ME v házené žen -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemí : Německo - 12. prosince 2018   21:00

Nizozemí
Nizozemí
3' Polmanová  • 3' Dulferová  • 5' Van Der Heijdenová  • 6' Dulferová  • 9' Polmanová  • 11' Bontová  • 15' Polmanová  • 19' Polmanová  • 21' Abbinghová  • 21' Dulferová  • 23' Bontová  • 24' Abbinghová  • 31' Rozemalenová  • 33' Polmanová  • 36' Dulferová  • 43' Amegaová  • 46' Van Der Heijdenová  • 46' Amegaová  • 47' Polmanová  • 49' Rozemalenová  • 50' Dulferová  • 51' Smeetsová  • 55' Dulferová  • 57' Bontová  • 60' Bontová  • 60' Amegaová
27:21
(13:11)
Německo
Německo
2' Schulzeová   • 2' Schulzeová   • 11' Stolleová   • 13' Grossmannová   • 15' Grossmannová   • 18' Geschkeová   • 20' Grossmannová   • 21' Geschkeová   • 24' Geschkeová   • 30' Geschkeová   • 34' Behnkeová   • 35' Bolková   • 44' Smitsová   • 45' Bergerová   • 48' F. Mullerová   • 49' F. Mullerová   • 51' Bolková   • 54' F. Mullerová   • 59' Schmelzerová   • 60' Smitsová
Nizozemí
Alpaidzeová – Berezkinaová
Palais des Sports Jean-Weille
Německo

Tohle je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek večera.
Je dobojováno! Nizozemky podávaly v celém utkání dominantní výkon, a tak mohu s čistým svědomím konstatovat, že si dnešní výhru stoprocentně zaslouží. Hráčky nizozemské reprezentace tedy postupují přímo do semifinále z prvního místa, oproti tomu pro německý výběr turnaj končí.
Nizozemsko – Německo 27:21 (13:11)
Nejvíce branek: Polmanová 6, Dulferová 6, Bontová 4 – Geschkeová 5/1, Mullerová 3, Grossmannová 3. Rozhodčí: Alpaidzeová – Berezkinaová. Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1. Vyloučení: 1:0.
60'
Amegaová uzavírá brankový účet v dnešním utkání. Nizozemky postupují do další fáze turnaje!
60'
Ani branka Smitsové nezabránila Nizozemkám od toho, aby pokračovaly v bujarých oslavách na střídačce!
60'
Gól vstřelil tým Nizozemsko (Debbie Bontová).
59'
Schmelzerová dostala v závěru zápasu trochu více prostoru, což oplatila trenérovi přesným zásahem do sítě Nizozemska.
59'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Nizozemsko (Lois Abbinghová).
58'
Grijseelsová míjí zhruba o metr bránu nizozemského týmu.
57'
Bontová využila toho, že obrana německé reprezentace není již tak koncentrovaná, jak tomu bylo ještě tak deset minut zpět.
57'
Abbinghová zkazila nahrávku, a tak se mohou pustit do dalšího navyšování skóre Nizozemky.
56'
Bergerová nepřekonala z pravého křídla brankářku Nizozemska, jejíž emoce dávají jasně najevo to, jak si dnešní duel užívá.
55'
Čtyřiadvacátou branku Nizozemska v dnešním klání měla na svědomí Dulferová.
54'
Z této dvojice hráček nyní byla úspěšnější Mullerová, avšak nutno dodat, že utíkala na Westerovou naprosto osamocená.
54'
Mullerová nevyzrála na Westerovou, jež si připsala další zákrok do kolonky fantastických!
53'
Eckerleová si skvěle poradila tváří v tvář Polmanové.
52'
Stolleová byla vychytána nizozemskou brankářku. U míče jsou hráčky v oranžových dresech, které rozhodně nikam nebudou spěchat.
51'
Smeetsová si udělala místo k zakončení na levém křídle a dopadlo to tak, že skórovala.
51'
Bolková vyslala ze devíti metrů jedovatou střelu, která se odrazila od levé tyče za záda Westerové.
50'
Dulferová v pádu dotlačila silou vůle míč do brány Německa. Nerad bych předbíhal, ale myslím si, že je tady rozhodnuto.
49'
Mullerová na to vzápětí odpovídá.
49'
Proti Rozemalenové nevystoupila žádná z bránících Němek, a tak měla tato házenkářka Nizozemska jednoduchou pozici pro zakončení.
49'
Oddechový čas pro Nizozemsko.
48'
Amegaová zkazila přihrávku a vyslala do brejku soupeřku. Před celým incidentem jsme byli svědky faulu, který se následně odpískal.
48'
Gól vstřelil tým Německo (Franziska Mullerová).
47'
Gól vstřelil tým Nizozemsko (Estavana Polmanová).
46'
Amegaové se vyvedl podstřel ze střední spojky, který zaskočil všechny v¨četně německé brankářky.
46'
Van Der Heijdenová se probojovala skrz dvě hráčky a v pádu rozvlnila síť v bráně naših západních sousedů.
45'
Bolková získala míč a přes celé hřiště našla svou přihrávkou Bergerovou, která jednoduše v této pozici nemohla minout.
44'
Polmanová se pohledně uvolnila a vypálila, přes nohy brankářky Německa však kulatý nesmysl neprocedila.
44'
Díky brance Smitsové se podařilo Němkám snížit na rozdíl tří branek, a tak si ještě získat naději na postup do play-off.
43'
Po sedmi minutách jsme viděli úspěšné zakončení. O to se postarala, jež se poprvé v zápase zapisuje do statistik.
42'
Visserová chtěla vystřelit přes hradbu těl soupeřek, ale neúspěšně. Hrát tak mohou Němky a já osobně doufám, že už padne nějaká ta branka.
41'
40'
Brankářky se momentálně na obou stranách prezentují perfektními zákroky, takže padá gólů jen poskrovnu.
38'
Smeetsová se pokoušela zachytit letící přihrávku, jenomže se ji to nepovedlo. Díky tomu mohla dopravit míč do brány německá házenkářka, ani k ní ale nebyla štěstěna nakloněna.
37'
Vypadá to, že brána, kterou v tomto poločase střeží Eckerleová, je zakletá. Znova se totiž ozvala tyč, nyní však po střele Dulferové.
36'
Dulferová se prosazuje z pivota, když ji našla přesnou přihrávkou Abbinghová.
35'
Westerová se ani nesnažila chytit ránu Bolkové, neboť ta disponovala ukrutnou razancí.
34'
Při signalizované pasivitě střílela Polmanová jen doprostřed brány Německa-
34'
Gól vstřelil tým Německo (Julia Behnkeová).
33'
Polmanová přešla přes dvě bránící soupeřky svou individuální akci zakončila nadmíru přesně.
33'
Smitsová zkazila jednoduchou přihrávku, a tím pádem překazila poměrně zajímavě rozjetou akci svého týmu.
32'
Westerová vychytala soupeřku střílející z pravého křídla. Nizozemská brankářka je jedním z faktorů, který dnes nejvíce ovlivňují průběh utkání.
31'
Teď už ale Eckerleová inkasuje poté, co se poprvé v utkání prosadila z pravého křídla Rozemalenová.
31'
Polmanová vystřelila k pravé tyči. Brankářka směr pokusu viděla, takže jej v klidu la¨pila do své moci.
31'
První půle je u konce! V ní jsme viděli velmi vyrovnaný a atraktivní duel, který nám jistojistě nabídne ještě obrovské drama. Oba celky se střídaly v udávání tempa, a pro oko nezaujatého diváka by bylo skvělé, kdyby to pokračovalo.
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
30'
30'
Geschkeová vstřelila gól, jenž s největší pravděpodobností uzavře skóre v prvním poločase.
30'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Nizozemsko (Lois Abbinghová).
29'
Podstřel Rozemalenové vychytala Eckerleová, která následně rychle vstala a zachytila odražený balón.
29'
Píská se technická chyba, kterou měla na svědomí Smitsová.
28'
28'
Neuplynulo ani deset minutu od dalšího pokusu Stolleové, který rozvibroval tyč nizozemské svatyně.
26'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Německo (Angie Geschkeová).
26'
Vyloučení v týmu Nizozemsko (Kelly Dulferová).
26'
Žlutá karta pro tým Nizozemsko (Maura Visserová).
25'
Přihrávce, kterou vyslala Westerová, chyběly jen centimetry od toho, aby našla svůj cíl.
25'
Polmanová netrefila bránu, načež se míč odrazil nejspíš od reklamních bannerů.
24'
Nizozemská obrana si počínala naprosto nedůrazně v soubojích o kutálející se míč, kvůli čemuž po zásluze inkasovala.
24'
Geschkeová hraje velmi dobrý poločas. Zase je to ona, která se postarala o gól Německa.
23'
Bontová vlétla jako uragán z pravého křídla před bránu našich západních sousedů a poslala kulatý předmět k bližší tyči.
21'
Dulferové si žádná z německých házenkářek nevšímala, čehož dokázala tato hráčka zkušeně využít.
21'
Geschkeová nad ničím nepřemýšlela a z levé spojky vystřelila přesně k pravé tyči, kam se Westerová natahovala marně.
21'
Gól vstřelil tým Nizozemsko (Lois Abbinghová).
20'
Geschkeová využila špatné rozehry Nizozemek a nahrála Grossmannové, která nedala šanci bezmocné brankářce soupeře.
19'
Tohle je už opravdu velká smůla. Další tyčku trefuje hráčka Německa, jmenovitě Stolleová.
19'
Tohle je čtvrtá úspěšná střela Polmanové ze šesti, která skončila za zády Eckerleové.
18'
Geschkeová se prosazuje a snižuje na rozdíl jedné jediné branky.
18'
Rozemalenová v pádu mířila na protější tyč, tu ale zhruba o dvacet centimetrů minula.
17'
Bolková se zmocnila míče a vyslala do brejkové situace svou spoluhráčku, jenže ta byla skvěle vychytána Westerovou!
16'
Smitsová se trefuje ze střední spojky jen do tyče!
16'
Oddechový čas pro Německo.
15'
Na to odpovídá vzápětí přesným zásahem Polmanová.
15'
Stolleová napálila míč z pravé spojky jen do tyče, následně se ale dostala k dorážce Grossmanová, která již byla o něco úspěšnější.
14'
Botová nezvládla dostat z křídla míč za záda německé brankářky.
13'
Po nádherném zákroku Eckerleové se vydala do samostatného úniku Grossmannová, jež si vynahradila zaváhání z minulé akce.
13'
Z křídla se odhodlala zakončit také na druhé straně hrací plochy Grossmanová, ale narazila pouze na připravenou brankářku Westerovou.
12'
Parádním blokem se prezentovala Abbinghová. Jenomže musí být ve střehu, nápor Němek stále pokračuje.
11'
Bontová přijala míč na pravém křídle a nikým nehlídaná se trefila k protější tyči.
11'
Stolleová vyskočila a dokázala přestřelit blok hráček soupeře, který se nacházel asi metr od ní.
9'
Smitsová nepřekonala Eckerleovou. Díky tomu mohou znova útočit Nizozemky, které posledním minutám jednoznačně dominují.
9'
Dokonalá trefa. Polmanová doslova letěla do brankoviště, během čehož ještě stihla zpracovat míč a vyslat jedovaté zakončení.
7'
Van der Heijdenová teď tak trochu ze zoufalosti vystřelila, avšak pokus nenabral dobrý směr, a tak neznamenal větší nebezpečí pro německou bránu.
6'
Nizozemky si po nepovedeném úvodu probraly a nyní předvádí to, co se od nich očekávalo. O další gól se postaral Dulferová, když v pádu překonala Eckerleovou.
5'
Van Der Heijdenová si udělala prostor na pivotovi a z velmi obtížné pozice dotlačila kulatý nesmysl do brány.
4'
Polamnová střílela z levé spojky na bližší tyč, míč však skvěle nohou vyrazila německá brankářka.
3'
Schulzeová zkazila přihrávka a vyslala do jasné příležitosti Dulferovou, která se ve stoprocentní šanci nemýlila.
3'
2'
Schulzeová vstřelila další branku, tentokrát po rychlé brejkové situaci.
2'
Schulzeová se postarala o první branku v tomto utkání.
2'
Abbinghová to zkusila z poměrně velké vzdálenosti, branku ale nedala.
1'

Nizozemsko: Duijndamová, Westerová – Abbinghová, Amegaová, Bontová, Dulferová, Freriksová, Grootová, Housheerová, Knippenborgová, Kramerová, Polmanová, Rozemalenová, Smeetsová, Van Der Heijdenová, Visserová.

Německo: Eckerleová, Rochová – Behnkeová, Bergerová, Bolková, Geschkeová, Grijseelsová, Grossmannová, F. Mullerová, Schmelzerová, Schulzeová, Smitsová, Stolleová, Weigelová, Zapfová, Zschockeová.

31.05.15 Německo – Nizozemsko 31 : 29
V dnešním souboji půjde oběma celkům o hodně. Německo zvítězilo v úvodním zápase šampionátu překvapivě nad Norskem, od toho momentu ale naši západní sousedé předvádí to, co se očekávalo. Ve skupině s pořadovým číslem 2 se nachází na čtvrtém místě, jenže je čeká duel, který bych pasoval do role toho nejobtížnějšího.
Nizozemsko včera dostalo vskutku potupnou lekci od Norska, které vycítilo, že by mohlo svou pouť nečekaně ukončit již ve skupině, a začalo hrát tak, jak jsme od této reprezentace zvyklí. Pro reprezentaci ze země tulipánů a větrných mlýnů se jednalo o vůbec první porážku, kterou tady na Mistrovství Evropy utržila. Přesto je dostala do role, ve které by bylo pro Nizozemsko záhodno zvítězit.
Vítám vás u skupinového utkání na Mistrovství Evropy ve Franci, ve kterém proti sobě nastoupí výběry Nizozemska a Německa. Zápas, z jehož průběhu vám poskytnu textový on-line přenos, má naplánovaný začátek na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.