ME v házené žen -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemí : Norsko  - 11. prosince 2018   21:00

Nizozemí
Nizozemí
8' Polmanová  • 11' Abbinghová  • 14' Polmanová  • 16' Smeetsová  • 18' Polmanová  • 21' Rozemalenová  • 22' Smeetsová  • 31' Amegaová  • 35' Malesteinová  • 36' Dulferová  • 43' Freriksová  • 48' Malesteinová  • 49' Freriksová  • 52' Knippenborgová
16:29
(7:15)
Norsko
Norsko
4' Oftedalová   • 6' Oftedalová   • 7' Lökeová   • 8' Auneová   • 11' Reistadová   • 13' Reistadová   • 18' Kristiansenová   • 19' Reistadová   • 20' Sanna Solbergová   • 24' Brattsetová   • 25' Jakobsenová   • 26' Jakobsenová   • 27' Sanna Solbergová   • 29' Jakobsenová   • 31' Oftedalová   • 33' Kristiansenová   • 34' Brattsetová   • 36' Reistadová   • 39' Herremová   • 41' Jakobsenová   • 42' Jakobsenová   • 43' Herremová   • 49' Auneová   • 50' Sanna Solbergová   • 54' Arntzenová   • 55' Auneová   • 56' Auneová   • 59' Arntzenová
Nizozemí
Mosorinskiová – Pandzićová
Palais des Sports Jean-Weille
Norsko

Tohle je ode mne pro tuto chvíli vše, přejí příjemný zbytek dne.
Je dobojováno! Norky potvrdily roli favoritek a poprvé v turnaji jsme viděli, čeho je vlastně tento výběr schopen. Hráčky skandinávského celku se tedy přiblížily kýženému postupu, pro který musí ještě porazit Španělky, avšak tento duel by měl být jen formalitou. Oproti tomu Nizozemsko ještě také nemá postup jisté, takže v duelu s Německem se nemá nač šetřit.
Zajímalo by mě, jaký vliv na psychiku Nizozemek bude mít dnešní porážka. Norsko jim uštědřilo pořádný debakl, který očekával jen málokdo.
Nizozemsko – Norsko 16:29 (7:15)
Nejvíce branek: Polmanová 4/1, Malesteinová 2, Freriksová 2 – Jakobsenová 5, Reistadová 4, Auneová 4. Rozhodčí: Mosorinskiová – Pandzićová. Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1. Vyloučení: 0:3.
60'
Rozemalenová to ještě zkusila z půlky. Nedala, a tak mohou v klidu Norky slavit cenné vítězství!
59'
Gól vstřelil tým Norsko (Emilie Hegh Arntzenová).
58'
Nizozemská brankářka si našla ve vzduchu střelu, která by v opačném případě mířila do levého horního rohu brány.
57'
Vyloučení v týmu Norsko (Vilde Ingstadová).
56'
Auneová napálila míč z pravého křídla do břevna, od kterého se odrazil do brány.
55'
Amegaovou vychytala norská brankářka, která si tak připsala první zákrok v utkání.
55'
Tohle bylo neskutečné. Arntzenová naznačila ve výskoku střelu a vybídla ke skórování Auneovou, která neodmítla a připsala si další zápis do statistik.
54'
A je to o deset gólů! Ze střední spojky vyslala nechytatelnou střelu k levé tyči Arntzenová.
53'
Obě reprezentace střídají své brankářky, do hry tedy míří na straně Nizozemska Duijndamová a na té norské Solbergová.
53'
Oddechový čas pro Norsko.
52'
Tohle byla parádní kombinace, kterou zakončila Knippenborgová střelou, jež kdyby nebyla tečována, tak nemá šanci na úspěch.
51'
Westerová se dokázala rychle přesunout a vyrazit střelu soupeřky k pravé tyči. Moc dlouho se radovat nemůže, neboť její spoluhráčky vzápětí o kulatý předmět přišly.
50'
Solbergová Sanna utíkala sama na brankářku Nizozemska, kterou překonala střelou pod horní tyč.
49'
Auneová se prosazuje z pravého křídla.
49'
Freriksová byla dobře nalezena svou spoluhráčkou, a tak měla vše skvěle nachystáno k tomu, aby v pádu zakončila.
48'
Malesteinová si udělala prostor na pravé spojce a prostřelila brankářku vedoucího týmu.
47'
Branka Solbergové z levého křídla nebyla uznána, jelikož byla vstřelena z jasného přešlapu.
46'
Westerová se dvakrát po sobě blýskla parádními zákroky! Její úspěšnost již činí něco přes 35%
45'
Malesteinová je v druhém poločase jednoznačně jednou z nejaktivnějších hráček svého týmu. V tomto případě ale zaváhala, když z pravé spojky poslala míč do boční sítě.
44'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Nizozemsko (Estavana Polmanová).
43'
Westerová si sáhla na střelu Herremové, přesto však doletěla za její záda.
43'
Freriksová skočila do těsné blízkosti brankářky Norska, kterou se ji podařilo jednoduše obhodit.
42'
Oddechový čas pro Nizozemsko.
42'
Už je to přes pět minut, co Nizozemky čekají na přesný zásah do sítě reprezentace severské země.
42'
Jakobsenová se trefuje při další brejkovové situaci!
41'
Polmanová přešlápla do brankoviště. To se stalo Nizozemkách osudným, neboť z následné akce skórovala Jakobsenová.
39'
Norky zachytily kombinaci soupeřek a vyslaly Herremovou do brejku, který jednoduše nemohla neproměnit.
39'
Tyč se tentokrát třese na druhé straně hřiště!
38'
Malesteinová znova v akci. Nyní se dostala do samostatného úniku poté, co chybovaly hráčky Norska. Ten však neproměnila, a tak se musí rychle vrátit zpět.
37'
Skvělá práce! Lundeová si poradila jak se střelou soupeřky ze střední spojky, tak i s následnou dorážkou Malesteinové!
36'
Reistadová si počínala nyní jak tank, když se probojovala přes všechny soupeřky a z těsné blízkosti brankoviště vystřelila.
36'
Dulferová ve výskoku zakončila z levé strany k protější tyči.
35'
Malesteinová dostala na pravém křídle spoustu prostoru, načež vyslala svou střelu k bližší tyči.
34'
Oftedalová našla pohlednou přihrávkou od země Brattsetovou, která z pivota dopravila míč do sítě.
34'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Nizozemsko (Delaila Amegaová).
33'
Z levé spojky se povedlo přesně zakončit Kristiansenové, pro kterou to byla teprve druhá přesná střela z pěti.
33'
Malesteinová poslala ze střední spojky balón pouze do břevna! Nutno dodat, že se opravdu jednalo o dělovou ránu.
32'
Herremová dostala parádní přihrávku od brankářky, následně ale nevyzrála na tu v bráně Nizozemska.
31'
Na to rychle odpovídá Oftedalová.
31'
Amegaová podtřelem pod břevno norské brány snížila.
31'
První poločas je u konce! V něm jsme viděli to, co měly Norky předvádět již od začátku turnaje, tedy sebevědomou hru vyšperkovanou přesnou střelbou. Nizozemsko se trápí a troufám si tvrdit, že je pro něj takřka nemožné, aby dnes večer bodovalo.
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
30'
29'
Jakobsenová vymetla z pravé spojky pravý horní roh brány týmu, který je v dnešním utkání vedený jako domácí.
29'
Brankářky na obou stranách se momentálně předhání v tom, která z nich se blýskne lepší zákrokem.
27'
Tak tohle je totální destrukce hráček v oranžových dresech. Obrana Nizozemska se nestihla zformovat, a tak měla Solbergová Sanna lehkou cestu za vstřelením čtrnáctého gólu.
26'
26'
Lundeová našla dlouhým výhozem Jakobsenovou, která tváří v tvář brankářce Nizozemska uspěla.
25'
Gól vstřelil tým Norsko (Maja Jakobsenová).
24'
Rozemalenová si vylámala zuby na hráčce, která střeží bránu Norska. Neproměněnou příležitost jsme viděli také v podání norské házenkářky, jenomže tu o skórování připravilo břevno.
24'
Po přešlapu Rozemalenové se do samostatného úniku dostala Brattsetová a navýšila vedení svého týmu.
22'
Smeetsovovou si nikdo na levém křídle nevšímal, což neuniklo zraku Grootové, která se velkou měrou podílela na této brance.
22'
Střela Reidstadové byla zblokována obranou reprezentace Nizozemska.
21'
Gól vstřelil tým Nizozemsko (Charris Rozemalenová).
20'
Rychlou brejkovou situaci bezpečně proměňuje Solbergová Sanna.
19'
Reistadová si udělala prostor na levé spojce a střelou do dolních pater brány překonala Westerovou.
19'
Vyloučení v týmu Norsko (Veronica Egebakken Kristiansenová).
18'
Kristiansenová se trefuje z devíti metrů do pravého horního rohu brány Nizozemska.
18'
Po gólu Polmanové přichází přesně to, co jsem avizoval, tedy oddechový čas.
17'
Lökeová utíkala sama na brankářku, jenže při svém zakončení přešlápla! To je přesně ten moment, který se může podepsat na psychice dané hráčky.
16'
Další střelu chytá brankářka Nizozemska. Holt to vypadá, že Norky opouští střelecké štěstí.
16'
Smeetsová zase trochu přibližuje Nizozemsko kýženému srovnání! S takovou si myslím, že nebude dlouho trvat, a Norsko si vezme oddechový čas.
15'
Westerová nastavila své rameno do střely soupeřky z pravé spojky.
14'
Gól vstřelil tým Nizozemsko (Estavana Polmanová).
13'
Reistadová svým podstřelem navýšila vedení norské reprezentace na pět gólů.
13'
Pískán přešlap, který měla na svědomí hráčka Norska. Celá situace se zopakovala i pár sekund nato, avšak v opačném provedení.
11'
Reistadová se prosazuje z pravé spojky.
11'
Abbinghová přilítla do brankoviště jako uragán a střelou od země rozvlnila síť v bráně skandinávského celku.
11'
Vyloučení v týmu Norsko (Kari Brattsetová).
11'
Během deseti vteřin jsme byli svědky fenomenálních zákroků brankářek na obou stranách hrací plochy!
10'
Kramerová se prezentovala velmi pomalou střelou, při které ale byla faulována, a tak její tým zůstane u míče.
9'
Sledujeme velmi rychlou házenou. Hra se přelévá ze strany na stranu a nevypadá to, že by se na tomto faktu mělo v následných minutách něco změnit.
9'
Brankářka Norska se blýskla parádním zákrokem nohou proti zakončení soupeřky!
8'
Auneová se ocitla nikým nehlídaná na pravém křídle, čehož dokázala využít.
8'
Polmanová vypálila z levé spojky a prostřelila vše, co ji stálo v cestě.
7'
Žlutá karta pro tým Norsko (Kari Brattsetová).
7'
Norkám vychází začátek utkání skvěle! Z pivota se prosadila Lökeová, jejíž úspěch donutil trenérku Nizozemska k tomu, aby si vzala oddechový čas.
6'
Oftedalová zahrávala sedmimetrový hod. Ten neproměnila, poté se ale k ní dokutálel odražený míč, který se ji již podařilo umístit do brány.
6'
Žlutá karta pro tým Nizozemsko (Lois Abbinghová).
5'
Abbingová to zkusila z levé spojky, avšak nedala střele dobrou razanci, a tak si s ní Lundeová v klidu poradila.
4'
Oftedalová se prodrala přes dvě soupeřky a poslala kulatý nesmysl na zadní tyč.
3'
Dulferová skočila do brankoviště a střílela, jenže na norskou brankářku nevyzrála.
3'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Norsko (Stine Oftedalová).
2'
Herremová dobře zachytila míč a okamžitě vyslala své spoluhráčky směrem vpřed.
1'
První útok v utkání měli k dispozici hráčky Norska, ty však nic nebezpečnějšího nedokázaly vymyslet.
1'

Nizozemsko: Duijndamová, Westerová – Abbinghová, Amegaová, Bontová, Dulferová, Freriksová, Grootová, Knippenborgová, Kramerová, Malesteinová, Polmanová, Rozemalenová, Smeetsová, Van Der Heijdenová.

Norsko: Lundeová, Silje Solbergová – Arntzenová, Auneová, Brattsetová, Herremová, Ingstadová, Jakobsenová, Kristiansenová, Lökeová, Oftedalová, Reistadová, Sanna Solbergová, Sullandová, Tomacová, Waadeová.

28.11.15 Norsko – Nizozemsko 31 : 28
V dnešním zápase se představí dva celky, které jsou v naprosto rozdílné situaci. Norsko bylo před turnajem coby vicemistr světového šampionátu pasováno do role favorita na zisk titulu. Přece jen, před rokem bylo obrovským překvapením to, že podlehlo ve finále Francii, tedy pořadateli letošního Mistrovství Evropy. Tento nečekaný zkrat si skandinávský celek vynahrazoval i v průběhu sezóny, kdy na různých turnajích ani jednou neprohrál. Jenže poté přišel vrchol házenkářského roku ve Francii a místo Norska jakoby hrál jiný tým. Nejdříve šok v podobě prohry s Německem, načež následoval nezvládnutý duel s Rumunskem a záchrana předkola proti Česku. Do další fáze turnaje postupují ze skupiny tři výběry, takže každá ztráta již bude pro Norsko znamenat konec nadějí.
Oproti tomu Nizozemsko si nepřipouští žádné komplikace. V předkole porazilo všechny tři soupeře a ve skupině číslo 2 má výbornou pozici k tomu, aby postoupilo. Pokud se nemýlím, tak reprezentaci země tulipánů a větrných mlýnů stačí dnes vyhrát. Nicméně Nizozemsko má ještě zápas k dobru, takže by případný dnešní neúspěch nemusel hráčky tohoto celku mrzet.
Ještě jednou pikantností dnešní souboj disponuje. Norsko s Nizozemskem naposledy prohrálo před více jak deseti lety!
Vítám vás u utkání evropského šampionátu, ve kterém proti sobě nastoupí reprezentace Nizozemska a Norska. Zápas, z jehož průběhu vám poskytnu textový on-line přenos, má naplánovaný začátek na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.