ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Bělorusko - 24. ledna 2018   16:00

Srbsko
Srbsko
2' Marsenić  • 4' Dordić  • 5' Dukić  • 10' Marsenić  • 12' Dukić  • 17' Dukić  • 17' Nenadić  • 21' Vujić  • 24' V. Ilič  • 28' V. Ilič  • 29' V. Ilič  • 31' Nenadić  • 32' Radivojević  • 33' Radivojević  • 39' V. Ilič  • 40' Nenadić  • 43' Radivojević  • 44' Marsenić  • 45' Dordić  • 46' Nenadić  • 49' Dordić  • 51' Nenadić  • 52' Nenadić  • 53' Vujić  • 54' Marsenić  • 59' Dordić
27:32
(11:16)
Bělorusko
Bělorusko
1' Puchovskij   • 3' Karvackij   • 4' Puchovskij   • 6' Karvackij   • 8' Karalek   • 9' Gajdučenko   • 10' Puchovskij   • 11' Gajdučenko   • 12' Rutenka   • 19' Karalek   • 20' Jurynok   • 22' Padšivalov   • 24' Padšivalov   • 26' Puchovskij   • 31' Jurynok   • 39' Jurynok   • 40' Rutenka   • 43' Karvackij   • 44' Rutenka   • 46' Gajdučenko   • 46' Puchovskij   • 48' Jurynok   • 49' Rutenka   • 50' Rutenka   • 51' Karvackij   • 53' Gajdučenko   • 54' Karvackij   • 57' Puchovskij   • 60' Jurynok
Srbsko
Cupara, Ivanišević – Šešum, Vujić, Dukić, Beljanski, Nenadić, Radivojević, Dordić, N. Ilić, Crnoglavać, Zelenović, Marsenić, Stevanovič, Obradović, V. Ilič.
Lopez, Sabroso Ramirez (oba ESP)
Arena Zagreb (Záhřeb)
Bělorusko
Mackevič, Saldacenka – Kuleš, Babičev, Puchovskij, Rutenka, Karvackij, Jurynok, Baranov, Padšivalov, Karalek, Citov, Bochan, Gajdučenko, Aljochin.

Zápas končí. Odehrál se mezi Srbskem a Běloruskem a vyhrál jej druhý jmenovaný stát poměrem 32:27. Ve druhém poločase už nepůsobil Saldacenka tak jistě, naopak velice dobře se rozehrál Gajdučenko. V závěru ještě byl pořádně naštvaný Nenadič, ale ani on nezabránil tomu, že se Srbové rozloučili s evropským šampionátem v Chorvatsku prohrou.
Srbsko – Bělorusko 27:32 (11:16)
Nejvíce branek: Nenadić 7/1, Marsenić 4, Ilič 4 – Puchovskij 9/3, Karvackij 5, Jurynok 5. Rozhodčí: Lopez, Sabroso Ramirez (oba ESP). Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3. Vyloučení: 5:4.
60'
Ještě Mackevič zasáhl nohou a poté Bělorusko minulou levou tyč prázdné branky střelou z vlastní poloviny.
60'
Nenadič faulovaný na střední spojka, devítka.
60'
Puchovskij a Gajdučenko vymysleli dohrávku do levého křídla, kdy Jurynok střílel na delší tyč.
59'
Na druhé straně fauloval levou spojku Vujič a dostane dvě minuty za přestupek proti Gajdučenkovi.
59'
Dordič narval míč ze středu pravačkou k levé tyči proti Mackevičovi.
59'
Gadjučenko kooperoval s Padšivalovem až míč získal soupeř.
58'
Kterou pravačka Nenadiče proměnila do pravé poloviny branky.
57'
Po faulu na levou srbskou spojku je tady sedmička.
57'
Gajdučenko napálil míč z levé spojky do pravé nohy Cupary, následně dorážel z šesti metrů Puchovskij.
56'
Bělorusko hraje na spojce s Gajdučenkem...
56'
Zelenovič chyboval na pravé spojce a útočit bude Bělorusko v postupném útoku.
55'
Protože Nenadič dostane dvě minuty.
55'
Byli to Puchovskij a Nenadič. Oba jsou na nohou. Hlavně Srb je pořádně naštvaný.
55'
Hráč Běloruska a házenkář Srbska jsou na hrací ploše, tohle muselo hodně bolet.
55'
Po zpětné nahrávce Vujiče zakončila levá srbská spojka do zadní tyče.
55'
Radivojevič byl faulovaný na pravé spojce jeden na jednoho, devítka.
55'
Mackevič vystřídal v běloruské brance Saldacenku.
54'
Nenadič dohrával z pravé spojky do pivota Marseniče, který přeloboval Saldacenku.
54'
Po nahrávce zřejmě Jurynoka pod sebe zakončil tvrdou levačkou z výskoku na devíti metrech Karvackij.
53'
V útoku je Karalek či Gajdučenko a také Jurynok.
53'
Vujič na sebe na levé spojce natáhl Karvackého a poté překonal brankáře.
53'
Gajdučenko obešel soupeře a z pravé spojky z šesti metrů udeřil.
52'
Gajdučenko faulovaný na pravé spojce, pokračujeme sedmičkou.
52'
Nenadič zakončoval ze středu z výskoku přes dva hráče v bloku k pravé tyči do protipohybu brankáře.
51'
Karvackij odpověděl levačkou z šesti metrů.
51'
Nenadič povolil ruku na pravé spojce a poslal míč na přední tyč.
50'
Rutenka skóruje z trháku po seběhu zprava na střed levačkou z výskoku na šesti metrech.
50'
Srbové mají na spojce Nenadiče a Vujiče, Bělorusové v obraně Karaleka.
50'
Cupara ustál útok soupeře a vyhodil míč na levou stranu.
49'
Dordič snižuje tvrdou střelou zleva.
49'
Padšivalov nahrával na pravou spojku, která dohrávala akci do pravého křídla, kde byl Rutenka.
48'
Gajdučenko nanahrál na pravou spojku Puchovskému, ale Bělorusové budou útočit dál.
48'
Cupara je překonán Jurynokem z levého křídla.
47'
Odpískaný útočný faul pravé spojky Zelenoviče a kontruje tak Gajdučenko.
46'
Puchovskij byl navíc na pravé spojce faulovaný Vanjou Iličem, který dostane dvě minuty.
46'
Puchovskij a jeho tvrdá rána z pravé spojky, Cupara jde ven z branky.
46'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Alexandr Padšivalov).
46'
Nenadič reagoval brankou z levé spojky.
46'
Gajdučenko zakončil rychlý brejk.
45'
Dordič napálil míč z pravé spojky přes blok do levé poloviny branky.
45'
Saldacenka vykopl zakončení spojky a poté zasáhl i proti dorážce Marseniče z pivota z šesti metrů.
44'
Rutenka zakončil z pravého křídla technicky na zadní tyč proti Cuparovi.
44'
Marsenič byl důrazný na pivotu a snížil.
44'
Srbové mají na spojce Zelenoviče proti Gajdučenkovi.
43'
A posléze také Karvackij z brejku zprava.
43'
Radivojevič skóruje z pravého křídla.
42'
Srbové útočí s Nenadičem či na pravé spojce se Zelenovičem.
42'
Padšivalov nedohrál akci z pravé spojky do pravého křídla.
41'
Padšivalov vstoupil na hrací plochu a bude tvořit hru s Gajdučenkem či Puchovskim.
41'
Technické chyby byly k vidění na obou stranách, míč má Saldacenka.
40'
Kuleš chyboval na středu, ale Saldacenka zasáhl proti trháku.
40'
Následuje trefa Nenadiče z pravé spojky z výskoku na šesti metrech.
40'
Stejně tak napálil míč do sítě z pravého křídla proti Cuparovi Rutenka.
39'
Jurynok vyskočil na levém křídle a dostal míč před Radivojevičem za Cuparu.
39'
Rozpohybovanou obranu soupeře překonal z levého křídla V. Ilič.
37'
Puchovskij ze sedmičky pravačkou přeloboval Cuparu.
37'
Puchovskij nahrával na pravou spojku, kde Karvackij vybojoval sedmičku.
37'
Srbsko hraje bez brankáře šest na šest v útoku s Radivojevičem.
36'
Kuleš málem ztratil míč a poté neuspělo pravé křídlo Bělorusů.
36'
Za faul na Padšivalova na středu dostane dvojku Šešum.
35'
Kuleš byl tím, kdo zkazil útok soupeře po levé straně a Bělorusové si poté vezmou timeout.
35'
Radivojevič ovšem levačkou mířil do pravé ruky Saldacenky ze sedmičky.
35'
Po faulu na levou spojku Srbů je tady sedmička.
35'
Srbové mají na spojce Šešuma či Zelenoviče, v brance soupeře je Saldacenka.
34'
Puchovskij poté usměrnil míč z levé spojky vedle přední tyče, takže útočí Nenadič.
34'
Po nahrávce Puchovského byl na levé spojce držený Padšivalov.
33'
Rychlý trhák zakončil zprava Radivojevič levačkou z výskoku.
33'
Gajdučenko napálil míč z pravé spojky doprostřed branky, což čekal brankář.
33'
Po spolupráci Gajdučenka a Karvackého byl faulovaný ten druhý na středu, další devítka.
33'
Po faulu na Karalka na pravé straně se bude házet devítka.
32'
Po dlouhém křížném balonu sáhl na pravém křídle Radivojevič a poslal jej na bližší tyč.
31'
Gajdučenko dohrával z levé spojky do levého křídla Jurynoka ,které zakončilo na zadní tyč.
31'
Nenadič jej začíná střelou z levé spojky mezi nohy Saldacenky.
31'
Marsenič vyhodil míč na Nenadiče, jdeme do druhého poločasu.
31'
To znamená, že první poločas vyhrálo Bělorusko o tři branky, a sice poměrem 16:11. Hraje se v komorní atmosféře, což asi není překvapením. Zatím výborně chytá Saldacenka, který strávil v běloruské brance celých třicet minut. Ten přechytal v úvodním dějství Cuparu a Ivaniševiče. Stejně tak si vede solidně Puchovskij. Na straně Srbů se prezentuje dobrou hrou levé křídlo Vanja Ilič.
30'
30'
Beljanski z pivota pálil do pravé nohy Saldacenky.
30'
Puchovskij nejprve prorážel na pravé spojce a poté v duchu frustrace udeřil loktem V. Iliče za což dostane dvě minuty.
30'
Srbové nedohráli akci do levého křídla a poté se proti Saldacenkovi neprosadil Vujič na pravé spojce.
29'
Puchovskij reaguje sedmičkou pravačkou do pravé poloviny branky proti Cuparovi.
29'
Rychlý kontr zakončil zleva V. Ilič proti Saldacenkovi.
28'
Rutenka nahrával levé spojce do druhé vlny, ale proti ním byl úspěšný Cupara.
28'
Timeout pro Bělorusy.
28'
V. Ilič využil nahrávky z levé spojky na levém křídle k výskoku před Rutenkou a střelou na delší tyč.
27'
Šešum nahrával střední spojce Zelenovičovi, kterou fauloval protihráč.
27'
Babičev dostane svojí první dvojku v zápase.
26'
Puchovskij překonal brankáře tvrdou ránou z výskoku na pravé spojce v době, kdy chytal Ivaniševič.
26'
Po střele vedle levé tyče vzal míč Saldacenka a začal útok Bělorusů s Puchovskim na spojce a také třeba a Karvackim.
25'
Vidíme postupný útok Srbů na spojce se Šešumem a Vujičem.
25'
Bělorusové opět postavili obranu 0:6 s Rutenkou a soupeř neskóroval díky zákroku Saldacenky.
24'
Padšivalov spolupracoval s Puchovskim a poté uspěl z levé spojky.
24'
Po křižné nahrávce přidává branku z levého křídla V. Ilič.
23'
Celou akci začal Vujič na levé spojce, ale posléze byla hra zpomalena při útoku Srbska.
23'
Bochan dostane dvě minuty za faul na spojku.
23'
Bělorusko je agresivní v obraně 0:6, ve které je Citov či Rutenka.
22'
Saldcenka chytil míč uprostřed své branky, ale jeden ze Srbů byl na spojce faulovaný.
22'
Padšivalov na levé spojce vyhrál souboj jeden na jednoho a poslal míč do sítě.
21'
Vujičův podstřel z levé spojky zapadl na přední tyč kolem Saldacenky.
21'
Saldacenka vyrazil zakončení do pravé poloviny branky, na spojce posléze hraje na středu Vujič.
20'
Jurynok na levé straně při rychlém brejku obešel soupeře a z šesti metrů o zem dostal míč do sítě.
20'
Saldacenka vykopl nohou zakončení ze spojky.
19'
Karvackij přihrál ze středu do pravé části brankoviště na Karalka a ten skóruje z pivota.
18'
Kroky střední spojky Běloruska, ale Saldacenka zakročil proti střele pravé spojky z druhé vlny.
18'
Bělorusové se neprosadili z levého křídla, ale útok bude pokračovat dál.
17'
Při rychlém kontru zpracoval Nenadič míč na levé části brankoviště a poslal jej na zadní tyč.
17'
Po dlouhém kříži zakončil přesně zprava z trháku Dukič.
16'
Běloruský dvojblok zablokoval střelu, ale následně nebyl tým z východu Evropy přesný.
16'
Dordič nahrával z levé spojky na střed, kde takticky fauloval Karalek.
15'
Puchovskij skóruje ze sedmičky pravačkou k levé tyči.
15'
Gajdučenko dohrával z pravé spojky do pivota Karalka, který získal sedmičku.
15'
Karvackij hraje na pravé spojce, stejně tak Puchovskij je v útoku.
15'
Marsenič vyhodil míč z pivota a pokračoval Nenadič až Srbové pálilo mimo branku Saldacenky.
14'
Posléze odvedl dobrou práci Karalek na středu obrany proti Nenadičovi, devítka.
14'
Saldacenka vychytal nohou zakončení z pravého křídla po nahrávce z pravé spojky.
14'
Nenadič faulovaný Rutenkou, který vidí kartu.
13'
Pravá srbská spojka prorážela proti Gajdučenkovi, ale následně bylo Bělorusko zbrklé v útoku.
13'
Karalek zablokoval střelu vedle levé tyče, útok pokračuje.
12'
Po dohrávce z pravé spojky narval Rutenka míč z pravého křídla na zadní tyč proti Ivaniševičovi.
12'
Karvackij, Puchovskij a Rutenka jsou v útoku.
12'
Puchovskij faulovaný na pravé spojce Beljanskim, který dostane dvě minuty.
12'
Dukič snížil z pravého křídla po dohrávce z pravé spojky proti Saldacenkovi.
11'
Žlutá karta pro tým Bělorusko (Artur Karvackij).
11'
Při rychlém brejku naznačil Gajdučenko z levé spojky dohrávku do levého křídla, tím vyřadil soupeře a posléze byl přesný z výskoku na šesti metrech. Srbsko si bere timeout.
11'
Dordiče si nerozuměl na levé straně se spoluhráčem, míč mají Bělorusové.
10'
Puchovskij se kolem Nenadiče dostal na pravou spojku na šest metrů a dostal míč za Cuparu.
10'
Marsenič reaguje z pivota.
9'
Saldcenka zasáhl proti levé spojce a následně vyhazoval míč na levou stranu Gajdučenka, ten si seběhl na post pravé spojky a z výskoku byl úspěšný.
8'
Puchovskij zakončoval z výskoku ze spojky, následně dorážel dlouhou rukou z pivota Karalek za Cuparu.
8'
Je tady postupný útok Běloruska na spojce s Puchovskim a Karavckim.
8'
Šešum spolupracoval s Dordičem proti Puchovskému, Srbové branku netrefili ze spojky.
7'
Karalek fauloval spojku a dostal kartu.
7'
Bělorusko pokračuje obranou 0:6 s Rutenkou, na srbské levé spojce je Dordič.
6'
Saldacenka pokazil výhoz na pravou stranu na Rutenka do trháku, míč má soupeř.
6'
Karvackij napálil míč z pravé spojky do dolní části branky.
5'
Dukič skóruje z pravého křídla.
5'
Šešum nahrával na pravou spojku, která pálila z devíti metrů mimo tři tyče.
5'
Srbové získali balon a na středu mají Šešuma, na levé spojce poté Dordiče.
4'
Karalek je na pivotu proti obraně 0:6, na spojce hraje Karvackij.
4'
Krátký útok Srbů znamená gól Dordiče.
4'
Puchovskij vsadil na razanci ze spojky.
3'
Na druhé straně byl faulovaný Dordič a poté neuspělo Srbsko z levé spojky.
3'
Karvackij dává branku z pravé spojky.
2'
Bělorusko má na levé spojce Gajdučenka, Srbové disponují obranou 0:6.
2'
Marsenič vyrovnal po souhře spojky s pivotem.
1'
Srbové hrají v bílých dresech na levé spojce se Šešumem.
1'
Puchovskij je přesný ze spojky.
1'
V komorní atmosféře rozehrálo utkání Bělorusko s Karvackim na spojce.
1'
Hezké odpoledne všem, kteří se chtějí bavit házenou! Od 16:00 nás čeká souboj čtvrtfinálové skupiny 1, ve kterém se střetne Srbsko a Bělorusko v rámci házenkářského evropského šampionátu. Ten se koná letos v Chorvatsku.

Tenhle duel nemá podle mínění sázkových kanceláří většího favorita. Jedno je jisté – oba týmy se s mistrovství Evropy loučí. Oba mají na svém kontě ve čtvrtfinálové skupině 0 bodů.

Bělorusové disponují Saldacenkou a Mackevičem v brance. V posledním utkání si poprvé zahrála na šampionátu pravá spojka Aljochin. Tým z východu Evropy i tak prohrál poměrem 20:29 se Švédy. Jinak právě na spojce mají Bělorusové sílu v podobě ruky Padšivalova. V Chorvatsku zaujali dobře odehraným prvním poločasem proti Francii.

Srbové jsou před tímto soubojem poslední ve skupině 1 o skóre za svým dnešním soupeřem. Naposledy prohráli jednoznačně s Francií 30:39, kdy soupeř prakticky celých šedesát minut dominoval především díky N. Karabatičovi. Jinak zkrátka Srbsko nenabídlo nic pozitivního na evropském šampionátu. Nic, čím by zaujalo či překvapilo.