Házená - MOL liga ženy - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  DHC Plzeň : Zlín - 19. prosince 2020   17:00

DHC Plzeň
DHC Plzeň
1' Vlachová  • 5' L. Drozdová  • 8' Vlachová  • 9' Franzová  • 11' Vlachová  • 15' Vlachová  • 17' Vlachová  • 21' Vlachová  • 23' Lásková  • 27' Vlachová  • 29' L. Galušková  • 32' L. Galušková  • 35' Šmrhová  • 37' Vlachová  • 40' L. Galušková  • 41' L. Galušková  • 42' Vlachová  • 44' Vlachová  • 46' Vlachová  • 56' D. Galušková  • 59' L. Galušková  • 59' Vlachová
25:25
(12:12)
Zlín
Zlín
4' Mizerová   • 5' Polomíková   • 13' M. Sekulová   • 14' Kolářová   • 20' Herbočková   • 21' Minarčíková   • 23' Daňková   • 24' Mizerová   • 26' Kolářová   • 28' Sedláčková   • 30' Minarčíková   • 35' Kolářová   • 36' Sedláčková   • 36' Kolářová   • 38' Minarčíková   • 41' Kolářová   • 44' Herbočková   • 49' Ševčíková   • 52' Ševčíková   • 54' Herbočková   • 58' Herbočková   • 60' Herbočková
DHC Plzeň
Řezáčová, Mancellari, M. Malá – Franzová, Kantnerová, D. Galušková, L. Drozdová, Voráčková, Lásková, Vlachová, Melicharová, Šmrhová, Kepková, L. Galušková, Formanová, Slabá.
Barták, Hladký
Zlín
Vařechová, Vašulková, Blažková – Kříčková, Kolářová, Holíncová, M. Sekulová, Ševčíková, Sedláčková, Štipčáková, Polomíková, Daňková, Herbočková, Mizerová, Minarčíková.

Plzeň – Zlín 25:25 (12:12)
Nejvíce branek: Vlachová 14/2, L. Galušková 5, D. Galušková 2/1 – Minarčíková 6/3, Herbočková 5, Kolářová 5.
Rozhodčí: Barták, Hladký. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení 5:5.
Mimořádně napínavý zápas vynesl Plzni první bod po postupu do MOL ligy. Domácím ale dnes asi stačit nebude.
Západočešky dnes táhla především skvělá Andrea Vlachová, které zdatně sekundovala Linda Galušková. Celý první poločas Zlín pouze dotahoval, ale přestože prohrával už o tři góly, šlo se do šaten po zlepšeném výkonu hostů za nerozhodného stavu.
Teprve ve 36. minutě poprvé vedl Zlín, poté domácí znovu otočily na 20:18, jenže pak jejich více než desetiminutový střelecký půst přiblížil vítězství hostujících hráček, když v 56. minutě svítilo na ukazateli skóre 21:23.
V dvojnásobné přesilovce v samém závěru plzeňské házenkářky přetočily zase na svou stranu náskok, který však neudržely a Zlín si může po závěrečné vypjaté scéně při devítimetrovém hodu Vlachové oddechnout.
60'
Střela Andrey Vlachové končí na vztyčených pažích zlínských házenkářek.
60'
Za protesty je navíc vyloučena hostující Lucie Polomíková.
60'
Současně se sirénou ještě dostává Plzeň příležitost k devítimetrovému hodu. Střela končí vedle, ale rozhodčí pískají předčasné vyběhnutí ze zdi. Závěr je hodně napínavý.
60'
Natálie Herbočková prostřelila brankářku z levého křídla.
60'
Zlínská trenérka Zuzana Juríková si bere 34 vteřin před koncem oddechový čas.
60'
Vyloučení v týmu DHC Plzeň (Linda Galušková).
59'
Po čtvrthodině se znovu ukázala přesná ruka Andrey Vlachové!
59'
Převahu dvou hráček v poli využívá Linda Galušková.
58'
Oddechový čas si bere plzeňský trenér Bureš.
58'
Toto byla paráda. Ve dvojnásobném oslabení se prosazuje Natálie Herbočková a dvě a čtvrt minuty před koncem vrací Moravankám náskok.
58'
Ze sedmimetrového hodu se poprvé zapisuje mezi střelce domácí Dominika Galušková.
58'
Zlín jde na 56 vteřin do čtyř, vyloučena byla Karolína Ševčíková.
57'
Vyloučení v týmu Handball PSG Zlín (Eva Minarčíková).
56'
Po neskutečných 10 minutách a 10 vteřinách hry se konečně Plzeň prosazuje střelecky. Prokletí prolomila Dominika Galušková.
56'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelila Eva Minarčíková.
55'
Oddechový čas pro hosty.
55'
Přesilovka je u konce, po výborném zákroku Ivety Blažkové trvá střelecké mlčení Plzně již devět minut.
54'
Naopak Natálie Herbočková se v oslabení nebála přesily a rozvlnila síť.
54'
Domácí sebraly žlutomodrým míč, jenže z půlky hřiště netrefují prázdnou bránu!
53'
Vyloučení v týmu Handball PSG Zlín (Karolína Ševčíková).
53'
Karin Řezáčová vychytala nohou samostatný nájezd Herbočkové. Že by klíčový zákrok podvečera?
52'
Karolína Ševčíková se znovu protáhla středem a nikým neobtěžována přesnou střelou vyrovnává.
52'
Sledujeme dlouhou sérii nedotažených útoků a nepřesných střel.
50'
Ke zraněné brankářce Blažkové musí na palubovku zlínský zdravotník, snad se nebude jednat o nic vážného.
49'
Nejlepší letošní kanonýrka Zlína Karolína Ševčíková konečně po hezkém průniku prolomila střelecký půst.
48'
Vlachová zůstává na půlce se svou strážkyní Herbočkovou, Plzeňanky útočí pět na pět.
46'
Andrea Vlachová si naskočila na další gólovou ránu zleva.
45'
Oddechový čas pro domácí.
44'
Dramatické utkání neztrácí náboj, Natálie Herbočková zavěsila přes blok těsně před koncem přesilovky.
44'
Ligový nováček opět odskakuje, o dva góly vede nejen Plzeň nad Zlínem, ale i Vlachová nad zbytkem domácí sestavy.
42'
Vyloučení v týmu DHC Plzeň (Lucie Drozdová).
42'
Andrea Vlachová prošla obranou jako nůž máslem a střílí svůj desátý gól!
41'
Domácí hráčky znovu nezformovaly obranu a bleskově vyrovnává rovnou z rozehrávky Kolářová.
41'
Galušková převzala přesnou přihrávku Vlachové a průnik do zlínské obrany zakončuje přesnou střelou.
40'
Po sérii nepřesných střel a zásahu domácí gólmanky proti ztlumené střele Mizerové se trefuje z protiútoku domácí Linda Galušková.
38'
Sama proti brankářce z brejku udržela přesnou ruku Eva Minarčíková.
37'
Andrea Vlachová si naběhla na pravou spojku a napnula síť.
36'
Třemi góly během rovné minuty otáčejí Moravanky skóre a poprvé v zápase jdou do vedení! Prosazuje se znovu Michaela Kolářová.
36'
Zlín dnes poněkolikáté vyrovnává! Po ukradené rozehrávce proměňuje samostatný nájezd Kristýna Sedláčková.
35'
Za pouhých 11 vteřin snižuje Kolářová.
35'
Do bližší šibenice pěkně zavěsila poprvé v zápase domácí Anna Šmrhová.
35'
Hraje se v šesti na obou stranách, poslední okamžiky patřily výborným brankářkám.
33'
Ze sedmimetrového hodu se trefuje i zlínská Eva Minarčíková.
32'
Hostující družstvo to risklo bez brankářky, do prázdné brány je přes celé hřiště trestá Linda Galušková.
32'
Andrea Vlachová ze sedmimetrového hodu nezaváhala.
32'
Vyloučení v týmu Handball PSG Zlín (Veronika Štipčáková).
31'
Celý první poločas tahaly za delší konec házenkářky Plzně, které se dostaly do tříbrankového vedení především zásluhou úžasného střeleckého představení Andrey Vlachové, autorky osmi gólů. Zlín postupně vyrovnal hru a začal se i s pomocí tří přesilovek častěji prosazovat. Stav po úvodním dějství je tak vyrovnaný.
30'
30'
Do tyče však o zem pálí také domácí Galušková a z protiútoku se nemýlila Eva Minarčíková.
29'
Zlínská střela se od tyče odráží pod tělo Karin Řezáčové, domácí mohou v oslabení pošetřit čas postupným útokem.
29'
29'
Třetí oslabení v zápase zatím Západočeškám nevadí, naopak zásluhou Lindy Galuškové jsou opět o gól vepředu.
28'
Vyloučení v týmu DHC Plzeň (Andrea Vlachová).
28'
Jenže Kristýna Sedláčková opět dorovnává.
27'
Nezastavitelná Andrea Vlachová osmým gólem z dálky vrací Plzni vedení.
26'
Je vyrovnáno! Michaela Kolářová krásným podstřelem zaskočila obranu i brankářku, která na ukrytý míč neviděla.
24'
Jolana Mizerová dostává přesnou trefou z brankoviště Moravanky opět na kontakt.
23'
Pohlednou kombinaci završila úspěšně z pravé spojky Pavlína Lásková.
23'
23'
Samostatný nájezd po plzeňské ztrátě míče zakončila snadno Michaela Daňková.
22'
Minarčíková po pádu do brankoviště kulhá na střídačku Zlína, rozhodčí po krátkém přerušení dává znovu pokyn ke hře.
21'
Eva Minarčíková kontruje hned po rozehrávce.
21'
Hostující házenkářky opět neuhlídaly Andreu Vlachovou.
20'
Natálie Herbočková využívá přesilovku Zlína.
18'
18'
Žlutá karta pro tým DHC Plzeň (Sára Kantnerová).
17'
Západočešky drží výborná Karin Řezáčová, navíc Zlín střílí nedůrazně a často i nepřesně.
17'
A znovu Vlachová! Přeskočila soupeřky a z výšky napnula dokonalou trefou zlínskou síť.
15'
Prudkou ranou z brankoviště napnula síť nejlepší střelkyně Plzně Andrea Vlachová.
14'
Na střelu Michaely Kolářové si brankářka Řezáčová sáhla, ale míč přesto doskákal těsně za brankovou čáru.
13'
Po dlouhé době skóruje Zlín ze hry. Rychlý protiútok do rozhozené obrany zakončila do horního růžku Sekulová.
11'
Vlachová pálí z devítimetrové čáry a už vede nad zlínským družstvem i sama.
11'
Žlutá karta pro tým Handball PSG Zlín (Natálie Herbočková).
9'
Již v plném počtu Plzeňanky znovu odskakují, zasloužila se o to Franzová.
8'
Pokus hostů do prázdné brány přes celé hřiště končí vedle. Následně se naopak krásnou střelou z dálky v oslabení blýskla Vlachová.
7'
Faul následně trestá ze sedmičky Eva Minarčíková.
7'
Vyloučení v týmu DHC Plzeň (Pavlína Kepková).
6'
Žlutá karta pro tým DHC Plzeň (Denisa Franzová).
5'
Lucie Polomíková zavěsila z pravé spojky k zadní tyči.
5'
Žlutá karta pro tým Handball PSG Zlín (Jolana Mizerová).
5'
Lucie Drozdová se protáhla mezi protihráčky a v pádu z šestky skóruje.
4'
Jolana Mizerová se zmocnila propadlého míče na brankovišti a střílí první branku Zlína.
4'
Žlutá karta pro tým DHC Plzeň (Andrea Vlachová).
2'
Znovu Vlachová zvyšuje ze sedmimetrového hodu.
1'
Skóre otevírá hned z prvního útoku Plzeň, prosadila se Andrea Vlachová.
1'
Plzeň hraje v černočervených dresech, házenkářky Zlína ve žlutomodré kombinaci.

DHC Plzeň: Řezáčová, Malá – Franzová, Kantnerová, L. Galušková, Drozdová, Voráčková, Lásková, Vlachová, Melicharová, Šmrhová, Kepková, D. Galušková, Formanová, Slabá.

Handball PSG Zlín: Vařechová, Vašulková, Blažková – Kříčková, Kolářová, Holíncová, Sekulová, Ševčíková, Sedláčková, Štipčáková, Polomíková, Daňková, Herbočková, Mizerová, Minarčíková.

Rozhodčí: Barták, Hladký.
PSG Zlín (1-0-5, 149:185, 9. místo)
Ani hostující družstvo si nemůže příliš vyskakovat. Zlín vyhrál pouze východomoravské derby na palubovce posledního Hodonína, na domácí půdě ještě ze čtyř utkání nebodoval. Naposledy hrál před více než měsícem a doma podlehl navzdory osmi gólům kanonýrky Karolíny Ševčíkové Písku 24:27.

Nejlepší střelkyně:
27 – Ševčíková, 20 – Herbočková, Kolářová
DHC Plzeň (0-0-5, 104:155, 11. místo)
Západočeškám se vůbec nedaří, spolu s Hodonínem ještě nebodovaly. Také kromě Poruby odkládaly nejvíce duelů kvůli karanténám. Po třech zářijových utkáních čekaly na další start do půlky listopadu a po další měsíční pauze utrpěly další debakl 18:36 s Baníkem Most. Vlastně jediné vyrovnané utkání sehrály Plzeňanky s pražskou Slavií (30:31).

18 – Vlachová, 16 – Galušková, 13 – Šmrhová
Na základě rozhodnutí vlády v boji proti Covid-19 jsou všechny soutěže v ČR přerušeny.