ME v házené žen -  ONLINE PŘENOS -  Maďarsko : Rumunsko - 12. prosince 2018   18:00

Maďarsko
Maďarsko
3' Háfraová  • 5' Kovacsicsová  • 7' Schatzlová  • 8' Lukácsová  • 9' Schatzlová  • 13' Háfraová  • 16' Lakatosová  • 16' Schatzlová  • 21' Lukácsová  • 23' Planétaová  • 26' Háfraová  • 29' Kovacsicsová  • 30' Kovácsová  • 30' Kovacsicsová  • 34' Háfraová  • 35' Tóviziová  • 36' Lakatosová  • 39' Schatzlová  • 40' Háfraová  • 42' Háfraová  • 42' Schatzlová  • 45' Tóviziová  • 50' Kovacsicsová  • 53' Lukácsová  • 54' Lukácsová  • 55' Kovacsicsová  • 58' Schatzlová
31:29
(17:17)
Rumunsko
Rumunsko
1' Neaguová   • 3' Pinteaová   • 4' Laslová   • 5' Floricaová   • 8' Pinteaová   • 8' Pinteaová   • 9' Laslová   • 12' Pinteaová   • 14' Buceschiová   • 15' Neaguová   • 18' Neaguová   • 20' Neaguová   • 24' Neaguová   • 30' Pinteaová   • 30' Buceschiová   • 34' Pinteaová   • 35' Pinteaová   • 36' Chiperová   • 42' Neaguová   • 45' Dragutová   • 47' Ardeanová-Eliseiová   • 48' Laslová   • 49' Neaguová   • 51' Neaguová   • 53' Dragutová   • 57' Buceschiová
Maďarsko
Rumunsko

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Maďarsko – Rumunsko 31:29 (17:17)
Nejvíce branek: Háfraová 6, Schatzlová 6, Lukácsová 5 – Neaguová 9/1, Pinteaová 7, Buceschiová 4/1. Sedmimetrové hody: 5/3 – 7/3. Vyloučení: 4:2.
Dotáhnout se ještě mohou Němky, pokud porazí Nizozemky.
V tuto chvíli má šest bodů Norsko, Rumunsko, Nizozemsko a Maďarsko.
Rumunsko dnešní zápas nezvládlo a podlehlo Maďarsku 29:31. Místo jistoty postupu do semifinále nyní musí čekat, jak dopadne závěrečný zápas mezi Nizozemskem a Německem a kolik týmů vlastně bude v minitabulce s 6 body.
60'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Rumunsko (Cristina Laslová).
60'
Vyloučení v týmu Maďarsko (Rita Lakatosová).
60'
Maďarky ztratily míč a Rumunsko si bere oddechový čas. 29 vteřin do konce.
59'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Rumunsko (Valentina Ardeanová-Eliseiová).
59'
Po faulu na Pinteaovou budou Rumunky střílet sedmičku.
58'
Schatzlová se ale prosadila útokem z levého křídla.
57'
Rumunky se drží na dostřel, ale nutně potřebují zabrat i v obraně.
56'
Pinteaová se na brankovišti neprosadila, Maďarky ale záhy ztrácí a vrací míč Rumunkám.
55'
Kovacsicsová pronikla k brankovišti a prosadila se střelou k pravé tyči!
55'
54'
Dragutová se neprosadila v útoku a naopak na druhé straně dává z pravého křídla gól Lukacsová.
53'
Lukácsová vrací vedení na stranu Maďarska.
53'
Dragutová srovnává na 27:27!
52'
Hra pokračuje.
Na hřiště přišli zdravotníci s nosítky. Pro Neaguovou tento zápas, a možná i celý šampionát, nejspíš skončil.
52'
Hra je přerušena. Ošklivě vypadající zranění Neaguové, která při došlápnutí podvrátila koleno. To nevypadá vůbec dobře.
52'
Žlutá karta pro realizační tým Maďarsko.
51'
Neaguová vsítila kontaktní gól!
50'
Dragutová se z hranice devítky neprosadila. Maďarky toho ale nevyužily, Kovacsová ztratila míč.
50'
Rychlá odpověď Kovacsicsové.
49'
Skvělá práce Perianuové v obraně a Rumunky následně gólem Neaguové stahují manko na jedinou branku!
48'
Maďarsko si bere oddechový čas.
48'
Rumunky mohutně stahují ztrátu! Na rozdíl dvou gólů snížila Laslová.
47'
Kovacsicsová napálila tyč!
47'
Ardeanová snižuje z levého křídla!
46'
Deduová vykopla vysoko svou nohou a přinutila Schatzlovou k riskantní střele, která šla mimo.
45'
Dragutová střelou z dálky snižuje.
45'
Toviziová zajistila zvýšení na rozdíl pěti branek.
44'
Napřed Pinteaová a záhy i Floricaová byly vychytány brankářkou Kissovou.
43'
Hafraová byla zablokována, Rumunky se řítí do útoku.
42'
Neaguová z devítky skóruje.
42'
Schatzlová využila prázdné branky soupeřek.
42'
Problémy a trápení Rumunek se prohlubuje. A může to výrazně zkomplikovat postupové naděje. Vypadá to totiž, že rozhodovat bude minitabulka, pokud se Rumunky nevzmůžou k obratu.
41'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Rumunsko (Eliza Iulia Buceschiová).
41'
Planetaová se dopustila faulu a jde pykat na dvě minuty. K tomu mají Rumunky sedmičku.
40'
Hafraová využívá přesilovku po průniku k brankovišti.
40'
Vyloučení v týmu Rumunsko (Gabriela Perianuová).
39'
Rumunské hráčky se dopustily přešlapu.
39'
Po ztrátě Rumunek dokázala rychlý protiútok proměnit Schatzlová. Rumunky si berou oddechový čas.
38'
Tyč po střele Kovacsicsové.
38'
Dlouhý rumunský útok hned se třemi střeleckými pokusy. Všechny dokázala maďarská brankářka chytit.
36'
Lakatosové se podařilo po průniku poslat míč do pravého horního rohu.
36'
Buceschiová našla na pravém křídle Chiperovou, jež po seběhu podstřelila brankářku.
35'
Toviziová, z podobné pozice jako se prosazuje Pinteaová, nedala rumunské obraně šanci.
35'
Blesková odpověď Pinteaové.
34'
Hafraová pronikla ke střele středem.
34'
Pinteaová byla na brankovišti k nezastavení!
33'
Maďarky, pro změnu, ztrácí míč po technické chybě.
33'
Buceschiová svou střelu z devítky minula.
32'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Maďarsko (Anna Kovácsová).
32'
Vyloučení v týmu Rumunsko (Elena-Cristina Floricaová).
31'
Lakatosová zahájila druhý poločas střelou mimo.
31'
Rumunsko sice v průběhu prvního poločaus své soupeřky dokázalo dostat pod tlak a vytvořit si poměrně komfortní náskok, ale stejně snadno, jak ho získalo, tak ho poté i ztratilo. Maďarky v souboji o naději na postup do semifinále dokázaly srovnat a do druhé půle vstoupí za smírného stavu.
30'
30'
Neskutečná přestřelka v závěru. Kovacsicsová těsně před koncem srovnává.
30'
Buceschiová měla volný prostor na středu a využila toho.
30'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Anna Kovácsová).
30'
Gól vstřelil tým Rumunsko (Crina Elena Pinteaová).
Rumunsko si bere oddechový čas.
29'
Kovacsicsová využila rychlý protiútok a srovnává na 15:15!
29'
Geigerová ztratila míč.
27'
Szabová toho ale po náskoku do brankoviště nevyužila.
27'
Rumunky ztrácí míč a jejich soupeřky mají skvělou šanci na vyrovnání.
26'
Hafraová ránou z devítky snižuje na rozdíl jediné branky. Neskutečná dělovka, kterou ze své ruky vyslala.
25'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Rumunsko (Eliza Iulia Buceschiová).
25'
Sedmička se bude po faulu na Buceschiovou střílet i na druhé straně.
25'
25'
Maďarsko bude střílet sedmimetrový hod.
24'
Neaguová se prosadila střelou k pravé tyči.
24'
Před vyloučením Toviziové, která to v podstatě odnesla, se na Pinteaovou vrhly hned čtyři Maďarky, aby ji nepustily ke střele.
24'
Vyloučení v týmu Maďarsko (Petra Tóviziová).
23'
Planetaová rychlý protiútok dokázala využít střelou přes obránkyně.
23'
Neaguová ztratila míč a musí se rychle vracet do obrany.
22'
22'
Maďarsko bude střílet sedmimetrový hod!
22'
Bacaoanuová přišla o míč.
21'
Lukacsová drží po střele z pravého křídla ztrátu na třech gólech.
20'
Dlouhý útok Rumunek, které se dostaly po neúspěšné sedmičce k míči, nakonec přeci jen Neaguová proměnila.
19'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Rumunsko (Cristina Neaguová).
19'
A Šance je velká. Rumunsko bude střílet sedmičku.
18'
Lakatosová chybuje a ztrácí míč. Rumunsko může opět uskočit ve skóre.
18'
Šňůru maďarských branek přerušila střelou k pravé tyči Neaguová.
17'
Protiútok proměnila Lukacsová.
17'
Buceschiová se při snaze o zakončení nechala obrat o míč Schatzlovou.
16'
Udristioiuová ztratila v útoku míč a rychlý kontr využila Schatzlová.
16'
Lakatosové se podařilo snížit střelou z dálky.
15'
Na středu předvedla Neaguová smrtící přesnost a zároveň razanci své střely.
15'
Maďarský tým přichází o míč po přešlapu Hafraové.
14'
Střelou o zem se prosadila Buceschiová. Maďarsko si bere oddechový čas. Trenér Maďarek se hodně zlobí, ostatně i tento tým ještě bojuje o semifinále.
13'
Z hranice devítky střelou pod horní tyč koriguje Hafraová.
12'
Pinteaová dostala přihrávku na střed, obtočila se kolem obránkyně a střelou z hranice brankoviště zvyšuje.
12'
Maďarky se sice střelecky neprosadily a dvakrát se jen marně pokusily zakončit, ale ukrojily pořádný kus času z oslabení.
11'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Rumunsko (Cristina Neaguová).
11'
Rumunky mají možnost střílet sedmičku.
11'
Vyloučení v týmu Maďarsko (Szimonetta Planétaová).
10'
Žlutá karta pro tým Maďarsko (Szimonetta Planétaová).
9'
Z levého křídla dává gól obhozením Dumanské Nadine Schatzlová.
9'
Brejk Laslové, jež přehodila brankářku obloučkem.
8'
Za Rumunky se opět prosadila z náskoku do brankoviště Pinteaová.
8'
Kovacsová našla volnou Lukacsovou, jež snižuje.
8'
Rychlý útok Rumunek a trefa Pinteové z hranice brankoviště.
7'
Kovacsová našla Schaltzovou a ta se nakonec prosadila!
7'
Pinteová se blýskla na bloku v obraně. Akce Maďarek ale pokračuje.
6'
Hafraová se dostala během útoku ke dvěma střelám, ale obě byly vychytané Dumanskou.
5'
Střela Neaguové skončila na tyči! Míč se odrazil zpět do pole, zmocnila se ho Floricaová a ta už prostřelila Birovou.
5'
Kovacsicsová se ovšem dostala zpět k míči a z dorážky se už nemýlila.
5'
Kovacsicsová střílela sedmičku, ale opět ztroskotala na Deduové.
4'
Po průniku skrz obranu dokázala Laslová trefit míč pod horní tyč.
3'
Blesková odpověď Hafraové.
3'
Pinteaová se dostala skrz obranu na hranici brankoviště a skóruje.
2'
Na sedmičku přišla do brány Deduová, jež vychytala Planetaovou!
2'
Žlutá karta pro tým Rumunsko (Crina Elena Pinteaová).
2'
Maďarky budou střílet sedmimetrový hod!
1'
První útok, první gól! Neaguová se prosadila.
V brankách naskočila za Maďarsko Birová, za Rumunsko Dumanská.
1'

Maďarsko: Bíróvá, É. Kissová – Tóviziová, Schatzlová, Kovacsicsová, Orbánová, Pálosová–Bognárová, Kovácsová, Mészárosová, Planétaová, Kazaiová, Háfraová, Lukácsová, Szabóvá, Tóthová, Lakatosová.

Rumunsko: Deduová, Dumanskaová – Udristioiuová, Geigerová, Buceschiová, Neaguová, Perianuová, Laslová, Ardeanová-Eliseiová, Pinteaová, Floricaová, Ratiuová, Polocoser, Băcăoanuová, Chiperová, Dragutová..
Rumunky vybojovaly v úterý vydřenou výhru nad Španělkami a půjdou do zápasu mírně unavenější, což bude umocněnější i tím, že je čeká třetí zápas ve čtyřech dnech. Je ale otázkou, co je vlastně lepší. Maďarky mají totiž od zápasu s Německem, který těsně vyhrály, za sebou třídenní volno a, jak se říká, trochu oproti svým soupeřkám stydly.
Rumunsko čeká ve své podstatě klíčový zápas. I když je v tabulce II. skupiny hlavní fáze na prvním místě, jistotu ještě zdaleka nemá a vše by se v případě prohry mohlo zkomplikovat. A to o víc, že Maďarky mají příležitost bodově se dotáhnout právě na Rumunky.