Házená - Extraliga muži - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Hranice - 3. října 2021   10:30

Plzeň
Plzeň
2' Linhart  • 5' Vinkelhöfer  • 8' Stehlík  • 11' Linhart  • 14' Linhart  • 15' Stehlík  • 17' Stehlík  • 19' M. Škvařil  • 19' M. Tonar  • 21' M. Škvařil  • 22' Linhart  • 23' Linhart  • 23' Linhart  • 24' Linhart  • 25' Linhart  • 29' M. Tonar  • 31' Šafránek  • 33' Korbel  • 35' Korbel  • 35' Šafránek  • 37' Linhart  • 40' Korbel  • 41' Šindelář  • 47' Šafránek  • 49' Sedlák  • 50' Šafránek  • 52' Korbel  • 52' Herajt  • 54' Režnický  • 55' T. Nejdl  • 60' Režnický
33:18
(17:10)
Hranice
Hranice
2' Pinkas   • 5' Piwko   • 7' Piwko   • 9' Pinkas   • 10' Zbránek   • 16' Plaček   • 19' Brož   • 27' Zbránek   • 29' Fulneček   • 35' Zbránek   • 38' Pinkas   • 45' Pinkas   • 50' D. Lefan   • 51' Fulneček   • 53' Plaček   • 55' Plaček   • 59' Fišer
Plzeň
Herajt, Šmíd – Douda, Nejdl, Linhart, Šafránek, Škvařil, Korbel, Vinkelhöfer, Tonar, Stehlík, Šindelář, Režnický, Kaplan, Sedlák, Říha.
Friedel, Kučerka
Sportovní hala 1, Plzeň
Hranice
Juráš, Vyorálek – Fišer, Pinkas, Brož, Plaček, Ciborán, Padalík, Piwko, Fulneček, Vincour, Lefan, Zbránek, Krawczuk, Pernička, Rakatyněc.

Talent tým Plzeňského kraje – TJ Cement Hranice 33:18 (17:10)
Nejvíce branek: Linhart 9, Šafránek 4, Korbel 4 – Pinkas 4, Plaček 4/1, Zbránek 3. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1. Vyloučení: 4:4.
Obhájce titulu hladce poráží poslední Hranice, které dál zůstávají jako jediné v házenkářské extralize bez bodu. Hosté měli dobrý nástup do zápasu a po 10 minutách vedli 5:3, sedmigólová šňůra Plzně je ale srazila do kolen a druhý poločas se odehrál za rozhodnutého stavu v exhibičním tempu. Plzeňští se posunuli o skóre na druhé místo.
60'
Číhající Režnický dostal dlouhý míč od brankáře Herajta a sólem nepohrdl.
59'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice. Jaroslav Fulneček už se dnes do hry nedostane, zbývá 76 vteřin.
59'
Další plzeňskou ztrátu už trestá z brejku bezpečně Jiří Fišer.
57'
Domácí si počínali v útoku bezradně a přišli o míč, jenže samostatný nájezd zakončuje Ciborán vedle.
55'
Také Tomáš Nejdl se poprvé zapisuje do střelecké listiny, kde už chybějí jen dva hráči z celé plzeňské soupisky.
55'
Jan Plaček v početní výhodě zavěsil z brankoviště.
54'
Talent tým Plzeňského kraje bude hrát vinou Leonarda Kaplana 2 minuty v oslabení.
54'
Daniel Režnický skóruje v pádu po zemi jako na fotbale.
53'
S góly se teď roztrhl pytel, už v plném počtu na obou stranách snižuje Plaček.
52'
Plzeňský brankář Filip Herajt vystřídal Šmída a své účinkování si zpestřil přesnou střelou přes celé hřiště do prázdné brány!
52'
Více prostoru na hřišti využívá také plzeňský Korbel.
51'
Gól Hranic střílí Jaroslav Fulneček.
51'
Za půl minuty ho následuje domácí Martin Říha. Hraje se 5 na 5.
50'
Nová ukrajinská posila Cementu Hranice Jevhen Rakatyněc míří na dvě minuty na trestnou.
50'
A nastává evergreen – do deseti vteřin po hranické brance přichází domácí odpověď. Autorem je Ondřej Šafránek.
50'
Hostující David Lefan vymetl pavučinky z šibenice.
49'
Karel Šmíd chytá střelu hostů na čáře a zakládá protiútok, který zakončuje přesně Petr Sedlák.
47'
Šafránek se při brejku kličkou vyhnul jedinému obránci a prostřelil i gólmana.
46'
Čtyři střelecké pokusy v řadě střídavě na obě strany se vlní místo v brankové síti jen v té ochranné.
45'
Čtyřminutové čekání na gól ukončil nejlepší střelec hostů Pinkas.
43'
Šmíd zkrotil na čáře nadvakrát skákavý podstřel.
43'
Probíhá čistění palubovky po pádu dvojice házenkářů před hranickým brankovištěm.
42'
Oddechový čas pro domácího kouče Petra Štochla.
42'
Karel Šmíd roztleskal diváky efektní roznožkou, kterou zlikvidoval tutovku Hranic.
41'
Prosazuje se také Jakub Šindelář v pádu.
40'
Nepřesné střely na obou stranách, do sítě se trefuje až domácí Korbel.
38'
Plzeňská střela končí za bránou a Pinkasovým gólem z protiakce hosté snižují.
37'
Oddechový čas si bere hranický trenér Jaroslav Hudeček.
37'
Nezastavitelný Petr Linhart si může dnes překonat rekordní zápis, na kontě má už nyní devět gólů.
35'
A znovu cementáři usnuli na vavřínech, za 12 vteřin loví míč ze své sítě po střele Ondřeje Šafránka.
35'
Zbránek střílí první branku Hranic po přestávce.
35'
Korbel pocuchal hezky zaokrouhlené skóre.
33'
Marek Korbel naznačil přihrávku a překvapil brankáře střelou o zem.
32'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil za Talent tým Plzeňského kraje Jakub Douda.
32'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Radim Brož).
31'
Ondřej Šafránek skóruje ze samostatného nájezdu po ztrátě hostů.
31'
Hranice zaskočily favorita rázným nástupem a po deseti minutách vedly 5:3. Poté se ale hra hostujících házenkářů rozsypala, většinu akcí ani nedovedli k zakončení a sedmibodová šňůra Plzně přiblížila očekávaný výsledek. Na domácí straně zářil Petr Linhart, který se postaral o téměř polovinu gólů.
30'
30'
Plzeňská zeď se rozestavěla na devítku soupeře po odpískání, míč letí nad břevno.
29'
Michal Tonar střílí sedmnáctou branku Plzně.
29'
Jaroslav Fulneček z dorážky vlastní střely prostřelil ležícího brankáře.
28'
Hrozil další gól do prázdné, ale Šmíd se stačil vrátit a robinzonádou míč vyškrábnout!
27'
Po téměř osmi minutách konečně skórují i hosté, do prázdné brány se v přesilovce snadno trefil Jan Zbránek.
26'
Bídu cementářů nezrušil ani Plaček, jenž ze sedmimetrového hodu zkusil oblouček, který mu brankář vystihl.
26'
Vyloučen byl plzeňský Marek Korbel.
25'
Ani power-play Moravanům nevychází. Svůj čtvrtý gól za minutu a 44 vteřin střílí Linhart přes celé hřiště do opuštěné brány.
24'
Hosté se vůbec nedostávají ke střelbě, z dalšího kontru završuje Linhart hattrick během 70 vteřin. Celkově už nasázel sedm gólů.
23'
Hranice se úplně sesypaly, další gól jim dává z protiútoku Linhart.
23'
Z křídla zavěsil Petr Linhart.
22'
Tonarův průnik hostující obranou končí ranou do břevna.
22'
Oddechový čas pro hosty.
22'
Petr Linhart vymetl z pravého křídla zadní růžek.
21'
Zápas nabírá očekávaný scénář. Milan Škvařil zvyšuje na rozdíl tří gólů.
19'
Za pouhých 7 vteřin však nesoustředěnost hranické obrany trestá Michal Tonar. Je to už potřetí, co hosté okamžitě po své brance inkasují.
19'
Radim Brož efektním obloučkem přehazuje plzeňského brankáře.
19'
Spodem do šibenice pálí přes obránce Milan Škvařil.
17'
Domácí Stehlík se blýskl parádním podstřelem z velké dálky.
16'
Oddechový čas pro domácí.
16'
TJ Cement Hranice se znovu dotahuje, mezeru v obraně využívá Jan Plaček.
15'
Za Talent tým Plzeňského kraje se v oslabení prosazuje při hře bez brankáře Jan Stehlík.
14'
Jan Plaček ze sedmimetrového hodu pálí do šibenice, stav je opět nerozhodný.
14'
Vyloučení v družstvu Talent tým Plzeňského kraje (Tomáš Nejdl).
14'
Po ztrátách na obou stranách skóruje z rychlého brejku znovu Petr Linhart a domácí poprvé v zápase vedou.
12'
Následnou sedmičku za Piwkův faul proměňuje Jakub Douda.
12'
Žlutá karta pro TJ Cement Hranice (Luděk Piwko).
11'
Přesilovku rychle využívá Linhart.
10'
10'
Samostatný brejk proměňuje hladce Jan Zbránek a favorit prohrává již o dvě branky.
9'
Matyáš Pinkas posílá Moravany svým druhým zásahem opět do vedení.
8'
Nájezd bezpečně proměňuje Jan Stehlík.
8'
Zaskvěl se i gólman hostů, který vyráží samostatný nájezd Plzně.
7'
Vincour prohodil míč na Piwka, který z hranice brankoviště v pádu prostřelil brankáře mezi nohama.
6'
Vincour neprostřelil ranou na zadní tyč plzeňského brankáře.
5'
A znovu Plzeň bleskově odpovídá, skóruje Petr Vinkelhöfer.
5'
Po rozehrávce z devítky střílí další gól Hranic Luděk Piwko.
5'
Žlutá karta pro Plzeň (Daniel Režnický).
4'
Domácím utíká míč lacinou nepřesností na hranickou střídačku.
2'
Okamžitě po rozehrání vyrovnává Petr Lihnart.
2'
Do vedení jde překvapivě Cement Hranice, postaral se o to Matyáš Pinkas.
1'
Plzeň hraje v oranžovo-černých dresech, Hranice mají modrobíle pruhované.

Talent tým Plzeňského kraje: Herajt, K. Šmíd – Douda, T. Nejdl, Linhart, Šafránek, M. Škvařil, Korbel, Vinkelhöfer, M. Tonar, Stehlík, Šindelář, Režnický, Kaplan, Sedlák, M. Říha.

TJ Cement Hranice: Juráš, Vyorálek – Fišer, Pinkas, Brož, Plaček, Ciborán, Padalík, Piwko, Fulneček, Vincour, D. Lefan, Zbránek, Krawczuk, Pernička, Rakatyněc.

Rozhodčí: Friedel, Kučerka.
Talent Plzeň hraje stále bez opory Jana Chmelíka, přesto bude úřadující mistr vysokým favoritem zápasu. V případě jakéhokoli vítězství se Plzeň vyhoupne na druhé místo extraligové tabulky s osmi body o skóre před trojici Lovosice, Zubří, Nové Veselí. Právě Lovce minulý týden Západočeši zdolali na jejich palubovce 32:27.

Cement Hranice naopak po značné letní obměně kádru zůstává s nejhorším útokem soutěže jako jediný bez bodu na dně tabulky. V minulém kole podlehly Hranice doma nedalekému Zubří devítibrankovým rozdílem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.