ME v házené žen -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Rusko - 10. prosince 2018   18:00

Dánsko
Dánsko
3' Tranborgová  • 5' Tranborgová  • 12' Hansenová  • 13' Hansenová  • 21' Heindahlová  • 22' Heindahlová  • 24' Heindahlová  • 27' Tranborgová  • 36' S. Jörgensenová  • 38' Pedersenová  • 42' Heindahlová  • 47' Höjlundová  • 50' Heindahlová  • 52' Haugstedová  • 54' Hansenová  • 55' Höjlundová  • 58' Pedersenová  • 58' Hansenová
21:32
(9:14)
Rusko
Rusko
4' Vjachirevová   • 6' Vjachirevová   • 8' Managarovová   • 9' Samochinová   • 13' Vjachirevová   • 16' Petrovová   • 17' Vjachirevová   • 22' Managarovová   • 25' Malašenková   • 27' Kuzněcovová   • 28' Vjachirevová   • 30' Petrovová   • 31' Managarovová   • 32' Kuzněcovová   • 36' Dmitrijevová   • 38' Sedojkinová   • 39' Vjachirevová   • 41' Kuzněcovová   • 42' Vjachirevová   • 45' Vjachirevová   • 46' Kuzněcovová   • 48' Senová   • 51' Skorobogatčenková   • 55' Skorobogatčenková   • 57' Sudakovová   • 57' Kuzněcovová   • 58' Frolovoá   • 59' Frolovoá   • 60' Malašenková
Dánsko
Tzaferopoulos, Bethmann
Palais Des Sports Jean Weille, Nancy (Francie)
Rusko

Dánsko – Rusko 21:32 (9:14)
Nejvíce branek: Heindahlová 5, Hansenová 4, Grigelová 3/3 – Vjachirevová 9/1, Kuzněcovová 5, Samochinová 3/2. Rozhodčí: Tzaferopoulos, Bethmann. Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/3. Vyloučení: 6:8. ČK: Skorobogatčenková (RUS).
Naprosto zaslouženě se hráčkou zápasu stává Anna Sedojkinová, která odchytala fantastický zápas.
Ruské házenkářky deklasovaly Dánsko 32:21 a mají obrovskou radost, neboť si tímto vítězstvím zajišťují postup do semifinále evropského šampionátu a zároveň už mají i jistotu prvního místa ve čtvrtfinálové skupině 1 bez ohledu na výsledek posledního zápasu se Švédskem.
60'
V úvodu poslední minuty střílí další branku Malašenková.
59'
Další úspěšný zásah Frolovové.
58'
O dánské snížení se postarala Anne Mette Hansenová.
58'
V ruské sestavě už jsou náhradnice, třicátou branku střílí Frolovová.
58'
Ještě jeden oddechový čas pro ruského trenéra Trefilova.
58'
Pedersenová úspěšnou střelou z křídla zaokrouhluje dánský účet na dvacet branek.
57'
Na třetí pokus už Kuzněcovová dokázala tu prázdnou branku trefit.
57'
Po dánské ztrátě míče při hře bez brankářky Kuzněcovová už nezkoušela trefit prázdnou branku, kterou dvakrát minula a dala šanci zakončit Sudakovové.
56'
Už takřka exhibiční akce, po přihrávce Malašenkové střílela Kuzněcovová, nedokázala se ale prosadit.
55'
Oddechový čas pro Rusko.
55'
S červenou kartou přichází i dvouminutový trest pro Skorobogatčenkovou.
55'
Skorobogatčenková faulovala Höjlundovou úderem do krku a rozhodčí po zhlédnutí videa udělují mladé Rusce červenou kartu! Pro devatenáctiletou házenkářku tak dnešní zápas končí předčasně.
55'
Höjlundová se i přes tvrdý střet se Skorobogatčenkovou prosazuje k devatenácté dánské brance.
55'
Teprve devatenáctiletá Antonina Skorobogatčenková se krásně uvolnila a střílí další ruskou branku.
54'
Anne Mette Hansenová snižuje na rozdíl osmi branek.
54'
Oddechový čas pro Dánsko.
53'
Anna Vjachirevová s přehledem trefuje sedmičku do horního rohu, dnes proměnila všech devět svých střel!
53'
V dánské brance už je zpět Toftová a po bránění spoluhráček v brankovišti bude čelit sedmičce.
52'
Vyloučení v týmu Rusko (Darja Dmitrijevová).
52'
Po ruské ztrátě míče střílí svůj vůbec první gól na šampionátu Line Haugstedtová.
51'
Svoji první dnešní branku vstřelila Skorobogatčenková.
50'
Vyloučení v týmu Rusko (Marina Sudakovová).
50'
Svoji pátou branku střílí dánská pivotka Heindahlová, navíc dvouminutový trest dostává Sudakovová.
49'
Dánky znovu ztratily míč při hře bez brankářky, Polina Kuzněcovová už ale podruhé míjí prázdnou branku. Pořádně rozčílila trenéra Trofilova.
49'
Drobně otřesená Toftová si jde odpočinout, do branky se znovu vrací Reinhardtová.
49'
Malašnková připravila dobrou pozici pro Dmitrijevovou, ta ale jen trefuje dánskou brankářku Sandru Toftovou přímo do obličeje.
48'
Brance Senové předcházel faul Nielsenové na Dmitrijeovovou a je z toho další dvouminutový trest.
48'
Čtyřiadvacátou branku Ruska střílí Senová z brankoviště.
47'
Hezká střela Höjlundové přes ruský dvojblok, ta otevírá svůj střelecký účet v dnešním zápase.
46'
Po přihrávce Senové se z křídla prosazuje Polina Kuzněcovová.
46'
Na dánskou sedmičku přišla do branky Trusovová a byť si na míč sáhla, tak střelu Grigelové vyrazit nedokázala.
46'
Hansenová vybojovala sedmimetrový hod pro Dánsko a trest pro Vjachirevovou.
45'
Tranborgová navíc dostává dvouminutový trest.
45'
Znovu Dánky při hře v sedmi ztratily míč, poté navíc Höjlundová byla přetlačena Vjachirevovou a ta snadno trefuje prázdnou branku.
44'
Dánská branka byla znovu prázdná, po zisku míče ji ale Polina Kuzněcovová míjí.
43'
Další neúspěch Tranborgové, to už je dánský zmar.
42'
Rusky se prosazují i v oslabení díky sedmé trefě Anny Vjachirevové.
42'
Po delší době se na brankovišti prosazuje Kathrine Heindahlová.
41'
Dvouminutový trest pro Marinu Sudakovovou.
41'
Polina Kuzněcovová z levého křídla zvyšuje na dosud nejvyšší rozdíl osmi branek.
40'
Pedersenová z levého křídla ztroskotala na skvělé Sedojkinové, ta už je znovu na padesáti procentech zákroků.
39'
Sedojkinové přeje i štěstí, při jedenáctém zákroku míč za ruskou brankářku propadl, ta jej ale ještě stačila sebrat na brankové čáře.
39'
Nádherná individuální akce Vjachirevové.
38'
Dánky znovu hrály v sedmi a Pedersenová se tentokrát prosadila z levého křídla.
38'
Ruská brankářka Anna Sedojkinová chytila střelu Tranborgové a poté střílí branku přes celé hřiště!
37'
Senová nechala vyniknout Reinhardtovou, ta si připisuje vůbec první zákrok z pole po svém příchodu na palubovku během prvního poločasu.
36'
Hezká střela Stine Jörgensenové přes ruský blok.
36'
Poprvé dnes skóruje ruská kapitánka Dmitrijevová.
35'
Lotte Grigelová z čáry sedmimetrového hodu uspěla a střílí první dánskou branku v druhém poločasu.
34'
Grigelová při individuálním průniku vybojovala sedmimetrový hod, sama se jej ujme.
34'
Také Rusky se ale dopustily ztráty při útočném faulu Vjachirevové.
33'
Katastrofální start Dánska do druhého poločasu, další nepřesná přihrávka a Rusko může založit tentokrát postupný útok.
32'
A další rychlý protitútok proměňuje Polina Kuzněcovová.
31'
Také do druhého poločasu vstupují lépe Rusky, dánskou ztrátu míče trestá z rychlého brejku Julija Managarovová.
31'
Po prvním poločase Rusko vede nad Dánskem a směřuje mílovými kroky do semifinále, kam mu stačí jakýkoliv bodový zisk. Rusko dalo zápasu směr mezi pátou a jedenáctou minutou, kdy otočilo z 1:2 na 6:2 a toto vedení už si pohlídalo do konce poločasu.
30'
30'
Krásná ruská akce, zakončila ji Maja Petrovová.
29'
Až na třetí pokus Dánsko proměňuje sedmičku, podařilo se to Lotte Grigelové.
28'
Po neúspěšné střele Jörgensenové Vjachirevová střílí už svoji šestou branku v dnešním zápase.
27'
Polina Kuzněcovová po individuální akci střílí dvanáctou branku Ruska.
27'
Tranborgová byla navíc faulována Samochinovou a ta dostává také dvě minuty.
27'
Také ve dvojnásobném oslabení Dánky hrály bez brankářky a Tranborgová se dokázala prosadit.
26'
Darja Samochinová dnes poprvé zahazuje sedmičku.
26'
Trine Jensenová dostává dvouminutový trest za zabránění Ruskám v rychlé rozehrávce po ztrátě míče.
25'
Výborný náběh Malašenkové zakončený jedenáctou ruskou brankou.
25'
Haugstedová po tvrdém faulu dostává dvouminutový trest.
24'
Do třetice se Dánky prosazují z pivota díky Kathrine Heindahlové.
23'
V dánské brance se objevuje Althea Rebecca Reinhardtová, zatím zasahovat nemusela, neboť Petrovová přešlápla brankoviště.
22'
Další úspěšná dánská souhra s pivotem, podruhé během chvíle skóruje Kathrine Heindahlová.
22'
Mangarovová si několikrát vyměnila míč s Vjachirevovou a poté prostřelila Toftovou.
21'
Hezká dánská souhra zakončená pivotkou Heindahlovou.
20'
Po další ruské ztrátě v útoku to Dánky při oslabení zkoušejí bez brankářky v šesti hráčkách v poli.
19'
Vyloučení tentokrát na straně Dánska, na dvě minuty si odpočine Anne Mette Hansenová.
19'
Dánkám se vůbec nedaří, do hry už se vrátila Tranborgová, v dobré příležitosti ale přestřeluje branku.
18'
Sedojkinová parádně vychytala Wollerovou a připisuje si už pátý zákrok z devíti dánských střel na branku.
17'
Tečovaná střela Vjachirevové se štěstím zamířila do protipohybu brankářky Toftové.
17'
Nepřesná střela Tranborgové, Rusko může i v oslabení následně hlídat svůj náskok.
17'
Dvouminutový trest pro Managarovovou.
16'
Po výborné souhře Senové s Vjachirevovou skóruje osamocená Petrovová.
15'
Sedojkinová chytá už svoji druhou sedmičku v dnešním zápase! Tentokrát na ruské brankářce ztroskotala Stine Jörgensenová.
14'
Nepřesné střely Senové by Dánky mohly využít k dalšímu snížení svého manka.
13'
Druhou branku v rychlém sledu střílí Anne Mette Hansenová.
13'
Vjachirevová parádně trefuje horní roh dánské branky, dnes se ji zatím daří velmi dobře.
12'
Hansenová zaznamenává třetí dánskou trefu.
11'
Darja Samochinová opět uspěla a Rusko se pátou brankou v řadě ujímá čtyřgólového vedení, Dánsko si bere první oddechový čas.
11'
Vjachirevová byla faulována při střelbě, Rusko dostává možnost druhého sedmimetrového hodu.
10'
Hansenová trefila břevno a Rusky mohou ještě více odskočit ve skóre.
9'
Technickou chybu dánského týmu z rychlého brejku trestá Darja Samochinová.
8'
Managarová navyšuje ruské vedení na dvoubrankové.
8'
Výhodu sedmičky měly i Dánky, Fie Wollerová ale neuspěla.
7'
Z čáry sedmimetrového hodu uspěla Darja Samochinová.
7'
Dimitrijevová byla při průniku faulována Mette Tranborgovou, je z toho sedmimetrový hod a zároveň vyloučení Dánky.
6'
Dánky dlouho dobře bránily ruský útok, nakonec se přeci jen z dálky dokázala prosadit Vjachirevová.
5'
Další zásah Tranborgové, Dánky se podruhé ujímají vedení.
5'
Makejevová mohla poprvé poslat Rusko do vedení, ve vyložené příležitosti na brankovišti ale nepřekonala Toftovou.
4'
První ruskou branku střílí Vjachirevová.
3'
Po technické chybě Rusek skóre zápasu otevírá Tranborgová.
2'
Po ztrátě míče Hansenové mohou do útoku zase Rusky.
1'
Dimitrijevová první střelou neuspěla, u míče jsou poprvé Dánky.
1'
Utkání bylo zahájeno, Rusky hrají celé v modrém a začínají útokem, Dánsko bojuje v bílých dresech.
1'
Arénou v Nancy už zní státní hymny obou dnešních soupeřů, utkání bude během několika minut zahájeno.

Dánsko: Reinhardtová, Toftová – Dornonville de la Courová, Grigelová, Hansenová, Haugstedová, Heindahlová, Iversenová, Höjlundová, Jensenová, Jörgensenová, S. Jörgensenová, Nielsenová, Pedersenová, Tranborgová, Wollerová.

Rusko: Sedojkinová, Trusovová – Dmitrijevová, Frolovoá, Kočetovová, Kuzněcovová, Makejevová, Malašenková, Managarovová, Petrovová, Samochinová, Senová, Skorobogatčenková, Snopovoá, Sudakovová, Vjachirevová.

Rozhodčí: Tzaferopoulos, Bethmann.
Rusko

Rusky letošní šampionát rozehrály fantasticky, když do čtvrtfinálové skupiny zatím zapsali tři výhry ze tří zápasů. Na úvod svého vystoupení na turnaji porazily domácí Francii, poté uspěly i proti Černé Hoře a dosud jediná porážka je mrzet nemusela, protože Slovinsko skončilo v základní skupině poslední a prohra se tak pro další vývoj turnaje nepočítá.

Do čtvrtfinálové skupiny pak Rusko vstoupilo výhrou 29:25 nad Srbskem a s plným počtem šesti bodů vévodí skupině 1, přičemž k jistotě postupu i prvního místa ve skupině jim stačí jakýkoliv bodový zisk z tohoto zápasu.
Dánsko

Dánky do čtvrtfinálové fáze postoupily ze třetího místa ve skupině A, kde v prvních dvou zápasech porazily Švédsko a Polsko, poté si ale zkomplikovaly situaci do čtvrtfinálové tabulky prohrou se Srbskem. Na úvod další fáze prohrály 23:29 s domácí Francií a do semifinále už je posune jen zázrak a velmi příhodná souhra okolností.
Hezký podvečer při sledování přenosu čtvrtfinálové skupiny 1 evropského šampionátu házenkářek mezi Dánskem a Ruskem.