Házená - MOL liga ženy - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Hodonín - 12. prosince 2020   11:00

Poruba
Poruba
3' Desortová  • 5' Mýlková  • 7' Tichá  • 9'   • 10' Maiwaelderová  • 11' Tichá  • 16' Konečná  • 18' Prašivková  • 20' Mýlková  • 29' Novobilská  • 30' Novobilská  • 31' Baumbachová  • 33'   • 38' Tichá  • 42' Polášková  • 49' Maiwaelderová  • 52' Kavalová  • 54' Tichá  • 56' Kavalová  • 58' Maiwaelderová  • 58'   • 59' Maiwaelderová
27:15
(15:7)
Hodonín
Hodonín
4' Kalinová   • 8' Zálešáková   • 10' Fleková   • 20' Nováková   • 26' Kalinová   • 27' Kalinová   • 31' Cyganová   • 31' Cyganová   • 33' Kalinová   • 33' Krejčíková   • 34' Cyganová   • 37'    • 39' Vavroušková   • 46' Vavroušková
Poruba
Roháčková, Devátá, Mučková, Hřebejková – Kučerová, Vachtarčíková, Mýlková, Dybalová, Konečná, Farářová, Knittlová, Maiwaelderová, Kavalová, Tichá, Polášková, Prašivková, Bestová, Misková, Desortová, Baumbachová, Šmidáková, Novobilská.
Hodonín
Rehušová, Zichová, Čižmárová, T. Novotná – Štefancová, Drexlerová, Zálešáková, Tvrdoňová, Cyganová, Jadamíková, Gärtnerová, Fleková, Pospíšilová, Kalinová, Krejčíková, Nováková, Višňovská, Vavroušková, Malecká, Salašová.

Tímto se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji dobrou chuť k obědu.
Poruba bez problémů potvrdila roli favorita proti poslednímu Hodonínu, kdy dominovala už od začátku utkání. Po první půli tak držela osmibrankové vedení, které hosté na začátku druhého poločasu stáhli na čtyřgólový rozdíl, ale pak už se jim přestalo dařit, Sokol tak v závěru zápasu osm branek bez odpovědi a bere tedy zasloužené dva body.
DHC Sokol Poruba – HK Hodonín 27:15 (15:7)
Nejvíce branek: Farářová 5/5, Maiwaelderová 4, Tichá 4 – Kalinová 4, Cyganová 3, Vavroušková 2. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/1. Vyloučení: 4:2.
60'
Oddechový čas pro Porubu.
59'
Maiwaelderová si ještě více zlepšuje náladu povedeným lobem.
58'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba.
58'
Maiwaelderová po výskoku z levé strany dostává míč do sítě díky odrazu od tyče.
56'
Už je prostě hotovo. Domácí hráčka dobře přečetla přihrávku, díky čemuž byla sama před brankou Kavalová, která to bez problémů zvládla.
56'
Fařářová skóruje i ze své páté sedmičky, což je skvělá bilance. Tentokrát míč poslal k levé tyči.
56'
Vyloučení v týmu HK Hodonín (Simona Višňovská).
55'
Kalinová sice z dálky nemířila vůbec špatně, míč se kroutil do šibenice, ale neletěl moc rychle, takže ho brankářka stačila vyrazit.
54'
Z následného protiútoku se totiž trefuje Tichá, takže Poruba má zpátky své komfortní sedmibrankové vedení.
53'
Drexlerová selhal při sedmičce, domácí brankářka skvěle přečetla směr její střely a to může být zlomový okamžik.
52'
Domácí zase navyšují své vedení, protože se Kavalová dostala do úniku, který bez problémů využila.
51'
Sokol při útočení nemá kam spěchat, útočné snažení nakonec tedy zakončil jen střelou do brankářky, která tak stále drží malou naději pro svůj tým.
50'
Hosté si při útočném snažení dávají opravdu na čas, kterého ale mají čím dál méně. Do konce utkání zbývá už jen deset minut.
49'
Jubilejní dvacátou branku svého týmu dává Maiwaelderová, která to při protiútoku neměla nějak extra složité.
47'
Tentokrát si Polášková vylámala zuby na dobře chytající gólmance, opravdu tak může přijít v závěru pořádné drama.
46'
Hodonín se konečně po dlouhé pasáži bez gólu trefuje, postarala se o to po pěkné přihrávce Vavroušková.
46'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Michaela Konečná).
45'
Brankářka hostů si připisuje snadný zákrok, po kterém rychle rozehrává a vybízí se spoluhráčky k co nejrychlejšímu prosazení.
44'
Hodonín sice dostal soupeře pod obrovský tlak, ale útočné snažení nakonec gólem nezakončil, takže Poruba zase může navyšovat svůj náskok.
43'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Eliška Desortová).
42'
Polášková přesně pálí z nemalé vzdálenosti, vrací tedy svému týmu pětibrankové vedení.
40'
Oddechový čas pro Hodonín.
40'
Krejčíková chce přidat další góly, jenže její ránu opět zastavila domácí brankářka, která tak výrazně pomáhá svým spoluhráčkám.
39'
Hodonín vidí šanci na vyrovnání, takže dál komplikuje domácím házenkářkám život. Při rychlé akci se tak trefuje Vavroušková.
38'
Sokol však nic nehodlá ponechat náhodě, Tichá se tak dostává do úniku, který jistě využívá střelou do pravého dolního rohu brány.
37'
Hosté jsou v posledních minutách mnohem aktivnější, tentokrát pálila Krejčíková, ale tentokrát mířila jen do připravené brankářky.
37'
Gól vstřelil tým HK Hodonín.
35'
Hodonínská brankářka vytahuje dobrý zásah, díky čemuž její spoluhráčky mohou ještě více snížit.
34'
Cyganová míří nechytatelně do šibenice a rázem je to už jenom o pět branek.
33'
Ve druhém poločase se zatím odehrává pořádná přestřelka, protože za hosty tentokrát rozvlnila síť Krejčíková.
33'
33'
Kalinová využila pěkné kombinace a následně nechytatelně pálila k tyči.
31'
Cyganová ještě rozhodně není smířená s porážkou, protože se opět trefuje z protiútoku.
31'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Adéla Baumbachová).
31'
Cyganová zahájila druhý poločas pěknou střelou z dálky, na kterou si sice brankářky sáhla, ale zasáhnout nedokázala.
31'
První půle jde tedy podle očekává ve prospěch favorizované Poruby, která si hned na začátku vytvořila vysoké vedení, které následně bez problémů drží. Hodonín se marně pokouší o nějaké dotáhnutí, protože aktuálně ztrácí sedm gólů, takže ve druhé půli může na nějaká comeback myslet už jen horko těžko.
Druhý poločas začne přibližně v 11:52.
30'
30'
První půli uzavírá svou druhou trefou během dvou minut Novobilská.
29'
Novobilská zůstala zapomenutá na levé straně, odkud se po přihrávce mohla v klidu prosadit ránou ke vzdálenější pravé tyči.
28'
Farářová i nadále zůstává při sedmičkách nekompromisní, tentokrát přišla střela k levé tyči.
27'
Vyloučení v týmu HK Hodonín (Hedvika Nováková).
27'
Oddechový čas pro domácí.
27'
Domácí na hře bez brankářky hodně ztratili, protože po přečtené přihrávce se zase může prosadit Kalinová.
26'
Přes celou palubovku se přece jen do sítě trefuje Kalinová, která je nejlepší střelkyní svého týmu.
26'
Poruba v oslabení samozřejmě hrála bez brankáře, čehož Hodonín málem využil, avšak střela přes celé hřiště se nakonec od země odrazila nad bránu.
25'
Drexlerová je při své první sedmičce úspěšně, šikovně pálila do protipohybu brankářky.
25'
24'
Farářová skóruje již ze třetího sedmimetrového hodu, nyní to vyřešila pěknou střelou bez dívání, která skončila u pravé tyče.
23'
Hřebejková pomohla svému týmu dobrým zákrokem, její spoluhráčky nyní tak opatrně míří dopředu, kde hlavně tahají čas.
23'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Barbora Mýlková).
21'
Farářová z velké dálky tentokrát míří těsně vedle tyče, Hodonín tak může opět snížit.
20'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Michaela Konečná).
20'
Sokol však na inkasovanou branku okamžitě reaguje z protiútoku, kdy se prosazuje Mýlková.
20'
Hodonín zatím rozhodně nic nevzdává, prosazuje se tak Nováková, která předvedla pěkné zakončení k tyči.
18'
Na druhé straně hřiště se domácí trefují už podesáté, na střeleckou listinu se tak zapisuje také Prašivková.
18'
Cygánová při svém prvním sedmimetrovém hodu v zápase selhala, protože mířila jen do brankářky.
17'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Anežka Farářová).
16'
Síť se po dlouhých pěti minutách konečně vlní, protože Konečná dostala dobrou přihrávku do úniku, ve kterém se bez problémů prosadila.
16'
Oddechový čas pro hosty.
15'
V útočení se nyní zejména trápí hlavně Poruba, která při dalším útočném snažení přihrávala jen nepřesně, takže se musí zase bránit.
14'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Aneta Kavalová).
13'
Oba týmy nyní mají problémy směrem dopředu, kde se dopouští spousty technických prohřešků, takže už dlouho ani nepřišla nějaká nebezpečná střela.
11'
Tichá si dobře našla míč po zákroku soupeřící gólmanky a následně ji už nedala šanci k zákroku.
10'
Hodonín se rozhodně ještě nevzdává, protože po pěkné přihrávce se prosazuje Fleková.
10'
Maiwaelderová bez problémů využila samostatného úniku a domácí si tak pořád drží vysoký náskok, dokonce ho ještě navyšují.
9'
8'
Hodonín prolomil své dlouhé střelecké mlčení, postarala se o to Zálešáková, který míč o zem poslala ke vzdálenější tyči.
8'
Sokol pokračuje v dominanci, druhou sedmičku v řadě bez problémů využívá Farářová.
8'
Žlutá karta pro tým HK Hodonín (Daniela Tvrdoňová).
8'
Hosté mají i docela smůlu, protože Kalinová pálila více než nadějně, ale nastřelila jen brankovou konstrukci.
7'
To se daří, Tichá dostala dobrou přihrávku na levou stranu, kde už to neměla moc složité.
6'
Domácí hráčky už začínají mít viditelně navrch. Další obranu totiž zvládli a nyní mohou navýšit své vedení už na tříbrankové.
5'
Poruba také měla výhodu sedmičky, kterou bez problémů využila Farářová.
5'
Mýlková to při dlouhé ofenzivě nakonec vzala na sebe, vrhla se tak proti protihráčce a po tvrdém nárazu dobře zakončila k pravé tyči.
4'
Žlutá karta pro tým HK Hodonín (Šárka Pospíšilová).
4'
Hodonín rychle vyrovnává, svou první branku v zápase dává také Kalinová.
3'
Skóre duelu nakonec otevírá Desortová, která se z dálky pěkně trefila přímo pod horní tyč.
2'
Oba celky zatím hledají marně cestu do sítě. V dobré pozici nyní byla Polášková, ale ta pálila jen nad horní tyčku.
1'
HK Hodonín
Hodonín je na tom tedy o poznání hůře než Poruba, protože na své první letošní body zatím marně čeká, kvůli čemuž je na posledním místě tabulky. Dnešní hosté už stihli odehrát šest duelů, ale ani jednou nemohli pomýšlet na bodový zisk. Nejlepší výsledek uhrál Hodonín se Zlínem, kdy padl o pět branek, jinak vždy padl dost jednoznačným rozdílem. Nejhorší porážku schytal v polovině září od Mostu, kdy padl dokonce o devatenáct gólů. Hodonín se i přesto dnes určitě pokusí vyhrát, i když zase to bude hodně složité.

Poslední tři utkání
Most vs. Hodonín – 39:22
Hodonín vs. Olomouc – 22:38
Hodonín vs. Zlín – 20:25
DHC Sokol Poruba
Porubě se v nové sezoně příliš nedaří, protože jí patří až sedmá příčka. Ročník ale zahájila na výbornou, protože si vyšlápla na Olomouc, ale byla to výhra jen o jedinou branku. Následné tři zápasy už dnešní domácí nezvládli, protože ve všech případech prohráli, nejprve se Šaľou, následně s Michalovcemi a naposledy se Slavií. Sokol se tak dnes bude chtít dostat vítěznou vlnu, což by se mu proti poslednímu Hodonínu mohlo povézt.

Slavia vs. Poruba – 35:26
Poruba vs. Michalovce – 18:23
Šaľa vs. Poruba – 31:27
Dobré ráno u ženské házené! Dnes budou na programu tři duely devátého kola MOL ligy žen, přičemž v jednom z nich se střetne Poruba a Hodonín. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.