ME v házené žen -  ONLINE PŘENOS -  Francie  : Rusko - 16. prosince 2018   17:30

Francie
Francie
2' Nze Minková  • 3' Ayglon Saurinaová  • 8' Zaadiová  • 11' Edwigeová  • 15' Lacrabereová  • 16' Edwigeová  • 18' Coataneaová  • 19' Nze Minková  • 23' Nze Minková  • 25' Niomblaová  • 26' Nze Minková  • 30' Lacrabereová  • 32' Ayglon Saurinaová  • 35' Kanorová  • 39' Lacrabereová  • 44' Zaadiová  • 46' Houetteová  • 48' Houetteová  • 49' Kanorová  • 57' Lacrabereová
24:21
(13:12)
Rusko
Rusko
1' Senová   • 6' Managarovová   • 8' Vjachirevová   • 10' Kuzněcovová   • 12' Dmitrijevová   • 14' Senová   • 15' Vjachirevová   • 20' Makejevová   • 24' Vjachirevová   • 25' Vjachirevová   • 29' Dmitrijevová   • 39' Kuzněcovová   • 41' Senová   • 43' Dmitrijevová   • 51' Samochinová   • 55' Dmitrijevová
Francie
Christiansenová, Hesseldalová (obě Dán.)
AccorHotels Arena, Paříž
Rusko

Francie – Rusko 24:21 (13:12)
Nejvíce branek: Lacrabereová 6/2, Nze Minková 4, Ayglon Saurinaová 2 – Vjachirevová 9/5, Dmitrijevová 4, Senová 3. Rozhodčí: Christiansenová, Hesseldalová (obě Dán.). Sedmimetrové hody: 7/4 – 5/5. Vyloučení: 3:3. ČK: Pineauová (FRA).
Francouzky už si naplno užívají triumfu společně s vyprodanou pařížskou arénou.
Další ocenění pro Annu Vjachirevovou, ta se stává také nejlepší hráčkou celého turnaje.
Amandine Leynaudová je vyhlášena nejlepší brankářkou šampionátu.
Nejlepší hráčkou zápasu je vyhlášena zklamaná Anna Vjachirevová.
V exkluzivním souboji aktuálních mistryň světa proti olympijským vítězkám, v repríze posledního olympijského finále Francie poráží Rusko 24:21 a za bouřlivých ovací vyprodané pařížské AccorHotels Areny slaví historické zlato na evropském šampionátu.
60'
Rusky ještě jednou získaly míč v obraně, v samém závěru Makejevová trefuje jen břevno a Francie se poprvé v historii stává mistrem Evropy v házené žen!
60'
Lacrabereová trefila tyč, míč se ale odrazil do ruk Francouzek!
59'
Jednu minutu a jednu sekundu před koncem si Francie bere oddechový čas.
59'
Dmitrijevová se dopustila přešlapu brankoviště, navíc branku po rychlé souhře netrefila, Francie už je nesmírně blízko triumfu.
58'
Rusky se teď v útoku vůbec nemohou prosadit, jejich trenér Trefilov si bere oddechový čas.
57'
Lacrabereová střílí svoji šestou branku, Francie znovu vede o tři!
57'
Střelu Kanorové zblokovala ruská obrana, u míče ale zůstává Francie.
56'
Vjachirevová trefuje jen vzdálenější tyč, Francouzky přežily nesmírně důležitou chvíli.
56'
Zaadiová míjí ruskou branku a Rusky se mohou dotáhnout na rozdíl jediné branky!
55'
Rusky se chytají stébla naděje díky výbornému náskoku Dmitrijevové.
55'
Po bránění Makejevové v brankovišti Lacrabereová tentokrát sedmičku neproměnila, když trefuje tyč!
54'
Samochinová ztroskotala na Leynaudové, nesmírně důležitý zákrok francouzské brankářky.
53'
Proti Lacrabereové se do branky postavila Trusovová, domácí střelkyně se ale znovu prosazuje.
53'
Sedmička také pro Rusko, Vjachirevová nezaváhala ani popáté.
52'
Lacrabereová proměňuje sedmičku, Francie znovu vede o tři góly.
51'
Filippesová trefuje tyč, na druhé straně udeřila Samochinová.
50'
Rusky se velmi kostrbatě prosazovaly přes důraznou francouzskou obranu, nakonec je pískáno prorážení.
49'
Kanorová se krásně vrhla mezi dvě Francouzky a prostřelila Sedojkinovou.
48'
I počtvrté Anna Vjachirevová suverénně uspěla.
48'
Další sedmičku budou Rusky zahrávat po faulu na Senovou.
48'
Houetteová skóruje z levého křídla, když dorazila střelu Niomblaové.
47'
Vjachirevová se z čáry sedmimetrového hodu nemýlila, dnes proměnila všechny tři.
47'
Vjachirevová byla faulována při střelbě, Rusky budou zahrávat sedmimetrový hod.
46'
Kuzněcovová se neprosadila z levého křídla, tato přesilovka odstartovala pro Rusky katastrofálně.
46'
Houetteová vypíchla přihrávku Dmitrijevové a sama proměnila rychlý brejk!
45'
Oddechový čas pro Rusko.
45'
Po vypršení ruského trestu je tu teď dvouminutový trest pro Francouzku Zaadiovou po faulu na Vjachirevovou.
44'
Zaadiová zvyšuje francouzské vedení na dvougólové.
44'
Kočetovová neuspěla proti Leynaudové, Francouzkám v přesilovce zbývá ještě čtyřicet sekund.
43'
Francouzky znovu přicházejí o míč, tentokrát po vlastní nepřesné přihrávce.
43'
Managarová se pověsila na Nze Minkovou, stáhla ji za hlavu a vidí dvouminutový trest.
43'
Rusky se nadechují k náporu, dalším podstřelem se prosadila Dmitrijevová.
42'
Francouzkám byl míč odebrán za pasivitu, dopředu mohou Rusky.
42'
Oddechový čas pro Francii.
41'
Nádherná střela Senové doletěla do horního rohu francouzské branky.
39'
Povedená francouzská souhra zakončená Lacrabereovou.
39'
Ruské manko redukuje Polina Kuzněcovová.
38'
Francouzky se dopustily technické chyby, míč zpět v rukou Rusek, to už ale pomalu končí jejich přesilovka.
37'
Ruskám byl pískán faul a Francouzky za hromového povzbuzování publika mohou zvýšit na rozdíl čtyř branek.
37'
Ve hře už se pokračuje, Rusky hrají přesilovku.
36'
Neustále protestuje i francouzský trenér.
36'
Obrovské slzy ve tváří Allison Pineauová, samozřejmě bude následovat i dvouminutový trest. Celá hala bouří jako výraz nevole proti rozhodnutí sudích.
36'
Je to červená karta! Alison Pineauová je z utkání vyloučena za zásah do hlavy brankářky ze sedmimetrového hodu! Domácí hráčka odchází z palubovky ve slzách.
36'
Dánské rozhodčí se jdou podívat na video a zkontrolují, zda-li brankářka Sedojkinová udělala pohyb proti míči.
36'
Kanorová vybojovala sedmimetrový hod, který proměnila Pineauová. Ta zároveň trefila ruskou brankářku do hlavy, což by mohlo být posouzeno i červenou kartou!
35'
Kanorová vrací Francii dvoubrankové vedení tvrdou ránou, která letěla rychlostí 99 kilometrů za hodinu.
35'
Anna Vjachirevová proměnila další ruskou sedmičku.
34'
Velké ovace publika, na velkoplošné obrazovce se objevil Kylian Mbappe, francouzská fotbalová superstar, jenž také navštívila dnešní finále.
34'
Blízko další brance byla Dembeleová, trefuje ale jen tyč.
33'
Ruská branka neplatí, útočný faul byl pískán Anně Senové.
32'
Po střeleckých neúspěších na obou stranách zaznamenává první branku druhého poločasu Ayglon Saurinaová.
31'
Po prvním poločase dramatického finále mistrovství Evropy vede Francie nad Ruskem 13:12, souboj je ale do druhého dějství nesmírně otevřený a před více než patnácti tisíci skvělými fanoušky nás ještě bude čekat velká zábava.
30'
30'
V závěru prvního poločasu Kočetovová orazítkovala jen tyč francouzské branky, následně volný hod po vypršení času neproměnila Dmitrijevová.
30'
V poslední minutě prvního poločasu Francouzkám vrací vedení Lacrabereová.
29'
Ruskám se skutečně podařilo vyrovnat pro skvělé individuální akci kapitánky Dmitrijevové.
28'
Dembeleová z levého křídla trefuje jen boční síť, šance pro Rusko vyrovnat.
27'
Vjachirevová se ze sedmimetrového hodu trefuje pod břevno francouzské branky.
27'
Dmitrijevová se dokázala probít k odraženému míči po zákroku Leynaudové a vybojovala sedmimetrový hod.
27'
Leynaudová vychytala Vjachirevovou, na druhé straně se ale zaskvěla i Sedojkinová proti Nze Minkové.
26'
Nze Minková se z osy hřiště dokázala vyhnout vysokým ruským blokům a prostřelila Sedojkinovou.
25'
Tentokrát se individuálně prosadila Anna Vjachirevová, Rusky zůstávají v kontaktu.
25'
Výborný náskok Niomblaové, ta překvapila ruskou obranu i brankářku Sedojkinovou.
24'
Na opačné straně se podobnou akcí prosadila Anna Vjachirevová.
23'
Po krásné individuální akci zaokrouhluje počet francouzských branek Nze Minková.
22'
Dmitrijevová se pokusila prosadit podstřelem, mířila ale přímo doprostřed branky a tedy do připravené Leynaudové.
21'
První oddechový čas také pro Francii.
20'
Po souhře s Vjachirevovou snižuje na 8:9 Makejevová.
19'
Francouzky podruhé odskakují na rozdíl dvou branek díky Nze Minkové.
19'
Domácí brankářka Leynaudová se zaskvěla proti Kuzněcovové z levého křídla.
18'
Ruský trenér Trefilov si bere první oddechový čas finálového zápasu.
18'
Na další střelu Coataneové už Sedojkinová nedosáhla.
17'
Zaadiová mohla znovu vrátit Francii do vedení, její střelu ale perfektně vyrazila Sedojkinová.
16'
Po hezké francouzské akci skóruje z postu pivota Beatrice Edwigeová.
16'
Maja Petrovová přistrčila Kanorovou a dostává dvouminutový trest, byť Kanorová svému pádu přidala.
15'
Hezká ruská souhra zakončená Vjachirevovou.
15'
V době, kdy už Francouzky hrají v plném počtu udeřila Alexandra Lacrebéreová.
14'
Francouzky v oslabení hrály bez brankářky a po ztrátě míče se do prázdné branky trefuje Anna Senová.
13'
Další francouzská sedmička, proti Sedojkinové si tentokrát vzala míč Lacrabéreová a také ona neproměnila!
12'
Darja Dmitrijevová se prosadila povedenou střelou a máme opět vyrovnáno.
12'
První francouzský dvouminutový trest inkasuje Pineauová.
11'
Náskok Francouzkám vrací Edwigeová.
10'
Rusky hezky dohrály svoji akci do levého křídla, kde uspěla Polina Kuzněcovová.
8'
V závěru přesilovky přeci jen skórují i Francouzky, z postu levé spojky se prosadila Zaadiová.
8'
Rusko skóruje i v oslabení díky Vjachirevové.
7'
Pineauová tentokrát proti brankáře Sedojkinové neuspěla!
6'
Darja Samochinová po svém faulu musí přijmout první dvouminutový trest finále, navíc Francouzky budou zahrávat další sedmičku.
6'
Rusky snižují díky první trefě Managarovové v dnešním finále.
5'
Pineauová proměňuje první sedmičku zápasu.
5'
Rusky se už podruhé neprosadily v útoku a následně je faulována Démbéleová, domácí házenkářky disponují prvním sedmimetrovým hodem zápasu.
3'
K radosti domácího publika Francii poprvé v zápase posílá do vedení Ayglon Saurinaová.
2'
O francouzské vyrovnání se postarala Nze Minková.
1'
Lépe do finálového souboje před vyprodanou pařížskou arénou vstupují Rusky díky trefě Anně Senové!
1'

Francie: Glauserová, Leynaudová – Nze Minková, Flippesová, Dembeleová, Coataneaová, Zaadiová, Edwigeová, Houetteová, Kanorová, Ayglon Saurinaová, Lacrabereová, Niomblaová, Pineauová, N'Gouanová, Foppaová.

Rusko: Sedojkinová, Trusovová – Kuzněcovová, Kočetovová, Dmitrijevová, Senová, Vjachirevová, Sudakovová, Samochinová, Makejevová, Malašenková, Managarovová, Skorobogatčenková, Petrovová, Frolovová, Snopovová.

Rozhodčí: García Serradilla, Marin (oba Šp.).
Francie

Francouzské házenkářky jsou jediné, kdo v první dekádě tohoto tisíciletí dokázal ukořistit jeden světový titul při ruské dominanci, podařilo se jim to v roce 2003. Na toto zlato dokázaly navázat loni, kdy ovládly mistrovství světa v Německu.

Na kontinentální mistrovství se Francii nejlépe dařilo v letech 2002, 2006 a 2016, ve všech třech případech získaly bronz, což letos už překonaly.

Probíhající turnaj v domácím prostředí Francie odstartovala druhým místem v již zmíněné skupině B, kde nestačila právě na Rusko, přesto po dvou dalších hladkých výhrách s přehledem postoupila, ve čtvrtfinálové fázi pak uhrála pět bodů ze tří zápasů.

Vývoj francouzského semifinále proti Nizozemsku velmi kopíroval duel Ruska s Rumunskem, také Francouzky vedly v poločase o jednu branku a svůj náskok postupně navýšily na konečné vítězství 27:21.
Rusko

Rusky si při triumfu na olympijském turnaji v Rio de Janeiru rozvzpomněly na absolutní dominanci z první dekády tohoto tisíciletí, kdy mezi roky 2001 a 2009 vyhrály čtyři světové šampionáty. Před dvěma lety v Rio de Janeiru ve finále porazily právě své dnešní soupeřky z Francie. To už bylo pod vedením současného trenéra Jevgenije Trefilova, strůjce těch čtyř světových prvenství, který se k národnímu týmu vrátil v roce 2013.

Na evropských šampionátech samostatné Rusko ještě na zlato čeká. Účastnilo se jej již dvanáctkrát, nejlépe si vedlo v roce 2006 při druhém místu, ve finále tehdy Trefilovův hvězdný tým nestačil na Norsko.

Aktuální mistrovství Rusko rozehrálo prvenstvím v základní skupině B, kde mimochodem o tři branky zdolalo i svého dnešního soupeře, ve čtvrtfinálové části pak přidalo další dvě vítězství a s jistotou prvního místa pak podlehlo Švédsku, v semifinále Rusky zdolaly Rumunsko, když po vyrovnaném prvním poločase soupeřkám odskočily po změně stran až na konečných 28:22.
Hezký nedělní podvečer při sledování přenosu z finále evropského šampionátu házenkářek, domácí Francie v zaplněné pařížské AccorHotels Areně (dříve Bercy) vyzve Rusko a můžeme se těšit na skvělou podívanou mezi dvěma výbornými týmy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.