ME v házené žen -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Černá Hora  - 12. prosince 2018   15:45

Dánsko
Dánsko
1' Wollerová  • 2' S. Jörgensenová  • 4' Hansenová  • 8' Nielsenová  • 10' Heindahlová  • 13' Jensenová  • 15' Jörgensenová  • 16' Jensenová  • 17' S. Jörgensenová  • 22' Hansenová  • 24' Heindahlová  • 26' Wollerová  • 29' Grigelová  • 35' Hansenová  • 44' Hansenová  • 47' Jensenová  • 49' Hansenová  • 50' Grigelová  • 51' Wollerová  • 52' Wollerová  • 54' Hansenová  • 58' Tranborgová
24:23
(15:11)
Černá Hora
Černá Hora
6' Raicevičová   • 7' Radičevičová   • 10' Raicevičová   • 14' Klikovačová   • 15' Radičevičová   • 17' Radičevičová   • 17' Raicevičová   • 20' Jaukovičová   • 27' Radičevičová   • 30' Mehmedovićová   • 32' Radičevičová   • 33' Brnovičová   • 39' Raicevičová   • 41' K. Bulatovićová   • 45' Raicevičová   • 46' Radičevičová   • 48' Klikovačová   • 51' Klikovačová   • 53' Raicevičová   • 55' Jaukovičová   • 56' Radičevičová   • 57' Jaukovičová
Dánsko
I. Covalciuc, A. Covalciuc (oba Moldavsko)
Hall XXL Nantes, Nantes (Francie)
Černá Hora

Dánsko – Černá Hora 24:23 (15:11)
Nejvíce branek: Hansenová 6, Wollerová 4, Grigelová 3/1 – Radičevičová 7, Raicevičová 6, Jaukovičová 4/1. Rozhodčí: I. Covalciuc, A. Covalciuc (oba Moldavsko). Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1. Vyloučení: 5:3.
Dánské házenkářky udržely naději na třetí místo ve skupině a postup do zápasu o 5. – 6. místo, potřebují ale ještě prohru Švédska s Ruskem, to Černohorkám k třetímu místu pomůže už jen remíza Švédek.
60'
Po dánském faulu už jen Jaukovićová házela volný hod z poloviny hřiště, brankářka Toftová pochopitelně chytá a vypuká velká dánská radost!
60'
Anne Mette Hansenová neproměnila z těžké pozice, to už jsou ale poslední sekundy zápasu!
60'
Oddechový čas pro Dánsko, do konce zápasu zbývá 28 sekund.
60'
Raicevićová neproměňuje možná klíčovou střelu zápasu! Další výborný zákrok si připsala Sandra Toftová.
59'
Oddechový čas pro Černou Horu 65 sekund před koncem, házenkářkám z Balkánu se teď vůbec nedaří prosadit.
58'
Dánky se znovu radují z vedení díky zásahu Mette Tranborgové, ta skórovala šťastně tečovanou střelou.
57'
Černá Hora znovu smazala své manko! Na 23:23 vyrovnává Durdina Jaukovićová a čeká nás skvělá koncovka tohoto dramatického zápasu.
57'
Hansenová trefuje břevno!
56'
Černohorky zablokovaly střelu Grigelové a poté samy skórují díky Radičevičové!
55'
Černohorky drží na dosah dvou branek Durdina Jaukovićová.
54'
Anne Mette Hansenová hraje skvělý druhý poločas, znovu se dánská opora dokázala prosadit z postu levé spojky.
53'
Raicevićová úspěšně zakončuje individuální průnik k brankovišti.
52'
Dánky znovu úspěšně dohrály do levého křídla, kde se opět prosadila Fie Wollerová.
51'
V posledních minutách velmi aktivní Andrea Klikovačová zaznamenala devatenáctou branku Černé Hory.
51'
Oddechový čas pro Černou Horu.
51'
Dánky znovu odskakují na tříbrankové vedení díky trefě Fie Wollerové, ta na levém křídle dostala až moc prostoru.
50'
Další dánský nápor, dvacátou branku střílí Lotte Grigelová.
49'
Krátce po vypršení trestu Radičevičové se krásným individuálním průnikem prosazuje Anne Mette Hansenová.
48'
Svoji druhou brankou v zápase rychle vyrovnala Klikovačová.
47'
Trine Jensenová posílá Dánsko do vedení.
47'
Radičevičová následně fauluje v obraně a také dostává svůj druhý dvouminutový trest.
46'
Dánkám v oslabení nevyšla hra bez brankářky a do prázdné branky skóruje Jovanka Radičevićová.
45'
Černohorky rychle využívají přesilovku díky Raicevićové.
45'
Vyloučení v týmu Dánsko (Mette Tranborgová). Dnes už podruhé je Tranborgová vyloučena.
45'
Toftová si na dánské střídačce otřela obličej a vrací se do boje.
44'
Mehmedovićová v jasné tutovce trefila jen obličej brankářky Toftové. Ta podobně tvrdě inkasovala i v pondělí proti Rusku.
44'
Teprve podruhé se Dánkám podařilo skórovat po změně stran, postarala s o to Anne Mette Hansenová.
43'
Raicevićová střílí jen do připravené Sandry Toftové.
42'
Fie Wollerová z levého křídla trefuje břevno černohorské branky.
42'
Vyloučení v týmu Černá Hora (Ema Ramusovičová).
41'
V úvodu páté desetiminutovky Katarina Bulatovićová snižuje na rozdíl jediné branky.
40'
Znovu úřaduje skvělá Toftová, tentokrát proti Radičevićové z pravého křídla.
39'
Po rychlé černohorské akci skóruje Raicevićová.
37'
Proti Jaukovićové si další výborný zákrok připsala Toftová, následně je hra přerušena, neboť krvavé zranění utrpěla Anne Mette Hansenová.
37'
Už velmi dlouhý útok Černé Hory, hráčky z Balkánu mají míč přes minutu, neboť Dánky skvěle brání.
35'
Velmi kostrbatý útok Dánska, přeci jen jej ale gólem dokázala zakončit Anne Mette Hansenová.
35'
Další výborný zákrok Toftové proti střele Raicevićové z levého křídla a Dánsko si bere oddechový čas.
34'
Stine Jörgensenová z devíti metrů nepřekonala brankářku Nenezićovou.
33'
Další technickou chybu Dánska trestá na brankovišti naprosto osamocená Brnovičová.
33'
Dánsko už pokračuje v plném počtu.
32'
Po nepřesné přihrávce Dánek udeřila Jovanka Radičevićová.
31'
I po přestávce Sandra Toftová pokračuje ve výborném výkonu, když vychytala Mehmedovićovou.
31'
Druhý poločas útokem rozehrávají Černohorky, ty zároveň budou hrát ještě téměř celé dvě minuty v početní převaze.
31'
Dánky od prvního útoku zápasu jsou neustále ve vedení, odstartovaly náskokem 4:0 a přes drobné snížení Černohorek na rozdíl jedné branky hrály Dánky velmi dobře a i přes několik oslabení dokázaly svůj náskok udržet.
30'
30'
První poločas svoji brankou uzavírá Majda Mehmedovičová a do šaten se jde za stavu 15:11 pro Dánsko.
30'
Vyloučení v týmu Dánsko (Anne Mette Hansenová).
29'
Dánky pokračují ve skvělém výkonu během prvního poločasu, patnáctou branku střílí Lotte Grigelová.
28'
Možnost Černé Hory ke snížení měla Despotovićová, nevyzrála ale na brankářku Toftovou.
27'
Také Černá Hora už je na dvouciferném počtu branek, postarala se o to Jovanka Radičevićová z brankoviště.
26'
Poprvé v zápase Dánsko vede už o pět gólů díky druhé brance Fie Wollerové.
25'
Po oddechovém času se neprosadila Jaukovićová, u míče znovu Dánky.
24'
Sotva Černohorky zredukovaly čtyřbrankové manko na rozdíl jediné branky, tak Dánky velmi brzy vracejí rozdíl ve skóre zpět na čtyřbrankový díky úspěšnému zásahu Kathrine Heindahlové.
24'
Mette Tranborgová se prosadila na ose hřiště a zvyšuje na tříbrankový rozdíl, navíc posléze je pískán útočný faul Raicevićové, která se sama poranila a musí být ošetřena.
22'
Dánky znovu odskakují díky Hansenové.
21'
Durdina Jaukovićová proměňuje první černohorskou sedmičku.
21'
Dánkám se daří v oslabení tahat čas a brzy budou v plném počtu.
20'
Další černohorské přesilovky k osmé brance využila Jaukovićová.
19'
Vyloučení v týmu Dánsko (Stine Bodholt Nielsenová).
18'
Drobné neúspěchy na obou stranách, nejdříve se neprosadila Tranborgová a poté brejk Mehmedovićové zlikvidovala Sandra Toftová, míč se ale odrazil k Černohorkám.
17'
Teď máme pořádnou střelnici, z další rychlé černohorské akce uspěla Milena Raicevićová.
17'
Stine Jörgensenová zaokrouhluje počet dánských branek na deset.
17'
Jovanka Radičevićová se prosadila na brankovišti.
16'
Trine Jensenová připisuje devátou dánskou trefu.
16'
Po dánské ztrátě míče mířila do rychlého brejku Mehmedovićová, trefuje ale jen břevno dánské branky.
15'
V samém závěru vyloučení Tranborgové ještě přidává jednu černohorskou branku Jovanka Radičevićová.
15'
O dánskou branku v oslabení se postarala Jörgensenová.
14'
Po střeleckém neúspěchu Jörgensenové trefuje čtvrtý černohorský zásah Klikovačová.
13'
Černohorky v útoku ztrácejí míč a Radičevićová už se pořádně rozčiluje na své spoluhráčky.
13'
Vyloučení v týmu Dánsko (Mette Tranborgová).
13'
V úvodu třinácté minuty Dánky už zase vedou o čtyři branky, Trine Jensenová se prosazuje z dorážky.
12'
Žlutá karta pro tým Černá Hora (Andrea Klikovačová).
11'
Další skvělý zákrok Sandy Toftové, tentokrát dánská brankářka vychytala Radičevićovou.
11'
Dánky budou hrát poprvé v oslabení, dvouminutový trest dostává Kathrine Heindahlová.
10'
Dánská odpověď přichází brzy díky Heindahlové.
10'
Dánské ztráty míče k třetí černohorské brance využívá Raicevićová.
9'
Jaukovićová netrefila branku a do útoku budou moci zase Dánky, ještě před tím si ale ošetření žádá Nielsenová, která dostala tvrdou ránu od střílející Jaukovićové.
8'
Pátou dánskou branku zaznamenává Stine Nielsenová.
7'
Černohorky sehrály rychlou akci do pravého křídla, kde se prosadila Radičevićová.
7'
Svoji druhou sedmičku v zápase Lotte Grigelová neproměňuje.
6'
Dánkám byl odpískán přešlap brankoviště a střelecký účet Černé Hory otevírá Raicevićová.
5'
Žlutá karta pro tým Černá Hora (Milena Raicevičová).
5'
Bulatovićová také ztroskotala na brankářce Toftové, Dánsko může znovu do útoku.
4'
Senzační nástup Dánek, Anne Mette Hansenová proměňuje i čtvrtou dánskou střelu.
4'
Až v závěru čtvrté minuty Černohorky vůbec poprvé vystřelily, Mehmedovićová ale neuspěla proti brankářce Toftové.
4'
Žlutá karta pro tým Dánsko (Mette Tranborgová).
3'
Žlutá karta pro tým Dánsko (Anne Mette Hansenová).
3'
Skvělý start Dánska, v úvodu třetí minuty proměňuje sedmičku Lotte Grigelová.
3'
Po další černohorské ztrátě míče dostává dvouminutový trest Radičevićová, navíc Dánsko disponuje sedmimetrovým hodem.
2'
Černohorky se dopustily technické chyby a Dánsko skóruje i z druhého útoku díky Stine Jörgensenové.
1'
Prvního útoku se ujaly v červeném hrající Dánky a úvodní branku střílí z levého křídla Fie Wollerová.
1'

Dánsko: Reinhardtová, Toftová – Dornonville de la Courová, Grigelová, Hansenová, Heindahlová, Haugstedová, Höjlundová, Iversenová, Jensenová, Jörgensenová, S. Jörgensenová, Nielsenová, Pedersenová, Tranborgová, Wollerová.

Černá Hora: Nenezićová, Rajčičová – Brnovičová, A. Bulatovićová, K. Bulatovićová, Despotovičová, Grbičová, Jaukovičová, Mehmedovićová, Klikovačová, Radičevičová, Premovičová, Pavičevičová, Ramusovičová, Raicevičová, Ujkičová.

Rozhodčí: I. Covalciuc, A. Covalciuc (oba Moldavsko).
Hezké odpoledne při sledování přenosu z evropského šampionátu házenkářek.

Čtvrtfinálová fáze dnes uzavírá svůj program a poslední kolo skupiny 1 rozehraje Dánsko proti Černé Hoře.

Dánky po čtyřech kolech uzavírají tabulku skupiny, stále ale mohou bojovat o třetí místo, které by znamenalo účast v souboji o páté místo celkového pořadí, potřebují k tomu jakkoliv dnes zvítězit a věřit, že Švédky neuspějí proti Rusku a Srbky neporazí domácí Francii.

Černá Hora je aktuálně právě na třetím místě a může ještě bojovat i o postup do semifinále, k němu by ale potřebovala dnes porazit Dánsko a spoléhat na prohru Francie ve večerním zápase se Srbskem.

Dnešní soupeři se naposledy střetli na loňském světovém šampionátu, kde Černohorky zvítězily v základní skupině vysoko 31:24 a favoritkami jsou také v dnešním zápase.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.