ME v házené žen -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko  : Černá Hora  - 6. prosince 2018   21:00

Švédsko
Švédsko
3' Mellegårdová  • 5' Robertsová  • 7' Gulldénová  • 8' Robertsová  • 13' Mellegårdová  • 20' Almová  • 23' Lagerqvistová  • 27' Robertsová  • 28' Blomstrandová  • 30' Robertsová  • 30' Mellegårdová  • 32' Lagerqvistová  • 35' Gustinová  • 41' Gulldénová  • 42' Gulldénová  • 44' Gustinová  • 48' Sandová  • 52' Blomstrandová  • 54' Gulldénová  • 54' Gustinová  • 55' Blomstrandová  • 57' Gustinová  • 58' Blomstrandová  • 59' Almová  • 60' Almová
28:30
(14:18)
Černá Hora
Černá Hora
2' Radičevičová   • 3' Brnovičová   • 4' Bulatovićová   • 6' Mehmedovićová   • 7' Brnovičová   • 9' Mehmedovićová   • 10' Mehmedovićová   • 14' Bulatovićová   • 15' Radičevičová   • 15' Despotovičová   • 18' Radičevičová   • 19' Ramusovičová   • 20' Ramusovičová   • 21' Radičevičová   • 27' Radičevičová   • 30' Jaukovičová   • 31' Mehmedovićová   • 34' Radičevičová   • 40' Jaukovičová   • 42' Despotovičová   • 45' Bulatovićová   • 48' Mehmedovićová   • 49' Radičevičová   • 52' Klikovačová   • 53' Raicevičová   • 58' Mehmedovićová   • 59' Mehmedovićová
Švédsko
A. Bethmann, M. Tzaferopoulos (oba GRE)
Hall XXL, Nantes (FRA)
Černá Hora
Rajčičová, Nenezićová – Radičevičová, Jaukovičová, Bulatovićová, Klikovačová, Ujkičová, Premovičová, Bulatovićová, Brnovičová, Pavičevičová, Ramusovičová, Mehmedovićová, Despotovičová, Raicevičová, Grbičová.

Z házené je to pro dnešek vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek dne. Na viděnou.
Černá Hora se v příštím utkání střetně v pondělí se Srbskem, Švédsko vyzve v sobotu před bouřlivou kulisou domácí Francii.
Švédsko – Černá Hora 28:30 (14:18)
Nejvíce branek: Gulldénová 7/3, Blomstrandová 4, Gustinová 4 – Radičevičová 9/2, Mehmedovićová 7, Jaukovičová 3/1. Rozhodčí: A. Bethmann, M. Tzaferopoulos (oba GRE). Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3. Vyloučení: 3:6. ČK: Hallagardová (SWE).
Černá Hora splnila roli favorita a poráží Švédsko 30:28, o dvě branky přitom vítězí Černohorky na mezinárodní scéně nad severským celkem už počtvrté v řadě. Černá Hora vstoupila do utkání aktivně a díky kvalitní koncovce si po celý průběh udržovala náskok. Až v závěru se Švédsku podařilo z náskoku soupeřek několik gólů ukrojit, body z toho ale pro něj nejsou.
60'
Sedm vteřin před koncem střetnutí mohla Gulldénová snížit na rozdíl jediné branky, sedmičku ale neproměnila.
60'
Despotovičová se neprosadila, to na druhé straně je Almová opět úspěšná!
59'
Na druhé straně boduje Almová.
59'
Mehmedovićová se v krátkém sledu opět prosazuje, zdá se být rozhodnuto.
58'
Z pravé strany vykřesává jiskřičku naděje Blomstrandová.
58'
Pro Švédsko trochu nešťastný gól. Idéhnová podcenila situaci a Mehmedovićová se štěstím přibližuje Černou Horu vítězství.
57'
Raicevičová vidí dvouminutový trest, Švédsko bude hrát přesilovku.
57'
Černohorky se v závěru utkání začaly trochu trápit v koncovce, čehož Švédky využívají v další snížení stavu. Autorkou poslední branky je Gustinová.
55'
A další rychlá akce hráček ve žlutých dresech! Tentokrát skóruje Blomstrandová. Že by ještě drama?
54'
Gustinová se dostala do rychlého úniku a snižuje na rozdíl pěti branek.
54'
Sledujeme svižnou házenou. Isabelle Gulldénová je na švédské straně nesmírně aktivní, její další branka znamená snížení, avšak času už mají Seveřanky velmi málo.
53'
Střeleckou statistiku obohatila také Raicevičová.
52'
Z levé strany rychle odpovídá Blomstrandová.
52'
Je asi rozhodnuto. Klikovačová navyšuje náskok favoritek na sedm branek.
51'
Tentokrát Radičevičová neuspěla, když ani nadvakrát neproměnila sedmimetrový hod.
49'
Radičevičová je při chuti. Další střelou vymetla levý horní růžek brány.
49'
Černá Hora si vyžádala čas na poradu.
48'
Hallagardová je potřetí v utkání vyloučena a vidí červenou kartu. Švédky se budou muset vypořádat s další přesilovkou soupeřek.
48'
Z levého křídla snižuje Sandová.
48'
Radičevičová našla před brankou volnou Mehmedovićovou a ta už měla snadnou úlohu.
47'
Ze strany to z těžkého úhlu zkoušela Mehmedovićová, Idéhnová míč vyráží.
47'
Švédsko hraje v plném počtu.
45'
Z rychlé akce se prosadila i "sváteční" střelkyně Anděla Bulatovićová. Černá Hora míří za vítězstvím.
45'
Radičevičová sedmimetrový hod proměňuje.
45'
V početní výhodě si nyní zahraje také Černá Hora. Dvě minuty vyfasovala Hallagardová.
44'
Švédky zrychlily kombinaci a výsledkem je branka z pravé strany v podání Gustinové.
42'
Gulldénová byla při její exekuci neomylná.
42'
Anděla Bulatovićová dostává dvouminutový trest. Švédsko navíc bude házet sedmičku.
42'
Po přihrávce Raicevičové zakroutila balon do švédské svatyně Despotovičová.
41'
Po sedmi minutách se prosazují také Švédky. Svou pátou branku v utkání zaznamenává Gulldénová.
40'
Delší pasáž bez gólu ukončila podstřelem k levé tyči Jaukovičová.
38'
Mehmedovićová poslala míč do sítě, je jí ale pískán přešlap.
37'
Katarina Bulatovićová zakončila přesně do míst, kde stála připravená švédská brankářka.
36'
Nejprve orazítkovaly brankovou konstrukci Švédky, posléze tak učinily i Černohorky, konkrétně Radičevičová.
35'
Pokus Hallagardové chytá Rajčičová!
35'
Z pravého křídla odpověděla Daniela Gustinová.
34'
Radičevičová ji proměnila.
34'
Po faulu Blomstrandové bude Černá Hora házet sedmičku.
33'
Rajčičová likviduje akci Švédek, dopředu může jít Černá Hora.
32'
Ze šesti metrů poslala míč přesně na střed brány Lagerqvistová.
31'
Majda Mehmedovićová je první úspěšnou střelkyní druhé půle.
31'
Úvodní dějství je minulostí. Černá Hora je zatím efektivní v koncovce a naplňuje proti Švédsku roli papírového favorita, když vede 18:14.
30'
30'
Střelou doprostřed brány dělá tečku za prvním poločasem Mellegårdová.
30'
Jaukovičová si naskočila na levém křídle a skóruje v oslabení.
30'
A Robertsová situace z rychlého brejku využívá.
28'
Radičevičová vyfasovala dvouminutový trest, Švédky mají možnost dohrát úvodní půli v početní výhodě.
28'
Střelou do levé části brány snižuje Blomstrandová.
27'
Radičevičová ale ještě v téže minutě opět vrací týmu, jenž je dnes veden jako hostující, potřebný klid.
27'
Po menší gólové odmlce se zkraje 27. minuty prosazuje Robertsová.
25'
Černá Hora si vyžádala oddechový čas.
24'
Na konci 24. minuty trefuje sedmičku Radičevičová, Černá Hora vede opět o šest branek.
24'
Ne však na dlouho. Vyloučena je také Sandová, Černá Hora bude navíc zahrávat sedmičku.
24'
Jaukovičová je navíc za svůj předchozí zákrok vyloučena, a tak si Švédky zahrají v početní výhodě.
24'
A další gól pro Švédsko, které potřebuje nutně zabrat. Gulldénová proměňuje sedmimetrový hod.
23'
Lagerqvistová zamířila z levé strany přesně.
22'
Jaukovičová sedmičku se štěstím proměňuje, když se míč odrazil od těla brankářky do sítě.
22'
Gustinová faulovala při zakončení Brnovičovou, čímž hostům darovala sedmimetrový hod a zároveň vyfasovala žlutou kartu.
21'
Radičevičová přidává už čtrnáctou branku Černé Hory. Ta vede nad Švédskem o šest tref.
20'
Na protější straně palubovky se z podobného prostoru trefila Ramusovičová. Černá Hora dnes v zakončení soupeřky opravdu nešetří, Švédkám nepomohla ani výměna brankářky.
20'
Střelou ze šesti metrů se prosazuje Almová.
19'
Despotovičová našla Ramusovičovou a ta v pádu zamířila přesně ke vzdálenější tyči.
18'
Z pravého křídla ale bleskově odpovídá Radičevičová.
17'
Gulldénová měla k dispozici trestný hod a nepohrdla jím.
15'
A ten po brance Despotovičové ještě narůstá.
15'
Z rychlého brejku se prosazuje i Radičevičová! Černá Hora odskakuje do třígólového trháku.
14'
Katarina Bulatovićová odpovídá stejnou mincí, tedy přesnou trefou. V zakončení si zatím Černohorky vedou skvěle.
13'
Hra pokračuje. Po poradě snižuje na rozdíl jednoho gólu Mellegårdová.
12'
Radičevičová zamířila jen do brankové konstrukce. Švédská strana si následně bere oddechový čas.
11'
Na obou stranách se nyní zaskvěly brankářky.
10'
Mehmedovićová přidává po nahrávce Raicevičové další branku.
9'
Ze sedmimetrového hodu se prosazuje Gulldénová. Zatím sledujeme solidní přestřelku.
9'
Z levého křídla se prosazuje přesná Mehmedovićová.
8'
Jamina Robertsová snižuje v době, kdy už jsou Švédky zpět v plném počtu, opět na rozdíl jediné branky.
7'
Černá Hora odpovídá zásluhou Brnovičové. Favoritky střetnutí jsou zatím v koncovce nesmírně efektivní.
7'
Gulldénová tentokrát v roli úspěšné střelkyně.
6'
Mehmedovićová využívá hru v početní výhodě.
6'
Hallagardová je první vyloučenou hráčkou dnešního střetnutí.
5'
Na druhé straně snižuje po nahrávce Gulldénové z podobné vzdálenosti Robertsová.
4'
Katarina Bulatovićová vrací Černé Hoře vedení o dvě branky, když se prosadila přesnou ranou ze zhruba devíti metrů.
3'
První branku Švédska vsítila Mellegårdová.
3'
Brnovičová se dostala za obranu a navyšuje náskok Černé Hory!
2'
Robertsová na konci druhé minuty neuspěla, útočit mohou opět Černohorky hrající v černých dresech.
2'
Radičevičová se uvolnila na pravé straně a elegantním padáčkem otevírá skóre.
1'
Z pravého křídla střílela Gustinová, branku ale netrefila. Dopředu mohou jít reprezentantky Černé Hory, které jsou v tomto utkání favoritkami.
1'

Švédsko: Bundsenová, Idéhnová – Mellegårdová, Strömbergová, Blohmová, Robertsová, Sandová, Gustinová, Lagerqvistová, Gulldénová, Blomstrandová, Hagmanová, Mässingová, Hallagardová, Jacobsenová, Almová.

Černá Hora: Rajčičová, Nenezićová – Radičevičová, Jaukovičová, A. Bulatovićová, Klikovačová, Ujkičová, Premovičová, K. Bulatovićová, Brnovičová, Pavičevičová, Ramusovičová, Mehmedovićová, Despotovičová, Raicevičová, Grbičová.

Rozhodčí: A. Bethmann, M. Tzaferopoulos (oba GRE).
V posledních třech vzájemných utkáních si vedly lépe házenkářky Černé Hory, které vždy vyhrály shodně o dva zásahy. Při posledním střetnutí na mistrovství Evropy se však v roce 2014 radovalo Švédsko.
Nejlepší švédskou střelkyní je zatím na tomto mistrovství Nathalie Hagmanová, která se trefila dvanáctkrát z celkových sedmnácti pokusů. Černou Horu pak táhne svými brankami Durdina Jaukovičová, jež se prosadila již 21krát z 31 střel.
Černá Hora zatím slavila na tomto mistrovství pouze jediné vítězství, když vstoupila do turnaje triumfem nad Slovinskem. Následně se však zrodily prohry s Ruskem a Francií, a přestože se nakonec Černohorky ze skupiny kvalifikovaly, budou to mít vzhledem k tomu, že si s sebou nepřenesly ani jeden bod, v boji o semifinále obrovsky těžké.

Dosavadní výsledky Černé Hory na turnaji:
Černá Hora – Slovinsko 36:32
Černá Hora – Rusko 23:24
Černá Hora – Francie 20:25
Švédky postoupily ze skupiny A s bilancí dvou výher a jedné porážky, všechna tři utkání ale byla velice vyrovnaná. Srbsko i Polsko porazily Seveřanky pouze o jedinou branku, s Dánskem pak Švédsko pro změnu o pouhý gól padlo. Do tabulky skupiny 1 tak vstupují Švédky se dvěma body za výhru proti Srbsku, ze základních skupin si totiž s sebou týmy přenášejí body uhrané proti postupujícím soupeřům, v tomto případě Srbsku a Dánsku. Zbylé utkání s protivníkem, který ze skupiny nepostoupil (Polsko), započítáno není.