ME v házené žen - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Francie  : Černá Hora  - 4. prosince 2020   18:15

Francie
Francie
7' Zaadiová  • 8' Niakatéová  • 10' Niakatéová  • 16' Bouquetová  • 21' Sercienová-Ugolinová  • 21' Flippesová  • 23' Bouquetová  • 26' Edwigeová  • 28' Edwigeová  • 30' Dembeleová-Pavlovićová  • 33' Nze Minková  • 38' Niakatéová  • 39' Sercienová-Ugolinová  • 40' Flippesová  • 40' Flippesová  • 47' Nocandyová  • 50' Coataneaová  • 51' Kouyatéová  • 52' Kouyatéová  • 56' Kouyatéová  • 59' Bouquetová
24:23
(11:12)
Černá Hora
Černá Hora
1' Jaukovićová   • 9' Mehmedovićová   • 11' Despotovićová   • 14' Ramusovićová   • 16' Jaukovićová   • 17' Radičevićová   • 18' Grbićová   • 20' Mehmedovićová   • 28' Grbićová   • 30' Despotovićová   • 33' Radičevićová   • 35' Mehmedovićová   • 37' Radičevićová   • 38' Mehmedovićová   • 40' Ramusovićová   • 45' Jaukovićová   • 47' Mugošová   • 49' Ramusovićová   • 56' Mehmedovićová   • 59' Despotovićová   • 60' B. Klikovaćová
Francie
Marta Saová, Vania Saová (obě POR)
Jyske Bank Boxen, Herning
Černá Hora

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Francie – Černá Hora 24:23 (11:12)
Nejvíce branek: Bouquetová 3, Kouyatéová 3, Niakatéová 3 – Radičevićová 5/2, Mehmedovićová 5, Jaukovićová 3. Rozhodčí: Marta Saová, Vania Saová (obě POR). Sedmimetrové hody: 5/3 – 3/2. Vyloučení: 1:6.
Černá Hora dřela, co to šlo, nakonec se však ani k remíze nepropracovala. Za svůj výkon se ale rozhodně nemůže stydět. Francii, která nakonec slavila jen velmi těsné vítězství, opravdu notně zatopila. Vstup do turnaje se, dá se říci, vlastně oběma týmům povedl, balkánskému celku aspoň po herní stránce.
60'
Šestnáct vteřin před koncem snížila stav B. Klikovaćová (MNE). Tahle branka ale asi na řadu přišla příliš pozdě.
59'
A je zřejmě definitivně rozhodnuto poté, co rozvlnila síť Bouquetová (FRA).
59'
Rychlý brejk a snižující trefa je na světě! Na střeleckou listinu přidala přesný zásah Despotovićová (MNE).
58'
Jaukovićová (MNE) se nyní střelecky neprosadila. Šance Černé Hory aspoň na remízu se stále ztenčují.
57'
Ještě si budeme muset na rozuzlení tohoto utkání počkat. Protože sedmičku teď Zaadiová (FRA) tentokráte neproměnila.
57'
Černá Hora se dopustila mizerné rozehrávky. V opravdu nejnevhodnější chvíli, balón tak skončil v zámezí. A Francie tak vybojovala sedmičku.
56'
Oddechový čas pro hosty.
56'
Kouyatéová (FRA) zase dostala Francii do větší pohody. Černé Hoře se krátí čas. Musí dohnat dvougólové manko v posledních zhruba čtyřech minutách.
56'
Mehmedovićová (MNE) se prosadila po parádní akci. Černá Hora žije! Dát gól v oslabení se vždy hodí.
54'
Vyloučení a navíc proměněná sedmička Francie. Černá Hora prohrává najednou o dva góly. Prosadila se tentokráte Zaadiová (FRA).
54'
Vyloučení v týmu Černá Hora (Bobana Klikovaćová).
53'
Černá Hora měla možnost srovnat ze sedmičky, jenomže tahle střela skončila na břevně. Nešťastnou zakončovatelkou se stala Radičevićová (MNE).
52'
Perfektně zatím bránila Černá Hora tohle oslabení, až se uvolnila Kouyatéová (FRA), která zakončila tvrdě do brány.
51'
Vyloučení v týmu Černá Hora (Dijana Mugošová).
51'
Kouyatéová (FRA) stvořila tuhle vyrovnávací branku. Konec utkání se blíží. A Francouzky určitě na palubovce nedominují.
50'
Coataneaová (FRA) se probila na pravé straně, vykročila si do středu a pohotově zacílila.
49'
Další vzpruha pro Černou Horu, která se opětovně dostala do dvougólového vedení. Střelecky se prosadila Ramusovićová (MNE).
48'
Lacrabereová (FRA) třetí sedmičku v řadě neproměnila. Tentokráte její tečovaná střela skončila na tyčce.
47'
Mugošová (MNE) a její první branka v utkání na sklonku čtyřicáté sedmé minuty. Černá Hora se stále s favoritkami drží, pořád jim nedovoluje dostat se na dostřel.
47'
Bolelo to. Ale Nocandyová (FRA) se přesto probila středem pole a následně přesně zacílila. Zase máme srovnáno.
45'
Nenechá svou kůži lacino, nenechá. Černá Hora zase gólově udeřila. Prosadila se Jaukovićová (MNE).
44'
43'
Lacrabereová (FRA) proměnila i druhou sedmičku v zápase. A máme srovnáno!
42'
Radičevićová (MNE) tentokráte nenašla správnou mušku. Škoda. Zase by Francie musela jinak dotahovat.
40'
Flippesová (FRA) se během krátké chvíle střelecky prosadila podruhé. Francie stahuje náskok Černé Hory, pořád však soupeřky nedokáže udolat.
40'
Ramusovićová (MNE) se trefila. Černá Hora si hodlá držet odstup od Francouzek.
40'
Flippesová (FRA) se objevila na křídle docela nehlídaná. Tuhle situaci si Černá Hora nepohlídala nejlépe.
39'
Sercienová-Ugolinová (FRA) snížila na rozdíl dvou branek. Francie je pořád na dostřel svým soupeřkám.
38'
Černohorky také měly štěstí, že se balón dostal za brankovou čáru. O kousek, ale přece. Branku vsítila Mehmedovićová (MNE).
38'
Tenhle gól muselo potvrdit až video. A nakonec se míč dostal za brankovou čáru. Přesný zásah tedy zaznamenala Niakatéová (FRA).
37'
Radičevićová (MNE) dostala dobrou přihrávku na křídlo a nezmýlila se. Černé Hoře se zase dýchá o dost lépe.
36'
Grbićová (MNE) mohla svůj tým poslat do třígólového vedení, jenže v zakončení se jí nevedlo dobře. A soupeřky se tak můžou dostat na dostřel.
35'
Raduje se, raduje. A po právu. Svou dobrou šanci proměnila Mehmedovićová (MNE) tak, jak si sama přála.
33'
Radičevićová (MNE) navrátila Černohorkám vedení. Pořád je to zatím přetahovaná o každou branku.
33'
Nze Minková (FRA) se ocitla sama před brankou a nezaváhala v koncovce. Tyhle šance jsou zkrátka proměněny z devadesáti procent gólově.
32'
Lassourceová (FRA) nyní přešlápla a dopustila se tak technické chyby. K velké nevoli francouzské lavičky byl přisouzen míč Černé Hoře.
31'
Lassourceová (FRA) minula z křídla bránu. První atak Francouzek si nenašel cestu za vyrovnáním.
31'
Francie zatím vyloženě nepotvrzuje roli favorita. Černá Hora je evropskému gigantovi více než rovnocenným protivníkem, dokonce po první půlhodině vede o gól. Bezpochyby můžeme sledovat tuhou bitvu po přestávce, pokud balkánský celek vydrží hrát v nastoleném tempu.
30'
30'
Ještě jeden gól v závěru nabídl tento poločas, který vyhraje Černá Hora. Trefila se Despotovićová (MNE).
30'
Dembeleová-Pavlovićová (FRA) a její první branka utkání. Během přesilovky si hezky vykročila z křídla a zakončila lehkým obloučkem.
29'
Vyloučení v týmu Černá Hora (Djurdjina Jaukovićová).
28'
Blesková odpověď Francie na druhé straně. Postarala se o ní Edwigeová (FRA). Kdo uspěje nakonec v tomto poločase? Zatím k tomu má blíže Černá Hora.
28'
Nádherná rána do šibenice! Grbićová (MNE) se trefila parádně. Tahle střela byla nechytatelná.
27'
Oddechový čas pro domácí.
26'
Francie tvrdě využívá vyloučení Černohorek. Edwigeová (FRA) nyní zamířila přesně do brány.
26'
Černé Hoře jako by došel střelecký prach. Teď z křídla nevyslala povedenou střelu Mehmedovićová (MNE)
25'
25'
Také Francie se zaradovala z proměněné sedmičky, postarala se o ní Lacrabereová (FRA). Náskok Černé Hory se stále a stále ztenčuje.
24'
Vyloučení v týmu Černá Hora (Nikolina Vukčevićová).
23'
Bleskově využitá početní výhoda ze strany Francie. Střelecky se prosadila Bouquetová (FRA).
23'
22'
Radičevićová (MNE) proměnila sedmičku. A pořádně se zaradovala. Zase je náskok balkánského celku příjemnější.
21'
Flippesová (FRA) se nyní prosadila z křídla, během krátké chvíle Francouzsky podruhé přesně zacílil. A ukrajují náskok Černé Hory.
21'
Sercienová-Ugolinová (FRA) zlomila střelecké prokletí Francie. A bombou k tyči skórovala.
20'
Mehmedovićová (MNE) zasazuje soupeřkám další gólový úder. Francie v první dvacetiminutovce vážně vůbec nezáří. A to plní roli favorita.
19'
Niakatéová (FRA) se nyní neprosadila. Francouzsky v útoku zkrátka i nadále tápou.
18'
A rozdíl mezi oběma týmy je dvougólový! Francie zatím hraje výrazně pod svoje možnosti. Černá Hora perfektně brání, navíc umí dávat góly. O ten se teď postarala Grbićová (MNE).
17'
Černá Hora nepolevuje ve svém tempu. Radičevićová (MNE) nyní zakončila pohotově rychlý protiútok.
16'
Jaukovićová (MNE) navyšuje opět náskok Černé Hory na rozdíl dvou branek.
16'
Bouquetová (FRA) se zapsala na listinu střelkyň. Francie založila rychlý brejk, pohotově ho zakončila hráčka s šestkou na zádech.
14'
Francii se prostě ve střelbě nedaří. Další střela mimo, tentokráte se o ní "postarala" Zaadiová.
14'
Ramusovićová (MNE) dostala dobrou přihrávku, z vyložené pozice se zmýlit nemohla. Černá Hora i nadále hraje proti favoritkám velmi dobře.
12'
Vyloučení v týmu Francie (Kalidiatou Niakatéová).
11'
Despotovićová (MNE) okamžitě odpovídá na branku Niakatéové. A znovu se dostává do vedení.
10'
Niakatéová (FRA) a její druhý gól v tomto utkání. Opět máme srovnáno.
9'
Mehmedovićová (MNE) zase dostala svůj tým na koně. Černá Hora se úvodních minutách neprezentuje vůbec špatně.
8'
Niakatéová (FRA) se zapisuje na listinu střelců. Máme vyrovnáno.
7'
Konečně se podařilo Francii zužitkovat jednu ze svých šancí. Z přesilovky se prosadila Zaadiová (FRA) a snižuje na rozdíl jednoho gólu.
7'
Vyloučení v týmu Černá Hora (Itana Grbićová).
6'
Francouzsky se snažily založit rychlý brejk a zakončit po křídle, šanci ale zabrzdila mizerná přihrávka. Míč skončil v autu.
6'
Žlutá karta pro tým Francie (Kalidiatou Niakatéová).
4'
Francouzsky zatím nejsou schopné dopracovat se k brance. Černá Hora si v obraně počíná velmi dobře. A už zakládá další ze svých útoků.
3'
Radičevićová (MNE) navyšuje náskok svého týmu, proměnila sedmičku. Celek z Balkánu vstoupil do utkání velmi dobře.
1'
Jaukovićová (MNE) načala skóre tohoto utkání.
1'

Francie: Leynaudová, Darleuxová – Nocandyová, Coataneaová, Bouquetová, Lassourceová, Zaadiová, Kouyatéová, Niakatéová, Dembeleová-Pavlovićová, Sercienová-Ugolinová, Flippesová, Edwigeová, Foppaová, Nze Minková, Lacrabereová.

Černá Hora: Babovićová, Nenezićová, Batinovićová – Radičevićová, Jaukovićová, Pletikosićová, Mugošová, Džaferovićová, A. Klikovaćová, Ujkićová, Ramusovićová, B. Klikovaćová, Mehmedovićová, Despotovićová, Grbićová, N. Vukčevićová.

Rozhodčí: Marta Saová, Vania Saová (obě POR).
Jyske Bank Boxen v Herningu bude dějištěm tohoto klání, kvůli pandemii koronaviru bude přítomný jen omezený počet diváků.
Pro Černou Horu bude nejdůležitější proklouznout ze skupiny do další fáze, kam ze čtyřčlenného uskupení postoupí tři nejlepší. Po Francii se střetne následně s Dánskem, pak narazí na Slovinsko. A právě poslední duel v pořadí bude zřejmě tím klíčovým. V tomto souboji s Francií každopádně nebude mít mužstvo dánského stratéga Kima Rasmussena vůbec co ztratit.
Obhájkyně prvenství z evropského šampionátu z roku 2018 z Francie vstoupí do nového turnaje na starém kontinentu soubojem s Černou Horou, ve kterém budou jednoznačnými favoritkami. Aktuálně patří svěřenkyně trenéra Oliviera Krumbholze k tomu nejlepšímu na světě a cokoliv jiného než jejich vítězství by bylo velkou senzací.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.