ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Island - 16. ledna 2018   18:15

Srbsko
Srbsko
2' Vujić  • 3' Zelenović  • 4' Zelenović  • 5' Dordić  • 8' Marsenić  • 10' N. Ilić  • 11' Šešum  • 15' Zelenović  • 22' Nenadić  • 24' Radivojević  • 25' Dukić  • 29' Šešum  • 31' Dordić  • 36' Radivojević  • 37' Šešum  • 40' Šešum  • 43' Nenadić  • 44' Radivojević  • 49' Ivanišević  • 49' Šešum  • 50' Radivojević  • 51' Jovanović  • 52' Jovanović  • 57' Marsenić  • 58' Radivojević  • 60' N. Ilić
29:26
(12:12)
Island
Island
1' Kristjánsson   • 2' Sigurdsson   • 5' Sigurdsson   • 7' Gudmundsson   • 14' Gudmundsson   • 18' Sigurdsson   • 20' Palmarsson   • 23' Sigurdsson   • 24' Sigurdsson   • 30' Gudmundsson   • 33' Palmarsson   • 34' Kárason   • 35' Kristjánsson   • 36' Kárason   • 38' Palmarsson   • 39' Kristjánsson   • 40' Gudmundsson   • 43' Gudmundsson   • 45' Palmarsson   • 47' A. T. Gunnarsson   • 48' Kristjánsson   • 51' Kárason   • 54' Sigurdsson   • 56' Sigurdsson
Srbsko
Island

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů! Pěkný zbytek večera!
Je konec! Srbsko nakonec poráží Island 29:26! Rozdíl tří branek však Islandu stačí k postupu do další fáze evropského šampionátu! Severský výběr měl však ve druhé půli velký náskok. V závěrečných minutách však Island přestal hrát a Srbům se podařilo otočit nepříznivý vývoj utkání!
60'
Je to jasné! Island si sice dvacet sedm sekund před koncem utkání bere oddechový čas, ale tři branky už podle všeho vstřelit nestihne.
60'
Podle všeho je rozhodnuto! Ilić se uvolnil na levém křídle a střelou na zadní tyč překonal bezmocného brankáře!
59'
Srbové se nastěhovali před branku soupeře a snaží se hrát s míčem. Celek z Balkánu má k dobru skvělý náskok a tahá čas.
58'
Srbsko odskakuje Islandu na rozdíl dvou branek! Radivojević parádně zakončil bleskový protiútok.
57'
Marsenić si krásně naběhl na přihrávku mezi obránce Islandu a v pádu zamířil přesně na zadní tyč.
56'
Gól vstřelil tým Island (Gudjón Valur Sigurdsson).
56'
Ilić proměnil sedmimetrový hod a pět minut před koncem utkání poslal Srbsko do vedení!
55'
Kárason střílel z dobré pozice, jenže jeho rána skončila na břevně. Srbsko může útočit.
54'
Island si soupeře zatím nenechává utéct. Střelou z levého křídla se trefil Sigurdsson.
52'
A Srbové jdou do vedení! Jovanovič se prosadil bleskově po rozehrávce.
51'
Drama pokračuje! Jovanović zakončil protiútok Srbska krásnou střelou k tyči!
51'
Island však stále zůstává napřed! Kárason vymetl horní roh branky!
50'
Je vyrovnáno! Radivojević krásnou střelou kolem islandského brankáře dostal Srbsko zpátky do hry!
49'
Šešum si naběhl na další dlouhou přihrávku za obranu Islandu a střelou o zem stáhl náskok Islandu na jedinou branku.
49'
Ivanišević dotáhl rychlý protiútok Srbska do gólového konce!
48'
Jenže Kristjánsson stál znovu na dobrém místě a dělovkou pod nohy brankáře vrátil Islandu náskok!
48'
Nenadić ze značky sedmimetrového hodu neselhal a stáhl náskok Islandu na dvě branky.
47'
Další rychlou akci Islandu zakončil po přesné přihrávce na křídlo osamocený A. T. Gunnarsson.
47'
Ilić si naskočil proti obráncům Islandu, kteří jej bez váhání poslali na záda. Srbsko zůstává u balónu.
45'
Nenadič s přehledem proměnil sedmimetrový hod a ještě udržel srbskou naději na zvrat.
45'
Palmarsson hraje v obrovské pohodě! Islandský střelec pálil z levé strany a poslal Island do tříbrankového vedení.
44'
Srbové ještě dramatizují průběh utkání! Radivojević se uvolnil na pravém křídle a skákavou střelou překonal brankáře.
43'
Nenadić udržel míč před dotírajícím obráncem a v pádu vystřelil mezi nohy soupeřova brankáře.
43'
Gudmundsson se znovu prosmýkl kolem obránce a střelou o zem nedal soupeřovu brankáři šanci.
42'
A. T. Gunnarsson šel sám na brankáře Srbska, jenže ten proti němu vyběhl a střelu do dolní části branky vykopl mezi diváky.
41'
V hale panuje poněkud ponurá nálada. Diváci po přestávce přestali s hlasitým skandováním. Island se nyní musí bránit.
40'
To však Islanďanům vůbec nedaří! Gudmundsson se pravačkou trefil přesně pod břevno! Brankář Srbska je na své spoluhráče naštvaný.
40'
Srbsko po přestávce drží pouze Šešum, se kterým si obrana Islandu zatím neví rady.
39'
Islanďané zcela kralují dění na hrací ploše! Kristjánsson dokázal soupeřova brankáře překonat i v pádu!
38'
Palmarsson hraje ve velké pohodě. Házenkář Islandu se krásně uvolnil, přehodil si míč do pravé ruky a bez větších problémů skóroval!
37'
Srbové však nenchávají Island uskočit do trháků. Šešum se prosadil z pravého křídla.
36'
Jenže Islandu se začalo dařit ve střelbě! Kárason dělovkou překonal bezmocného brankáře!
36'
Radivojević se uvolnil na levé straně a dělovkou k pravé tyči překonal brankáře.
35'
Naopak Srbům nyní odskakuje Island! Střelou z otočky se v pádu prosadil Kristjánsson.
34'
Kárason vypálil z úctyhodné vzdálenosti, jenže jeho jedovatá střela zapadla pod břevno.
34'
Island se nastěhoval před branku Srbska, jenže gólmana zatím seveřané nedokázali překonat. Srbsko si však vypomohlo faulem.
33'
Island zatím nenechává soupeře odskočit. Krásnou střelou pod břevno překonal brankáře Palmarsson.
31'
A také se ho dočkali! Dělovkou do dolního rohu se krásně prosadil Dordić.
31'
Srbové se v úvodu druhé půle natlačili před branku Islandu a hledají cestičku do zakončení.
31'
První poločas končí! Zatím sledujeme možná překvapivě vyrovnané střetnutí. Srbové totiž v úvodu utkání Islandu odskočili. Poté však hráli velmi nedisciplinovaně a nechávali se vylučovat. Island se proto na malou chvíli dostal do vedení. Gudmundsson zatím drží ofenzívu seveřánů nad vodou. Dal už šest branek!
30'
30'
Přesto ještě Island stačil před přestávkou vyrovnat! Po skvělém zákroku brankáře dostal přihrávku do úniku Gudmundsson a proti brankáři se nemýlil!
30'
Atlason střelou ze sedmimetrového hodu trefil jen srbského brankáře a daroval soupeři možnost odskočit.
29'
Šešum dostal přihrávku do dobré pozice a skákavou střelou do dolního rohu poslal Srbsko zpět do vedení.
28'
Ani Island nedotáhl svůj postup do zakončení. Jednomu ze seveřanů totiž míč vypadl a on do něj kopl nohou.
27'
Brankář Islandu zatím drží svůj celek nad vodou! Tentokrát vytáhl krásný zákrok proti osamocenému Beljanskému.
26'
Palmarsson pálil z těžké pozice, jenže jeho dělovku jeden z obránců Srbska srazil nad břevno.
25'
Dukić si naskočil na pěknou přihrávku a pohotovou střelou do horního rohu překonal brankáře.
25'
Vyloučení na straně Islandu! Vykoledoval si jej Smárason, který se verdiktu rozhodčího hodně diví.
24'
Jenže Sigurdsson se pomalu rozehrává ke skvělému výkonu. Svůj další průnik po pravé straně zakončil krásným lobem.
24'
Také Srbsku se nyní povedl průnik po křídle. Radivojevič prostřelil islandského brankáře dělovkou na vzdálenější tyč.
23'
Sigurdsson obdržel utajenou přihrávku na levé křídlo, krásně vyskočil a střelou mezi nohy brankáře poslal Island do vedení!
22'
Srbové ještě dotahují krok! Nenadić se krásně otočil kolem svého strážce a dělovkou do dolního rohu rozvlnil síť.
22'
Do úniku se dostal Gudmundsson, jehož střelu k levé tyči vykopl srbský brankář mezi diváky. Island ale zůstává u míče.
21'
Brankář Islandu vytáhl parádní zákrok proti Zelinovičově ráně z levého křídla a ostrované mohou zaútočit.
20'
Island se po dlouhé době dostává do vedení! Střelou z levého křídla překonal brankáře Palmarsson.
20'
Srbové v posledních minutách začínají faulovat. Na dvě minuty si odpočne Šešum.
19'
Zelinović zkusil střelu přes celé hřiště do odkryté branky, jenže míč se odrazil těsně vedle levé tyče.
18'
Je vyrovnáno! Svůj samostatný únik využil v úvodu osmnácté minuty Sigurdsson!
17'
Srbové znovu zvládají oslabení bez větších problémů. Celek z Balkánu se nastěhoval před branku soupeře a hledá si místečko k zakončení.
16'
Gunnarsson se prosadil ze značky sedmimetrového hodu a snížil na rozdíl jediné branky!
15'
Vyloučení v týmu Srbsko (Mijajlo Marsenić).
15'
Srbové znovu odskakují na rozdíl dvou branek. Levačkou se potřetí v utkání trefil Nemanja Zelenović.
14'
Po dlouhé době jsme se dočkali branky! Krásnou střelou zápěstím na zadní tyč se trefil Gudmundsson.
13'
Radivojević by v obrovské šanci, jenže brankář Islandu proti němu skvěle vystoupil a jeho dělovku vykopl levou nohou.
13'
Palmarsson při pokusu o zakončení podklouzl a daroval míč Srbsku. Islanďanům se v úvodních minutách vůbec nedaří.
12'
Srbové kombinují před brankou Islandu, ale nemohou se dostat k zakončení. Vedoucí celek alespoň šetří cenné vteřinky.
11'
První vyloučení! Vyfasoval je Marsenić.
11'
Srbům se v úvodních minutách opravdu daří. Šešum vyslal nechytatelnou střelu do horního rohu branky!
10'
První gól utkání pro průniku z křídla! Nemanja Ilić vymyslel parádní lob, na který brankář nedosáhl.
9'
Je znovu vyrovnáno! Gunnarsson zahrával sedmimetrový hod, který proměnil střelou mezi nohy brankáře.
8'
Žlutá karta pro tým Srbsko (Bojan Beljanski).
8'
Srbsko však stačilo zareagovat. Marsenić střílel v pádu, jenže na gólmana soupeře přesto vyzrál.
7'
Svou chybu však Sigurdsson bleskově napravil a další únik za obranu soupeře zakončil vyrovnávací brankou!
6'
Gudmundsson se dostal před brankáře Srbska, kterého dokázal prostřelit, ale míč se odrazil do břevna.
5'
Sigurdsson také proměnil rychlý protiútok a udržel Island na dostřel svému soupeři.
5'
A celek z Balkánu zužitkoval i bleskový protiútok. Krásně se trefil Dordič.
4'
A Srbové se poprvé v utkání dostávají do vedení! Zelenovič si znovu udělal prostor a tentokrát vystřelil do dolního rohu.
3'
První úspěšný zákrok si nyní připsal srbský brankář, který zneškodnil dělovku z levého křídla hrací plochy.
3'
Srbové se zatím drží. Zelenovič zkusil štěstí z pořádné dálky a přesnou střelou k levé tyči nedal gólmanovi šanci.
2'
Sigurdsson si naběhl na dlouhou přihrávkou a sám proti brankáři zvolil dělovku do horního rohu branky.
2'
Gól vstřelil tým Srbsko (Stefan Vujić).
1'
Kristjánsson si naskočil mezi dva obránce srbského výběru a střelou o zem otevřel skóre!
1'
Island se hned v úvodu nastěhoval před branku a snaží se najít cestu do zakončení.
1'
Oba týmy už nastoupily na palubovku. Island bude hrát v bílém, zatímco Srbsko zvolilo červené dresy.

Srbsko: Cupara, Ivanišević – Šešum, Vujić, Dukić, Beljanski, Nenadić, Radivojević, Marković, Dordić, N. Ilić, Crnoglavać, Jovanović, Zelenović, Marsenić, Obradović.

Island: Gústavsson, Björgvinsson – Kristjánsson, Palmarsson, Kárason, Hallgrímsson, Atlason, Elísson, Sigurdsson, Gíslason, Gudmundsson, Magnússon, A. T. Gunnarsson, Arnarsson, B. M. Gunnarsson, Smárason.
Srbsko

Srbové se na letošní mistrovství vydali s vizí budování nového týmu. Do Slovinska přivezl trenér národního celku mladý výběr. Z nízkého věkového průměru se vymykají Darko Djukič a Žarko Šešum. Oba mají bohaté zkušenosti z Ligy mistrů. Srbové zatím čekají na úvodní výhru. Nejprve schytali debakl od Chorvatska a v minulém utkání nestačili na Švédsko, kterému podlehli o pět branek.
Island

Od Islanďanů se toho tradičně moc neočekává. Island se na šampionátu tradičně snaží překvapit. A to se jim povedlo hned v prvním utkání, jelikož Island dokázal porazit Švédsko! Hostující trenér má v kádru dvě hvězdy! Jsou jimi Aron Palmarsson a především hrající legenda islandské házené Guðjón Valur Sigurðsson, který je pro Island něco jako Jágr pro Českou republiku. Ve druhém utkání však Island neuspěl proti silnému Chorvatsku! Uvidíme, jak si povede dnes.
Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům házené! Vítejte u sledování textového přenosu z evropského šampionátu v házené! Společně se podíváme na duel mezi Srbskem a Islandem. Utkání startuje v 18:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.