezdimirović, M. Vaněk, Horut, Hastík, Burget, Stein, Žvak, V. Václav, Bosák, Šipka, Arsenić.
Hájek, Kozler
Městská hala Vodova, Brno
Lovosice
J. Hrdlička, Günl – Jonáš, J. Motl, Kylíšek, V. Kovář, Bouček, Kupa, P. Jahn, Trkovský, Holubec, M. Jonsson, Heřmanovský, Zourek, Stach.

Královo Pole – Lovosice 30:25 (11:16)
Nejvíce branek: Arsenić 7, Stein 5/1, Sekulić 4, Burget 4, Jezdimirović 3, Flajsar 3 – Jonsson 9/3, Kupa 5, Zourek 4, Trkovský 3. Rozhodčí: Hájek, Kozler. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3. Vyloučení: 3:3.
Královopolští házenkáři prohrávali již 10:16, ale po změně stran Lovosice úplně znemožnili. Ke skvělému výkonu se rozehrály srbské opory s novou posilou Arsenićem, který po přestávce nastřílel sedm gólů. Lovci naopak úplně odešli a až na několik záchvěvů, kdy si ve 42. minutě vzali zpět vedení a ještě v 54. snížili na rozdíl dvou gólů, nedokázali ani z nejvyloženějších šancí překonávat rozchytaného Gourgoumise.
Vítězové v tabulce přeskočili deváté Zubří a ještě mají tři zápasy k dobru. Lovosičtí musejí dnešní výkon z druhé půle hodit za hlavu, protože již zítra dopoledne je čeká druhý brněnský celek, Maloměřice.
60'
Nikola Arsenić je pro Královo Pole posila jako hrom! Těsně před koncem si již zakončení nájezdu vychutnal, naznačil střelu a míč pustil spodem pod nohama vyskakujícího brankáře.
60'
Je rozhodnuto, Nikola Sekulić se protáhl kolem svého strážce a překonává lovosického gólmana.
59'
Poslední oddechový čas pro hosty minutu a 13 vteřin před koncem. Bod by za stavu 28:25 už byl zázrakem.
59'
Na obou stranách se střídají nepřesné střely, čas ovšem letí rychleji hostům.
57'
Zahozenou tutovku domácího Sekuliće trestá z protiakce Jaroslav Trkovský.
56'
Nikola Arsenić se zpočátku rozkoukával, ale po přestávce se rozehrál ke skvělému výkonu a utaženou nízkou střelou zvyšuje.
56'
Motlova střela otřásla tyčí a do útoku může jít znovu Královo Pole.
55'
Bosákova gólová rána z levé strany znamená využitou přesilovku.
54'
Ovšem pozor, že by začínal druhý velkolepý obrat dnešního napínavého zápasu? V oslabení měl přesnou ruku Jiří Motl a Brněnští vedou již jen o dva góly.
53'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Patrik Stach).
53'
Jonsson proměněnou sedmičkou ještě oživuje naděje Lovců.
53'
Gourgoumis zázračně vychytal samostatný nájezd Trkovského i dorážku, tu však již jen s pomocí faulu.
52'
Teprve druhý přesný zásah Lovosic za posledních dvanáct minut přidává z levé spojky Jaroslav Trkovský.
51'
Oddechový čas pro hosty, kteří úsek od 30. minuty prohráli ostudně 5:16.
51'
Ani Motl neprostřelil domácího brankáře jeslemi. Naopak z protiútoku zvyšuje na dosud nejvyšší rozdíl pro domácí Adam Stein.
50'
Když se daří, tak se daří. Gourgoumis vyhodil nohy jako kdysi skokani o tyči a vyráží gólovou ránu zcela osamoceného Holubce.
49'
Nikola Arsenić už po přestávce skóruje popáté, když se vydal sám proti rozhozené, ale kompletní obraně Lovosic.
48'
Tvrdou střelou rozvlnil síť brněnský Jakub Bosák.
48'
Oddechový čas pro domácí.
47'
Po krátkém ošetření či spíše pauze na vzpamatování pro lovosického brankáře Hrdličky hra pokračuje.
47'
Jonssonovi se podařilo snížit na rozdíl dvou gólů.
46'
Lovosické házenkáře ještě více znemožňuje Radek Flajsar proměněným samostatným nájezdem přes celé hřiště.
Za úsek od začátku 30. minuty je to 13:4 pro Brno.
45'
Horut neuspěl s pokusem překonat Hrdličku mezi nohy, z protiútoku střílejí Lovci nad břevno. A znovu bylo na řadě Královo Pole, za které se zase prosazuje Arsenić.
44'
Nikola Arsenić dostal na brankoviště krásnou přihrávku obloučkem od Šipky a poděkoval za ni neomylnou trefou.
43'
Motl zachytil pomalou rozehrávku, ale sám střílí nepřesně.
42'
O okamžité vyrovnání se postaral Sekulić.
42'
Hosté si dlouho hledali prostor ke střele, nakonec uspěl Jonsson.
41'
Zourek zavěsil z levé spojky pěkně na zadní tyč a je znovu vyrovnáno.
40'
Nikola Arsenić napnul síť v oslabení z rychlé akce.
40'
Poměrně zbytečné vyloučení za přetahovanou o míč si vysloužil domácí Michal Vaněk.
40'
Po úpravě palubovky rozehrají z devítimetrové čáry domácí házenkáři.
39'
Maximilian Jonsson zavěsil k tyči a protrhl dlouhé střelecké trápení Lovců.
38'
Mezi střelce české extraligy se poprvé zapisuje nová srbská posila Nikola Arsenić! Opět to byl samostatný nájezd na brankáře po chybné rozehrávce Lovosic.
37'
Kdo by tohle čekal! Brno během necelých sedmi minut zlikvidovalo šestibrankové manko. Lovosická střela mířila spíše do země než směrem k bráně a z protiútoku proměňuje nájezd lahůdkovým obloučkem Radek Flajsar.
36'
Oddechový čas pro hosty čtvrt minuty před vypršením trestu.
36'
Lovosicím utíká míč na pravém křídle a z brejku vsítil kontaktní gól Brna Radek Flajsar.
35'
Sekulić v přesilovce stahuje již na rozdíl dvou gólů.
34'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice. Podruhé v zápase jde na trestnou lavici Maximilian Jonsson.
34'
Ze sedmimetrového hodu střílí gól Libor Horut a domácí stahují polovinu ze šestibrankového manka.
34'
Kostas Gourgoumis opět skvěle vychytal tváří v tvář mohutného Jonssona a z protiútoku Brno získalo sedmičku.
33'
Znovu se dostal do zakončení Jezdimirović a opět nezaváhal.
32'
Za 16 vteřin odpovídá svou pátou gólovou střelou Jan Kupa.
32'
Naopak z protiútoku snižuje královpolský Nikola Jezdimirović.
31'
Jonsson se zlobí, že při jeho gólu rozhodčí předčasně pískali faul. Po rozehrávce se Švéd dostal k dalšímu zakončení, zblízka však neprostřelil Gourgoumise.
31'
Lovosice byly ve druhé čtvrthodině lepší, s podporou dobře chytajícího Hrdličky těsné vedení postupně navýšil až na šestigólový náskok. Do šaten jdou oba celky za pětibrankového rozdílu.
30'
30'
Libor Horut krásným obloučkem našel na pravém křídle Daniela Burgeta, který si dal repete a tentokrát mířil přesně.
29'
Ze sedmimetrového hodu Maximilian Jonsson nezaváhal.
29'
Bývalý řecký reprezentant Gourgoumis vychytal Jonssona, při dorážce však byl švédský obr faulován.
29'
V oslabení vypálil chytře o zem do protipohybu lovosického brankáře Libor Horut.
28'
Třetí přesný zásah Daniela Zourka v přesilové hře Lovosic.
28'
Na dvě minuty jde na trestnou lavici domácí Nikola Sekulić.
27'
Z protiútoku přestřeluje úplně volný Burget z pravého křídla.
27'
Jan Kupa přeskočil bránící blok a z výšky napnul síť v královopolské bráně.
26'
Oddechový čas pro hosty.
24'
Adam Stein napnul lovosickou síť popáté.
24'
Další žlutá karta pro Brno – potrestán byl Jakub Bosák.
24'
Lovci sebrali brněnským hráčům míč a běželi do přečíslení ve dvou na jednoho, které po střetu na brankovišti zakončuje v pádu Václav Kovář.
23'
Daniel Zourek využívá přesilovku prudkou střelou z pivota nad pažemi obránců.
22'
Stein se v oslabení prosazuje důrazným průnikem mezi hostující házenkáře a střelou o zem.
21'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil Maximilian Jonsson a Severočeši mají již čtyřbrankový náskok.
21'
Nová srbská posila Králova Pole Nikola Arsenić jde pykat na dvě minuty, navíc zavinil sedmičku.
20'
Sekulićova trefa není uznána pro předčasné došlápnutí do brankoviště.
19'
S góly se roztrhl pytel, trefuje se i lovosický Daniel Zourek.
19'
Za 17 vteřin zužitkoval útok do ještě nezformované obrany Stein.
19'
Za Lovosice se prosazuje Maximilian Jonsson a překonává střídajícího brankáře Gourgoumise.
18'
Domácí vypíchli soupeřovu rozehrávku a Daniel Burget běžel sám na brankáře, fantastický zákrok však předvedl Jan Hrdlička a nártem jeho ránu zblízka vyráží.
17'
Také lovosický Jan Kupa má na kontě tři branky po přesné střele pod břevno.
16'
Burgeta před chvílí vychytal rozštěpem Hrdlička, napodruhé se však domácí hráč prosazuje a jako první dnes dosahuje hattricku.
14'
Již třetí žlutá karta pro domácí, provinil se Nikola Sekulić.
14'
Lovosice okamžitě po rozehrání skórují, autorem gólu je Jiří Motl.
14'
Mezi střelce se dnes poprvé zapisuje srbský kanonýr Nikola Sekulić.
13'
Adam Stein (Brno) je potrestán žlutou kartou.
12'
Po dalším úspěšném zákroku brankáře Hrdličky neuspěl Lovosice se statickým útokem a z kontru se naopak prosazuje domácí Burget.
10'
Kostrbatá kombinace Králova Pole vede ke ztrátě míče, z rychlého brejku zvyšuje na rozdíl tří branek David Kylíšek.
9'
Již po vypršení trestu se prosazuje za Lovosice ranou do šibenice Jaroslav Trkovský.
8'
Přesilovku využívá po více než minutě Daniel Burget.
7'
Ale právě Maximilian Jonsson je za faul na Jezdimiroviće prvním vyloučeným hráčem zápasu.
7'
Rozhodčí krátce přerušují hru po zákroku na Jezdimiroviće, který zůstal otřesen na palubovce.
7'
Podruhé se trefuje také švédský kanonýr Jonsson.
7'
První žlutá karta míří k domácímu Jezdimirovićovi.
6'
Osou hřiště pronikl snadno Kupa a svým druhým gólem dostává hosty poprvé do vedení.
6'
Po faulu na Žvaka házeli Brněnští další sedmičku, ale tentokrát Stein lovosického brankáře Hrdličku nepřekonal.
4'
Také nyní Lovosice hned vyrovnávají, postaral se o to Jan Kupa.
4'
Nikola Jezdimirović napnul síť bombou přes obránce.
3'
Maxmilian Jonsson rychle srovnává střelou o zem.
2'
Královo Pole otevírá skóre, sedmičku proměňuje Adam Stein.
1'
Královo Pole bude rozehrávat, hraje ve žluto-černých dresech, Lovosice v černo-červených.

Královo Pole: Gourgoumis, Pšenica – Flajsar, Sekulić, Jezdimirović, Arsenić, Vaněk, Horut, Hastík, Burget, Stein, Žvak, Václav, Bosák, Šipka.

Lovosice: Hrdlička, Günl – Jonáš, Motl, Kylíšek, Kovář, Bouček, Kupa, Jahn, Trkovský, Holubec, Jonsson, Heřmanovský, Zourek, Stach.

Rozhodčí: Hájek, Kozler.
Lovosice (5-1-4, 296:295) se řadí do středu ligového pořadí a v počtu odložených zápasů jsou druhé po dnešním soupeři. Do Brna přijeli k pátému utkání na venkovních palubovkách v řadě, loňský rok zakončili po třech vítězstvích hladkou porážkou 24:35 v Plzni, kde po vyrovnaném poločase selhali po změně stran.
Největšími oporami Lovců jsou Jiří Motl (68) a Švéd Maxmilian Jonsson (62), kteří patří mezi šest nejlepších střelců extraligy.
Královo Pole (3-1-4, 211:208) je v tabulce až desáté, ale kvůli karanténám má odehráno nejméně utkání ze všech ligových oddílů. V poslední době brněnský klub výrazně posílil, opírá se o výtečného pivota Nikolu Sekuliće, s 39 brankami nejlepšího střelce mužstva.
Po měsíční přestávce těsně před Vánoci podlehli Královpolští Frýdku-Místku 26:35, zato vysokým poměrem ovládli brněnské derby v Maloměřicích 36:19.
V dohrávce 3. extraligového kola se domácí SK Královo Pole handball Brno utká s HK FCC Město Lovosice. Severočeši absolvují v moravské metropoli dvě utkání v rozmezí 17 hodin, hned v sobotu dopoledne je totiž čekají brněnské Maloměřice.