ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Černá Hora  - 15. ledna 2022   18:00

Makedonie
Makedonie
5' Serafimov  • 6' Taleski  • 6' Serafimov  • 14' Mirkulovski  • 15' Mirkulovski  • 16' F. Kuzmanovski  • 19' F. Kuzmanovski  • 20' Peševski  • 20' Nenad Kosteski  • 21' Velkovski  • 22' F. Kuzmanovski  • 23' Velkovski  • 25' Velkovski  • 30' Velkovski  • 39' Velkovski  • 41' Velkovski  • 44' G. Georgievski  • 48' Taleski  • 53' F. Kuzmanovski  • 57' Peševski  • 60' C. Kuzmanovski
24:28
(16:17)
Černá Hora
Černá Hora
1' Milos Vujović   • 3' Radović   • 4' Milos Vujović   • 5' Milos Vujović   • 6' Milos Vujović   • 8' Milos Vujović   • 11' Milos Vujović   • 12' B. Andjelić   • 14' Grbović   • 17' B. Vujović   • 19' B. Andjelić   • 22' Radović   • 23' B. Vujović   • 25' Ševaljević   • 26' Radović   • 27' Milos Vujović   • 35' Milos Vujović   • 38' B. Andjelić   • 39' Ševaljević   • 41' Milos Vujović   • 42' Ševaljević   • 48' B. Andjelić   • 49' Ševaljević   • 54' Ševaljević   • 55' Lasica   • 59' Lazović   • 59' Čepić
Makedonie
V. Mazerika, M. Gatelis (oba Litva)
Debrecín, Maďarsko
Černá Hora
Mijušković, Matović, N. Simić – F. Vujović, Čavor, Lazović, Čepić, B. Vujović, Milos Vujović, Kaludjerović, Simović, S. Vujović, Ševaljević, B. Simić, Vujačić, Lasica, B. Andjelić, Grbović, Božović, Radović.

Tohle je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost.
Je dobojováno! Černá Hora zaskočila favorizovanou Severní Makedonii a zvítězila 28:24. A to zcela zaslouženě, takřka po celou dobu zápasu vedla a měla navrch. V dramatickém závěru uzamknul svou bránu Simič, který v posledních desíti minutách soustavně deptal útočníky soupeře.
Nejlepším hráčem dnešního zápasu byl po právu zvolen černohorský brankář Simić.
60'
Gól vstřelil tým Severní Makedonie (Cvetan Kuzmanovski).
60'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Severní Makedonie (Filip Kuzmanovski).
59'
Gól vstřelil tým Černá Hora (Radojica Čepić).
59'
Poslední hřebík do rakve Severní Makedonie zatloukl Lazovič.
58'
One man show! Simić zastavil samostatný únik makedonského hráče.
57'
Simić parádně vytěsnil střelu soupeře. Myslím si, že je o vítězi utkání rozhodnuto.
57'
Gól vstřelil tým Severní Makedonie (Žarko Peševski).
55'
Lasica přeloboval brankáře soupeře z levého křídla. A to k velké nevoli makedonské lavičky, která se dožadovala odpískání nedovoleného zákroku.
54'
Jenže Černá Hora okamžitě odpovídá a teď už nebude mít kam spěchat. Prosadil se Ševaljević.
53'
Gólové mlčení prolomil po pěti minutách Filip Kuzmanovski. Severní Makedonie je stále ve hře.
52'
Oddechový čas pro Černou Horu.
51'
V současnosti vidíme spoustu chyb na obou stranách. Jednu takovou měl teď na svědomí Cvetan Kuzmanovski.
49'
Tak tohle by mohlo černohorskou reprezentaci ještě mrzet! Jeden z jejich házenkářů neproměnil samostatný únik.
49'
Tohle už vypadá pro Černou Horu velmi nadějně. Na gól Ševaljeviće reaguje lavička Severní Makedonie oddechovým časem.
48'
Přes celé hřiště trefil prázdnou bránu Filip Taleski.
48'
Gól vstřelil tým Černá Hora (Božo Andjelić).
47'
Simić znova podržel svůj tým. Tentokrát měl štěstí, zakončující hráč z levého křídla napálil stojnou nohu černohorského brankáře.
47'
Vyloučení v týmu Černá Hora (Risto Vujačić).
46'
Mitrevski skvěle vystihl zakončení Andjeliče. Na druhé straně nemusel zasahovat Simić, neboť střela Mirkulovskiho mířila vysoko nad.
45'
Vyloučení v týmu Černá Hora (Milos Vujović).
45'
Střelu černohorského házenkáře zastavilo břevno, v cestě za vyrovnáním pokračují Makedonci.
44'
Gól vstřelil tým Severní Makedonie (Goče Georgievski).
43'
Mitrovskimu se musím omluvit, za tohle opravdu nemohl. Rozhodčí po přezkoumání situace u videa zjistili, že k žádnému porušení pravidel nedošlo. Míč bude mít k dispozici Severní Makedonie.
42'
Simonoski se natahoval po vysoké přihrávce, jenže v ten moment ho podrazil brankář soupeře. Drsný zákrok Mitrevskiho se bude přezkoumávat u videa.
42'
Nevyužitý útok Severní Makedonie tvrdě z kontru potrestal Ševaljević.
42'
Cvetan Kuzmanovski minul z dobré pozice protější tyč.
41'
Severní Makedonie z rychlého protiútoku snižuje, když se prosadil pohlednou střelou Velkovski.
41'
Gól vstřelil tým Černá Hora (Milos Vujović).
41'
Simić vychytal Taleskiho. Pokud se podaří Černohorcům dostat do tříbrankového trháku, už by to mohlo vypadat s jejich výhrou o něco reálněji.
40'
Žlutá karta pro tým Severní Makedonie (Martin Velkovski).
39'
Ševaljevićova dělovka nedala makedonskému gólmanovi šanci na úspěch.
39'
Martin Velkovski se prodral skrz dvojici bránících hráčů a napálil míč do sítě.
38'
36'
Jenže přihrávka na pravé křídlo skončila pouze v zámezí, hra se otáčí na druhou stranu.
Ševaljević byl zastaven obranou soupeře. I tak to jsou Černohorci, kteří mohou pokračovat v kombinaci.
35'
Tentokrát byl Milos Vujovič z levého křídla úspěšný a dostal svůj celek znova do vedení.
34'
Filip Kuzmanovski byl při svém průchodu černohorskou obranou faulován, což neuniklo zraku litevských rozhodčích.
34'
Nikola Mitrevski se zaskvěl proti střele Milose Vujoviče z levého křídla.
33'
Vyloučení v týmu Severní Makedonie (Marko Miševski).
33'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Severní Makedonie (Cvetan Kuzmanovski).
32'
Jenže ani házenkáři v zelených dresech si o moc lépe nevedli. Grbovič nenašel recept na brankáře soupeře.
32'
Simič vytáhl proti střele soupeře z levé spojky famózní zákrok.
31'
Rozhodčí u videa zjistili, že hráči Severní Makedonie k pádu vypomohl Ševaljević. Ten si jde na dvě minuty odpočinout.
31'
Tohle nevypadá hezky. Mirkulovski nejspíše špatně došlápl a udělal si něco s nohou. Budeme doufat, že bude schopen pokračovat v zápase.
31'
První poločas je za námi! A že se bylo na co dívat. Černá Hora jasně dominovala v úvodu duelu, když v jednu chvíli vedla dokonce o pět branek. Jenže Severní Makedonie se pomalu dostávala do hry, dařilo se jí snižovat manko. To na konci úvodní třicetiminutovky činí jeden gól, a tak si myslím, že nás čeká pořádně dramatická druhá půlka.
Druhý poločas začne přibližně v 18:55.
30'
30'
Fantastický zákrok černohorského gólmana zakončuje první třicetiminutovku. Jeden z jeho spoluhráčů se ještě pokusil poslat míč do prázdné brány, který by tam i doletěl, kdyby ještě zbývalo pár desetin.
30'
Krátce před koncem úvodního poločasu se Severní Makedonie dostává na rozdíl jedné brány. Zasloužil se o to Velkovski.
28'
Ševaljević se svou dalekonosnou ránou minul. Následně jeho spoluhráči svedli souboj o odražený míč, ten ovšem prohráli.
27'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Severní Makedonie (Filip Kuzmanovski).
27'
Milos Vujović se blýskl hezkou individuální akcí. Probojoval se až na pivota, odkud navýšil vedení Černé Hory.
26'
26'
Gól vstřelil tým Černá Hora (Mirko Radović).
25'
Na konci rychlé kombinace stál Velkovski. Proti němu okamžitě vystartoval černohorský gólman, nicméně to ho nezaskočilo a bez větších problémů procpal míč do brány.
25'
Při signalizované pasivitě se odhodlal k ráně z levé spojky Ševaljević. Míč zapadl do protějšího rohu brány.
23'
Odpověď Severní Makedonie přichází záhy, postaral se o ní Velkovski.
23'
Branko Vujovič z pravé spojky poslal míč k protější tyči.
22'
Vyloučení v týmu Černá Hora (Mirko Radović).
22'
22'
To co se nepovedlo hráči na jedné straně, dokázal dovést k dokonalosti Kuzmanovski. Jeho lob málem brankář vytěsnil konečky prestů, k tomu mu však chybělo pár centimetrů.
21'
Mirko Radovič se pokusil přelobovat gólmana Severní Makedonie, jeho snažení však zastavila tyč.
21'
Gól vstřelil tým Severní Makedonie (Martin Velkovski).
21'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Černá Hora (Milos Vujović).
Čepić mohl najít spoluhráče na pravém křídle, místo toho se ovšem rozhodl zakončit sám. Neskóroval, nicméně alespoň vybojoval sedmimetrový hod.
21'
20'
Vyloučení v týmu Severní Makedonie (Filip Taleski).
20'
Kosteski obdržel přihrávku na pravé křídlo, odkud uspěl střelou na protější tyč.
20'
Střelu jednoho z černohorských reprezentantů zastavilo břevno!
20'
Hezká přihrávka na Peševskiho. Ten se obtočil kolem obránce Černé Hory a zavěsil.
19'
Andjelić z levé spojky rozvlnil síť za brankářem Severní Makedonie.
19'
Filip Kuzmanovski to udělal chytře. Střelou od země nedal brankáři soupeře příliš velkou šanci zareagovat.
17'
Gól vstřelil tým Černá Hora (Branko Vujović).
16'
Žlutá karta pro tým Severní Makedonie (Filip Taleski).
16'
A Severní Makedonii oddechový čas evidentně prospěl. Z rychlého kontru snížil na rozdíl tří branek Kuzmanovski.
Čepićova střela končí v zámezí. Přesto mohou jeho spoluhráči pokračovat v dobývání brány Černé Hory.
15'
Mirkulovski znova v akci. Situace to byla dost podobná, i v tomto případě to vzal sám na sebe.
14'
Gól vstřelil tým Černá Hora (Nemanja Grbović).
14'
Mirkulovski se probojoval na pivota, odkud s přehledem zakončil.
12'
Tohle už vypadá se Severní Makedonií dost špatně. Po brance Andjeliće si berou mírní favorité duelu oddechový čas.
11'
Georgiev ztratil míč na úkor Miloše Vujoviče. Ten odstartoval akci Černé Hory, kterou sám zakončil střelou z pravé spojky.
8'
Další přesný zásah Vujovič nezapsal, hrát mohou házenkáři ve žlutých dresech.
8'
Skvělý Vujović. Ten využil další zaváhání v obraně soupeře a navýšil vedení Černé Hory.
6'
Skvělý zákrok černohorského brankáře, který tváří v tvář Serafimovi uspěl.
6'
Severní Makedonie snižuje na rozdíl dvou branek, prosadil se Serafimov.
6'
Gól vstřelil tým Severní Makedonie (Filip Taleski).
6'
5'
Gól vstřelil tým Severní Makedonie (Martin Serafimov).
5'
4'
3'
K nelibosti publika, které je z velké části tvořeno fanoušky ze Severní Makedonie, skončil podstřel Radoviče v levém horním růžku brány.
2'
Taleski minul, hrát mohou znova házenkáři v zelených dresech.
1'
Grbovič nejdříve z bezprostřední blízkosti nepřekonal brankáře soupeře, to ovšem Černé Hoře vadit nemuselo. Z následného kontru se prosadil Vujovič.