ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Francie  : Bělorusko - 16. ledna 2018   18:15

Francie
Francie
2' N. Karabatić  • 3' Porte  • 7' Sorhaindo  • 8' N. Karabatić  • 11' Abalo  • 12' Guigou  • 14' Mem  • 18' Mem  • 20' Abalo  • 21' Guigou  • 23' N. Karabatić  • 25' Mem  • 29' Mem  • 32' N. Karabatić  • 34' Mem  • 36' N. Karabatić  • 38' Sorhaindo  • 39' Mem  • 39' Mahe  • 41' Porte  • 42' Porte  • 43' Mem  • 45' Porte  • 47' Mem  • 47' Porte  • 50' Tournat  • 52' Mem  • 57' N. Karabatić  • 58' Abalo  • 59' Porte
32:25
(14:11)
Bělorusko
Bělorusko
5' Padšivalov   • 7' Padšivalov   • 8' Jurynok   • 9' Kuleš   • 12' Šilovič   • 13' Gajdučenko   • 14' Jurynok   • 16' Kuleš   • 17' Karvackij   • 23' Gajdučenko   • 28' Baranov   • 35' Padšivalov   • 36' Gajdučenko   • 38' Padšivalov   • 39' Baranov   • 42' Baranov   • 43' Jurynok   • 48' Padšivalov   • 50' Jurynok   • 51' Padšivalov   • 51' Babičev   • 54' Šilovič   • 55' Baranov   • 57' Šilovič
Francie
Gatelis, Mazeika (oba Litva)
Žatika Sport Centre (Poreč)
Bělorusko

Francie splnila povinnost, když na ME nedopustila překvapení a porazila Bělorusko 32:25. Zápas hodně ovlivnil fakt, že outsider neproměnil tři sedmičky v prvním poločase. Tím pádem stouplo sebevědomí Gerarda, který jinak nepustil do branky Dumoulina. Samozřejmě, že Karabatič zase dirigoval hru Francie a i proto je vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Jinak to nebyl duel v takovém tempu a s takovým spádem jako například včera Černá Hora – Makedonie. Ke konci už trošku Francie hrála někdy až na krásu...
Francie – Bělorusko 32:25 (14:11)
Nejvíce branek: Mem 9, Karabatić 6, Porte 4 – Padšivalov 6, Jurynok 4, Gajdučenko 4. Rozhodčí: Gatelis, Mazeika (oba Litva). Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/1. Vyloučení: 2:4. ČK: Bochan (BLR).
60'
Nejprve přihrával na spojce Šilovič, posléze z pravé spojky z výskoku na zadní tyč mířil jeho spoluhráč, ale tam byl pouze Gerard.
60'
Caucheteux byl ze sedmičky pravou rukou lepší než Mackevič střelou pod horní tyč.
60'
Jenže ta spojka byla faulovaná, sedmička.
60'
Sražená francouzská střela ze spojky z výskoku v době, kdy je v brance Makčevič.
60'
Bělorusko se neprosadilo z levého křídla proti Gerardovi.
59'
Claire nahrával na pravou spojku a Porte předvedl vynikající rychlost a z šesti metrů narval míč do sítě.
59'
Nejprve zasáhl Gerard rukama ze svého pohledu u levé tyče a poté vyrazil i dorážku pivota.
58'
Ale Bělorusko chybovalo, Abalo vyskočil na pravé straně a nad pravým ramenem gólmana zapsal branku.
58'
Porte na levé spojce na šesti prorážel.
57'
Rychlý útok Běloruska skončil u Šiloviče.
57'
Karabatič zakončil z pravé spojky z výskoku do dolních pater branky po souhře s Clairem a ještě jedním hráčem.
56'
Claire po souhře s Karabatičem a ještě jedním hráčem trefil prostor vedle levé tyče, a to celkem hodně mimo brankovou konstrukci.
55'
Obrovská chyba Francie na levé spojce a posléze už Caucheteux nemohl zabránit zakončení Baranova do prázdné branky.
55'
Krásný kříž na pravé křídlo Baranova, který vyskočil před Caucheteuxem, ale trefil spoj levé tyče a břevna.
54'
Babičev vyhodil míč z pivota a Bělorusko drží míč pravou spojkou Šilovičem.
54'
Mahe zastavil rychlý kontr Běloruska faulem a bude vyloučen, a sice poprvé v zápase.
54'
Nejprve hrál na spojce Padšivalov, posléze z pravé spojky z výskoku na zadní tyč do protipohybu brankáře udeřil Šilovič.
53'
Francie zakončila ze spojky výrazně mimo tři tyče.
53'
Bochan fauloval při dohrávce střední spojky na pivotu Tournata a po třetím vyloučení vyfasoval červenou kartu.
52'
Do útoku jde Francie s Portem, Mahem či Clairem.
52'
Mem vyskočil na devítce a levačkou poslal míč do levé poloviny branky.
51'
Babičev využil na pivotu dohrávky ze střední spojky v podání Šiloviče.
51'
Mahe napálil míč z levé spojky z výskoku vedle přední tyče.
51'
Padšivalov kontruje gólem z pravé spojky z druhé vlny.
50'
Tournat po souhře se spojkou poslal míč z pivota pravačkou do levého dolního rohu branky.
50'
Nejprve neuspěla Francie ze spojky přes blok, posléze při rychlém konturu, kdy chyboval Porte na pravé straně, tak zleva přes bránícího hráče důrazem zakončil do sítě Jurynok.
49'
Portu faulovaný na pravé spojce po nahrávce Mema, devítka.
49'
Mahe zkusil tvrdou ránu z pravé spojky a míč se od brankové konstrukce odrazil k hráči Francie na pravé straně.
49'
Bělorusko udělalo přešlap do vlastního brankoviště.
48'
Karabatič vystoupil z obrany, a tak na spojce vyskočil Padšivalov a střelou do dolních pater branky přes blok překonal Gerarda.
47'
Následuje branka Porteho z trháku.
47'
Po souhře s Karabatičem a Mahem zakončil důraznou levačkou ze středu ze spojky Mem.
46'
Gerard si kryl dolní polovinu branky, ale Puchovskij mířil pravačkou nahoru a byl přesnější ze sedmičky.
46'
Při brejku se protáhnul Jurynok na pravou stranu a fauloval jej Mem, nařízena sedmička proti Gerardovi.
45'
Karvackij spolupracoval na spojce s Padšilovalovem, ale levačkou ze středu z devíti metrů mířil do Gerarda.
45'
Při prvním trháku udělal chybu na levé straně Guigou, následný další trhák proměnil po seběhu zprava levačkou ze středu do horních pater branky Porte.
44'
Karvackij si vyměnil míč se spoluhráčem, ale posléze chyboval na levé spojce.
44'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Vjačeslav Bochan).
43'
Mem si zaběhl ze spojky na pivota a překonal brankáře.
43'
Jurynok kontruje gólem z trháku zleva.
43'
Míč se nedostal na Tournata na pivotu...
42'
Pokračujeme rychlou dohrávkou na Baranova na pravém křídle proti Gerardovi.
42'
Francie byla důrazná v obraně, jeden z Francouzů poslal míč na pravou stranu do trháku a Porte mířil ze středu levačkou z výskoku k pravé tyči proti Mackevičovi.
41'
Dipanda málem získal balon zprava proti Padšivalovi na levé spojce zhruba na deseti metrech.
41'
Vidíme postupný útok Běloruska proti Geraradovi, na pravé spojce hraje Karvackij.
41'
Porte překonal z pravého křídla Mackeviče a Bělorusové si vezmou timeout.
40'
Mahe na středu zpomalil hru a pokračuje Sorhaindo...
40'
Bělorusové mají na spojce Karvackého, ale ze střední vzdálenosti míří právě tímto hráčem mimo tři tyče Gerardovy branky po zakončení levou rukou.
39'
Následuje branka Maheho ze spojky.
39'
Baranov využil dohrávky z pravé spojky ke střele z pravého křídla na zadní tyč.
39'
Mem se prosadil důrazem ze spojky.
38'
Padšivalov se na pravé spojce zbavil zřejmě Maheho a zakončil do levého horního rohu branky.
38'
Sudí měli ruku nahoře, Karabatič přihrál ze střední spojky na pivota Sorhainda, jehož pravačka uspěla po zbavení se soupeře.
37'
Pravá spojka střílela z výskoku na přední tyč, kde ovšem byl Gerard a útočí opět Francie s Karabatičem či Mahem.
36'
Gajdučenko chytil po nahrávce Šiloviče ze středu na levé spojce druhou vlnu a z šesti metrů umístil míč na zadní tyč.
36'
A zase souhra spojek Francie až na pravé spojce vyskočil a do dolních pater branky zakončil Karabatič.
35'
Po chybě Jurynoka na levé spojce, který adresoval nepřesnou nahrávku na levé křídlo bude mít Francie útok.
35'
Nejprve nevyšla Bělorusku dohrávka z pravé spojky do pravého křídla, ale posléze z devítky z levé spojky udeřil Padšivalov.
34'
Souhru spojek skončil výskok Mema na středu, kdy Francouz vystoupal nad blok a poslal míč k levé tyči levou rukou.
34'
Mem hrál na spojce s Karabatičem a Mahem až z pravé spojky přišla dohrávka na pivota Sorhainda, jenž byl faulovaný Karacekem, devítka.
33'
Gerard zasáhl proti souhře s pivotem a kontrovat může Karabatič.
33'
Guigou to zkoušel z levé spojky kolem Baranova na šesti metrech, jenže střílel z úhlu, kdy Saldacenka měla pokrytou ze svého pohledu pravou tyč.
32'
Navíc průraz pravé spojky Běloruska dává Francii další útok.
32'
Karabatič sehrál akci s Memem a Mahem až z devítky zakončil ze středu z výskoku k levé tyči.
31'
Šilovič po nahrávce Gajdučenka z výskoku ze spojky zablokovaný a běloruský pivot už poté nedosáhl na balon.
31'
Bělorusko má výhodu prvního útoku druhého poločasu na pravé spojce se Šilovičem proti Gerardovi.
31'
Francie nakonec vítězí v prvním poločase rozdílem tří branek. Bělorusko nepůsobilo vůbec zlým dojmem proti házenkářskému gigantovi. Jenže neproměnilo tři sedmičky, dvě Harbuzem a jednu Gajdučenkem. Ten tvoří hru na spojce společně s Padšivalovem. Francie nevyměnila za celý poločas brankáře Gerarda. Běloruskou branku hájí ve většině času úvodního dějství Saldacenka.
30'
30'
Guigou si pravačkou ze sedmičky vychutnal Saldacenka a přeloboval brankáře.
30'
Karabatič našel z levé spojky Sorhainda na pivotu, který faulem získal sedmičku.
30'
Po chybě Běloruska na pravé straně v podání Jurynoka proti Guigouovi bude hrát Francie.
29'
A Mem s přesnou levačkou ze spojky do dolních pater branky po střele z výskoku.
29'
Sorhaindo je připraven na pivotu, Abalo zase na křídle.
29'
Uvidíme devítku proti Bělorusku.
28'
Gajdučenko přihrál na pravé křídlo Baranova, který vyskočil před Guigouem a zakončil do levé poloviny branky kolem pravé nohy Gerarda.
28'
Pokračujeme útokem Běloruska na levé spojce s Gajdučenkem.
28'
Timeout pro Bělorusko v čase 27:03. Kuleš je momentálně ošetřovaný.
27'
Od ruky Kuleše šel míč po výhozu Babičeva směrem k levé tyči, kde vyrazil Gerard balon rukama.
27'
Další devítka poté, co Babičev vyhazoval míč na Kuleše.
27'
Kuleš a Padšivalov byli agilní na spojce, následně byl faulovaný Dipandou a Sorhaindem na pivotu Babičev, nařízena devítka.
27'
Bělorusko bude útočit s Kulešem či Padšivalovem.
26'
Porte, Mem, Karabatič a Abalo se zapojili do hry. Mem orazítkoval z levé spojky zadní tyč.
26'
Bělorusko ovšem pokazilo dohrávku do pravého křídla v době, kdy byl v levé části obrany Guigou.
26'
Karabatič se na pravé spojce udělal chybu po souhře s Portem a Mema na devíti metrech, útok pro Bělorusko.
25'
Mem si vyměňoval míč s Portem a Karabatičem na spojce až z výskoku ze středu ukončil útok střelou k pravé tyči svojí levou rukou.
24'
Také Gajdučenko mířil do dolní části těla Gerarda a ten chytil i třetí běloruskou sedmičku v tomto mači.
24'
Sedmička po faulu Francie na šesti metrech, který jde zřejmě za Dipandou.
23'
Karabatič zmátl pohybem na levé spojce soupeře, posléze byl na šesti metrech a uspěl ze středu o zem pravou rukou.
23'
Babičev vyhodil míč z pivota a Gajdučenko se kolem Sorhainda dostal na pravou spojku a poslal míč z šesti metrů do sítě.
22'
Babičev nezpracoval míč na pivotu při nahrávce z levé spojky v podání Padšivalova.
22'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Artěm Karalek).
21'
Zřejmě Karabatič přihrával na levé křídlo Guigoua, jenž zakončil na delší tyč.
21'
Harbuz zase trefil Gerarda pravou rukou.
21'
Padšivalov byl na levé spojce na šesti metrech faulovaný Abalem, sedmička proti Francii.
20'
Portu při rychlém brejku přihrával na pravou stranu na Abala, jenž technicky z šesti metrů levou rukou srovnal.
20'
Porte našel po výměně balonu na levé spojce Karabatiče, který trefil u přední tyče brankáře.
20'
Útok pokračuje dál, na levém křídle Guigou, na spojce Mem, Karabatič a Porte, na pravém křídle Abalo, na pivotu Sorhaindo. Bělorusko má obranu 0:6.
20'
Karabatič nahrával z levé spojky na pivota Sorhainda, proti němuž vykopl nohu Saldacenka.
19'
Harbuz jí zahodil pravou rukou do dolní části těla Gerarda.
19'
Zase spolupráce Gajdučenka s Padšivalovem, který získal z levé spojky proti Memovi sedmičku.
18'
Je tady postupný útok Běloruska s Gajdučenkem či Padšivalovem.
18'
Žlutá karta pro tým Francie (Dika Mem).
18'
A právě Mem vyskočil na pravé spojce a jeho zakončení levou rukou přes blok skončilo pod horní tyčí Saldacenkovy branky.
18'
Bělorusko má v brance Saldacenku, Francie zase na spojce Mema.
17'
Karackij uspěl z dvanácti metrů podstřelem levou rukou a Francie si vezme timeout.
17'
Mem nezastavil protihráče na levé spojce jeden na jednoho, ale sudí už mají ruku nahoře.
17'
Padšivalov spolupracoval s Gajdučenkem, který vyskočil na levé spojce a jeho střela byla sražena, míč vyhodí Jurynok.
16'
Vypadalo to, že Porte udělá chybu na středu, ale přes pravou spojku došlo na dohrávku do pravého křídla Abala, jenž ovšem prohrál souboj se Saldacenkou.
16'
I tak útočí Francie a má na spojce Porteho či Mema.
16'
N´Guessan zůstal ležet ve vlastním brankovišti, po ošetření opustí hrací plochu a tři útoky bude Francii chybět.
16'
Kuleš vyskočil na pravé spojce a procpal míč na zadní tyč proti Gerardovi.
15'
Gajdučenko se dostal na šest metrů na střed, ale trefil levou nohu Gerarda, jenž míč vykopl.
15'
Málem udělalo Bělorusko chybu na spojce, ale hraje se dál.
15'
Na programu dne je útok Běloruska s Padšivalovem a Gajdučenkem.
14'
Mem byl přesný ze středu levačkou vinou nedůrazného bloku Běloruska.
14'
Velká chyba Abala na pravé straně a Jurynok přidává další trefu do prázdné branky.
13'
Gajdučenko poslal balon do prázdné branky, kam se nestačil vrátit Gerard.
13'
Mem pálil z levé spojky do nohy brankáře.
12'
Francie postupuje se Sorhaindem a Memem proti brance soupeře a bez brankáře.
12'
Karabatič vyfasoval dvojku za faul na spojku Kuleše do horní části těla.
12'
Guigou zakončil do sítě z levé spojky.
12'
Šilovič překonal Gerarda podstřelem z pravé spojky.
11'
Zřejmě Karabatič dohrával z pravé spojky do pravého křídla Abala, jenž byl přesný gólem do levé poloviny branky.
11'
Kulešova střela z pravé spojky z výskoku byla sražena na přední tyč do rukou Gerarda.
10'
Sorhaindo je potrestaný žlutou kartou za faul na Kuleše na středu.
10'
Francie je v obraně 0:6 s Karabatičem, Sorhaindem, v brance je připravený Gerard.
10'
Porte přihrával pod sebe na pravou spojku Karabtiče, který z výskoku na zadní tyč trefil brankáře.
9'
Kuleš si na spojce vyměnil balon se spoluhráčem a poté ze středu umístil míč kolem levé ruky Gerarda do protipohybu soupeře.
8'
Karabatič kontruje z levé spojky z výskoku přes blok.
8'
Jurynok je přesný z trháku, když jej neodstavil Karabtič a je z toho branka zleva mezi nohama Gerarda.
7'
Padšivalov se kolem Sorhainda dostal na levou spojku na šest metrů a poslal míč na delší tyč.
7'
Bělorusko nehraje bez brankáře při oslabení pět na šest.
7'
Rychlá souhra spojky s pivotem Sorhaindem, který překonal z šesti metrů brankáře.
6'
Bochan fauloval spojku a dostane dvojku.
6'
Gerard zasáhl ze svého pohledu u levé tyče a reaguje Karabatič souhrou na spojce s Dipandou.
6'
Bělorusové jdou do postupného útoku s Padšivalovem na spojce proti obraně 0:6.
5'
Karael držel Karabatiče a dostane kartu.
5'
Padšivalov zakončil k levé tyči z výskoku po nahrávce z levé spojky na střed.
5'
Karacek byl na brankovišti a posléze vyhazoval míč při devítce.
4'
Bělorusko je v postupném útoku proti Sorhaindovi, na spojce hraje třeba Šilovič.
4'
Kuleš pálil z výskoku z levé spojky na zadní tyč, kde byly ruce Gerarda.
4'
Karabatič si vytáhl proti pravé spojce Kulešovi, posléze mají Bělorusové devítku.
3'
Porte vyskočil na devítce a jeho levačka zakončila do sítě.
3'
Karabatič nahrával na levou spojku N´Guesanna, který byl faulovaný.
2'
Gerard vychytal levé křídlo, i zakončení Kuleše z pravé spojky na delší tyč.
2'
Karabatič zakončil při pasivitě z poslední možné šanci z levé spojky.
1'
Další devítka po faulu na Sorhainda na pivotu při dohrávce z pravé spojky.
1'
Karabatič získal na levé spojce devítku.
1'
Sorhaindo vyhodil míč a Francie je v útoku s Karabatičem.
1'

Francie: Dumoulin, Gerard – Mem, N. Karabatić, Mahe, N'Guessan, Abalo, Sorhaindo, Guigou, Afgour, Claire, Dipanda, Porte, Tournat, Caucheteux.

Bělorusko: Mackevič, Saldacenka – Kuleš, Babičev, Šilovič, Puchovskij, Rutenka, Karvackij, Jurynok, Baranov, Padšivalov, Karalek, Citov, Bochan, Harbuz, Gajdučenko.

Rozhodčí: Gatelis, Mazeika (oba Litva).
Co se týče Běloruska, tak to bylo před startem mistrovství Evropy pasováno jako tým, který si to za Norskem a Francií rozdá o třetí postupovou pozici s Rakouskem. Tyto předpoklady se také plní. S finalisty posledního mistrovství světa z toho byla prohra vypsaná poměrem 28:33 i díky čtyřem brankám Bjorsena z křídla. Nejlepším běloruským střelcem byl Karalek s pěti přesnými zásahy na svém kontě.

Naopak s Rakouskem jsme viděli drama do poslední sekundy, které pro sebe nakonec Bělorusové urvali nejtěsnějším možným rozdílem 27:26. Můžeme podotknout, že utkání probíhalo pod dohledem české dvojice rozhodčích ve složení Jiří Novotný – Václav Horáček. Ta si zapískala například finále světového šampionátu 2015 v Kataru.
Francie je naprosto jasným favoritem zápasu. Ačkoliv včerejší vítězství Česka nad Dánskem jasně ukázalo, že ve sportu je prostě všechno možné. Galský kohout by měl dnes zakokrhat než protivník z východu Evropy. Zejména díky fenomenálnímu Karabatičovi na spojce. Ten je mozkem francouzské hry a i když například v prvním utkání s Norskem nebyl tak střelecky potentní, tak dirigoval hru mistrů světa z roku 2017.

Ostatně, právě s Norskem hrála tehdy Francie o zlato. Stejně jako na MS, tak i v pátek na ME porazila severského soupeře. Byť o jednu branku, tu vítěznou vstřelil házenkářský gigant z levého křídla.

V neděli už nebylo moc řešit. Francie se utkala s Rakouskem, které v přípravě schytalo debakl i od českých hráčů. Nakonec tedy výsledek 33:26 a dva body pro Francouze. Čtyřikrát se prosadilo pravé křídlo Abalo.
Vzájemné zápasy
FRA – BEL 34:23
FRA - BEL 39:30
Hezký večer všem, kteří se chtějí bavit házenou! Mistrovství Evropy mužů pokračuje od 18:15 soubojem házenkářského obra s házenkářským trpaslíkem aneb Francie – Bělorusko. Zaměříme se na tuto konfrontaci textovou podobou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.