Mistrovství Evropy žen -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko  : Německo - 7. prosince 2018   18:00

Španělsko
Španělsko
8' Fernándezová  • 9' Hernándezová  • 10' Fernándezová  • 13' M. Gonzálezová  • 14' Martínová  • 23' Rodríguezová  • 24' Martínová  • 27' Rodríguezová  • 32' M. Gonzálezová  • 34' Rodríguezová  • 35' Penová  • 37' Martínová  • 41' Rodríguezová  • 43' Fernándezová  • 46' Martínová  • 46' Fernándezová  • 48' Martínová  • 51' Lópezová  • 52' Rodríguezová  • 55' Martínová  • 60' Lópezová
23:29
(9:17)
Německo
Německo
2' Geschkeová   • 7' Grossmannová   • 8' Behnkeová   • 10' Smitsová   • 11' Stolleová   • 12' Behnkeová   • 15' Stolleová   • 16' Zapfová   • 17' Bolková   • 17' Zapfová   • 22' Zapfová   • 25' Schmelzerová   • 27' Bolková   • 28' Schmelzerová   • 29' Schmelzerová   • 33' Grossmannová   • 37' Schmelzerová   • 42' Bolková   • 44' Bolková   • 46' Schmelzerová   • 47' Smitsová   • 51' Schulzeová   • 53' Bergerová   • 58' Grijseelsová   • 59' F. Mullerová
Španělsko
Navarrová, Castellanosová – Martínová, Arderíusová, Cesáreo, Penová, Gonzálezová Ortegaová, Fernándezová, Martínezová, Lópezová, Rodríguezová, Hernándezová, Valdiviaová, M. Gonzálezová.
Alpajdzeová, Berezkinaová (obě RUS)
Palais Des Sports Jean Weille, Nancy (FRA)
Německo
Eckerleová, Rochová – Zapfová, Bergerová, Grijseelsová, Schmelzerová, Smitsová, Behnkeová, Bolková, Zschockeová, Grossmannová, Weigelová, Geschkeová, Schulzeová, Stolleová, F. Mullerová.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký večer.
Je konec, Německo se raduje z cenného vítězství na francouzském mistrovství Evropy a poráží Španělsko 29:23. Klíčový byl už úvod utkání, ve kterém si Němky vytvořily náskok a ten se pak držel na pěti šesti bodech. Španělky se trápily v útoku, skvělé zákroky předváděla německá brankářka Dinah Eckerleová. Ve druhém poločase se Španělky trochu zlepšily a dokázaly snížit na rozdíl čtyř bodů. Ale vyrovnat nedokázaly, pak navíc dostala ke konci zápasu Carmen Martínová červenou kartu a bylo rozhodnuto.
60'
Soledad Lópezová ještě svým prvním góplem utkání snižuje, prosadila se z levého křídla.
59'
Navíc přichází další výborný zákrok Dinah Eckerleové.
59'
Franziska Mullerová je v pořádku, to je dobře. Nyní se prosadila z rychlého brejku a Němky dnes Španělsko porazí.
58'
Alina Grijseelsová předvedla přesnou ránu a Němky znovu vedou o šest gólů.
58'
Dinah Eckerleová předvedla velice důležitý zákrok proti střele Pauly Valdiviaové z pravého křídla.
57'
Emily Bolková si pomáhala rukama a je vyloučena na dvě minuty.
56'
Angie Geschkeová se ani teď ze sedmičky nemýlila.
56'
Podle očekávání dostává za svůj bezohledný faul Carmen Martínová červenou kartu. To je pro Španělsko velké oslabení. Kapitánka Martínová se ovšem nakonec zachovala sportovně a své soupeřce Mullerové se za svůj faul omluvila.
56'
Franziska Mullerová chtěla zakončovat z levé strany, ale faulovala ji Carmen Martínová. To byl hodně tvrdý faul na koleno. Celou situaci si rozhodčí prohlédnou u videa.
55'
Velká smůla Španělek, protože Almudena Rodríguezová trefila tyčku.
55'
Němky ztratily míč a střelou z brejku do prázdné brány se prosadila znovu Carmen Martínová.
54'
Carmen Martínová proměňuje sedmičku a Španělky jsou stále ve hře.
54'
Vyloučení v týmu Německo (Alina Grijseelsová).
53'
Střela Španělská skončila na břevně. Teď měly Němky velké štěstí.
53'
Amelie Bergerová se dnes poprvé prosazuje, trefila se z pravého křídla.
52'
Almudena Rodríguezová byla v závěru přesnější, a tak Španělky znovu prohrávají o pět bodů.
52'
Mercedes Castellanosová se skvěle stihla vrátit do brány a vyrazila střelu Franzisky Mullerové.
51'
Luisa Schulzeová převzala míč na hranici oblouku a pak přesně zakončila.
51'
Soledad Lópezová se z náběhu z levého křídla trefila přesně k tyči a snižuje.
50'
Němkám utekl míč do autu, a tak budou moci útočit Španělky.
49'
Španělsko si vzalo oddechový čas.
49'
Angie Geschkeová se ze sedmičky opět neomylně prosazuje.
49'
Bránění v brankovišti a Německo bude házet sedmičku.
48'
Carmen Martínová se trefila z pravé strany a snižuje na pětibrankový rozdíl.
47'
Ale znovu přišla velice rychlá odpověď Německa. Tu měla tentokrát na starosti Xenia Smitsová.
46'
Alicia Fernándezová prošla středem německé obrany a znovu snižuje.
46'
Za Německo ale bleskurychle odpověděla gólem Meike Schmelzerová.
46'
Carmen Martínová se krásně trefila prudkou střelou dálky přesně do dolního rohu branky.
44'
Střelou z dálky o zem se dokázala prosadit Emily Bolková.
44'
Vyloučení v týmu Španělsko (Ainhoa Hernándezová).
43'
Alicia Fernándezová proskočila německou obranou a střelou z osy se prosadila.
42'
Po dlouhé době se Němky prosadily. Střelou z levého křídla o břevno se trefila Emily Bolková.
41'
Rychlou střelou z dálky se prosadila Almudena Rodríguezová a Španělky momentálně prohrávají o pět bodů.
40'
Střílela Almudena Rodríguezová, ale neprosadila se.
39'
Španělky se dokázaly ubránit a mohou postupovat dopředu.
38'
Teď je navíc podržela výtečným zákrokem brankářka Mercedes Castellanosová.
37'
Carmen Martínová se prosadila technickou střelou z pravé strany. Španělky se dál udržují na dohled.
37'
Meike Schmelzerová střílela už ze stoje, ale i tak se dokázala trefit. Důležitý gól německé pivotky.
35'
Alicia Stolleová faulovala, hrát mohou Španělky.
35'
Vyloučení v týmu Španělsko (Alicia Fernándezová).
35'
Německo si vzalo oddechový čas.
35'
Nerea Penová se trefila po individuální akci. Španělky se pomalu dotahují, ale ještě je čeká těžká práce.
34'
Španělskou ztrátu snižuje střelou do dolního rohu branky Almudena Rodríguezová.
33'
Dinah Eckerleová předvedla výborný zákrok a pak přihrála Grossmannové, která přesně zakončila samostatný nájezd.
32'
Mireya Gonzálezová se prosadila střelou z brankovišti mezi dvěma německými obránkyněmi.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:50.
První poločas je za námi a Německo vede v semifinále mistrovství Evropy nad Španělskem 17:9. Němky měly výborný úvod utkání, kdy si vytvořily svůj náskok a ten si zatím udržují. Španělkám chybí větší kvalita v útoku a navíc často ztrácí míč. Němkám také pomáhá skvělý výkon, který v brance předvádí Dinah Eckerleová.
30'
30'
Marlene Zapfová střílela z pravého křídla nepřesně. Němky ale zůstanou u míče.
29'
Vyloučení v týmu Španělsko (Almudena Rodríguezová).
29'
Meike Schmelzerová už byla v hodně špatné pozici, přesto se ještě dokázala prosadit. Výborná práce.
29'
Angie Geschkeová se chtěla prosadit individuálně, ale Španělky ji ubránily.
28'
Meike Schmelzerová se prosadila střelou z šesti metrů k levé tyči.
27'
Gól vstřelil tým Španělsko (Almudena Rodríguezová).
27'
Emily Bolková se prosadila střelou z dálky. Je to její třetí gól v tomto zápase.
26'
26'
Španělská střela z dálky byla nepřesná a útočit bude Německo.
25'
Sedmičku si vzala na starosti Angie Geschkeová a bezpečně ji proměnila. Němky navíc hrají přesilovku.
25'
Meike Schmelzerová ale vzápětí navyšuje a navíc byla faulovaná, takže bude házet sedmičku.
24'
Vstřelila krásný gól po náběhu z pravého křídla a Španělsko snižuje na 8:13.
24'
Meike Schmelzerová z protiútoku orazítkovala břevno.
23'
Nerea Penová přestřelila a útočit budou Němky.
23'
Na druhé straně i s trochou štěstí snížila Almudena Rodríguezová.
22'
Ale krátce poté se prosazuje Marlene Zapfová po přihrávce Xenie Smithové.
22'
Mercedes Castellanosová také na druhé straně dokázala zasáhnout, vychytala Geschkeovou.
21'
Španělky rychle po rozehrávce zakončovaly, ale další skvělý zákrok předvedla Dinah Eckerleová.
20'
Z pravého křídla zakončovala znovu Marlene Zapfová, ale tentokrát její střele scházela přesnost.
19'
Některá ze španělských hráček byla v brankovišti, takže hrát budou Němky.
19'
V brance Španělska nyní stojí Mercedes Castellanosová a hned předvedla úspěšný zákrok.
18'
Výborný zákrok proti střele z dálky předvedla Dinah Eckerleová.
17'
Marlene Zapfová s vyběhla z pravé strany a střílí gól na 12:6.
17'
Emily Bolková se trefila naprosto přesně do růžku španělské branky. Tady neměla brankářka Španělska šanci.
16'
Skvělý zákrok si připsala proti střele Pauly Valdiviaové Dinah Eckerleová.
16'
Němky vedou už o čtyři body. Tentokrát zakončila přesně k tyči z pravé strany Marlene Zapfová.
15'
Německá spojka Alicia Stolleová střílí gól a Němky se stále drží ve vedení.
14'
Carmen Martínová si krásně vyběhla z pravého křídla a pak zakončila pod břevno.
13'
Německá obrana se nestačila zformovat a toho využila Mireya Gonzálezová, která se pak nízkou střelou prosadila.
12'
Německá nejlepší střelkyně na turnaji Julia Behnkeová se znovu prosazuje.
11'
Alicia Stolleová předvedla výbornou koncovku, když se dokázala prosadit přes tři Španělky.
10'
se prosadila přes německou obranu a drží Španělky ve hře.
10'
Žlutá karta pro tým Německo (Ina Grossmannová).
10'
Xenia Smitsová se prosazuje a Němky si hlídají svůj náskok.
9'
Ainhoa Hernándezová stále ještě v přesilové hře snižuje.
8'
Německy ale odpovídají, Němkám vrací tříbrankové vedení Julia Behnkeová.
8'
A hned se prosazuje Alicia Fernándezová a Španělky snižují na 2:4.
7'
Emily Bolková je vyloučena, Španělky budou hrát přesilovku.
7'
Grossmannová se prosazuje z rychlého protiútoku a navyšuje už na 4:1. Němky jsou zatím lepší.