Házená - MOL liga ženy - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Veselí n/M - 16. listopadu 2017   18:10

Poruba
Poruba
3' Polášková  • 4' Polášková  • 5' Maiwaelderová  • 9' Maiwaelderová  • 18' Kostelná  • 24' Špaková  • 26' Revajová  • 28' Maiwaelderová  • 36' Kostelná  • 37' Minarčíková  • 38' Polášková  • 41' Polášková  • 42' Špaková  • 44' Polášková  • 47' Minarčíková  • 55' Revajová  • 56' Rechtorisová  • 59' Polášková
18:23
(8:12)
Veselí n/M
Veselí n/M
6' Šustková   • 6' Olšovská   • 7' Šustková   • 13' Olšovská   • 18' Olšovská   • 22' Vinklárková   • 24' Šustková   • 29' Olšovská   • 35' Olšovská   • 43' Šustková   • 44' Šustková   • 45' Vinklárková   • 47' Vinklárková   • 55' Novotná   • 58' Olšovská   • 60' Olšovská   • 60' Olšovská
Poruba
Bubeníček, Petruška
sportovní hala Sareza, Ostrava
123 diváků
Veselí n/M

Z Ostravy je to vše, děkuji za pozornost.
DHC Sokol Poruba – SHK Veselí n.M. 18:23 (8:12)
Nejvíce branek: Polášková 6, Maiwaelderová 3, Revajová 2 – Olšovská 12/4, Šustková 6/1, Vinklárková 3. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 0 – 6/6. Vyloučení: 3:0. Diváci: 123.
Utkání sledovalo 123 diváků.
Veselí tímto vítězstím střídá svého dnešního soupeře na 6. místě v tabulce MOL ligy.
Kromě Olšovské byla ještě rozdílovým faktorem i čistá hra defenzívy Veselí. Hráčky hostů nebyly ani jednou vyloučeny, dostaly jedinou žlutou kartu a Poruba neházela ani jednu sedmičku. Nevídaná bilance.
Veselí sice mělo v první polovině druhého poločasu střeleckou krizi, střídající brankářka Poruby Mácalová prvních 8 minut na hřišti nedostala gól a domácí hráčky se dokázaly dotáhnout. Ve 42. minutě dokonce vyrovnaly na 13:13, jenže ve zbytku zápasu se trefily pouze 5x, zatímco ofenzíva Jihomoravanek se opět rozjela. Bylo to hlavně zásluhou neudržitelné Olšovské, která sama dala více než polovinu gólů celého týmu. Veselí si připisuje první vítězství na hřišti soupeře v sezóně, Poruba naopak po dva dny staré premiérové výhře na domácí palubovce opět prohrává.
60'
Další brejk a další gól nezadržitelné Olšovské!
60'
Olšovská dává z brejku a raduje se, ví, že teď už Veselí vyhraje!
59'
Šustková udržela nervy proti střídající Mučkové.
59'
Vinklárková faulována na brankovišti, sedmička pro Veselí.
59'
Polášková z pravé spojky ještě neztrácí naději.
58'
Poslední oddechový čas Poruby.
58'
Olšovská pod časovým tlakem, ale prodrala se na brankoviště a nejspíš rozhoduje o vítězství Veselí!
57'
Minarčíková přes hradbu těl o zem, tady měla Lekešová snadnou práci.
56'
Vinklárková z otočky na pivotu trefila stojnou nohu Mácalové.
56'
Rechtorisová proměňuje brejk a ještě je tu drama!
55'
Ale Revajová vzápětí snižuje.
55'
Novotná prostřeluje z pravého křídla, Veselí získává možná rozhodující náskok.
54'
Rechtorisová sice zachytila přihrávku do křídla, ale spadla s míčem do vlastního brankoviště.
54'
Druhý oddechový čas Veselí.
54'
Jenže Sekulován po otočce na brankovišti nechala vyniknout Lekešovou.
53'
Poruba v plném počtu a je v útoku.
53'
Olšovská přihrála nepřesně Lukšíkové, míč utíká do autu.
52'
Porubu tlačil čas, takže nepřipravená střelecká pozice úspěch nepřinesla.
51'
Olšovská na sedmičkách stále stoprocentní a po delší době vede Veselí o tři branky.
51'
Desortová faulovala při střelbě na brankovišti. Vyloučení a sedmička.
51'
Domácí musí střílet a Polášková je zablokovaná tříčlennou zdí.
50'
Druhý oddechový čas Poruby.
50'
Minarčíková faulována na křídle.
50'
Rána Špakové sražena na roh.
49'
Faul na pronikající Minarčíkovou na devítce.
49'
Hosté museli střílet a Mácalová si na to počkala.
49'
Varmužová udržela Šustkovou a palubovka musí být setřena.
48'
Olšovská zablokována, ale Veselí vhazuje.
48'
Chyba Poruby v útoku, ani se nedostala do zakončení.
47'
Vinklárková uspěla na brankovišti a pádem do něj dává gól.
47'
Minarčíková nic nevymýšlela a ze středu ranou k levé tyči snižuje.
46'
Zákroky brankářek na obou stranách drží stav 14:16.
45'
Z protiútoku vrací dvoubrankový rozdíl Vinklárková.
44'
S obrovským štěstím Polášková snižuje. Lekešová se již radovala ze zákroku, ale rozhodčí viděli míč za čárou.
44'
Znovu Šustková uplatnila důraz na brankovišti. Veselí vede o dva.
43'
Šustková našla díru na brankovišti a proskokem vrací hostům vedení.
42'
Špaková vyrovnává další ranou ze střední spojky!
42'
Olšovská naskakovala na středu, ale Mácalová vyráží! Stále nedostala gól a to je na hřišti už 7 minut!
41'
Polášková zakličkovala na devítce a ke druhé tyči přeci jen ten kontaktní gól dává!
40'
Polášková držela Olšovskou za dres, ale zůstává na hřišti. Vzápětí opět výborná Mácalová proti Novotné z křídla.
39'
Jenže Kostelná přestřeluje, takže kontaktní branka se nekoná.
39'
Mácalová od příchodu na hřiště zatím nedostala gól, nulu drží i po dalším útoku hostů!
38'
Že by comaback Poruby? Polášková opět ze střední spojky k levé tyči a je to už jen o dva!
37'
Minarčíková uspěla do protipohybu ze střední spojky. Předtím znovu výborně zasáhla Mácalová.
36'
Kostelná protrhává domácí nulu ve druhé půli.
36'
Mácalová se uvádí úspěšnými zákroky. Kryla ránu Olšovské i dorážku z levé spojky.
35'
Poruba tentokrát útok aspoň zakončila. To je ale vše, co se k tomu dá říct.
35'
Olšovská z levé spojky trefuje bližší šibenici. A do domácí branky jde Mácalová.
34'
Olšovská pálí do nohou Mučkové, ale byla u toho na devítce faulována.
33'
Veselí nedokázalo vystřelit, ale na druhé straně kroky Desortové.
33'
Dvě nepřesné domácí přihrávky a míč získává Šustková.
32'
Tyč zaduněla za Mučkovou po ráně z pravé spojky.
31'
Evergreen, technická chyba Poruby v útoku.
31'
Olšovská zbytečně z jedenácti metrů, Mučková byla u tyče včas.
31'
Druhý poločas začne na míči Veselí.
Poruba v prvním poločase potvrzuje svoji bilanci z dosavadního průběhu sezóny. Ofenzívně silné Veselí drží obrana domácích jakž takž na uzdě, ale v útoku se střídá bída s nouzí. Po vyrovnaném začátku přišlo 15 minut s jedinou trefou domácích hráček, Veselí uteklo do šestibrankového náskoku a přes mírné střelecké zlepšení v závěru domácí v poločase ztrácí 4 góly. S 8 trefami za 30 minut se vyhrávat nedá, takže Ostravanky se budou muset výrazně zlepšit, pokud chtějí pomýšlet na body.
30'
30'
Ale mizérie Poruby před brankou soupeře pokračuje, poslední útok ani pořádně nezakončily. V posledních sekundách to ještě zkoušela hostující Novotná od půlky.
30'
Lekešová vyráží střelu z pravé spojky, ale Veselí v útoku technickou chybou vrací míč domácím.
29'
Olšovská z velké dálky k zemi trefuje. Její sedmý gól.
28'
Maiwaelderová z křídla přeci jen dává gól a stahuje na rozdíl tří gólů.
28'
Chybná přihrávka na Olšovskou, Polášková utíkala přes celé hřiště, byla zezadu strčena rukou, brejk nedala, ale faul se nepíská.
27'
Špaková nepříliš tvrdou střelou u zem neuspěla, dorážku přestřelila Kostelná.
26'
Tyč vzápětí pomohla na druhé straně Mučkové.
26'
Revajovou sice přihrávka do brejku vyhnala až k autové čáře, ale dokázala o tyč skórovat.
25'
Soldánová z křídla o zem přestřelila branku, na druhé straně další chyba Ostravanek v útoku.
24'
Špaková dává teprve druhý gól domácích za posledních 15 minut.
24'
Ránu Šustkové Mučková téměř zastavila, ale míč nakonec doskákal za čáru.
24'
První oddechový čas Veselí.
23'
Další brejk, Varmužová skákala do brankoviště, ale Lekešová se překonává.
22'
Poruba neskutečně chybuje v brejku dvou na brankářku a trestá to z pivota Vinklárková.
22'
Polášková naskočila přes obranu a minula branku.
21'
Pokus Šustkové o prostrčení na Vinklárkovou neprošel.
21'
Špaková z devítky pouze do dlaní Lekešové. Produktivita Poruby v útoku je opravdu bídná.
20'
Novotná pod nohy proměňuje sedmičku a opět je to o 4 branky.
20'
Rechtorisová zastavuje Vinklárkovou nedovoleně, sedmička.
20'
Rechtorisová v časové tísni z velkého úhlu trefuje spojnici.
19'
Mučková vyráží pokus z levé spojky a utíká na střídačku. Domácí v šesti.
18'
A Kostelná vzápětí fauluje a jde na dvě minuty.
18'
Po devíti minutách gól Poruby. Uspěla z dálky Kostelná.
18'
Neudržitelná Olšovská má i štěstí, tečovaná střela přeci jen doskákala do branky.
17'
Varmužová zablokovala střelu Olšovské, ale Kostelná z protiútoku jen do tyče.
16'
Kroky Špakové, zbytečná chyba.
16'
Vinklárková trefila nohy padající Mučkové, přesilovka hostů bez branek.
15'
Dobrý pokus Špakové k zemi k tyči, ale noha Lekešové úřadovala.
15'
Ale Mučková také dobře zasahuje a rychle běží na lavičku.
14'
DOmácí v oslabení bez brankářky, ale Kostelná ranou pod nohy míč do sítě nedostala.
14'
Olšovská je dnes k neudržení. Ze sedmiček hattrick, celkově již pátý gól.
14'
Desortová vyloučena, navíc další sedmička.
13'
Vinklárková na pivotu v pádu technicky, ale Mučková vyráží.
13'
Olšovská dostává žlutou kartu, ale Rechtorisová z křídla neprostřelila Lekešovou.
13'
První oddechový čas Poruby.
13'
Olšovská z devítky dává už čtvrtý gól v zápase.
12'
Jenže domácí opět chybují v útoku ještě před pořádným rozvinutím akce.
12'
Na střelu Olšovské si Mušková u tyče počkala.
11'
Několik faulů domácí obrany a Veselí už je pod časovým tlakem.
10'
Desortová výborně mířila do šibenice, ale Lekešová vyráží.
10'
Novotná ztrácí míč na pravém křídle.
9'
Maiwaelderová z křídla pod nohy brankářky snižuje.
9'
Olšovská opět neomylná na sedmičce.
9'
Minarčíková fauluje při střelbě. Karta a sedmička.
8'
Olšovská zastavena nedovoleně, hosté pokračují na míči.
8'
Další chyba Poruby v útoku. Polášková musí odevzdat míč.
7'
Šustková trefila v brejku po chybě domácích v útoku. Opět vede Veselí.
6'
Olšovská povyskočila na devítce a míč se třepotá v šibenici.
6'
Maiwaelderová z křídla ztroskotala na Lekešové.
6'
Šustková po 4 minutách dává gól Veselí a snižuje.
5'
Chybu Olšovské v útoku trestá z brejku Maiwaelderová.
4'
Mučková vychytala proskok z brankoviště, ale přihrávka do brejku se nepovedla.
4'
Vzápětí z brejku skóruje opět Polášková.
3'
Polášková musela střílet, ale pověsila míč do šibenice.
3'
Desortová se probíjela středem, následně byla její střela zablokována.
2'
Olšovská sedmičku s jistotou proměňuje.
2'
Sekulová dostává kartu za faul na Lukšíkovou, navíc sedmička.
1'
Další zásah Lekešové, tentokrát proti Rechtorisové z křídla.
1'
Polášková trefila s přispěním Lekešové pouze tyč.
1'
Na míči začíná Poruba a jako tradičně je první útok velmi pomalý a opatrný.
1'
Domácí hráčky budou hrát ve žlutých dresech, hostující v modrých.
Na palubovku nastupuje tým Veselí s postupným představováním všech hráček. Vzápětí stejný proces u týmu domácí Poruby.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Mácalová, Mučková – Noworytová, Desortová, Maiwaelderová, Sekulová, Špaková, Polášková, Rechtorisová, Minarčíková, Svobodová, Revajová, Kostelná, Miháčová, Varmužová.

SHK Veselí n.M.: Lekešová, Beranová – Olšovská, Zemčíková, Novotná, Lukšíková, Slováková, Vinklárková, Žáčková, Šustková, Valovičová, Klimešová, Divilková, Soldánová.

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška.
Vzájemné zápasy

Poruba a Veselí mají za sebou mnoho bitev včetně finálové série sezóny 2011/12, ve které byly úspěšnější Ostravanky. Ty kralují vzájemným zápasům i v poslední době. Veselí naposledy porazilo Porubu před 37 měsíci. Od té doby se odehrálo 5 vzájemných zápasů, 3 v Ostravě a 2 ve Veselí. Sokolky na domácí půdě vždy zvítězily (naposledy loni na podzim 20:16), na jihu Moravy skončily oba zápasy remízou. Bude i po tomto utkání domácí série Poruby proti tomuto soupeři pokračovat?
SHK Veselí nad Moravou

Po loňské nepovedené sezóně, ve které Veselí skončilo až na 10. místě a stalo se druhým nejslabším českým družstvem, skládají na podzim hráčky zatím poměrně úspěšný reparát. Pohybují se v polovině tabulky, ale je to hlavně zásluhou bilance na domácí půdě, kde nemají problém střílet přes 30 gólů v zápase a dokázaly porazit dokonce velmi silné Michalovce. Mimo vlastní palubovku však zatím nedokázaly vyhrát, získaly jediný bod v Písku a to by velmi rády napravily na závěr podzimu v Porubě. Dokážou to a vystřídají své soupeřky na 6. místě v tabulce?

Nejlepšími střelkyněmi týmu jsou Mária Olšovská se 65 brankami, Jana Šustková se 62 brankami a Kateřina Novotná se 40 brankami. Veselí je jedním z nejlépe střílejících družstev v soutěži, ale jeho obrana není zrovna z nejpevnějších, takže v zápasech padá hodně gólů. Pravý opak proti Porubě.

Aktuální bilance Veselí:
9 zápasů, 5 vítězství, 1 remíza, 3 porážky, skóre 254:236, 11 bodů a 7. místo v tabulce.

DHC Sokol Poruba

Hráčky Poruby nevstupily do sezóny úplně nejlépe, ale na vině je především koncetrace silných protivníků do první poloviny rozpisu utkání. 3 výhry v řadě proti slabším týmům je vrátily do pozic, kde se cítí přeci jen pohodlněji a nabytou psychickou pohodu by rády potvrdily i proti Veselí, se kterým se nyní přetahují o 6. místo v tabulce. Jistou komplikací může být únava, třetí zápas v šesti dnech není věc, na kterou by ligové házenkářky byly zrovna zvyklé. Podaří se domácím najít dostatek sil k překonání jihomoravského soupeře?

Nejlepšími střelkyněmi týmu jsou Silvie Polášková se 42 brankami, Alžběta Rechtosirová s 37 brankami a Alica Kostelná s 29 brankami. Poruba nevyniká produktivitou, ale má jednu z nejpevnějších obran soutěže a inkasuje v průměru jen 21 gólů na zápas.

Aktuální bilance Poruby:
10 zápasů, 5 vítězství, 2 remízy, 3 porážky, skóre 238:208, 12 bodů a 6. místo v tabulce.

Poruba – Trenčín 24:21
Písek – Poruba 20:26
Hodonín – Poruba 16:39
Poruba – Prešov 20:23
Šala – Poruba 26:19
11. kolo MOL ligy házenkářek je zároveň posledním v podzimní části sezóny. Jeho první dva zápasy se odehrají již ve čtvrtek a jedním z nich je souboj sousedních klubů v tabulce, DHC Sokol Poruba – SHK Veselí nad Moravou. Duel o 6. místo a pozici třetího nejlepšího českého týmu po podzimu má o náboj postaráno a slibuje napínavou podívanou až do konce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.