ME v házené žen - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Norsko  - 5. prosince 2020   18:15

Německo
Německo
3' Bölková  • 5' Bergerová  • 6' Maidhofová  • 8' Bölková  • 8' Bergerová  • 12' Grijseelsová  • 13' Behnkeová  • 14' Lauenrothová  • 21' Bölková  • 23' X. Smitsová  • 26' X. Smitsová  • 27' Behnkeová  • 28' Maidhofová  • 29' Lauenrothová  • 36' Maidhofová  • 39' X. Smitsová  • 43' Weigelová  • 44' X. Smitsová  • 47' Bölková  • 47' Schulzeová  • 53' Zapfová  • 58' Minevskajaová
23:42
(14:22)
Norsko
Norsko
1' N. Mörková   • 4' Kristiansenová   • 5' Herremová   • 6' Kristiansenová   • 7' Herremová   • 8' Oftedalová   • 9' Daleová   • 10' N. Mörková   • 12' Daleová   • 13' Oftedalová   • 18' Auneová   • 20' Sanna Solbergová-Isaksenová   • 22' Jacobsenová   • 22' Jacobsenová   • 24' Daleová   • 24' Oftedalová   • 25' Reistadová   • 27' Reistadová   • 28' N. Mörková   • 32' N. Mörková   • 33' N. Mörková   • 36' N. Mörková   • 37' Skograndová   • 38' Herremová   • 40' N. Mörková   • 40' Herremová   • 43' Daleová   • 44' Oftedalová   • 45' Reistadová   • 46' Herremová   • 50' Arntzenová   • 51' Arntzenová   • 55' Herremová   • 56' Reistadová   • 59' Herremová   • 60' Jacobsenová
Německo
Mitrovićová – Kazanegraová (MNE)
Sydbank Arena, Kolding (DEN)
Norsko

Německo – Norsko 23:42 (14:22)
Nejvíce branek: Smitsová 4, Bölková 4, Maidhofová 3 – Mörková 12/5, Herremová 7, Reistadová 4. Rozhodčí: Mitrovićová – Kazanegraová (MNE). Sedmimetrové hody: 3/1 – 7/6. Vyloučení: 5:3.
Utkání mezi Německem a Norskem skončilo pořádným debaklem Němek. Norky po celý zápas dominovaly, svůj náskok neustále navyšovaly a nakonec zvítězily o 19 zásahů. Hned 12 branek zaznamenala Nora Mörková, která také proměnila pět ze šesti sedmiček. Po změně stran navíc vítězkám skvěle zachytala brankářka Granlundová. Němky na tenhle zápas asi budou chtít rychle zapomenout.
60'
V úplném závěru ještě napálila z pravého křídla míč za Rochovou Marit Jacobsenová!
59'
Camila Herremová skóruje po rychlém kontru.
58'
Evgenija Minevskajaová proskočila obranou a překonala Granlundovou.
58'
Veronica Kristiansenová střílí ze sedmičky jubilejní čtyřicátý gól Norska!
57'
Grijseelsová z šesti metrů nepropálila výtečnou Rikku Granlundovou!
56'
Henny Reistadová přidává další zásah do německého sebevědomí.
55'
Herremová se trefuje z levého křídla.
53'
Nora Mörková sedmimetrový hod opět proměňuje.
53'
Grossmannoná dostala dvě minuty. Navíc sedmička pro Norsko.
53'
Němkám teď velmi slušně chytá brankářka Rochová. Po jejím dalším zákroku přišel protiútok, po němž skórovala Zapfová.
52'
Norky jsou kompletní.
51'
Naidzinaviciusová v rychlém kontru neuspěla proti Granlundové!
51'
Emilie Arntzenová se trefila z pravé strany na vzdálenější tyč.
50'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelila Alina Grijseelsová.
50'
Po faulu Henny Reistadové budou Němky házet sedmičku. Navíc dvě minuty pro Norku.
50'
Emilie Arntzenová se tentokrát trefila a zvýšila na rozdíl patnácti gólů.
48'
Arntzenová svou střelou našla připravenou Rochovou. Ta se rozchytává.
47'
Schulzeová se trefila z rychlého brejku.
47'
Lökeová z hranice brankoviště nepřekonala Rochovou.
47'
Emily Bölkeová skórovala tvrdou střelou z větší distance.
46'
Rochovou přivítala gólem z rychlého brejku Camilla Herremová.
46'
Němky střídají brankářky. Nyní bude čelit norským nájezdům Isabell Rochová.
45'
Henny Ella Reistadová se dostala do trháku, který proměnila.
44'
Norky reagují trefou Stine Oftedalové.
44'
Xenia Smitsová prostřelila ze střední vzdálenosti Granlundovou.
43'
Hezkou norskou akci zakončila gólem Kari Daleová.
43'
Oddechový čas norské hráčské lavice.
43'
Maren Weigelová se prosadila z pozice pivotky.
42'
Náladu si spravila také německá gólmanka Eckerleová, která vyrazila ránu Skograndové.
41'
Na Granlundové si nyní vylámala zuby Weigelová.
40'
Maidhofová neprostřelila norskou brankářku. Následoval brejk, z něhož vstřelila třicátý gól Seveřanek Camilla Herremová.
40'
Norsko hraje v neskutečné pohodě. Nora Mörková skóruje z pravého křídla.
39'
Xenia Smitsová koriguje výsledek z pohledu německé reprezentace.
39'
Nora Mörková sedmičku proměnila a zakulatila svůj dnešní gólový sumář už na deset!
39'
Skograndová získala pro Norsko sedmimetrový hod. Faulovala ji Antje Lauenrothová, která navíc dostala dvouminutový trest.
38'
Po zákroku své brankářky sehrály Norky rychlý brejk, na jehož konci byla Camilla Herremová. Tohle je už německý debakl.
37'
Střelu Maidhofové vyrazila zatím výborně chytající Granlundová.
37'
Oftedalová trefila tyč. Následně se ale k míči dostala její spoluhráčka Skograndová a ta už německou brankářku překonala.
36'
Z pravého křídla se trefila Julia Maidhofová, která zaznamenala první gól Německa po změně stran.
36'
Další gól Norska. Z 9 metrů mířila přesně Mörková.
36'
Bergerová se protáhla do zakončení z pravého křídla. Branku soupeřek minula.
35'
Německo už hraje v plném počtu hráček.
34'
Granlundová dokázala chytit sedmičku Maidhofové! Německé trápení pokračuje.
34'
Schulzeová byla faulována a rozhodčí nařizují sedmičku proti Norsku!
33'
Nora Morková vymetla z 9 metrů pravou šibenici německé svatyně. Norky vedou o deset gólů!
33'
Německá házenkářka Julia Behnkeová dostala dvouminutový trest.
33'
Na druhé straně napálila Smitsová tyč!
32'
Druhý poločas otevírá střelecky norská hvězda Nora Mörková.
31'
V norské brance dostane od začátku druhého poločasu příležitost Rikke Granlundová. Do té německé se vrací Dinah Eckerleová. Ani Isabell Rochová totiž nedokázala nápor soupeřek přibrzdit.
31'
První poločas vyzněl jasně pro norský tým. Seveřanky od začátku postupně navyšovaly svůj náskok, který narostl až na rozdíl devíti zásahů. Nakonec jdou do kabin s vedením 22:14. K aktuálnímu stavu přispěla hned šesti zásahy Nora Mörková. Na německé straně kontrovala třemi trefami Emily Bölková.
30'
30'
Bergerová se dostala z pravé strany do zakončení. Sandová v norské brance ji vychytala!
29'
Antje Lauenrothová vymetla z levého křídla horní růžek branky.
29'
Vyloučení v týmu Norsko (Kari Brattset Daleová).
28'
Němky jsou již kompletní.
28'
Další gól si připisuje norská kanonýrka Mörková.
28'
Julia Maidhofová využila hry svého týmu bez brankářky a v oslabení skóruje.
27'
Henny Ella Reistadová ale odpovídá trefou z pozice pravé spojky.
27'
Němky reagují zásahem Behnkeové.
26'
Mörková se z kóty sedmimetrového hodu nemýlila.
26'
Kim Naidzinaviciusová faulovala Frafjordovou a dostává dvouminutový trest. Navíc sedmička proti Německu...
26'
Smitsová dostala přihrávku na osu a snižuje.
25'
Oddechový čas Německa...
25'
Z devíti metrů prostřelila vše, co ji stálo v cestě Henny Ella Reistadová. Němky jsou teď zcela mimo!
24'
Další gól Norska, které vede už o osm branek! Přesně mířila Stine Oftedalová.
24'
Kari Daleová se trefuje z osy z hranice brankoviště.
23'
Xenia Smitsová koriguje německou ztrátu.
22'
Norky zatím kralují! Marit Jacobsenová překonala Rochovou z pravého křídla.
22'
Němky vystřídaly brankářku. Místo Eckerleové to zkusí Isabell Rochová.
22'
Grijseelsová zamířila do tyčky a na druhé straně se z brejku trefuje Jacobsenová.
21'
Jacobsenová nastřelila tyč. Norsko je v plném počtu.
21'
Emily Bölková se trefila ze střední vzdálenosti.
20'
Sanna Solbergová-Isaksenová se dostala k míči a potrestala soupeřky střelou do prázdné branky!
19'
Také Němky si v oslabení pomáhají hrou bez brankářky.
19'
Vyloučení v týmu Německo (Alina Grijseelsová).
18'
Norky poprvé vedou o pět gólu! Prosadila se Malin Auneová.
17'
Minevskajaová ji neproměnila, orazítkovala tyčku!
17'
Norky už jsou v plném počtu. Budou ale čelit sedmičce!
16'
Po střele Kristiansenové Němky podržela brankářka Eckerleová!
15'
Norky v oslabení sázejí na v dnešní době rozšířenou taktiku. Pokud mají míč, stahují brankářku na střídačku a místo ní naskočí další hráčka do pole.
15'
Vyloučení v týmu Norsko (Sanna Charlotte Solbergová-Isaksenová).
14'
Maidhofová způsobila další sedmičku. Nora Mörková se tentokrát nemýlila.
14'
Lauenrothová drží Německo na rozdílu tří branek.
13'
Stine Oftedalová se prosazuje ranou z pravé strany.
13'
Nahrávka do středu, kde to na sebe vzala Julia Behnkeová a je zase sníženo.
12'
Norky si ale udržují náskok. Nyní se prosadila Daleová.
12'
Němky to teď sehrály do středu a střela Grijseelsové z hranice brankoviště zapadla za Sandovou.
11'
Mörková trefila ze sedmimetrového hodu tyčku a odmítla tak zvýšení norského náskoku!
11'
Oftedalová byla faulována Maidhofovou a Norsko má k dispozici sedmičku!
10'
Norské hráčky navyšují náskok náskok. Nyní se trefila z pravého křídla Nora Mörková.
9'
Gól vstřelil tým Norsko (Kari Brattset Daleová).
8'
Amelie Bergerová snižuje střelou z pravého křídla.
Německá lavička reaguje time-outem.
8'
Oftedalová skóruje z osy hřiště.
8'
Emily Bölková se prosazuje střelou z větší vzdálenosti.
7'
Střela Maidhofové byla zablokována. Následný rychlý kontr Norek končí gólem Herremové.
7'
Maidhofová svým faulem zavinila sedmičku. Tu proměnila Mörková.
6'
Postupný útok Němek zakončila z levé strany Julia Maidhofová.
6'
Kristiansenová se prosazuje z rychlého kontru a vrací Norsku dvougólový náskok.
5'
Němky sehrály akci do pravého křídla, odkud skórovala Bergerová.
5'
Rychlý kontr Seveřanek zužitkovala přesnou střelou Camilla Herremová.
4'
Norkám vrátila vedení zakončením z pravé strany Veronica Kristiansenová.
3'
Emily Bölková srovnala z pozice levého křídla.
3'
Norka Kari Brattset Daleová byla potrestána žlutou kartou.
2'
Na druhé straně napálila Oftedalová brankovou konstrukci!
2'
Vyrovnat mohla Bölková. Její střela z devítky však nebyla přesná.
1'
Norky se ujímají vedení! Rychlý brejk zakončila z levé strany Nora Mörková.
1'

Německo: Eckerleová, Rochová – Zapfová, Bergerová, Grijseelsová, X. Smitsová, Behnkeová, Naidzinaviciusová, Bölková, Grossmannoná, Weigelová, Lottová, Maidhofová, Lauenrothová, Minevskajaová, Schulzeová.

Norsko: Sandová, Granlundová – Reistadová, Arntzenová, Kristiansenová, Frafjordová, Lökeová, Skograndová, N. Mörková, Oftedalová, Auneová, Daleová, Jacobsenová, Herremová, Sanna Solbergová-Isaksenová, Breistölová.

Rozhodčí: Mitrovićová – Kazanegraová (MNE).
Utkání hostí Sydbank Arena v dánském městě Kolding. Ta za normálních okolností pojme až 5000 fanoušků.
Obě země se na mezinárodních akcích poměrně často potkávají. K poslednímu zápasu došlo na loňském MS, kdy Norky ve skupině zvítězily 32:29. Před dvěma lety na EURU se po dramatické bitvě radovaly pro změnu Německé reprezentantky. Ty zdolaly severského soupeře o jediný gól 33:32.
Německo:
Němky jsou pravidelnými účastnicemi evropských šampionátů. Medaili ale získaly jen na prvním z nich v roce 1994, kdy se před domácím publikem dostaly až do finále. O rok dříve se navíc dočkaly historického úspěchu, dokázaly totiž vyhrát mistrovství světa. V roce 2007 ještě braly na MS bronz, ale to je zatím jejich poslední větší úspěch. Na posledním EURU skončily desáté, na MS osmé. Do turnaje v Norsku a Dánsku vstoupily německé hráčky dobře. Rumunky zdolaly 22:19. Čtyřmi zásahy se na tom podílela trojice házenkářek – Kim Naidzinaviciusová, Emily Bölková a Julia Maidhofová.
Norsko:
Norské házenkářky v minulosti vyhrály ME sedmkrát a jsou nejúspěšnějším celkem historie těchto turnajů. Třikrát získaly také titul mistryň světa a v letech 2008 a 2012 získaly i olympijské zlato. Také na domácím šampionátu tak logicky patří k největším favoritkám. Do turnaje vstoupily svěřenkyně kouče Thorira Hergeirssona vysokou výhrou 35:22 nad Polkami. Šesti brankami se na tomto výsledku podílely Henny Reistadová a Nora Morková.
Vítám tu všechny milovníky házené! V sobotu pokračuje evropský šampionát žen, který společně hostí Norsko a Dánsko. Ve skupině D se utkají Němky s domácími Norkami. Oba týmy ve svých prvních zápasech zvítězily. Favoritkami duelu bude norský výběr. Házenkářky z této země patří k nejlepším na světě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.