Házená - MOL liga ženy - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kynžvart : Písek - 25. září 2021   16:00

Kynžvart
Kynžvart
3' Jovičevićová  • 3' Dresslerová  • 4' K. Königová  • 8' K. Königová  • 9' K. Königová  • 11' Švihnosová  • 15' V. Dvořáková  • 15' Weisenbilderová  • 18' K. Königová  • 23' Tesařová  • 24' K. Königová  • 27' Tesařová  • 34' V. Dvořáková  • 35' V. Dvořáková  • 37' Tesařová  • 41' V. Dvořáková  • 44' K. Königová  • 45' Tesařová  • 47' V. Dvořáková  • 48' Švihnosová  • 51' K. Königová  • 52' K. Königová  • 54' Weisenbilderová  • 55' Mirkovićová  • 57' K. Königová  • 59' V. Dvořáková
30:28
(13:18)
Písek
Písek
3' Chlupová   • 3' T. Pokorná   • 4' Stellnerová   • 7' Boorová   • 10' T. Pokorná   • 12' Pešková   • 13' T. Pokorná   • 15' Chlupová   • 16' T. Pokorná   • 18' Boorová   • 19' Pešková   • 22' T. Pokorná   • 23' T. Pokorná   • 24' Merglová   • 28' T. Pokorná   • 28' Stellnerová   • 29' Boorová   • 30' Stellnerová   • 32' K. Kubišová   • 42' Chlupová   • 42' K. Kubišová   • 48' Pešková   • 52' B. Velková   • 57' T. Pokorná   • 59' Stellnerová   • 60' Pešková
Kynžvart
Dresslerová, Srpová, Zuzánková, Mirkovićová – K. Königová, Schneiderová, Tesařová, V. Dvořáková, Weisenbilderová, T. Michalcová, Patrnčiáková, Jovičevićová, Švihnosová, Rudincová, D. Vysloužilová, Kapusniaková.
Pražák, Šulc
Hala Milana Prokeše, Lázně Kynžvart
Písek
Kržová, Preslová, Bezpalcová – K. Kubišová, N. Nosková, B. Velková, T. Pokorná, A. Velková, Merglová, E. Svobodová, Bicanová, Stellnerová, Chlupová, Součková, Boorová, Pešková.

Kynžvart odehrál perfektní druhý poločas, to Písek nastřílel během druhého dějství jen deset branek. Domácím začala pořádně fungovat střelba ze spojek. Nováček MOL ligy dokázal otočit zápas, ve kterém na začátku druhého poločasu prohrával až o šest gólů a vítězí tedy potřetí v řadě. Zatím se zdá, že se záchranou nebude mít problémy. V příštím týdnu se Kynžvart představí v Plzni, Písek čeká v úterý doma Most a o víkendu přivítá na vlastní palubovce Hodonín.
Házená Kynžvart – Sokol Písek 30:28 (13:18)
Nejvíce branek: K. Königová 9, V. Dvořáková 6, Weisenbilderová 5/3 – T. Pokorná 10/2, Stellnerová 4, Pešková 4. Rozhodčí: Pražák, Šulc. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2. Vyloučení: 4:3.
60'
Ještě přišla dohrávka do pravého křídla na Peškovou a ta zakončila zápas trefou na zadní tyč.
60'
Srpová je vyfasovala dvě minuty za špatné střídání.
60'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Sokol Písek (Tereza Pokorná).
60'
Švihnosová dostane dvě minuty za faul na levé křídlo.
60'
Po technické chybě ještě Písek zaútočí.
59'
Stellnerová ještě zaběhla na šest metrů a snížila.
59'
Dvořáková převzala rozehrávku devítky od Weisenbilderové a zakončila z výskoku na levé spojce k bližší tyči, brankářka se ani nepohnula.
58'
Weisenbilderová byla zdvojena na pravé straně, rozhodčí už mají ruku nahoře.
57'
Míč se odrazil znovu k Pokorné na středu a ta přehodila brankářku.
57'
Chuť si ale spravila slajzem z levého křídla na zadní tyč, Písek si bere timeout.
57'
Weisenbilderová nahrála krásně křížem na levou stranu, ale byla Königová sama před brankářkou, ale neproměnila stoprocentní šanci.
56'
Srpová vyráží střelu z pravé strany a rozehrává Weisenbilderová s Michalcovou.
55'
Weisenbilderová asistovala při trefě Michalcové z levé spojky.
55'
Pokorná obešla na levé straně Jovičevićovou, ale potom zakročila na přední tyči Srpová.
55'
Boorová byla na levém křídle faulována Dreslerovou.
54'
Weisenbilderová vystřelila z pravé spojky po ruce na přední tyč do protipohybu brankářky.
54'
Oddechový čas pro domácí.
53'
Ztráta Písku. Tomu teď nevychází absolutně nic.
52'
Balón propadl až do levého křídla a Königová zvýšila na zadní tyč na rozdíl dvou branek.
52'
Bára Velková snižuje z hranice brankoviště.
52'
Weisenbilderová míří ze sedmičky k levé tyči.
51'
Michalcová si vynutila faul na pravé spojce a dvě minuty pro soupeřku.
51'
Střední spojce Písku vypadl balón a Königová snad ani nemohla minout prázdnou branku, po dlouhé době Kynžvart vede!
50'
Weisenbilderová poslala sedmičku k pravé tyči za Preslovou.
50'
Sedmička za zákrok při dohrávce domácích do pivota.
49'
Stellnerová je vyloučena za počínání při bránění pivotky.
48'
Pešková vrací vedení Písku gólem z pravého křídla.
48'
Švihnosová dokonce vyrovnává při trháku k levé tyči.
47'
Po sklepnutí pod sebe pálila Dvořáková z pravé spojky na přední tyč a Písek už vede jen o gól.
46'
Stellnerová napálila břevno z šesti metrů.
46'
Jovičevićová dostane dvě minuty za postrčení Chlupové.
45'
Srpová vyhodila míč do běhu na levou stranu a Tesařová vyhrála souboj s Bezpalcovou.
45'
V signalizované pasivitě posunula Michalcová míč z pravé spojky do pravého křídla, ale následoval zákrok nohou písecké brankářky.
44'
Nebylo daleko, aby hostující hráčky získaly míč, ale domácí házenkářky propasírovaly míč silou vůle do levého křídla na Königovou a ta skórovala ke vzdálenější tyči.
43'
Domácí hrají proti obraně 0:6, nyní byla na levé spojce faulovaná Weisenbilderová.
42'
Dvořáková zkazila nahrávku na spojce a rozeběhnutá Kubišová z pravé strany nedala šanci brankářce.
42'
Chlupová udělala na levé spojce kličku Tesařové a vystřelila k zadní tyči.
41'
Střela křížem z levé spojky v podání Dvořákové se odrazila do brankářky a poté do sítě.
41'
Střelu Chlupové z pravé spojky vytahuje Srpová nohou.
40'
Weisenbilderová úplně nesouhlasí s tím, že prorážela z pravé spojky.
39'
Pokorná ji hodila na svou levou stranu do protipohybu Srbové.
39'
Sedmička proti domácím za bránění v brankovišti.
38'
Weisenbilderová se protáhla k zakončení z levé spojky a hosté si berou timeout.
37'
Technickou chybou na levé straně daroval Písek míč domácím a Kynžvart trestal zprava.
37'
Stellnerová ubránila Tesařovou, následně umístila Pokorná střelu ze středu vedle levé tyče.
36'
Písek neskóroval a od Srpové začíná postupný útok Kynžvartu.
35'
Weisenbilderová posunula míč na Dvořákovou na pravou spojku, ta byla držena za dres, přesto mířila na zadní tyč do protipohybu brankářky.
35'
Domácí tým přečkal sehrávku na pravou spojku do druhé vlny a může snížit.
34'
Dvořáková zakončovala z pravé spojky na bližší tyč a brankářka si vykopnutou levou nohou srazila míč do sítě.
34'
Při střele Pokorné z levé spojky na zadní tyč se přemístila Srpová.
33'
Königová dostane dvě minuty za zákrok zleva.
33'
Jovičevićová zakončila z levé spojky na bližší tyč, kde byla připravena Bezpalcová.
32'
Kubišová přidává z pravé strany devatenáctý gól Písku.
32'
V signalizované pasivitě vystřelila Jovičevičová ze středu k pravé tyči, kde byla brankářka rukama.
31'
Srpová si dala pozor na lob Pokorné z levého křídla.
31'
Máme za sebou první poločas a Písek vede na palubovce Kynžvartu poměrem 18:13. Domácím vyšel lépe vstup do zápasu, ale v 19. minutě se hostující házenkářky poprvé dostaly do vedení. Na domácí straně se začaly kupit technické chyby. Navíc Jihočešky podržela bývalá mostecká brankářka Eva Bezpalcová. Písek táhne zatím hlavně Tereza Pokorná, autorka sedmi gólů. Té funguje i souhra s reprezentantkou Stellnerovou na pivotu.
30'
30'
Pokorná přihrála ze spojky na pivota Stellnerové, tu neubránila Dvořáková.
30'
Weisenbilderová si vyměnila balón se spoluhráčkou, ale pak zkazila pas do levého křídla.
29'
Po velké domácí chybě utekla Boorová proti brankářce a zajistila Písku vedení o čtyři branky.
28'
Stellnerová dostala na šestce nahrávku od Pokorné a sama před brankářkou mířila přesně.
28'
Pokorná se trefuje z levé spojky.
27'
Zákrok na Dvořákovou ve druhé vlně na levé spojce byl podle sudích v pořádku, následovala přihrávka zprava na střed na Tesařovou a ta zakončila k levé tyči.
27'
Součková minula branku.
26'
Kapusniaková se kličkou zbavila bránící hráčky, ale na levém křídle se ze složité pozice neprosadila.
26'
Rozhodčí už zvedli ruku, domácí defenziva se postavila proti zakončení Pokorné a gólmanka nezasahovala.
25'
Chlupová byla faulovaná při kličce na pravé spojce, pak ještě posunula Kubišová balón do pravého křídla na Merglovou.
24'
Königová z úhlu na levé straně posílá míč za Bezpalcovou.
24'
Merglová využila na pravém křídle dohrávky z pravé spojky a pravačkou rozvlnil síť.
24'
Kynžvart byl nyní zbrklý při rozehrávce a Písek začíná od Bezpalcové.
23'
Tesařová se odpoutala od bránící hráčky na šestce a je sníženo.
23'
Díky dobré cloně se dostala Pokorná na levé straně k přesnému lobu na zadní tyč.
23'
Bezpalcová podržela Písek přesunem ke své pravé tyči a hosté jdou do útoku.
22'
Proti střele Pokorné z levé strany se domácí brankářka ani nepohnula.
21'
Domácí házenkářky přišli o balón a rozehrává na středu Chlupová, na pravou spojku se postavila Kubišová.
21'
21'
Michalcová nahrála na pravou spojku Jovičevićové, ta udělala ztrátu.
20'
Za protesty dostává kartu domácí kouč Sabadka.
19'
Jovičevićová poslala míč z levé spojky do břevna a hrát bude hostující tým.
19'
Pešková zaběhla za obranu a trefila levou šibenici sama před brankářkou.
18'
Boorová se položila do zakončení z levého křídla a Srpová byla krátká na její střelu.
18'
Chlupová vyrobila ztrátu a Königová trestala z brejku.
17'
Königová vypíchla nahrávku na pravou stranu, Písek si potom bere timeout.
17'
Kynžvart neuspěl z pravé strany a hosté mohou jít do vedení.
16'
Pokorná vypálila ze spojky na svou levou stranu do protipohybu brankářky.
15'
Weisenbilderová zakončovala z pravé spojky na bližší tyč, kde se marně natahovala Bezpalcová.
15'
Chlupová reaguje z šestky.
15'
Dvořáková naběhla na levou spojku do druhé vlny a prosadila se o zem.
14'
Písek udělal rychle ztrátu a Kynžvart tak může kombinovat.
14'
Obrana Jihočešek je nyní hodně aktivní, navíc přečetla podstřel Jovičevićové z levé spojky.
13'
Pokorná skóruje z úhlu na levém křídle k zadní tyči.
13'
Kynžvart takticky přerušil postupný útok nedovoleným zákrokem.
12'
Pešková se dostala na pravé straně v úhlu před brankářku, zakončila k tyči.
12'
Nařízena devítka proti domácí bráně.
11'
Švihnosová převzala křižnou nahrávku Dvořákové a trefila se pod břevno z pravého křídla.
10'
Pokorná přehazuje brankářku z levé strany.
10'
Písecké spojce vypadl míč, ale Kynžvart nerozehrál přesně.
9'
Königová překonala brankářku z levého křídla.
9'
Vyloučení v týmu Sokol Písek (Kristýna Kubišová).
9'
Písek nedohrál do pivota, ale domácím nevyšla nahrávka na Königovou na levou stranu.
8'
Kubišová trefila zprava nohu brankářky, následně Königová využila nahrávky za obranu.
7'
Bezpalcová nyní vyrazila zakončení z pravého křídla.
7'
Boorová srovnává z trháku na středu.
6'
Kynžvart se ubránil a může jít do postupného útoku.
5'
Stellnerové se povedlo snížit na 3:4.
4'
Gól vstřelil tým Sokol Písek (Alena Stellnerová).
4'
Gól vstřelil tým Házená Kynžvart (Kristýna Königová).
3'
Gól vstřelil tým Sokol Písek (Tereza Pokorná).
3'
Gól vstřelil tým Házená Kynžvart (Katka Dresslerová).
3'
Gól vstřelil tým Házená Kynžvart (Tamara Jovičevićová).
3'
Gól vstřelil tým Sokol Písek (Jana Chlupová).
2'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Házená Kynžvart (Martina Weisenbilderová).
1'
Kynžvart bude hrát v prvním poločase z pravé strany, nastoupil v černočerveném, zatímco Písek v modrožlutém.
1'
Sokol Písek
Písku loni uniklo play-off. Následně byl v play-down stoprocentní a skončil na konečném pátém místě. Hostující tým prohlásil před letošní sezonou, že by se chtěl tentokráte probojoval do vyřazovacích bojů. Svěřenkyně trenérky Kateřiny Hromádkové si letos vyzkouší Evropský pohár. Ve druhém kole si to Jihočešky rozdají s HRK Grude, celkem z Bosny a Hercegoviny. Do pohárové Evropy ale zasáhnou písecké házenkářky až v polovině října. Nyní se hlavně soustředí na MOL ligu. V té doposud ze tří duelů ani jednou nezaváhaly. Doma přehrály slovenskou Šalu 26:20, pak porazily Porubu 30:29. Ve svém posledním vystoupení poté deklasovaly slovenského nováčka ze Stúpavy poměrem 35:15.

Co se týče změn v kádru přes léto, tak k dispozici už není Barbora Olšová či Veronika Benešová. Oproti původním předpokladům se nakonec z Francie nevrátila reprezentantka Hana Kvášové a své angažmá v zemi galského kohouta si protáhla o jednu sezonu.
Házená Kynžvart
Kynžvartský ženský tým vznikl teprve v roce 2018 a jedná se tedy o jeho historicky první sezonu v MOL lize. V ní zatím svěřenkyně kouče Petera Sabadky příjemně překvapují. Ze tří zápasů urvaly dvě vítězství a už dlouho nehrál MOL ligu nováček s tak slibnou bilancí po úvodních třech duelech. Kynžvart nejprve padl na palubovce Dunajské Stredy 23:26. Následující dvě utkání poté nebyla zrovna pro slabé povahy. Souboj se Zlínem vyhrál Kynžvart 21:20, když za stavu 20:20 rozhodla dvě sekundy před koncem Tamara Jovičevićová. Vzápětí Kynžvart šokoval skalpem obhájce stříbra ze Slavie. V čase 59:56 vsítila vítěznou branku Barbora Tesařová a Kynžvart mohl slavit vítězství v poměru 29:28.

Co se týče domácí soupisky, tak Kynžvart spoléhá na bývalou mosteckou brankářku Evu Bezpalcovou, kanonýrku Anamariu Patrnčiakovou nebo Veroniku Dvořákovou. Poslední dvě zmíněné nastupovaly v uplynulé sezoně v Plzni.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu čtvrtého kola MOL ligy, ve kterém se střetnou Kynžvart a Písek. Začínáme v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.