Házená - MOL liga ženy - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Michalovce - 14. dubna 2018   18:00

Poruba
Poruba
2' Desortová  • 5' Andrýsková  • 7' Revajová  • 9' Polášková  • 11' Sekulová  • 13' Polášková  • 17' Rechtorisová  • 19' Andrýsková  • 22' Desortová  • 25' Polášková  • 29' Desortová  • 33' Rechtorisová  • 34' Andrýsková  • 41' Revajová  • 44' Minarčíková  • 46' Minarčíková  • 50' Konečná  • 51' Polášková  • 51' Minarčíková  • 52' Revajová  • 55' Konečná  • 56' Minarčíková  • 57' Andrýsková  • 58' Polášková
27:28
(13:16)
Michalovce
Michalovce
2' Rebičová   • 4' Kišíková   • 6' Rebičová   • 7' Kišíková   • 8' Holešová   • 11' Holešová   • 13' Trehubová Fiľková   • 14' Trehubová Fiľková   • 17' Wollingerová   • 22' Rebičová   • 24' Holešová   • 25' Trúnková   • 27' Holešová   • 30' Trehubová Fiľková   • 30' Holešová   • 32' Trúnková   • 33' Trehubová Fiľková   • 34' Rebičová   • 34' Habánková   • 36' Trúnková   • 41' Wollingerová   • 42' Rebičová   • 45' Rebičová   • 46' Trehubová Fiľková   • 53' Čovićová   • 54' Habánková   • 55' Wollingerová
Poruba
Bubeníček, Petruška
sportovní hala Sareza, Ostrava
135 diváků
Michalovce

Z Ostravy je to vše, děkuji za pozornost.
Michalovce tímto vítězstvím udržely třetí místo v tabulce, Poruba i přes porážku zůstává na 5. místě, ale Olomouc a Veselí mají o zápas méně.
DHC Sokol Poruba – Iuventa Michalovce 27:28 (13:16)
Nejvíce branek: Polášková 6/1, Desortová 5/2, Minarčíková 4 – Rebičová 6, Holešová 5, Trehubová Fiľková 5. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/1. Vyloučení: 3:3. Diváci: 135.
To vše sledovalo 135 diváků.
Na počátku druhého poločasu se ozvala bolest Poruby, která ji trápí celou sezónu. Tou je mizerná produktivita. Výsledkem byl šestigólový náskok slovenských favoritek již po 6 minutách od změny stran a hráčky Michalovců ho poté dlouho kontrolovaly, takže se zdálo, že je po zápase. Ještě v 50. minutě byl stav 19:25, jenže pak se začaly dít věci. 4 góly během 2 minut se Ostravanky dostaly na dostřel, v 58. minutě snížily na jednobranový rozdíl, Roháčková poté chytila sedmičku, ale vyrovnat přes veškerou snahu Poruba nedokázala. Michalovce po více než 2 měsících vítězí na hřišti soupeře, naopak Poruba doma prohrála poprvé od poloviny listopadu.
60'
Střela Revajové sražena na roh a ten už Poruba rozehrát nestihne.
60'
Roháčková další skvělý zákrok, 20 sekund na vyrovnání!
60'
Žlutá karta pro domácí lavičku, která reklamovala faul. Konkrétně pro asistenta Chrastinu.
60'
Revajová trefila jen nohy Mulikové.
59'
Domácí v sedmi bez brankářky.
59'
Ostravanky si na to berou poslední oddechový čas.
59'
Habánkovou na sedmičce vychytala Roháčková a Poruba může vyrovnat!
58'
Faul na brankovišti a sedmička pro hosty.
58'
Polášková se probila středem a snižuje na rozdíl jediné branky!
57'
Chyba Čovićové, hodila si míč na nohu.
57'
Andrýsková v rychlém kntru z levé strany dává, znovu je to jen o dva!
57'
Kišiková z následné akce dává gól, ale neplatí pro přešlap.
56'
Odpískán faul domácím při zisku míče, což se divákům nelíbí.
56'
Minarčíková se prosadila středem.
55'
Wollingerová měla štěstí. První ránu pálila do dvojbloku, ale míč se k ní vrátil a už nechybovala.
55'
Konečná ještě vykřesala naději.
54'
Habánková utekla do brejku a o zem uklidňuje hráčky hostů do závěru.
54'
Kroky Poláškové, zbytečná chyba.
53'
Srbka Čovićová ukončuje střelecký půst Michalovců.
53'
Habánková trefuje tyč, míč šel mimo, ale rozhodčí víděli teč, což se domácím vůbec nelíbí.
52'
Vyloučení Rechtorisové poněkud mění situaci.
52'
Revajová v brejku trefila o zem břevno, ale mohla dorážet a to už proměňuje. Hala žije, domácí jsou na dostřel!
51'
Na konci 51. minuty se trefuje Minarčíková.
51'
Trehubová Fiľková trefuje proskokem břevno.
51'
Polášková snižuje na rozdíl 4 branek, naděje Poruby ještě žije.
50'
Druhý oddechový čas Michalovců.
50'
Konečná zůstala sama na brankovišti a neminula.
50'
Přihrávku na Revajovou sráží na roh Habánková.
49'
Dobrá práce Desortové v obraně. Ale domácí nemají čas.
48'
Andrýsková také přestřeluje.
48'
Polášková přestřelila, ale byla přistrčena.
47'
Podstřel Wollingerové mířil mimo branku, na druhé straně dobrý zákrok Mulikové.
47'
Nezdařená kombinace Poruby do křídla.
46'
Trehubová Fiľková ihned vrací Slovenkám šestibrankový náskok.
46'
Minarčíková vyloženě prostřelila z pravé spojky Mulikovou.
45'
Rebičová si seběhla na střední spojku a střílela k pravé tyči, což Roháčková úplně nečekala.
45'
Revajová ale na druhé straně nedala, vzápětí výborně zasáhla v obraně.
45'
A další tyč v podání Michalovců.
44'
Trehubová Fiľková střílela z pravé spojky, sraženo na roh.
44'
Minarčíková ze středu poslala míč na opačnou stranu, než Muliková čekala.
43'
Domácí kompletní.
43'
Další oblouček Holešové z křídla končí tentokrát na tyči.
42'
Rebičová využila prázdné branky a po chybě domácích v útoku dává gól z vlastní půlky.
41'
Andrýsková je navíc vyloučena, v utkání podruhé.
41'
Wollingerová měla volnou cestu středem a přes faul Andrýskové dává gól.
41'
Revajová důrazná na levém křídle a tvrdou ranou do šibenice snižuje na rozdíl 4 branek.
40'
Kišiková přestřeluje ze střední spojky.
39'
Hosté musí střílet, ale ani se k tomu po chybě nedostali. Jenže v protiútoku nedává Rechtorisová.
39'
Faul na pronikající Wollingerovou.
39'
Další přerušení, ze země je odstraňováno lepidlo.
38'
Polášková o zem proměňuje sedmičku.
38'
Maiwaelderová dnes pravděpodobně skončila, netváří se vůbec pěkně.
38'
Zároveň dostala pravděpodobně od faulované Minarčíkové úder do týla Maiwaelderová a je ošetřována.
38'
Rebičová sundala Minarčíkovou při střelbě a je vyloučena. Navíc sedmička.
37'
Ale faul v útoku Trehubové Fiľkové vrací domácím míč.
37'
Ztráta míče v podání Ostravanek.
36'
Shození na pivota a Trúnková je v těchto situacích neudržitelná.
36'
Dlouhá kombinace Poruby, střelu z dálky Poláškové Muliková se štěstím chytila nohama.
35'
Ale hostům se útok také nepovedl.
35'
Revajová chybovala a Rechtorisová míč na hřišti nezachytila.
34'
Poruba reaguje druhým oddechovým časem.
34'
Habánková po chybě v rozehrávce proměnila brejk. Michlovce poprvé vedou o 5 branek.
34'
A vzápětí Rebičová z levé spojky na bližší tyč pod nohou brankářky.
34'
S góly se vyloženě roztrhl pytel. Andrýsková.
33'
Trehubová Fiľková rychle odpovídá.
33'
Rechtorisová se vyloženě prodrala ke gólu středem.
32'
Trúnková je první, která se ve druhém poločase prosazuje a Michalovce vedou už o 4 góly.
32'
Střela Desortové sražena na zem.
31'
Vzápětí technická chyba hostů.
31'
První střela do břevna, ale míč se vrátil k Rechtorisové. Nakonec Sekulovou z křídla vychytala Mulíková.
31'
Vše připraveno k zahájení druhé půle, na míči začne Poruba.
První poločas byl velmi vyrovnaný. Přetahovaná o každý gól trvala až do samotného závěru. Ani jeden z týmů nedokázal dát 3 góly v řadě a tak není divu, že poprvé se objevil dvougólový rozdíl ve skóre až v 27. minutě. Favorizované Michalovce pak ukázaly větší zkušenost a klid v zakončení a do přestávky zvýšily dokonce na tříbrankový rozdíl. Nic však rozhodnuto není.
30'
30'
Technická chyba v útoku Ostravanek dala ještě jednu možnost brejku Holešové a ta těsně před sirénou zvýšila na rozdíl tří branek.
30'
Trehubová Fiľková neměla na pravém křídle mnoho místa, ale trefila přesně na zadní tyč.
29'
Desortová střelecky táhne domácí tým a snižuje.
29'
Trúnková v protiútoku v pádu trefuje břevno.
29'
Střela Polášková nadražena a pro Antikjovou lehká práce.
28'
Poruba opět pod časovým tlakem.
27'
Perfektní uvolnění Holešové na křídle, technický oblouček a poprvé vedou hosté o 2 branky.
27'
Andrýsková z nepřipravené pozice přestřelila.
26'
Série drobných faulů Michalovců, domácí musí střílet.
25'
Velmi rychle ovšem odpovídá Trúnková, jejíž postava se na brankovišti jen těžko brání.
25'
Po dlouhé kombinaci a hledání skulin vypálila Polášková a dává gól na bližší tyč.
24'
První oddechový čas Poruby.
24'
Dvě chyby ve hře Poruby znamenají brejk Holešové, která nezaváhala.
24'
Faul na Konečnou, domácí musely střílet, pokus Andrýskové byl sražen na roh.
23'
Poruba dlouho v útoku, zatím bez zakončení.
22'
První oddechový čas Michalovců.
22'
Trúnková dostala za onen faul žlutou kartu.
22'
Desortová se prosazuje z levé spojky i přes faul.
22'
Rebičová dává gól po delší pasáži bez větší šance.
20'
Wollingerová v tísni střílela slabě a vedle.
19'
V oslabení Poruba vyrovnává. Výbornou práci proti přesile ukázala Andrýsková.
18'
První sedmičku hostů proměňuje Habánková.
18'
A žlutá karta pro Rechtorisovou.
18'
17'
Rechtorisová vyrovnává z pravého křídla.
17'
Po velké chybě Poruby v útoku měla Wollingerová volnou cestu a Mácalová neměla šanci.
16'
Sekulová za faul dostává žlutou kartu.
15'
Desortová na sedmičce opět neomylná.
15'
Kišíková má problém. Dvě rychlá vyloučení. Další jí ukončí zápas.
15'
Desortová se s trochou štěstí dostala do střelecké pozice a byla faulována.
14'
Kišíková se vrátila do hry a vzápětí dává gól Trehubová Fiľková.
14'
Michalovce v plném počtu.
13'
Chytrý pokus domácích o oblouček z křídla skončil na tyči.
13'
Trehubová Fiľková dostala i v oslabení hodně prostoru k náběhu na střed a dává gól.
13'
Polášková po obléhání branky dává gól v přesilovce.
12'
Kišíková vyloučena.
11'
Ale Holešová rychle vyrovnává, z těžkého úhlu pálila podél nohou Mácalové.
11'
Sekulová utekla do brejku po přihrávce přes celé hřiště a nemýlí se.
10'
Trehubová Fiľková přestřelila.
10'
Mácalová výborně chytila protiútok a následně dostává Wollingerová další žlutou kartu Michalovců.
9'
Polášková naskočila na pravé spojce a trefuje přesně.
9'
Kišíková složila Desortovou, která byla v časové tísni, a dostává žlutou kartu.
8'
Po dobré práci obou obran se prosazuje až Holešová v samostatném úniku.
7'
Revajová ale v oslabení dokázala skórovat.
7'
Kišíková se opět prosazuje z pivota a Michalovce poprvé vedou.
6'
Andrýsková je za faul na Wollingerovou při střelbě vyloučena na 2 minuty.
6'
Rebičová opět rychle vyrovnává.
5'
Andrýsková dostala druhou šanci a střelou do protipohybu ji využívá.
4'
Konečná za onen faul dostává žlutou kartu.
4'
Kišíková se přes faul prosadila z pivota.
4'
Andrýsková ale z devítky minula branku.
3'
Opět velmi dobře domácí obrana a Poruba může zvýšit náskok.
3'
Desortová neomylně dává sedmičku.
3'
Faul při střelbě a sedmička pro domácí.
2'
Rebičová vzápětí vyrovnává z levé spojky.
2'
Desortová z prvního domácího útoku pronikla z pravé spojky a dává gól.
1'
Střela Trehubové Fiľkové zablokována.
1'
Na míči začínají Michalovce a jako tradičně je první útok dost opatrný.
1'
Bojové pokřiky, za malý okamžik začínáme.
Skončily rozcvičky a oba týmy jsou představovány divákům.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Mácalová, Mučková – Noworytová, Desortová, Konečná, Maiwaelderová, Sekulová, Andrýsková, Polášková, Rechtorisová, Minarčíková, Revajová, Varmužová.

Iuventa Michalovce: Muliková, Antikjová – Holešová, Kišíková, Rebičová, Trúnková, Habánková, Janičićová, Holejová, Wollingerová, Holubová, Bajčiová, Trehubová Fiľková, Čovićová.

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška.
Ve vzájemném zápase v lednu uspěly Michalovce, které doma zvítězily 26:24. Ale venku se jim nedaří, prohrály poslední tři zápasy. Naopak Porubě se doma daří, již šest utkání v řadě neprohrála. Mírným favoritem je slovenský tým. Potvrdí tuto roli, nebo se budou radovat domácí Ostravané?
DHC Sokol Poruba
Ostravanky už mají play-off zajišteně, jsou na pátém místě, třetí z českých týmů, ale mají oproti soupeřkám o zápas navíc a osmý Prešov na ně ztrácí pouze dva body. Poruba by tedy dnes potřebovala zvítězit, aby si udržela přijatelnou pozici pro čtvrtfinále a nenarazila například na suverénní Most.

Iuventa Michalovce
Slovenský tým znovu touží zvednou pohár mistra Slovenska nad hlavu, obhajuje titul. V československé tabulce Michalovce drží třetí příčku za Slavií a Mostem, je tedy nejlepší ze slovenských týmů a předstihnout ho může jen Šala.
Michalovce – Zlín 39:30
Most – Michalovce 34:29
Michalovce – Bánovce 39:26
Slavia – Michalovce 30:27
Michalovce – Olomouc 29:28
Přeji krásný sobotní podvečer, vítejte u duelu házenkářské MOL ligy žen. Společně se zaměříme na duel Poruby a slovenských Michalovců.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.