ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Francie  - 22. ledna 2018   18:15

Srbsko
Srbsko
2' Beljanski  • 5' Nenadić  • 8' Jovanović  • 8' Dukić  • 10' Beljanski  • 11' Nenadić  • 14' Nenadić  • 18' Zelenović  • 19' N. Ilić  • 20' Nenadić  • 29' N. Ilić  • 30' Zelenović  • 32' Obradović  • 34' Obradović  • 36' Zelenović  • 39' Nenadić  • 41' Nenadić  • 42' Zelenović  • 44' Zelenović  • 46' Zelenović  • 46' Jovanović  • 47' Šešum  • 48' Beljanski  • 50' Jovanović  • 51' Jovanović  • 53' N. Ilić  • 57' Radivojević  • 58' Zelenović  • 60' N. Ilić
30:39
(12:19)
Francie
Francie
3' N. Karabatić   • 4' Gerard   • 5' Mahe   • 7' Dipanda   • 11' L. Karabatić   • 13' N. Karabatić   • 15' Mahe   • 16' Abalo   • 16' Remili   • 18' Remili   • 19' Mahe   • 20' Dipanda   • 23' N. Karabatić   • 24' Abalo   • 26' L. Karabatić   • 26' N. Karabatić   • 29' Mahe   • 29' Remili   • 30' L. Karabatić   • 33' Dipanda   • 34' Caucheteux   • 35' L. Karabatić   • 39' Caucheteux   • 40' L. Karabatić   • 41' L. Karabatić   • 42' Caucheteux   • 42' Caucheteux   • 43' Mem   • 45' Tournat   • 46' Mem   • 48' Caucheteux   • 49' L. Karabatić   • 50' Porte   • 52' Claire   • 53' Caucheteux   • 54' Tournat   • 55' Lagarde   • 56' Caucheteux   • 58' Porte
Srbsko
Gjeding, Hansen (oba Dánsko)
Arena Zagreb (Záhřeb)
Francie

Francie splnila povinnost a deklasovala Srby poměrem 39:30. Ve druhém poločase nechávala odpočívat Nikolu Karabatiče, Remiliho či Guigoua. Naprosto jednoznačný a pohodový zápas pro galského kohouta. Ovšem s kaňkou poté, co si zranil prst Gerard a ve druhém dějství už chytal jen Dumoulin. Tenhle brankář by Francouzům hodně chyběl ve zbytku ME. Ze srbské strany zaujal svojí aktivitou na spojce Zelenovič.
60'
Branka Iliče z výskoku na šesti metrech a gólu pravačkou po chybě Lagardeho končí zápas.
60'
Lagarde dohrával do levého křídla na Caucheteuxe, což soupeř přečetl.
60'
Následně se Zelenovič z levé spojky z výskoku na devíti metrech neprosadil.
59'
Zelenovičovi nebyla umožněna dohrávka z levé spojky do pivota Beljanskiho.
59'
Cauecheteux pravačkou ze sedmičky neuspěl.
59'
Srbové postavili obranu 0:6, ale po faulu na pivota Tournata je tady sedmička při dohrávce Mema. Navíc Jovanovič dostane dvojku.
58'
Zelenovič skóruje z levé spojky tvrdou levačkou na přední tyč.
58'
Rychlý brejk končí střelou z pravého křídla na zadní tyč Porte.
57'
Claire ukončil srbský trhák po pravé straně.
57'
Beljanski zakončil z pravé spojky do Dumoulina, míč dorazil do sítě z pravého křídla Radivojevič.
56'
Caucheteux napálil pravačkou balon do pravého horního rohu branky.
56'
Lagarde nahrával na pivota Tournata, který faulem Zelenoviče získal sedmičku.
55'
Lagarde po chybě soupeře vyskočil na levé spojce a míč skončil pod horní tyčí.
55'
Dumoulin vychytal pravého křídla a míč má na levé spojce Lagarde.
54'
Porte dostal míč na pravou část brankoviště, kde skóroval díky důrazu jeden na jednoho Tournat.
53'
Nejprve neuspěla srbská levá spojka z výskoku na šesti metrech, ale míč za Dumoulina dorazil z levého křídla Ilič.
53'
Po dohrávce Lagardeho z levé spojky poslal Caucheteux z levého křídla míč na delší tyč.
52'
Tournat přešlápl na pivotu, ale soupeř z kontru neskóroval.
52'
Porte našel v pravé části brankoviště Claira a ten byl přesný.
51'
Tvrdá pravačka skóruje z levé spojky po střele z výskoku Jovanoviče.
50'
Srbsko se prosazuje z levé spojky z druhé vlny Jovanovičem.
50'
Šešum to celé dirigoval na pravé spojce až byl zřejmě Caucheteuxem faulovaný.
50'
Mem dohrával dlouhým křížem do pravého křídla, kde vyskočil Porte.
49'
Souhra pravé spojky s Jovanovičem na pivotu nebyla přesná a míč má Mem.
49'
Luka Karabatič má už dvě dvojky.
49'
Luka Karabatič přidává branku z pravé spojky díky vlně, kterou chytil.
48'
Rychlá souhra s Beljanskim na pivotu a ten střílí k pravé tyči.
48'
Caucheteux promění sedmičku pravačkou do levé poloviny branky i přes zásah brankáře.
47'
Obradovič dostane svojí druhou dvojku za faul na pravou spojku.
47'
Šešum zakončil ze střední spojky mezi nohama Dumoulina.
47'
Záběry na lavičku Francie jasně ukazují, že Gerard nechytá kvůli poraněnému prstu, který má obvázaný.
46'
Mem vyskočil na pravé spojce a jeho levačka byla razantní.
46'
Francie útočí na pravé spojce s Clairem a Memem.
46'
Jovanovič uspěl z brejku zleva.
46'
Zelenovič kontruje ze spojky k tyči.
45'
Tournat stál na středu na konci brejku.
45'
Snadný zákrok Dumoulina proti zakončení z osy hřiště doprostřed branky.
44'
Caucheteux namířil míč pravačkou do levé ruky Ivaniševiče ze sedmičky.
44'
Zelenovič napálil míč přes blok ze středu k pravé tyči levačkou.
43'
Claire vyslal na pravou stranu do trháku levačku Mema a ta poslala míč do levé části branky z výskoku.
43'
Claire je na spojce při útoku s Lagardem, na pivotu hraje Luka Karabatič.
42'
Zelenovič reaguje ze spojky.
42'
A další branka Caucheteuxe z levého křídla.
42'
Caucheteux přesný z levého křídla.
41'
Luka Karabatič zakončil brejk.
41'
Nenadič také z šesti metrů.
40'
Luka Karabatič je přesný z pivota.
39'
Důrazem z levé spojky reaguje Nenadič na šesti metrech.
39'
Mahé se na levé spojce otočil a naservíroval míč pro levé křídlo Caucheteuxe.
38'
Francie má na spojce Maheho či Claira, na pivotu je Luka Karabatič.
38'
Nakonec chyba na spojce dává šanci Francii při postupném útoku.
37'
Nepřesná dohrávka Srbů do levého křídla na Iliče, ale útok trvá dál.
37'
Francie má i nadále ve druhém poločase v brance Dumoulina, Gerard je ve druhém dějství jen na lavičce.
37'
Lagarde fauloval Zelenoviče na střední spojce na devítce a bude vyloučen.
37'
Nařízena devítka po faulu Lagardeho na Zelenoviče na pravé spojce.
36'
Po zásahu Ivanševiče proti levé spojce i dorážejícímu pivotovi rukama je tady útok Srbska.
36'
Zelenovič levačkou na středu procpal míč směrem k pravé tyči přes blok z devítky.
35'
Luka Karabatič vyskočil na pravé straně brankoviště a mezi rukama Ivaniševiče skóruje.
35'
Srbsko má na hřišti na pravé spojce Zelenoviče, ale Dumoulin je připravený pravou nohou.
34'
Obradovič dává branku ze spojky proti Dumoulinovi.
34'
Caucheteux přidává branku z trháku z levé strany.
33'
Nekoncentrovanou obranu soupeře překonal Dipanda ze středu levačkou dolů.
32'
Obradovič se z levé spojky prosadil z výskoku na šesti metrech z úhlu proti Dumoulinovi.
32'
Srbové útočí na pravé spojce se Zelenovičem.
31'
Dipanda našel při brejku ze středu na pravé straně Mema, ale proti němu byla levá noha Ivaniševiče.
31'
Faul na pravou spojku v podání Jovanoviče, pokračuje na středu Mem a Lagarde.
31'
Luka Karabatič vyhodil míč na Claira, v srbské brance je Ivaniševič.
31'
Která byla vyrovnaná pouze prvních patnáct minut, od té doby Francouzi dominovali. Srbové se nemohli osm minut prosadit a to prostě na galského kohouta stačit nemůže. Zachytali si oba francouzští brankáři, tedy Dumoulin a Gerard. Favorit zápasu zdaleka nehraje před komorní atmosférou naplno, několikrát jej soupeř nechal jít do trháku.
30'
30'
Jeden z Francouzů na středu procpal míč do levé části brankoviště a Luka Karabatič z šesti metrů ukončil první půli.
30'
Zelenovič po nahrávce Vujiče pod sebe vyskočil na středu a jeho levačka nasměrovala míč k pravé tyči.
30'
Remili s Dipandou faulovali levou spojku, nařízena devítka.
29'
Remili vystoupal nad svého protihráče na střední spojce a prosadil se levačkou z výskoku k levé tyči.
29'
Z levého křídla překonal Dumoulina Ilič.
29'
Mahe z výskoku v levé části brankoviště zakončoval na zadní tyč.
28'
Dipanda na pravé části brankoviště přešlápl.
28'
Už osm minut nedalo Srbsko branku.
27'
Nejprve neuspěla Francie z trháku kvůli noze Cupary, následně fauloval levou spojku Dipanda.
27'
Francie zablokovala podstřel ze střední spojky, kterým zakončoval zřejmě Dordič.
27'
Vujič a další spojky se velice dobře pohybovaly, ale zatím bez střely na Dumoulina.
26'
Nikola Karabatič z výskoku na levé spojce poslal míč přes jednoho hráče na přední tyč.
26'
Luka Karabatič je přesný z rychlého kontru po otočce na ose hřiště a střele do dolní části branky z šesti metrů.
25'
Mahe zlikvidoval v levé části obrany dohrávku do pravého křídla.
25'
Srbové útočí v situaci pět na šest proti obraně 0:6.
24'
Rychlá dohrávka do pravého křídla, kde Abalo vyskočil před Iličem a umístil míč na zadní tyč.
24'
Po faulu Nenadiče na pravou spojku Remiliho půjde Srbsko do čtyř proti šesti.
24'
Útok pro Francii s Clairem a Remilim a také s Nikolou Karabatičem.
23'
Nikola Karabatič vyskočil na středu po nahrávce Remiliho z pravé spojky a napálil balon pravačkou do pravé poloviny branky.
23'
Na pravou spojku se postavil Remili, na pravé křídlo Abalo.
23'
Claire faulovaný Obradovičem, když byl zasažený do obličeje a dostane dvojku.
23'
A také Abalo, který nemohl dohrávat z pravé spojky do pivota na Luku Karabatiče pro faul na devíti metrech.
22'
Posléze Srbové ukončili útok technickou chybou na spojce, hraje tedy Claire.
22'
Při signalizované pasivitě udělal Nikola Karabatič takticky faul na pravou spojku.
21'
Francouzský trenér debatoval na střídačce s Gerardem zatímco útočí Srbsko se Šešumem.
21'
Šešum narval míč z levé spojky přes dva hráče v bloku do zadní tyče.
21'
Je tady postupný útok Srbska proti obraně, v níž je třeba Dipanda.
20'
Gól vstřelil tým Srbsko (Petar Nenadić).
20'
Ze střední vzdálenosti odpověděl z levé spojky Dipanda.
19'
Ilič byl připraven na levém křídle na dohrávku z levého křídla a poslal míč technicky na delší tyč proti Dumoulinovi.
19'
Mahe reaguje výskokem na pravé spojce a střelou na přední tyč.
18'
Žlutá karta pro tým Srbsko (Żarko Šešum).
18'
Zelenovič na sebe na levé spojce natáhl dva hráče a zakončil levačkou kolem Dipandy na zadní tyč.
18'
Po nahrávce ze středu kontruje z pravé spojky levačkou z šesti metrů Remili.
17'
Šešum nahrával do pravého křídla, ale to vychytal Gerard.
17'
Dipanda a Luka Karabatič znemožnili soupeři na středu dohrát akci do pivota.
17'
Srbové postavili do útoku Nenadiče či Šešuma.
16'
Timeout pro Srby.
16'
Nikola Karabatič vyslal do samostatného úniku Remiliho a ten umístil míč do dolní části branky.
16'
Následuje brejk zakončený Abalem zprava.
15'
Vynikající Gerard levou nohou proti zakončení střední spojky z výskoku.
15'
Francie nebyla přesná z pivota, ale Mahe ukončil útok z levého křídla o zem do pravé poloviny branky.
14'
Nenadič uspěl pravačkou mezi nohama Gerarda.
14'
Nařízena sedmička po faulu na Beljanskiho na pivotu.
13'
Remili našel na pravé spojce Nikolu Karabatiče a ten poslal míč z druhé vlny na delší tyč.
13'
Přešlap Jovanoviče na falešném pivotu znamená konec útoku Srbska.
13'
Remili fauloval Nenadiče na levé spojce, devítka.
12'
Luka Karabatič už je na střídačce, ale Francie bude hrát tři útoky bez něj.
12'
Luka Karabatič zůstal ležet na hrací ploše po souboji na vlastním brankovišti s Vujičem.
12'
Zablokovaná střela Zelenoviče ze střední spojky skončila uprostřed branky u Gerarda.
12'
Francouzi mají výhodu útoku s Jovanovičem na levé spojce a také s Beljanskim.
11'
Luka Karabatič snížil z pravé spojky.
11'
Po nahrávce Jovanoviče z levé spojky zakončil z levého křídla z otočky Nenadič.
10'
Už ne, k zakončení na srbskou branku nedošlo a kontruje tak soupeř s Jovanovičem či Vujičem.
10'
Francouzi mají útok na pivotu s Lukou Karabatičem.
10'
Beljanski zakončil z trháku pravou rukou z osy hřiště kolem levé vykopnuté nohy Gerarda.
9'
Na hřišti je také Nikola Karabatič proti srbské obraně.
9'
Zatím se hraje v komorní atmosféře, což platí i při útoku Francie s Remilim na pravé spojce.
8'
Dukič vyrovnal z trháku levou rukou technicky kolem levé nohy Gerarda.
8'
Akce začala u Šešuma a skončila výskokem Jovanoviče na levé spojce na devítce a zakončením do horní části branky.
7'
Dipanda vsadil výskokem na levé spojce levačkou na razanci.
7'
Srbsku zatím vůbec nefunguje střelba ze spojek.
7'
Francie takticky faulovala Jovanoviče na levé spojce na devíti metrech.
6'
Francouzský trhák brankou neskončil, a tak budou útočit opět Srbové.
6'
Srbové mají postupný útok se Šešumem na levé spojce proti Remilimua a obraně 0:6.
5'
Rozpohybovaná srbská obrana neuspěla proti Mahemu z levého křídla.
5'
Nenadič srovnává z trháku po nahrávce kolem Remiliho.
4'
Šešum dohrával do pivota, který poslal míč do levé tyče.
4'
Po střele ze spojky vedle levé tyče zakončil Gerard přes celé hřiště do prázdné branky.
4'
Šešum faulovaný na devítce, bude se hrát proti Francii.
3'
Šešum to celé začal, střela z výskoku Vujiče na levé spojce byla zablokovaná.
3'
Nikola Karabatič se prosadil z levé spojky po nahrávce Remiliho.
2'
Srbové tak budou hrát bez svého pivota.
2'
Marsenič zasáhl Maheho na levé spojce dlaní do obličeje. Rozhodčí si vyžádali video, po kterém srbskému hráči dávají v čase 1:57 přímou červenou kartu.
2'
Beljanski trefuje z vlastní poloviny prázdnou branku po chybě levé spojky.
1'
Šešum po spolupráci s Vujičem nedohrál akci z levé spojky do levého křídla a pokračuje Gerard.
1'
Luka Karabatič fauloval levou spojku a dostane dvojku.
1'
Gerard chytil pokusy ze spojky nohou, následně pokračuje ovšem útok s pivotem Marseničem.
1'
Srbsko jde do útoku na spojce s Vujičem.
1'

Srbsko: Cupara, Ivanišević – Šešum, Vujić, Dukić, Beljanski, Nenadić, Radivojević, Dordić, N. Ilić, Crnoglavać, Jovanović, Zelenović, Marsenić, Obradović, Stevanovič.

Francie: Dumoulin, Gerard – Remili, Lagarde, Mem, N. Karabatić, Mahe, Abalo, Sorhaindo (C), Guigou, L. Karabatić, Claire, Dipanda, Porte, Tournat, Caucheteux.

Rozhodčí: Gjeding, Hansen (oba Dánsko).
Francie by si dnes měla zastřílet proti Srbsku. Alespoň tak uvažují sázkové kanceláře. Srbsko je oproti galskému kohoutovi házenkářský trpaslík. Nemůže jakýmkoliv způsobem najít protihru v souboji s velmocí.

Nikola Karabatič táhne Francouze za medailí. Platí za jednoho z nejlepších házenkářů historie a ačkoliv není třeba tak střelecky produktivní, tak je mozkem francouzské hry a vše se odvíjí od jeho myšlenek. Ve francouzské brance navíc naposledy proti Švédsku zazářil Gerard, který absolutně znemožnil své soupeře a působil jako zeď.

Srbové už se na evropském šampionátu utkali například s Norskem, s finalistou posledního MS 2017, které se hrálo v Paříži. Srbsko prohrálo poměrem 27:32. Na turnaji v Chorvatsku zatím zapsalo pouze dva body, a sice ty, které získalo v souboji základní skupiny proti Islandu, když dokázalo zastavit Palmarssona.
Vzájemné zápasy
SRB – FRA 26:36
SRB – FRA 28:31
FRA - SRB 23:20
SRB – FRA 20:22
Hezký večer, v rámci osmifinálové fáze evropského šampionátu házenkářů v Chorvatsku se dnes zaměříme textovou podobou na utkání Srbsko – Francie. Začínáme v 18:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.