Házená - Extraliga muži - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Královo Pole - 7. února 2021   10:30

Plzeň
Plzeň
3' T. Nejdl  • 11' Chmelík  • 13' T. Nejdl  • 18' Linhart  • 21' Linhart  • 25' Režnický  • 27' Šafránek  • 33' Linhart  • 34' Linhart  • 37' Šafránek  • 38' Režnický  • 38' Linhart  • 39' Šafránek  • 52' M. Tonar  • 55' Douda  • 57' Stehlík  • 58' Linhart  • 60' Stehlík
23:19
(9:7)
Královo Pole
3' Horut   • 5' Jezdimirović   • 8' Žvak   • 10' Šipka   • 15' Dostalík   • 19' R. Flajsar   • 35' Šipka   • 38' Horut   • 41' Burget   • 43' Burget   • 46' Horut   • 50' Žvak   • 54' Jezdimirović   • 57' Hastík   • 58' Burget   • 59' Burget
Plzeň
Halada, Kosmák
Sportovní hala Lokomotiva, Plzeň

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek víkendu.
Talent zvládl z nepříliš pohledného zápasu vydolovat dva body. V úvodu druhého poločasu si vypracoval sedmigólový náskok, který sice Brno snižovalo, ale stáhnout už ho nedokázalo. Oba týmy dělaly velké množství technických chyb, které lépe potrestala Plzeň. Ta využila velké množství rychlých brejků a nakonec zvítězila 23:19.
Talent tým Plzeňského kraje – SKKP Handball Brno 23:19 (9:7)
Nejvíce branek: Tonar 6/5, Linhart 6, Šafránek 3 – Horut 6/3, Burget 4, Jezdimirović 2. Rozhodčí: Halada, Kosmák. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/3. Vyloučení: 8:6. ČK: Žvak (BNO). Hráno bez diváků.
60'
Po ztrátě Brně ještě skóruje z úniku Jan Stehlík.
60'
A je definitivně rozhodnuto. Michal Tonar proměnil i pátou sedmičku.
60'
Šindelář faulován při střele z pivota. Sedmička pro Talent.
60'
Třetí vyloučení a následně červená karta v týmu SKKP Handball Brno (Erik Žvak).
60'
Plzeň v útoku, do konce utkání zbývá 45 sekund.
59'
Linhart z pravého křídla sice překonal Pšenicu, ale zřejmě přešlápl. Na druhé straně se znovu prosazuje Burget!
58'
Brno ještě vykřesalo naději, rychle se trefil Daniel Burget.
58'
Plzeň se prosazuje i při hře ve čtyřech, Petr Linhart z pravého křídla uspěl ranou o zem!
58'
Oddechový čas pro domácí. Do konce zápasu zbývají dvě minuty a 39 sekund. Západočeši hrají ještě 48 sekund dvojnásobné oslabení.
58'
Libor Horut zkušeného gólmana překonal ranou k pravé tyči.
58'
Vyloučení v týmu Talent tým Plzeňského kraje (Daniel Režnický).
58'
Moravané vybojovali sedmičku. Horut vyzve Petra Štochla.
57'
Brno si ale nepohlídalo Jana Stehlíka, který dává svůj první gól v zápase a dvacátý Talentu.
57'
Znovu signalizovaná pasivita Talentu.
57'
Vyloučení v týmu Talent tým Plzeňského kraje (Jakub Douda).
57'
Viktor Hastík se protlačil k úspěšné střele přes obránce, navíc byl faulován.
56'
Tonarovu ránu z kroku Pšenica vyráží.
56'
Signalizovaná pasivita Západočechů.
55'
Flajsar z velkého úhlu na levém nepřekonal Herajta a Brno už to bude mít hodně těžké, aby dovedlo utkání alespoň do remízy.
55'
Talent ale s lehkostí odpovídá po individuální akci Jakuba Douda. Je to jeho první gól v zápase.
54'
Neskutečné! Nikola Jezdimirović musel pálit přes trojblok snad z jedenácti metrů. Ani nevyskočil, přesto poslal nádhernou dělovku do pravého horního rohu!
53'
Signalizovaná pasivita Králova Pole.
52'
Oddechový čas pro hosty.
52'
Talent vytáhl obranu, s čímž mělo Brno velký problém. Při signalizované pasivitě přišlo o míč a Michal Tonar bez problémů proměnil rychlý brejk.
51'
Neprosadil se ani Daniel Režnický z pivota!
51'
Další zákrok Pšenici proti ráně ze spojky, Plzeň ale zůstává v ofenzivě.
50'
Pšenica se ale nenechal zahanbit a po jeho zákroku proměňuje samostatný únik Erik Žvak.
50'
Hastíkovu ránu z kroku z levé spojky vyráží Herajt nohou mimo tři tyče!
49'
Talent se prosazuje po deseti minutách. Tonar proměnil sedmičku ranou k pravé tyči.
49'
Doudův proskok vychytal Pšenica, k odraženému míči se dostal Stehlík, kterého hosté zastavili nedovoleně. Sedmička pro Talent.
48'
Jezdimirović chtěl proskočit, ale do cesty se mu postavil Stehlík. Odpískáno prorážení.
47'
Plzeň zůstala v útoku, ale prosadit se nedokázala.
47'
Talent v plném počtu, Stehlík dohrál akci na Režnického, který z pivota Pšenicu nepřekonal.
46'
Plzeň vedla už o sedm gólů, teď se její náskok ztenčil na tři branky! Horut ze střední spojky vypálil do protipohybu Herajta.
46'
Střelu Tonara o zem z velkého úhlu při signalizované pasivitě Pšenica vyráží.
45'
Oddechový čas pro domácí.
45'
Libor Horut propálil Herajta ranou kolem hlavy.
45'
Vyloučení v týmu Talent tým Plzeňského kraje (Tomáš Nejdl).
45'
Hosté se dotahují, z dalšího útoku vybojovali přesilovku a sedmičku.
44'
Nejdlovu ránu ze spojky vyráží Pšenica mimo tři tyče.
43'
Burget skóruje z pravého křídla. Brno v plném počtu, oslabení zvládlo skvěle.
42'
Střelu Dostalíka domácí zablokovali, ale při pokusu o rychlou protiakci o míč přišli.
42'
Stehlík uvolnil na pravém křídle Linharta, jenže ten je zvyklý na pozici spojky a z křídla opět gólmana nepřekonal.
41'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Viktor Hastík).
41'
Královo Pole se prosazuje díky Burgetově trefě z pivota.
40'
Brno se ve druhém poločase složitě dostává přes plzeňskou obranu. Signalizovaná pasivita hostů.
39'
Plzeň si pohlídala dohrávku na pivota a následoval další rychlý protiútok. Ondřej Šafránek uspěl.
38'
Šipka z pravé spojky přestřelil a Linhart proměňuje další samostatný únik. Trenér Pavel Hladík reaguje oddechovým časem.
38'
Talent našel rychlou odpověď, Režnický dává druhý gól z pivota.
38'
Libor Horut z deseti metrů zamířil přesně k pravé tyčce!
37'
37'
Plzeň navíc skóruje z rychlého brejku, prosadil se Ondřej Šafránek. Náskok domácích narostl na pět branek.
36'
Brno se drželo v útoku přes minutu, Horut nakonec pokazil přihrávku.
35'
Michal Tonar proměňuje střelou o zem.
35'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Nikola Jezdimirović).
35'
Režnický faulován na pivotu, sedmička a přesilovka pro Talent.
35'
Brno snižuje zásluhou Dušana Šipky. První gól Králova Pole ve druhé půli.
34'
Petr Linhart přidává další gól z pravého křídla.
34'
Pšenica lapil ránu ze spojky a našel unikajícího Flajsara, jenže ten z ostrého úhlu trefil jen nohu Herajta!
34'
Plzeň v plném počtu, oslabení zvládla bravurně.
33'
Horutovu přihrávku na pivota si Západočeši pohlídali.
33'
Pšenica vychytal Stehlíkovu ránu z pravé spojky, na dorážku Linharta z křídla už ale nedosáhl.
32'
Jezdimirović dostal přihrávku pod nohy, kterou nedokázal zpracovat.
32'
Vyloučení v týmu Talent tým Plzeňského kraje (Ondřej Šafránek).
31'
Linhart z pravého křídla Pšenicu nepřekonal.
31'
Talent v plném počtu.
31'
Brno dohrávalo přesilovku šest na čtyři, jenže Horut ze spojky netrefil branku!
31'
Druhý poločas začne přibližně v 11:21.
První poločas nenabídl kdovíjakou pěknou házenou. Šestnáct gólů mluví za vše. K vidění byla spousta technických chyb na obou stranách. Brno využilo špatného úvodu Talentu a vedlo 4:2, poté otěže utkání převzali Západočeši, kteří v poločase vedou 9:7.
30'
30'
A nakonec také odpískaná.
30'
Signalizovaná pasivita domácích.
29'
Libor Horut proměňuje střelou o zem.
29'
Dvojnásobná přesilovka pro Brno, navíc sedmička.
29'
Vyloučení v týmu Talent tým Plzeňského kraje (Tim Jenko Bogdanić).
29'
28'
Ani jeden z týmů se v krátkém sledu neprosadil. U míče Brno.
27'
Dobrý obranný zákrok Jana Stehlíka, který následně dlouhou přihrávkou našel osamoceného Šafránka, jenž proměnil rychlý brejk.
27'
Zakončení hostů ze spojky skončilo nad brankou, na druhé straně Pšenica vychytal ránu Linharta z pravého křídla.
26'
Horut z proskoku neuspěl, ale vybojoval si odražený míč.
25'
Bogdanić uvolnil na pivotu Režnického. Talent dává první gól z pivota v zápase.
25'
Doudovu ránu při signalizované pasivitě vyráží Pšenica jen k Šafránkovi. Plzeň tak pokračuje v útoku.
24'
Nepřesná dohrávka Brna do pravého křídla.
23'
Ale Plzeň nezůstala u míče dlouho, Jakub Douda se dopustil prorážení.
23'
Technická chyba Králova Pole.
22'
Herajt pokryl ránu Šipky a hledal Šafránka v úniku, skvěle se ale vrátil Horut, který zachytil dlouhý pas.
21'
Šafránek sebral míč Václavovi a vysunul do úniku Petra Linharta, který se znovu nemýlil a zakončil o zem.
20'
Na druhé straně Pšenicovi pomohla tyčka při střele ze spojky.
20'
Kostrbatá dohrávka hostů do pravého křídla, Herajt si se zakončením z velkého úhlu poradil.
20'
Michal Tonar se zlobí, rozhodčí mu odpískal kroky.
19'
19'
Brno ale rychle srovnává z levého křídla zásluhou Radka Flajsara.
18'
Hostům tentokrát nevyšla dohrávka na pivota a Petr Linhart posílá Plzeň do vedení gólem ze samostatného úniku.
17'
Brno v plném počtu, třetí oslabení zvládlo výborně. Navíc hraje přesilovou hru.
17'
16'
Útočný faul také na straně Talentu.
16'
Souhra Hastíka s Šipkou nepřesná, Plzeň sice hned vzápětí přišla o míč, ale Brno se o pár sekund později dopustilo prorážení.
15'
Další přesilovka a sedmička pro Plzeň. Michal Tonar velkou šancí nepohrdl.
15'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Erik Žvak).
15'
Pěkná dohrávka Králova Pole na pivota, odkud Dostalík přeloboval Herajta.
14'
13'
Hosté se neprosadili a Plzeň srovnává zásluhou akce Tomáše Nejdla.
12'
Chmelík při zakončení z křídla přešlápl. Brno v plném počtu.
12'
I v oslabení dokázal pěkně proskočit Jezdimirovíć, poprvé v zápase ale Talent podržel zákrokem nohou Filip Herajt.
11'
Obrana Brna se nestačila zformovat a prosadil se z pravého křídla Jan Chmelík.
11'
Dostalík se dopustil kroků.
11'
Stehlíkovi zatím dnešní zápas nesedí, pokazil přihrávku do křídla.
10'
10'
Dušan Šipka z pravého křídla zakončil přesně ke vzdálenější tyčce.
10'
Západočeši v plném počtu.
9'
Tomáš Nejdl zablokován, Plzeň zůstala v útoku, ale ne na dlouho, protože Douda se dopustil kroků.
8'
Žlutá karta pro tým Talent tým Plzeňského kraje (Jan Chmelík).
8'
Erik Žvak volný na pivotu a zakončil pod břevno.
8'
Fantastický Pšenica! Po ztrátě Brna vychytal samostatný útok Jana Chmelíka!
8'
Vyloučení v týmu Talent tým Plzeňského kraje (Michal Tonar).
7'
Už čtvrtý zákrok Bohumila Pšenici! Ten si poradil i s Petrem Vinkelhöferem, který měl na levém křídle skvělý palebný úhel, ale hostující brankář vyrazil nohou jeho zakončení na břevno.
7'
6'
Moravané se v útoku neprosadili.
6'
Stehlík také proskočil, jenže i do třetice ho vychytal Pšenica!
5'
Nikola Jezdimirović proskočil na pravé straně a nekompromisní ranou k bližší tyči srovnal.
5'
A v souboji Stehlíka s Pšenicou znovu úspěšnější brněnský gólman!
4'
Stehlíkovu ránu vytáhl mimo Pšenica. Plzeň ale pokračuje v útoku.
4'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Erik Žvak).
3'
Hostům se nepodařila dohrávka do levého křídla.
3'
Tomáš Nejdl ze střední spojky vypálil k pravé tyčce.
3'
Libor Horut vyskočil na levé spojce a zavěsil k bližší tyči.
2'
Michal Tonar proměňuje ranou k pravé tyčce.
1'
Západočeši v prvním útoku vybojovali sedmičku.
1'

Talent tým Plzeňského kraje: Herajt, P. Štochl – Šindelář, Režnický, M. Tonar, Vinkelhöfer, M. Říha, T. Nejdl, Chmelík, Bogdanić, Douda, Stehlík, Šafránek, Linhart.

SKKP Handball Brno: B. Pšenica, Grulich, K. Gourgoumis – Ženatý, Kolečkář, Dostalík, Burget, Jezdimirović, Šipka, V. Václav, R. Flajsar, Hastík, Horut, M. Vaněk, Žvak.

Rozhodčí: Halada, Kosmák.
Tyto dva celky se letos potkaly poprvé až na konci ledna. Brno na vlastní palubovce bojovalo o body, ale kvůli nepovedenému závěru nakonec padlo 20:23. Bude se znovu radovat favorizovaný Talent, nebo Královo Pole překvapí?
Talent tým Plzeňského kraje
Svěřenci Petra Štochla a Jiřího Hynka znovu patří mezi aspiranty na titul. Letos jejich forma ale není tak stabilní, Západočeši už ztratili sedm bodů. Na vedoucí Karvinou tak mají manko už pět bodů, ale zápas k dobru. Aktuálně jim patří druhá pozice.

Talent se opírá zejména o široký kádr a sílu hlavně na spojkách. V Plzni působí zkušení hráči jako Jan Stehlík, Jakub Douda, Milan Škvařil, Michal Tonar, Petr Linhart nebo i dravý Tomáš Nejdl a Tim Bogdanić. Před týdnem však Západočechům vůbec nevyšel zápas na Dukle, kde padli 25:32. Naposledy vydřeli výhru 25:24 ve Frýdku-Místku.
SKKP Handball Brno
Královo Pole před sezónou výrazně posilovalo a asi se očekávalo, že se bude pohybovat ve vyšších patrech tabulky, než jako je tomu nyní. Brno se opírá o posily z Balkánu, tou poslední je srbský reprezentant Nikola Arsenić. Ten zatím sehrál šest zápasů, ve kterých nasázel 27 gólů. Zraněn je ovšem jeden z nejlepších pivotů extraligy Nikola Sekulić.

Brno čeká na vítězství už od 8. ledna, kdy dokázalo zdolat Lovosice. Od té doby dvakrát remizovalo s Novým Veselím a třikrát prohrálo. V tabulce se tak nachází až na desáté pozici.
Přeji krásné nedělní dopoledne, vítejte u duelu 17. kola STRABAG Rail extraligy, ve kterém Talent tým Plzeňského kraje vyzve SKKP Handball Brno. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.